offtopic
napraforgó 2015 aug. 16. - 10:49:28
(3933/4273)
OFF
"A Büszkeség és balítélet filmet elõbb láttam, mint olvastam a könyvet, és Darcy elsõ lánykérõs jelenetét nagy várakozással kezdtem olvasni, aztán nagy csalódással vettem tudomásul, hogy nincs leírva. Vagyis nem szószerint, ahogy a forgatókönyvben - ott a színészeknek beszélniük kell, vagyis muszáj -, hanem az írónõ összefoglalva elmondja. És az korántsem ugyanaz a hatás. Austen-nél máskor is elõfordul, hogy nem szalad neki a nagy érzelmi töltésû jeleneteknek, hanem csak elbeszéli ezeket."

Megkérdezném, hogy Te mit láttál? A mozifilmet, vagy a BBC 6 részes minisorozatát? Mert az elõzõ nagyon gyenge volt, erõsen eltért a regénytõl, míg a sorozat nagyon is hûen visszaadta azt, minden tekintetben! Darcy lánykérõs jelenete szinte szószerint azonos a könyvben írottakkal, de szellemiségében még inkább. A mozifilmet tegnap leadta a Story4, siralmasan gyenge volt minden szép tájképi elem ellenére.
Ha más a véleményed, menjünk át a topcjára, vagy privátban válaszolj.
Üdv
napraforgó 2015 aug. 16. - 10:14:09
(3932/4273)
Jó volt Samiék látogatása Banuék "rezidenciáján" is. Handanmegérkezvén már elõre elájult a luxustól, de figyelmeztették, hogy ezt odabenn ne csinálja. De ahogy beléptek, Sami már vette volna le a cipõjét, mint otthon, aztán meg ott volt az a kényszeredett, döcögõ beszélgetés, majd Sami rakimániája, Handanról rögtön kijelentette a férje és a fia, hogy õ egyáltalán nem iszik. A vacsoránál a malõr, Handan nem tudta, hogy belsõséget eszik, dícsérte az ételt, aztán meg a felszolgált zöld ital, talán likõr esetében felpattant, hogy õ szolgáljon fel, holott két pincér is volt, aki felszolgált. Így esett, hogy leverte az egyik poharat, aztán meg az asztal alá bújt összeszedni a cserepeket, meg rongyot is kért, hogy kivegye a foltot a szõnyegbõl. Güneyen látszott, milyen kínos neki. Na szóval szépen bemutatkoztak...
napraforgó 2015 aug. 16. - 09:52:43
(3931/4273)
Én úgy gondolom, hogy Simaynak nem lett a szeretõje a pasi, akivel a bárban megismerkedett. Ali megtudta, hogy csak egy hete rúgták ki a munkahelyérõl, azóta tán harmadszor találkozott a pasival és elõadta neki a jól nevelt szerény kislányt, nem láttunk utalást arra, hogy le is feküdt volna vele. Mindenesetre rendesen betojt, hogy Ali felszólította, hogy tûnjön el Kuzey életébõl. Pakolta is a bõröndjét és azért is lesekedett az ablakból, hogy most vajon mennie kell-e vagy sem. De megkockáztatta, hogy mégsem, Ali nyilván nem árulta be, így maradt.
Talán az is belejátszhatott, amit megtudott a testvérekrõl, ki is gázolt valójában. No ez jó aduász lehet adott esetben....
BMariska52 2015 aug. 16. - 09:44:22
(3930/4273)
Szép Napot Nektek Kedveseim! Azért még itt vagyunk, aminek nagyon örülök! Tegnap nagyon elhavazott a konyha engem. Most már írtam egy véleményt, attól nem akarlak megfosztani benneteket, ide csatolom.
Tudom, hogy ez a sorozat készítõinek róható fel, de azért nagy kár, hogy nem jelenítették meg Cemre és Handan beszélgetését. Volt már egy pár jó kis kibeszélés, örültem volna, ha ezt is hallom! Örülök, hogy Handan mégis hajlott Cemre és Kuzey szerelme felé, remélem, tartós lesz ez az érzés! Nevetnem kell Sami féltékenykedésén, de mit mondjak, pasiból van! Sosem gondoltam, hogy Baris egy észlény, de ezt a mostani lépését már csak a kétségbeesett menekülési vágy válthatta ki belõle, annyira belegabalyodott már a sok sumákolásba, hogy nem tudja, hogyan másszon ki, erre mondják, hogy kapkod, mint Bernát a ménkûhöz, már Sümer is jó neki. Belegondoltam, a nagy Sinaner-cégnél sem biztos az alkalmazottak jövõje! Lehet, hogy egy darabig jól hangzik, milyen menõ munkahelyem van, de ha becsõdöl... Azért remélem, Simaynak valaha jobbra fordul a sorsa, hacsak Güney nem mászik rá több értelemben! Mert tõle aztán sok minden kitelik!
BMariska52 2015 aug. 16. - 09:38:15
(3929/4273)
Drága Malvinkám, sajnos nem láthattuk a beszélgetést Cemre és Handan között, nem tudom, miért volt sok már a "kibeszélés" a rendezõknek, pedig szerintem nagyon fontos lett volna, tekintettel a múltra! Ezt már sosem tudjuk meg, pedig milyen jól lefordította volna Szandra! Ma megláthattuk, hogy rosszabbra számítottál, mégis harmónia lett köztük, remélem, tartósan! Olyan aranyos Kuzey, örül mint egy kisgyerek, hogy a szerelme és az anyja kibékültek. Nagyon fontos az anyós-meny kapcsolat, sokat javíthat és ronthat is egy házasságon. Nekem szerencsém volt, sajnos már nem él anyósom.
Remélem, sikerült országszerte felfrissülni! Szép Napot kívánok!
8/10
Érsekvári 2015 aug. 15. - 20:57:19 8/10
(3928/4273)
Szia ! Lassan alig maradunk a fórumon , végig olvastam a tartalmadat nagyon alapos és szinte mint a film lepergett elõttem az egész .
Handannak nagyon bejön ez a közeg , mondhatni terepszemlét tartott a jövõ otthonában......na de nem kotyogok ki semmit . Minden kiderül majd idejében .
Nagyon trendi volt az új frizurában , új külsejével , mintha egy másik nõ lett volna . Persze nem / csak / a ruha teszi az embert.
Köszönjük a írásod :)
malvinkicska 2015 aug. 15. - 17:02:02
(3927/4273)
Most láttam soros részt vége az eljegyzésnek mindenki haza megy. Samit hívja Handan mert nem tud semmit Güneyrõl. Aztán Kuzey nem haza hanem a Serefhez megy és meghitten beszélgetnek, fõleg Kuzey elmondja eddigi keserves életét és sérelmezi, hogy az a szemét G még ezek után azt mondja neki mindent elvett tõle, és ez fordítva igaz. Seref mondja ne a régi dolgokat beszélje kezdjen új életet, az sokkal jobb lesz. Cemre felkeresi jó szándékkal H-t az kitámadja modortalanul ahogy szokott, de végül csak beengedi a lakásba , holnap halljuk a beszélgetést, nem sok jóra lehet számítani tõle. Güney nem csak a saját életét, hanem a másokét is tönkre akarja tenni, nagyon rossz ember lett belõle , a nagyra vágyás elvette az eszét.
10/10
syuzi 2015 aug. 15. - 16:25:16 10/10
(3926/4273)
Handan lejársa magát mondván hogy õ mindent megeszik csak a belsõséget nem és pont libamájat ettek ,de Handan nem ette meg miután mondták hogy libamáj van a z asztalon és ezt franciául mondták. Sami mondja hogy miért kell franciául mondani mindent. Majd egy zöld italt szolgálnak fel Handan segiteni akar a szobalányak majd egy pohár eltörik és az ital a szõnyegre megy Handan öszeakarja szedni a pohár maradványaités felakarja törölni a szõnyegen a kiömlött italt de Ebru mondja hogy nemkell. Majd Sami akarja az italt vinni a nappaliba de mondják hogy hagyja majd viszik utánuk

Elõtte mág Sami leakarja venni a cípõját de mondják hogy nem kell,majd itallal kinálják õket Handan nem iszik Sami pedig csak rakit iszik.Güney természetesen wiskit iszik. Sami raki ivása miatt furán néznek rá.

Husein nõvérének a férje meghalt ezért a bolt zárva van. Kuzey és Ali Cemrétõl tudják meg hogy meghalt Zeynep nagynénje és hogy Zeynep Ankaraban van és sokáig ott lesz még

Röviden ennyi már vároma jõvõ heti részeket:) Szép hétvégét kívánok mindenkinek:)
10/10
syuzi 2015 aug. 15. - 16:18:14 10/10
(3925/4273)
Simay és a szeretõje a klubbol kijönnek, és Ali smst ír Simaynak hogy tud mindent és miért teszi ezt. Simay írja hogy minden csak félre értés volt. Simay ali sms után kiszáll rögtön a kocsiból, és haza rohan mondja a szeretõjének hogy felejtese el õt. Ali és Kuzey egy étterembe mennek és elég feszült a hangulat köztük. Ali céloz rá hogy Kuzey mit szólna ha Simay megcsalná. Kuzey felháborodik ezen hogy Ali hogy képzel ilyet mondani. Ali felhívaj Simayt és elmondja hogy tudja hogy kirugták a cégtõl, és hogy most rögtön hagyja el Kuzeyt és mindenféle rossz nõnek elmondja. simay összecsomagol,de nem emgy el. Ali és Kuzey veszekednek a Tekinolu ház elõtt Simay fél hogy Ali kitálalt mindent, de oda bent megnyugszik hogy Kuzey nemtud semmit a szeretõjérõl, munkahely kirugásról.
A Sinaner villában Handan nagyon boldog és elcsodálkozik a ház szépségén afia ésaférje kérik hogy bent kicsit viselekdejen normálisan ne látszodjon hogy ennyire elvan csodálkozva mindentõl
8/10
Érsekvári 2015 aug. 15. - 16:05:50 8/10
(3924/4273)
Belenéztem a TV2-s részbe , de hamar el pártoltam .
Pont abba futottam bele amikor Ali kézzel lábbal küzd , hogy Kuzey térjen már észhez . Ez a házuk elõtt történik és a jó firma Simay az ablakból a rá jellemzõ ocsmány vigyorával nézi õket . Alig pár órával Ali majdnem lebuktatta õt , de Kuzey érdekében mégsem tette , ismervén a barátját mi lett volna ha .......!
Feldühített , hogy Kuzey milyen érzékeny a lelkivilága és egész életét ez teszi tönkre , folyton másokra van tekintettel és cipeli a terhüket . Sajnálni való , meg tudjuk ez késõbb hova fajul .
Ali volt az egyetlen ember az igazi barát és nagyon jól megfogalmazta ebben a részben a lényeget......még ha nem is tetszett ez Kuzeyjnek .
Nem is néztem tovább annyira feldühített az akkori Kuzey .

Ehhez képest a mostani részekben nagyot fejlõdött és sokat változott elõnyére , még akkor is ha még nem tökéletes . Jó úton halad . Ez a Kuzey sokkal jobban tetszik !
Simayt pedig megérdemli a sorsát ahol most tart , nagyon sok aljas dolgot tett õ annak idején meg még késõbb is .
10/10
syuzi 2015 aug. 15. - 15:54:14 10/10
(3923/4273)
A mai részekben volt:) Cemre felkeresi Kuzeyt a plázában a tekercses standnál, hogy beszéljenek. Sok mindenrõl szó esik köztük. Cemre mondja hogy nagyon szép volt a szám amit énekelt és hogy örül, hogy felhívta Kuzey. Kuzey mondja hogy õ nem hívta fel Ali volt ki felhívta a telefonjáról. Cemre el szomorodik a hallotakkon. Kuzey példaként felveti hogy mi lenne ha õk Cemrevel egy pár lennének az is két világ lenne. Cemre szomoruan megy haza otthon is csak Kuzeyre és a beszélgetésükre gondol. Otthon Gülten mondja hogy vendégük van Cemre meglepõdik hogy Zeynep mit keres náluk. Zeynep mondja hogy az apja Ankaraba utazott mert a nagynénje férje agyvérzést kapott . Zeynep mondja hogy az apja attól fél hogy Kuzeyel találkozik majd ezért tette le Gültenél . Gültenék kártyáznak és Cemre magában azon filozik hogy Zeynepnek miért kell Kuzey és hogy Zeynep szebb és miért nem ment vissza Olaszországba. Gültenek közben Zeynep a nagynénje és a férje megismerkedésérõl beszél. Este Gülten megkérdi és észre veszi hogy Cemre elég mogorva volt Zeynepel.
A Tekinolu házban Handan Simay kedvében akar járni és lányának szólitja Simayt, mert Simaynak csörgött a telója és szólt neki.Ezen még Sami is meglepõdik hogy lányának szólittota. Handan mondja hogy ez is a te hibád Sami mert eljárt a szád a baleset ügyében. A pékségben elõtte Güney próbálja rá venni az apját hogy õ is jöjön az eljegyzési vascorára mert Sami nem akar Kuzey is megjelenik a pékségben és elmondja hogy Simay tud mindent a balesetrõl. Güney megijed hogy Simay elmondja Banunak a dolgot. Handan este a ruhákat nézegeti hogy mit vegyen fel a vascorára Simay mondja neki hogy vegyen másik ruhákat és csináltasa meg a haját. Simayt aszeretõje hívja és besukja az ajtót Kuzey furcsálja is hogy besukta az ajtót Simayazt mondja hogy csak az anyja hívta és elfelejtette hoy becsukta az ajtót.

Elérkezik a vascora napja elég feszült a Tekinolu család a kocsiban mindenki ideges és feszült. Handan fél hogy összegyürödik a ruhája és folyton azt kérdi hogy jó e a haja. Kuzey bakancsban megy és Güney ideges emiatt össze is vesznek . Kuzey ki száll a kocsiból és nem megy el a vacsorára. Ali követi Simayt aki taxival megy hogy talizon a szeretõjével egy elegáns klubba megy Simay . Ali elõtte felhívja Simayt hogy mit csinál, és hol van. Ali leparkol a klubb elé eyg büfés kocsinál miután a klubba nem engedték be. Kuzey is a taxival arra jár és meglátja Alit így kiszáll nem érti hogy a barátja mit keres ott Ali összevissza beszél. Közben a klubban Simay szakit a szeretõjével ki nem akar bele egyzni a szakitásba és kéri a lányt hogy egy nyugodt helyen beszéljék meg a dolgot, és akocsiba beszállnak. Ali meglátja õket a klubb elõtt egy kis trükkel eltereli Kuzey figyelmét hogy ne lássa Simayt és a szeretõjét.
8/10
Érsekvári 2015 aug. 15. - 14:04:58 8/10
(3922/4273)
Véget ér az eljegyzés hazaindul a vendégsereg .
Güney az új titkos lakásába megy és Sami hiába hívja Handant õ sem tudja merre van a fia .
Kuzey a hadnagynál van és végig beszélik az éjszakát egészen reggelig . Kuzey a testvérével kapcsolatban beszéli ki a sérelmét a lelki bánatát , de Seref azt tanácsolja neki most már járja a saját útját , mert megérdemli .
Beszégetés közben sms-t kap Seref és Simay volt aki beszámol neki Güneyrõl . A hadnagy viszont azt mondja Kuzeyjnek Demet üzent . Ezek szerint Simay beépített lett , aki Güneyjre van ráállítva . Valamilyen egyezség lehet közte és a hadnagy között .
Érdekes mozzanat minden esetre majd kiderül mi itt a lényeg .
A végén Cemre felkeresi Handan asszonyt , aki nagyon elutasító vele és rondán beszél , de aztán a lány kitartása oda vezet , hogy végül beengedi a lakásba . Erre kíváncsi vagyok mivel rukkol majd elõ Cemre , amivel letudja szerelni a nõt .
Csodára nem számítok......
BMariska52 2015 aug. 14. - 19:59:20
(3921/4273)
Kedves Syuzi, természetesen várjuk jó kis beszámolódat!
Láttam teljesen véletlenül, hogy hasonló az ízlésünk, (pl. Hegyi doktort én is nagyon szeretem, minden nap nézem) ami érdekel, felveszem a box-ra, így bármikor visszanézhetem.
BMariska52 2015 aug. 14. - 19:57:07
(3920/4273)
Na igen, bocsánat, majdnem elfelejtettem! Nekem is nagyon tetszik ez a szerelés, a fekete pulóvertõl kiütéseket kaptam! De nagyon imádom, amikor a fejét, az arcát fényképezik, azt az arckifejezést, a szemeit...nagyon bele tudok esni!
BMariska52 2015 aug. 14. - 19:54:58
(3919/4273)
Kedves Katalin! Semmiképpen nem mondom, hogy kénytelen vagyok, de már megint igazad van! Mindig helyesen fogalmazod meg azt, amit én is érzek! Köszönöm, szép hétvégét kívánok Neked!
10/10
syuzi 2015 aug. 14. - 12:39:30 10/10
(3918/4273)
várom már a holnapi részeket:) Holnap kicsit elõbb kezdõdik 13.25 kor kezdõdik
BMariska52 2015 aug. 14. - 11:24:12
(3917/4273)
Nagyon szépen köszönöm a mai részt!
Mertem remélni, hogy így kezdõdik..., de a folytatás! Már megint ez a hülye Zeynep! Minek hívta be Güneyt, akit most is a legszebb romantikus pillanatban evett oda a fene! Most valóban lõtt, v. csak képzelte, ill. szeretett volna? és még pofátlanul be is megy, nemhogy elcsapta volna egy autó a sarkon, írta egy kedves úriember a fb-n! Jól mondja! Méghogy Kuzey vett el tõle mindent, persze, õ már megint nem hibás! Ugye, jól mondtam tegnap: alamizsnának tekinti a csekket. Az esten Kuzey higgadt úriemberként viselkedett, nem tudta felhúzni õt ez a mocsok Güney, aki figyeltétek? úgy tapsolt, mind Handan Samiék esküvõjén. Mi szükség volt erre egy kedves eljegyzési ünnepen?
Szegény Banut bántja a kis Lucifer! Szerintem senki ne képzelje, hogy Can feleségül akarja venni, most is szépen lelépett, nem hagyta magát Ebru anyunak! Baris már megint kavar valamit, nem tudom Venus miért kell ehhez?
Mesterien fényképezett 20 percet láttunk, imádtam Kuzeyt a bevágásokban, ahogy nézett, örülök, hogy sikeresen uralkodott magán, jó hogy Sami és Seref körbevette Güneyt, különben ki tudja, még lõtt volna. Nagyon tetszett a mai rész. Szép hétvégét, jó pihenést kívánok Kedves Mindenkinek!
malvinkicska 2015 aug. 13. - 22:15:51
(3916/4273)
Érsekem neked is szól megnéztem a soros részt Güney csak lõtt de a levegõbe még szerencse, õ mondja K-nak mindent elvett tõle akkor az mit szóljon, mikor õ volt börtönbe miatta, jól v beívott, és az apja eltakarította, amíg nem csinált botrányt. Kuzey ezta sok mindent végig nézte azok a tekintetek sok minden volt benne, de türtõztette magát, elegánsan viselkedett, nem csinált botrányt Demet és Seref egyik legszebb estéjén. Amit hiányolok késõbb nem is érintette Cemrét, nagy önfegyelemre vall.Aztán Banu hallucinál mindenütt Güneyt látja, még hányt is Can hazavitte, az anyja mondta visszi orvoshoz, olyan gyógyszert fog kapni ami nem káros a babára, görcsösen ragaszkodik hozzá, minden áron meg akarja szülni, kérte az anyját ne csapja be, mondja el az igazat, mikor az orvosnál lesznek.
Jó éjszakát mindenkinek és rózsás álmokat kívánok.
8/10
Érsekvári 2015 aug. 13. - 22:12:37 8/10 Előzmény malvinkicska
(3915/4273)
KÖSZÖNET GABUSNAK korán nézhettem , már nagyon vártam !!!

Allahnak hála Güney elképzelte és Zeynep jókor szólt hozzá .
Az gyilkos nézése és ahogy Kuzeynek mondja a szokásos mindent elvettél tõlem szövegét , és az alamizsnát amit neki szánt tartsa meg .
Beinvitálják az eljegyzésre , pedig elég zilált a kinézete és ihatott is már valahol .
Kuzey elakar menni , de Demet és Seref nem engedik el .
Eléggé feszült mindenki a balhé kilátásban van . Táncolnak a többiek , de Kuzey és Sami lenem veszi a szemét Güneyjrõl aki egyfolytában iszogat . Aztán Cemrének odasúgja az õ eljegyzésük is ebben a házban volt......Kuzey fészkelõdik a széken és az apjával együtt végül sikerül nagy nehezen rávenni Güneyjt , hogy távozzon . Azért még megjegyzi a következõ eljegyzés Cemre és Kuzeyjé lesz . Idegesítõ egész este azt a nyomorult pisztolyt fogdossa.
Banu nincs jól kezd a gyógyszer nélkül romlani az állapota . Ebru megígéri beszél az orvossal a baba miatt más kezelés kell .
Barisnak titokzatos telefonbeszélgetése volt / vajon kivel /.
Vénusznak azt mondja hosszabb utazásra készül , egy hajóról is beszél amit venni akar . Megtudjuk remélem hamarosan , mindig valami nem várt esemény történik .
BMariska52 2015 aug. 13. - 18:56:27 Előzmény malvinkicska
(3914/4273)
Aranyos Malvinkám és Érsekem! Nagyon sajnálom, hogy így elkoptunk, ahogy írod, de hármónk között remekül mûködik a telepátia!, az összhang, valamint nagyon kitartóak vagyunk! FB-n többen vannak, úgy látom. Még egy oka lehet a megfogyatkozott létszámnak, hogy sokan már végignézték a másik feltöltést. Én kitartok Gabusék mellett, mert rendkívül szeretem és becsülöm az õ munkájukat és azt, hogy tulajdonképpen Õk indították el a fordítást, mások csak követték a példát. Én Szandra fordítását szeretem és ez nem hízelgés, kár volna tagadni, hogy én is láttam a másikat, de ez áll hozzám közel, arról nem is beszélve, hogy akik nekem kedvesek, azok itt vannak, és én imádom ezt a napi 20 percet, hozzátartozik a napi rutinhoz, bármikor jutok hozzá, a kávé elmaradhatatlan mellette!
Vigyázzatok magatokra, a hõség nem csökken, Malvinkám sokat gondolok rád, ahová utazol, vigyázz nagyon magadra, áldás kísérjen utadon, várlak vissza szeretettel!