9/10
gabus53 2015 jún. 06. - 11:00:11 9/10
(3193/4273)
9/10
gabus53 2015 jún. 06. - 10:59:00 9/10
(3192/4273)
Kedves Fórumtársak!

A segítségetek szeretnénk kérni.

Bizonyára már hallottatok róla - de ha nem, akkor csatolom a linket: https://www.facebook.com/pages/Karadayi-
Hungary/493760660776147?__mref=message_bubble -, hogy elindult a Karadayi-Hungary oldal a Facebook-on.
Ezen az oldalon a Karadayi c. török tv-sorozat magyar nyelvû feliratozásával foglalkozunk, tehát minden nap 20 perces videó részletek kerülnek fel az oldalra (egyenlõre).
Valószinüleg többen is tudjátok, hogy ez a sorozat 117 epizódból áll.

Az oldal készitõje jelenleg egyedül fordítja és szerkeszti a videókat. Miután ez a sorozat eléggé hosszú, ezért nem szeretnénk, ha a fordítás ideje is 1,5-2 évig húzódna.

Ezért keressük mindazokat, akik szabadidejük terhére - hosszabb távra is - vállalnának felirat-fordítást, emellett megbízhatóak és munkájukra igényesek.
Így, akik segíteni szeretnének, kérem, hogy vegyék fel velem a kapcsolatot.

Természetesen mindez önkéntes alapon mûködik,
a köszöneten és szereteten kívül mást nem adhatunk...

Tûz és Víz --- Karadayi-Hungary csapata
malvinkicska 2015 jún. 06. - 08:05:11 Előzmény Érsekvári
(3191/4273)
Egyre izgalmasabb a történet, az nem volt semmi, mikor Kuzey órával verekedett, kiütötte a legényeket, szép tõle, hogy még mindig foglalkozik Simayval, nem akarja, hogy elkallódjon, a semmibe, elvitte újra a lakásba, azt ígérte, ha ez nem jó neki másik után néz. A másik Cemret meglátogatta a férje Baris, és ugye mivel emberbõl van elõtörtek a férfi vágyai, szerette volna megpuszilni, vagy még egyebet is, érthetõ, hiszen csak érez valamit iránta, most igazat adok neki hiába õ egy huncut figura, de C úgy viselkedik, mint egy agg szûz. Baris mondta neki K-nak tartogatod magad, ugye Gülten mindenütt jelen van Lámpást akar, vagy mit szóval nagyon nem bírom azt a nõt.
10/10
lizbell 2015 jún. 06. - 07:59:15 10/10
(3190/4273)
Mindenben egyetértünk :) pesszimizmus nálam is jelentkezik néha, aztán megpróbálok gyõzedelmeskedni felette! :)))

Baris....hát õ elég szánalmas a szememben, amit ezek után fog mûvelni, te jó ég....gusztustalan! Güney viszont valóban a legalja! Nincs rá szó mennyire aljas, tökéletesen felépített koncepcióval úgy tapos el mindenkit, hogy közben még azt is el tudja idõnként érni, hogy a másikban bûntudatot keltsen! Sõt még saját magával is el tudja hitetni, hogy õ az áldozat!
Számomra ennél az embertipusnál nincs visszataszítóbb!
Bemes 2015 jún. 06. - 07:31:46 Előzmény lizbell
(3189/4273)
Régen összhang volt a család, iskola, társadalom erkölcsi normájában. Mondhatni, kölcsönösen erõsítették egymást. Egy gyerek jobban el tudott igazodni, mert az elvárások egyformák voltak, ez biztosította a stabilabb értékrendet. Ma a családoknak is nehezebb, mert ahogy kilép az ajtón a gyerek, már más értékrenddel találkozik, aztán kamaszként szembe is fordulhat a "vaskalapos" szülõi értékekkel. Szerintem az egész társadalom hibája, hogy ma ez a helyzet, nagyon fontos lenne összefogni a gyerekek érdekében.
Bocsánat, ezek az én gondolataim, lehet , pesszimista vagyok e téren. Aggódom értük, és sajnálom is õket mert bizonytalanokká válnak az érzéketlenebb világban.
Mennyire jó volt ez a mai rész is!
Még Barist is megsajnáltam. Tény, hogy úriemberként viselkedett eddig Cemrével , nem teperte le, volt benne tartás.Talán már sok volt neki a visszautasítás. Ki tudja, ha tényleg nincs Kuzey, akkor lehettek volna tényleg egy pár. Baris tud kedves lenni, szerintem Güney ridegebb fazon.
Nagyon tetszett Simay játéka, biztosan szép jövõ várverre a fiatal színésznõre.
Kivanc pedig szokás szerint csodás, minden mozdulata, tekintete ... Az ember egészen elfelejtkezik arról, hogy ez egy film, annyira jók a színészek.
10/10
lizbell 2015 jún. 05. - 20:43:52 10/10
(3188/4273)
Sajnos ez így van! Elég csak a gyerekeim osztálytársait néznem! És félõ hogy õk meg az utánuk következõ generáció már abszolút olyan felnõttek lesznek akinek nagyon nehéz lesz a konfliktuskezelés, probléma megoldás, tolerancia, empátia, elfogadás mert egyre kevésbé tanulják meg, hisz a családminta, a szülõi minta nagyon rossz irányba halad és sokan nem jó értékrendet közvetítenek :(
Elég csak a fórumokon olvasgatni, emberek hogy tudnak megnyilvánulni, hogy tudnak mocskolódni legyen szó akár kisebbségrõl, akár nemi identitásról vagy bármilyen másságról, vagy akár tisztességrõl, betyárbecsületrõl! Na, már jól elkanyarodtam, de óhatatlan hogy ezek eszembejutnak, mert én is nagyon sok energiát fektetek abba hogy a gyerekeimet a körülményekhez képest jól próbáljam terelgetni! :)
Bemes 2015 jún. 05. - 20:17:48
(3187/4273)
SziA Lizbell!

Igen, pont ezért érdekes, izgalmas a film. Egyébként majd minden családban (tágabb körben biztosan) vannak feszültségek, nem véletlenül annyi a válás. Szóval nekem ez nem is tûnt fel különösebben, csak hogy a Tekinoglu családot említettük mint nem normálisat.
Egyébként ott épp zajlott az élet, naná hogy a benne lévõk zaklatottak. Amikor a Sinaneréknél zajlik, vagy Simayéknál, akkor ott vannak kiborulva.
Szóval ha így nézzük, ez sem rosszabb a többinél, nem rosszabbak a tagjai, csak náluk most csúcsosodtak a problémák, amiket az egyébkènt is egymástól elidegenedett családtagok nem tudnak jól kezelni.
10/10
lizbell 2015 jún. 05. - 18:44:08 10/10
(3186/4273)
Igen igen, ezeket a finom rezdüléseket imádom én is! Benne van minden, de minden, és ez sokkal többet jelent nekem mint egy vágytól izzó szempár!
BMariska52 2015 jún. 05. - 18:13:12
(3185/4273)
Kedves Katica! Bocsáss meg, nem vitatkoznék semmiképpen sem, de ne feledd! az özvegyeknek még annyi joguk sincs! Azok jobb, ha mint Indiában, felmásznak a férjük mellé a máglyára. Lásd itt is Demet helyzetét..., pedig még csak házasok sem voltak Alival. Hogy kell írni?, OFF: örök szerelmem az Elfújta a szél..., mikor Scarlett elveszíti Charles nevû elsõ férjét, akit szinte meg sem ismert, tiszta mély gyászban, még ékszert, egy brossot sem hordhatott!
BMariska52 2015 jún. 05. - 18:05:19
(3184/4273)
Hát, megint csak el kell ismernem az igazadat, már néha engem is kiver a ragya Gültentõl, érdekes amikor elõször néztem az elsõ évadot, nem idegesített ilyen fokon, mint most már nagyon sok nekem, van, hogy le is veszem a hangot.
BMariska52 2015 jún. 05. - 18:03:17
(3183/4273)
A Te meglátásod is nagyon tetszik, Neked is igazságod van! Ez a jó benne, mindannyian másként nézzük-látjuk, kellemesen meg tudjuk beszélni!
BMariska52 2015 jún. 05. - 17:59:08
(3182/4273)
Kedves Malvinka! Elismerem, igazad van, a tekintetük nem izzik! Dehogyis veszem vitatkozásnak! Örülök, hogy beszélgetünk! Mindannyian másként éltünk meg anno egy "lángoló" szerelmet. Én is másként emlékszem! De az is biztos, hogy kiadhattuk magunkból, nem volt tiltott gyümölcs akiért rajongtunk. Itt lehet, hogy a színésznõben van a hiba, ebben is lehet valami. Nagyon jól emlékszem a TSz-ben Bihter tekintetére, és az Igazgyöngyben Gyöngy szerelmes, rajongó szemeire. Még mindig azt mondom, a leglángolóbb szemek Bihteré voltak (Kivanc partnerként).
8/10
Érsekvári 2015 jún. 05. - 16:32:18 8/10
(3181/4273)
Sziasztok Kedves Lányok !
Az idõre nem lehet panaszunk az már biztos :)
Tulajdonképpen korán megnéztem , de most vagyok íróképes .
Sami bánatosan iszogat a kedvese miatt , de majd késõbb a jó sorsuk összehozza õket és kezdenek a sötét felhõk elvonulni a fejük felõl , tisztázzák a helyzetüket.
Kuzey Cemrével webkamerán beszélgetnek egymással . Csuda jó a technika vívmánya :)
Közben Baris kicsit spiccesen bepróbálkozik Meldánál , de a nõ elutasítja .
Nem túl sikeres a nõknél ez a Baris fiú , ki is van rendesen a kudarctól .
Burak már a cégnél tesz rövid látogatást , Güney látszólag örvend neki , de ez csak a felszín .
Kuzey a bárban észrevette Simayt ahogy táncol a rúdnál.....az a nézés nem túl biztató jel :(
10/10
lizbell 2015 jún. 05. - 15:26:26 10/10
(3180/4273)
Hát igen, de pont ez a lényeg! Ha normálisak lennének mit néznénk? a harmónia, a tökéletes értékrend és a kedves, normális, nyugalmas családi élet csak otthon jó, a tévében hosszútávon unalmas! :)

Viszont láthatjuk gyönyörûen a jellemfejlõdéseket, ki mi felé halad, hogy tudnak felülemelkedni dolgokon, vagy hogy nem, hogy tudnak a rossz családi minta és a rossz beidegzõdések ellenére is a jó útra kerülni, vagy legalább törekedni a jóra, míg más hogy süllyed egyre mélyebbre a beteges irigysége, féltékenykedése és nagyratörõ önzõ vágyai miatt, átgázolva, elárulva, megcsalva mindenkit a környezetében!
malvinkicska 2015 jún. 05. - 15:23:29
(3179/4273)
Írtam is nem várom tõle, hogy állandóan mosolyogjon, de állandóan levert, olyan fénytelen nekem, biztos így van megírva neki, meg olvastam õ nem is szeret a központba lenni, nem egy én centrikus valaki, de szerintem a mosoly nem kerül pénzbe, és még néha lehet boldogabb is lenne, az tuti, Gülten néha nem sok rengeteg, most már sokszor alig bírom elvíselni a képernyõn a másik sorozatban is egy ilyen okos tojás, remélem nem haragszol de leírtam róla a véleményem, igaz ezért van , hogy megbeszéljük.
Bemes 2015 jún. 05. - 15:15:29
(3178/4273)
Ne vedd vitának, meg nem is akarom védeni Cemrét. Nekem talán azért nincs hiányérzetem, mert nem látok nagy okot nála a boldogságra. Mi már úgy ismertük meg, hogy féltékenykedett Banura-Güneyre, négy év járás után dobták, aztán ott volt az apjával való szitu, majd miután belezúgott Kuzeybe Simay és Zeynep áskálódása, aztán a saját hülyesége Barissal amibõl nehéz kimászni. Mellette bár tudja hogy Kuzey szereti, mégis folyton el van utasítva. Tulajdonképpen lóg bele a világba, még tervezni sem tud.
Szóval a filmet így írták meg, de e szerint mikor viháncolhatna?
Bemes 2015 jún. 05. - 15:03:43
(3177/4273)
Milyen érdekes, ebben a filmben nincs is "normális" család! Mindegyik csonka, a Tekinoglu meg rosszul mûködõ, felbomló. Simay családja egyenesen rettenetes. Az õ családjához képest a Tekinogluban dúl a demokrácia.
malvinkicska 2015 jún. 05. - 14:51:46
(3176/4273)
Olvasom az írásod látom elemedben vagy ezért, merek olyat írni, nekem nem jön le Cemre mennyire odáig van Kuzeyért, tudod ezt én nem vitának szánom, nekem olyan, semmit mondó a tekintete, so sem mosolyog, ha boldog valaki legalább néha, megjelenik egy mosoly, most nem azt akarom, mint a vidéki P állandóan vigyorogjon, nekem ez fura fiatal a partner sem egy rossz pasi, de lehet ehhez is tudás kell, hogy ennyire elfojtsa az érzelmeit. ugye õ a központ az õ kegyeiért megy a harc, a két testvér, meg Baris is, mert annak valahol mindig bejött ha kimondta, vagy tagadta. Szóval érdekes azért is jó a fórum sok mindent lehet olvasni, ki milyen szemszögbõl látja, nem vagyunk egyformák ettõl szép az élet.
BMariska52 2015 jún. 05. - 14:29:16
(3175/4273)
Kedves Gabuska! Nagyon szépen köszönünk Neked és Társaidnak minden élményt!
Szép hétvégét, jó pihenést kívánok szeretettel: Mariska
BMariska52 2015 jún. 05. - 14:28:14
(3174/4273)
Nagyon jól látod Demet-Seref párosát, jobban illenek egymáshoz, mint Demet-Ali, mégpedig azért nem beszéltünk errõl eddig, mert nem bántjuk meg Ali emlékét! Fontos, hogy Serefnek és Demetnek az életében ugyanaz a tragédia játszódott le, ettõl mindjárt könnyen ráhangolódnak a másikra, közös a fájdalom, jobban megértik egymást. Nem véletlen szerintem, hogy a forgatókönyvírók is pont ezt a két embert hozzák össze!
Ja, igen, milyen jó kifejezés ez: manipulátor! Nagyon tetszik! Hát persze, most már Can is eltávolodik Zeyneptõl, és késõbb még mások is, nem lövöm le, amibe belevitt a kiváncsiság! Na, elsõsorban az apja nagyot csalódott benne, nem tudom, nekem mindig rosszul esett sokáig, mikor a szüleim csalódtak bennem, nem gyõztem helyrehozni, talán jobban bántott engem, mint õket, sokáig gyötört mindig a lelkiismeret. Olyan hülye természetem van azonban, hogy nehezen kértem bocsánatot, annyira szégyelltem magam. Zeynep sem tud bocsánatot kérni, de nem áll meg, csak halmozza a hibáit, még több rosszat tesz, még jobban szurkálódik, gonosz, irigy természete van. Kuzey nem lett volna sokáig boldog vele. Talán Simaynak több esélye lett volna, ha nem veteti el a gyereket, szépen le tudtak volna élni egy életet is akárt, de Simaynak is szörnyû háttere volt, Handan szívbõl utálta õt, és hát mindenekelõtt ott van Cemre és a nagy szerelem.