malvinkicska 2015 máj. 30. - 17:12:07
(3053/4273)
Ma reggel mikor megnéztem ugyan ezeket írtam nagyon élethû, volt nekem is, sokat lehet tanulni belõle, nagyon jók a karakterek az tuti, jól vannak össze válogatva. Azt is írtuk már egy jó párszor, Kivanc, nem hogy jóképû az egy dolog, de egy Isten adta tehetség, ahogy megformálja a mit kell neki és hiteles, nem játsza túl magát, igazad van ezért szeretjük, mert nem egy össze csapott, nyálas dolog.
Bemes 2015 máj. 30. - 16:56:09
(3052/4273)
Gabusék mai feliratosa után újra csak arra tudtam gondolni, mit össze-vissza vitatkozgattunk Cemrén pl., míg ez a film mennyivel több egy szerelmi, vagy akár testvérharc történeténél.
Mennyi gondolatot indít el az emberben a Banu-Cemre beszélgetés, Handan története, vagy Sami-Handan párbeszéd. És ebben a sorozatban nagyon sok hasonló jelenet van, így lesz nekem életszagú az egész. Tudom, ezt sokan már támadták, mármint az "életszagúságát", én mégis újra és újra rácsodálkozom. A szereplõk, élethelyzetek, a drámák mind megtalálhatók körülöttünk, néhányban hasonlóságot is felfedezhetünk magunk életébõl akár. Talán még a tolarenciát is lehet gyakorolni
8/10
Érsekvári 2015 máj. 30. - 16:53:36 8/10
(3051/4273)
Nagyon tetszett a mai rész .
Igazán a lélek mély bugyrairól szólt , a feltörõ keserûségrõl a sok elfojtott feszültségrõl .
Handan önelégült arccal távozik Aynurtól úgy érzi megtette a magáét......csupa szívjóságból .
Banu kész tervvel viszi a hajóra Cemrét és a kapitányt eltávolítja . Ketten maradnak.... és veszélyes a helyzet , de szerencsére Güney idõben érkezik .
Sami lerohanja Handant , hogy merészelt elmenni Aynurhoz , milyen alapon ?
Elég primitíven viselkednek ordibálnak egymással.
Sami Handanról alkotott véleménye mint anyáról , nagyon is helytálló . A fiait uszította egymás ellen , kihasználja õket a maga javára , ilyen egy anya ?
Igaza van Saminak és ezt Handan is tudja !
malvinkicska 2015 máj. 30. - 16:13:11
(3050/4273)
Kuzey Makranczi Zalán, Güney Lengyel tamás, Sami Csuja Imre, Gülten Götz Anna, a szinkron hangok, ha tévedtem akkor valaki kijavíthat, nincs gond belõle.
8/10
Érsekvári 2015 máj. 30. - 16:02:54 8/10
(3049/4273)
Kedves Gabus !
A figyelmességed mindenre kiterjed .
Ez a gyermek vers bûbájosan kedves .
Ilyenkor sajnálom a "Lurkóim " már megnõttek , kinõttek ebbõl .
10/10
syuzi 2015 máj. 30. - 15:57:02 10/10
(3048/4273)
Nagyon jó volt a tegnapi rész is:) Simay és Kuzey házassága semmilyen hisz a lány is külön lakik meg Kuzey is.
Az jó mikor Kuzey mondja az anyjának hogy Handan asszony és valamit mond hogy vigyázzon a fiára Güneyre.....

Szegény Cemre apja mindenki csak pofozi õt...... Saminak kicsit igaza volt mikor Güney szabadságot akart kérni a vizsgáira hivatkozva. Handan már hogy lecsapot GÜneyre hogy majd együtt fogunk élni a villában.

Tudja valaki hogy kik a magyar hangok, Güney, Kuzey, Banu, Sami, Gülten magyra hangjai? Cemreé Szinátár Dóra , Handan hangja szerintem Borbás Gabi.
Szerintem a magyar hangok is nagyon illenek a szereplõk karakteréhez. Már várom a hétfõi részt:)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 30. - 15:51:38 8/10
(3047/4273)
Kedves Mariska !
Nem is várom , hogy gyorsan írjál , csak amikor teendõid megengedik .
Türelemmel várok , csak jelzés szintü volt , hogy megemlítettem írtam .
Szép délutánt kívánok .
8/10
Érsekvári 2015 máj. 30. - 15:44:46 8/10
(3046/4273)
Elolvastam a mai részrõl amit írtál . Még csak most fogom megnézni és utána jelentkezem .
Addig is szép délutánt .
9/10
gabus53 2015 máj. 30. - 14:42:34 9/10
(3045/4273)
Én is küldtem neked egy fikarcnyi választ...
malvinkicska 2015 máj. 30. - 14:30:39
(3044/4273)
Aranyos vagy minden korosztályra gondolsz, gyönyörû a vers.
10/10
lizbell 2015 máj. 30. - 14:04:14 10/10
(3043/4273)
Tényleg nagyon aranyos! :)
Gabukám írok privit mert valamit kérdezni szeretnék!!!
9/10
gabus53 2015 máj. 30. - 12:55:34 9/10
(3042/4273)
Kedves Fórumtársaim!

A közelgõ Gyermeknap alkalmából a gyerekeknek ajánlanám ezt a verset, de sajnos ez nem egy olyan oldal, ahová sok gyerek látogat.
Ezért - formabontóan - a szülõket szeretném köszönteni Pálmai Gabriella versével. Kellemes Gyermeknapot kívánok!
maryriddle 2015 máj. 30. - 11:09:59
(3041/4273)
Akkor elmondom, hogy miért érzek együtt Güneyel és miben tartom hibásnak Kuzyet.
Leszögezném hogy nem szeretem Güneyt mert tudom hogy nagyon úgy tûnik, de nem. Sõt a Meldás dolog után én is egyre jobban undorodtam tõle. De sokat elemeztem a karaktert és megértettem.
Az alapálláspont amivel bajom van, hogy Güney minden lépését a pénz, az érdek vezérli. És hogy a pénz miatt vált ilyenné. Ezzel nem értek egyet. Güney legtöbb lépése a testvéri iránti gyûlöletbõl és bûntudatból ered és az ezzel járó teherrel. Güney egy féreg ez így van. De a kérdésem: mennyiben tehet róla Kuzey hogy féreggé változott? Szerintem nagyon sokban. A legfontosabb hogy Güney nem olyan mint Kuzey hanem egy halandó, esendõ, gyáva ember. Mint a többség. Ezt nem nagyon lehet számon kérni rajta. Ezért hagyta hogy Handan lefogja akkor. Gyávaságból de nem gonoszságból. És itt jön a képbe az kuzeyi kegyetlenség amitõl kiráz a hideg.
Kezdjük ott hogy egy lány miatt - akirõl nem is tudta hogy viszonozza-e a szerelmét - meggyûlölte a testvérét, akkor és ott, ezért a mártírság és vele a rendezhetetlen adósság. Ezt õ mondta nem én!
A másik kuzeyi kegyetlenség hogy amikor kijött a börtönbõl folyamatosan éreztette Güneyel hogy örökké tartozni fog neki, Kuzey nagyon is tisztában volt ezzel. Ezt mutatja amikor Antáliában azt mondja Simaynak: Güneynek azt kell csinálni amit én mondok. És a legsúlyosabb pedig, ami számomra a legmegrendítõbb jelenete a sorozatnak, a MÛBALESET. Mert hogy innen kezdõdött Güney igazi tortúrája és innen kezdte meg a nyílt gyûlölködést Kuzey felé. Mert ekkor jött rá hogy mennyire gyáva alak, és innen kezdte igazán gyûlölni Kuzeyt mert rájött hogy sosem tudja visszaadni azt az adósságot. És nekem az az érzésem hogy a gyûlölettel próbálta palástolni a bûntudatot.
Égy hogy miért tartom kegyetlennek Kuzeyt? Mert Kuzey maga vállalta a börtönt õ mégis azt éreztette Güneyel mintha õ kérte volna. Nyilván az a közvélekedés a mûbalesetrõl, hogy kiderült a rohadt sunyi Güneyrõl mennyire szereti a testvérét. Valóban? Az életben hányan mennének börtönbe a testvérük helyett fiatalon, amikor fenékig tejfel kezd lenni az életük? Akkor is ha a testvére megtette, ott már nagyon nagy erkölcsi érzéknek kell lenni hogy valaki viszonozza, ami Güneynek viszont nincs. Jogos volt-e Kuzey és Ali mûve? Jogos volt-e hogy mutogatták a videót Saminak és Cemrének? Jogos volt-e Kuzey önsjanálata? Mert nekem személy szerint felfordult a gyomrom az egésztõl. Nem sajnáltam Kuzeyt ott. Nem tudtam azért sajnálni mert Güney egy halandó ember nem egy mártír, hõs mint õ. Számomra ez a mûbaleset annyira kegyetlen volt, és annyira gusztustalan jogtalan önsajnáltatásnak éreztem Kuzey részérõl, hogy igazából ezért billen nálam leginkább negatív irányba a mérleg Kuzeynél. A baleset nem azt bizonyította hogy Güney nem szereti a testvérét hanem azt hogy gyáva és halandó. Mégis mindenki megvetette érte és én ezt nem éreztem jogosnak.

Ezért talán jogtalanul de úgy érzem hogy Cemre és Kuzey tették tönkre Güney életét mert valamilyen szinten ez így van, és talán ezért forog a gyomrom az utolsó képkockáktól ahogy az idilli pár elhajt a menõ autóban miközben az a jobb sorsa érdemes nyomorult ott kucorog a börtönudvaron. Tudom hogy legalább 95%-ban Güney a felelõs saját magáért, de akkor is ott az a kevés és súlyos felelõség hogy Kuzey tette rá ezt a terhet ami összetörte.

És ne felejtsük el hogy Güney végig szenvedte ezt a 80 részt. Szinte egy õszinte mosolya sem volt. És a Güneyt játszó színész remekül jeleníti meg ezt mert Güney szemében mindig ott van a szomorúság. megkeseredettség. Ezt csak azért mondom mert sokan azzal vádolják Güneyt hogy élvezettel teszi azt amit tesz pedig õ egy nagyon szomorú ember.

Nem érzem hogy Güney szégyellte volna a családját. Cikinek tartotta pl. amit a Sinaner házban csináltak, de nem tagadta meg õket. Amikor csinálták azt a csipkerózsikás újságcikket ott is elmondta az újságíróknak hogy honnan jött. Nem azért nem járt sûrûbben Samihoz mert egy szegény pék, hanem egyszerûen mert nem szerette az apját. De Banu így is mindig azon pattogot hogy Güney túl sokat foglalkozik a családjával. MErt ha tényleg annyira lenézte volna a családot szerintem nem foglalkozik velük annyit,mert megtehette volna hogy kimerevíti magát a Sinaner házban és tájukra se néz több.-
maryriddle 2015 máj. 30. - 10:47:50
(3040/4273)
Én még sosem gondoltam igazából erre a Sami - apám párhuzamra csak most jutott eszembe. Lehet, hogy tudat alatt ott volt. Egyébként én nem utálom Samit. Egyik szereplõt sem utálom (na jó, talán egyet :-)) igazán. Viszont nem is tudok neki megbocsátani. Már mondtam sokszor, a szíve mélyén jó embernek tartom Samit és a Kuzeyel való kapcsolata, jelenetei tényleg meghatottak. És ha elfelejtem a múltját szinte megkedveltem volna a második évadra. De õ az a fajta ember akinek annyira nincs érzelmi intelligenciája hogy fel sem fogja hogy mit tesz. Sosem kér bocsánatot, nem ismeri be hogyha hibázott sõt az egyik részben azt mondja Kuzeynek hogy megérdemelte a veréseket. Ha megbánja a bûneit Handannal és Güneyel szemben bocsánatot kér, akkor "feloldoztam" volna de így nem.
Visszakapcsolva magamhoz: az én apám is ilyen, nem azért mondta/ja azokat a dolgokat hogy vérig sértsen csak egyszerûen nincs elég érzelmi intelligenciája, ha megsértett õ másnap elfelejtette de nekem még évekig múlva és rosszul estek azok a szavak. És sosem vállalta a felelõséget a köztünk lévõ hidegségért csak engem okolt.
Saminál ugyanez van. Nem magát hibáztatja azért mert nem szerették a fiai hanem Handant.
Ezért meg tudom érteni Güneyt hogy miért nem közeledett az apjához. És ugyanúgy meg tudom érteni Kuzeyt hogy miért távolságtartó az anyjával.
Handanról még annyit hogy amit Kuzeyel tett és amilyen okok miatt az szinte megbocsáthatatlan de úgy érzem õ rájött, hogy hibázott (már csak Güney sorsa miatt is) tanult belõle ezért fel tudtam valamennyire feloldozni. Sami viszont csak abban ismerte el a felelõségét hogy a pofon Kuzey börtönbekerülésébe került. És itt jön megint képbe a bûn és bûnhõdés dolog volt egy kis hiányérzetem Samival kapcsolatban.
És Handan mentségére, talán ha 16 évesen férjhez megyek és kitagadnak és nincs hova mennem, és nincs végzettségem, nem tisztel a férjem, sõt ver, mindenben korlátoz, talán más is ilyenné válik.

Majd még jövök a Güney "analízisemmel" :-)
malvinkicska 2015 máj. 30. - 07:40:58
(3039/4273)
Nekem ez a rész nagyon élet hû volt , mert egy házasság, megromlik, nem csak az egyik fél a hibás, ott mind kettõnek kell valami okának lenni, és itt szépen egymás, fejére olvasták, a vélt, vagy valós sérelmeit Sami és Handan. Handan teljesen igazat mondott a leendõ feleségnek, mert úgy volt, mikor számon kérte rajta Sami amiért lejárata , akkor közölte vele, sosem volt egy mosoly az arcán mikor õ a munkából fáradtan hazatért, mennyire igaz egy nõnek nem csak, jó anyának, gazdasszonynak kell lenni, hanem szeretõnek is, mert a férfiak igenis el várják tõlünk, hogy szeressük õket. Az életben is úgy van nem elég egy férfit megfogni, azt tudni kell magunk mellet megtartani, meg kell találni az arany közép utat, ami nem mindig könnyû, mert az élet tele van buktatókkal, kihívásokkal. Banu szerintem valamire készült Cemrével kapcsolatban, mert közölte is vele legnagyobb ellenségének tartotta mindig, még jó, hogy értesítette, a hajós a családot, még a telefont sem engedte neki felvenni, szerintem ennek a nõnek, bomlóban van az agya, el van kényeztetve, azt hiszi õ a minden, ha valami nem úgy van ahogy õ akarja akkor, már szinte itt a vílág vége, nem könnyû Güneynek egy ilyen nõvel élni de neki kellet a vagyon. Azzal is számolni kellene , neki egyszer elmegy a vagyon megmarad a majom, most nagyon úgy néz ki de majd látjuk eztán.
BMariska52 2015 máj. 29. - 22:49:00
(3038/4273)
Ugye, jó, hogy elküldtem ezt a gyönyörû zenét, örültem volna, ha Ti is részesei vagytok!
Aranyom, láttam, és külön köszönöm, holnap feltétlenül válaszolok rá! Jó éjt Neked is!
BMariska52 2015 máj. 29. - 22:47:18
(3037/4273)
Drága Hangerika! Köszönöm ezt a kedvességet, végül is ezért vagyunk itt, mindig ezt érzem és éreztetjük is egymással többen. Milyen érdekes, amit megfigyeltél, ebben is az a jó, hogy kinek mire áll rá a szeme, kinek mi ragadja meg a figyelmét. Már nagyon sajnálom, hogy nem láttam a Kurt Seyit-et, de eljön annak is az ideje, vagy mégis lejátssza az RTL, vagy megnézem FB-oldalon, ahol még mindig nem szíveskedtem regisztrálni, mindig elodázom. Fõleg, míg kényelmes helyzetben vagyok, mert a Drága Gabus, aki most kezdi lassan az esti mûszakot, így elkényeztet minket.
Most néztem a mai 20 percet, remélem, nem fojtja a tengerbe Cemrét a kis kattant Banu hercegnõ!
Jó éjszakát mindenkinek, szép álmokat!
8/10
Érsekvári 2015 máj. 29. - 22:47:17 8/10
(3036/4273)
Meghallgattam az általad küldött Chopin videót . Örök és gyönyörû zene .
Egy másik videón észrevettem egy 5 éves kislány ( talán kínai , koreai ) szintén ezt zongorázza .
Tüneményes tehetség .

Írtam neked privát levelet !
9/10
gabus53 2015 máj. 29. - 22:38:13 9/10
(3035/4273)
Drága Hangerika!
Az energiáról annyit, hogy 5 perc után elbóbiskóltam, úgyhogy kimaradt a mai rész... :-)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 29. - 22:32:25 8/10
(3034/4273)
Ezt mindig ki kell ám hangsúlyozni SÖTÉT OLDAL . Nem túl pozitív ez a titulus .

Na talán majd egyszer...... KIVILÁGOSODIK...... ha felkapcsolják a villanyt .