Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 máj. 07. - 07:50:45 9/10
(654/2414)
A mai rész is jó. Bahar vacsoráján a fiatalok megpróbálják kibékíteni Gyöngyöt és Mehmetet. Közel ültetik õket egymáshoz, stb. de Gyöngy undok, amikor Mehmet szorosan mellé ülne, elhúzódik. Aztán meg Pinárral viteti magát haza, holott a nõnek tervei voltak Onurral. Késõbb meg undokul visszautasítja Mehmetet a hálószoba ajtaja elõtt, holott ott lehetne legjobban kibékülni. Nem sok esélye lenne Nihánnak, ha ott rendben lenne minden.
És reggel is milyen undok. Inkább taxival menne az autóvezetõi vizsgájára, de mivel nem kap taxit, kénytelen-kelletlen elfogadja Mehmet segítségét. Már azt is nehezményezi, hogy Mehmet megvárja a vizsga végét. A sikeres vizsga után megint elutasítja Mehmetet.
Közben meg Onur, Bahar és Nilüfer küzdenek, hogy hitelt kapjon a cég és ki tudják fizetni a munkások bérét.
Ja, és Nihán ügye is alakul. Nihán este felhívta Mehmetet és közölte, hogy a kisfia hiányolta. Majd vacsorára hívja Mehmetet. A vacsorára vinni akarja a fiát, az anyját, meg a nõvérét is, de a "kedves" nõvér csak 2 személyre rendeli meg a vacsorát egy étteremben....
9/10
napraforgó 2014 máj. 07. - 05:08:15 9/10
(653/2414)
Köszi, hogy kicsit részletesebben kifejtetted a véleményed, így azért árnyaltabb a kép.
Én nem tartom magam sem Gyöngy, sem Mehmet fannak, az egész sorozatot szeretem, az összes szereplõjével együtt. (Még Serefet is, aki igazi "gonosz" anyós.)

Igazad van Mehmetet illetõen. Mehmet sem jó konfliktuskezelõ. Ahogy Gyöngy az ablakban gubbaszt és a tengert, vagy a semmit bámulja, úgy Mehmet bizony a pohár fenekét nézegeti hosszasan egy kocsmában. Az még a jobbik eset, amikor Onur hajóján iszik, és megbeszéli a baját Onurral, mint legjobb baráttal.
Bár szerintem jobb lenne, ha a felesége lenne a legjobb barátja, és vele beszélné meg a gondjait. Mint ahogy Gyöngynek sem Enginnel kellene a hasonló problémáit megbeszélni. (neki Kader volt a legjobb barátja)
Most már el kellene jutniuk oda, hogy egymással osszák meg a gondjaikat és gondolataikat. Egy házasság nem abból áll, hogy összefekszünk éjszakánként, meg kifelé a házastársunkkal reprezentálunk.

Azon gondolkodom, hogy Gyöngyben talán még mindig ott a kisebbrendûségi érzés. Eleinte mukkanni sem mert a tekintélyes Sadoglu familia tagjai jelenlétében, tûrte Seref piszkálódásait, nem mert Mehmetnek sem ellentmondani, félt, hogy azt a törékeny kapcsolatot, ami kettejük közt kialakult, elrontja, stb. Igaz, hogy ezt már nagyrészt "kinõtte", nem hagyja magát szekírozni, de azért Mehmettel szemben még mindíg nem mer úgy fellépni, hogy jól megmondja neki a magáét.

Mehmet meg valami szemellenzõt visel. Annak idején még csak észre sem vette Beril machinációit, hogy azért hívta a lakására "dolgozni", mert el akarta csábítani. Derin tervein sem látott át. Csak amikor a nõ kerek-perec közölte vele, hogy válj el, vegyél feleségül, hogy a zabigyerekemnek legyen neve és apja, akkor ébredt fel és küldte el a csajt... melegebb égtájra.
Meglehet, hogy Nihán próbálkozásai sem olyan nyilvánvalóak számára, még akkor sem, ha õk valaha egy pár voltak.

Valóban nagyon sokáig vacilál Mehmet, húzza a döntést és ezzel a bizonytalanságban tartással másoknak sok bánatot okoz. Érdekes a nõk reakciója, mind Nihán, mind Gyöngy menekülni akar. Nihán vissza akar menni Németországba, Gyöngy meg el a házból. Mindkettõt visszatartja (habár Gyöngyöt inkább a nagyapa, meg a nagyi betegsége...). Bár szerinte Mehmetben fel se igen merül, hogy a felesége le akar lépni....

Egész ügyesek ennek a sorozatnak a forgatókönyírói, nagyon izgalmas jellemeket kreáltak, izgalmas cselekménnyel, fordulatokkal. Végül is, ha minden rendben menne ebben a családban, nem szólna semmirõl a sorozat, úgyhogy várom az újabb fordulatokat.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 21:01:32 9/10
(652/2414)
Én úgy láttam, hogy a Sadoglu családban mindenki elég jól tudja kezelni ez a "beavatlozást az életébe". A nagyapának épp az a baja, hogy mindenki megy a saját feje után, senki nem hallgat már rá. De csak dörmög, nem tesz ellene semmit. Vagyis õ is tudja, hogy mindenkinek a saját életét kell élni.
Szóval mindenki éli a saját életét, maga dönt a sorsáról, függetlenül attól, hogy ki mit mondott neki.
Az, meg ha a családtagok véleményt nyilvánítanak, még nem beavatkozás, és fõleg nem probléma megoldás.

Lehet, hogy te nem kérsz tanácsot senkitõl, meg nem tûrsz beleszólást az életedbe, de a legtöbb ember szereti megosztani az örömét, meg a gondjait is másokkal. És a családi, baráti tanácsot, vagy segítséget elfogadni nem szégyen.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 20:49:52 9/10
(651/2414)
Valószínûleg nem fogunk közös nevezõre jutni. Én Mehmet múltbeli tetteit sem találom fõbenjárónak. Mindig úgy láttam, hogy amikor még nem is hálták el a házasságot, akkor is tisztelettel bánt Gyönggyel. Késõbb meg támogatta a munkájában is. Mondhatta volna azt is, hogy elég gazdag vagyok ahhoz, hogy eltartsam a feleségem, ne dolgozz. Igaz, eleinte nem volt szerelmes a feleségébe, csak olyan kellemes társaság volt az ágyban, meg a társasági életben is. És csak akkor döbbent rá, hogy szereti, amikor elveszítette.

Ez a hazudozás a végsõkig meg egy kicsit túlzás. Az, hogy néhányszor a munkára hivatkozott és a családi vacsora, meg a mozi helyett Nihánhoz ment, az igazán megbocsátható. Tuti, hogy nem hallgatta volna el a gyereket örökre, és hát elég hamar ki is derült a létezése. Gyöngynek szabad lett volna megkérdezni: mi van Nihánnal? Mikor találkoztál vele? Mit beszéltetek meg? Nem mutatnád be nekem is? Ha így áll hozzá, a férje nem kényszerül hazudozni neki. De õ makacsul hallgat és bámul ki az ablakon. Szerintem nem lehet egy nõ hátával beszélgetni.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 20:33:52 9/10
(650/2414)
Egyenesen nevetséges, ahogy a nagyapa a Gülsün életét még mindig irányítani akarja ----> az szimpatikusabb lenne, ha azt mondaná a lányának, hogy ne rinyálj lányom, te választottad, akkor most old meg a problémáidat magad ??
Miért irányítás az, ha megmondja a vejének, hogy ne okozzon bánatot a lányának, mert szenvedett már eleget életében?
Szerintem jó is az, ha egy olyan patriarchális társadalomban, mint a török, ahol a férfi az úr a családban, egy férfi megtudja, hogy nem tehet meg akármit a feleségével, mert ott a család a háta mögött, van, aki megvédje.
Ez még nem irányítás, és az életébe való beavatkozásnak is csak mérsékelten tekinthetõ.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 20:27:02 9/10
(649/2414)
Hiába töröm a fejem, még mindig nem tudom, hogy mi a bajotok Mehmettel?
Azt, ami az újrakezdés elõtt történt, nem szabad figyelembe venni a már ismertetett indokaim alapján. Az egy kierõszakolt házasság volt, nem egy szabad akaraton alapuló szerelmi kapcsolat.
Azt meg, hogy mit FOG csinálni Mehmet eztán, megint nem szabad figyelembe venni most. Mert az még nem történt meg a cselekményvezetés szerint.
Jelen pillanatban nincs semmi olyan fõbenjáró a számláján, ami miatt el kéne hagyni. Jó, kicsit hallgatott a fejleményekrõl, de most már mindenki tud mindent, neki lehetne állni, hogy nosza, akkor oldjuk meg. De a szerencsétlen pasi magára van hagyva! A nagyapja mondott valamit, az anyja az ellenkezõjét, és Gyöngy is hárított. Szinte beletolta Mehmetet Nihán szájába. Õk a te családod, mondta.

Miért nem mondta azt, hogy dehát, te hozzám tartozol! Persze törõdj velük, a gyerkeddel, meg az anyjával, fizess nekik tartásdíjat, állapodj meg a gyerek láthatásáról. támogasd a nõ felépülését, gyõgykezelését, stb.
Szóval mi az ami miatt Mehmet MOST nem érdemli meg Gyöngyöt?
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 20:00:29 9/10
(648/2414)
Azért olyan nagyon nem eröltetik az együttélést. Pinár és Mehmet maga döntött úgy, hogy a villában maradnak. Gülszün és Bahar elköltözött. Egy idõben Berk is önállóskodott, majd õ is önként tért vissza a család kebelébe. Szerintem bárki bármikor elköltözhetne, senki nem akadályozná meg. Legfeljebb Seref sápítozna kicsit, fõleg ha az imádott kisfia akarna elmenni, de tenni ellene nem tehetne semmit.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 19:56:05 9/10
(647/2414)
Én "elsõ feleség" helyett az elõzõ asszonya kifejezést használnám. A "feleség" jogi kategória, az "asszony" nem. Régen nagyon is számon tartották, hogy egy nõ lány-e még a szó szoros értelmében (vagyis szûz-e), vagy már asszonnyá tette valaki.
Rossz a fordítás, csak ennyi.
Cameron007 2014 máj. 06. - 19:40:37
(646/2414)
"Gyöngynek egyedül kellett moziba mennie". Hát valóban, ez nagyon nagy tragédia volt, hol van ehhez képest, hogy hirtelen felbukkant (feltámadt) a semmibõl Mehmet elsõ nagy szerelme, és még az is kiderül, hogy van egy kisfia is... Ilyen helyzetben nekem sem a szórakozás lenne az elsõ.

Valahogy nem tudok mostanában Gyöngyel szimpatizálni. Kutat a férje után, belenéz a telefonjába, követi, aztán nem hallgatja meg, nem hajlandó megbeszélni a dolgokat. Ez a mártírkodás is, hogy õ csak második, Mehmetnek Nihan és a fiú a családja.. De, ha normálisan viselkednének, film se lenne :)
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 19:31:23 9/10
(645/2414)
Szerintem a Sadoglu család igenis összetartó család. Ha valaki bajba kerül, a család ott áll mellette.
Amikor Gyöngy leesett a lépcsõn, és elvetélt, mindenki berohant a kórházba. Akkor is, amikor lelõtték, pedig akkor épp külön élt Mehmettõl, külön lakásban. De Mehmethez is rohantak, amikor összeverték, meg akkor, amikor õt lõtték meg. És a nagyapa mellett is ott virrasztottak a kórházban. A nagyapa még most is félti a lányát, Leventet kommandírozza. Pont Gyöngy érdekében és a házasságuk megmentése érdekében akarta elérni, hogy Mehmet tagadja meg a fiát és annak anyját. A nagyit is az egész család ápolja, pedig csak egy szegény rokon. Kadert és Rukijét is felkarolták, támogatták.
És igen, beleszólnak egymás életébe, pont azért, mert törõdnek egymással.
És biztos meg fogják oldani ezt a mostani helyzetet is, akkor is, ha Gyöngy ebbõl dacosan kivonja magát. És jó lenne, ha valaki beszélne már annak a ostoba lánynak a fejével. Kapjon már észbe, mert eljátsza a házasságát, a boldogságát.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 19:21:01 9/10
(644/2414)
Ezen a szemléleten, hogy csak azért van Gyöngy Mehmet mellett, hogy az ne lumpoljon, már túl kéne lépni. Amikor Mehmet hazahozta Gyöngyöt és újabb esküvõt tartopttak, teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy szeretik egymást, nem kényszerbõl vannak együtt. Ott új lapot kellett nyitniuk és elfelejteni a korábban történteket. Azokat most már nem szabad fölemlegetni. Mert ha azt Gyöngy nem tudta megbocsátani, akkor nem kellett volna visszamenni a férjéhez.
De szerintem õ akkor mindent megbocsátott. Épp ezért nem értem, hogy most miért nem tud támogatólag a férje mellé állni?
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 19:12:59 9/10
(643/2414)
Nila, azt mondod, hogy Gyöngy felnõtt nõ, nem mondhatják meg neki, hogyan viselkedjen. Akkor miért viselkedik gyerekesen? Miért húzza föl a nyúlcipõt minden problémánál?
Megtudta, hogy Nihán él. Megbeszélte ezt a férjével? Nem. Pont õ zárkózott el minden beszélgetés elõl. Egyedül kellett elmennie a moziba? Nem kellett! Õ akarta, azt is dacból, truccolt, mert Mehmet nem a pitiáner szórakozásával foglalkozott, hanem a hirtelen elõkerült régi barátnõjével, meg a kisfiával.
Ott volt a kerítéses jelenet, amikor követte Mehmetet. Kémkedett utána, megleste, holott mindent megtudhatott volna, ha szépen kérdi. Meglátta Mehmetet, ahogy a kisfiát hintáztatja. Na és mit csinált? Elszaladt. A hülye Mehmet meg utána.
Tudod mit kellett volna csinálnia? Lemenni a játszótérre, megismerkedni Nihánnal, megnézni a gyereket. Ha ezt tette volna, Nihán látja, hogy õ a férje mellett áll és nem tolakszik be a házastársak közé.
Hány nõnek kell tudomásul vennie, hogy a férjének az elõzõ házasságából, kapcsolatából gyereke, gyerekei vannak. És? megoldják. Sõt. Sok férfi a házasság alatt félrelép és gyereket csinál más nõnek. És még ezt a helyzetet is meg kell oldani, így, vagy úgy.
Gyöngynek nincs semmi joga Mehmet szemére vetni, hogy volt õelõtte is élete.
Azzal, hogy állandóan bevágja a durcit csak azt fogja elérni, hogy Mehmet közelebb kerül Nihánhoz, aki nem viselkedik ilyen gyerekesen.
Az, hogy Mehmet az õ háta mögött intézi az ügyeket annak köszönhetõ, hogy õ nem hajlandó részt venni az ügyek megoldásában.
És még azt is Mehmet számlájára írod, hogy nem fekszik össze Gyönggyel? Hiszen Gyöngy dobta ki az ágyából!
Szerintem Mehmet azt tette, amit ebben a helyzetben lehetett tenni, megpróbálja kezelni a helyzetet, egyedül megoldani, részben, mert kímélni akarja a feleségét, nem akar neki fájdalmat okozni, részben, mert Gyöngy nem hajlandó komunikálni vele.

Hát, ha ez a nõ ilyen ostoba, meg is érdemli a sorsát.
9/10
Érsekvári 2014 máj. 06. - 16:01:56 9/10
(642/2414)
A sok negatívum ellenére összetartó család a Sadoglu . Gyöngynek igaza van , hogy nem lehet pár nap alatt feldolgozni , túllépni a történteken, de strucc politikát folytat .Igazából nem akarja átbeszélni férjével a történteket , csak magát sajnálja. Fikri úr megértöbb a fiatalokkal és próbál segíteni a maga módján. A nagymama nagyon szimpatikus idös nõ , Ö igazán nem csinál rosszat senkinek. Bahar végre révbe ért boldog és sikeres lett. Pinar folyton labilis a házasságában és nem tudja lefoglalni magát , túl jó dolga van. Gülszün az egyik legszimpibb nõ ebben a családban , remélem ezzel a kis csitri Özgével is "eltudbánni" és minden oké lesz kettõjük között a helyzet. Nem tudom miért emlegeti mindenki Nihánt feleségként , még Mehmet maga is így mondta a Nagyapának amikor kettesben beszélgettek . Lehet a magyar szinkronba van így , vagy az eredeti török szövegben is ez van ?
malvinkicska 2014 máj. 06. - 15:36:25
(641/2414)
Fórumtársak igazán nagyon jó ez, hogy így megtudjuk osztani a véleményünket, mindenkinek, más és más több szempontból közelítjük a történéseket.Teljes mértékben egyet értek akik látták, már én is szóvá tettem csak arra, volt jó Gyöngy, hogy ne lumpoljon, meg egyebek. Mehmed most mióta megjelent Nihan csak a körül van a gondolata teheti rögtön megy, jó alibije van a gyerek.
10/10
feketeagi 2014 máj. 06. - 15:24:48 10/10
(640/2414)
Nagy nagyon egyetértek veled, lehet hogy engem is befolyásol, hogy végig néztem már a filmet, de mint ha én írtam volna ezt a hozzászólást:)))
Gyöngy már el is mondta Mehmetnek van egy gyereked, neked az kell hogy az elsõ legyen, nem hagyhatod magára, na Mehmet itt csak tátogott, na itt azt kellett volna mondania, hogy igen meg is teszem és reménykedem, hogy a segítségemre leszel ebbe. Gyöngy felesleges harmadiknak érzi magát, meg is mondta Mehmetnek ha nincs ló jó volt a szamár is.
Gyöngy nagyon szereti a gyerekeket és szerintem az is motiválja, hogy a gyereknek apa és anya is kell.

Szerintem is ez egy hosszabb folyamat volt nem pár nap telt el, hanem sokkal több. Az esküvõi telefon óta pedig teljesen elzárkózott Gyöngytõl, szinte elhidegült, ez azért nem magyarázható azzal, hogy nem akarta megbántani, Nihánnal pedig mennyire gondoskodó kedves volt, szinte reményt ébresztett a csajba, tehát vele szemben sem volt tisztességes.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 13:47:42 9/10
(639/2414)
Most megint elszállt egy hozzászólásom, majd este összeszedem magam, és újra megírom.
malvinkicska 2014 máj. 06. - 10:01:27
(638/2414)
Mankos sajnálom késõbb tudod meg nézni én amíg dolgoztam sosem néztem sorozatot, mert nem volt rá idõm, most már tehetem.
malvinkicska 2014 máj. 06. - 09:15:48
(637/2414)
Nem akarom elhinni fent van a mai rész is a Viasat Playn, biztosan csoda történt.
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 08:31:49 9/10
(636/2414)
No igen, Gyöngynek, mint amolyan jó kislánynak, nem volt élete Mehmet elõtt. De a férfinak meg igen! És az élet, mint tudjuk, nem habostorta. Ha valami gond van, meg kell beszélni, meg kell oldani, és nem elhúzni a bánatba.
Úgy tûnik, még Gyöngynek is fel kell nõnie, nem csak Mehmetnek.
Szép dolog, meg jó dolog a családi fészek, de egyszer ki kell repülni! Gyöngy a nagyika védõszárnyai alatt élt eddig, Mehmet meg még a kotlóst játszó Seref mellett.
Tehát eddig mindkét "gyerek" védett, meleg fészekben éldegélt, de most már el kellene hagyni a fészket! vajon mikor jutnak el oda?
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 08:12:46 9/10
(635/2414)
Komolyan nem értem Gyöngy viselkedését. Úgy tesz, mintha a férje baromira megbántotta volna, átnéz rajta, nem beszél vele, stb.
Közben pedig minden azelõtt történt, hogy õ képbe került volna! Milyen jogon bánik ilyen lekezelõen a férjével? Hacsak nem az a célja, hogy a pasi visszamenjen az elõzõ nõhöz...
De ha ez a célja, azt normálisan meg is lehet mondani: Nézd Mehmet, neked ott a régi szerelmed, meg a fiad, nálunk még nincs gyerek, aki sérülne, váljunk el, stb, stb. Miért kell ez a gonosz játszma?