Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 júl. 28. - 12:32:37
(1774/2414)
Feltették rögtön megnéztem, a nagyapa és S és az egész család rosszul fogadta a válásuk hírét. S szóba sem állt velük elindulnak haza, és akkor megtörténik a baleset, nagyon szép volt mikor lepörgött az eddigi életük, elgondolkodtak jó cselekedtek e. Gy most aranyos volt nagyon féltette M-t legalább õ maradjon életben a gyerekük miatt, de M hajthatatlan ha nem jön segítség együtt haljanak annyira szereti Gy-t, jött a segítség, és a kórházba kötöttek ki.Onur ésPinár aggódnak mi lehet velük, hogy mind a két telefon elérhetetlen, igaz inkább O P azt mondja nem soká reggel és megtudja, ne foglalkozzon már vele annyit aludjon. Elég nagy dolog balesetet szenvedtek,hogy ráébressze õket nem tudnak egymás nélkül élni. Remélem most már szent lesz a béke köztük.
sorozatkedvelõ 2014 júl. 28. - 12:24:12
(1773/2414)
Ma már fenn van minden rész.Tudnak gyorsak is lenni.
Darkrose 2014 júl. 28. - 12:17:59
(1772/2414)
Nagyon izgi volt a mai rész, remélem hogy a baleset felnyitotta Gyöngy és Mehmet szemét, hogy az élet milyen rövid. Egyébként nektek feltûnt, hogy Gyöngyék nem Mehmet terepjárójával mentek, hanem egy sokkal régebb típusú autóval? A film készítõi biztosan így akartak csökkenteni a töréses jelenet költségvetésén :D
Cameron007 2014 júl. 28. - 09:34:14
(1771/2414)
Talán mert, ha nem válna, akkor a gyerek állandó veszekedésnek lenne kitéve. Így meg nyugalomban élhet.
Király Zsuzsa 2014 júl. 28. - 09:08:19
(1770/2414)
Gondom van. Nem értem a 131. rész 16.45 percben ir a naplójába Gyöngy. "Egy nap felnõsz és megérted. Mindent érted teszek.Nem akarom hogy szenvedj. Megkiméllek a fájdalomtól. Egy anyának nehéz döntéseket kell hoznia. Csak Te számitasz, senki más. Remélem nem szenvedsz majd e miatt. Nagyon szeretlek."
Ezzel aszt akarja sugalni, hogy a Kislánya miatt válik ? Miért ? Ha nem vállna miért szenvedne a Kislánya ?
Ezt a napló bejegyzést nem értem, nem tudom értelmezni. Kérem magyarázzárok el.
malvinkicska 2014 júl. 28. - 09:01:20
(1769/2414)
A net is tiszta hülye mielõtt befejeztem volna a mondatomat elszállt, már nem elõször.
malvinkicska 2014 júl. 28. - 08:36:49
(1768/2414)
A héten is ezt csinálják velünk meg fosztanak a friss élményektõl a Viasat mert már egy hét múlva számomra nem azt hozza , mint ha ma látnám , és megosztanám a véleményem a kedves fórumtársakkal, akik hóhapok óta követjük az eseményeket.Kivánom nagyobb boldogsága ne legyen csak ennyi amiért nem, rakja fel idõben,
9/10
napraforgó 2014 júl. 28. - 06:39:47 9/10
(1767/2414)
M és Gy hazafelé vitatkoznak, arról beszélnek, a család túlreagálta a dolgot. Majd majdnem össszeütköznek valamivel, és hogy elkerüljék, lefutnak a rézsürõl. Szakadékba zuhannak, M jól van, de Gy beszorult, nem tudja mozgatni a lábait! M próbálja kiszabadítani, Gy meg attól fél, kigyullad a kocsi, bíztatja M-t meneküljön. M nem akarja otthagyni Gy-t, de a nõ a kislányára hivatkozik, akirõl gondoskodni kell.
Bevillanak régi képek a közös életükbõl, a szerelmükbõl. Gy arra kéri M-t, legalább õ élje túl. M nem akar menni. Mehemet szerelmet vall, Gy arra kéri nevelje föl Angyalt kettejük helyett.
Megérkeznek a mentõk, tûzoltók, M ordítozik nem megy a felesége nélkül. Az emberek valahogy kifeszítik a kocsi ajtaját, M és Gy odébb szaladnak, a kocsi meg felrobban. (uramisten, hányadik kocsit is teszi már tönkre Mehmet???)
Pinár és Onur is a történtekrõl beszél, szerintük M és gy nagy hibát követtek el. Onur észrevételezi, már õk is álltak a válás széln párszor... Majd O mehmetet hívja, de a szám nem kapcsolható. vajon mi történhetett velük, kérdi onur.
9/10
napraforgó 2014 júl. 28. - 06:19:47 9/10
(1766/2414)
Bilúr aludni küldi a neveletlen kölykeit. a felnõttek nekiesnek Mehmetnek és Gyöngynek, hogy tehettek ilyet???! Nagy botrány van, sehogy nem értik, mit tettek! A kicsi lány az apja nélkül nõ föl, blablabla.
A nagyapa úgy gondolja, hogy ha a szerelmesek úgymond barátságban tudnak elválni, soha nem voltak szerelmesek.
Dídem és berk is csodálkoznak a történteken, Bahar is beleszól, de Berk lehurrogja.
Onur készül, hogy hazavigye a gyerekeit, Defne érdeklõdik a válás mibenlétérõl, az együtt nnem lakásról.
M és gy Seref ajtaján kopogtat, kérik, beszéljen velük. de Seref nagyon ingerülten elküldi õket.
Gy haza akar menni, némi vita után elfogadja M ajánlatát, hogy hazavigye.
Pinár balhézik a kocsiban a bébiszitter nem öltöztette elég melegen a gyerekeket. Onur tudja, hogy Pinárt csak a történtek zaklatták fel.
Dilruba fikrit a gyógyszerei bevételére bíztatja, és azt mondja, minden jóra fordul. nagyapa bölcselkedik, a fiatalok nem tudják, mit, hogyan...
9/10
napraforgó 2014 júl. 28. - 06:09:24 9/10
(1765/2414)
Denisz végre kedves Defnével, sütit hoz neki. Defne nagyon örül., de a másik kislány szomorkodik
Onur felhívja Pinárt, aki a családi nappaliban ül. Ne mutassa, de M és Gy elváltak. P megdöbben, de szerencsére Bilúr rendetlenkedõ gyerekei elterelik a figyelmet. Seref ennek ellenére gyanakszik és faggatja Pinárt, mi történt. P kitérõ választ ad.
Ayse szól a szomorkodó Gy-nek, itt van M a lányánál. Gy kimegy hozzá. M kéri, együtt mondják el a válásukat a családnak.
A vacsoránál a nagyapa és Pinár arról beszél, hogy remélik M és Gy kibékülnek. Megjelennek az érintettek (egész más célból). Nagyapa biztatja õket, vacsorázzanak velük. M és Gy körülményesen kezdik magyarázni a dolgokat, majd csak elmondják, elváltak. Fikri haragra gerjed, õnzõk és felelõtlenek, mondja, látni se birlak benneteket! és elhagyja az étkezõt. Pinár utána szalad. Én nem ezt tanítottam, így Fikri. De nem élhetjük helyettük az életüket, mondja Pináûr.
malvinkicska 2014 júl. 27. - 20:16:58
(1764/2414)
A mi esetünk 5-en vagyunk testvérek 4-en 10 év alatt születtünk és a kisebbik öcsém mi úgy hívjuk sarjú, nagyon szeretjük egymást pedig a szülõk meghaltak, mindenkinek tiszta szívbõl kivánom , ilyen szeretettel legyenek egymás iránt. Valamelyikõnknél történik különös esemény rögtön értesítjük a másikat ez jó és rosszra értem. A szüleim tiszteletre becsületre neveltek békében, egyikünk nevelte a másikat,a szüleim arattak kapáltak, mi meg játszottunk.A másik mindnyájan tanult emberek vagyunk, úgy érezzük meg kaptuk a mi kellett az egészséges személyísség fejlõdésünkhöz, nem pempörsz, hanem vászon pelenkások voltunk amire még büszkék is lehatünk






.
9/10
napraforgó 2014 júl. 27. - 19:10:59 9/10
(1763/2414)
OFF
Régen (50-100 éve) 6-8-10 gyerek is született egy családban, átlagban kétévenként (néha sûrûbben is), és az anyának akkor is tudnia kellett mindet ellátni fizikailag és érzelmileg is. Nem hiszem, hogy az anya kizárólagos és osztatlan figyelme a legfontosabb a gyerek számára. Nagyon sokat tud nyújtani egy jó testvéri kapcsolat is.
offtopic
Cameron007 2014 júl. 27. - 18:32:25
(1762/2414)
A kis korkülönbségnek egy elõnyét látom, hogy a gyerekek le tudják magukat egymással kötni, amíg picik (óvodások, alsósok).

Viszont, ha több év van a gyerekek között, akkor mindegyik maximális figyelmet tud kapni. Míg, ha van mondjuk egy 2 éves és egy újszülött, akkor nem tudom elképzelni, hogy 100%-ig ki lehet szolgálni az igényeiket érzelmileg.
9/10
napraforgó 2014 júl. 27. - 17:46:41 9/10
(1761/2414)
Vicces vagy. Én természetesen a gyerekkorra gondoltam, nem 3 felnõtt nõ hasonlóságára. 5 és 10 éves gyerekeket senki nem néz ikernek, mint ahogy egy 15 éves nagylányt sem a 10 éves húgával. Hogy 20-25 éves korotokban, vagy még idõsebben annyira hasonlítottatok, azt elhiszem, csakhogy ez már nem érdekes.
Ha egy tánckar 10 táncosnõjét egyforma ruhába bújtatják, meg egyformára sminkelik, attól még senki sem nézi õket testvéreknek, pláne ikreknek.
9/10
offtopic
napraforgó 2014 júl. 27. - 14:24:55 9/10
(1760/2414)
Kinek hogy jobb. Én meg attól bolondultam volna meg, ha kb. 10 év után mindent újra kell kezdenem. Pelenkázás, gyereksírás, stb.
Nem lehet elfelejteni, hogy abban a korban nem volt még eldobható pelenka. Minden nap mosni kellett a sok pisis, kakis pelust, meg vasalni, plussz a sok leböfizett inget, réklit... brrrr.
És igen, persze, a gyerekruhákat nyilván pici korban öröklik a gyerekek, amikor egy baba 2 hónap alatt kínõ egy-egy cuccot, aztán ez még 2-3 éves korig elmegy a tartósabb holmiknál (dzseki, overál, ilyesmi), aztán már ha egy egész évig tudják hordani a nadrágot, melegítót, pulóvert stb. nyilván nem lehet ezt megcsinálni.

És már megbocsáss, de nehezen hiszem el, hogy 5 év korkülönbséggel bárki is ikreknek nézett volna téged a testvéreiddel. Az illetõnek igen sok dioptriás szemüvegének kellett lennie.... azt már meg se merem kockáztatni, hogy ha netán mégis, akkor talán alaposan visszamaradtál a fejlõdésben...
9/10
napraforgó 2014 júl. 27. - 12:23:02 9/10
(1759/2414)
Minden relatív. Én és a húgom 15 hónap különbséggel jöttünk egymás után. Az elsõ 1-2 év után teljesen összenõttünk, már 4-5 éves korunkban ikreknek néztek minket. A kisebbik húgom 6 évvel késõbb született, na õvele nem tudtunk mmit kezdeni. Szegény mindig kilógott a sorból, jól el is kényeztették.

Czeizel Endre anno több sorozatban tartott elõadásokat a TV-ben születésünk titkairól, meg egyéb genetikai témákról. Õ akkor azt mondta, hogy maximum 3 év az, ami (jó esetben) áthidalható két testvér között, és akkor a testvéri kapcsolat (barátság, összetartás, stb.) létrejön a két gyerek között.
Ha ennél nagyobb korkülönbséggel vállalnak a szülõk gyerekeket, akkor lényegében két egykét fognak nevelni. A két gyereknek ugyanis alig lesz köze egymáshoz. Játszani nem tudnak egymással, mert 4-5-6 év már túl sok ahhoz, hogy azonos legyen az érdeklõdésük. Éppen ezért beszélgetni sem tudnak egymással. Nem fogják tudni megosztani egymással az apró titkaikat, nem fognak együtt csínyeket elkövetni. Mindkettõnek meglesz a saját baráti társasága, de a testvérrel gyakorlatilag alig lesz kapcsolatuk.
Hát elhiszem, hogy vannak anyukák, akik nem akarnak egy kicsit, egy pici kettõst nevelgetni, én anno mégis ezt választottam. A két fiam között 22 hónap volt a különbség. Szinte egy füst alatt lement a pelenkás korszak, nem kellett abba újra 3-4-5 év után újabb 3 évre belekezdeni. A fiúknak mindig kéznél volt a játszópajtás, nem kellett állandóan játszótérre menni, csakhogy barátkozhassanak. És akkor még nem beszéltem arról, hogy alighogy a nagyobb kinõtte a ruháját, pulóverét, stb, rögtön rá lehetett adni a kisebbre.

De hát ez legyen mindenkinek a saját döntése, nekem semmi közöm más gyereknevelési elveihez. Ha egy nõ 6-8-10 évig akar pelenkázni, meg bébipapit fõzõcskézni, hát lelke rajta, tegye.
9/10
napraforgó 2014 júl. 27. - 12:06:51 9/10 Előzmény khajni87
(1758/2414)
Lehet, hogy Orhán ilyeneket mondott, de hát a férfiak nemigen tudnak reálisan gondolkodni. Helyes a kicsi baba, helyes a kicsi lány, hát miért ne lehetne mindjárt kettõ? Aztán, hogy mibõl élünk meg, na az, amire nem gondolnak.

Amúgy fura nekem, hogy teljesen veszni hagyják azt a pénzt, amit a nagy házra költöttek. Hát miért nem követelik vissza a vételárat? Van perlési lehetõség is, stb. Hiszen azt a szerzõdést nemcsak õk írták alá, hanem az eladó is. Vagy a megbízottja, ügynöke is.
khajni87 2014 júl. 27. - 11:37:27
(1757/2414)
De Orhán mondta hogy õ örülne egy második babának is, mert szereti a gyerekeket és meg is tudnák oldani, ehhez képest Rukiye mint egy megveszett hülye rohan abortuszra anélkül hogy a férjét beavatná õszintén , hogy együtt dönthessenek.....

Lehet nem kell oltárhoz vagy válóperre rohanni, én is házasságellenes voltam amig a páromat nem ismertem, de õ olyan tökéletes hogy õ volt az elsõ és egyetlen akihez nem féltem hozzámenni, és igen nekünk alig 3 hónap telt el az elsõ randitól az esküvõnkig....egy percig meg nem bántam hogy hozzámentem és ha vita volt azzal sem nyávogtunk ennyit, viszont ha bajunk volt egymással akkor sokat beszélgettünk, kerestük a megoldást és ez az egyetlen okos megoldás, ténleg nem a válóper, csak akkor ha már kibékithetetlen ténleg a két fél, én viszont Mehmetéknél nem ezt látom, viszont többet kellett volna hasonkóképp beszélgetniük mint Angyal betegsége idején is tették, ha igy tesznek korábban akkor nem itt tartana a kapcsolatuk sem, több õsznteség és kommunikáció meg persze kitartás kell, egy kapcsolat persze nehéz, de ha szeretik egymást akkor van ott megoldás is mindenre amig mindketten úgy akarják.
9/10
napraforgó 2014 júl. 27. - 10:10:34 9/10
(1756/2414)
Sokat gondolkodtam Rukiye és Orhán ügyén is. Hogy miért félnek a második gyerektõl. Igaz, hogy van fedél a fejük felett, de õk csak egy szolgálati lakásban élnek. Ha akár Mehmeték, akr Dilruba(!) kirúgná õket, akkor bizony se lakás, se fizetés! Mit csinálnának? Vissza kellene menniük Afyonba Orhán apjához, földet mûvelni, stb. És akkor nem mindegy, hogy a kenyérpusztítók számát 3, vagy 4 fõvel növelik. Mert az ugye nem biztos, hogy Isztambulban találnának olyan állást, amibõl lakást is tudnának bérelni, meg 2 gyereket is eltartani.
Bahar is azért érzi nyeregben magát, mert Gökhán ugyan elhagyta, elment a bánatba, Izraelbe, de NEM VÁLT EL tõle! És ez nyilván fontos ott, mert amíg nincs meg a válás, mindig van visszaút. Még kibékülhetnek, még megoldhatják a problémákat, stb.

Én pl. azon a véleményen vagyok, hogy Gyöngy és Mehmet is elkapkodta a válást, nem volt még annyira végleges az õ szakításuk. Csak tényleg makacs mind a kettõ, a sérelmeiket dédelgetik, nem a megoldáson törik a fejüket. Azt ugye már tudjuk, de legalábbis sejtjük, hogy elõbb-utóbb visszatalálnak egymáshoz, már csak az a kérdés, mennyi idõnek kell addig eltelni?

Amúgy én nem vagyok híve a dolgok túl sokáig való függõben tartásának, de azért ez nem jelenti azt, hogy rögtön a válóperes bíróhoz kéne szaladni, ha van valami nézeteltérés a felek között. Mint ahogy az oltárhoz sem kell rohanni abban a percben, ahogy meglátják és megszeretik egymást...
Cameron007 2014 júl. 27. - 07:31:36
(1755/2414)
A másik ok ez a Dilruba ügy, hogy nem tudom magam rávenni, hogy megnézzem a részeket, már így olvasva is felmegy bennem a pumpa.
Ezzel a Sereffel is mi lett, hogy nem áll a sarkára és tesz valamit? Mi történhetne, max. kiteszi a házból az öreg, de Mehmet biztos nem hagyná, és melléállna, aztán csak felnyílna a szeme mikor rádöbbenne, hogy eltûnt mellõle a családja.