Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 júl. 17. - 05:53:50 9/10
(1534/2414)
A durcás gyerek jelzõ nagyon is ráillik Mehmetre, illetve a mostani viselkedésére. Gyöngy - õszerinte - megalázta õt a család, a barátok és ismerõsök elõtt (habár nem Gyöngy csõdítette õket oda a szerenádra, hogy aztán plénum elõtt mondhasson nemet!), most Mehmet rátromfol Gyöngyre. Megaláztál a család elõtt? Hát akkor én meg megalázlak a világ elõtt! Nekem ezt jelentette a sajtótájékoztatón tett bejelentése. Ez nagyon csúnya volt Mehmettõl, nem hiszem, hogy a nagyapa megdícsérné érte. Még Seref is azt kérte gyöngytõl, hogy errõl hallgasson, vagyis intézzék diszrkéten. Micsoda ordemnáré dolog kivinni a nyilvánosság elé a magánéletüket! Ráadásul az nem is volt annyira elmérgesedve, mint sok más emberé, de még azok sem tárják plénum elé a gondjaikat, akik amúgy ölik egymást nap, mint nap.
kisbalaton 2014 júl. 16. - 22:59:19
(1533/2414)
Ez a sorozat arról szól,hogy mennyi,de mennyi hibát elkövetünk a szerelmi-,baráti-,családi-,munkahelyi,-és egyéb kapcsolataink során.Történetesen itt a szerelemben elkövetett hibákról van szó.
Ahogyan olvasom,igencsak megoszlanak a vélemények:jónéhányan Gyöngyöt,míg mások Mehmetet hibáztatják.
Szerintem viszont 1:1 az állás,mert mindketten jópárszor hibáztak.Aztán meg ott van a kis Nihán,aki alaposan belepiszkított az életükbe.(Ki a fene szeretné,ha a férjét éjjel-nappal telefonon hívogatná a régi szerelme,vagy hogy a férje rehabilitációra hurcolja a régi szerelmét?!Én ugyan el nem tûrném!Ti igen?)
Persze még így is sok minden érthetetlen a számunkra,de ne feledjétek,hogy ez egy török sorozat.Egészen más kultúra,más szokások stb.
De nagyon érdekes a történet,a szinészek szépek és nagyon jól játszanak,és Törökország gyönyörû!
És a vége úgyis hepiend lesz!
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 22:32:51 10/10
(1532/2414)
szerintem azon sértõdõtt meg ahogy Mehmet intézte a sajtótájékoztatón és hogy még egy köszönésre sem méltatja, mint egy durcás gyerek
na de az az igazság, hogy kell valami történés, mert akkor uncsi lenne a sorozat, tényleg mennyivel több most itt is a hozzászólás, ez annyira tetszik, hogy egy sorozat és mégsem ugyanazt látjuk, de ez az igazi:))
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 21:50:49 10/10
(1531/2414)
Most komoly szerintetek Gyöngynek már meg kellett volna bocsátania Mehmetnek, hisz nem is kért bocsánatot vagyis vissza kellett volna mennie hozzá? De ha megtenné mi változna, semmi! Már kétszer vissza ment hozzá és semmi nem változott. Az hogy szomorú és elkeseredett természetes hisz szerelmes, de nem tudnak együtt élni a szerelmével, mert csak veszekednek!
Mehmet egy önzõ egoista fafej! Változnia kell és nem lehet ennyire én központú!
malvinkicska 2014 júl. 16. - 20:46:50
(1530/2414)
Az Iggazgyöngy FB oldalán fenn a palota ahol játszódott a sorozat Mohammad Aboud Afandi a neve.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 18:50:44 9/10
(1529/2414)
Az biztos, hogy érdekesen telik az idõ. De azért azt lehetett érzékelni, hogy Gy épp csak elment otthonról egy hajnalon, aztán sokáig ment a taxival, Nur panziójáig. Nur már másnap értesítette Mehmetet, aki rögtön meg is jelent és néhány napig "boldogította" is a lányt. a kis mûsoraival. Aztán hazamentek, de Gy szinte rögvest el is költözött a a M által kivett házba. Egy-két nap és megjelent Seref, onnantól Mehmet is állandó vendég lett. A szerenádig nem teltek el hetek, vagy hónapok, nagyon egyhuzamban mentek a mûsorok ott is. És hogy Gyöngy mióta dolgozik? na ez már rejtély. Hiszen már embereket vett fel, tervez, szervez, francia beszerzés, határidõk, stb. De azért túl sok idõ biztos nem.
khajni87 2014 júl. 16. - 18:45:38
(1528/2414)
Igen, megnéztem ez az....de itt is a pasi igazi gesztust tett egy,normális lépést, minden felhajtás nélkül....Igazi megbánást...nem okolt mást, nem kereste hogy a felesége hogy megalázta blabla, hanem õszintén magába nézett és igazi bocsánatkérés volt , néha nincs szükség nagy dolgokra, müsorra stb, szerintem Gyöngy ezt jobban vette volna, ha Mehmet õszintén a saját szavait irja le mint az az sms, az szép volt, kár hogy elõtte lement az a sok komolytalan gesztus...Mehmet helyében én annyit irtam volna még egy másik sms-ben hogy neharagudj rám, adok idõt , csak kérlek gondolod át és majd szólj ha döntöttél.Talán ez még Gyöngyöt se akasztotta volna ki....

Amúgy Mehmet mint szegény pasi????Hisz amint tör zúz mindenki õt ajnározza , mindenki a hátsóját nyalja miközbe Gyöngy érzéseit mindenki egyesével lesz.rja amint Mehmet behisztizik, nem tudom õt sajnálni...
Gyönggyel orditott Nihán miatt aki amúgy felmondott a cégnél mielõtt még Bahar áthelyezte volna szóval akkor már nem volt tökre mindegy neki????? Nem még egy kicsit be kellett tartani Gyöngynek mivelhogy azt sugallta Mehmehtnek hogy biztos Gyöngy mozgatja a szálakat a háttérbõl , abból lett Mehmettel a vitája Gyöngynek , amire bepiált és rohant Nihánhoz, ott aludt, szóval Mehmet magának IS köszönheti ezt az egészet
Cameron007 2014 júl. 16. - 18:33:03
(1527/2414)
Ebbõl a viselkedésébõl látszik, hogy igazából nem akart válni, csak azt akarta, hogy Mehmet harcoljon érte. Nem bírta addig a férfi, mint õ azt képzelte, most megint puffoghat majd magában, és szidhatja, hogy na lám ,mégsem jelent semmit Mehmetnek, mert ilyen könnyen feladta. Színtiszta játszmázás amit mûvelt, és sajnos belebukott, vajon megérte neki? Nem hiszem, de legalább megint elõadhatja a hattyú halálát, hogy nem is szereti M, mert nem küzdött érte eléggé.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 18:23:07 9/10
(1526/2414)
Danielle Steele Second Chance címû regényébõl készült, a filmnek más címet adtak, én sem tudom. De igen, a nõ a keleti parton élt, TV riporter volt, a férfi meg szívsebész Kaliforniában. A nõ az egész korábbi életét feladta a férfiért, a két kamaszlányát kivette az iskolából, õ maga állást keresett egy Kaliforniai TV-nél, a férfi meg bezsúfolta a két nagylányt egy kicsi vendégszobába. A férfi gyerekei meg nem csípték a mostohát, mert a házvezetõnõ bújtogatta õket ellene. És az utolsó csepp valóban az volt, hogy a pasi megszidta a feleségét, hogy az elsõ asszony hatalmas portréját eltávolította a nappaliból. Na akkor besokalt az új asszony.
És a férfi akkor többet is tett érte, mint amit kért, kirúgta a házvezetõnõt, berakta a festményt a lánya szobájába, illetve vett egy új, nagyobb házat, egy közös otthont, ahol a nõ nem az elsõ asszony árnyéka volt.
Cameron007 2014 júl. 16. - 18:22:54
(1525/2414)
Nem tudjuk mikor szakítottak, ebben a sorozatban furcsán telik az idõ, azon sem csodálkoznék, ha hónapok teltek volna el. Mondjuk talán nem, mert még mindig ugyanaz a pici baba szerepel, dehát sosem lehet tudni.

Pl. a Nihan Ilker ügy is, egyik részben, még adok neked idõt, várok rád, a következõben, meg már igent mondok, és költözünk.... Nem hiszem, hogy ez két nap alatt zajlott...

És szerintem lassan már jön haza Berk is.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 18:13:01 9/10
(1524/2414)
Hajni talán nem fogalmazott elég precízen, de én értettem. A nõ elõször kérte hónapokig a férjét valamire, amit az nem volt hajlandó megtenni. Ekkor a nõ úgy gondolta, hogy nem rimánkodik tovább, ha te kutyába se veszel, akkor én meg elmegyek.
Te félreértetted, nem a megbocsátásnak volt a feltétele, hogy a nõ újabb és újabb ötleteit hajtsa végre a pasi.
A nõ nyilván csak annyit akart, hogy az a valami, amit õ kért már korábban, azt ne hagyja figyelmen kívül.

Hja, de nehéz így következtetni, hogy nem tudom, melyik filmrõl van szó.

Egyébként meg röhejesnek találom, hogy ténykleg csak "tegnapelõtt" szakítottak és már új élettársról, meg gyerekrõl fantáziáltok.

Seref csak azért hozta szóba a gyereket, mert remélte, hogy elõbb-utóbb tisztázzák egymás között a dolgaikat, kibékülnek, és akkor mejd lesz másik gyerekük is remélhetõleg.

Szerintem azért nem megy olyan hamar az új kapcsolat kialakítása, legalábbis egy értékes kapcsolat, mert fejest ugrani valamibe ész nélkül, persze lehet, úgymond "vígasztalódni", de egy értelmes ember azért talán gondolkodik is a fejével, nemcsak kalapot tesz rá.
Cameron007 2014 júl. 16. - 18:11:40
(1523/2414)
Olyan fura, mert mikor a Nihan ügy volt, pont veled nem értettem egyet (egyébként akkor azt gondoltam, hogy legalábbis Mehmet elhagyja Gyöngyöt és Nihannal fog élni egy darabig, annyira túldrámáztátok ezt a sztorit is a Spoilerekben :) , közben meg csak egy csók volt, ami meg sem történt, mondjuk akkor valóban bunkó volt Mehmet, mikor leordította Gyöngy fejét, hogy miért rúgatta ki Nihant, na az komolyabb ügy volt, mint az utána való részeg este) De a lényeg, hogy most viszont fura mód veled értek egyet.
khajni87 2014 júl. 16. - 18:11:26
(1522/2414)
Talán ha Mehmet õszintén ezzel az üzenettel indit akkor most nem itt tartana...de hát elõtte meg kellett ezt a sok bohóckodást rendezni...Ez az üzenet egy õszinte szigorúan Gyöngynek szóló gesztus, ez már jobbnak látszik mint az összes többi együtt véve
khajni87 2014 júl. 16. - 18:06:39
(1521/2414)
A film cimére már nem emlékszem de a lényeg hogy özvegy orvos 3 gyerekkel kibirhatatlan házvezetõnövel, nõ elvált két gyerekkel, találkoznak egymásba szeretnek, összeházasodnak, a nõ feladja a korábbi lakását, életét, munkáját, barátait vagyis mindent....A pasi ugyanabba a házba marad ugyanazzal a munkával, barátokkal , undok az új feleségét semmibe vevõ gyerekeivel-házvezetõnövel, aki hagyja hogy a gyerekek megalázzák az új feleséget azzal hogy semmibe veszik, kiteszik a halott mama képét a nappaliban stb, hónapokig türi az új feleség a kekeckedést, semmibevételt stb, szól a férjének hogy ez igy nem jó,az nem változtat többszöri kérésre sem stb és azután jön az a rész amit leirtam hogy a feleség elmegy gondolkodni, a férj is gondolkodik és végre komolyan veszi a feleségét, a többit már leirtam...
Cameron007 2014 júl. 16. - 18:01:59
(1520/2414)
Igen, akkor már rég kibékültek volna, és véget ért volna a sorozat :))
Cameron007 2014 júl. 16. - 18:01:04
(1519/2414)
Megcsinálta amit a felesége kért tõle hónapokig...

Nekem ez olyan zsarolósnak tûnik, tedd meg, mert különben nem bocsátok meg..

De mindegy a filmet látva talán nem így látnám, egyébként mi volt a címe? Talán megnézem.
Cameron007 2014 júl. 16. - 17:57:53
(1518/2414)
De most akkor Gyöngy nem akart elválni? Nem õ akart új életet kezdeni? Nem ezt hangoztatta, hogy vége, nincs tovább, nem akarok már veled lenni Mehmet.....

Mehmet végre tudomásul vette, bejelentette legyen meg az akaratod, elválunk..

Akkor? Ha Gyöngy komolyan gondolta volna a válást, és Mehmet továbbra is zargatná, azt zaklatásként is fel lehetne fogni. És M lenne a gonosz férfi, aki nem hagyja békén a feleségét. Most pedig szidjátok, mert megadta a nõnek, amit az akart.
khajni87 2014 júl. 16. - 17:57:44
(1517/2414)
Azt hittem ez a leirásból világos volt...Amúgy ha Mehmet komoly pasi lenne akkor ezt a kibékités is rendezetebb és komolyságot mutató kellett volna legyen.Nem kell hónapokig teperni na de Mehmet melyik cirkusziakciója volt komolyan vehetõ???Mikor az erdõben elõugrott hogy megijessze???Vagy a szerenád ahova meghivta az exét aki megcsókolta????
Ha odaáll Gyöngy elé egy szép kis virággal és azt mondja neharagudj a történtek miatt nem kellett volna hagynom hogy Nihán megcsókoljon és sajnálom hogy nála aludtam de ténleg nem történt semmi mert ezt nem lennék képes megtenni veled mert nagyon szeretlek és megbeszéltük Nihánnal a fiam láthatását , ezen kivül nem lesz kapcsolatom vele csak ha nagy baj van, most pedig adok idõt hogy átgondolod megtudsz e bocsátani és elmegy mondjuk egy hétig nyugton hagyja Gyöngyöt és nem nyomul ilyen erõszakosan AKKOR TALÁN NEM EZT KAPJA.....
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 17:56:53 9/10
(1516/2414)
Khajni ezt írta:
Nemrég láttam egy filmet ahol hasonkóan nagy probléma volt férj és feleség között...a férj szép csendben átgondolta a dolgokat, a hibákat amiket õ megtett, megcsinálta amit a felesége kért tõle hónapokig, aztán szép csendben utána ment, leült beszélgettek, bocsánatot kért, elmondta hogy megtett mindent amit kért, mert annyira szereti hogy még ezt is megtudta tenni...NA KÉREM EZ GESZTUS ÉS PONT....semmi csinadratta, sem mûcirkusz, csak az õszinte megbánás....

Nem volt itt szó csúszás-mászásról a másik filmmel kapcsolatban sem.
Amirõl szó volt, az, hogy a férfi átgondolta azokat a kifogásokat, amiket az asszony emelt ellene, változtatott a magatartásán, kijavította, vagy jóvátette a hibáit és aztán ment vissza megbeszélni a továbbiakat. Normálisan megbeszélték a dolgokat, a férfi belátta a hibáit, bocsánatot kért és szerelmet vallott és az asszony nyilván meg is bocsátott.

Ha az ember belátja, hogy hibázott és igyekszik azt jóvátenni, az még nem meghunyászkodás. Szerintem pont ez a normális.

Ha én vagyok a hunyó, miért kéne bizonygatnom, hogy de nem? Nem tisztességesebb, ha belátom és elnézést kérek?
Cameron007 2014 júl. 16. - 17:51:05
(1515/2414)
Mielõtt beleköttök, visszaolvastam, helyesbítek, nem csúszott mászott, csak hónapokig leste a nõ minden óhaját, és csendben ugrott minden szavára, teljesítve azokat. Sajnálom, de nekem ez meghunyászkodás, legalábbis olyan megalázó a férfire nézve.

A hibáiért, amiket valójában megbánt, kérjen bocsánatot, aztán a nõ döntse el, hogy hisz neki, megbocsát, túl tud lépni a sérelmein, ha nem, akkor a legjobb elválni. Annak nincs értelme, hogy aztán hónapokig, évekig bünteti a másik felet, és kihasználja, hogy az egykor vétett valamiben. És persze ez oda-vissza mûködik férfi és nõ között.