Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 08:11:20 9/10
(1874/2414)
Szerintem a nagyapa nem tudott a Sri lankai házasságkötésrõl. Csak azt tudta, hogy nem ott vannak, ahol mondták.
Gyöngy azt mondta, Afyonba utazik (illetve ezt is Mehmet mondta helyette), hogy õ mit mondott, hová megy, már nem is emlékszem. De gy lebukott, amikor Szafiát keresték Afyonban, még õ érdeklõdött Gyöngy után. Szerintem a nagyapa csak kitotózta, hogy azok ketten együtt vannak, de azt, hogy hol, már nem tudta. Ha csak Mehmet nem a titkárnõjével rendeltette a repülõjegyeket, mert az ottani titkárnõkre még most is van kis ráhatása....
10/10
édesmaya 2014 aug. 06. - 08:06:27 10/10
(1873/2414)
Ezeken a dolgokon én is ugyanígy fennakadtam Napraforgó!

Mehmet már jónéhány napja nem dolgozott, bemegy végre az irodába, és 5 perc múlva már rohan is a reptérre, Izmirbe repülni! Hát agyam eldobom, az biztos! Nem igaz, hogy neki, mint a vállalat legnagyobb emberének ez mindegy, hipp-hopp, azonnal mehet magánügyben 600 km-re, minden tárgyalás le van ejtve! A titkárnõ oldja meg, hogy mit mond ezek lemondásakor! Aptya f..üle, ezt nem hiszem el! Én azt csodálom, hogy Gyöngyünk szinte nyugodtan vette tudomásul, hogy Mehmet úrfi már megint csakúgy, azonnal repül a fiacskája után! Épp, hogy csak kibékültek, újraházasodtak, és folytatja ott, ahol elõtte abbahagyta?! És fõleg ott folytatja, ami a legtöbb zûrt okozta közöttük, Nihánhoz futkosás! Mehmet, térj már eszedre, mit képzelsz te magadról?!
10/10
édesmaya 2014 aug. 06. - 07:57:56 10/10
(1872/2414)
Sziasztok, hát azért ma sem volt hiány a nagy fordulatokban a filmben!

Kenan, mekkora egy faragatlan paraszt! Hogy odavigye Mehmet legfõképpen, ahol a sok pénzt osztják! Azta, ennek nem volt gyerekszobája, az biztos! Ezt a stílust, legalább egy kicsit palástolná a feltörõ örömét, hogy ilyen húsosfazék közelébe vetette a jó sorsa! Jujj,de viszket a tenyerem, hogy jól képen vágjam!

- Azt igazából nem értem, nagyapa kitõl tudta meg a Sri-lankai házasságkötést? Hisz Mehmet nem mondta el, és Gyöngy meg fõleg nem! Talán magánnyomozó van a dologban?

- Ajjajjaj, Diruba, ugye-ugye? Kicsi a világ, egy-kettõre kiderülhetnek a turpisságaid, amikor a legkevésbé számítasz rá! Ez a Hikmet úr, remélem nem fog hallgatni a barátja, Mehmet Fikri elõtt, hogy micsoda viperát vett el?! " Az én Hikmetem" mondta Dilruba Bilúrnak. Vajon törvényes férje volt, vagy csak kifosztotta? Pedig azért pár éve sem volt Dilruba már fiatal, mi a fenével hódítja meg ezeket a vén kecskéket?! Szépsége régebben sem volt sok, szerintem. Mindenesetre kiválóan keveri a kártyákat az öreglány!

- Rukiye is érdekesen áll az õ általa választott abortuszhoz. Most bezzeg okolja az "orvost", hogy többet nem lehet neki gyereke! Na és önmagát nem kellene kicsit jobban okolnia?! Amilyen öntörvényûleg, Orhan tudta és beleegyezése nélkül csakazértis egyszemélyben eldöntötte az abortuszát?! Na nekem elegem van ebbõl a libából, nem csípem elejétõl fogva!
9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 07:56:50 9/10
(1871/2414)
Remélem, hogy Ilker férjként mostmár fölsorakozik Nihán mögé és végre komolyan megbeszélik, hogy Mehmet mikor és hogyan láthatja a fiát. Nekem nagyon nem tetszik ez az "akkor láthatod, amikor akarod" metódus. Igaz, én nem voltam hasonló helyzetben, de azért nagyon nem szeretném, ha hasonló helyzetben az exem bármikor beállítana és követelné a gyereket.

Elõször is, a gyereknek (normális esetben) van egy napirendje. Még a legkisebbeknek is. Mikor ébred, mikor aszik, hányszor, mikor alszik napközben, általában mettõl-meddig, mikor mennek levegõzni, játszótérre, stb. Este hánykor fürdetik, mikor fektetik, stb, stb.
Ha már kicsit nagyobb, és közösségbe is jár a gyerek, nem lehet kirángatni bölcsibõl, oviból, mert apu épp most ér rá és látni akarja. De még ha oviból el is lehet hozni rendkívüli idõben, az iskolából már nyilván nem.

Mehmet itt megint a Gy-gyel nehéz idõszakukra hivatkozott, azért nem törõdött vele (1-2-3 hónapig, ki tuddja mennyi ideig?) de könyörgöm, egy gyerekkel nem csak akkor kell foglalkozni, amikor épp nincs nehéz idõszakom???!!!!

Igenis kell egy rendszer, mert a gyereket nevelõ szülõnek (zömmel az anya), meg a gyereknek is jobb, ha készülni tudnak: Holnap délután jön érted apukád, majd idementek, odamentek, ezt csináltok, stb.

Ez a Mehmet meg úgy toppan be mindig, hogy akkor és azonnal látni akarja a kölyköt. Mi van, ha a gyerek épp a nagyanyjánál, vagy a nagynénjénél van látogatóban? Tovább rohan és kitépi a kezükbõl?

Itt sokan lelkesedtek Mehmet és Gy békülésének, de szerintem Mehmet nem sokat tanult, most is épp olyan hülye, mint volt. Megint visszaszerezte a "tulajdonát", megint odavitte Gyöngyöt az egyre zsúfoltabb villába, amikor volt már egy külön szép és kényelmes bérelt villájuk, mi a francért nem tud õ odaköltözni? Anyucikája nélkül nem tud élni? vagy a villa épülete az, ami kell neki? Ha az anyja annyira hiányzik neki, hát vigyék magukkal. gyöngy már egész jól kijött vele, mikor együtt laktak....
Cameron007 2014 aug. 06. - 07:13:28
(1870/2414)
Ne már, megint elõveszik Nihant? Érdekes eddig eszébe sem jutott M-nek, se õ, se a fia, amíg Gyöngyöt próbálta visszaszerezni, most, hogy megvan, csaknem újra hiányzik neki a gyereke?
Bár nem hiszem, hogy mégegyszer komoly konfliktus lenne M és Gy között ez miatt, az már tényleg unalmas lenne.

Le mertem volna fogadni, hogy nem fognak különköltözni, pedig, hogy kifakadt Gyöngy mikor összevesztek, hogy õ már ezere éve külön akart költözni, és nem akart a villában élni, most meg vidáman mégis inkább oda megy...
9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 07:10:00 9/10
(1869/2414)
Fikri és Dilruba házon kívül reggeliznek, Fikri közli, már beszélt egy ingatlanossal, vesz D-nek egy házat. D rögtön elmegy telefonálni. Fikri eközben meg összefut egy régi barátjával, Hikmettel. Fikri elmondja neki, hogy újranõsült, a barát örül ennek. Visszatér D és F bemutatja neki a barátját. D döbbenten néz az idõs férfira. Hikmet magukra hagyja õket a reggelizõasztalnál.
F Hikmetrõl mesél D-nak, aki a felesége halála után találkozott egy nõvel, de valahogy rosszul sült el a kapcsolat. Dilruba rosszullétet színlel, azonnal menjenek haza, görcsöl a hasa.
M felhívja Gy-t, elmondja, azonnal Izmírbe kell utaznia. Mehmet megérkezik Nihán új otthonába. Majd a nõt faggatja, miért tette ezt vele? Nihán közli, õ elmondta, mikor kilépett a cégtõl, mindenrõl tájékoztatta, nem tehet róla, hogy M oda se figyelt. Neki mindig csak akkor fontos a gyerek, amikor eszébe jut. Feleségül ment Ilkerhez, új életet kezdett, a kisfiú boldog az új családjával. Ilker és Kismehmet hazatér a parkból, ahol fociztak, a kicsi apának szólítja Ilkert. M csak döbbenten néz.
F és D hazatér, Fikri lamentál, amiért D nem volt hajlandó orvoshoz menni vele. Bilúr aggódik az anyjáért, de D megnyugtatja, egy kis pihenés helyrehozza. Majd D négyszemközt elmondja, összetalálkoztak Hikmettel! Félnek, hogy lebuknak. Olyan nagy ez az Isztambul, pont ezek ismerik egymást! (nyilván ez egy korábbi áldozat) Kértségbeesve néznek össze, mi legyen.
M és Gy hazatérnek a villába a kis Angyallal, dajkával, csomagokkal, stb. Gy odamegy a kertészkedõ Orhánhoz, részvéttel kérdi, hogy van, hogy viseli a történteket.
9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 06:47:53 9/10
(1868/2414)
Seref azt kezdeményezi, hogy Dilruba gyerekei költözzenek külön házba, mert már szûk lett a villa. a nagyapa ellenzi, õ mindent megoszt a feleségével, ha Seref itt lakhat, akkor Bilúr is a családjával. Nagyon dühös.
Mehmet és gy fölmennek a szobájukba, boldogok, hogy együtt vannak. M felajánlja, hogy lakhatnak gy új házában is. Gy tudja, hogy Mehmet boldogtalan lenne máshol...
Orhán és r is hazatér, a gyereküket csodálják.
Bahar és szelim egyre többet találkozik. Szelim csodálja a nõt, gyönyörû, csodás anya és még sikeres üzletasszony is....
Seref kérdezgeti, hogy a villában fognak-e maradni? gy biztosítja, hogy igen, ha van számukra hely. Seref pikírt megjegyzéseket tesz, hogy ha idegeneknek van, akkor nekik mindig lesz. Berk és dídem arckifejezésén látszik, hogy nem örülnek. Berk feláll és elnézést kér M-tõl a korábbi viselkedéséért. ennek M nagyon örül, bár nem veszi észre, hogy B nem õszinte.
Kenan és bilúr a reggelinél veszekszenek, mikor Seref jön. Õk is civakodnak. kenan Mehmet után érdeklõdik, vigye be a céghez. Seref szerint M nem a szélyi sofõrje, oldja meg a problémáit.
Mehmet a cégnél ül, gyöngy otthon dolgozik, hogy jobban haladjon. Mehmet Nihánt hívja, szeretné látni a fiát. Nihán közli, õk már Izmírben laknak. Hogyhogy, döbben meg M. Nihán mosndja, Õ szólt, csak M nem figyelt, el volt foglalva magával. M tombol, hogy tehette ezt! Aztán repülõjegyet rendel azonnalra! (na most jön a következõ konfliktus, mert nem szól róla gy-nek!) Lemondat minden megbeszélést és elrohan.
9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 06:31:43 9/10
(1867/2414)
Gy M-t hívja, de nem veszi föl. M és Orhán a rendõrségen vannak, kihallgatják õket. Kiderül, hogy a beavatkozást végzõ személy nem is volt valódi orvos! Õket elengedik, az álorvost letartóztatták. Már sok nõ életét tette tönkre.
A családi vacsora elõtt Fikri Onurt kérdezgeti, hogy ment az elsõ nap Berkkel. örül, hogy a fiúk kibékültek.
Gy Pinárt hívja, M után érdeklõdik, nem tudja elérni. Pinár a villába hívja valami ürüggyel.
Mehmet is megérkezik, nagyapa kijelenti, újra meg kell nõsülnie, már választott is neki menyasszonyt, aki hamarosan megérkezik. Mehmet tajtékzik, õ aztán nem veszi el a nagyapa választottját. Erre Gy is befut, hallja a fejleményeket. De hamar kiderül, hogy a nagyapa valahogy tudta a dolgokat és persze Gy-re gondolt.... Mindenki örül, hogy kibékültek, csak Seref értetlenkedik kicsit. M és gy beszámol a Sri lankai házasságról. De végül mindenki boldog.
Bahar kávézni megy Szelimmel, majd moziba mennek.
Orhán bemegy a kórházba Rukiyéért. R rájön, hogy a férje meg akarta ölni amûtétet végzõ illetõt. R síránkozik, hogy egy sarlatán miatt nem lehet több gyereke.
Seref a családi békérõl beszél, reméli Dilruba pereputtya ezzel a békével tér haza. De Dilruba közli, a lányáék nem mennek el, õk már egy család, a férfiak mind egy helyen fognak dolgozni. kenan buta viccet süt el, ezen mindenki megdöbben.
Baharnak és Szelimnek nem tetszett a film, otthagyják.
Dilruba a szobájábanoktatja Bilúrt, lejáratta õket, küldje el. De B közli, Kenan nélküle nem megy el. kenan bejön és erõszakosan közli, õ ugyan innen el nem megy! És ha Dilruba nem megy bele, õ bezzeg mindent elmond a nagypapinak!
malvinkicska 2014 aug. 05. - 17:13:48
(1866/2414)
Megnéztem a mai részt , állítom a család nagy részének kezd elmenni az eszi az öreggel az élen, ez a S amit követ szegény Gy-vel az már sok, ilyen anyósnak akasztófán a helye, de D-vel úgy látszik jelenben még nem bír el az egy mocsok vérszívó társaság, remélem jól megfizet az öreg Fikri, érte. O az orvost okolja de elõtte a másik közölte vele mivel jár egy 11-hetes terhesség megszakítás, szóval bonyolult ez az egész. Jobban tenné M és Gy ha sosem költözne vissza ebben a vipera fészekben, itt most D és a bandériuma a favorit. Ott van az a kétszínû Berk és Didem azok is csak a rosszon törik a fejüket. A P és Onur vonal szünetel, Baharba szerelmes a barát, vajon mikor jön meg Gökhan, és az mit szól a dolgokhoz, zajlik ebben a családban rendesen az élet.
malvinkicska 2014 aug. 05. - 13:08:18
(1865/2414)
Remélem felrakják a tegnap már ilyenkor már fent volt szeretem volna megnézni mivel holnap elutazom, pár napra az unokáimmal, majd utána pótolom, a többit.
malvinkicska 2014 aug. 05. - 11:46:59
(1864/2414)
A zabi gyerek szót el kell feledni mivel élettársi kapcsolat sok van , esetleg amelyik fiatalember nem vállalja el az apaságot, mostanság nyilatkoznak és a baba az apa nevén is van, igaz a születés elõtt meg teszik és úgy anyakönyvezik a gyereket. Amit leírtál úgy van az életben is.
9/10
napraforgó 2014 aug. 05. - 11:28:43 9/10 Előzmény malvinkicska
(1863/2414)
Pedig még ki is felejtettem pár dolgot a listámról. Olyan esetben, ha a terhesség kihordása, a szülés az anya életét veszélyeztetné, vagy, ha a magzat valami súlyos rendellenességgel születne. Minden nõ szép és egészséges gyermeket kíván magának, de ha egy beteg gyerek ápolása örök életére lekötné... Nem kívánom senkinek. Aztán van még olyan eset is, amikor egy pl. szellemileg sérült nõt kihasználnak és teherbe ejtenek - még ha formálisan nem is volt erõszak - hát jobb, ha nem jön világra még több szellemi fogyatékos.

De ugye ezek a viszonylag ritka esetek, sajnos többnyire csak az az oka az abortusznak, mert az apa nem vállalja föl a gyereket, vagy mert az anya attól tart, nem tudja megfelelõen eltartani. Meg talán van néhány nagyon bigott család is, akik nem veszik jó néven a házasságon kívüli szülést. Bár manapság már, ahogy olvasom, a gyerekek kb. 40 %-a nem házasságból születik, tehát ilyen zabigyerek megkülönböztetés már szóba sem jön.
malvinkicska 2014 aug. 05. - 07:54:48
(1862/2414)
Amit válaszoltál teljesen egyezik a véleményünk az abortusszal kapcsolatban, én is vallásos vagyok, és dolgokról teljesen más a nézetem, mint akinek nincs hite.
9/10
napraforgó 2014 aug. 05. - 07:07:12 9/10
(1861/2414)
nem értem én ezt a gépet, az egész második etáp elszállt!

Leginkább Rukiyéval foglalkoztak, kórházba kellett vinni, mert rosszul lett, elájult. a kórházban megállapították, hogy 11 hetes terhességet vetetett el, ami már nem lehetett volna. orvosi mûhiba miatt lehet, hogy nem lehet több gyereke!
Mehmet este bemegy a villába a lányáért, de seref közli, már megfürdette, lefektette, mad holnap adja oda. közben a vacsorából hazatérõ nagyapa és Dilruba összetalálkoznak Gy-ggyel, aki zavarba jön, és afyonról kezd el hazudozni. A nagyapa otthagyja, mérges, mert nem hiszi, hogy Afyonban barnult le olyan szépen. Dilrubának mondja, majd én megleckéztetem õket...
Seref egy este a Tv-zõ Kenánnal beszélget, érdeklõdik, mikor megy már haza a családjával?

3. rész
Megérkezik Mehmet a kórházba és Rukiyétõl érdeklõdik, mi történt. R orhánt félti, aki elrohant, hogy megkeresse az abortuszt végzõ orvost.
A nagyapa Serefet faggatja, mit mondott Bilúrnak? Seref magyarázkodik, õ nem rúgott ki senkit, talán félreértették.
Bejelentik Gyöngyöt, mire Nagyapa egy új menyasszonyjelöltrõl értekezik a családnak. Gy beszélni akar fikrivel, aki azt mondja, majd nem ér rá. gy erre Serffel akar beszélni, de õ is undokul elutasítja.
Orhán Sehertõl az abortuszt végzõ orvos nevét kérdi. Gy M-tel akar beszélni, de õ is rohan, meg kell találnia Orhánt, ne csináljon hülyeséget.
Dilruba megint a síráshoz folyamodik, Fikri faggatja, ja-jajj, elmegy a lányom.
Fikri beszélni akar Kenánnal. Fikri elintézi, hogy mindenki maradjon! Dilruba örül, hogy a lánya és az unokái maradnak, de Kenán mosolyogva közli, õ is itt marad! Bilur nagyon örül és Fikrinek hálásan köszöni a lehetõséget. Dilruba mérges kenán miatt, de Fikri a család egységérõl papol neki.
Bahar egy pici csokis dobozkát kap ajándékba, aláírás nélkül. Szelimet sejti az ajándék mögött, megy és megköszöni neki.
Orhán az orvos rendelõjét keresi, nem sokkal késõbb mehmet is követi. Orhán beront a rendelõbe és megtámadja az orvost. A belépõ Mehmet állítja le. az orvos azzal védekezik, hogy a nõt senki nem kényszerítette a mûtétre.
Gy meglátogatja R-jét, aki mindent elmond neki.
9/10
napraforgó 2014 aug. 05. - 06:26:54 9/10
(1860/2414)
Szép jó reggelt mindenkinek!

Mehmet bemegy a villába a lányáért, de Seref közli, már megfürdette, lefektette, nem adja. Elküldi a fiát.
Odakint a hazatérõ nagyapa és Dilruba találkozik a várakozó Gy-gyel, mit keres itt, kérdik. A lányára vár, de nemigen hallgatják meg a magyarázkodását. D csitítgatja az öreget. De Fikri nem hisz nekik, nem Afyonban barnultak így le, ne nézzék õt hülyének...
M magyarázkodik gy-nek, majd holnap kapja vissza a gyerekét. Gy elmondja, hogy találkozott a nagyapával, aki igen mérges volt.
Orhán kórházba akarja vinni Rukiyét, megy, hogy szóljon Serefnek. Seher vigyázna a kislányukra. R nem akar menni, könyörög Orhánnak, majd elájul.
Seref tévézés közben kapja Kenánt, jól elbeszélgetnek. Seref érdeklõdik, meddig maradnak? Kenaán azt mondja, ez Bilúrtól függ, ha õ marad, mindenki marad... Seref ennek nem örül.
A kórházban az orvos elmondja Orhánnak, hogy tegnap a 11 hetes magzatát abortálták, de nem kellõ körültekintéssel. Már rendben van, de lehet, hogy nem lehet többet gyereke.
Hazatérve Gy kiteszi Mehmetet azzal, hogy reggel hozza el a lányát. M maradni akarna... Többször visszacsenget, sehogy se akar hazamenni.
Dídem Berket kérdezgeti, mi volt a cégnél? Berk közli, elkezdett dolgozni. Most azt csinálja, amit mondanak neki, de egyszer õ lesz a Sadoglu birodalom feje! D örvendezik.
Orhán bánatosan ül R betegágya mellett.
Bahar egy kis zenélõ játékszert hallgat (gondolom Gökhántól kapta, de erre nem emlékszem), és közben könnyezik.
9/10
napraforgó 2014 aug. 04. - 18:16:35 9/10
(1859/2414)
Én is hívõ ember vagyok, és én sem helyeslem az abortuszt, úgy általában. De azért teljesen megtiltani senm tartanám helyesnek, pl. ha egy nagyon fiatal gyereklányról van szó (sajnos 13-14 évesek is kerülnek ilyen helyzetbe), vagy ha egy nõt megerõszakolnak, hát ott sem lehet erõvel kötelezni arra, hogy megszülje a gyereket.
De itt ebben a sorozatban férjes asszonyok, meg még igen jó körülmények között élõ nõk is ripsz-ropsz elvetetik a gyerekeiket. Olyan nõk, akik szabad akaratukból feküdtek le férfival, és meggondolhatták volna, hogy védekezzenek. Szóval még azt sem lehet mondani, hogy a családi körülmények olyanok, ami kényszerítõ erõvel hatnak.
Ahogy itt valaki elspoilerezte, Rukiyét is megrázza a dolog utólag, meg is zavarodik emiatt.
malvinkicska 2014 aug. 04. - 18:03:16
(1858/2414)
Lehet ebben a témában te jártasabb vagy mivel a magzatvédelmi törvényt kellene ismerni az adott helyen, nem akarok belemerülni de a hívõ ember a fogantatástól számítja életnek, tehát Rukiye most nagy bûnt követett el a férje tudta nélkül, mert szerintem ahhoz O-nak is joga lett volna, beleszólni törvényes házasok.
9/10
napraforgó 2014 aug. 04. - 17:26:03 9/10
(1857/2414)
Hát igen, az valami amerikai filmben volt. Egy bírósági tárgyaláson faggattak egy nõgyógyászt, az abortuszokról, ott hangzott el, hogy még 8 hónapos magzatot is el lehet törvényesen "vetetni". (amúgy ez borzasztó)
malvinkicska 2014 aug. 04. - 14:18:32
(1856/2414)
Én úgy értettem az elõrehaladott terhességet,hogy ilyenkor már nem ildomos megszakítani, szerintem ha nyolc hónapos valaki ott kényszer szülést alkalmaznak, igaz ez nem a valóság csak egy film.
9/10
napraforgó 2014 aug. 04. - 13:05:40 9/10
(1855/2414)
Nem tudjuk, hogy Rukiye terhessége mennyire volt elõrehaladott. Úgy tûnik, ott a 10. hétig lehet elvetetni a magzatot. Európában általában a 12. hétig.
De láttam olyan amerikai filmet is, ahol (persze csak némely államban), még egy 8 hónapos!!! terhességet is megszakítottak! Vagyis egy életképes gyereket megöltek, mert az anya nem akarta vállalni.
Rukiye terhessége azért talán még nem olyan elõrehaladott, talán épp csak túl van azon a 10 héten... Habár az a baba már jól látszott az UH képen...
Gondolom, ki fog derülni, mit tett, és Orhán nem fog örülni neki.