Téma: Igazgyöngy

10/10
feketeagi 2014 aug. 17. - 13:25:24 10/10
(1954/2414)
Még egy gondolat, Mehmet és Nihán nagyon hasonló habitusú emberek, nem tudom hogy voltak õk meg egymással több évig, de most úgy gondolom ha együtt is maradtak volna nem lett volna hosszú életû házasság. Gyöngy és Ilker pont meg felelõ társa egy ilyen típusú embernek aki vissza fogja jó irányba tereli õket. Legalábbis a forgatókönyvírók most ezt próbálják éreztetni.
Nem ismerem a török gyermekelhelyezést, de vannak olyan országok ahol nagy távolságok miatt, külön kell kérvényezni a bírósától ha az elvált szülõ elakar költözni a gyermekkel, tehát gondoskodni kell arról, hogy a külön élõ szülõ ne legyen nagyobb mértékben akadályoztatva a láthatásba, mint amikor a gyermek elhelyezés történt. Mehmet esetében ez nem jelentene problémát, de még azt is mérlegelni szokták, hogy a külön élõ szülõnek esetleg az anyagi keretei nem fogják e esetlegesen akadályozni a költözés miatti láthatást. Elég bonyolult a jog ebbõl a szempontból, de most már egyre több olyan eset van nálunk is amikor például a gyermek felügyelet megosztott, na ez még egy érdekes felállás.
10/10
feketeagi 2014 aug. 17. - 13:07:52 10/10
(1953/2414)
Nem hajnalba vagy éjjel rontott rájuk, hisz a gyerek Ilkerrel a parkba focizott.....tehát nappal volt.
10/10
feketeagi 2014 aug. 17. - 13:05:10 10/10
(1952/2414)
Nem túl sokat látjuk Nihánt, nem tudni most van e bébiszittere, Isztambulba volt, de kis Mehmet már óvodás, azt sem tudjuk Nihán dolgozik vagy nem. Mehmetet az adott helyzetbe egy sokk érte, hogy a fia mást nevezett apának, tehát azért ez egy kirívó viselkedés és különben is közölte NIhánnal, hogy elperli a gyereket, tehát az elrablás fel sem merülhetett, nem beszélve arról, hogy Mehmet egy közismert ember Isztambulba, tehát õ nem távozna ismeretlen helyre nem hagyná a cégét maga mögött, nyílt lapokkal játszott . A távolságtartó végzéshez ez nagyon kevés lett volna, bocs de én most a gyereket sajnálom a legjobban, szerencsétlennek milyen élete lenne örökké bujkálva, Nihán sem gondolkodik, ez nem megoldás. Az a baj hogy egyik fél sem a gyereket nézi, hanem a saját érdekeit, nem azt hogy mi lenne jó kis Mehmetnek. Gyöngy is hiába beszél Mehmetnek és Ilkerre sem hallgat Nihán.
9/10
napraforgó 2014 aug. 17. - 04:28:01 9/10
(1951/2414)
Szerintem meg lehetett volna kísérelni.
Amikor Mehmet bejelentés nélkül odarohant Izmírbe és Nihán kis idõre magára hagyta a kisfiával, hogy játszanak, beszélgessenek, Mehmet már rámolta is a gyerek ruháit egy táskába, el akarta vinni minden szó nélkül. Bejött Nihán a szobába, hát te meg mit csinálsz? kérdezte. Na akkor Mehmet eléggé indulatosan elkezdett veszekedni Nihánnal, mondhatni ordibált, és fenyegetõzött, hogy elveszem tõled a gyereket, stb. Kismehmet meg megijedt és kiszaladt. Mehmet akkor tuti keresztülvitte volna az akaratát, ha nincs otthon Ilker és nem kérdi meg, hogy hát itt meg mi folyik? Akkor még sikerült kitenniük Mehmetet a lakásból, de ha Nihán csak kettesben van a fiával otthon, biztos félretolja õt Mehmet és valóban magával viszi a fiát.
Amilyen feldúlt volt, szerintem lehetett volna tartani akár attól is, hogy az utcán, játszótéren, akárhol, ahol hozzáfér, felkapja a gyereket, beteszi egy autóba és elviszi az anyja mellõl.
Ahogy láttam, Nihánnak nem volt bébiszittere, mint a Sadoglu asszonyoknak, de az lehet, hogy a szintén Izmírbe költözött anyja és nõvére gondjaira volt bízva néha a gyerek. Mi van, ha mellõlük rabolja el? mert Mehmet úrfi nem nagyon szereti megbeszélni a dolgokat, õ csak intézkedik.
Na én akkor kértem volna távoltartó végzést ellen.
Nekem most sem tetszik, hogy Mehmet egy vagyont költ ügyvédekre és magánnyomotzókra annak érdekében, hogy megszerezze a fiáát, de még egyszer sem kísérelt meg leülni Nihánnal és egyezkedni a láthatás mikéntjét illetõen.
Mert az, hogy nem tiltom el a gyereket tõled, akkor láthatod, amikor csak akarod, azért nem azt jelenti, hogy hajnalban, vagy éjszaka rájuk rontok és magammal viszem a gyereket. Nálam azt jelenti, hogy telefonon szépen bejelentkezek, hogy ma délután, vagy holnap, vagy X idõben odamennék és meglátogatnám. Külön megbeszélést igényel, hogy magammal vinném a hétvégére, kérlek készítsd össze a cuccait. ekkor megyek, ekkor hozom vissza. stb, stb.
Az az egy biztos, hogy nem úgy, ahogy Mehmet szokta csinálni, hirtelen és váratlanul megjelenik, aztán már vinné is.
malvinkicska 2014 aug. 16. - 19:49:22
(1950/2414)
Utána számoltam a 90-es bölümtõl a 100 bezárólag 950-p van hátra most a 89-es elején jár a történet, remélem nem sokat tévedtem, ha netán úgy lenne. Azt még elfeledtem azért titkolózik Gy a betegséget illetõen, azt látja milyen fontos a kis M és merre van N azért futkározik M, mert mikor elkezdte terelte M a szót nem hagyta elmondani mi történt vele aznap.
10/10
feketeagi 2014 aug. 16. - 17:53:46 10/10
(1949/2414)
Szia!
Sajnos nem tudom, de legalább még kb 20 rész van hátra.
Icu Melicher 2014 aug. 16. - 17:52:16
(1948/2414)
Szia!

Nem tudnád megmondani.,hogy hány részes az Igazgyöngy?Kellemes hétvégét.
10/10
feketeagi 2014 aug. 16. - 16:38:53 10/10
(1947/2414)
Érdekes engem nem igazgat az idõ múlása a sorozatba vagy a kiesett idõ, szerintem amikor a tenger hullámzást mutatják vagy a város fényeit amikor sötétedik, akkor jelzik, hogy elmúlt egy kis idõ, de hát ez szerintem belefér, mindet nem mutathatnak, engem nem zavar a dolog.
Gondoljatok bele amikor ez a sorozat készült hetente adtak le egy új részt, egy hét alatt el kellett készülnie a következõ résznek azért ez hatalmas munka mindenre nem figyelhettek, ha ezt figyelembe vesszük egész jól össze van rakva ez a sorozat.
10/10
feketeagi 2014 aug. 16. - 16:29:37 10/10 Előzmény napraforgó
(1946/2414)
Távol tartó végzést? Milyen alapon? Nem tett semmi olyat Mehmet ami ezt indokolná, ahhoz elég komoly dolgot kell mûvelni hogy ezt megadják! Az apának is van joga a gyerekhez, fõleg, hogy el is ismerte az apaságot. Mindketten hibásak a kialakult helyzetbe, Nihán is és Mehmet is, Nihán mindig azt hajtotta akkor láthatod a gyereket és viheted el amikor akarod! Mehmetet is megértem, egyszer már eltitkolták a gyerek létezését elõle, most pedig megint elveszik tõle a jogot, hogy része legyen a fia életének, igaz nem jól kezeli a kialakult helyzetet. Mindketten hibásak a kialakult helyzetért. Én Nihánt hibáztatom leginkább, ha már az elején leszögezi a gyerek láthatást nem került volna ilyen helyzetbe, de hát õ vissza akarta szerezni Mehmetet a gyerken keresztül, hát most ennek issza a levét.
malvinkicska 2014 aug. 15. - 12:27:58
(1945/2414)
Igen bele kezdtek a 89-es török részben még nem értem rá utána nézni.
9/10
napraforgó 2014 aug. 15. - 11:07:35 9/10
(1944/2414)
Nem tudom, vajon hányadik bölümnél tartunk, de szerintem már nincs sok hátra.
Közben keresgéltem, ma a 88. bölüm második felét láttuk.
Akkor már csak 12 bölüm van hátra, ha félbevágják, nálunk kb. 24 rész.
susan55 2014 aug. 15. - 09:29:57
(1943/2414)
Az elsõ látogatásra gondoltam, de semmi jelentõsége nincs.
Mi úgy látjuk, hogy 1-2 napot mesélnek el nekünk, aztán hirtelen hetek telnek el, mindenféle átmenet nélkül.
Nincs ebben semmi logika, ne is keressünk benne.
Várom, hogy vége legyen, mert a mai rész olyan volt, mintha temetésen lettem volna, lehangoló..
Valaki írta, hogy a 3. évad nem is kellett volna, szerintem sem, ahogy a Seherezádé vége is küszködés volt, ez is az...
9/10
napraforgó 2014 aug. 15. - 09:02:38 9/10
(1942/2414)
Melyik orvosi látogatásra gondolsz? az elsõre, vagy amikor a leletért ment? Hogy elõször mikor ment, nem tudom, csak azt mondta, nincs idõpontja, de Ahmet doktor tud róla. Ez valóban lehetett akár aznap délután is. De a másnap kora reggel tuti, Seref ott pattogott, hogy kora reggel kiosont, még anyatejet sem hagyott. Erre mondta a dadus, hogy de hagyott, csak nem oda tette, ahová máskor szokta. na szóval azért arra ráért, hogy vagy félórát fejegesse a mellét....

Az tényleg furcsa, hogy Onur nem vette a lapot, ott van mellette egy fiatal, csinos nõ, aztán õt jobban érdekli a TV-ben a hírek....
9/10
napraforgó 2014 aug. 15. - 08:56:58 9/10
(1941/2414)
Milyen igazad van. Pinár reggel elvitte Dorukot a villába, mondta az anyjának, hogy egy estét akar kettesben a férjével. Aztán suli után kituszkolta a lányát az ajtón, de hogy ki vitte el a gyereket? Én még azt is meggondolnám, hogy beültessem-e a 8 éves gyerekem egy taxiba (kb. ennyi idõs most Defne), de hogy tömegközlekedéssel nem, az biztos. Meg arról sem volt szó, hogy valaki érte jött volna (pl. Orhán, elvégre õ a sofõr és kertész a villában).
Apropó hová tûnt Remzi, Dilruba házvezetõje? Szilveszter elõtt elment szabadságra, de most már tél vége van, majdnem tavasz. Igaz, korábban meg Seher nem volt sehol...
susan55 2014 aug. 15. - 08:22:15
(1940/2414)
Nem tudom jól emlékszem-e, de Gyöngy nem a reggeli után ment el az orvoshoz?
Ugyanabban a ruhában volt, ha jól emlékszem. Kora délután mehetett el szerintem...
Én is észrevettem ezt-azt, pl. Defne kivel megy el a villába? Pinár kituszkolja az ajtón, hogy menjen már, mert várják...
De kivel megy el?
Nem lennék meglepve azon sem, ha Onur impotens lenne a sok munka és a stressz miatt...ez is kb. olyasmi lenne, mint Gyöngy daganata...tanmese a török népnek...és talán még nekünk is...
malvinkicska 2014 aug. 15. - 08:20:19
(1939/2414)
A mai részben is voltak érdekes dolgok, nagyon nehezen bomlik a D száll az az ember is csak fenyegetõzik, mint, hogy kimondaná mit tud biztosan nem kicsit, hogy szívrohamot kapott D. Pinár közeledését nem vette a lapot Onur, pedig felhívás volt keringõre. Gy nem tudom miért titkolja, csomó van a mellébe, ezét biztosan nem lenne semmi különös köztük, sõt M biztos a legjobb orvost szerezné Gy-nek, pedig azt fogadták egymásnak nem fognak titkolózni, és most mégis. Gökhant sajnálom nagyon szereti a családját, azok is nehezen jutnak egyezségre. A gyerek dolog kis M most hol van vagy Istanbulba V A-ában bujkálnak N-el, ezta dolgot már régen lerendezhették volna, és nem lett volna ekkora galiba miatta.
9/10
napraforgó 2014 aug. 15. - 07:38:09 9/10
(1938/2414)
Mehmet megint akciózik, komoly lépéseket tervez, szervez Nihán és Ilker ellen.

Mondtam én, még idõben távoltartó végzést kellett volna kérni mehmet ellen. Ha fennáll a veszély, hogy õ akarja elrabolni a gyereket az anyjától, õ ellene kellene lépéseket hozni. Ehelyett szökdösnek a buták....
9/10
napraforgó 2014 aug. 15. - 07:35:30 9/10
(1937/2414)
Van pár fura dolog itt nekem.
Pl. a múltkor Mehmet és gy elmentek házon kívül reggelizni. Nem tudom, meddig tartott a reggeli, de biztos, hogy jóval 10 óra utánig, hisz rátelefonáltak Gy-re, elmulsztotta a 10 órára kiírt vizsgálatot.
Na aztán a nõ elment másnap délelõtt. És estig elõ sem került, kikapcsolta a telefonját. nyilván be sem ment dolgozni, mert akkor ott Mehmet megtalálta volna. Este meg már a rendõrséget akarták értesíteni (Seref túlzása), hogy eltûnt. Harmadnap már kora reggel eltûnt, ment a leletéért és megint nem volt elérhetõ egész nap. A világon semmit nem láttunk, hogy hol volt, mit csinált. Egy vizsgálat nem tart olyan sokáig. Azt még megértem, hogy nem akar elõre semmit mondani a férjének meg a családnak, de ha titkolja az egészet, miért nem megy be dolgozni? A múltkor még annyira fontos volt a kollekció, meg nem jött meg idõre a ruhaanyagm, szóval lenne ott mit csinálni.

Aztán itt van ez az anyatejes dolog is. Most - áttételesen, de megtudtuk, hogy ugyan a nõk anyatejjel táplálják a gyerekeiket, de ezt valószínûleg elõre lefejt és cumisüvegból adott módon teszik. Nyilván nem várom, gogy a tej lefejését mutassák, de azért eddig mégcsak szóba sem került.
Nekem kicsit fura, hogy inkább reggel lefejik a tejet és elrohannak dolgozni, ahelyett, hogy cicire tennék a gyereket. Én tapasztalatból tudom, hogy lefejni a tejet sokkal fárasztóbb, fájdalmasabb és idõigényesebb, mintha a baba szívná ki... Igaz nekem nem volt gépi mellszívóm (a pumpa meg semmire se jó), amivel állítólag könnyebb, de valahogy nekem olyan természetellenes ez.
9/10
napraforgó 2014 aug. 15. - 07:03:01 9/10
(1936/2414)
Fikri bemegy hozzájuk. udvariasan jobbulást kíván D-nak = hikmet megy be a kórterembe hozzájuk, de látva õket nem mond semmit.
9/10
napraforgó 2014 aug. 15. - 07:01:36 9/10
(1935/2414)
Hikmet jött, Bilúr elébemegy, kéri ne tegye tönkre anyja boldogságát! Hikmet félretolja, állj félre boszorkány!
Az orvos közli Gy-gyel, baj van. Rákos vagyok? még nem lehet tudni, biopszia kell. Ettõl elapad a tejem? nem nyugodtan szoptathatja a kicsit. De igyekezni kell a biopsziával. Jó, akkor holnap megcsináljuk.
Fikri aggódik Dilrubáért és kedveseket mond neki. Fikri bemegy hozzájuk. udvariasan jobbulást kíván D-nak. Aztán távozik, anélkül, hogy bármit is mobndana. Késõbb mégis telefonál, sürgõs mondanivalója van, még mielõtt elutazik Londonba, el akar mondani valamit. Aztán D-t kéri és azt mondja neki, hogy holnap estig mondjon el mindent Fikrinek, vagy õ teszi meg!
M gy-ggyel beszél, hol vagy már megint? aztán a telefonban elmondja, Nihán és kismehmet Isztambulban maradtak. Gy közli, Gökhánnal találkozik. Felhívja Gökhánt, most várja X helyen. G jelzi, máris ott van.
Pinár újabb praktikákat néz ki a tanácsadó köönyvbõl, na ezt is kipróbálom, mondja valamire. Pinár csajos estére hívja Bahart, de a nõ nem ér rá, a gyerek nyûgös.
Seref a dadusokat kommandírozza, a két babát nem öltöztették megfelelõen. Eztán csak õt kérdezzék, ne az anyukákat! Orhán jön, kéri, engedje el Rukiyét orvoshoz. Seref nagyon megértõ, persze, sõt az orvosi költségeknél is számíthatnak a segítségére.
Gy közli Gökhánnal, szívesen meghallgatja, de nem akar belefolyni. Gökhán gy-t faggatja, kivel találkozgat Bahar?
Mehmet az ügyvédeivel tárgyal, nem tudja mik Nihán szándékai, biztos megint hazudozik, mint amikor a haláláról hazudott. Listát készítettek Nihán ismerõseirõl, akiknél esetleg elbújhatott. Aztán Mehmetnek eszébe jüt Gülszen néni, aki Németországban él, és akinél Nihán élt a balesete után. Biztos nála lesz most is!