Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 júl. 11. - 07:37:08 9/10
(1394/2414)
Birtam Gyöngy arckifejezését, el akart költözni a Házból, és a Ház utána jött, Seref személyében...

Dilruba meg rögtön kihasználja, hogy Seref kihúzza a lábát, már át is akarja rendezni a házat. Szegény Seref, rá sem fog ismerni, ha hazamegy....
malvinkicska 2014 júl. 11. - 07:35:19
(1393/2414)
A mai részbõl még5-pet sem láttam sajnos nem volt jel az adón, mikor felrakják csak akkor tudom megnézni hála neked Napraforgo részletesen leírtad. a vége újra nyitva maradt kérdés, mivel Gy csak munkakapcsolatot akar M-el.
9/10
napraforgó 2014 júl. 11. - 07:30:06 9/10
(1392/2414)
Úgy nézem, Pinárék is új házba költöztek. Madárcsipogós csengõjük van (ez nem volt, amikor Onur éjszaka hazajött a külföldi kiküldetésébõl), megtöbb szobájuk is van, hogy csak úgy be tudják fogadni gyöngyöt.

Seref megtudja, hogy Gyöngy új házba költözik Angyallal. méltatlankodik, mehmetet kéri, tiltsa meg a feleségének! nem viheti el tõle csak úgy az unokáját! Ki fog rá vigyázni, ha gyöngy dolgozik?
Gy beköltözik, már alkalmazott szolgálja föl neki a kávéját. M meg csak bámulja a fényképüket az üres szobájukban.
Egy nap Orhán állít be Gy-höz két táskával. gy azt hiszi Mehmeté, már küldené is vissza. de megjelenik seref, õ költözik be, nem hagyhatja, hogy az unokájára egy dadus vigyázzon!
Dilruba fikri engedélyét kéri, hogy átrendezhesse a nappalit. Fikri a régi szép, értékes bútorokat sajnáálja, de Dilruba meggyõzi, õk új életet kezdtek, ahhoz új bútorok dukálnak!
Gy jelentkezik a cégnél munkára. Megkapja az irodáját, ami nagyon szép. teli van a M által odahordatott rengeteg virággal, az íróasztalánmeg a hármukról készített családi fotó. Gy. sóhajtozik, mennyire belefáradtam...
Bemegy M irodájába: most játszadozni fogunk, vagy dolgozni? Ne légy ilyen makacs, kéri Mehmet, de gyöngy kifordul az irodájából.
9/10
napraforgó 2014 júl. 11. - 07:15:56 9/10
(1391/2414)
Gy visszautasítja M ajánlatát, hiába gyõzködi a férfi, nekem csak ti vagytok a fontosak, hármasban milyen szépen élhetnénk. Gy nem magyarázkodik, egyszerûen elmegy. A ház elõtt taxiba úl. M követi, majd megállásra kényszeríti a taxit. M megint próbálkozik, Gy mindig saját otthon szeretett volna. de Gy azt mondja elkésett az ajánlatával, nem most akarja, amikor már minden elmérgesedett.
Váratlanul beállít két vidéki rokon, Rukiyét keresik. Seref döbbenten nyit nekik ajtót. Rukiyét és Orhánt is meglepi a két váratlan látogató. Nem tudják, miért jöttek, mit akarnak.
Pinár faggatja Gyöngyöt, miért nem fogadja el Mehmet ajánlatát.
Mehmet bemegy az irodájába. Jön Gy és bejelenti, elfogadja M állásajánlatát. A házat is megnézné. M nagyon örül. Odaadja a kulcsokat. Mikor fogunk beköltözni? Te nem, mondja Gy. Csak én és a lányunk. M. csak hápog, hogy képzeli? De Gy határozott, elutasítja.
Seref bánatos, hogy Gy elvitte a kisunokáját. Szerencsére Bahar kisfia ottvan, akivel szeret játszani. A család idõt akar adni Gy-nek, most békén hagyják, bár Seref mondogatja, hogy lépniük kellene.
Nagyapa beszélni akar M-tel. Mit sikerült megbeszélnetek? m. elmondja munkát ajánlott a nõnek, és házat is keresett neki. Gy az állást elfogadta, de a házba csak õ költözik a kislányával. M nem tudja, mit tegyen. Nagyapa, beszélj vele, de Fikri elutasítja, hagyd õket békén. Legalábbis tegyen úgy, mintha...
Az afyoni rokonok meccset néznek, tökmagot rágnak és Rukiyét faggatják, mennyire élnek jól. Pénzt akarnak kérni tõlük, de elhárítják, nekik sincs, a gyerek mûtétjét nyögik. Talán Orhán apja beszélt nekik a nyereményükrõl. Sebaj, mindent letagadnak majd.
M látogatóba megy Pinárékhoz, Gyöngyhöz. Sajnálkozik, hogy a lánya nélküle fog felnõni. De beleegyezik, hogy Gy beköltözzön a házba nélküle. gGy a feltételeit sorolja: ha M meg akarja látogatni õket, elõre be kell jelentkeznie, nem állíthat be csak úgy, amikor eszébe jut. És a ház költségeit is Gy. akarja állni. Mehmet mindenbe beleegyezik.
Rukiye és Orhán beszélgetnek, hogy a rokonok az anyagi helyzetükrõl faggatták õket, elhatározzák, nem mondanak nekik semmit.
Mehmet elbúcsúzik Angyaltól, majd elmegy. Másnap M elviszi Gy-t a házhoz, amit vett és megmutatja. szépen berendezett emeletes ház, antik bútorokkal, medence a kertben, stb.
9/10
napraforgó 2014 júl. 11. - 06:14:34 9/10
(1390/2414)
Mehmet, ahogy odaáll a tükör elé - öntelten, magabiztosan... aztán kicsit összeesik, szenvedõ képet vág és azt kérdi: miért, miért, miért??? Vagyis még csak nem is érti, miért hagyta el Gyöngy. Elvégre õ ártatlan, mint a bárány! Dühében jól belebokszol a tükörbe.
9/10
napraforgó 2014 júl. 11. - 06:10:30 9/10
(1389/2414)
Ne a mûsorújságban nézd, hanem itt, a port.hu napi mûsoránál, meg itt alul, ahol 2 hétre elõre jelzi a kezdési idõpontokat. Még a teletext is pontosabb, mint az egy-két héttel elõbb nyomtatott Tv mûsorújság.
9/10
napraforgó 2014 júl. 11. - 06:01:04 9/10
(1388/2414)
Nem értem, hogy Gyöngy, amikor elhagyta a villát, miért taxival ment neki a nagyhvilágnak, miért nem a saját kocsijával? akkor most sem kellett volna Mehmet felajánlását elfogadni a hazaúthoz. Ott volt neki a saját kis libaf*s zöld autója, azzal mi lett?
Én, ha el akarnék menni valahová, pláne ha úticélt még nem is tudom, inkább a saját kocsimmal mennék, mint mindenféle istentudja milyen jármûvekkel.
offtopic
ildimix 2014 júl. 11. - 05:59:09
(1387/2414)
Nagyon sajnáltam Rukiét, hogy csalók áldozatává vált. Pedig mennyire beleélte magát abba, hogy végre saját háza van. Jól kitalálta kiadja bérbe, de sajnos ez nem jött össze.

Mehmedbõl már kezd elegem lenni mindig azután pedálozik akit nem tud elérni. Amikor Gyöngy megbocsájt neki Nihanhoz szalad vagy fordítva szóval már nagyon kezd unszinpatikussá válni. Jól mondta neki Gyöngy 1 öntelt alak csak a saját érdekeit nézi.
10/10
édesmaya 2014 júl. 11. - 05:56:13 10/10
(1386/2414)
Sziasztok, jó reggelt!

Még mindig nem kezdõdik a film, pedig a tv újságban 5,50 van írva kezdésnek!
A facebook-on a Viasat 3 nagy zûrt csinált az Igazgyöngy oldal kezelõjével!
Na végre kezdõdik - a tegnapi rész ismétlése.
khajni87 2014 júl. 10. - 20:58:23
(1385/2414)
Ténleg nem , azt nagyon birtam amikor jött el Nihántól és a kocsiban nagyon elégedett volt magával hogy tduta õ nem történt semmi....HÜLYE IDIÓTA és tapintatlan is.....
Az én értelmezésemben ha valakivel együtt vagyok akkor nem gondolok az exemre, nem hivom az exemet-nem találkozok az exemmel-nem mászok a szájába az exemnek-sem máshova.....vagyis amig elkötelezett vagyok a páromnak akit ugye én választottam ( mert a második esküvõt nem a nagypapa kényszeritette ki) akkor semmi exteló-tali-smaci-tapi....nekem semmi nem fér bele, ezt elvárom a páromtól aki engem választott és õ is elvárhatja ugyanezt mert õt választottam....
Ha valaki másra fogok vágyni akkor korrekt egyenes módon közlöm ezt a párommal már csak tiszteletbõl is, és csak azután leszek mással, mert magamat, az expáromat és a kapcsolatot is tisztelem.
Mehmet szép hogy igyekszik de szerintem is elkésett vele, korábban kellett volna kapcsolni hogy kezd rossz lenni a helyzet és nem éppen Gyöngy hibájából....

Megcsalás ahogy a cool-túra film értelmezi: A megcsalás szabályai: Ha állandó kapcsolatod van, és valaki mással szexelsz. Nem minõsül megcsalásnak, ha különbözõ az irányítószámotok. Nem minõsül megcsalásnak, ha annyira be vagy állva, hogy nem is emlékszel rá, mert ha nem emlékszel rá, akkor igazából nem is történt meg. Nem minõsül megcsalásnak, ha egyszerre két emberrel csinálod, mert érvénytelenítik egymást.

Lehet hogy Mehmetfalván a beállt állapotban elkövetett smárolás az exxel nem számit annak és hát lehet hogy még az irányitószáma is más NIhánnak :D
10/10
feketeagi 2014 júl. 10. - 15:42:09 10/10
(1384/2414)
Szerintem õ már döntött, õ válni akar!
9/10
Érsekvári 2014 júl. 10. - 14:24:40 9/10
(1383/2414)
Elnézést valamit elszúrtam , hogy ekkora lepedõ lett !
9/10
Érsekvári 2014 júl. 10. - 14:21:23 9/10
(1382/2414)
Ez a rész kicsit drámai volt .
Mehmet lassan kezdi felfogni Gyöngy döntése végleges . Nehezen törõdik bele , de elõbb kellett volna gondolkodnia . hogy miket tesz a feleségével. Eleinte sokszor elnézett megbocsájtott Mehmetnek , de aztán csalódott , belefásult ebbe a kettõs történetbe.
Most mindenki az egész család tanácstalan szomorkodik a fiatalok miatt.
Nihán Ilkerrel elköltözik talán , de hiszem ha látom , hirtelen túl gyors lett a tempó.
Vajon Gyöngy mit lép az ajánlatra - új élet hármasban , új lakás...hát nem is tudom , csak tippelek : elutasítja .
10/10
feketeagi 2014 júl. 10. - 13:55:22 10/10
(1381/2414)
Ezt nem hiszem el, jövõhét pénteken 5.15-kor kezdõdik a film, ki fogja nézni?

Nekem nagyon úgy jön le, hogy Gyöngy végsõ elhatározásra jutott és válni akar, õ már nem akar semmit Mehmettõl!
malvinkicska 2014 júl. 10. - 08:52:22
(1380/2414)
Mehmet most kap abból a sok rosszból amit õ tett Gy-vel sok idõn keresztül, nagyon okosan teszi leckézteti érdemli. A nagyapa is megszidta õ nem erre nevelte, nagyon felháborította az N-dolog, Seref is kiakadt, a szeme fénye mit csinált.Az N elköltözését nagyon várom ha megteszi, talán az is egy megoldás lenne. A lakás kulcsot vajon elfogadja e Gy M-tõl, meg az állást. Onur sajnálja a fiatalokat két házasság megy tönkre szemük elõtt, és õ ezt nem szeretné. Itt nap, mint nap van miért várni a soros epizódokat történek dolgok.
9/10
napraforgó 2014 júl. 10. - 07:30:52 9/10
(1379/2414)
M megint az ablakban ül és iszik. Gy Pináréknál üldögél, a kislányával foglalkozik és ábrándozik.
Nihán elmondja a nõvérének, hogy új életet kezd Ilkerrel. Rüya fél, hogy Mehmet hatására megint meggondolja magát. De N azt mondja, nem fogja.
M a cégnél a családi értekezleten közli, hogy aza a terve, hogy Gyöngyöt nevezi ki a textilrészleg új igazgatójának. Bahar és Onur lelkesedik az ötletért. De vajon a nõ elfogadja-e az állást.
Bejön Nihán a céghez és közli a döntését M-tel. De nem akarja elszakítani a fiától. Bármikor eljöhet meglátogatni és majd õ is elhozza Isztambulba. Ha nagyobb lesz, hetekre is elviheti a fiát. Maajd Gy iránt érdeklõdik. M közli, vége a házasságának. N sajnálja.
Nihán látogatóba megy Pinárhoz, aki meglepõdik. Gy a szemét forgatja, majd magukra akarja hagyni õket. Nihán elmondja neki, hogy is történtek a dolgok közöttük. Azt mondja, õ félreáll, feleségül megy Ilkerhez és Izmírbe költöznek. Gy azt mondja, fölösleges magyarázkodnia.
Mehmet valami régiségboltban bútorokat vásárolgat. Majd elmegy a húgához. Meglepõdik, hogy Gy-t is ott találja. De beszélni akar a nõvel. Aztán munkát ajánl neki a cégnél. Elmondja kivett a nõnek egy házat, amit be is bútorozott. Egy külön házban boldogok lehetnének õk hárman. Na gyöngy, mit mondasz?
9/10
napraforgó 2014 júl. 10. - 07:11:54 9/10
(1378/2414)
Gyöngy másnap távozni akar a szállodábaó. Vajon hová akar menni a zuhogó esõben és miért olyan sürgõs? Mehmet fölajánlja, hogy elviszi, de Gy nem akarja. de a második kísérletre csak elfogadja. Gy a házhoz akar menni.
Onur bemegy Bahar irodájába, arra biztatja a nõt, vegyen ki pár nap szabit. Bahar nem akarja, hiszen Mehmet sincs itt.
Rukiye szomorkodik a félresikerült házvásárlás miatt. Az új inas meg kárörvend. Ekkor Orhán apja jön látogatóba. Rukiye megköszöni neki, hogy segített a kislányuknak. A nagypapa közli, õ csak imádkozott az unokájáért, mást nem tett.
M és Gy együtt érkezik haza, a családtagok örülnek, kibékültek, találgatják. de Gy közli, nem békültek ki, a házasságuk menthetetlen. Mehmetet faggatják, aki elmondja, Gy azt hiszi viszonya van Nihánnal. Mindenki megdöbben, de Mehmet szabadkozik, nem igaz.
Gy Pinárt kéri, néhány napig hadd maradjon náluk a kislányával. P csitítgatja, de Gy kifakad, már elfogyott a türelme.
Fikri fölszólítja M-t hozza rendbe a házasságát, vagy megvonja tõle az áldását! Gy Mehmet tiltakozása ellenére újra elmegy a gyerekével. Pinár vele megy a taxival. Seref kétségbeesetten szalad utána, a nagyapa és Dilruba is szomorúan nézik. Mehmet meg csak ordítozik utánuk: Gyöngy, gyöngy!
Rukiye apósa közli, nem õ adta a pénzt a kislányuk operációjára, ahogy a lány hiszi.
Gy kiszáll a taxiból, hazaküldi Pinárt a lányával. M szomorúan bámulja magát a tükörben és kérdezgeti: miért tetted ezt velem? Aztán eltöri a tükrõt. Anyukája aggódva szalad be, kisfiam, miért tetted ezt?
Orhán a rendõrségre megy, hogy feljelentse a ház eladóját. Rukiye felelõsségre vopnja a férjét, miért hazudott neki. Orhán elmondja neki, hogy a pénzt találta. R dícséri a férjét, milyen rendes.
Gy felkeresi a régi munkahelyét. Beszél Edával és érdeklõdik, hogy mennek a dolgok.
Bahar e-mailt ír a férjének, amiben megírja érzéseit, és azt, hogy mennyire hiányzik neki.
Pinár és Orhán beszélgetnek a történtekrõl. Két házasság is összeomlott a szemük láttára. Pinárnak sok a 3 gyerek.
onur meglátogatja Mehmetet, most az bámul ki a szoba ablakán a tengerre. M. szomorúan meséli, vége a házasságának. Onur tanácsokkal látja el. Onur az mondja hagyjon gy-nek idõt, és támogassa, hogy új életet kezdhessen. A távolság majd újra összehozza õket, hiszen köztük még nincs vége mindennek.
Szelimmel bevásárolni megy Bahar, egy ismerõs nõ kárörvend, a férje elhagyta. ekkor odalép Szelim, most a nõ azt hiszi, rögtön talált új pasit.
Ilker újra megkéri Nihán kezét, aki igent mond. bejön a nõvér, mi folyik itt? Ilker közli, a cégének Izmírben is van kirendeltsége, áthelyezteti magát. a nõk nagyon örülnek.
Éjjel Fikri forgolódik, nem tud aludnia a gyerekek miatt. Kimegy levegõzni. Serefet a teraszon találja, ott sírdogál. együtt búslakodnak, vígasztalják egymást.
9/10
napraforgó 2014 júl. 10. - 05:26:32 9/10
(1377/2414)
Én nem a megcsalás fogalmát boncolgattam - annak idején Clinton elnök az orális aktusokat Monica Lewinskyvel nem tartotta szexuális aktusnak, és pláne megcsalásnak - szóval lehet boncolgatni, hogy csak a közösülés, vagy már egy csók is megcsalás-e, vagy akár azt rágondolással, gondolatban, megkívánással is el lehet követetni.
Nem ez volt a lényege a hsz-emnek, hanem az, hogy Mehmetnek nincs bûntudata, nem bánt meg semmit. Azt hiszi, hogy mivel nem feküdt le az exével, akkor minden rendben is van.

Azért az életben hallunk, látunk, olvasunk számtalan olyan történetet, ahol egyik, vagy másik fél megcsalta a másikat, aztán meg mégis kibékültek, megbocsátottak a másiknak. De ezekben az esetekben a hûtlen fél nyilván megbánta a hûtlenséget és felszámolta az elõzõ kapcsolatát.

Itt is azt kellene csinálni Mehmetnek - amit többen osztanak is - hogy a lehetõ legszûkebbre korlátozza a kapcsolatát Nihánnal, lehetõleg csak a gyerek láthatása, nevelés érdekében találkozzanak (azt se négyszemközt a lakásban, ha lehet), ne õ legyen újra, vagy megint a legjobb barát, akivel megbeszél mindent, akihez futkoz, ha baja van. Szerintem a házastársnak kell/kellene lenni a legjobb barátnak, hiszen õ a társ, az élete párja. Akkor miért mással beszéli meg az életét?
Ha meg mással kell megbeszélni a dolgokat és azok pont a társára vonatkoznak, pláne ellene irányulnak, akkor a párkapcsolattal bajok vannak.
De itt Mehmet nemhogy nem akarja korlátozni a kapcsolatát Nihánnal, de még azt is megtiltaná, hogy mással bármiféle kapcsolatot építsen ki. Milyen féltékenységi kirohanásokat rendezett Ilker ellen? Az egész balhé úgy kezdõdött, hogy Nihán elment vacsorázni Ilkerrel, a férfi meg megcsókolta. Onnantól Mehmetünk átment Otellóba és Gyöngyöt hanyagolva már csak Ilker és Nihán szétválasztásán dolgozott.
A féltékenységi rohamait meg símán Gyöngy nyakába varrná. Te vagy a hibás mindenben, nem ezt mondja?
Most meg azt hiszi kis jópofizással rendbehozhatja a dolgokat kettejük között.

Még a végén eljutnánk oda, hogy õ bocsátaná meg Gyöngy szökését, õ lenne a szegény elhanyagolt és elhagyott férj, akit indokolatlanul megvádoltak holmi hûtlenséggel, ami ugye nem is volt igaz... De Gyöngy olyan túlérzékeny, mindenbõl ügyet csinál, holott neki csak a fia volt fontos, blablabla.
khajni87 2014 júl. 09. - 20:34:25
(1376/2414)
Azért is nem értem most ezt a ténleges megcsalás nem történt véleményedet mert ha én Gyöngy helyébe képzelem magamat, az õ szemszögébõl nézve a dolog a következõ....Gyöngy és Mehmet veszekszenek Nihán miatt, Mehmet mindenért a feleségét okolja jól bepiált állapotban, aztán elrohan a kis exéhez kis smaci-tapi stb....Aztán mikor Gyöngy otthagyja akkor teper érte, aztán megérti végre hogy mekkorát hibázott, megkérdezi ezt a bûbájexét hogy mi a franc is történt, és mikor rájön hogy csak egymás szájában lógtak picit akkor megkönnyebbül ja hát akkor az égegyadtavilágon semmi baj sincs ,akkor õ már nem is hibázott semmiben és Gyöngy egyetlen nyikkanás nélkül bocsásson meg neki mert ez a minimum Mehmetfalván....Nem tudom te vagy én , vagy bárki más mit szólna ilyen helyzethez mert hogy ténlegesen nem mászott Nihán bugyijába.....szerintem már ez is megcsalás....Ha úgy döntesz elveszel valakit feleségül, az a minimum hogy nem csak addig vagy hûséges amig valaki bugyijába nem mászol be mert részeg és mérges vagy...Nekem a hûség az HÛSÉG minden téren 1000 % -ig vagyis nem beszélek az exemmel, nem mászok sem a szájába, se máshova ( ha meg gyerekünk van akkor szabályokat hozok már csak azért is mert tekintettel vagyok a feleségem/ férjem érzéseire)
De komolyan gondold végig ezt a megcsalás fogalmát mert nekem rosszulesne az is ha a párom az exével beszélgetne nagy meghitten, akármilyen formában.....
10/10
feketeagi 2014 júl. 09. - 18:41:24 10/10
(1375/2414)
Ha nem lett volna annak az estének elõzménye még megbocsátható lenne, de így azért ez már csepp volt a pohárba. Gyöngyöt és az érzéseit annyira semmibe vette Mehmet, hogy az hihetetlen, azt hitte bármit megtehet. Gyöngy a mostani részekbe nagyon tetszik nekem, határozott erõs nõ, eddig Mehmet volt neki az isten akire felnéz, hát ez megszûnt....