Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 06:28:23 9/10
(1474/2414)
Onur keresi M-t, aki eltûnt a sajtótájékoztató után.
Dilruba eljátsza a megbántottat, sírva rendezkedik Fikri elõtt, akinek azt mondja, Seref megbántotta, kiabált vele. Fikri megy és megkeresi Serefet, hogy felelõsségre vonja. A teraszon beszélgetnek, Dilruba meg a szobájuk ablakából hallgatózik. Seref arra hívja föl az öreg figyelmét, hogy D manipulálja õt. Fikri szerint õ a felesége, ezért tisztelnie kell. Seref beletörõdik, vagy legalábbis úgy tesz.
Bahar és Gy beszélgetnek, Gy szerint már M is válni akar. Bahar próbálja jobb belátásra bírni, de Gy hajthatatlan.
Gy a csapatával beszél, az asszisztensei kíváncsiak, hogy fogadták a terveiket. Gy csak annyit mond, többet is kaptak, mint akartak.
Seref Rukiyét sürgeti, készítse gyorsan össze a kis Angyalt, hogy hazavihesse. Rukiye sajnálkozik, hogy Seref nem marad, õ is nehezen viseli Dilruba terrorját.
M egy régi haverról beszél Onurnak, ideje kirúgni a hámból. hívja Onurt is, de elutasítja, a hétvége a családjáé.
Onur azt kérdi, ilyen könnyen lemondasz gy-rõl? M csak nyeglén válaszolgat, Gy utasította el õt elõbb.
Rukiye és Orhán vásárolni mennek, a "vendégeik" kiették õket mindenükbõl. Majd arról beszélnek, ideje hazahozni a kis Gyöngyöt a nagypapától, aki a múltkor magával vitte Afyonba.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 06:11:01 9/10
(1473/2414)
Seref arra kéri Gyöngyöt, hogy a sajtótájékoztatón ne beszéljen a Mehmettel való szakításukról. Gy megígéri. Seref elviszi a kisbabát a nagyapáékhoz, holott Gy utasította a dadát, hogy ma ne vigye ki a kicsit, mert benáthásodott. Seref a villába érkezvén az apósát faggatja, mi lesz a fiatalokkal? Majd meglátja a szalont és elakad a lélegzete.
Defne haragszik az apjára az elõzõ napi akciójáért.
A cégnél a sajtótájékoztatóra készülnek. Bahar M mellé ültei Gy-t. A sajtó az új kollekcióról faggatja õket. Majd magánjellegû kérdéseket tesznek föl. Mehmet megteszi a bejelentést a folyamatban lévõ válásukról. A válás okáról faggatják, de arra nem válaszol.
A bejelentés bombaként robban. Gy-t kínosan érinti az egész. De Bahart és Onurt is meglepi a bejelentés. Mérgesek, mert ez árt az imidzsüknek. Gy azt mondja, M-nek ezt egyeztetni kellett volna vele. M ezzel túl messzire ment.
Serefnek nem tetszik az új berendezés. Négyszemközt felelõsségre vonja Dilrubát. Nem fogom ennyiben hagyni, mondja. Aztán azon vitatkoznak, ki is a ház úrnõje.
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 00:25:31 10/10
(1472/2414)
Nagyon tetszett a mai rész, Gyöngy nem hagyja magát a kemény fõnöktõl eltántorítani:)) Nagyon kemény tárgyaló partner lett:)) Szerintem Mehmet féltékeny lesz a pasi kollégára, Nihánnál is bejött....
Amikor Bahar és Mehmet a bárban isznak az elsõ jelenetnél megy egy zene az nagyon tetszik.
A tegnapi résznél a szerenád nekem nem jött be, ott én is Gyöngyhoz hasonlóan viselkedtem volna, na de amikor a régi boldog pillanatokat vetítette le Mehmet és a végén elõjön és rávilágít a projektor, ahogy néz a kék szemeivel, na én ott kész lettem volna, mondjuk ott Gyöngy is kísértésbe esett.

Egyre inkább megerõsödik bennem, hogy Gyöngy tényleg befejezte ezt e kapcsolatot, nem játszik õ Mehmettel, kész ennyi volt vége, szerelem nem elég.
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 19:47:37 9/10
(1471/2414)
Kíváncsi vagyok, Seref anyu mikor hagyja ott Gyöngyöt és megy haza kicsi fia lelkét ápolni. Szerintem most már nemsokára, hogy Gy kimondta a verdiktet, nincs tovább, a házasságuknak vége. Még pár kísérlet, a gondold át mégegyszer lányom, stb. aztán jön majd, ha veled nem lehet beszélni, meg a ha te ilyen konok vagy, akkor maradj magadnak, és hazavonul.

Na de otthon várja Dilruba mami bútorreformja... Még a végén õ is sírdogálni fog a szobájában....
khajni87 2014 júl. 15. - 16:39:21
(1470/2414)
Teljesen, nem is tudnám magam ilyen helyzetben elképzelni, és nem azért mert emancipált vagyok....Érek annyit mint a párom, tudok annyit és vagyok olyan ember mint õ, soha nem hagynám hogy cseledként beszéljen velem vagy úgy viselkedjen....Itt demokrácia van, de ha már nagyon elszáll vele néha a ló mert túl fáradt , akkor vita / kiabálás nélkül mondom neki hogy én is az vagyok és ez az õ otthona is és segitsen mert együtt hamarabb megy.....De ez is csak azért müködik mert 3 éven keresztül ki tudtam nyitni a számat kiálltam magamért és igy mostmár nincs is vita pl a házimunkából vagy bármibõl....
khajni87 2014 júl. 15. - 16:34:09
(1469/2414)
Persze nem is azt mondtam hogy Gyöngy ebben nem hibás, nem kellett volna hagynia magát....De akkor is Mehmet viselkedik lenézõen és megalázóan vele szemben nagyon sokszor a legelejétõl fogva....Gyöngynek se lehetett leányálom egy elõre elrendezett kapcsolat...
Ezt a mártiír dolgot megintcsak msáképp látom mert hát õszintén ki az itt most aki Gyöngyöt megérti és nem Mehmet mellett állnak mert kiharcolja a hisztizéssel magának....Ki kérdezte meg a családból ( Pináron kivül komolyan ) hogy mi az ami miatt most nem bocsátasz meg....Mehmetnek se ártana néhány nagyapai vagy anyai pofonvágás
9/10
Érsekvári 2014 júl. 15. - 16:20:15 9/10
(1468/2414)
Ez eddig se veled se nélkûled kapcsolat volt, de Mehmet Sadoglu stratégiát váltott és most közömbös Gy iránt, kimérten ridegen tárgyal vele . Lehet így tériti észre a nõt , hogy nem fut utána nem kérleli. Ez már egy modern világ ott sem alázhatják irányíthatják a nõket a feleségûket a férfiak . Bahar is hiába maradt egyedül van munkája egzisztenciája ,sikeres agilis nõ , persze más kérdés a privát élete , de nem fûgg semmiben senkitõl ez nagy dolog.
Gyöngy is szenved rendesen , folyton nosztalgiázik , ha egyedül van , de a külvilág felé ezt nem mutatja ki . Erõsnek akar látszani , de vajon meddig bírja ezt az érzelmi nyomást elviselni.
Dilruba nagyon éli világát ,hogy õ most a ház asszonya . Nem mindenki azonosul az elképzeléseivel , megosztja a családot . Seref még nem is látta a mûvét !!
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 15:36:47 9/10
(1467/2414)
Vizuális típus vagyok, megjelent elõttem Dilruba Darth Vaderként...
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 13:30:00 9/10
(1466/2414)
megette a fene az egészet, ha egy házasság abból áll, hogy azt bizonygassuk, ki is a fúõnök. Egy kapcsolat nem lehet fõnök-beosztott viszony, ha nem egyenrangú társak, akkor az a kapcsolat nem fog sokáig tartani.
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 13:25:14 9/10
(1465/2414)
Nagyon hasonló a véleményünk. Bár én úgy látom, hogy Berkfalva erõsen hasonlít Mehmetfalvára. Ahogy Berk ordibál a telefonban a feleségével, hogy képzeli, hogy máshol dolgozzon és nem a családi vállalkozásban. Gyakorlatilag utasítja Dídemet, hogy menjen vissza a Sadoglu holdinghoz dolgozni. ezzel jól fel is bosszantja Dídemet. Azonos nevelést kapott a két fiú, az kétségtelen.
khajni87 2014 júl. 15. - 13:20:25
(1464/2414)
Ez a szerenád szép is lett volna ha ketten van Gyönggyel ( meg persze a zenészek) de igy csak egy cirkuszi elõadás volt Mehmet dicsõitésére hogy õ megtesz mindent hogy kibéküljenek,nem értem Bahar ezen mit talált meghatónak.....ez az én szememben csak egy újabb elõadás volt.
Onur lehet túlzásba vitte kicsit a törõdést.....
Annak azért örülök hogy az anyósom vidéken él , bár nagyon szeretjük egymást és jóban is vagyunk de szeretem hogy a magánéletünk a nyilvánosság teljes kizárásával zajlik, alig van aki tudja hogy házasok vagyunk....A közös életünk igy a saját nyugodt tempójában tudott kialakulni mivel az én részemrõl még kevésbé vesznek részt az életünkben és még kevesebbet is tudnak róla, igy nincs beleszólás, kritizálás, nem nagyon tudnám másképp elképzelni, fõleg nem anyámékat....még apámat kedvelem jobban mert õ pár havonta 3 percre jön át.....
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 13:13:46 9/10
(1463/2414)
Kedves Fórumtársak! lenne egy kérdésem, ami némi fejtörést okoz.
A mai rész elején a szerenádról hazaérkezõ nagyapa, Dilruba és Dídem "oroszlántejet", rakit iszogatnak. Már túl vannak Mehmet tombolásán, Mehmet és Bahar elmentek egy bárba.
A nagyapa azon morgolódik, hogy nem érti a fiatalokat, illetve Mehmet viselkedését. 3 éve is ugyanezt csinálta, meg 5 éve is. sohase nõ be a feje lágya, stb.
Ezeket az éveket nem értem egészen. 3 éve már együtt voltak Gyönggyel, de 5 éve? Vagy az a Nihán balesetére vonatkozott volna?
Ha az 5 év netán a házasságuk idõtartamát jelezné, akkor a kis Mehmet nem nõl eléggé.
Valahogy olyan összeviossza telik itt az idõ.
khajni87 2014 júl. 15. - 13:10:04
(1462/2414)
Köszönöm :) Én voltam az a találó:D Köszönöm hogy végre érti valaki amit leirtam és hogy azzal mit akartam....
Mehmet ténleg úgy viselkedik mint egy gyerek akinek elvették a dömperét....Ha korábban tesz ilyen gesztusokat Gyöngy felé amikor még együtt vannak akkor még lehet hogy ez ami most van meg sem történik.
talán ha Mehmet idõben amikor Gyöngy kéri hogy hagyja békén, adjon idõt ( ami alatt Mehmetnek is ténleg átgondolni kellett volna õ mit hibázott, bár szerintem õ tökéletesnek érzi a viselkedését, fõleg hogy megnyugtatta saját magát ja csak smároltam az exemmel miközben házas vagyok, de az nem baj hisz szex az nem volt igy nincs is baj....)
Mehmetben nagyon sok minden nem tetszik de ami a legfõbb hogy elképesztõ mértékû tiszteletlenség és önteltség van benne, és neki mindent adjuram de azonnal meg kell kapni....Ez egy igazi kapcsolatban nem igy megy...Lehet rossz az értékrendem a saját kapcsolatom miatt de én nem tudnék tisztelni egy pasit ha az alárendeltje vagyok, lehet én látom ezt túl modernül de én a párommal egyenlõ vagyok, nem a cselédje-beosztottja-alárendeltje....Most Mehmetnek át kellene gondolni hogy õ sem tökéletes és egy nõt nem elégit ki ha idõnként leveszem a felsõ polcról kicsit foglalkozok vele, aztán visszateszem és ha élesz újra kedvem majd pár hét-hónap múlva újra játszunk...
Lehet Gyöngy ahogy ti fogalmaztok nem tudja mit akar de egy másik szemszögbõl szerintem pont hogy tudja hisz már annyiszor megmondta Mehmetnek.
Szerintem a mindenkinek van esélye csak van aki elszalasztja résszel én arra gondolok hogy Mehmetnek volt esélye a tökéletesen jól müködõ kapcsolatra de amikor lett volna esély nem vette a lapot mert rohant Nihánhoz hogy nehogy már boldog legyen mással....Most meg már rossz módszerrel csinálja...
Ténleg sokkal inkább apróbb gesztusokra lett volna szükség nem a teljes család és Nihán jelenlétében.....
Nihánnak amúgy attól függetlenül kellett volna a részeg éjszakán hivni valakit akár jóban van Gyönggyel akár nem , ez tisztelet kérdése....Ha az én párom nem jönne haza én is kiakadnék, mert ez is Gyöngy irányába volt tiszteletlen, és ahogy én látom az egész házaságuk idejének nagyrészében Mehmet elképesztõewn lekezeleõ és tiszteletlen volt Gyönggyel, alig volt idõ hogy kedves volt, leginkább csak akkor ha beijedt hogy Gyöngy lelép.
malvinkicska 2014 júl. 15. - 10:37:43
(1461/2414)
SEref rafkós csak sajna átlátható dolgokkal foglakozik, ez így nem jó, hogy ott lakik vele attól még nem fog vissza menni Gy M-hez, valami ész érv kellene részérõl, és látja nem megy hagyni kell õket döntsenek. A baj az egyik sem tud úgy dönteni a másiknak jó legyen, M egy öntörvényû pali nemet nem ismer, az õ férfiú hiúsága sok mindent nem enged, csak most fordult a kocka.
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 09:24:41 9/10
(1460/2414)
Onur csak hülye. Mit gondol, mit fog csinálni két 6 éves gyerek? a kisfiú elcsábítja a kislányát? ez az erõszakos nyomulás csak a két gyerek kezdõdõ, bimbózó kapcsolatát rombolja le. Ha én lennék a kisfiú, nyilván azt gondolnám, dehogy megyek el még egyszer hozzájuk, nem az apjával akartam "tanulni".
Én óvodás és alsó tagozatos koromban minden hónapban más fiúba voltam szerelmes. De apukám csak a serdülést követõen kezdett árgus szemekkel vigyázni rám, nehogy találkozzak egy fiúval. 6 évesen... nevetséges. Azért a féltékenykedést sem szabad túl korán elkezdeni.
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 09:10:40 9/10
(1459/2414)
Az biztos, hogy én nem mentem volna el a helyében.
Fõleg úgy nem, hogy nem volt köztük egy viszonylag konszolidált kapcsolat.

Mondom Mehmet közönséget szervezett a remélt diadalmenetéhez, azért hívott meg ekkora nézõközönséget.
Még a nagyon emancipált Bahar is elolvadt és azt mondta, ki tudna ellenállni egy ilyen a szerenádnak....
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 09:06:48 9/10
(1458/2414)
Én úgy látom, hogy Gyöngy nem az a hirtelen döntõs, hanem a sokáig tépelõdõs fajta. Nagyon meggondolja õ, hogy mit csinál.
Na persze, ha sarokba szorítják (mint ahogy itt Seref, aki piszkosul rátelepszik és most csak õt kommandírozná), akkor inkább menekülõre fogja. Én valahogy nem is hiszem, hogy hosszú távon együtt fognak élni. Vagy Seref fogja õt otthagyni, vagy Gyöngy áll tovább.
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 09:00:11 9/10
(1457/2414)
pl. Onurt felhívhatta volna, hogy itt a barátja és kéne vele valamit kezdeni ---> hát bizony. Akármilyen késõ volt - habár annyira nem, hogy a saját kb. 3 éves fia ne rohangált volna körülöttük! Mert Mehmet pont azért maradt ot, mert elõrohant a kisfia a szomszéd szobából: maradj velem! Miért is van fönn egy ilyen kicsi gyerek mondjuk este 10-kor?
Nihánnak nyilván telefonálnia kellett volna akár Pinárnak, akár Onurnak - hé, itt van a bátyád/haverod, csinálj vele valamit.
Nem tudom, hogy Nihán ezt miért nem tette meg, még mindig reménykedett volna?
Nem hiszem. Hiszen mehmet még részegen is eltolta magától és azt mondta, hogy õ csak Gyöngyöt szereti. Ha semmi mástól, de ettõl Nihánnak ki kellett volna józanodnia, látnia kellett volna, hogy nincs esélye. Akkor mi a túrónak tartotta ott a férfit úgy, hogy nem értesített róla senkit?
Ez a férfi nem volt független szingli személy, aki nem tartozik elszámolással senkinek. Egy házas embernek haza kell menni a feleségéhez, nem maradhat csak úgy ki éjszakára, hogy az nincs elõre megbeszélve, letisztázva.
Szóval ott nagyon nem voltak rendben a dolgok. senki nem gondolkodott józanul. Mehmet nyilván nem is volt képes, de sajnos Nihán sem volt a topon. Ha Nihán nem akart viszályt szítani, valamit tenni kellett volna.
És furcsa, hogy elfogadta a meghívást mehmet szernádjára, pláne Ilkerrel. Miért? Miért nem tudta mondani, hogy szerinte nem jó ötlet, hogy õk ott legyenek. Ilyen marhaságot.... Valahogy Nihán eléggé leszerepelt elõttem az értelmi képességeit illetõen.
9/10
napraforgó 2014 júl. 15. - 08:33:24 9/10
(1456/2414)
Nagyon jó, hogy ilyen sokan sokféleképp látjuk a dolgokat, mindenki máshogy világítja meg. Nagyon sok elgondolkodtató ötletet vet fel maga a film, és még többet a hozzászólók.

Én most azon töprengtem el, hogy ha Gyöngy nem tartotta volna annyira távol magát Nihántól, ha tudomásul tudta volna venni, hogy a férjének volt élete elõtte is, és a korábbi szerelmének eredménye is lett, egy gyermek személyében, és inkább megismerkedett volna Nihánnal (mégha nem is lettek volna a legjobb barátnõk), akkor talán Nihán fölhívta volna aznap éjjel: hé Gyöngy, itt van a férjed nálam, tök részeg. Gyere érte, ha lehet egy erõs férfival, aki kicipeli a kocsihoz, vagy itt is tarthatom, elalszik a fiával, akkor kora reggel gyere érte. De Nihán nem volt olyan kapcsolatban Gy-gyel, hogy értestse, így Gy otthon õrlõdött egész éjjel, hogy mi történt.
(Én is így vagyok a családtagokkal, ha kimaradnak és nem tudom, merre vannak, akkor már balesetet, vagy valami szörnyûséget tudok vizionálni, holott az illetõ csak dög lusta volt hazaszólni, hogy most éppen késõbb jön.)

Most úgy gondolom, hogy Mehmet erõszakos nyomulása volt alapvetõen az az ok, ami miatt Gyöngy a szakítás mellett döntött.
Ha valaki ennyire erõszakos, mint Mehmet, akkor késõbb is ráerõltetné az akaratát az illetõre.
Persze, az illetõ hiúságát bánthatja a semmibevevés, az átnézés rajta, és sajnos Mehmet ebben nagy, hogy a két végletet ismeri csak, vagy meghajlik Gy elõtt és mindent bevet, vagy, ha ez nem jön be, akkor meg totál semmibe veszi.

Mi lenne, ha valami középutat választana, és a normális, udvarias kapcsolatot megtartaná, meg a távolságot is, és azért pici romantikus próbálkozásokat is megeresztene?
De õ nem tud csak végletekben gondolkodni, a finom átmenetekhez nincs érzéke.

Vagy úgy lesz, ahogy ÉN akarom, vagy sehogy!!!
Hát akkor úgy tûnik, hogy sehogy se lesz, mert ha Mehmet ezt nem érti meg, akkor Gyöngy - ha nem akar megalkudni és belenyugodni, akkor bizony a nem mellett dönt.
malvinkicska 2014 júl. 15. - 08:04:48
(1455/2414)
Gyöngy most már kezd sok lenni értelmes nõ és mégsem tud mit kezdeni az érzéseivel, ha közeledik M az is baja míg hanyagolta az sem volt jó, igazán eldönthetné merre van arccal. M lehet féltékeny a két új hapsira, de Gy-t ismerve nincs oka. Az öregnek teljesen elmentek otthonról, igazi papucs lett, minden az jó amit D csinál nevetnem kell, hogy még az õ dolga a bútor csere. A helyzet most úgy áll M lépni fog, az hogy fog tetszeni Gy-nek, kezd besokallni ami valahol érthetõ M részérõl.