Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 14:54:17 9/10
(1494/2414)
Hát ez nagyszerû! de ha olyan jól el tud beszélgetni akárkivel, olyan fickóval is, akit 5-10 éve nem látott, miért nem tudott beszélgetni a tulajdon feleségével? vagy õt csak ágymelegítõnek tartotta?

Ismertem ilyen férfit, egyetemet végzett, aztán elvett egy buta, 8 általánost végzett nõt. Nem is igényelte, hogy beszélgetõpartner legyen, elég volt, hogy fõzött neki, meg mosta a gatyáit, és ha eszébe jutott, akkor megdugta. Persze nem volt szerelmes belé, nem is szerette, vagy tisztelte. de mindig volt tiszta inge, meg meleg vacsorája. Amúgy tartós házasság volt, ha nem is jó, kitartott majd 40 évig. Van, akinek így is jó.
10/10
édesmaya 2014 júl. 16. - 14:37:07 10/10
(1493/2414)
https://www.facebook.com/Gumus.hu/posts/726753510718516?notif_t=notify_me

Sziasztok, hallgassátok meg ezt a gyönyörû dalt Orhantól. A mai részben hangzott el.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 14:24:50 9/10
(1492/2414)
Gyöngy már kapott néhány döfést a szívébe, és Mehmet ezt még fokozni fogja?
Hát ilyen az õ nagy szerelme? Te vagy a mindenem, az életem szerelme, mondja M. úrfi, aztán belerúg a feleségébe, megalázza a munkahelyén, a sajtó képviselõi elõtt. Hát köszönöm, én nem kérnék az ilyen szerelembõl.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 14:20:56 9/10
(1491/2414)
Szórakozás és szórakozás között nagy különbség tud lenni. Szórakozás az is, ha elmész színházba, operába, vagy csak moziba. Meg az is, hogy vacsorázni mész a szerelmeddel, vagy egy baráti társasággal. És igen, lehet bátban iszogatni, vagy táncolni is.
De Mehmetet ismerve nála a szórakozás egy kiadós züllés. Miért lenne szórakozás az, ha a sárga földig leissza magát, majd részegen száguldozik az utcákon? ebbõl még az amúgy nem szentéletû Onur is kihúzta magát.

Mellesleg szerintem is inkább a feleségét kellett volna néha szórakozni vinni, találhatott volna erre idõt, meg módot is.
Gy tisztára be volt savanyodva, csak az ablakban gubbasztott esténként és Mehmetet várta haza. Hát õszintén szólva nem volt elkényeztetve Mehmet gavallériájától.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 13:35:01 9/10
(1490/2414)
"Mégis meddig kellene könyörögnie a feleségének, hogy az visszafogadja?
Úgy döntött akkor elválik, mégis miért kellene továbbra is kedveskednie?
Próbál továbblépni, ehhez pedig távolságot kell tartani, ami tûnhet akár bunkóságnak is."

1. Nem könyörögni kellett volna gyöngynek - a sok mûcirkusszal - hanem leülni vele beszégetni.
Pl. - Mi az amit nem tudsz tovább elviseln, Gyöngy? Mond el. Ha meg tudom tenni, változtatok a dolgokon.
2. Az a sok bohóckodás lett volna a kedveskedés?
3. A továbblépés, meg a távolságtartás nem jelent modortalanságot és bunkóságot. Mert az, ahogy Mehmet elment az iroda folyosóján Gy mellett, úgy, hogy nem köszönt nek, meg a garázsban is, átnézett rajta, mintha ott se lenne, az nem volt úriemberhez méltó.

Én olyan helyen dolgoztam, ahol a férfiak az iroda folyosóján elõre köszöntek a nõknek, még azoknak a kolléganõknek is, akiket nem is ismertek. Mert ez így illik. Az, hogy Mehmet még egy odavetett Jó reggelt-tel sem tiszteli meg a feleségét, minõsíthetetlen magatartás. Ez nem távolságtartás, hanem az oltári nagy bunkóság.

4. Egy válás két ember magánügye, ha már mindent megbeszéltek maguk között és úgy látják, hogy nem tudják rendbehozni a dolgokat, akkor döntsék el, lehetõleg közösen. Aztán õk jelentsék be a családnak, azok ne a sajtóból tudják meg. Hát ez már megint egy ordenáré nagy bunkóság volt Mehmet úrfitól.
Hogy engedhette, hogy a sajtó kikezdje a megdöbbent feleségét, a kislánya anyját, és még olyan undorító kérdéseket is feltettek neki, hogy nem õ a gyerek apja?

Hát ezeket már én sem tudnám megbocsátani.

És igen, nagyon furcsa, hogy most sehol sincs a fia, most totál nem érdekli, hogy mi van vele. És ne jöjjön senki azzal, hogy azért nme látogatja, mert ez Gy-t zavarná. Elárulom, Gyöngyöt NEM az zavarta, hogy a fiát látogatta, vagy foglalkozott vele. Az zavarta, hogy Nihán egy sóhajára, telefonhívására eldobott mindent a kezébõl és rohant hozzájuk. Nem azért rohant, mert baj történt, csak és kizárólag azért, mert Nihán jelentkezett. És zavarta, hogy Nihán eltávolodott tõle, talált valakit helyette, akkor sûríteni kezdte a látogatásait, leskelõdni kezdett Nihán után, meg elzavarta Ilkert azzal a hajánál fogva elõrángatott indokkal, hogy nem akar mostohaapát a fiának. Ha Nihán valami rosszéletû embert, egy bûnözõt választott volna, de egy Mehmet által is ismert, korábban nagyon nagyrabecsült munkatársat választott, aki ellen normális embernek nem lehetne kifogása.

Még Onur is megdöbbent, hogy a régi haverokkal megy bulizni, mintha 20 éves kölyök lenne és nem harmincas üzletember. Hát csak menjen szórakozni, majd rajtaveszt.

Ha valaki ilyen fafejû, meg is érdemli, hogy elveszítse a boldogsága lehetõségét is.

---------------------

Na persze Gyöngy korábbi mártírkodását én se birtam, miért nem volt képes kinyitni a száját, ha valami baja volt. Az ilyen megvárom az utolsó cseppet is és csak akkor borítom a bilit magatartást nem tudom díjazni.
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 13:18:48 10/10
(1489/2414)
Még hozzá tenném a történetemhez, hogy a mai eszemmel tapasztalatommal már máshogy kezelném az akkor történtek és meg lehetett volna oldani a problémákat, de én úgy gondolom az életünk tele van jó és rossz döntésekkel és ezekbõl tanulunk. Mindenki elköveti a saját hibáit és nincs hiba nélküli ember.

Nem csak Mehmet, ment keresztül sok mindenen, hanem Gyöngy is ha csak az elvesztett szülõkre és testvérre gondolok már az is ép elég volt, amikor mesélte, hogy a szeme elõtt égett porrá a házuk és benne voltak szülei és a húga, nem semmi trauma.
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 13:09:05 10/10
(1488/2414)
szuper vagy, nagyon köszönöm
malvinkicska 2014 júl. 16. - 13:08:01
(1487/2414)
Jól írjátok ki így látja ki úgy az is befolyásol bennünket mit tapasztaltunk már eddig az életben, az biztos az elsõ szerelem az feledhetetlen, van aki bevallja vagy tagadja de ez itt mit sem nyom a latba. A meglátásom továbbra is mindketten hibáztak, és a szerelem ami köztük van az is kevés a megbocsátáshoz, és büszkék is. M most nem igen mer elmenni a gyerekhez, Gy miatt látom S nem hiányolja õ sem hozatja el, mint máskor.
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 12:35:55 10/10
(1486/2414)
Leírok nektek egy történetet és akkor érthetõ lesz, hogy én mért értem meg annyira Gyöngyöt.
17 éves voltam amikor megismerkedtem "életem szerelmével", 1 évig rendben volt minden, õt elvitték katonának, na akkor kezdõdtek a bajok, nagyon féltény volt, az elsõ évben is voltak ennek jelei, de mivel állandóan együtt voltunk én pedig olyan suliba jártam ahol csak lányok volt nem igazán volt annyira napirenden. Elkezdtem egyetemre járni, hát ott már voltak fiúk is, eleinte megértettem katonaság, elzártság stb volt mindig a számonkérés, mért megyek, hová megyek, minek megyek....elviseltem beszámoltam....leszerelt és dolgozott, de a számonkérés féltékenység nem maradt el. Kétszer szakítottunk, de nem sokáig bírtuk egymás nélkül, tény és való mindig õ jött utánam.
De sajnos eljött a végleges szakítás, pedig még mindig szerelmes voltam, de azt mondtam én ezt nem vagyok hajlandó tovább csinálni, néha megalázó volt viselkedése, voltak próbálkozási, de akkor már nem adtam be a derekam. Két évig nem volt utána senki az életembe nagyon nehezen tudtam túltenni magam rajta és a mai napig, pedig eltelt 30 év azt mondom, hogy õ volt a nagy szerelem, minden keserûség fájdalom ellenére, sokat sírtam tépelõdtem,néha meginogtam, de nem akartam, elég volt. A végeleges szakítás után én is láttam a barátaival szórakozni és igen nekem is rosszul esett, hogy õ milyen jól érzi magát én meg kutyául vagyok. Közel laktunk egymáshoz nehéz volt a végleges szakítás a szüleink még sokáig jó kapcsolatot ápoltak egymással, aztán õk elköltöztek.
Ehhez hozzá tartozik még, hogy nekem már gyerekeim voltak amikor egyszer véletlen összefutottunk és õ akkor válófélben volt, beszélgettünk és igen bevallotta, hogy nagyon hülye volt és azóta is bánja, mert õ úgy gondolja neki én volt az igazi.
Hát ennyi az én történetem............
khajni87 2014 júl. 16. - 12:35:40
(1485/2414)
Teljesen veled értek egyet Mehmet egy éretlen tacskó értelmi szintjén van....Melyik normális nõ venné komolyan ezt a hintáztatós-álruháscsónakázós-erdõbenijesztgetõs-cirkusziszerenádos bohózatot....Mehmet azt hitte hogy ezekkel a nagyon kamu ( inkább a nyilvánosságnak szóló) dolgokkal majd elkápráztatja Gyöngyöt aki menten leugrik az erkélyrõl örömében.....
Egyáltalán nem könyörgött ( az a szerenád jaaj kérlek-könyörgök -rimánkodok hogy bocsáss meg ) na hát brühüühü, lósz..r...Ez a családnak volt egy müsor hogy lássák Mehmet még ezt is megteszi , Gyöngy meg nem bocsát meg.
Nemrég láttam egy filmet ahol hasonkóan nagy probléma volt férj és feleség között...a férj szép csendben átgondolta a dolgokat, a hibákat amiket õ megtett, megcsinálta amit a felesége kért tõle hónapokig, aztán szép csendben utána ment, leült beszélgettek, bocsánatot kért, elmondta hogy megtett mindent amit kért, mert annyira szereti hogy még ezt is megtudta tenni...NA KÉREM EZ GESZTUS ÉS PONT....semmi csinadratta, sem mûcirkusz, csak az õszinte megbánás....
Mehmetben ezt hol láttuk????Lehet másik sorozatot nézek???
Nem kellett volna ide sem ez a sok bohóckodás, õszinte gesztus viszont igen, amibõl Gyöngy látja Mehmet komolyan is gondolja de én a szájából õszintén nem hallottam hogy neharagudj ezért az egészért, üljünk le kérlek és beszéljünk komolyan....Ellenben hallottam tõle a felszólitást hogy pakolj össze és menjünk haza valamint az ideje mennünk, aludjunk újra együtt....blablabla....Semmi megbánás-õszinte bocsánatkérés-alázat-tisztelet....

Lehet Gyöngy is hibázott de nem annyit mint Mehmet aki nem tisztel se istent,se embert mert õ a világkellõsközepe és neki ezt nem kell megtenni....MIndenki ugráljon ahogy õ fütyül különben átnéz rajta mint az üvegen...
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 11:49:19 10/10
(1484/2414)
Mehmet azért most már mehetne a fiához, nem a régi haveroknak kéne az elsõnek lenni, nagyon a végletek embere.

Azért a sajtó elõtt kiteregetni a válást egész más szitu, mint a szerenád dolog. Normálisan is lehetne kezelni a válás ügyet.

Kíváncsi lettem volna mik voltak a sms-be lefordíthatták volna azt is, ráadásul valamit válaszolt is Gyöngy, csak nem tudta elküldeni, mert lemerül a telefon ha jól értelmezem.
10/10
feketeagi 2014 júl. 16. - 11:37:14 10/10
(1483/2414)
mankos nagyon köszönöm, több számát is meghallgattam az elõadónak, nem ismertem õt, nagyon jó.....
malvinkicska 2014 júl. 16. - 10:54:42
(1482/2414)
Nagyon sok mindent leirtattok sok igazság is van benne, de Gy most azt kapta amire vágyott kezdheti azt az általa álmodott új életet, kivel, mert nagyon szeret M-t az biztos, megsértõdött, mikor átnézett rajta, mikor ment utána puli módjára az sem tetszett. Gy megalázta a családja elõtt M meg a sajtónak mondta el mit akar, tehát válni készül, így lesz a legjobb. Azért legyünk õszinték megtalálta zsák a foltját, ecetes kanna a dugóját, mert egyformák, döntés képtelenek sok mindenben, és gyerekes a viselkedésük is. A Dilruba nagy asszonyt jó lenne ha Seref helyére rakná, most már az öreg sem szóljon semmit vezetve van, mint valami elsõ szerelmes. A S távozása Gy-tõl leírom õszintén az én szemembe könnyet csalt, nem kis dolgok ezek, mert az élettel összeegyeztethetõek.
Cameron007 2014 júl. 16. - 09:46:21
(1481/2414)
Nem csókolózott Nihannal, a nõ akarta megcsókolni õ pedig rögtön leállította.

Gondolom a sok cirkusz után, már meg sem meri látogatni a fiát, mert akkor Gyöngy megint feltételezgetésekbe kezdene. Ezért el is ítélem Mehmetet, mármint, hogy hanyagolja a fiát.

Mégis meddig kellene könyörögnie a feleségének, hogy az visszafogadja? Próbálkozott, a módszeren lehet vitatkozni, mindenkinek más jönne be, õ ezekhez választotta. Még mindig azt mondom, ha azt teszi amit Gyöngy kért, hogy hagyja, az sem lett volna jó Gyöngynek.

Úgy döntött akkor elválik, mégis miért kellene továbbra is kedveskednie? Próbál továbblépni, ehhez pedig távolságot kell tartani, ami tûnhet akár bunkóságnak is.

Abban egyetértünk hogy a legfõbb probléma itt mindig is az volt, hogy semmit soha nem beszéltek meg. De ebben mindkettõ egyformán hibás.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 09:18:07 9/10
(1480/2414)
Mehmet komolytalanságát jelzi az is, hogy most meg teljesen hanyagolja a fiát. Korábban fizette Nihán mûtétjét Amerikában. Oké, ez nagyon szép. Fizette a terápiáját is Isztambulban. Ez is jó. Foglalkozott a kisfiával is - valamennyit, bár ezen lehet vitatkozni, mert az egyre sûrûsödõ látogatásaihoz csak alibi volt a gyerek, valójában nem õ érdekelte. Most Nihán ejtve van. Ez jó. De miért is ejtette a gyerekét? Mert mostanában se oda nem futkos, se el nem hozza a kisfiút. Most akkor épp ki is érdekli? Már Gyöngy se, mert a sziporkák után õ is le van sz*rva, mivel hogy Gy asszony nem omlott ölelõ karjaiba.
Mehmet részérõl a világon semmi sem történt. Kis bánkódás - tényleg nem kellett volna cókolózni Nihánnal...- na jó, de ez nem égbekiáltó, gondolja õ. Aztán némi ötletparádé, hogyan kápráztassuk el Gy-t. Ez se jött be, hát akkor sz*rjunk a fejére, nem számít. Na ez ám a férfi!
Óvodás!
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 09:08:31 9/10
(1479/2414)
Ez nagyon nem így van. Mert nem a hídról kell leugrálni, meg szerenádot adni plénum elõtt, meg a többi szamárság, hanem LE KELLETT VOLNA ÜLNI BESZÉLGETNI! meg kellett volna beszélni, kinek mi a baja, mi nem tetszett, õ hogy képzeli el. De ezt nem tették, és én úgy látom, hogy ezt a komolyan beszéljünk egymással dolgot Mehmet bohóckodásai akadályozták meg. Mert hogy lehet komolyan beszélgetni azzal, aki akaratom ellenére hintáztat, hogy majd kiesek belõle, meg álruhában csónakáztat, meg fõzõcskével akar megfõzni. Csak épp nem hallgat meg. Az agyáig meg nem jutott el, amit már eddig mondtak neki. Mert nem jutott el.

A másik, ami miatt jobban meg kellene gondolni a dolgokat, az a közös gyerek. Amíg nincs gyerek, addig lehet játszani, hogy most külön megyünk és innentõl nem ismerjük egymást, meg átnézünk egymáson. De aki gyereket csinál, az már felelõsséggel tartozik érte, ott már nem lehet csak úgy lelépni! Ha mást nem is, akkor a gyerek dolgát úgyis tisztázni kell. Ki neveli. Mikor, mennyit lehet látni, milyen körülmények között. Elviheti-e a másik szülõ? Mikor, meddig, stb. Fizet-e a tartásért, mikor, mennyit. Ezt mind tisztázni kell. Hogy fogják taníttatni? Mi lesz, ha egyik, vagy másik fél új házasságot köt. Mi lesz, ha a gyerek megbetegszik, balesetet szenved, kórházba kerül, stb, stb...
Persze ezek jó részét lehet tisztázni ügyvédeken keresztül is, de egyszerüen fizikai képtelenség, hogy közös gyerek mellett a felek soha, de soha ne találkozzanak a jövõben.

Mehmet mostani viselkedése ezzel a nem is létezel, átnézek rajtad, mint az üvegen, meg annyira, de annyira gyerekes. Azért ehhez már kicsit öreg, hogy ilyen kisiskolás módon viselkedjen.
Cameron007 2014 júl. 16. - 08:31:21
(1478/2414)
Nehogy már megint Mehmet legyen a hibás, mert végre megadta Gyöngynek amire vágyott, békén hagyja. Lehet, hogy egy kicsit bunkón viselkedik, de neki is rosszul eshetnek a történtek. Csak nem Gy. most az várná el tõle, amit annyira nehezményezett Nihannál. Ott az volt a baja bár már nincsenek együtt, mégis Mehmet segít neki, kedves vele, körbeugrálja, hát most már õk sincsenek együtt, és õ akarta ezt, hát így járt.

Onur is ezzel az ilyen könnyen feladod dumával, mégis mit kellene még csinálnia? Semmi pozitív visszajelzést nem kapott Gyöngytõl, én is hagynám a fenébe, maradjon magának az ilyen.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 08:09:23 9/10
(1477/2414)
Hát, ha a másik fél nem szereti õt igazán, csak birtokolni akarta, akkor jobb is, ha szétmennek végleg.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 07:51:30 9/10
(1476/2414)
Seref rendesebb volt, mint hittem, nem Gyöngyöt hibáztatja a suakításért. Sokkal nagyobb most az õ problámája Dilruba anyuval.

Ha valaki játszik akkor az Mehmet. Megjátsza a közömböst, átnéz Gyöngyön, szinte már az elemi udvariassági szabályokat is figyelmen kívül hagyja, aztán titokban meg rá gondol, a sálját szagolgatja, símogatja. Amikor korábban Gy elutasítóan viselkedett M-tel, csak távolságot akart, meg idõt nyerni a gondolkozáshoz, nem megbántani. De M meg akarta sérteni Gy-t, fájdalmat akart neki okozni, és ez persze sikerült is.
Lehet, hogy csak én gondolom úgy, de ha szeretünk valakit, igazán szeretünk, akkor nem okozunk neki szándékosan fájdalmat.
9/10
napraforgó 2014 júl. 16. - 06:45:26 9/10
(1475/2414)
Gy este hazakészül, Baharral beszélgetnek, búcsúzkodnak. Mehmet úgy megy el Gy mellett, hogy rá sem néz. Gy szomorú, nincs nekünk már közös jövönk, sóhajtja. M a kocsijában Gy ottfelejtett kendõjét szagolgatja, majd a tengerparton sétálgat letörten. Gy is épp ott sétálgat. Mindketten a telefonjaiket nézegetik, talán egymás hívását várják.
Orhán egy bokor mögé bújik a hazatérõ m elõl. Rukiye faggatja, miért. Orhán elmondja, hogy azért, mert nem tudja visszaadni M-nek a tartozását.
Seref a kis Angyalt dajkálja, sajnálja, hogy elszakították az apjától, a rokonaitól. Sõt, már kistestvért álmodik neki. Gy hazatérvén meghellja, Angyaknak nem lesz több testvér, mondja, elválunk.
Másnap Ayse jelenti Serfnek, hogy összepakolta a ruháit. Gy meglepve hallja, hogy Seref el akar menni. Arra kéri, maradjon vele.
De Seref hazavágyik a villába, ahol Dilruba szabadon garázdálkodik. Gyöngy könnyes búcsút vesz az anyósától, mindig visszavárja.
Nagyapa felháborodottan olvassa az újságban a sajtótájékoztató alapján írt cikket. Bahar ígéri, hogy helyreigazítást kér.
Onur reggel megtudja, hogy Nihán idejön a feleségéhez. Kérdi miért, de Pinár sem tudja.
Dilruba beszél a lányával telefonon, aki látogatóba jön hozzájuk. Majd álnokul elri, hogy a lánya náluk alhasson, ne kelljen szállodába mennie. Öntelten mosolyog, mikor Fikri elmegy intézkedni a vendégszoba miatt.