Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 jún. 19. - 05:41:07 9/10
(1054/2414)
Sem Orhannak, sem Rukiyének nem olyan a munkaideje, hogy állandóan ott kell legyenek. Talán, amikor Rukiye fõz, vagy tálal, Orhán vigyáz a kicsire, hiszen, amíg a család eszik, nem mennek sehová. Õ a sofõr és a kertész, ráér füvet nyírni, vagy gallyat metszeni, amikor Rukiye átvette a babát. Rukiyének meg, mivel õ a segédszakács, osztoznia kell a fõszakáccsal a munkán. Gondolom az egyik csinálja az ebédet, a másik meg a vacsorát, szóval nem kell reggeltõl estig szolgálatban lenniük.
Ettõl függetlenül Rukiye erõsen benne van a 6 hetes gyermekágyi idõben, amikor soha, semmilyen asszonytól nem várnak munkát, ez az idõ kell a testi regenerálódásra, meg az újszülött baba is állandóan igényli az anyját.
A tápszerezésnek, meg cumiztatásnak én sem vagyok a híve. Ha az anya egészséges, szoptassa a babáját, akár egy éves koráig is. (na, megint más kérdés, ha egy 5 éves gyerek is még a cicin lóg, az éppannyira nem egészséges, mintha egy picurkát felnõtt kajával próbálnak etetni)
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 19:40:31 9/10
(1053/2414)
Törökországban olyanok a gyerekek, mint a kiskacsák: fészekhagyók.
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 18:23:45 9/10
(1052/2414)
Pinár és Onur elég ostoba, hogy nem tárgyalták meg, hogy milyen suliba járjon a lányuk. Ahogy a kislány mondta, eddig iskolaelõkészítõbe járt, valójában most lenne elsõ osztályos. Én azért elég fontosnak tartottam volna ezt a témát megbeszélni, most azt se tudják, hogy melyik iskolába fog járni Defne, ki lesz a tanítója, stb. Ez még Pinártól is nagyfokú felelõtlenség. Azért nem tegnapról mára kellett dönteniük a szülõknek, hát nem volt elég a nyár, hogy ezt megbeszéljék?
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 18:18:41 9/10
(1051/2414)
Nem, én sem vitatkozni akarok, csak véleményt csereélni. Érdekes az, hogy ki-ki másként látja ugyanazt, vagy másként reagálna adott helyzetben. De ahogy mondod, nem vagyunk egyformák.
A pásztoros mondásod megjegyzem, elteszem a gyûjteményembe. Ezt sem hallottam még, jó kis népi bölcsesség.
jakibabu 2014 jún. 18. - 18:15:18
(1050/2414)
Nagyon ellaposodott ez a sorozat! Semmi nem történik napokig benne!
khajni87 2014 jún. 18. - 17:31:49
(1049/2414)
Ez azért érdekes rész volt, Mehmet egy nagy-nagy képmutató , némán gyötrödik, gyötri Gyöngyöt is ezzel, aztán veszekszik mikor már Gyöngy vesztett el egy kisbabát , erre idegesiti , mikor simán meg lehetne kérdezni hogy mi történt a barlanglakásban ( szerintem Gyöngy neki azért elmondta volna) de tudjuk Mehmet könnyebbnek látja idegesiteni, erre nem csoda hogy Gyöngy kiakad. Mehmet meg utána a kórházban igy drágám meg úgy édesem, most majd én vigyázok rád, baromi szép mondhatom....ha annyira vigyázni akar rá , már korábban kellett volna, és nem idegesiteni, hogy lehetett olyan hülye hogy hitt Enginnek,és ezzel megint zürt okozott, amúgy meg ha tudni akar valamit biztosra, egyszerübb lenne megkérdezni, és hát persze meg kell bocsátani de én azért egy összebújós alvásnál tovább szivattam volna Mehmetet, legalább ha már bocsánatot kér végül ne kapja meg ilyen könnyen mert igy majd mindig az lesz benne hogy mindegy mit teszek meg Gyöngy úgyis hamar megbocsát bármilyen nagy idióta önzöséget.Seref meg ténleg kiálhatott volna Cihán mellett ( a fiát azért most sem ártott volna egy-két jól irányzott pofonnal helyretenni mikor Gyöngyel igy bánt) .Pinar és Onur meg azért nem az elsõ iskolai napon kellett volna hogy ezt megbeszéljék hogy ki mit tart helyesnke, amúgy valahol mindkettõnek igaza van kicsit az oktatás ténleg jobb magániskolában, de az állami sem rossz.
malvinkicska 2014 jún. 18. - 14:33:53
(1048/2414)
Seref románca is véget ért Dzsihannal, a beszélgetésükbõl kiderült azt mondta D a férje családját választotta és nem õt, még sajnáltam S-t most egy kicsit attól eltekintve eddig sokat gonoszkodott, talán neki is kijárt volna a boldogság morzsájából valami.
10/10
feketeagi 2014 jún. 18. - 13:02:38 10/10
(1047/2414)
Én azért értem meg Gyöngyöt, mert én is ilyen vagyok, tûrök, hallgatok, kivárok, általában kerülöm a konfliktusokat, van amikor meg is oldódik a helyzet, na de ha meg van az az utolsó csepp akkor robbanok....
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 12:56:13 9/10
(1046/2414)
leesett, nem légy, hanem lágy. ez már más...
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 12:54:58 9/10
(1045/2414)
Na más, hát kinek nem legyezgeti a hiúságát, ha észreveszi, hogy tetszik másnak is? még ha nem is akarja kihasználni a lehetõséget...
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 12:53:42 9/10
(1044/2414)
Hogy van ez a légy pásztor? még sohasem hallottam, de jó lehet.
malvinkicska 2014 jún. 18. - 12:42:04
(1043/2414)
Napraforgó tudod nem vagyok a vita hive M virágot vitt N-nek többet, mint Gy-nek vacsora egyebek még a tekintete is sokszor árulkodott kétes dolgokról az a másik mondás is bejön itt Gyöngy lágyságára vonatkozóan Lágy pásttor mellett gyapjat sz..-ik a farkas, különben más is megfogalmazta már egyet nézzünk de más a véleményünk róla , tiszteletben tartom a másokét, hiszen azért ez a fórum, hogy leírjuk a mit gondolunk.
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 12:30:59 9/10
(1042/2414)
Lehet, én vak vagyok, vagy túl naív, de nem emlékszem semmi olyan megnyilvánulásra, ami alapján Nihán reménykedhetett volna abban, hogy Mehmet elhagyja érte Gyöngyöt. Ti mire gondoltok?
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 12:28:45 9/10
(1041/2414)
No igen, a sorozat így lett kitalálva, a kedves, türelmes, megértõ asszonyka..., aki azért eléggé élen jár a munkában is.

Van egy régi mondás: egy asszony köténye sok mindent eltakar. Lehet, hogy nem kell mindent takargatni, meg családon belül tartani, de itt Gyönggyel pont az a probláma, hogy meg sem próbálta családon belül rendezni a dolgokat, rögtön szaladt, hogy Engin vállán kisírja magát. Aztán meg csodálkozik, hogy a férfi ettõl a sok bizalomtól kezdett többet belegondolni a kapcsolatukba?....

Pl. Mi lett volna, ha gyöngy a gondjait megpróbálja megbeszélni az anyósával? Jó, tudjuk, hogy Seref milyen, de akkor is. Vagy a nagyapával. Vagy Pinárral. na õ is dilis, de akkor is... Ha õk mind kiesnek a körbõl, talán lehet egy barátnak panaszkodni, de ez a lány meg sem próbálta családi körben tisztázni a dolgokat.
malvinkicska 2014 jún. 18. - 12:19:45
(1040/2414)
Azért adott okot Nihanak M, hogy reménykedjen a továbbiakban, Gyöngy meg eltûr neki sok mindent õ egy ilyen türelmes jóságos valaki, meddig fog így lenni kíváncsi vagyok, mert az emberek türelme egyszer véges.
10/10
feketeagi 2014 jún. 18. - 12:12:50 10/10
(1039/2414)
Ebben egyetértek, de Gyöngy karaktere így van kitalálva, türelmes, kedves megértõ még a saját kárára is, na de ha robban akkor aztán beszélhet vele bárki, lesz õ még nagyon is határozott:))
10/10
feketeagi 2014 jún. 18. - 12:11:11 10/10
(1038/2414)
Na jó de azért õ sem gondolhatta, hogy Engimmel ideig fajulnak a dolgok, õ tényleg nagyon jó barátnak gondolta õt.......
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 11:46:52 9/10
(1037/2414)
Látom, ha nem is mindenben, de sok mindenben egyertértünk. Gyöngynek erélyesebben kellett volna viselkedni, nem mindig meghunyászkodni. ha forszírozza a beszélgetéseket, a dolgok tisztázását... de hát könnyebb volt hallgatni és belenyugodni...
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 11:38:51 9/10
(1036/2414)
Azt, hogy Nihán miben reménykedik, nem tudom. De valahol megértem õt. Boldog fiatal nõ volt, szeretett és szerették. Gyermeket várt. Ennek a boldogságnak véget vetett a baleset. Õ maga döntött úgy, hogy "meghal" a kedvese számára. Nem akart teher lenni az életében (a közvetlen családja részére mégis csak az lett, mert az anyja és a nõvére évek óta csak õt ápolja...).
Most, hogy felcsillant a remény, hogy meggyógyulhat, újra járhat, naná, hogy eszébe jutott, hogy esetleg visszakaphatja a régi életét. Van egy közös fiuk Mehmettel és nyilván élt benne a remény, hogy a férfi visszatér hozzá. Most, hogy kiderült, hogy Mehmet a feleségével is gyermeket vár, megfogyatkozott a reménye. De talán nem tud, vagy nem akar lemondani a férfiról. Ezt nem tudom, mondom én nem nézem elõre a sorozatot. De az biztos, hogy az eddigiek alapján nem tudom elítélni ezt a sokat szenvedett fiatal nõt, Nihánt.

Gyöngy és Mehmet meg ketten felelõsek a kapcsolatukért. Olyan nincs, hogy csak az egyik, vagy csak a másik hibás valamiben. Ha Mehmet nem akar beszélgetni, miért nem forszírozza Gyöngy? találhatna rá alkalmakat, bizalmas, intim együttlétekkor. De a nõ sem nagyon akarja. Neki meg könnyebb mindenre azt mondani, hogy: jó. Miért is futkosott a bizalmas gondjaival Endinhez? Õ maga szolgáltatta ki magát neki. Neki mindazt, amit Enginhez vitt, Mehmettel kellett volna megbeszélnie! De nem ezt tette. Ki a hibás ezért? Mehmet, Engin, vagy a családtagok??? nem, hanem egyesegyedül Gyöngy.
9/10
napraforgó 2014 jún. 18. - 11:25:09 9/10
(1035/2414)
Én egy percig sem gondoltam, hogy ez Gyöngy hibája lenne! de az tény, hogy Mehmet nemigen beszél meg semmi fontosat Gyönggyel. Hogy ezt valami rosszul értelmezett kíméletbõl teszi, vagy akármi másért, az most nem fontos. Nem beszélgetnek, nem kommunikálnak! Ha Mehmet mond valamit, Gyöngy válasza : jó. Miért jó minden, amit a férje mond?
És miért vitatkozik, amikor viszont nem kellene?
Mehmet mindig királyfi volt a családban, anyja istenítette, apja nem nagyon foglalkozott vele, Nagyapja az utódot, a trónörököst látta benne. a húga, meg az unokatestvérei elismerték, nem nagyon mondott neki senki semmiben ellent, vagy ha mégis, tõlük elfogadta.