Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 jún. 26. - 18:34:08
(1154/2414)
Seref ha megtudja össze akarnak költözni a papa és a barátnõ a nagy erény csõsz , Mehmet is mit fognak szólni, arra nagyon kíváncsi vagyok. Pinár elég hisztis horzsolásért orvos minek, a gyerekek úgy is szeretnek kicsit túlozni.
khajni87 2014 jún. 26. - 18:14:33
(1153/2414)
Az egyik reggel volt, a másik estefelé, a harmadik meg éjszaka valamikor, tehát szerintem egy napon belül, legalábbis ahogy gondolom...azért is irtam hogy nem nagyon láttam, nem azt hogy nem csinálta...amit azért gondolok mert ha megtette volna akkor talán látja hogy nem csak " pánikroham" meg mártiromkodás ahogy fogalmaztak...
Ha harmadszorra ilyen hamar meglett a baba akkor azért csak alakult már korábban is ott valami....
9/10
napraforgó 2014 jún. 26. - 18:06:48 9/10 Előzmény khajni87
(1152/2414)
Vajon azok a "vaklármák" egymást követõ napokon voltak? Lehet, hogy több idõ telt el, nem 14-16 óra. Akár több nap is eltelhetett. Azt meg, hogy a nõgyógyász vizsgálta, vagy sem Gyöngyöt, meg mennyire, nem láttuk, csak azt, hogy az "eredményt" közlik velük. Én nem hiszem, hogy egy drága magánkórházban ne nézték volna meg akár a hagyományos módon, akár ultrahanggal, vagy máshogy, hogy valóban megindult-e a szülés. Azért ott a pénzedért kedvesek veled.
khajni87 2014 jún. 26. - 17:50:58
(1151/2414)
Na hát a mai részben is hozta Pinár az elkényeztetett formáját....Ha Mehmetnél túlzás volt hogy kórházba vitte a fejét lehorzsolt gyereket akkor ez nem az ? Egy térdröntgen azért mert lejött a bõr egy kicsit , könnyen hajlitotta , semmi baj nem volt az látszott azért( emiatt minek hivtak orvost )?
Amúgy ha Rukiye kislánya fényevõ, akkor Bahar kisfia meg már minimum önellátó, mikor Gyöngyhöz mentek a kórházba akkor hol volt a baba ? Mert Pináré a bébiszitterrel, az oké de Bahar kire hagyta ?
Seref most nagyon eltúlozta a dolgot ezért kidobni , nagyon túlzás volt és milyen joga van ehhez ? Semmi rosszat nem tett a lány, elment egy ismerösével...Gyöngy állandóan Enginnel ment el, Pinár is sokat találkozott a festõ ismeröseivel és még õ is Cihánnal ,azért nem csinált ekkora balhét....
Mehmet meg végre kicsit kezd normális lenni, ma már nem gondoltam olyan tök..lennek mint tegnap...
9/10
napraforgó 2014 jún. 26. - 12:06:56 9/10
(1150/2414)
Jajj, ebben Onurt írtam Orhán helyett! bocsánat! Persze, hogy Orhán aggódik....
malvinkicska 2014 jún. 26. - 08:00:41
(1149/2414)
Végre elérte GY, hogy kezébe vegye a gyereket M, aranyosak voltak szerintem ez olyan természetes volt. Seref megint hozta a formáját, de jól végzõdött. Fikri bemutatta a barátnõt, nagy döbbenet volt az arcokon ,csak Gy mosolygott szolidan õ tudta már, a kendõ nem a Sereffé hanem a hölggyé lett.
9/10
napraforgó 2014 jún. 26. - 07:47:06 9/10
(1148/2414)
Nyilván vétett a fórum szabályzata ellen. Sértegette a fórumozókat, pocskondiázta a véleményüket.
Ez van. Véleményt lehet közölni. A mûsorról. De azokról, akik hozzászólnak, nem. Sorry. Ha itt akar lenni, ehhez kell tartsa magát.
9/10
napraforgó 2014 jún. 26. - 07:41:52 9/10
(1147/2414)
Orhán egy orvossal beszél, mennyibe kerül a mûtét. Sajnos túl sok. Aztán Rukiye hívja, a gyerek megint rosszul van. Orhán taxival siet haza, és a taxis a célnál szól, hogy a táskáját ottfelejtette. Orhán kezébe nyomja és elhajt. Orhán csak odabent vesziészre, hogy a táska tele van pénzzel. Rukiye meglátja, azt hiszi, a férje apja adta a gyerek mûtétjére.

Dídem (bocs, csak most hallom, hogy m az utolsó betû) Kora reggel a teraszon egy férfival beszélget. Seref meglátja, összepakolja a holmiját és a késõbb hazatérõ nõt kidobja. Berk hazatelefonál, a nagyapának számol be a katonaéletrõl, majd a feleségét keresi, aki persze nincs ott. Seref megpróbálja elérni, de Dídem kikapcsolja a telefonját, nem elérhetõ. jelenleg a férfinál csövezik (nem lepõdnék, meg, ha a bátyja lenne, akit nem ismernek...) Gyöngy segítséget ígér az anyósának, megtalálni a lányt. A lány egy szakácstanfolyamra jár, itt találják meg. Seref bocsánatot kér és hazaviszik a lányt.
Nihán kissé közelebb kerül a kollégájához.
Gökhán a bögyében van egy kolléganõjének, akinek a helyét halászta el elõle. A nõ közli vele, hogy csak a felesége miatt vették fel. Gökhán méregbe gurul és Bahart felelõsségre vonja a protekció miatt.
A nagyapa folytatja a kapcsolatát a hölgybarátjával. Sétálgatnak a tengerparton, majd elviszi a nõt a villába vacsorára. Seref utólag szörnyülködik a nagyapa kapcsolatán. Fikri úr viszont kikísérvén a nõt összeköltözést javasol.
9/10
napraforgó 2014 jún. 26. - 07:13:26 9/10
(1146/2414)
Berk veszélyes helyen szolgál a keleti végeken, ahol bomba robbant. Bahar is, Díder is nagyon aggódik. mivel nem tudják elérni telefonon, oda akarnak repülni. Már a reptéren vannak, amikor Berk felhívja a feleségét, ott veszélyes a helyzet, megtiltja, hogy oda menjen. Bahar is hallja ezt és szerencsére nem utaznak el.
mehmet gyakorolja az apukaságot, habár nem nagy sikerrel
Onur nagyon aggódik a kislánya miatt, nem tudja, honnan szerezzen pénzt a mûtétjére.
Seref megint szórakozik a késõn hazatérõ Díderrel, aki közli vele a Berket éritõ rossz híreket. Seref persze ezt is ellene fordítja, miért nem közölte hamarább?
Gyöngy nevelni próbálja a férjét, mellette hagyja a kislányt, aki sír. Gy a folyosóról figyeli, mi lesz, Seref elõször felelõsségre vonja, de aztán egyetért a menyével. A nõk örülnek, hogy Mehmet végülis ölbevette a kislányát és megvígasztalta.
khajni87 2014 jún. 25. - 20:49:17
(1145/2414)
Igen, ma már szerencsére másképp gondolkodnak az ilyesmirõl és ha jól fejlõdik a baba akkor nem szólnak bele ma már az ilyesmibe, és sok anyuka tudatosabb kicsit a hozzátáplálás kérdésében.Én is jobbnak tartom a félévig csak anyatejet ( vagy tápszert ha nincs anyatej, bár ha kitart az anyuka néha sikerülhet ) és utána nagyon lassan egy két ételt amit lehet....
Amúgy arra azért nagyon kiváncsi lennék hogy Seref amikor szült õ hogy viselkedett mert közölni hogy borsószemkirálykisasszony Gyöngy meg mire ez a hiszti...amúgy szerintem mikor bementek a kórházba kétszer is , hát bõven lehet hogy ténleg az már megindult szülés volt , az orvost nem nagyon láttam hogy komolyabban megvizsgálta volna, szóval nem biztos hogy az még csak jóslófájás volt , fõleg hogy ahhoz képest hogy elöször bementek reggel éjjelig amig az autóban megszületett a kislány kb 14-16 óra lehetett szerintem....
khajni87 2014 jún. 25. - 20:22:18
(1144/2414)
Na Nihán helyében egy szót nem mernék szólnék ( hogy eddig nem volt apa ?) ha megakadályozta a titkolózás miatt akkor mit várt?
Pinár még szülés elõtt emlitette Onurnak hogy bébiszittert akar, most meg már nem mert egy idegen ne vigyázzon a gyerekére de közben nem is akar otthon maradni...Onur meg miért csinálja úgy mintha sok lenne egyetlen gyerek otthoni ellátása Pinárnak...nagyon elvan kényeztetve....
Az azért elég érdekes hogy megszülnek, és két nap múlva soványak mint a kisujjam, Gyöngy kislánya még érdekes hogy milyen gyorsan nõ, ilyenkor nem ártana ha irnának valami idõt hogy megszületik és akkor ez már 1-2 hónap múlva van hogy normálisabb legyen a dolog...
Mehmet ténleg béna nem igaz hogy ennyire nem meri megfogni a kislányát,hozzáérni sem mer.
Seref meg visszafoghatná magát mert nem elég hogy kb Gyöngy hibájának tartja hogy kislány , de még azt is elvárná hogy õ adhasson nevet neki ? KIcsit túlzásba viszi néha, meg amikor próbálta ráerõltetni Gyöngyre az akaratát mert õ jobban tudja az orvosoknál mi kell a babának mert különben nyeszlett marad ha csak anyatejet kap....Ilyenkor örülök hogy az egész családom ilyen messze van az egész gyereknevelési dolgainktól, nálunk elsõ két hétbe meg a kórházban is apa-anya-baba akinek ott kell lenni és senki más, én nem szeretem....és késõbb sem.
uranium 2014 jún. 25. - 19:59:28
(1143/2414)
Írtam ide délután. Hova tûnt a hozzászólásom? Pedig válaszoltatok is rá.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 25. - 10:25:29 9/10
(1142/2414)
Most a nagyapa az ügyeletes rosszfiú ,egyenlöre titkolódzik a család elött. Megint erkölcs csõsz szerepben Mehmet . Kiakadt,hogy Fikri úr nem otthon aludt . Mehmet más szemében a szálkát , magáéban a gerendát sem veszi észre típus , ahogy a mondás tartja. Pinár igazi mûvészlélek , nyughatalan vibráló személyiség .A festegetés fontosabb mint a gyereke , hát nem uncsi mellette az élet, szegény Onur .
Teljes a létszám ,minden baba megszületett. Nagyon helyes jelenet az esõben , ahogy örül kislánya születésének Mehmet. Nihán szája eléggé legörbült a hírre és magában dünnyögött ,hogy Mehmet most boldog apának érzi magát.
Persze arra nem is gondol ,hogy a beleset után teljesen eltünt és, kismehmetet is titokban szülte meg és nevelte . Még esélyt sem adva Mehmetnek az apaságra ,most meg féltékenykedik .A közkórházi állapotok ismerõsen hatnak.
malvinkicska 2014 jún. 25. - 09:12:15
(1141/2414)
Nihannak az arcára volt írva mennyire nem örül a kisbabának, nem gondolta, hogy az sosem születik meg, persze most más érzés M-nek átélni az apa szerepet nem beszélve az autóba született. A fiataloknak ismerkedni kell, többször a nagymamák mennek fürdetni az elsõ napokban, ez még rendjén is van.A baba érkezésével megváltoznak a családba a dolgok, a picik sok törõdést oda figyelést igényelnek, nem lehet csak úgy ide, oda futkározni tõle, azon csodálkozom nincs légzés figyelõ, amivel kivédhetõ a bölcsõhalál ami a mai napig létezik. A gyerek nevelés csodás feladat a fiatalok életébe, és egyben lemondásokkal is jár én így láttam , látom.Gyöngy és Mehmet nagyon várták, hála az Istenek most megadatott nekik, az egész család boldog. Nihan meg jobb lenne ha felmondana és elhúzna, hagyná élni az életüket, hisz ezt õ akarta így.
9/10
napraforgó 2014 jún. 25. - 08:07:55 9/10
(1140/2414)
Nihánnak tudni kellett, hogy az a gyerek elõbb-utóbb megszületik. De Mehmet dumája, hogy "apa lettem" tényleg fura, hiszen már van egy fia. És annak fényében, hogy fogalma sincs, mit kell csinálni egy babával, pláne.
Rukiyénak jó fél évvel korábban született kislánya (mégha úgy másfél évesnek látszik is...), a nõvérének, meg az unokatestvérének meg pár hete (egy-másfél hónapja???), ha annyira érdekelte volna, milyen apának lenni, elmehetett volna hozzájuk tanulmányozni a gyereknevelést. De Mehmet nyilván pont olyan, mint itt is sok apa, ha rendez egy tejfakasztó bulit - ami pont olyan, mint egy legénybúcsú, a pasik piálnak, berúgnak, aztán meg a kismama az, aki mindent megcsinál. Szóval kb. ennyi a babák körüli elfoglaltságuk. Tisztelet a kívételnek.
9/10
napraforgó 2014 jún. 25. - 07:45:05 9/10
(1139/2414)
Pinár dilis, ne ér rá semmire, Onurt macerálja, aki inkább bébiszittert vesz föl. Pinár most már örül, mehet festeni a mûtermébe.
A Kicsi Gyöngy sajnos szívbeteg, mûtétre lenne szüksége. de a mûtét nagyon drága.
Megáll az eszem! Gyöngy kétszer is hisztérikus rohamokat produkál az éjszaka közepén, hogy szülni fog, de mindig csak téves riasztás volt. Harmadszorra azért mégis igaz volt a riasztás, de még a kórházig sem érnek el, a kislány már a kocsiban megszületik. (no hisz, ilyen elsõ gyereknél nincs is. Az ilyen sorozatokban vagy percek alatt megszül a terhes nõ, vagy napokig vajúdik, szinte nincs is középút) A gyerek neve Angyal lett (törökül Melek).
A család örömködik Mehmet babájának. Nihán is megtudja a hírt a kollégájától, õ is gratulál, de látszik, nem örül a hírnek. Fölhívja mehmetet, elõbb gyönggyel, majd Mehmettel beszél. Gratulál, de azért láthatóan nem esik neki jól az egész.
Orhán egy közkórházba megy a lánya betegsége miatt, de sokat kell sorbaállni, meg az orvos is csak késõbbi idõpontra ad idõpontot a mûtéthez. Orhán balhézik. Fél évet nem tudnak várni, valahonnan pézt kéne szerezni, de a magánkórház nagyon drága.
Mehmetnek is nehéz az apaság, Gyöngy elõször azt várja, hogy a kórházban éjszakázzon vele, meg aztán azt, hogy vele maradjon otthon az elsõ napjukon. Mehmet nem mutatkozik túl tehetséges apának.
Gökhán új állást keres, Bahar titokban besegít neki.
Gyöngy összeugrik Sereffel, aki titokban valami vitaminkeverékkel cumiztatja a kisbabát. Pinár váratlanul beállít a villába, itt akar festeni, mert itt több a tér.
Orhán kétségbeesetten próbálja elérni, hogy az apja adja el a kis szántóját, hogy legyen pénzük, de apapa nem akarja eladni a család megélhetési forrását.
A nagyapa továbbra is találkozgat az új bartátnõjével. Gyöngy segítségét kéri, segítsen neki ajándék kelmét választani a nõnek. Gyöngy Mehmetre bízza Angyalt, aki egy perc után továbbanyja az anyjának és elrohan a dolgára. M késõbb sem jeleskedik a gyerek körül. Úgy tûnik, nem tud kicserélni egy pelenkát.
9/10
napraforgó 2014 jún. 25. - 06:02:19 9/10
(1138/2414)
Vajon Gyöngy miért a férje munkahelyére megy be megbeszélni a családi ügyeiket?
Nincs otthon elég hely, vagy idõ, hogy ilyesmirõl otthon beszélgessenek? Nem elég nagy a szobájuk, a kert, a terasz? Ha nem akarja, hogy a család kihallgassa, vagy beleszóljon, miért nem hívja el sétálni?
Meg aztán ebben a sorozatban soha nincs hétvége, szombat-vasárnap, amikor nem mennek dolgozni, amikor a család az elsõ. Az eltelt évek alatt csak egyszer-kétszer mentek el víkendezni, miért nem kerítenek több alkalmat erre? De még ha otthon is maradnak, hát Isztambulban nincsenek pihenõparkok, csendes kis helyek, stb. Ott az a marha nagy tengerpart, ott régebben szoktak sétálni, meg hajókáztak is Onur kishajójával, erre most is sort keríthetnének.
A lényeg: én biztos nem egy munkahelyen próbálnék meg fontos dolgokról beszélni, ahol akáérmikor bejöhetnek valami fontos üggyel, irattal. Az, hogy itt pont Nihán toppant be, csak véletlen.

Én nem vagyok olyan gyanakvó, meg nem feltételezek rosszat eleve valakirõl, így még most is azt mondom, hogy nem látom Nihán részérõl az aljas szándékot, hogy elszakítsa Mehmetet a feleségétõl. Nyilván örül, hogy újra tud járni, és ahogy az egész fiatalkorának központi szereplõje volt Mehmet, most is így viselkedik. Szalad hozzá az örömeit, bánatait megosztani. A gyerek valóban jó ürügy, hogy õ is láthassa Mehmetet, de nem olyan aljas, mint pl. Derim volt, hogy nyíltan megmondja, akarja õt. Én egyelõre úgy érzem, hogy talán még Nihán sem annyira tudatosan keresi Mehmet társaságát. De annyira nem buta, hogy elszalassza az alkalmat. Talán, jobb lenne, ha Gyöngy nem engedné át ennyire a terepet, ha mindig ott lenne, menne a férjével, amikor az gyerekelátogatóba megy. Vagy intézhetné úgy, hogy olyan helyeken találkozzanak - park, játszótér, étterem - ahová mindig elkísérné Mehmetet és õ is ott nyüzsögne a Nihánnal folytatott beszélgetéseknél. Azt én megértem, hogy nem akar, nem tud Nihán barátnõje lenni, de azért kicsit erõt vehetne magán. Ha õ is ott lenne Mehmet mellett, Nihán megértené, hogy nincs esélye Mehmetnél. De minél jobban visszahúzódik Gyöngy , a terepet annál inkább átengedi az ellenfélnek.

Amúgy én úgy emlékszem, hogy Nihánt nem színésznõnek, hanem modellnek nevezték az elején. Túcsét, Berk régi barátnõjét pont hozzá hasonlították, pont ezért nem felelt meg, mert "mutogatja magát", meg újságban is megjelenik.

Lehet, hogy Törökországban a színésznõi foglalkozás (meg pláne a model) még mindig valami ledér pénzkereseti forrásnak számít, mint nálunk 100 éve?
9/10
Érsekvári 2014 jún. 24. - 22:27:47 9/10
(1137/2414)
Nem hiszem el ,hogy nem tudják Gyöngy mitõl depressziós .ezek a nõi családtagok tényleg lököttek vagy csak tettetik magukat. Pinár se jön rá magától mi az oka ,aztán csak néz hogy Nihán miatt van.Gyöngy tényleg nem panaszkodik ,de már torkig van az ember , mert Nihán mindenhol ott van ! Gyöngy semmirõl nem tud Õ mindig az utolsó . Nihan nagyon manipulál mindenkit , szinésznõ volt ( de vajon hol , mert errõl vajmi keveset tudni).
A férfi kolléga ugy nézki bejön neki Nihán , már jó lenne valaki foglalkozzon vele.
Nekem is ismerõs az a színész , úgy emlékszem a SZÍV ÚTJAI sorozatba egy sofõrt játszott .
Gyöngy századszor is megbocsájtott Mehmet úrfinak .
Nagyapa nagyon lovagias a hölgybarátnõjével .
Emira 2014 jún. 24. - 22:05:48
(1136/2414)
Azt nem tudja valaki, hogy most akkor mi lesz? Tényleg közéjük àll Nihan? Vagy miért fog Gyöngy elköltözni a házból?
10/10
feketeagi 2014 jún. 24. - 21:08:45 10/10
(1135/2414)
Megnéztem a mai részt, hát amikor Pinár elmondta, hogy Nihán nem talál munkát és Mehmet elrohant, és akkor még morogta magába, hogy lenne fontosabb dolgod is mint Nihán.... az azért érdekes volt. Nagyon sajnáltam Gyöngyöt végre rászánta magát, hogy beszél Mehmettel a problémáikról és erre tessék, ott találja a vetélytársát.
Gyöngy az a típus aki tûr, elvisel, de leginkább próbál maximálisan megérteni mindenkit és megfelelni mindenkinek, sõt saját magát hibáztatja, ha ez nem telesen sikerül, túl jó ember, és mindenkit maga elé helyez, és valljuk be Mehmet ezt maximálisan kihasználja.
Seref maximálisan Gyöngy mellett van Nihánnal szemben, ha kell még Mehmetet is helyre teszi.........

A mai részben Gyöngy sokkal szebb volt, mint Nihán! Nem tudom, de olyan semmilyen szürkének tûnik ezekbe a részekbe a csaj.