Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 ápr. 25. - 13:16:38 9/10
(514/2414)
Na igen, a férfi, meg a fiúgyerek! az értékes, a nõ nem. Seref is mit mondott a nagyapának? Egész életem a férjemnek, aztán meg a fiamnak áldoztam. Számomra nem létezett soha más.... !!!!

Lehet, hogy Serefnek már nem élnek a szülei. Lehet, hogy nincs testvére se. Ezért ezekre nincs gondja. A férje ugyan lelépett, de a fián kívül van egy lánya is, sõt egy kislány unokája is. Na õk nem számítanak, nem különösebben fontosak Seref asszony életében.

Az azért látszik a sorozatban, hogy a nõk, mint olyanok, nem számítanak. Lánygyereket nem iskoláztatnak, mert minek. Úgyis csak arra lesz jó, hogy a kapcarongya legyen egy férfinak.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 25. - 13:08:58 9/10
(513/2414)
De ha mégis vissza akar menni No-ba, akkor mi a bánatnak hívja fel Mehmetet telefonon????
9/10
napraforgó 2014 ápr. 25. - 12:46:56 9/10
(512/2414)
Én is belegondoltam Nihán helyzetébe, mit tettem volna a helyében? Balesetet szenvedtem, két napig kómában feküdtem, aztán magamhoz tértem. Jött az orvos és közölte, megsérült a gerincem, deréktól lefelé megbénultam, soha nem fogok tudni járni. Mi van a babával? a baba megmaradt. Kicsi jó hír a rosszban. Érdeklõdtem Mehmet után - mondták 2 napig mellettem volt, most rábírták, hogy pihenjen kicsit. Mi legyen most? Mehmet a gyerek miatt nyilván kitartana mellettem. De mit csináljon egy nyomorék nõvel? Magamhoz láncolhatom? Tudna úgy szeretni, mint eddig? Nyilván nem. Én sem vagyok már ugyanaz. Legjobb, ha elengedem. Itt az idõ, most nincs itt, sõt senki a környezetébõl. Megüzenem a rokonaimmal, testvéremmel, anyámmal, akárkivel, hogy meghaltam, felejtsen el. Majd szépen meggyászol, én meg eltûnök.
Nyilván nem is gondolta tovább a dolgokat.

Akkoriban kb. eddig juthatott Nihán a gondolkozásban. Miért ment Németországba, gyógykezelésre, vagy másért, ki tudja.
A találkozás õt is felkavarta. Rosszul esett neki, hogy Mehmet újra boldog. Boldog, de mással, És õ? Van egy szép kisfia, de boldog? Nem. Nem is lesz az soha. És akkor valamiért meggyõzte magát, hogy a férfinak tudnia kell a gyerekrõl. Mert a gyereknek joga van az apjához, és az apának is a fiához. Pajzsként maga elé tartja. Mit remél? Azt én sem tudom. Elhagyná a feleségét, visszamenne hozzá, a gyerek kedvéért? Talán. De boldogok lennének együtt? Nem. És hosszú távon nem tudna takarózni a gyerek érdekeivel. Ha utána mégis el kéne engednie a férfit, mindenki sokkal boldogtalanabb lenne. Nihán, mert egyedül maradna. A gyerek, mert elveszítené az épp megismert apját. Gyöngy, mert végigszenvedte a külön töltött idõszakot. És Mehmet? Õ megbántotta mindkét nõt, akiket szeretett. Halálos sebeket ejtett rajtuk.
Nem hiszem, hogy egyik kapcsolatból csak úgy ki lehet lépni, aztán meg vissza a másikba... Milyen rombolást fog maga után hagyni, itt is, ott is.

Nagyon meg fognak szenvedni, míg újra összekerülnek (márha ez a történet tényleg úgy folytatódik, hogy most szétmennek).

Azt már látom, hogy meredek lesz.
10/10
feketeagi 2014 ápr. 25. - 12:26:43 10/10
(511/2414)
De nagyon jó film és belehet gurulni:))))
10/10
feketeagi 2014 ápr. 25. - 12:24:00 10/10
(510/2414)
Az a baj, hogy itt jellemzõen Gyöngy szenved a legtöbbet, csak ha végig gondoljuk min ment eddig keresztül:
1.Életében egyetlen férfit szeretet, aki láss csodát feleségül kéri, igen ám de amikor ott az esküvõ kiderül, hogy mégsem akarja õt.
2.Közben kiderül amikor már a felesége, mindig is mást szeretett igaz az halott.
3.Közben ott van egy nõ a férje körül akik elakarja venni, tõle, úgy hogy közben õt is megalázza.
4.Mindenki úgy gondolja még a férje is, hogy õk nem egymáshoz valók, az anyós piszkálódásairól nem is beszélve.
5.Terhességét nem meri elmondani a múlt miatt, és megint jön egy nõ aki miatt elveszti a babáját, és hát ekkor még a férje sem áll mellette, sõt le is mond róla.Nem csoda, ha itt már betelik a pohár......
6. Mehmet hülyeségei és probléma megoldó képességeinek hiánya miatt többszöri próbálkozás után békülnek csak ki.
7.Anyós még mindig piszkálódik, de a férje végre mellette van.
8. Lehet hogy nem lehet gyere a vetélés miatt.
9. Jön a börtön ahol a férjem mindent magára vállal.
10. És akkor vissza köszön a múlt......... Gyöngy elvesztette a babájuk és kiderül, hogy Nihan mégis csak megszülte a gyereket. Mehmet probléma megoldóképessége itt is egyenlõ a nullával
Hát én úgy gondolom, hogy ezek után ha valaki összeroppan az nem csoda
9/10
napraforgó 2014 ápr. 25. - 11:44:09 9/10
(509/2414)
Van az a kisfiú két és fél - három éves is.
Mehmet a baleset után egy évig csak ivott, züllött. Egy évig tartott a házassága, aztán Gyöngy a vetélés után elhagyta. Külön éltek jó pár hónapig, fél évig, aztán újra összejöttek. Most már megint együtt élnek több, mint féléve, de lehet, hogy egy egész is megvan. Azért látszik az évszakok változása, a múltkor térdig jártak a hóban, (börtönhetek), most már megint enyhe az idõ.

Egyébként meg nem igazán értem, hogy mit akar most Nihán?
Tudja, hogy Mehmetnek új kapcsolata van, szereti a feleségét. Õ 3-4 évvel ezelõtt már lemondott a férfiról, akkor most miért akarja felkavarni? Mert az nem gondolhatja, hogy majd a férfi azt mondja, hogy nahát, de jó, hogy mégis élsz, aztán mennek tovább a maguk külön útjain. Ha nem akarja elvenni a pasit a feleségétõl, akkor ez a lépés nem túl barátságos.

Csak a fia miatt tenné, hogy megismerje az apját? Nem várhatott volna ez még pár évet? Nem úgy tûnik, hogy nagy szüksége lenne valami gyerektartásra, a kisfiú meg még alig fogná fel a változásokat. Mehmetbõl vasárnapi apukát akar fabrikálni? nem fél, hogy a férfi megpróbálja elperelni tõle a gyerekét?
10/10
feketeagi 2014 ápr. 25. - 11:36:12 10/10
(508/2414)
Hát igen, Gyöngy ezzel tökéletesen tisztában van és ezért szeretné, ha kiderülne, hogy mi az igazság, mert minél késõbb derül ki, már pedig ki fog, annál keményebb lesz.
Hogy mekkora nagy volt az a szerelem azt nem tudhatjuk, sejteni lehet csak,hogy az volt, de egy ilyen tragédia ami a szemed láttára történik, még akkor is nagyon megviseli az embert, ha nem volt nagy a szerelem, fõleg, hogy a csaj terhes volt a gyerekével.
Mehmetnek volt olyan kijelentése, amikor Gyöngy beadta a válást, hogy most csúszik ki a kezébõl élete szerelme, akkor úgy eszembe jutott, hogy akkor Nihan mi volt?
Ettõl érdekes és szomorú ez a film, hogy ilyen események vannak benne.
10/10
feketeagi 2014 ápr. 25. - 09:34:04 10/10
(507/2414)
Nekem nagyon ütõs volt, amiket Onur mondott Gyöngynek, az a kijelentése, hogy ne bolygassa a dolgot Gyöngy, mert ha Nihan volt akkor az õ házasságuknak annyi.
Gyöngynek pedig igaza van, ki kell deríteni a dolgot, mert a bizonytalanságnál nincs rosszabb.
Mehmettõl pedig szerintem az nyugtatta volna meg Gyöngyöt ha azt mondja neki, hogy ha Nihan volt is, õ már a feleségét szereti, Nihan a múlt, és mivel nem ezt mondta az kételyeket ébreszt Gyöngybe.
Szerintem Mehmet valahol tudja, hogy igenis Nihan volt az csak nem akar szembe nézni a problémával, menekül inkább a probléma elõl, ez különben is jellemzõ a karakterére.
10/10
feketeagi 2014 ápr. 25. - 09:25:54 10/10
(506/2414)
De rendes vagy nagyon köszi!
9/10
gabus53 2014 ápr. 25. - 09:22:32 9/10
(505/2414)
A feltöltõ oldalakon is csak a 65. rész az utolsó, úgyhogy egyenlõre nem vagy lemaradva a részekkel.
jakibabu 2014 ápr. 25. - 09:15:23
(504/2414)
Én is így gondoltam..de reménykedtem a szerencsében.. ;) Köszönöm azért :)
10/10
feketeagi 2014 ápr. 25. - 09:14:24 10/10
(503/2414)
Sajnos nincs máshol, én is arra várok, én csak a keddit nem láttam, mert villámcsapás miatt nem vette fel a készülékünk, a Viasat3 facebook oldalán már írtam nekik, itt a levelezésünk:
-Szeretném megkérdezni, hogy a ViasatPlay-ra hogy rakják fel a filmeket, van valami koncepció? Az Igazgyöngy érdekelne, sajnos eddig nem találtam a felrakásba semmi következetességet, olyan jó lenne, ha legalább minden este meglehetne nézni az aznapi részt!
-Az egyes epizódok mindig röviddel a televíziós vetítést követõen kerülnek fel. A Viasat Playen a listában a legfrissebb epizódokat látod, ahogy folyamatosan töltjük fel az újabb részeket, úgy csökken a régebbi epizódok száma. Az Igazgyöngy címû sorozat részeit az alábbi linkre kattintva érheted el: http://play.viasat.hu/igazgyongy/ Jó szórakozást kívánunk!
- Köszönöm a választ! "Röviddel a televíziós vetítés után" elég relatív, kinek mit jelent a rövid, sajnos a keddi rész sincs még fent!De azért köszönöm a választ még egyszer!
-Technikai okok miatt idõnként elõfordulhat egy kis csúszás, ezért elnézésedet kérjük. Megértésedet köszönjük!
jakibabu 2014 ápr. 25. - 08:49:43
(502/2414)
Nem tudja valaki, hol tudnám pótolni az e-heti epizódokat? Keddtõl nem láttam és a viasat playen a 65. rész az utolsó, ami fent van?! Köszönöm elõre is!
9/10
napraforgó 2014 ápr. 25. - 05:25:30 9/10 Előzmény napraforgó
(501/2414)
Úgy tûnik, hogy Seref Gyöngyöt támogatja Nihán ellenében, igaz a gyerekrõl még nem tud.- felejts el, kedvesem, mondja neki, Mehmet is már továbblépett, te vagy a felesége és ezen semmi nem változtathat!
Meglepõdtem, hogy milyen barátságosan beszél Gyönggyel.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 25. - 05:17:39 9/10
(500/2414)
Ezt én sem értem, hogy miért is haragudott Nihán családja Mehmetre. A nõvére ott üvöltözött a kórházban, hogy te ölted meg!
Ami hülyeség, hiszen a lány vezetett, aztán õ szállt ki a kocsiból úgy, hogy nem nézett körül. Nem Mehmet lökte ki....

Amúgy meg furcsa volt, hogy amikor cserélni akartak - Mehmet fölajánlotta, hogy majd vezet õ, ilyen fura módon akartak helyet cserélni. Mi úgy szoktunk, hogy aki az anyósülésen ül, kiszáll, a vezetõ átcsúszik a helyére, és a másik, aki addig ott ült, beszáll balra elõlre, a vezetõülésre. Amíg megkerüli a kocsit, akaratlanul is látja, hogy mi jön hátulról. Szóval a vezetõnek nem kell okvetlen kiszállni (pláne nem körülnézés nélkül)
------
Nihán már 2 napja kómában volt, amikor Onur elvitte Mehmetet a hajójára. Nyilván orvost hívott hozzá, aki erõs nyugtatót adott be neki, így aludt vagy egy jó nagyot. Mire felébredt, Onur már azt közölte vele, hogy a lány meghalt. Neki is nyilván a család mondta.

Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy a lány idõközben magához tért és pont õ mondta a családjának, hogy mondják azt, hogy meghalt. Más okuk nem lehetett, hiszen ha a lány akarata ellenére tették volna ezt, bármikor felhívhatta volna a fiút és elmondhatta volna, hogy él! De nem tette vagy 3-4 évig (a kisfiú életkorából következtetek), vagyis csak az õ akaratából történhetett.
9/10
gabus53 2014 ápr. 25. - 00:57:10 9/10
(499/2414)
Igazán nincs mit :-))
Egyébként én sem értem, hogy miért van ez a késés, holott általában másnap de. már fent van az elõzõ napi rész. Talán most csak az ünnepek miatt lustultak el egy kicsit.
És hát tényleg... csak most jön még a java és a sok izgalom !!!
10/10
iriszke1 2014 ápr. 25. - 00:01:01 10/10
(498/2414)
Köszi szépen de rendes vagy!

Egyre izgalmasabb a sorozat, továbbra is nézem. Néhányszor megnézném a viasat play-en amikor lemaradok az elejérõl, mint ma is.

De könyörgöm MIÉRT HIRDETI NAPONTA A CSATORNA, HOGY NÉZD A VIASAT PLAY-EN HA LE VAN MARADVA MOST IS AZ EGÉSZ HETI FELTÖLTÉSSEL.- HAHÓ CSIPKEDJÉK MÁR MAGUKAT, TISZTA ÉGÉS NEM????????????????????
9/10
gabus53 2014 ápr. 24. - 20:57:54 9/10
(497/2414)
Sziasztok!

Szeretnék két linket megosztani veletek, amelyekre a filmsorozat zenéit töltöttem fel:
- az egyik linken a sorozat "sláger" dalai vannak: http://osztott.com/dvJx/
- a másik linkre pedig a teljes filmzene albumot tettem fel: http://osztott.com/QqrW/

Kellemes letöltést és zenehallgatást kívánok!
9/10
napraforgó 2014 ápr. 24. - 19:13:55 9/10
(496/2414)
Nem tudom, talán majd most utána mennek a dolognak. Még Gyöngy az, aki bíztatja Mehmetet, hogy tisztázza a helyzetet.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 24. - 18:37:23 9/10
(495/2414)
Mehmet rákérdezett: Nihán? de a nõ azt mondta, összekever valakivel. Aztán Gyöngy is rákérdezett Mehmetre az autóban: Nihán volt az? sok fényképet láttam róla. De Mehmet csak annyit válaszolt, hogy nem tudom. És mentek tovább... Hát nem tudom, hogy Mehmet fogja-e késõbb keresni.
Együttéltek jó pár évet, de tényleg nem tartotta annyira fontosnak tisztázni????
Pinár próbálja tagadni, végülis õ sem biztos benne.