Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 máj. 28. - 08:31:05 9/10 Előzmény malvinkicska
(814/2414)
Én még mindig nem tudom elítélni Mehmetet, hogy törõdik Nihánnal. Én eddig úgy láttam, hogy a srác el tudott volna búcsúzni örökre Nihántól, ha nem derül ki a közös gyerek. Így viszont már nem tehette meg, hogy lelép, és elfelejti a nõt.
És az is érthetõ, hogy segít neki a felépülésben.
Gondolkoztam a "drágaságom", meg a hasonló kifejezéseken is. ez nehéz.
Mert az angolban is mindenki "my dear", meg "darling". Ez azt jelenti, hogy "kedves". De igazából nem jelent semmit, mert ez mindenkinek mondják, még akkor is, ha az illetõt nem is érzik különösebben közelállónak magukhoz. Szóval ezek inkább csak olyan szófordulatok, amiket gyakran használnak, érzelmi töltés nélkül.
A török nyelvet nem ismerem. De ez a "drágaságom" is jelenthet olyasmit, mint az angolban, vagy valami olyasmit, hogy egykor fontosak voltunk egymásnak, és talán valamilyen szinten még ma is, de azért már nem vagyunk egymás szívszerelme.
9/10
napraforgó 2014 máj. 28. - 08:08:17 9/10
(813/2414)
Hát azt én még el tudom képzelni, hogy válófélben lévõ házastársak, vagy akár frissen elváltak elég agresszíven viselkednek egymással, és azt is, hogy az egyik fél igen rossznéven veszi, ha beleavatkoznak a magánéletébe. Fõleg ha nem kért tanácsot, vagy pláne segítséget. Az a kiabálás elég komoly volt, de szerintem még mindig nem olyan agresszív, mint amit Engin most csinált Edával.

Én nem tudom, hogy õk ketten miért is mentek szét. De el tudom képzelni, hogy Eda pont azért hagyta el Engint, mert az verte, és erõszakkal kényszerítette arra, hogy azt tegye, amit õ akar. Így, ha a nõ talált valakit, aki kimenekítette ebbõl a helyzetbõl, hát nem nagyon lehet ezért elítélni. Meg még az is érthetõ, hogy a kislányát is szeretné visszaszerezni.
9/10
napraforgó 2014 máj. 28. - 07:47:21 9/10
(812/2414)
Mehmet este arról beszél, jó lenne megint elmenni a szigetre. Kora reggel Rüya telefonál Mehmetnek, beszélni szeretne vele.
Onur és Pinár a reggelinél bejelentik, hogy szeretnének elköltözni Onur lakásába, most, hogy kibékültek. Mehmet tiltakozik, Gyöngy támogatja az ötletet. A kis Defne viszont megvétózza a tervet, õ semmiképp nem akar elköltözni a dédipapától. A szülei nem tudják jobb belátásra bírni, hiába ígérik, hogy bármikor elhozzák látogatóba.
Rüya másnap reggel tájékoztatja Mehmetet, hogy nihán nem akarja elkezdeni a kezeléseket. Rá akarja venni, hogy gyõzze meg Nihánt, de ne beszéljen róla, hogy õ kérte. Mehmet megígéri, hogy beszél Nihánnal.
9/10
napraforgó 2014 máj. 28. - 07:24:44 9/10
(811/2414)
A család ünnepi vacsorát tart, Gyöngyöt ünneplik, hogy megmentette a családot. Mehemet külön örül, hogy megszabadult Engintõl...
Bahar rosszul érzi magát, a vacsoráról a kórházba viszi a férje.
Engin pisztollyal kényszeríti Edát, hogy aláírja a gyerekérõl való lemondó nyilatkozatot. Eda fölhívja a lányát, kikönyörgi a babysittertõl, hogy beszélhessenek, azt mondja neki sírva, hogy el kell utaznia.
Gyöngy közli Mehmettel, hogy azértmert eladta a részét, még nem hagyja ott a céget. Mehmet azzal érvel, hogy a textilrészlegük csak úgy menekülhet meg, ha õ ott fog dolgozni. Gyöngy azon gondolkozik, hogy dolgozhatna kétfelé.
Bahart megnyugtatja az ultrahangvizsgálat, szerencsére nincs baja. Berk is levetette a lábáról a gipszet, most a pénz visszaszerzésén töri a fejét.
Nihán halasztaná a fizikoterápiás kezelés elkezdését, amit a nõvére nagyon eröltetne. Nihán fél, mi lesz, ha a kezelés nem jár sikerrel?
9/10
napraforgó 2014 máj. 28. - 07:07:02 9/10
(810/2414)
Nagyapa rájön Berk mesterkedésére és megszégyeníti (na és mi lesz a 30 lepedõvel???).
Gyöngy eladja az üzletrészét Enginnek és átutalja a pénzt a Sadoglunak. Bahar hálás, de késõbb értesíti Gyöngyöt, hogy Mehmet rájött, honnan jött a pénz.
Seref milyen gondoskodó, felelõsségre vonja Orhant, miért idegesíti a feleségét azzal, hogy eltûnik éjszakánként. Orhán bevallja Rukiyének az éjszakai mûszakot.
Onur hazatér, Defne nagy örömére, hogy véggre kibékültek a szülei.
Engin felelõsségre vonja Gyöngyöt, hogy miért engedte Edát a lánya közelébe, gyöngy meg szabadkozik. Aztán Engin elmegy Edához és ronggyá veri.
9/10
Érsekvári 2014 máj. 27. - 22:22:33 9/10
(809/2414)
A mai rész nem volt felkavaró , inkább az érzelmek dúltak most . Nagyon helyes volt család a kiállításon amikor körbeálltak a végén és gratuláltak Pinárnak aki utána lelépett Onurhoz. Minden pasi végül is olyan "szeretni való"
nem tehetek róla . Mély érzésüek csak a szívük és az eszük nincs összhangba a tetteikkel .
Mégis csak jó választás volt Bozsó Péter hangja Mehmetnek , valahogy a Makranci Zalán nem igazán jó orgánum. Azt a kis nõt (Eda ) Lara édesanyját nagyon sajnáltam , remélem visszakapja idõvel a kislányát . Engin pedig meglakol az összes aljasságért amiket a nõkkel szemben elkövetett ( gondolom fog is még )
A végén mindenki meghitten a párjával összebújik , egyedül Seref szomorkodik magában , megérdemelne már egy kis boldogságot.
malvinkicska 2014 máj. 27. - 18:07:57
(808/2414)
Most már nincs olyan rész amelyikbe ne látogatná meg Mehmed Nihant, megfigyeltem avval bájolog Gyönggyel meg olyan kedvetlen morcos, biztosan bántja a ház dolog, de annak még is olyan jókat ígér reménykeltõen viselkedik vele.Az is olyan ócska senki segítsége nem kell. Aminek örültem Pinár és Onur kibékültek, biztosan nagyon boldog lesz a kis Defni is.
9/10
napraforgó 2014 máj. 27. - 10:05:12 9/10
(807/2414)
Igen, ezt tudom, de az a két újabb részlet nyilván nem naponta esedékes. Meglehet, hogy addig még hónapok is lennének. Ha pl. negyedévenként esedékes a két törlesztõ részlet, még van fél évük.
Feltételezem, hogy nem pár heti, vagy egyhavi bontásban kell visszafizetniük a kölcsönt. Csak nem annyira ostobák, hogy úgy vesznek föl hitelt, hogy esélyük sincs a visszafizetésre...
9/10
gabus53 2014 máj. 27. - 09:34:55 9/10
(806/2414)
Kedves Kivanc rajongók!
Nemrég fedeztem fel Kivanc legújabb sorozatát, amelyet még jelenleg is forgatnak "Kurt Seyit ve Sura" címmel. Ez egy valós tényeken alapuló nagyon szép izgalmas, kalandokkal teli szerelmi történet a század elejérõl, egy török katonatiszt és egy arisztokrata családból származó orosz lányról szól. A sorozat elsõ felét eredeti oroszországi helyszíneken forgatták.
A StarTv-n adják minden kedden este. Törökül nem tudok, de ha jól értelmezem a fordításokat 15 részes lesz, ma este a 11. részt adják le.
Kivanc játéka teljesen magával ragadó. Mellékelem a linket, ahol ma este megnézheti, illetõleg az eddigi összes rész fennt van: http://www.startv.com.tr/dizi/kurt-seyit-ve-sura/bolumler/sayfa/1
Kellemes nézelõdést kívánok.
10/10
feketeagi 2014 máj. 27. - 09:33:18 10/10
(805/2414)
bocsánat: Kivanc
10/10
feketeagi 2014 máj. 27. - 09:28:34 10/10
(804/2414)
Csak érdekesség a fõszereplõkrõl, Kivan új filmje nem hozta a nézettséget, gondolkodnak, hogy befejezik, de lehet, hogy adnak még egy évad esélyt, még kérdéses. Kivan a legjobban fizetett török színész, úgy hogy állítólag nincs színészi végzettsége, valamilyen tanfolyamot talán elvégzett, de nem egyetem vagy fõiskola.
Songül most fejezte be a török született feleségek sorozatot, ez több évad volt nem tudom pontosan 3 vagy 4.
Songül leszerzõdött egy új sorozatra állítólag 60.000 török líra egy rész ( nem semmi) valami nagyon híres török színésszel fog játszani, nálunk még nem volt olyan sorozat amibe játszott volna. Songül színházba is játszik, zenés darabban is, tehát tud énekelni is, neki van egyetemi végzettség színészetbõl.
Songül sokkal komolyabbnak tûnik a civil életben, társadalmi szerepvállalásai alapján.
10/10
feketeagi 2014 máj. 27. - 09:12:36 10/10
(803/2414)
napraforgó, nem akarják a végrehajtás megvárni, mert az ront megint a hírnevükön ezért kell addig gyorsan eladni, hogy ki tudják a hitelt gyorsan fizetni
10/10
feketeagi 2014 máj. 27. - 09:10:59 10/10
(802/2414)
Ez nálam is kiverte a biztosítékot azért nem kéne drágámnak szólítania, szegény csaj majd elkezd megint reménykedni és az hogy minden lépésénél mellette lesz, és Gyöngynek ez hogy fog esni és ott van Nihán családja eddig is meg volt Mehmet nélkül! Igaza lesz még a végén Gyöngynek amikor azt az mondta, neked a fiad is kell én is kellek meg Nihán is kell. Még a végén háremet szeretne:)) bocs ezt nem hagyhattam ki török a pasi:)))
9/10
napraforgó 2014 máj. 27. - 07:50:05 9/10
(801/2414)
Mehmet még a bemutató elõtt elment Nihánhoz, megtudta, hogy egy hét múlva megkezdik a fizikoterápiás kezeléseket.
9/10
napraforgó 2014 máj. 27. - 07:48:26 9/10
(800/2414)
Úgy tûnik, Berk hiába fizetett 30 ezer dollárt, mindig csak hitegetik.
Mennyi lehet a tartozása a családnak, ha Berk 30 lepedõje fel sem tûnik senkinek?
Rukiye féltékenykedik Orhánra, fél, hogy megcsalja. Orhán meg hazudozik, nem árulja el az éjszakai mûszakot.
Mindenki segíteni akar a nagyapának, Szafia felajánlja a megtakarított nyugdíját, Levent is adna pénz, de M Fikri mindent visszautasít, inkább felajánlja a házat eladásra.
Seref érdekesen akarja összebékíteni a lányát a férjével, összezárja õket. De Pinár kiszökik az ablakon.
Gyöngy el akarja adni a tulajdonrészét Enginnek, hogy kisegítse a családot. Engin kis idõre rábízza a lányát. Amikor elmennek ebédelni, Lara anyja megkeresi õket. Kis idõt együtt tud tölteni a lányával, de a korábbi mondanivalóját elhalasztja.
Pinár megnyitója nagy siker. Az este végére minden kép elkel. Még Özge is vesz egy képet Gülszünnek anyák napjára.
De Pinár hiába várja Onur megjelenését. Az este végén maga megy el hozzá. Bevallja, hogy nem tud nélküle élni és az ágyban kötnek ki.
9/10
napraforgó 2014 máj. 27. - 05:51:42 9/10
(799/2414)
Na, azt megnézném, ahogy Seref kis kendõvel a fején takarít, esetleg hagymát aprít a konyhában...

Bár az igaz, hogy nemcsak a nagyapa lágyult meg (hogy nézegette a kis dédunokáját az ablakából, amikor biciklizni tanították), hanem Seref is. Észrevette, hogy Rukiye bánkódik és megkérdezte, mi baja. Ráadásul "lányom"-nak szólította! Igaz aztán visszaküldte dolgozni.
De nem értem, hogy mit foglalkoznak már most az elköltözéssel. Hát nem azt mondta a végrehajtó, hogy még két részletet el kell mulasztaniuk, ahhoz, hogy valóban meginduljon a végrehajtási eljárás?

Habár az igaz, hogy a hitel felvételét nagyon hamar követte az elsõ részlet befizetési határideje. Hiszen még csak most vették fel.
malvinkicska 2014 máj. 26. - 21:31:44
(798/2414)
Érsekvari én már kifejtettem a véleményem, nagyon jól játszanak ami a fõ hiteles az én nézetem szerint, Kenan nagyot játszott az Ezelben nagy kár eddig még nem vették meg a Karadayit állítólag sokan megnézték törökül még topicot is nyitottak remélték ide ér de tévedtek. Mehmed igen szerintem is nagyon vonzódik még a csajhoz teljesen ki van cserélve ha együtt beszélgetnek, a szeme, a sok virág sok mindent elárul, tehát reményeket táplál Nihanba, igaz valaki már ezért azt írta öreg vagyok, akkor is kitartok a véleményem mellett más a szerelem és a barátság.
9/10
Érsekvári 2014 máj. 26. - 20:58:54 9/10
(797/2414)
A török férfimodellek nem csak jóképüek ( Kivanc Tatlitug , kenan imirzalioglu) , hanem jó színészek is , már több sorozatban bebizonyították. A mai részbe Gyönggyel nem sikerült Engin volt feleségének beszélni. Vajon lesz alkalma ? Furcsállom Mehmet szavait amiket Nihannak mondott , kicsit túl "szerelmes szavak" amikor azt mondta neki :Drágám nem kell aggodnod melletted leszek minden új lépésednél. A csaj majd elolvad olyan szerelmesen néz Mehmetre . Oké, hogy örül a sikeres mütétnek és segiteni akar , de nem ilyen szavakkal kéne a volt barátnõt tévutra vinni, hogy reménykedjen még a kapcsolatukban . Vagy rosszul látom a helyzetet ?
Seref megváltozott mindenkivel nagyon megértõ és segítõkész .
malvinkicska 2014 máj. 26. - 16:53:33
(796/2414)
Mankos Kivanc nem egy semmi fiú, de a kislány is szép, állítólag most az egyik menõ modell.
malvinkicska 2014 máj. 26. - 16:41:39
(795/2414)
Kivanc a magyar Palvin Barbarával reklámozzák a legújabb farmer divatot, gyönyörû az a kis modell.