Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 jún. 05. - 08:10:40 9/10
(894/2414)
Gondolom, pont azért, hogy a sajátját adhassa Gyöngyre. Így mindenki láthatja, hogy õk összetartoznak....
9/10
napraforgó 2014 jún. 05. - 08:09:19 9/10
(893/2414)
Jó, úgy általában biztos nem ronda, én itt inkább csak arra gondoltam, hogy elég sivár.
Meg persze a sivatagnak is megvan a maga varázsa. Csak nekem nem annyira tatszik. Mit csináljak, én jobban szeretem a zöld tájakat fákkal, vitágokkal, vizekkel, stb...
malvinkicska 2014 jún. 05. - 08:04:35
(892/2414)
Szinte gondoltam az elmebeteg Engin keze van a tûz esetben, a sofõrnek azt mondta , hogy Gy a felesége, és a rózsaszín pulóvert ledobta a földre vajon minek. Gyöngy mikor tudja meg mondani M-nek, hogy babát vár ezek után, gondolom még rosszabb lesz a helyzet.
9/10
napraforgó 2014 jún. 05. - 07:53:53 9/10
(891/2414)
Gökhán értesítést kap, hogy kiadják a könyvét. Bahar is nagyon büszke.
Gyöngy és Engin a bemutatójuk helyszínét rendezgetik. Egy ronda, sivatagi táj, a háttérben pár sziklával. Egy kisfiú süteményt csen, Gyöngy szépen helyreteszi.
Mehmet és Bahar azon tanakodnak, ki, vagy mi okozhatta a tüzet. felmerül a maffiózó Ali neve is. Mehmet mindenkinek kártérítést fizet, így megint anyagi nehézségeik támadnak. Mehmet telefonon kíván sok sikert a feleségének. Gyöngy észleli, hogy a férje hangja nem olyan, mint szokott. Engin azt mondja neki, talán épp Nihánnal van... neki segít, hogy járni tanuljon...
Nihán szorgalmasan gyakorol, szeretne járni.
Rukiyét másnap kiengedik a kórházból, Orhánnal félnek, mit fognak most csinálni a gyerekkel?
Mehmet és Onur meglátogatják az ehunyt munkás családját részvétet nyilvánítani. Megrázza õket a dolog.
Engin Gyönggyel ebédel. A nõ kirakja a fülbevalóit az asztalra, mert valamelyik megszúrta, majd elmegy a mosdóba. Engin zsebreteszi a fülbevalókat.
Seref Dzsihánnal ebédel. Idõt kér a férfitól. Dzsihán felveti, hogy váljon el, - egy olyan férfitól, aki már egy éve nem törõdik vele. Neki komolyak a szándékai, ezt Mehmet Fikrivel is közölte.
9/10
napraforgó 2014 jún. 05. - 07:34:39 9/10
(890/2414)
A Sadoglu család a kórházban aggódik a sérültekért. Bahart hazaküldik, majdnem elájult a kimerültségtõl. Sajnos az egyik sérült meghalt. Nagy sírás-rívás az elhunyt családja részérõl.
Engin telefonom beszél valakivel- megmondtam, senkinek ne essék baja! - na mit mondtam, õ okozta a tüzet! valakit megbízott, hogy gyújtsa föl a textilgyárat!
Gyöngy boldog a telefonhívás után, gyermeket vár! Engin ebédelni hívja, majd meglepetést ígér. Majd egy fura motorszerû masinán viszi a nõt a város körül.
A család nõtagjai otthon izgulnak. Még semmi hírük, a férfiak nem hívják õket és a telefonjuk nem elérhetõ.
Mehmet, Onur és a nagyapa a kórházban már a veszteségekrõl és a családoknak fizetendõ kártérítésrõl beszél.
Gyöngy és Engin egy nagy vacsoránál ülnek, amikor Mehmet telefonál. Gyöngy faggatja, hogy mi a baj, de Mehmet csak annyit mond, azért gondterhelt, mert hiányzik neki. Másnap Gyöngy a bemutatóra készül, ideges, hogy minden jól menjen.
Defne balhézik a szüleivel, valami ünneplõ ruhát reklamál Pináron. Pinár titoktartás örve mellett elárulja Onurnak, hogy Gyöngy gyereket vár. Onur nagyon örül, rögtön gratulálni akar Mehmetnek. Pinár megakadályozza, a romantikára hivatkozik, meg hogy a férjének nincs érzéke hozzá.
9/10
napraforgó 2014 jún. 05. - 07:11:34 9/10
(889/2414)
Onur a gyárba, Mehmet a kórházba megy intézkedni. Bahar is ott van. Próbálnak intézkedni. Sok a sérült, köztük életveszélyes állapotban lévõk is. A nagyapát is értesítik a balesetrõl
Mehmet a telefonban nem mondja el Gyöngynek, mi történt, hazudik, épp az irodában unatkozik. De Gyöngy gyanút fog, nem olyan a hangja, mint máskor. Gyöngyék megérkeznek Kappadókiába, a szállodába.
Pinár reggel elmegy Gyöngy tesztjéért, megtudja, hogy a sógornõje terhes. Megpróbálja felhívni, de elõször nem jár sikerrel. Aztán késõbb sikerül beszélniük és elmondja neki. Gyöngy arra kéri Pinárt ne fecsegje el, õ akarja Mehmettel közölni a jó hírt elõször.
Rukiye ugráltatja Orhánt, hogy épp mit kíván. Szerencsére õ is és a babája is jól vannak.
Király Zsuzsa 2014 jún. 04. - 17:51:14
(888/2414)
mankos köszönöm a gyors választ.
Amennyiben jól értem a dráma sorozat témája, hogy két testvér egy lányt szeret.
Nyelvek ismerete nélkül, a játékot és a hangsúlyt figyelve csak, kiabálást, verekedést, veszekedést észleltem, a 10 epizódban. Ezt varriállják 80 epizódon keresztül ?
malvinkicska 2014 jún. 04. - 15:13:24
(887/2414)
Az elmaradt részek fen vannak a Viasaton.
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 13:50:52 9/10
(886/2414)
Csak azért gondoltam, hogy Enginnek benne lehetett a keze a tûzesetben, mert õ tudta, hogy Mehmet is jönni akar az expora, de mégsem aggódott, mikor Gyöngyért ment, nem kérdezett rá Mehmetre, hogy hát õ mikor jön, ha nem most, velük, stb. És annyira biztosra mondta a nénikéjének, hogy 5 nap múlva ott lesznek Párizsban.
Tehát valami olyan elfoglaltságot talált Mehmetnek, ami eltart legalább 5 napig.
De persze ez csak az én elméletem, lehet, hogy minden csak puszta véletlen....
malvinkicska 2014 jún. 04. - 09:53:06
(885/2414)
Azt írtam szeretném ha terhes lenne és úgy lesz hála az égnek, lehet Pinárnak valami eszébe jutott, hogy nem tudja ezt a nagy öröm hírt megosztani Gy-vel, vagy ki tudja csak játszom a gondolattal, ilyenkor mi jut az ember eszébe.
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 08:33:38 9/10
(884/2414)
Ha Gyöngy tesztje pozitív, akkor miért néz Pinár olyan furcsán? Azt hittem, fülig szalad a szája. Akkor már 3 unoka várna egyidõben gyereket, Rukiye babájával együtt pár év múlva 4 gyerek szaladgálna a villában.

Mankos, kicsit spoilerezhetnél... terhes, vagy nem terhes? Na és a tûz, Engin okozta, vagy valami véletlen baleset?
malvinkicska 2014 jún. 04. - 08:04:52
(883/2414)
Napraforgo szerintem a tûz dologban benne van az Engin keze mivel tudott róla, hogy M is készül. A teszt legyen pozitív én azt kívánom, most már következik E mocskossága biztos. SEref most igazán sajnálatra méltó, hogy ennyire nincs magán élete, a papa másképp gondolkodik errõl, mint Mehmed. A szülést ami illeti lazára vették a figurát, egy kettõre megszületett a kis Gyöngy.
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 08:02:55 9/10
(882/2414)
Bahar is egy kórházban csináltatott terhességi tesztet, aztán meg elvetette a gyereket, az elsõt.
Talán náluk nem volt olyan egyszerû megvenni a gyorstesztet, mint nálunk. Vagy csak jobban bíznak a kórházi vizsgálati eredményben.
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 08:00:19 9/10
(881/2414)
Jajj, annyira gyerekesek Mehmet húzásai, hogy titokban kémkedik az anyja után, meg az is, hogy álladóan "meglepetésbõl" követni akarja Gyöngyöt. Ez nekem megint olyan leskelõdés utána, féltékenységbõl. Miért nem lehet elõre megmondani, hogy elkísérlek szívem, és ha lesz kis szabadidõd, csinálhatnánk közös programokat, stb.
Én spec nagyon utálnám az ilyen utánad utazok meglepetésként megnyilvánulásokat. Most vagy megbízik a feleségében, vagy nem.
Persze Enginnél nem lehet tudni, õvele vigyázni kell... Na õbenne én sem bíznék.
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 07:52:07 9/10
(880/2414)
Gyöngytõl vért vesznek a terhességi teszthez, de sajnos csak másnap lesz meg az eredmény.
Rukiye újra, meg újra riasztja a férjét, hogy szülni fog, de eddig mindig vaklárma volt. De most éjszaka úgy néz ki, komoly a dolog, elment a víze. Orhán ideges, nem tudja, mit tegyen. Gyöngy és Mehmet kórházba viszik õket, és lám egy perc múlva már szólnak is, hogy Kicsigyöngy megszületett. Örömködnek.
Gyöngynek reggel indulnia kell Kappadókiába, a kiállításra. Mehmet majdnem elszólja magát, hogy õ is megy. A reggelináél ülnek, amikor Engin megérkezik Gyöngyért. Engin nem árulja el, hogy tud Mehmet tervérõl és nehezen viseli, hogy Mehmet hosszasan búcsúzkodik a feleségétõl. Engin és gyöngy elindulnak a kocsival, de Mehmet máris készülne követni a feleségét. ekkor Onur telefonál, tûz van az egyik üzemükben, azonnal jöjjön!
Engin biztosítja Gyöngyöt, hogy ez az utazás sorsdöntõ lesz számukra. (istenem, csak nem õ gyújtotta föl az üzemet, hogy Mehmet ne jöhessen???)
Pinár reggel elmegy az orvoshoz Gyöngy terhességi tesztjének eredményéért. Kinyitja a leletet és gondterhelten néz.
-------
Na vajon mi van a leletben?
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 07:32:47 9/10
(879/2414)
Mehmet Gyönggyel akar menni az expora, kéri a szobafoglalás módosítását, hogy Gyöngy kétágyas szobát kapjon. A szálloda felhívja Engin irodáját, a titkárnõje meg õt, hogy megcserélhesse Engin kétágyas szobáját Gyöngy egyágyasával. Engin savanyú pofával egyezik bele.
M Fikri hivatja Serefet. Elõzetesen Dzsihánnal beszélt. A nõ bizonygatja, hogy csak jó barátok Dzsihánnal. A nagyapa biztosítja, hogy nem áll az útjába, ha új életet akar kezdeni. De ha így dönt, el kell válnia Ahmettõl és el kell költöznie a házból. Szabadon eldöntheti, mit akar.
Majd Mehmet jön a nagyapához és érdeklõdik, hogy elzavarta-e Dzsihánt. A nagyapa elmondja az álláspontját. Nem akarja magányra kárhoztatni Serefet, szabadon dönthet, ha új életet akar kezdeni. Mehmet megdöbben, szerinte az anyjának nincs szüksége senkire, elég a gyerekei, unokái társasága.
Gyöngy is felelõsségre vonja, miért szól bele az anyja életébe. Még a nagyapa is több megértést tanusított. Seref magányosan üldögél a szobájában. Gyöngy bemegy hozzá, hogy van. Seref haragszik a fiára, nem akar beszélgetni.
Mehmet egy szép nyakláncot vett Gyöngynek. Meglepetésnek szánta a bemutató utánra. De Gyöngy megtalálta és felteszi a nyakába. Örül neki.
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 07:11:38 9/10
(878/2414)
Bahar körül nagy cirkuszt csap a család, óvják, kímélik. Mehmet felkeresi Dzsihánt, utasítja, vessen véget az anyjával való kapcsolatnak.
Rukiye rosszullétét csak jósló fájásoknak minõsíti az orvos és haza engedi õket. Rukiye erõsködik, hogy õ bizony megszül még aznap éjjel.
Engin a nagynénjére bízza a kislányát, aki Párizsba viszi. Biztosítja, hogy 5 nap múlva Gyönggyel együtt utánuk utazik. Eda pedig már nem számít, nem fog ellenkezni (???!)
Gyöngy megint megszédül az irodában. Délután elárulja Pinárnak, hogy talán terhes. A két nõ rögtön orvoshoz megy.
Dzsihán tájékoztatja Serefet, hogy Mehmet felkereste, mire Seref elrohan Mehmet irodájába és helyreteszi a fiát.
Gökhán bocsánatot kér Bahartól, amiért nem tudta megvédeni. Bahar biztosítja, hogy nagyon büszke rá és a munkájára, és hogy szereti õt.
9/10
napraforgó 2014 jún. 04. - 05:18:31 9/10
(877/2414)
A legtöbb ilyen hagyományos, vaskalapos nevelést kapott férfi egészen másként néz az anyjára, meg a többi nõre. Egy anyának feddhetetlennek kell lenni. (Õket meg a gólya hozta, mert egy anya nem fekszik le senkivel, még a férjével sem....)
Sõt a többi nõk között is vannak kategóriák, vannak akikkel lefekszenek minden skrupulus nélkül, de nem veszik õket el. És vannak a rendes lányok, akiket feleségül vesznek, aztán, ha úgy adódik, minden lelkifurdalás nélkül megcsalnak.

És a török férfiak eléggé hagyományos nevelést kapnak, még ma is.
Király Zsuzsa 2014 jún. 03. - 19:16:28
(876/2414)
Kérnék rövid infót, hogy a Kuzey Güney mirõl szól ?
Mi a tartalma,? mi a mondanivalója? Köszönöm zsu
malvinkicska 2014 jún. 03. - 18:49:34
(875/2414)
Én már semmin nem akadok fen, vannak olyan ismerõseim , hogy itt Mo-n is két családot tart el a csajok nem mondom , hogy puszi pajtások de jóban vannak ami inkább a két fajta gyerek, nem fogadják el testvérnek egyik a másikat.