Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 13:12:48 9/10
(954/2414)
Igen, ez nem úgy van, hogy egy nap felkel apu, hanem úgy, hogy módszeresen rombolja a nõ önérzetét. Pl. állandóan szekálja, mert 2-3 gyerek után rajta maradt 10-12 kiló. mert nem olyan karcsú tündér, mint amikor megismerte. Meg a fõztjét kritizálja. Szar, meg hizlaló, meg nem jó ízû, stb. Pénzt ugyan nem ad a soványányabb kosztra, na meg ha az van, azt is tuti megkritizálja. Meg lehet óbégatni, hogy miért nincs vasalt inge, meg kitakartírva a lakás, és nem számít, hogy az asszony is szaggatja magát egy munkahelyen. EZ? AKKOR IS az õ dolga! És ha egy nõnek nincs külön vagyona, pénze, stb, olyan háttere, ahová el tud menni, el tud költözni, hát nincs sok esélye. Szép szöveg, hogy én bezzeg nem hagynám verni magam, de hová mennél pénz nélkül 2-3 gyerekkel?
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 12:55:26 9/10
(953/2414)
Manapság még itt, nálunk sem (!!!) "dicsekszik" egy anya azzal, hogy egy férj veri a feleségét. Az még a szerencsésebb dolog, hogy a gyereket legalább nem verte.... Nem nagyon vetetnek látleletet, még egy bébiszitter sem, ha meg akarja tartani az állását...
Egy olyan társadalomban, ahol az a szégyen, ha valakit megvernek, és nem az, ha valaki ver...
Kisgyerek koromban engem is megszégyenítettek, ha meg kellett bûntetni engem, legyen az verés, sarokba állítás, vagy akármitõl eltiltás. (pedig objektíve jó kislány voltam. de már egy kis hangoskodás, testvérekkel civakodás, étel meg nem evése elég volt ahhoz, hogy büntetésben részesüljek... de hát ez régen volt...) Törökországban viszont lehet, hogy most tartanak ott, ahol mi 50 évvel ezelõtt....
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 12:35:13 9/10
(952/2414)
Ja, és az, hogy Engin Pszichiátriai eset, csak a volt neje véleménye volt, nem hiteles orvosszakértõi vélemény...
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 12:33:59 9/10
(951/2414)
Szerintem az ilyen patriarchális társadalmakban, mint amilyen a török is, azért ítélik az apának a már nem csecsemõ gyerekeket, mert eddig is õ volt a családfenntartó. Õ keres, neki van jövedelme, itt van biztonságban a gyerek anyagilag.
Itt az anya, Eda még elég labilis is lehetett a váláskor (naná, ha a férje verte, stb., de ez nem biztos, hogy ott latba esik. a rossz asszonyt lehet nevelni...) A kislányt nyilván nem kérdezik meg a váláskor (4-5 éves lehetett), és ki tudja, hogy egyéb tanúkat mennyire. Hallhattuk, hogy a bébiszittert is megverte, az is félt tõle!....
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 12:03:05 9/10
(950/2414)
És az is elég érdekes, hogy a kis Larát Engin engedélye nélkül Párizsban csak úgy kiadta a nagynéni Berknek. Az igaz, hogy Lara ismerte berket, meg a családtagokat, hiszen Engin korábbi sebesülése idején náluk volt, de azért a nagynéni nem ismerhette õket annyira, hogy csak úgy odaadja a gyereket....
Amúgy a visszahozott Larát az anyjának adták ki.
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 11:47:32 9/10
(949/2414)
Enginrõl késõbb nincs info, azt még láttuk, hogy bevitték a kórházba a hordágyon, a sok véres sebével, de aztán semmi. nem igazán érdeklõdtek utána...
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 11:45:31 9/10
(948/2414)
Engin a helikopternek adott újabb helyszínen - megint valami parkoló - lövi le Mehmetet, megint a lábát. aztán még ordítozik és ráfogja a pisztolyt, le akarja lóni a földön fekvõ Mehmetet. ekkor a háta mögül Gyöngy ráfogja a másik pisztolyt, majd lõ.
Igazából nem is láttam, hogy mikor, honnan vette elõ, mert egyszerre nézem a számítógépem monitorját, billentyûzetét, meg a félig a hátam mögött lévõ TV készüléket.
Én elõször úgy láttam, hallottam, hogy Gyöngy 3 golyót eresztett belé, a mellkasába, hasába. Késõbb, a visszaemlékezésnél már határozottan 5 lövést lehetett hallani....
Mikor Engin már 3 piros, lõtt sebbel fekszik a földön, Gyöngy hisztirohamot kap - nem halhatsz meg, nem, térj magadhoz, stb. Mehmet meg csak nézi. Aztán nyilván észreveszik, hogy a férfi nem halott, akkor Mehmet segítségével valahogy betuszkolják az autóba és Gy elindul, hogy kórházba vigye õket. Majd a hátsó ülésen ülõ mehmettõl kérdezgeti, hogy engin él-e még.
malvinkicska 2014 jún. 12. - 10:42:55
(947/2414)
A sorozatok nem semmik vannak ahol egy lövéstõl meghalnak, ez a barom még 3-tól sem. A Gyöngy aggódása nem tetszett , mikor kettõjük élete volt a tét, szerintem sokkot kapott és azért sajnálgatta E-t, szerintem ez sima önvédelem volt, a jogokban nem vagyok jártas, sõt E elõre kitervelte az egészet, majd látjuk elkezdõdött a3-ik évad. elég zûrösen.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 12. - 09:02:20 9/10
(946/2414)
Sajnos délután tudom megnézni a mai részt , most olvastam a tartalmat amit írtál . Nyugtalanít , hogy Enginrõl nincs konkrét helyzet . Mi van vele nem halt meg ? Lehet gonosz vagyok ,de azt kívánnám neki . Bár az is lehet túléli , de akkor a börtönbe mehet . Légyszives írd meg ,hogy lesz . Köszi !
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 07:46:54 9/10
(945/2414)
A nagyapa megnyugtatja az ébredezõ M-t, hogy Gy a körülményekhez képest jól van, az orvosok ágyba dugták, hogy pihenjen. Bejön a család többi tagja is a kórterembe, Seref sírdogál, a többiek örömködnek.
Gy álmában újra éli Engin lelövését. Most hallom, 5 lövés volt, bár csak 3 sérülést láttam a férfin. (??) A család õt is meglátogatja. E még a mûtõben. pinár faggatja Gy-t, mi történt, mit akart tõle E.? De gy nem válaszol.
A házban Rukiye és Seher is aggódik. Szafia nagyi felébred, keresi a családtagokat. A lányok megpróbálják titkolni az eseményeket, de hiába. Szafia is megjelenik a kórházban. Gy-höz akar menni. gy nagyon örül a nagyijának.
A két fiatal házaspár a büfében beszélget a történtekrõl, Gy mégicsak lelõtt egy embert - de önvédelem volt. Megint 3 lövéésrõl beszélnek (???) blabla. pinár örülne, ha E meghalna.
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 07:29:26 9/10
(944/2414)
Gy kórházba viszi a sérülteket, aggódik M-ért. Hisztérikusan kiabál a kórháznál. A sebesülteket beviszik. Gy. fölhívja a családot. Seref veszi föl, Gy pár szót tud csak beszélni, elhívják. elmondja, hogy már isztambulban vannak, Mehmetet épp operálják. Majd leteszi a kagylót. Seref és casalád nem is értik, mi történt, szanaszét rohannak. (gondolom megpróbálják megtudni, melyik kórházba vitték Mehmetet).
Gyöngy sírdogál Mehmet betegágyánál, akit már elláttak, magát hibáztatja a történtekért. Mehmet nyugtatgatja.
Berk úgy tûnik visszahozta Larát Törökországba , épp az irodájában szórakoztatja a gyereket. Vajon hogy tudta hazahozni??? Az új asszisztense vigyáz a kislányra.
A család becsõdül a kórházba, Gy-t kérdezgetik, mi történt. Gy elmondja, hogy lelõtte E-t. Nagyapa elküld valakit gy ruháiért. Gy közli, a rendõrség megtiltotta, hogy távozzék. Várakozás közben elájul, rögtön intézkedni kezdenek, rögtön orvosi ellátást kap. Nagyapa Mehmet érdekében beszél az orvosokkal és a rendõrséggel. Gy-t vizsgálja a nõgyógyász, elõször a vetélés lehetõségérõl bszélnek, de késõbb úgy tûnik, hogy rendben vannak a dolgok.
Gy-t kihallgatja a rendõrség. Seref nagyon aggódik a hölgyekkel Gy és az állapota miatt. Gökhán jó hírekkel jött, Mehmet felébredt, õket várja.
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 07:05:38 9/10
(943/2414)
Mehmet hajnalban az alvó Onur mellõl megszökik a kórházból. onur értesíti a rendõrséget.
A helikpopter a megbeszélt helyen várja Enginéket. E taszigálja gy-t, amikpr elõront Mehmet, aki valahol ott várakozott. e pisztolyt ránt és meglövi. Mehmet a földre rogy. ekkor Gyöngy 3 lövést ereszt Enginbe, aki úgy tûnik meghalt. Gy. hisztizik, kórházba kell vinni, nem halhat meg. de Mehmet is elég harcképtelen, megint a lábába kapta a golyót. megpróbálják betenni a kocsiba Engint.
onur értesíti a családot Mehmet kórházbóli távozásáról. Mindenki aggódik.
Gyöngy vezeti a kocsit, amivel kórházba szállítjaa sérült Mehmetet és a haldokló engint.
Emira 2014 jún. 11. - 20:36:39
(942/2414)
Köszi az infót!!:)
Hihetetlen, hogy ez a Mehmet mennyit bunkózik, már bocsánat.Én is azt gondolom, hogy Mehmet önfejûsége miatt kerül börtönbe, el sem tudom képzelni, hogy most megint miért lesz szemét Gyöngyel. Amúgy az tényleg vicces, hogy az amerikai filmekben ezer sebbõl vérezve is még felállnak, itt meg egy méternyire sem tudott kinyúlni a fegyverért :)
9/10
napraforgó 2014 jún. 11. - 13:31:42 9/10
(941/2414)
Szerintem a helikopter pilótája nem láthatott semmit a támadásból, meg a lövöldözésbõl. Engin már elhajtott Gyönggyel, amikor a földön fekvõ, vérzõ Mehmet meghallotta a helikopter zúgását. Aztán eldõlt, a kocsijától kb. 2,5-3 méterre. Gondolom a pilóta a helikopterrel vitte kórházba, bár errõl nem tettek említést.
Bár az igaz, hogy Mehmet visszalõhetett volna, talán megszerezhette volna a pisztolyt.ha eltalálta volna Engin kezét, akkor talán sikerült volna neki kiszabadítani a feleségét. De ha pl. a lábát lövi meg, vagy a kocsija kerekét? Mi a biztosíték, hogy a következõ golyót nem Gyöngy kapja, bosszúból. Szerintem nem akarta kockára tenni a nõ életét.
Emira 2014 jún. 11. - 13:30:30
(940/2414)
Azt tudja valaki, hogy meddig lesz Gyöngy börtönben? Mi lesz a babával?
khajni87 2014 jún. 11. - 12:31:11
(939/2414)
Sziasztok. Ma kiszámoltam egy külföldi oldalról nézett epizódidõkkel és ha 42 percet veszek akkor még kb 71 rész van , ha meg 45 perccel akkor még kb 61 rész van hátra, remélem leadja a viasat3 végig, eddig 111 . részt látok hogy leadnak,de csak nem hagyják félbe.Amit láttam részleteket nem értem ezt a dolgot hogy Engin elrabolja, pisztollyal fenyegeti Gyöngyöt, bántja Mehmetet is , a pilóta mindent lát , tehát szemtanú és mégis Gyöngy megy börtönbe( fõleg hogy Engin akkor még életben van a kórházban ).....
Amúgy meg nem értem Mehmet mért nem lõtte le Engin azután hogy Gyöngy már újra a kocsiban ült és Engin egyedül volt, jó persze combon lõtték de ott volt a fegyver elérhetõ közelségben, ennyire nem kell már bénázni, hanem jól lelõni Engint ......Igy elbénázni a lehetõséget....
malvinkicska 2014 jún. 11. - 09:01:22
(938/2414)
Szerintem a pilóta is fél Eningtõl, de lehet megbeszéltek valamit M el vagy ki tudja holnap már kiderül, biztosan. A második évad elég csúnyán zárul.
9/10
napraforgó 2014 jún. 11. - 07:47:32 9/10
(937/2414)
Gy csak sírdogál a kocsiban, majd elájul, vagy elalszik. E megint a helikoptert hívja, változtat az útirányon. Mehmetet kórházba viszi egy helikopterpilóta, aki Engin rendelésére ment oda. Ellátják a lõtt sebét. Nem kelhet föl, mert elvérezhet, ha felszakad a sebe. M a pilóta segítségét kéri, de az elõször nem akar segíteni. M könyörög neki, hogy segítsen, ha van felesége, gyereke, megértheti õt. E a pilótát hívja, most Marokkóba akar menni, megegyeznek, hol és mikor találkoznak. Befut Onur és egy rendõr, de Mehmet nem mondja el nekik Engír telefonját (???!!! miért, de nagy marha ez a Mehmet, nyilván saját maga akar leszámolni Enginnel), elengedi a pilótát, olyan jelentõségteljes: köszönöm a segítségét mondattal. (közben Dayan énekel gyönyörûen)
9/10
napraforgó 2014 jún. 11. - 07:33:45 9/10
(936/2414)
Tovább folytatják a keresést. Mehmet és Onur Kappadókiában, Bahar, Gökhán és Kemál - akit a rendõrség emberének adtak ki - Engin és Gyöngy irodájában. Seref, Gülszün és M Fikri Szafia nyagyi betegágyánál virrasztanak. Mindenki a híreket várja. M és O az étteremben megtudják, hogy sok barlanglakás van a hegyekben, odamennek szétnézni, de már esteledik és nem találnak semmit. Bahar megtudja, hogy Engint és Gy-t Párizsba várják még aznap éjszaka. M és O úgy döntenek, hogy azonnal párizsba utaznak. Engin bemegy a városba bevásárolni. A torkos kisfiú felismeri. Keresi a névjegyet, amit Mehmettõl kapott, de nem találja, elveszítette. Engin az ájult Gy-t akarja magához téríteni és megetetni. Ájszel értesíti Engint, hogy Mehmet keresi õket. Engin megnyugtatja, hogy csak pihennek még pár napot. A kisfiú sikeresen megtalálja M-éket és megmutatja, E hová vitte Gy-t.
Szafia nagyi magához tér, persze Gy után érdeklõdik.
E ruhát és kaját visz Gy-nek, majd elindul a gyenge, támolygó nõvel. O. és Mehmet megérkezik a sziklabarlanghoz, de a búvóhelyet már üresen találják. Megtalálják Gy kikötözéséhez szükséges eszközöket, a szétdúlt ágyat. M kétségbeesik, fél, hogy E megerõszakolta a feleségét. Elveszti a fejét, O csillapítani próbálja. M elszáguld O és a kisfiú nélkül. O felhívja a rendõrséget. Engin Gyöngyöt egy kis faluba akarja vinni, megint fantáziál, milyen boldogok lesznek ott a nászútjukon.
Mehmet késõ éjszaka megtalálja, utoléri E kocsiját, (csoda, hogy a férfi nem is veszi észre az éjszakában a kivilágított másik kocsit...) Ócska pisztolyos huzavona kezdõdik a két férfi között: ereszd ela nõt, nem, lelõlek, akkor én a nõt lövöm le, stb. Engin meglövi M lábát, majd a kocsiba zárja Gy-t és újra elhajt. (bár már hallottuk a helikopter zúgását...)
malvinkicska 2014 jún. 10. - 15:12:28
(935/2414)
Reméljük M ésO keresése célba talál, Engin nem akar nappal repülni inkább éjjel, akivel telefonálgatott, azt mondta azért fizeti azt csinálja amit mond. Gyönggyel elég durva volt, hogy képzeli ezek után szeretné, teljes totál hülye.Az egész család nagyon aggódik, fõleg most kitudódott a baba dolog.