Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 jún. 16. - 07:46:17 9/10
(994/2414)
Defne sárkányt röptetni hívja Mehmetet. Gyöngy a börtönudvarról látka, hogy egy sárkány az õ nevével jelenik meg az égen.
Mindenki egymásra gondol és álmodozik.
Gülszün igent mond Levent állásajánlatára, a család készülõdik, majd taxiba száll.
Gyöngyöt kiengedik a börtönbõl (habár nem tudjuk, miért???) A nõk kedvesen búcsúznak tõle.
Mehmet felkeresi Engint a kórházban és beszél vele.
Szerintem az nem lélegeztetõcsõ, ami a szájában van, hanem valami szonda !!!
Mehmet közli enginnel, hogy gyöüngyöt kiengedték. Engin meg azt igyekszik Mehmettel elhitetni, hogy Gyönyg õt szereti, ezt mondta is neki. kérdezze csak meg a feleségét. Mehmet távozását követõen a gépek sípolni kezdenei.....
9/10
napraforgó 2014 jún. 16. - 07:32:46 9/10
(993/2414)
Gülszün elmegy az apjához, hogy elmondja, a férje Angliában kapott állást. Az apjától kér tanácsot, hogy Angliába költözzenek-e. Õ nem szívesen menne, de...
Az apja azt mondja, Gülszünnek kell meghoznia a döntést, csak a boldogságát nézze. (csak nem kiírják a történetbõl????)
Mehmet megkeresi a pilótát, és a segítségét kéri. A pilóta nem akar segíteni, fél a bosszútól. Családos ember. stb.
Mehmet a születendõ gyerekével érvel, majd arra kéri a pilótát, hogy segítsen. átadja az elérhetõségét, a tárgyalás idõpontját stb.
Defne sárkányt akar rörtetni az apukájával. Pinár kétségbeesik, egy gyerekkel sem bír, és jön a második....
Mehmet meglátogatja Nihánt, neki panaszkodik, mennyirte aggódik Gyöngy miatt. Nihán megpróbálja föllelkesíteni, és megmutatja neki, higyjen és föláll a tolószékbõl.
9/10
napraforgó 2014 jún. 16. - 07:32:17 9/10
(992/2414)
Gülszün elmegy az apjához, hogy elmondja, a férje Angliában kapott állást. Az apjától kér tanácsot, hogy Angliába költözzenek-e. Õ nem szívesen menne, de...
Az apja azt mondja, Gülszünnek kell meghoznia a döntést, csak a boldogságát nézze. (csak nem kiírják a történetbõl????)
Mehmet megkeresi a pilótát, és a segítségét kéri. A pilóta nem akar segíteni, fél a bosszútól. Családos ember. stb.
Mehmet a születendõ gyerekével érvel, majd arra kéri a pilótát, hogy segítsen. átadja az elérhetõségét, a tárgyalás idõpontját stb.
Defne sárkányt akar rörtetni az apukájával. Pinár kétségbeesik, egy gyerekkel sem bír, és jön a második....
Mehmet meglátogatja Nihánt, neki panaszkodik, mennyirte aggódik Gyöngy miatt. Nihán megpróbálja föllelkesíteni, és megmutatja neki, higyjen és föláll a tolószékbõl.
9/10
napraforgó 2014 jún. 16. - 07:16:33 9/10
(991/2414)
A mai részben Gyöngyöt szeretettel fogadják a nõk a börtönben. A kisfiú metélési ünnepén õ valami fõhelyet kap. Mehemet rooszul lesz Gyöngy õrizetbevételén, õt egy idõre újra kórházba viszik. A cssalád nõtagjai látogatóba készülnek Gyöngyhöz, Rukiyét is viszik.
Levent közli a családjával, hogy nagyon jó munkához jutott, ehhez viszont Londonba kellene költöüzniük. Özge lelkesedik, Gülszün viszont idõt kér, hogy átgondolja.
Mehmet tiltakozik Dzsihán ügyvédi megbízatása ellen, M Fikri próbál beszélni vele.
Berk tovább szívatja a gyakornokát, túlóráztatja ész nélkül.
Gyöngy és Mehmet egyaránt az együtt töltött szép idõkrõl álmodik. de gyönyg a börtönben ébred.

Berk látja, hogy a gyakornoklány az irodában aludt, miután elvégezte a munkát. Majd undokul egy újabb nagy adag munkával bízza meg a lányt.
Levent Gülszünt faggatja, hohy döntött.
Mehmet felkeresi Dzsihánt. elnézést káér tõúle, nem volt joga beleszólni az életükbe...
Majd a felesége érdekében kéri a férfit, mentse meg. Dzsihán a bizalom hiánya miatt elõször nem akarja vállalni az ügyet, majd amikor Mehmet elmondja, hogy Gyöngy gyereket vár, elvállalja.
khajni87 2014 jún. 15. - 17:53:46
(990/2414)
Nekem az is furcsa és hiteltelen volt,amikor Mehmet bement Enginhez a kórházba és õ magához tért és egy intubációscsõvel a torkában még nekiáll és tök érthetõen beszélget , na ilyen nem létezik, akinek egy ilyen csövet behelyeznek az max pislogni tud nem még szúrkálódni és betartani egy házasságnak, de tudom a sorozatban csavarni kellett még egy vihart Gyöngyék házasságába....
malvinkicska 2014 jún. 15. - 13:55:23
(989/2414)
A tiltott szerelem egy romantikus sorozat az igazgyöngy azt boncolgatja, a mélyen vallásos Fikri lány unokája házasságon kívül szült gyereket ahol ez még nem megengedett volt, valahol az erkölcsi normákat feszegeti, sok más egyébbel karöltve, annyira látszik a török sorozatokba ott még férfi uralom van. Lehet tévedek én az összes M-on vetített sorozatot megnéztem nekem ez jön le.
10/10
feketeagi 2014 jún. 15. - 13:25:49 10/10
(988/2414)
Igen a szikra nagyon ott van, Kenan és Berg esetében is a Kradayi-ba.
10/10
feketeagi 2014 jún. 15. - 13:23:18 10/10
(987/2414)
Karadayi-t én is nézem, néztem le vagyok maradva egy kicsit, Gümüst is azért kezdtem el nézni mert a forgatókönyv íróknak ez a volt az elsõ sorozatuk.
Nekem a Tiltott szerelem nem jött be, egyedül a Seherezádé volt ami nagyon tetszett és most a Gümüs, engem nem zavar, hogy szégyenlõsek, tavaly voltam Isztambulba és az idegenvezetõ direkt felhívta a figyelmet a pároknál, hogy a szájra puszi is tiltott az utcán, nem is láttunk egy csókolózó párt sem, õk még mindig azt vallják, hogy az intimitás a hálószobába való. Ami még érdekes, hogy nagyon sok volt a teljesen lepedõbe öltözött nõ, és az arcot hajat eltakaró kendõ, ha ebbe belegondolunk ebbe a filmbe még ilyen nem volt.
10/10
feketeagi 2014 jún. 15. - 13:14:13 10/10
(986/2414)
9/10
napraforgó 2014 jún. 15. - 06:05:28 9/10
(985/2414)
Ügyesek ezek a forgatókönyvírónõk, érdekes a téma, a történetvezetés, a jellemek, a dialógusok, végig fenn tudják tartani a feszültséget, stb.
Persze nagyon jók a színészeik is, az öreg Fikrit, Serefet, Gülszünt alakító színészek egészen kíválóak. De a fiatalok is jók, teljesen életszerû a játékuk. Engin pl. félelmetes elmebetegnek.
Emellett csak a Szulejmánt nézem, mint török soropzatot, nem rossz, de sehol sincs ehhez képest a gyönyörû kosztümökkel, meg a szépséges ékszerekkel együtt sem.
9/10
napraforgó 2014 jún. 15. - 05:54:11 9/10
(984/2414)
Tényleg, a tûzeset eléggé el lett felejtve. Nem derítették még ki, hogy nem baleset, hanem gyújtogatás volt? Pedig ha azt valahogy összefüggésbe tudnák hozni Enginnel... megvilágítaná a jellemét.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 14. - 22:45:40 9/10
(983/2414)
Törökül nem tudok ,de a cselekményböl sok levonható megérthetõ. Más kérdés a dialógus ,ott nagyon jó lenne tudni ,mert bõven van . Viszont ennek a sorozatnak is van fórum oldala és van aki a FB-ról angolról lefordítja az aktuális részt mindig. Így a tartalmat ismerve sokkal jobban képbe van az ember . Még a fordítóval szoktam kibogozni kissebb szövegeket , de nem egyszerû . Kb ennyi.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 14. - 20:53:36 9/10
(982/2414)
A két forgatókönyvíró nõ Sema Engenekon (37 é ) és Eylem Canpolat õ is harmincas éveiben lehet . Õk írták 2005ben a Gümüst . 2006 ban a Sila-t , 2012 ben a Karadayit ,( van még jó pár.) Nagyon jó írói vénával ,fantáziával megáldott két ifjú hölgy , teljesen lenyûgözõ teljesítményekkel. Én a Karadayi sorozatot is nézem , elképesztõ és fordulatos hétrõl hétre . A két fõszereplö Kenan Imirzaioglu és Bergüzar Korel kíváló játéka felejthetetlen élmény mint mindig. Valaki nézi közületek esetleg ? Ez egy kis kitérés volt .
A Gyöngy két utolsó részét most fogom megnézni .
Amit írtatok eddig mindent elolvastam a részekrõl és tökéletesen látjátok a helyzetet . Jó nagyon ez a fórum !
9/10
Érsekvári 2014 jún. 14. - 20:22:14 9/10
(981/2414)
Megteszed , hogy mgírod hol tudom keresni, elolvasni Kiváncrol illetve a sorozatrol szoló véleményt . Azt gondolom a Kurt seyit ve sura lehet szó , mivel ez a legújabb sorozata . Ennyire nem jött be ? Elkezdtem nézni még csak nagyon az elején járok , egyenlöre leköt és kivanc színészi teljesítménye nagyon komoly . Köszi a segítséget !
malvinkicska 2014 jún. 14. - 19:21:34
(980/2414)
Feketeagi én is olvastam mikor ezek a sorozat sztárok nyilatkoznak, nagyon fontos, hogy legyen meg az a bizonyos szikra köztük a szerelmes jeleneteknél, a nézõk azt lássák amit szeretnének, pedig tudjuk csak film. Kivanc ahogy játszik Songüllel, ott az a bizonyos szikra, ha a valóságban is úgy volt netán.
10/10
feketeagi 2014 jún. 14. - 18:03:28 10/10
(979/2414)
Nem ismerjük a törökországi viszonyokat, lehet sõt biztos, hogy ami nekünk hihetetlen és ésszerûtlen az sajnos még náluk mindig létezik.
10/10
feketeagi 2014 jún. 14. - 18:01:20 10/10
(978/2414)
Ha jól értelmezem a fordítást Kivanc új sorozata nagyon nem hozta a nézettséget ezért 30%-kal csökkentették a gázsiját. 3 éves szerzõdést kötött a sorozatgyártó társasággal, nagyon nem mûködik állítólag a fõszereplõ színésznõ és Kivanc között a kémia, tehát valószínû, hogy új partnert keresnek mellé, most, hogy folytatják e a sorozatot egy másik színésznõvel ( ez érdekes lenne) vagy másik sorozatot indítanak vele, ezt nem igazán értettem meg a cikkbõl.

Songülnek is vége a sorozatának a török született feleségek, itt is vannak találgatások, hogy kivel fog játszani!
malvinkicska 2014 jún. 14. - 11:51:41
(977/2414)
Fórumtársak jó itt lenni sok mindent megtudunk amire fel sem figyeltünk volna ha nem nézzük, ezt a sorozatot, más világ kultúrája és egyebek.
9/10
napraforgó 2014 jún. 14. - 05:37:39 9/10
(976/2414)
Lehet, hogy Törökországban van.
Lehet, hogy Gyöngy pont azért került be a börtönbe, hogy a sorozat készítõi az ottani áldatlan állapotokra rámutathassanak.
Látszik a hihetetlen zsúfoltság mind a férfi, mind a nõi börtönökben. Nem láttuk, hogy sétára vinnék a rabokat a börtönudvarra, vagy munkát végezhetnének, ami lefoglalná a napjukat. Az, hogy összezárják az õrizeteseket az elítéltekkel, az is törvénytelen más országokban. Megoldatlan a börtönben született gyermekek helyzete is.
Elsõ blikkre azt lehetett látni itt a nõi börtönben, hogy az ott lévõ nõk békések, rendesek, szolidárisak egymással, kedvesen fogadták az újonnan érkezõt is, nem acsarkodtak egymással, mint a férfi részlegen. Nem tartom lehetetlennek, hogy a nõk többsége mégis gyilkos, lemászárolta az õt sanyargató férjet. Nem úgy néznek ki, mintha piti tolvajok lennének, vagy csalók, pláne prostik stb.
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 18:04:22 9/10
(975/2414)
A fegyvertartási engedély nem jelenti azt, hogy azt oly módon lehet használni, hogy lelõhetnek vele embereket. A hivatásosok, akik szükség esetén használhatják a fegyverüket sem akármikor, meg akárhogy, arra megvan a protokol, hogy hogyan. Nekik szabályuk van arra, hogy lehetõleg csak sérülést okozzanak, ne öljék meg a támadót.
Mehmetnek volt-e fegyvertartási engedélye? Nem tudom. régebben láthattuk, hogy Fikri úr íróasztalában volt a fegyver, azt Mehmet már korábban is elvette, amikor Tarikhoz mentek.

Az teljesen igaz, hogy Gyöngy nem jelent veszélyt a társadalomra, nyilván nem fog eztán összevissza lõdözni. Pl. helyezhették volna házi õrizetbe is, akkor legfeljebb egy jó hónapig nem járkált volna el hazulról. Abban a marha nagy házban még bezárva sem érezhette volna magát, ha Afyonban kibirta egy picike lakásban a nagyijával. Egyébként azt a bíróságnak figyelembe kellett volna venni, hogy egy rossz egészségû, veszélyeztetett terhes nõ az elkövetõ, aki nem is biztos, hogy bûnös, szóval ez az elõzetes nem igazán érthetõ.

És az is furcsa, nem is hihetõ, hogy már elítélt nõkkel zárták össze. Volt ott olyan, aki már vagy 6 éve börtönben volt, hiszen az 5 éves fiának a körülmetélésére készültek épp.