Téma: Igazgyöngy

khajni87 2014 jún. 22. - 15:35:12
(1094/2414)
A házas-nem házas jogi elõnyeit értem semmi más része ennek, de pl nem kell apasági nyilatkozatot kérni, nem kell aggódni ha történik egyik féllel valami hogy ki a törvényes örökös, a gyerekek helyzete hogy kinél lesznek is jogilag tiszta és még nagyon sok minden egyenesebb és jogilag tisztább ha házas vagy mintha nem pont.
A mostani rész szerintem jó volt, Berk helyes döntést hozott , néha nem árt az elsõ megérzésre támaszkodni, ki tudja nem akkor hozunk e helyes döntést a magunk számára.Ha két ember szereti egymást akkor bármi megengedett, bár Törökországban ugye az együttélés annyira nem elfogadott létforma és szerintem is jó ha házas vagy ( nem személyeskedés )meg ugye Berk bevonul a kiképzésre ls lehet hogy utána meg elküldik háborúba, és lehet hogy annyira szereti a lányt hogy feleslegesnek érezte várni a házassággal, szerintem egyértelmûvé akarta tenni azt hogy szereti a lányt és vele akar lenni örökre és ez a számukra megfelelõ lépés.
DE ez is csak vélemény.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 22. - 14:12:20 9/10
(1093/2414)
Kicsit a házasság téma elment a magánszférátokba . Mindenki másképp csinálja , ahogy a LGT is megmondta , kár ezen fikozófálni !
SPOILER
A török Gümüsbe belepislogtam milyen fenforgás jön . Gyöngyék az új asszonyka szüleit és a Sadoglu családot összehozzák ismerkedni , de nem a villába , hanem egy külsõ helyszinen.
Bergnek és Dedimnek meglesz a szépmenyasszonyruhás esküvõje , most már a szülõk beleegyezésével.
Sorra születnek a kisgyerkõcök . Nihán teljesen lábra áll ,jön megy .sõt dolgozni fog a cégnél......
Még sok minden jön , jó elõre néztem , habár kukkot nem értettem , de így sem volt nagyon kínai......
SPOILER VÉGE
Persze gubancok voltak , vannak , lesznek ! ERzért érdemes nézni , így jó ahogy van !!!!!
khajni87 2014 jún. 22. - 09:49:22
(1092/2414)
Ha ezt ennyi idõsen, ennyi év után nem érted, hogy mi a házasság értelme akkor mindegy, felesleges tovább beszélni róla! Részemrõl a téma lezárva!
khajni87 2014 jún. 21. - 19:32:28
(1091/2414)
Sok olyan emberrel találkoztam akik csak együtt élnek aki csalódott valakiben és ezért nem házasodik, én nem nézek le senkit és nem is érzem magam jobbnak senkinél mert házas vagyok, csak nem értem mi az ilyesminek az oka hogy ennyire nem bizol meg magadban vagy a kapcsolatodban....Ezt soha nem értettem akkor miért van együtt két ember ha nem akar véglegesen a legnagyobb elkötelezõdést vállalni ha õ a megfelelõ ember akkor miért nem lehet hozzámenni ? Mert könnyebb kilépni ? Mert semmi jogod nincs és bárki elsõbbséget élvez nálad ? A házasság nem csak papir, annál sokkal több, és valamilyen szinten jogot is ad a másik emberhez , ha te igy vagy boldog ( és még mindig azt érzem hogy az olyan embereket akik a házasságot nem tartják megfelelõnek azok nagyot csalódtak és ez ennek az oka).Az a bajom ezzel hogy látom a sogórnõimet mint nem házas negativ példákat, egyiküknek a párja semmiben nem segit , a közös gyereküket alig látja és semmit nem segit sem érzelmileg sem anyagilag sehogyan sem, a másiknál pedig hiába élnek együtt 8 éve , kételkedik abban hogy a gyereke az övé, õ sem segit semmiben, még különszámlán vannak, és õk is lesz..ják egymást ahogy vannak....Nem lenézlek csak nem tudom érteni hogy ha együtt vagy valakivel ennyi ideje akkor min változtatna a papir, eddig is szeretted , ezután is fogod ha van papirotok az nem fogja ezt meggyengiteni szerintem,csak hivatalos lenne.De én nem értem , 23 év együtt és nem érzed helyesnek hogy férjhez menj? Én a világon senkinek nem akarom bizonygatni a házasság kontra nem házasság elõnyeit, de én jobban érzem magam a házasság gondolatától is, plusz nem szeretem az ilyen menjünk apasági nyilatkozatot tenni , ez annyira nem nekem való, persze sok embert ismerek akik szeretnek igy élni de én nem bántam meg a magam számára az elkötelezõdést, nem szeretnék bárki nem házas sorsára jutni hogy az az ember akivel 5-8 -20 vagy akárhány évet leélek és egyszercsak odavágja hogy akkor lehet cuccolni mert ez az én lakásom ahogy a nemházas sogórnõm kb hetente megkapja ( õt sem nézem le ) de nekem ezt soha nem mondta még a párom és örülök ha neked sem, remélem nem is fogja , de a házasság azért nekem több biztonságérzetet ad.Ez nem szól sem lenézésrõl , nem vagyok jobb senkinél és nem gondolom ezt magamról, egy kapcsolat nekem igy kerek , és hivatalos, ez az én véleményem, ebbe semmi ennél többet nem kell belegondolni.
khajni87 2014 jún. 21. - 15:45:36
(1090/2414)
Köszönöm szépen :) Valóban fontos hogy a megfelelõ ember legyen melletted a többi szerintem hozzáállás kérdése meg az akaraté hogy azzal az egy emberrel akarsz-e maradni és mit teszel a kapcsolatodért.
khajni87 2014 jún. 21. - 15:41:51
(1089/2414)
Szerintem ha két megfelelõ ember házasodik össze és mindketten akarják akkor sikerülhet is, és abban biztos vagyok hogy 15-20 év múlva is ugyanitt tartok, ugyanezzel a tökéletes emberrel, ugyanebben a házasságban.Nem félreértendõ nem templomi esküvõm volt, ketten két tanúval(a párom tanúja egy vadidegen ember volt ), sem virágom sem tortám és nagy felhajtás sem volt, az egész esküvõm 5 percig tartott aztán az esküvõi ebéd McDonaldsban volt, azóta sem bánom, egyszerüen a nõvérem olyan elveket adott át hogy lehet együttélni ha valaki azt akar de ha úgy gondolom a másik a tökéletes, a megfelelõ ember akkor miért ne lehetne összeházasodni.Én is éltem együtt az elõzõ két párommal de mindkettõ nagy L betûs lúzer volt és alkalmatlanok bármire ( õk még mindig egyik kapcsolatból a másikba ugrálnak) én pedig nem.....A másik pedig amiért szeretem a házasság intézményét az a stabilitás ( tudom élettársi kapcsolatban is lehet ) de én ebben hiszek és nem, nem vagyok hivõ.Nem akarok egész életemben egy élettársi kapcsolatban élni, abban én nem hiszek, szerintem a házasság más, és semmi sem történik véletlenül vagy tévedésbõl, és mint minden jó dologért a jó házasságért vagy bármilyen emberi kapcsolatért megéri küzdeni mert akkor legalább elmnodhatod hogy megpróbáltad és most õszintén melyik emberek közti kapcsolat nem úgy lesz egyre jobb ha megdolgoztok érte , sok sok kommunikációval, türelemmel-toleranciával és elfogadással....akár együttélés, akár házasság vagy bármelyik emberi kapcsolatnak nem ez az alapja ?
Azért maradok házas mert az akarok maradni mert ha megvan a nekem tökéletes ember akinek én vagyok a tökéletes akkor itt nincs többet mirõl agyalni sem 15-20 vagy 50 év múlva, és ezt vagy érzed vagy nem, egyszer házasodtam és többet nem fogok, természetesen elválni sem, elég érett vagyok felnõttként házas lenni ha már hozzámentem valakihez.
malvinkicska 2014 jún. 21. - 14:53:35
(1088/2414)
Nem azt írtam hogy boldogabb az aki templomba esküszik vagy tovább tart a házassága ha nem olyan, minta házasság intézménye nem divatos . Az egyházi esküvõk után váltak és fognak továbbra is válni. A papírok nem kötik össze az embereket fõleg a mai korban civilizáltabban élnek, ami nem megy nem kell erõltetni úgy van ez a házasságban is.
malvinkicska 2014 jún. 21. - 14:21:02
(1087/2414)
Annyiban hozzá szólok , hogy mióta engedélyezett az élettársi kapcsolat háttérben szorult olyan, mint a házasság, mert ami templomba köttetik az szent holtomiglan szól máma ez már nagyon nem divat. A párok összeköltöznek ha sikerül jó ha nem jön a másik, azt mondja mondás Megtalálta zsák a foltját ecetes kanna a dugóját. Fontos egy jó kapcsolatban rokon lelkek legyenek nem csak az ágyban, ha nem sok területen.Az elõttem szólónak további szép kitartó házas életet kívánok.
khajni87 2014 jún. 21. - 13:22:18
(1086/2414)
Én sem mondom hogy nem lesz néha nehéz, de régen sem a váláshoz rohantak hanem kommunikáltak egymással....Hiába volt 2-3 -5-6 vagy még több gyerek régen nem volt hagyomány ennyire a jaaj de szuper most , de nem gáz ha késõbb baj lesz legfeljebb elválunk....ha igy álltam volna hozzá ilyen alapon legalább háromszor férjhez mehettem volna, mégis csak ahhoz mentem hozzá akirõl azt éreztem hogy igen, ezt az embert még 50 év múlva is tudni fogom szeretni.ÉN sem rögtön rohanok a házasság vagy válás intézményéhez, de úgy gondolom ha valami ilyen spontán és természetesen jó akkor annak oka van,amúgy meg én hiszek a házasság intézményében, szeretem hogy van papirom nem a tulajdonjog miatt hanem ha baj van akkor engem vagy õt értesitsenek elsõ és egyetlen legközelebbi hozzátartozóként, én nem tudok papir nélkül lenni azzal aki ilyen tökéletes...meg ez nekem biztonságosabb, nem kell bizonygatni senkinek semmit , hanem egyszerüen õ aférjem, a társam és ezen nem változtat semmi, a vadházasság nem nekem való,kipróbáltam azt is, de nekem az nem megy, ezt igy jobban szeretem, a kapcsolaton valóban nem változtat semmit, de mégis, én jobban szeretem. Van akinek való, van aki nem szereti, én nem tudnék huszon x évig csak együttélni.Biztositék? Ha azt akartam volna veszek egy szobanövényt.....Nem azért maradok vele mert összeházasodtunk hanem mert tökéletes a házasságunk ( milyen is lehetne azzal az emberrel aki mos-fõz-takarit-bevásárol-ha együtt vásárolunk cipeli a csomagokat-nem iszik-nem drogozik-nem játékgépezik, azonnal hazaadja a fizetését, az összeset....és SOHA egyszer nem emel kezet rám , semmilyen hévben hogy aztán mentséget keressen magának és hibáztasson engem, kb nem tudok olyat tenni ami miatt komolyabban dühös), ha igen az is kimerül 5 percben , ennyi...
Azon meg hogy lesz e problémánk 10-20-40 év múlva az majd 10-20-40 év múlva kiderül és ha a legnagyobb problémát megoldottuk a 3.évben, azon is túllépünk majd ugyanúgy mint az elsõ nagy gondon...KOMMUNIKÁCIÓ a dolog lényege...
Csak ahhoz mentem hozzá aki a megfelelõ, ezt azért érzi az ember, a válás nem megoldás semmire , régen sem volt , én most sem tartom annak, különben hogy lennének még manapság is hosszú és szép házasságok ?
9/10
napraforgó 2014 jún. 21. - 12:37:12 9/10
(1085/2414)
Én örülök a ti szép kapcsolatotoknak, de ugye nem lehet tudni, hogy mi lesz 10, vagy 20 év múlva... Jó lenne, ha kitartana, pláne 2-3 gyerek után is.
Senki nem úgy kezdi a házasságát, hogy ha nem sikerül, majd elválunk. Vagy ha igen, hát ott ott már megette fene.
Szóval az ilyen jajj de szép kapcsolatok se jelentenek biztosítékot...
khajni87 2014 jún. 21. - 09:28:53
(1084/2414)
A véleményem csak részben tartozik a sorozat részéhez, de mint az évszámból a nevem mellett is sejthetõ én csak 27 leszek....de mikor a páromat 6,5 éve megismertem és az elsõ randink után alig 2 hónappal hozzá is mentem akkor az is hirtelen volt ? Jelentem hogy köszönjük szépen a kapcsolatunk tökéletesebb már nem is lehetne, a 3.-ik évben majdnem szétmentünk mert mindkettõnknek egyszerre 2 állása volt közben egyik lakásból a másikba költöztünk és alig találkoztunk 2 hónap alatt 3-4 szer és közben csináltunk egy két nem helyénvaló dolgot , de szigorúan csak fejben, de leültünk megbeszéltük és ezt nagyon sokszor megcsináltuk ( HOGY BESZÉLGETTÜNK) és azóta olyan jól tökéletesedett a kapcsolatunk hogy ma már évi 2-3 szor talán 5 percet van vita akkor sokat mondok.
Igy szerintem Berk az õ 3 hónapjával nem annyira a meggondolatlan kategória, mert ha szeretik egymást ( de igazán és komolyan gondolják hogy akkor én ezt a másik embert ténleg szeretem és vele akarok lenni és nem hányok a látványától)
akkor nem gondolnám hogy ez másnak a döntése kellene hogy legyen...Láttam példát rá hogy együtt van egy pár már6-8 éve és eszük ágában nincs összeházasodni mert annyira nem bizik a lány a párjában, ez is milyen már hogy többévet az életembõl rááldozok valakire akiben nem bizok meg...akkor nem kell együtt lenni.Én a páromban az elsõ pillanattól bizok, tisztelem és nála jobb férj nem létezik ( mielõtt valaki irná hogy biztos van, hát NEM, nekem legalábbis ).
Tehát ha azon ritka kivételeket nézem akik mi is vagyunk akkor szerintem nem biztos hogy egy ilyen döntés rossz döntés, hisz nem tudja kettöjükön kivül más hogy mit éreznek amikor együtt vannak, és nem biztos hogy elkapkodott döntés volt összeházasodni, régen nem is ismerték egymást a házasitandó fiatalok mégis ha szerencsések voltak életük végéig egyetlen embert szerettek , annak ellenére hogy nem õk választottak.Amúgy meg szerintem miért is ne lehetne nekik ennyi szerencséjük hogy sikerül egy jó és szép házasság?
9/10
napraforgó 2014 jún. 21. - 06:54:22 9/10
(1083/2414)
az öreg Fikri fel, = az öreg Fikri felé. Lemaradt az é betû, de talán érthetõ volt így is.
9/10
napraforgó 2014 jún. 21. - 06:51:17 9/10
(1082/2414)
Ahogy elnézem, itt a fórumon a többség a negyvenes, meg a hatvanas korosztályhoz tartozik. vagyis nem vagyunk már tini csitrik. Az odáig rendben van, hogy mindenki magának választ, meg õ él vele. De az is biztos, hogy ha nem jól sül el a dolog, akkor a családhoz fut majd panaszkodni, meg segítségért.
Berk sem kisfiú már, nemrég szó volt róla, hogy 25 éves. Azért ennyi idõs korban már kell tudni gondolkodni is. Õ egy hirtelen felindulásból kérte meg Díder kezét, nem azért, mert mélyen, legbelül megérett benne az elhatározás, hogy vele akarja leélni az életét. Bahar mondott pár kellemetlen dolgot Dídernek (ami mellesleg még igaz is volt, hiszen a fiú eddig valóban nem tartott ki egyik barátnõje mellett sem hosszú távon, ha megkapta õket, hamar dobta is, stb.), legfeljebb a tálalás módja volt kifogásolható.
Az ilyen, alig tudok róla valamit, a családjáról meg semmit sem kapcsolatok általában nem sok jóra vezetnek. Most majd jobban megismerik egymást (no, Díder már a TV-t nézi a férje helyett), és a családot, amely talán egyáltalán nem olyan, mint a saját -- hát én akkor nem jósolok hosszú idõt annak a házasságnak.
Itt Díder családja elég normálisnak tûnik, bár azon azért csodálkoztam, hogy azt, hogy Díder otthon lakik, de vannak éjszakák, amikor nem megy haza és még csak nem is közli a szüleivel, merre van, nekem sok. Mert egy szülõ aggódik, lehet, hogy a gyereke balesetet szenvedett, bajban van, stb, azért nem jött haza éjszakára. Azért ez a hol otthon alszok, hol meg nem, és senki se törõdik vele... Anyu csak azért cirkuszol, ha késõn megyek haza, azért meg nem, ha egyáltalán haza sem érek, nekem magas.
Én is úgy gondolm, hogy jobban meg kellett volna gondolni, nem csak fejest ugrani.
A család, meg a nagyapa hozzájárulása a házassághoz már elég formális, azt Bahar esetében is láthattuk, hiszen gyakorlatilag már együtt is éltek Gökhánnal. És akkor Pinár és Onur kapcsolatáról még nem is beszéltem, akiknek már közös gyerekük is volt.
Talán a lényeg szempontjából nincs sok jelentõsége, de szerintem azt a gesztust meg lehet tenni az öreg Fikri fel, hogy Berk elviszi bemutatni a lányt, meg a leendõ nászuram és nászasszony is eljön bemutatkozni. (vagy a fiú családja megy hozzájuk, ha az a szokás).
Így, hogy senki nem ismer senkit, még az utcán is elmennek egymás mellett, holott elvileg egy családdá lettek.
Azt hiszem, manapság a házasság jelentõségét már elfelejtik az emberek, vagyis azt, hogy ez komoly lépés.
Ma már csak úgy habókra összeállnak, vagy összeházasodnak, meg ugyanolyan könnyen szét is mennek, elválnak, errõl szinte már az állatok idõleges párválasztása jut eszembe. Semmi komolyság, semmi meggondolás, megfontolás. csak olyan hûbelebalázs módjára. Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebbõl. Persze az, hogy van, aki melléjük áll, az rendjénvaló. Az, hogy valaki nem okosan dönt, nem kell, hogy megfossza a családi támogatástól.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 20. - 22:03:18 9/10
(1081/2414)
Mai rész Berkrõl szólt . Igenis legyen saját döntése , mégha következménnyel is járhat (talán nem lesz) . Neki is elkell kezdeni a nagybetüs életet , nem gyerek végül is. Ebbe a csládba mindenki beleszól a másik életébe és szögegyenesen más a véleményük mindenrõl . Nincsenek azonos nézõpontok ami végül is elfogadható .
Fikri nagyapa korából adodóan elég vaskalapos, nehezen emészti meg a fiatalok döntését ,véleményét. Bekéne látnia övék a jövõ és nem akadályozni õket céljaik elérésében , inkább támogatni õket.
Baharnagyon furcsa és kõszívü egyetlen testvérével és az ellene irányuló kritikát nehezen fogadja el , hogy Berket ne irányítsa , ne szóljon folyton bele az életébe.
Mehmet és Gyöngy nagyon jó fej , hiába ók is fiatalok jobban átérzik , hogy a fiatal párt segíteni kell, ha most hirtelen döntést is hoztak .
malvinkicska 2014 jún. 20. - 18:57:25
(1080/2414)
Berk ezt a nõt szereti ki milyen virágot szakít olyat szagol, nem kell vele foglalkozni nem õk fognak vele élni. Bahar csinálta az egész balhét ,õneki sem tetszett , mikor kritizálták.
9/10
napraforgó 2014 jún. 20. - 17:09:51 9/10
(1079/2414)
Bahar nem úgy viselkedik, mint egy nõvér, hanem úgy, mint egy anyós. Egy féltékeny fiús mama. Azért annyival nem idõsebb az öccsénél, hogy ennyire dirigáljon neki, megszabja még azt is kit szerethet.
malvinkicska 2014 jún. 20. - 13:51:16
(1078/2414)
Való igaz ebben a sorozatban nincsenek gyerek programok másik sorozatban ezt nem tapasztaltam, itt a felnõtteké a tér reménykedem Gy másképp neveli a kislányukat, Bahar az már más inkább munkamániás, lesz bébi csõsz úgy is ez a divat.
malvinkicska 2014 jún. 20. - 13:02:21
(1077/2414)
Szépen megbeszélték a problémát, hogy elkésett M igazán aranyos Gy nagyon szereti mindent eltûr neki, Nihan meg dörzsölt kitanult, mint a cirkuszos ló, tudja M gyengéjét és él is vele horzsolással nem szoktunk a kórházba rohanni a gyerekkel hisz nem volt eszmélet vesztés csak egy nagyobb hoppá. A gyereket kellene figyelni nem egymást szórakoztatni, hisz a gyerekhez megy , vagy csak ez az alibi, hogy találkozzanak.A gyereket elvihetné a villába is elég nagy megférnek. Berk lehet elsiette a házasságot de ebben a családban már semmi sem lep meg. Baharnak meg rajzolni kellene valakit, hogy neki megfeleljen sógornõnek, A lány családja szolid , igaz a papa sem helyeselte a dolgot, na ez is kellett a történetbe, belefért.
9/10
napraforgó 2014 jún. 20. - 12:12:05 9/10
(1076/2414)
Az igaz, hogy Kismehmet nem sérült meg nagyon, de a film kedvéért csak nem dobják le a kisfiút, aki játsza, a csúszda tetejérõl... Ezért fogadjuk el, hogy a gyerek fejreesett és vérzett is. Akár agyrázkódást is kaphatott volna, szóval jobb megnézetni.
Szerintem, ha ilyen kicsi gyerek csúszdázik, egy felnõttnek ott kéne állni a csúszda mellett, és nem a padon üldögélni, ahogy Mehmet tette. De az igaz, hogy a kórházba menet azért fölhívhatta volna Gyöngyöt, hogy elmondja, mi történt.

Nihán valóban mindig Kismehmettel jön, hogy mennyire hiányzik neki az apja, aztán jobbára a felnõttek beszélgetnek, és a kicsi meg játszik a földön. Mehmetet még nem láttam, hogy odaült volna melléje építeni, vagy vonatozni.

Berk valóban eléggé hirtelen döntött és valószínûleg jogos a vád, hogy elkapkodta a házasságot. Azért valóban nem árt ismerni a másik fél családját, családi körülményeit. Meg van pár kérdés, amit tisztázni kell, pl. hol fogunk élni, és mibõl, akarunk-e gyereket, hányat és mikor, stb. Berk most bevonul, ki tudja ott mennyi a katonai szolgálat ideje. Miért nem tudtak várni a leszerelésig? Így külön kell élniük és ki tudja, hogy mondjuk 2 év múlva is szeretik-e még egymást. A csaj meg tanul, na azt is jobb még a házasság elõtt befejezni.

Ha Berk családja és a lányé is maximálisan támogatnák õket, még akkor is nehéz lesz ilyen körülmények mellett, de ha nem is értenek egyet velük, és a támogatást is megvonják, hát.... Berk már nem elõször szegült szembe a családdal, akkor se lett jó vége...
10/10
feketeagi 2014 jún. 20. - 11:41:21 10/10
(1075/2414)
Jó volt látni a mai részt, végre igazán együtt vannak, beszélgetnek, tehát igazi házasok lettek sõt barátok, Mehmet hallgat Gyöngyre ad a szavára véleményére, megbeszéli vele a dolgokat. Pillanatok alatt letudták rendezni azt is, hogy Mehmet lekéste a vizsgálatot, mondjuk én pipa voltam, ha idõben elindul akkor nem kerül ilyen helyzetbe, de megbocsátható, mert közben is szépen és egyértelmûen beszél Gyöngyrõl Nihánnak.