Téma: Igazgyöngy

khajni87 2014 jún. 23. - 22:14:50
(1114/2414)
Én azért értem hogy Gyöngynél mi csapta ki a biztositékot, meglátni együtt Nihánt meg Mehmetet a közös fiúkkal meghitten sétálgatni, és a terhességi hormonokat is hozzáadva én értem miért szinlelt alvást, már mondta Mehmetnek hogy ez ami van Nihánnal fáj neki és figyeljen oda erre Mehmet meghitten puszilgatja és ölelgeti Nihánt....Én is letörnék tõle még ha Mehmet mondja is hogy csak barátok....a barátomat nem puszilgatom és ölelgetem percekig....
Bahar meg ro...t önzõ módon viselkedik Berk házassága miatt , mi az hogy nem bocsát meg amig Berk fel nem hivja és nem kér bocsánatot tõle....ugyanmár mért kéne neki bocsánatot kérni mert merészelt dönteni a saját életérõl?
KIcsit túlzásba viszi fõleg ha ugye azt nézem hogy õ sem készült beavatni az esküvõjébe a családból senkit és ugye arra jól emlékszem az hogy a család mégicsak jelen volt, az nem Bahar érdeme hanem azt is Mehmet csinálta....szóval jó lenne ha elfogadná végre hogy egy 25 éves már igencsak nagykorú és nem kell az õ engedélyét kérnie....talán a wc-re is kérjen engedélyt nehogy megsértödjõn ? Ennyire már nem kéne hisztisnek lennie.
10/10
feketeagi 2014 jún. 23. - 16:20:48 10/10
(1113/2414)
Próbálok toleráns lenni, de néha én is lecsapnám:)) Na de akkor mirõl szólna a sorozat, én Mehmettel vagyok még így, néha nagyon megráznám, hogy ne legyen már ilyen barom.......de csak megtanulja a végére, hogy becsülje meg amije van, mert könnyen elveszítheti!
10/10
feketeagi 2014 jún. 23. - 14:34:25 10/10
(1112/2414)
Ilyen pasira ne buknának a nõk? Gyöngy is kikupálódott (bocs) szerintem egyre szebb lesz, sõt szerintem kimondottan szép lett így a sorozat közepére!

Szerintem Nihán elfogadta már, hogy Mehmet Gyönggyel van együtt, legalábbis megpróbálja elfogadni, de még mindig szerelmes Mehmetbe és a szíve mélyén még mindig van titkon egy pici remény benne, én nem ítélem el ezért. Talán nem kellene Mehmetet a kisfiúval "zsarolnia" ez az egy nem tetszik benne, hogy ráakaszkodik Mehmetre, de ezt meg Mehmetnek kéne normálisan kezelni.
Nem láttam még a mai részt, de amit írtatok, lehet hogy Gyöngy azt mondta Mehmetnek, hogy nem kell Nihánnal kapcsolatban mindenrõl beszámolnia, és lehet hogy így is érzi, de azért ha együtt látja õket, biztos érzékenyen érintheti, nekem is rosszul esne, vitatkozni meg már nem akar, és korlátozni sem akarja Mehmetet, nagyon kényes ez a helyzet én nem tudnám ezt elviselni vagy legalábbis nem sokáig.
malvinkicska 2014 jún. 23. - 14:03:58
(1111/2414)
Napraforgó én már arra is gondoltam az aki írta direkt szemléltetés képen,hogy a fiatalok másképp is nézzék a dolgokat a mi körülöttük zajlik, nem minden arany ami fénylik. Az élet nem mindig habos torta, vannak árny oldalai. Az idõs Fikri szemlélete mennyit változott és jó irányba, már más az elgondolása dolgokról, fõleg a fiatalok magán életével kapcsolatban, nekem ez a szerény véleményem.
9/10
napraforgó 2014 jún. 23. - 13:21:25 9/10
(1110/2414)
Igazad van, mindkettõ olyan naív, ha a saját életérõl van szó. Mehmet sem feltételezett semmit sem Berilról, sem Derimrõl, és most persze Nihánról sem. Mint ahogy Gyöngy sem Enginrõl. De azért az furcsa, hogy ennyien buknak rájuk...
A mások életét valahogy jobban tudják kezelni, legyen az Bahar, vagy akár Pinár élete.
malvinkicska 2014 jún. 23. - 12:32:00
(1109/2414)
Mehmed is észbe kap majd de már akkor lehet késõ Gyöngy is csak barátságot látott Enginnel kapcsolatban az szerelmet táplált iránta , elég rossz vége lett. Remélem itt azért nem lesz olyan tragikus vég.
malvinkicska 2014 jún. 23. - 11:46:34
(1108/2414)
Az ilyen hozzászólások tetszenek más is látja a kis csaj nagyon oda van M-ért, nem akar elköltözni a tesójával csak a közelbe tudhassa akit valamikor imádattal vagy netán még most is szeret. Azért ,hogy van egy gyereke még fiatal akad neki másik pasi, ne tegye tönkre ezt a sokat szenvedett párt. A papa lehet másod vagy harmad virágzását éli gondolom, a sok fiatal veszi körbe és változott a gondolkodása, egyedül a fának sem jó.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 23. - 10:59:51 9/10
(1107/2414)
GYöngy csele jól sikerül összehozta a két családot . Didem családja nagyon szimpatikus.
Szerintem összeillõ az ifjú pár , de Berg bevonulása nem jókor idõzitett , sok problémával járhat . Didem most még egy vadmacska ,de megfog szelidülni idõvel (reméljûk így lesz) .
Nihán most ,hogy önálló és talpraállt kezdhetne saját életet és levállhatna Mehmetrõl , persze a gyerek miatt nem egyszerû, de más férfit válasszon az életébe és ne GYöngy Mehmet házasságát "mérgezze " folyton . Nagyon számító kis dög ez a csaj, még mindig Mehmet után kuncsorog .
Seref elõnyére változik és a nyagyapa is kezd végre partnerre találni.
9/10
napraforgó 2014 jún. 23. - 08:48:29 9/10
(1106/2414)
Igazad van, azért a féltékenység nem kikapcsolható.
malvinkicska 2014 jún. 23. - 08:46:39
(1105/2414)
Napraforgó én most nõi aggyal gondolkodom sok mindenen túl vagyok, az én képzeletemben is megjelenne a zöld szemû szörny a féltékenység a Gy helyébe,most ki kit szeret jobban. M és Gy várják szerelmük gyümölcsét amiért annyit küzdöttek és itt ez a nõ, szóval elgondolkodtató eset ez, ezért szeretjük nézni gondolkodtat nap, mint nap.
9/10
napraforgó 2014 jún. 23. - 08:38:32 9/10
(1104/2414)
Azért nem lehet azt elfelejteni, hogy Mehmetnek volt élete Gyöngy elõtt is, és ennek az életnek következményei is lettek. Gondolok itt a gyerekre. Ha ezt mehmet elfelejtené, figyelmen kívül hagyná, hát épp ezért ítélnénk el. És nem lehet barátságtalan a volt barátnõjével, a gyermeke anyjával sem, hiszen valaha szerette. Azt meg már párszor közölte a nõvel, hogy õ most Gyöngyöt szereti és õ mindene, élete szerelme, stb. Ezt Nihánnak kellene megérteni, hogy nincs már esélye, nincs közös jövõjük, csak épp annyi, amennyi a közös fiukkal van. Én most nem látom, hogy Nihán tudatosan bomlasztaná a házasságukat, de hát...ezt ugye nem lehet elõre tudni.
9/10
napraforgó 2014 jún. 23. - 08:30:50 9/10
(1103/2414)
Nagyon nehéz jelenleg felfedezni Nihán viselkedésében azt, hogy szét akarná szedni mehmetet és gyöngyöt.
Persze, ha rés támadna közöttük, talán kihasználná az alkalmat.... De egy olyan nõ, aki inkább elhiteti a szerelmével, hogy meghalt, csakhogy ne legyen a terhére, tehát van benne egy ilyen önfeláldozás - nemigen tudom róla elképzelni, hogy szétver egy házasságot.

Na mindegy, a történet alakul, de rendesen. A nagypapa sokkal megértõbb, liberálisabb lett és Seref is egész jókat mondott neki, szóval õ is pozitívan változott. persze, Dider elhajlásait nehezen viseli, hát ez még valahogy érthetõ is.
malvinkicska 2014 jún. 23. - 08:25:36
(1102/2414)
Mindenesetre Nihan kivan tanulva egyszer már írtam is, mint a cirkuszos lova , milyen pofákat vágott mikor nem vacsorázott vele Mehmed, szóval vannak ilyen férfiak nálunk is akinek két családja van. Gyöngynek is véges a türelme, jó helyen landolt a képmutató rózsacsokor, én a helyébe a szemébe vágtam volna döntse el már végre kivel szeretné, folytatni az életét M. Azt nem állítom ,hogy Gy-nek nincs hibája én nõ lévén akár milyen türelmes vagyok azért ez már sok amit követ N-el ezek után tuti el válnék az énembe biztosan nem gázolna bele többet, éljen egérkével.
9/10
napraforgó 2014 jún. 23. - 08:08:14 9/10
(1101/2414)
Azt, hogy a cégnél fog dolgozni, még nem tudjuk. Azon, meg, hogy látta õket együtt, nyugodtan túltehetné magát. Kevés férj van, aki annyira kimutatja a szerelmét, szeretetét, törõdését iránta, szóval nem kell ez a hiszti. Nem azt mondta Mehmetnek, hogy megbízok benned, nem kell mindenrõl bweszámolnod, amit Nihámnnal csinálsz? hát akkor most mi van? mégse bízik annyira?
Szerintem gyöngy se 100-as teljesen. ha csinálja a fesztivált, õ fogja nihán karjaiba a férjét.
9/10
napraforgó 2014 jún. 23. - 07:45:12 9/10
(1100/2414)
Mehmet és Gyöngy szépen elrendezik Berkék ügyét, összebékítik a két családot, Berkéknek rendeznek egy szép esküvõi ünnepséget. Telik-múlik az idó, 3 hónap eltelt. Gyöngy már a 7,5 hónapban van, naplót ír a kislányának, hogy mennyire várja. A három kismama cseverészik és kötöget, már várják a gyermekeiket.
Nihán újra tud járni, ennek Mehmet nagyon örül, majd Onur és Pinár is. Arról beszélgetnek, hogy Nihán munkát keres.
Bahar egy nap rosszul lesz, de Gökhánnak azt mondja, ezek még nem a szülési fájdalmak.
Gyöngynek vannak fura dolgai. egy nap, mikor hazamegy, lepihen, majd amikor mehmet meglepi, virággal és édességgel akarja kényezteztni, akkor alvást színlel. Na ezt miért csinálja??? És késõbb is, amikor Mehmet kényeztetni akarja, mindig "alszik".
Díder nehezen birja a férje távollétét, mulatni jár a barátaival, részegen jár haza éjszakánként. (hát én nem adok sokat annak a házasságnak...) Seref cirkuszol vele, de díder visszabeszél neki.
khajni87 2014 jún. 22. - 21:22:15
(1099/2414)
Régen is voltak elrendezett szép és jól müködõ hosszú házasságok, és volt nem elrendezett hosszú évek után kötött rossz házasság vagy mint a Berk féle házasság hogy kicsit ismeri a lányt és olyan érzést ad amirõl érzik a házasságot kötõ felek hogy müködni fog , és azért a házasság is munka...Én is hamar házasodtam, egyetlen percig nem bántam meg a döntést és keményen megdolgoztunk érte, a legnehezebb idõben sem adtuk fel hanem megbeszéltük hol rontottuk el,és helyrelehetett hozni még az olyan jellegû hibát is ami nálunk volt.Szerintem ha jó okból házasodik az ember és szeretik is egymást akkor mindent meglehet oldani ha mindketten akarják Berk és a lány is.Szerintem miért is ne lehetne valami szép és jó dolog ebbõl ? Bárkibõl lehet kivételt erõsitõ szabály csak akarni kell.
9/10
napraforgó 2014 jún. 22. - 18:54:56 9/10
(1098/2414)
no hát ez elment, a mondat felénél...
Szóval nem tudom, hogy berk házassága mennyire válik be, de azt látjuk, hogy Mehmet és Gyöngy elõre elrendezett, megszervezett házassága a szerelem, meg vonzalom ellenáre sokszor defektet kap.
Lehet, hogy a Berké jobb lesz. Bár szerintem nem árt meggondolni a dolgokat... És nem utólag nyafogni, hogy nem ilyen lovat akartam...
9/10
napraforgó 2014 jún. 22. - 18:50:05 9/10
(1097/2414)
Nem tudom, hogy Berk hirtelen felindulásból elkövetett házassága mewnnyire válik be - ezt Mankos, meg azok, akik már látták eredetiben, talán tudják
khajni87 2014 jún. 22. - 18:49:41
(1096/2414)
Akkor azt gondolom az én családom a kivétel mert olyan mértékben támadták mind a kapcsolatomat és a választásomat hogy mi titokban házasodtunk , a családomból senki nem tudta, a kapcsolatot azóta sem tartjuk túlzottan és nem is bánom annyira.Talán ezért értem jobban Berk döntését és lehet szólnia kellett volna de azt láttuk hogy mikor bejelentette milyen durván támadta mindenki, és végülis már 25 éves és azonkivül hogy náluk hagyomány szólni de szerintem hiba biztos nem volt, csak hirtelen.ÉN megértem a döntésüket, fõleg Berket mert ha egy másik szemszögbõl nézzük a dolgot lehet hogy pont a neki megfelelõ embert választotta , az hogy a család nem ért egyet egy dolog nem nekik kell a lányt szeretni, végülis mégiscsak Berk vette feleségül.Bahar meg csak maradjon csöndben mert ha Mehmet és Gyöngy nem szervez nekik esküvõt és fogadást akkor õ is titokban ment volna hozzá Gökhánhoz, az mitõl más ?

Amúgy meg az elég béna a sorozatban hogy a nagypapa dönt egy katonai besorozásról, ez milyen szokás Törökországban ?
10/10
feketeagi 2014 jún. 22. - 17:31:47 10/10
(1095/2414)
Hú ha, milyen hozzászólások születtek!

személy szerint úgy gondolom, ez mindenki esetében a magánszférája, hogy neki mi fontos. Van akinek elég az együttélés vannak akinek a kell a papír is, lényeg szerintem, hogy mûködjön a kapcsolat....
Lehet ez papír nélkül is, de papírral is boldog vagy fordítva!

Berg esetében én is úgy gondolom, hogy ez egy átgondolatlan döntés volt és a család igen is fontos, én sem szeretném, ha a gyerekem beállítani, hogy itt a férjem vagy feleségem, szeretnék az elõzményeknek is részese lenni, hát még a házasságkötésnek! Az engedély kérés csak egy szép szokás, ezt láttuk Bahar esetében is, legalább megpróbálhatta volna Berg elõvezetni a dolgot, és ha mondjuk nagy az ellenállás na akkor mehet család nélkül az esküvõ.
Nem beszélve a katonaságról, a lány még tanul, Berg elmegy katonának és a lány marad otthon vagy, kifogja eltartani, na arra már jó a család? A lánynak nincs jövedelme, Berg katona lesz, na ez aztán a meggondolatlanság!