Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 júl. 01. - 14:07:21
(1234/2414)
Lemondott róla , mert beteg volt hazudott még sírja is volt most meg szánalmasan, azt mondja még mindig szereti, szóval nem olyan könnyû ebben állást foglalni nem beszélve, M még olyan jelzéseket ad felé ami bizalmat sugall, lehetnek talán még egy pár.
9/10
Érsekvári 2014 júl. 01. - 13:57:40 9/10
(1233/2414)
Mehmet és Gyöngy között semmi normális beszélgetés nem folyik , csak félmondatok : fáradt vagyok lefekszem ,hasonlók . Mehmet még jobban hajlandó lenne átbeszélni a szituációt , de Gyöngy valamiért nem hajlandó erre , inkább ordibálnak felverve az egész házat. Gyöngy nagyon makacs , hajthatatlan , Serefnek sem mond semmit ,pedig sokszor jobb kibeszélni a problémát.
Bahar is hasonló tipus , most jól belehergelte magát a válás gondolatába , ami rosszul sült el és Gökhán külföldre utazik. Egyenlõre Pinárék házassága tûnik most a legstabilabbnak ( félõ lesz még gond ).
Mehmet nagyon szemét ,hogy Ilkert jól "leforrázta " a hírrel . Ha velem se veled se alapon, nehogy már egymásra találjanak. A fiam miatt meg csak duma ,mert kõkeményen féltékeny a hapsira .
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 13:47:17 9/10
(1232/2414)
Ez nem egészen így van. Mert becsületes ember nem mondhatja azt - egyszerûen NEM mondhatja - hogy eddig szerettelek, eddig jó volt, most, hogy bajba kerültél, már nem kellesz. Aki ilyet tud mondani, az NEM becsületes! Az téged is úgy otthagy, ha bajba kerülsz, mint a pinty.
Ilyen esetben, mint amilyenben Nihán volt, csak õ, a bajba jutott dönthetett! Ha a másik fél, Mehmet hagyja el, õt mindenki megvetette volna. (legfeljebb az anyja nem, õ meg mentegethette volna minden ismerõs elõtt, de mindenki úgy nézett volna rá, mint a leprásra).

Láttam filmeket, ahol hegymászás közben lezuhant az egyik hegymászó. A kötél nem tartotta volna meg, viszont a fölötte lévõt is leránthatta volna. És a bajba került elvágta a kötelet. Lezuhant, de megmentette a fölötte lévõ társát. Igen, ez szép, meg nemes.
De ha a fölül lévõ vágja el a kötelet, hogy ne rántsa magával, hát mit mondanak? Hogy megölte, de minimum cserben hagyta a társát, akinek az élete rá volt bízva.
Ezért mondom, hogy mindíg csak a lent lévõ dönthet a sorsukról. Föláldozza magát a másikért, ha tudja. Ha meg nem, akkor mindketten nagy bajban lesznek....
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 13:34:31 9/10
(1231/2414)
Ebben igazad van. Egyszer már lemondott róla és a férfi valóban talált helyette mást, úgy, ahogy akkor elképzelte. Most már nem helyes visszaszivárogni az életébe.
A gyerek dolgában meg meg kéne állapodniuk, éspedig úgy, hogy az ne zavarja a mostani családi életüket.
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 13:18:47 9/10
(1230/2414)
No lám! Sajnos ebben sem értünk egyet. Szerintem Nihán nem követett el aljasságot Mehmet ellen, sõt, megadta neki az esélyt, hogy teljes életet éljn! Fiatal, majd talál egy másik lányt, megszereti - miért ne tudná megszeretni - megházasodik, gyerekei klesznek, stb. Szóval boldog lesz!

Ha pedig mellette maradt volna, örök életére egy nyomorékhoz láncolja magát. Nem hagyhatja el, mert... de nem kaphat meg mindent tõle. A nõ nem tud vele sétálni, táncolni, egyáltalán járni. És még hibásnak is érezheti magát élete hátralévõ minden napján. Vádolhatja magát (mégha igaztalanul is), hogy miatta került a nõ tolószékbe.
Aztán az évek múlásával belekeseredik ebbe a helyzetbe. Talán szeretõt tart... Vagy szeretõket. Esetleg lesz titokban egy másik családja. és majd magyarázhatja annak az asszonynak, hogy tudod jól, nem válhatok el, nem tehetek ilyet a nyomorék feleségemmel.

Nihán meghozott egy döntést anno. Azzal lehet vitatkozni, hogy jó, vagy rossz döntés volt, talán nem kellett volna, stb. De hogy aljasság volt, aljasság lett volna??? Biztos nem.
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 12:39:17 9/10
(1229/2414)
Töredelmesen bocsánatot kérek, tévedtem. Nem Mehmet hívta föl Nihánt, hanem Ilker! Õ mondta, hogy csak a hangját akarta hallani.

Mehmet a vacsoraasztal romjainak megtekintése után a teraszon sûrûn kérte Gy bocsánatát, elmondta, hogy csak õt szereti, csak õ a fontos számára és a kislányuk. De Gy. csak szomorú-zord arckifejezéssel a tengert bámulja, egy szóval sem mondja, hogy megbocsát. Erre M jó éjszakát kíván és felmegy a házba. Gy meg csak áll és bámul, ahogy szokott (jajj de útálom ezért, miért nem tud beszélni???!!!)
Másnap reggel is, mikor M bemegy a gyerekszobába, elmondja, hogy csak a kisfiára vigyázott, Nihán ott se volt, de ha tudta volna, hogy Gy várja, inkább hazavitte volna a gyereket is. Aztán faggaja Gy-t, mi baja, mondja el, Gy kinyitja a száját, majd rögtön be is csukja, és azt mondja, menned kell, várnak az irodában. erre M elmegy.

Na, most mit lehet erre mondani? Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Én nem sajnálom Gyöngyöt, ha szétmegy a kapcsolatuk. Aki ennyire béna és képtelen a normális kommunikációra, az maradjon magának. Ha az ember egy családban él, pláne nagycsaládban, mindenkivel tudnia kell beszélgetni! És õ leginkább a férjét rekeszti ki!!! Az anyósával is többet beszélget, mint a férjével. Vadidegenekkel meg még inkább. Lásd Engin. Ha ennyire képtelen az intimitásra... ahogy látom, már házasélet sincsen...

Szerettem ezt a nõt, mert olyan helyes, kedves kis fiatal lány volt, de most úgy látom, csak egy hülye p*csa.
malvinkicska 2014 júl. 01. - 11:43:45
(1228/2414)
A mai részben teljesen beigazolódott a sejtésem ennek a hapsinak , mind a két nõ kell, miért féltékeny ha Nihan már randizik, Ilkerrel nem, hogy örülne az a másik a csaj is szereti még M-t amit közölt is nem biztos érett egy másik kapcsolatra de a férfi türelmesen várni akar. Onur is közölte ne viselkedjen így, mert félreérthetõ egy szerelmes f-nek hiába adja a jó tanácsot nem fogadja el. Gyöngy miért nem tálal ki csak nyel ilyen hapsiért nem érdemes , mást mond homlok egyenest más csinál M ez olyan se veled se nélküled kapcsolat, jobb lenne nélküle, és szerese N-t. Dilruba adta a tanácsokat, hogy kellene vajon mit fogad meg belõle Gy Seref sértõdött nem vele beszéli meg a bajait.
10/10
feketeagi 2014 júl. 01. - 09:40:59 10/10
(1227/2414)
bocs...két nõ kell
10/10
feketeagi 2014 júl. 01. - 09:40:21 10/10
(1226/2414)
Még nem láttam a mai részt, majd csak esete tudom megnézni, de most komoly? Napraforgó tényleg ezt mondja Mehmet:
"Aztán felhívja Nihánt - csak a hangodat akartam hallani."

Ha igen akkor egy barom, és nem csodálom ha Nihán is félreérti a dolgokat, na ezt kellett volna, hogy Gyöngy hallja és akkor joggal vehetne a bõröndjét.

Amiket írtatok sajnos beigazolódott a sejtésem Mehmetnek mind a kér nõ kell!
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 07:56:18 9/10
(1225/2414)
Ó, vádaskodásnál az ember bármit a másik fejéhez vág. leginkább a saját hibáit...
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 07:40:22 9/10
(1224/2414)
Ilker ajándékcsomagot küld Nihánnak. Nihán elmondja, õ már volt szerelmes, nem akar újra csalódni. Ilker hajlandó várni.
Bahar takarítónõje megtalálja az irodában a kis csomagot, amit Gökhán a földre ejtett, Bahar kedves üzenetet talál benne, Gökhán nem akarja, hogy veszekedjenek.
Dilrube beszélni akar Gyönggyel valami más okból, de épp sírdogál. erre mindenféle jótanácsokat osztogat neki a saját életét citálva. Serf jön, kéri Gy-t, a bajait inkább vele ossza meg. De Gy. mérges, hogy Seref most is csak magára gondol (pedig szerintem most rendes volt...).
Pinár a saját vitáikról mesél Gy-nek, és hogy azok az ágyban érnek véget... Gy meg csak csodálkozva hallgatja...
Ilker próbál közelebb kerülni Nihánhoz, aki távolságtartóan viselkedik.
Mehmet féltékenyen beszél Onurnak, hogy nem akarja, hogy egy idegen férfi esetleg több idõt töltsön majd a fiával, mint õ. Onur figyelmezteti, ne viselkedjen féltékeny szertõként. Késõbb Mehmet pont akkor toppan be Nihánék irodájába, amikor Ilker megpróbál közeledni a nõhöz, épp hozzáhajol az asztala fölött és nyilván meg akarja csókolni.
Ilker bemegy Mehmet irodájába elnézést kérni a heklytelen viselkedésért, amikor Mehmet közli vele, hogy Nihán a fia anyja.
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 07:23:39 9/10
(1223/2414)
Gökhán csomagol, indulna, amikor befut Bahar, aki csak néhány ruháért ugrott haza. Megtudja, a férje haditudósítónak megy Izraelbe. Megdöbben, de aztán jó utat kíván. Gökhánnak ez nem esik túl jól.
Rukiye és Orhán kislánya hazakerült, a szülõk állandóan õt lesik, ha egyet nyikkan.
Dilrube változtatásokat akar a konyhában, Serefet vegzálja. A saját házvezetõjét akarja idehozni. Türelmi idõt ad Rukiyének a konyhában.
Orhán hazaérkezik éjszaka valahonnan külföldrõl, Pinár nagyon örül neki. Másnap együtt viszik Defnért iskolába.
Dídem panaszkodik a nagyapának, hogy Bahar kirúgta a késésért, aki tanácsokat ad neki.
Seref Gyöngyöt faggatja, mi baja, de Gy hárít, máskor beszéljenek. (jajj, márt megint átmegy néma halba...)
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 07:10:33 9/10
(1222/2414)
Milyen jól eltaláltam.
Elõször Mehmet azon dühöng, hogy Nihán valaki mással tölti az estét. Nihán rendreutasítaj, õ független nõ.

Aztán otthon gyönggyel cirkuszol. Magyarázkodni akar, Kismehmet, meg Nihán így-õgy, de Gyöngy nem akar hallani sem Nihánról. Zeng a ház tõlük. Gyöngy átmegy a gyerekszobába aludni, és még az ajtót is magára zárta. Mehmet az ajtón kívül panaszkodik, te már nem is törõdsz velem, csak Angyallal... Gyöngy kinyitja az ajtót, majd lecipeli a férjét a földszinte és megmutatja a szétdúlt vacsoraasztalt - ennyire nem törõdik vele... Mehmet sajnálkozik., szerelmet vall. Majd, mivel Gyöngy nem beszél vele, otthagyja és felmegy a házba.
Aztán felhívja Nihánt - csak a hangodat akartam hallani.
Mehemet az ablakból a tengert bámulja, gyöngy meg a gyerekszobában alszik a lányával. reggel Mehmet beoson a gyerkszobába, de Gyöngy rá se akar nézni. Próbál beszélni vele, magyarázkodni, de Gy elküldi.
Cameron007 2014 júl. 01. - 06:45:23
(1221/2414)
Miért gondolod, hogy elfáradt az éjszaka? :)) Szerintem max. egymás kezét fogák az éjjel.

Bahar és Gökhan esete jól el van túlozva, csakhogy náluk se legyen nyugis a helyzet.

Ami még eszembe jutott a résszel kapcsolatban, biztos, hogy azt akarták ábrázolni, hogy Gyöngy elhagyta magát, mikor abban a szerelésben jelent meg az esküvõn, Mehmet is megjegyezte, hogy most már átöltözhet. Szerintem ezért ámult el Nihanon, hogy milyen szép és csinos, mert a feleségét már jó ideje nem látta olyannak.

Megjegyezném, hogy a készítõk nincsenek a helyzet csúcsán, mert ilyen "elhanyagoltan" is nagyon jól néz ki Gyöngy, sõt.
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 06:34:12 9/10
(1220/2414)
Kicsit azért csodálkoztam, hogy Dilrube a nászéjszaka reggelén pogácsát sütött reggelire....

De azt látttuk, hogy Gökhán megpróbálta tisztázni a dolgokat Baharral, csak késõn, amikor már Bahar zárkózott el. nehéz eset. lehet mondani, hogy Gökhán elkésett a békülési szándékával. Ott, amikor Bahart elutasította a házassági évfordulójukon, Bahar besokallt.
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 06:16:59 9/10
(1219/2414)
Dilrube szuper. Most Seref megtudja, milyen az igazi anyós! A saját gyógyszerét kapja. Haha. ahogy kipaterolja serefet a szobájából...

lehet, hogy az a ház mégsem olyan, mint gondoltam?
9/10
napraforgó 2014 júl. 01. - 05:26:40 9/10
(1218/2414)
Érdekes az a nagy ház a tengerparton. Én úgy nézem, hogy 3 szintes. A tenger felõli oldalon a terasz a legalsó szint, oda látjuk, elég sok lépcsõn kell lejönni. Az alsó szinten van a szalon és az ebédlõ és néhány vendégszoba olyan félkör alakú hajóablakszerû megvilágítással. Na meg a konyha, és egyéb kiszolgálóhelyiségek. Talán itt van még az az ominózus nagyszoba is, amire Dilrubának fájt a foga. A tenger felõl nézve a második szinten vannak a nagy hálók. Legalább 6 háló van, gondolom 3-3 a két oldalon. Itt van Mehmeték sarokszobája, de Bahar, Berk szobája is, Pináréké is itt volt és Gülszünnek is itt volt egy szobája. A hatodik meg a gyerekszoba. Ennyi szoba legalább van a középsõ szinten, de lehet, hogy még több. Ez a szint a part felõl inkább földszint, itt be tudott mászni Berk és Dídem az ablakon. Ami a part felõl is emeletnek látszik, az a tenger felõl már a második emelet, vagyis a harmadik szint. Itt volt a nagyapa hálószobája és talán itt van az a nagy irodája is. (Bár erre nem esküszöm.)
Lehet persze, hogy tévedek, de így tartanám logikusnak.
Aztán ott van a "kisház", a gondnok háza, ahol Rukiye és Orhán lakik, amely följebb van a domboldalon, legalább a középsõ, de inkább a legfelsõ szinttel egy magasságban, esetleg félúton a kettõ között.
9/10
Érsekvári 2014 jún. 30. - 21:58:14 9/10
(1217/2414)
Ez a Dilruba asszonyság veszélyes nöszemély , Fikri valószínüleg jól "bevásárolt " vele . Nem Seref szobájára fájt igazából a foga , hanem már az elején beakarja bizonyítani az ö akarata érvényesül ( mindenben ). Serefnek erõs vetélytársa akadt . Az ugynevezett esküvön szörnyû jelmezbe bújt , olyan volt mint egy levitézlett örömlány.
Hazudos is az újdonsült Fikriné ,majd az öreget az orránál fogva vezeti , ha így megy.
Gyöngynél nem véletlen ,hogy betelt a pohár a Nihán névtõl már hülyét kap szerencsétlen .
Mehmet szeme rendesen kigúvadt amikor meglátta Nihán-Ilker csókját .
khajni87 2014 jún. 30. - 21:36:24
(1216/2414)
Csak annyira emlékszem hogy Pinár ha háttal vagyunk a bejáratnak akkor jobboldalra ment és ott az elsõ ajtót vágta be maga mögött( amikor az elsõ részek egyikében nagypapa hazahozta a reptérrõl), és azt hiszem amikor Didemet vitte haza Berk akkor õt is az ablakon juttatta be a házba, ebbõl gondoltam hogy õk a földszinten laknak...
Az biztos hogy nem Dilruba lesz a kedvencem bunkó , alattomos , sunyi hazug( jól indul a házasság Fikrivel, még elõtte hazudozik neki )...nála még Seref is jobb , ráadásul kispályás hozzá képest
9/10
napraforgó 2014 jún. 30. - 21:27:00 9/10
(1215/2414)
Szerintem minden gyerek az emeleten lakott, a nagyapa meg talán a másodikon. Mindig a legfölsõ ablakból nézett le a családra a teraszon.
És Dilruba is a saját háza legfölsõ emeletén lakott, oda mászott föl hozzá Fikri. Csak itt tört ki rajta a reuma, mert Seref szobájára fájt a foga.