Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 08:52:59 9/10
(1254/2414)
:D :D :D
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 08:52:09 9/10
(1253/2414)
Nem is tudom, hogy élhettek azelõtt telefon nélkül az emberek...---> :D :D :D
Hát pedig, bizony. Éltek emberek telefon, meg TV, sõt számítógép nélkül is.....
Szerintem, ha valakinek megbízható bébiszittere van, aki már régóta vigyáz a gyerekére, akkor nem kell minden órában hazatelefonálni, hogy minden rendben van-e. Fölösleges cirkusz az, hogy jajj, nem tudnék nyugodtan enni...
20-30, meg még több éve az anyuka a nagymamára bízta a gyerekét, ha este elment valahová. Nem volt még mobil, de normális anya nem telefonálgatoott haza minden telefonfülkébõl, hogy él-e még a gyereke. Sõt, elárulom, még vezetékes telefon sem volt minden lakásban! Oszt mégis túlélte a gyerek az anya távollétét!

Úgy gondolom, hogy akhhoz, hogy Nihán munkába tudjon járni, egész nap a bébiszitter vigyáz a gyerekére. Mert egy szóval sem hallottuk, hogy óvodába adta volna és csak esténként hív mellé szittert. Ha a nõ megbízható, akkor nem kell minduntalan ellenõrizgetni, és neki sem kell örökké jelentést tenni. Nyilván csak arra az esetre kell elérhetõnek lenni a szülõnek, ha a gyereket baleset éri, vagy belázasodik, ilyesmi.
Olyan meg elõfordulhat, hogy az ember az irodában, az íróasztalán felejti a mobilját. Általában nem lesz ebbõl baj, majd másnap reggel megtalálja.
sorozatkedvelõ 2014 júl. 02. - 08:50:48
(1252/2414)
Gyöngy nyugodtan csomagolhat jobban jár,ha elhagyja a "hárem" urát-szerintem. Mehmettel beszélni sem lehet,eddig minden beszélgetés úgy ért véget,hogy meggyõzte a saját igazáról Gy.-t.Egyik nõt sem tiszteli,se Gyöngy,se Nihán nem jelent számára többet,mint egy birtokolandó "tárgy".
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 08:38:53 9/10
(1251/2414)
Mehmet kicsit olyan, mint a másik sorozatban Szulejmán szultán. Ott is, nem kell már neki Májdevrán, de a nõ a gyerekével azért csak legyen ott kéznél, meg szem elõtt. Fel sem merül, hogy Májdevránt férjhez adja pl. valamelyik pasájához.
Úgy tûnik a török férfiakban mélyen benne van még a hárem gondolata. Ami az enyém volt valaha, az nem lehet másé! Nohát!
malvinkicska 2014 júl. 02. - 08:38:40
(1250/2414)
A kedves fórumtársak sok mindent leírtak a látottakkal, én még mindig kitartok azon véleményem mellett M-nek elment az esze amit követ, nem tudja eldönteni melyik nõt szereti jobban. A Nihan kapcsolata õt mit zavarja mint a hogy Gy mondta neki féltékeny önzõ alak, a gyerek szerintem számára csak alibi. A valós életben is nevelnek mostohák gyereket, és nem dõl össze a világ. Az lenne a legjobb Gy elválna nem tûrné tovább M megaláztatását, minden szabad idejét vele akarja tölteni, és élnének Gy meg szépen felnevelné a kis Angyalt, lehet boldogabbak lennének, mint marják egymást. Fikrinek idõskori elbutulása lehet nem figyel fel dolgokra eddig nagyon, résen volt most meg teljesen Dilruba alá rendelte magát amit az mond úgy kell lenni. Azon csodálkozom Seref nem figyelt még fel rá, így is az egész házat felfordította már az intézkedéseivel, gondolom nem lesz jó vége.
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 08:34:07 9/10
(1249/2414)
A nagyapa itt nagyon naívul, jóhiszemûen viselkedik, a vén Dilruba meg nagyon dörzsölt. Az, hogy a lánya bajba került, meg adóssága lett, nem jelenti azt, hogy egy birtok ára vagyonnyi adósságot halmozhatott volna fel. Itt azért már gyanakodni kellett volna, hogy talán lenyúlásról van szó. Na kíváncsi vagyok, meddig folytatódik még ez.
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 08:28:16 9/10
(1248/2414)
A teljes neve Mehmet Fikri Sadoglu. Szerintem két keresztneve van (habár a törököknél nem jellemzõ a keresztség). Szóval két "utóneve" van. Ez más népeknél is elõfordul. Jose Antonio, Jean Pierre, Marie Antoinette, stb.
Szokás kérdése, hogy ki melyik keresztnevét használja, egyiket, másikat, vagy a kettõt együtt. A Fikri nem vezetéknév itt.
Cameron007 2014 júl. 02. - 08:26:31
(1247/2414)
Nem is tudom, hogy élhettek azelõtt telefon nélkül az emberek...

Szerintem pedig Gyöngyre is igenis rá illik az önzõ jelzõ, tényleg úgy néz ki azt szeretné, hogy Mehmet csak vele és a lányukkal foglalkozzon.

Valaki írta itt Spoilerben, hogy majd még õ fog segíteni Nihannak, hogy az elvihesse a gyerekét is magával, mikor el akar majd költözni, micsoda önzetlen tett, úgy végre megszabadulhat nemcsak Nihantól, de a kisfiútól is.
10/10
édesmaya 2014 júl. 02. - 08:25:01 10/10
(1246/2414)
Köszönöm szépen, de süsü vagyok, a Sadoglu név eszembe sem jutott! Mindig az volt az eszemben, hogy az öregnek ez a neve, és nem más, hogy Mehmet Fikri.
Most már értem. Nekem is két keresztnevem van, és a férjemnek is, de sosem hívtak a másikon. És mi sem hívtuk egyszer sem egymást a második keresztnevünkön. Hát a töröknél ez is máshogy van.
Cameron007 2014 júl. 02. - 08:19:56
(1245/2414)
Az öreg Fikrinek vénségére elment az esze, ezt nem lehet máshogy mondani. Mondjuk én az ilyet nem tudom akkor sem sajnálni, ha teljesen kisemmizik, bár neki szép nagy családja van, adhatná nekik is a pénzt, de végülis felnõttek mind és sikeresek is, megállnak a saját lábukon, ha a nagyapa elosztogatja az egész vagyonát is.
10/10
édesmaya 2014 júl. 02. - 08:15:14 10/10
(1244/2414)
Sziasztok, szép reggelt!

Már régóta foglalkoztat egy kérdés: Ha a nagyapának Mehmet Fikri a teljes neve, akkor valszeg a Fikri a családneve. Dilruba csak Fikrinek hívja legtöbbször. Nekem ez olyan, mintha én úgy szólítanám a férjemet, hogy : Kiss, vagy Kovács! Hát ezt egyáltalán nem értem!
Aztán ez a nagyapa -féle "kisegítem a lányodat" dolog. Hát azért egy egész birtoknyi kisegítés elég nagy túlzás szerintem! Mintha nagyapa kissé szenilis lenne már, és nem tudná felmérni, ez azért mekkora pénz! Gondolom, vissza nem térítendõ "támogatás"! Ugyan melyik gyerekének, unokájának adott valaha is ekkora összeget, mert én nem tudok rá példát mondani! Hiszen Baharnak nem kellett lakást venni, mert Gökhanéba költöztek. Úgyszintén Pinarnak sem, mert Onur lakásába költöztek.Ennyire szerelmes lenne a papi, hogy nem lát tovább az orránál?!
- Gyöngy mondott egy furát: Joga van újra férjhez menni Nihannak. Ez megint egy baki, ugyanis Nihan nem volt még férjnél sosem, csak barátnõje volt annak idején Mehmetnek. Igazítsatok ki, ha nem jól emlékszem.
- Mehmetet meg csak dilisnek tudom nevezni, mit cirkuszol Nihannal az udvarló miatt, mintha a volt felesége lenne! Úgy felhúz ezzel a lökött viselkedésével, hol él, mit képzel magáról?! Remélem Nihan hozzámegy az udvarlóhoz juszt is, ha szeretik egymást! Na meg drukkolok, hogy elõbb-utóbb menjen máshova dolgozni Nihanka!
Cameron007 2014 júl. 02. - 08:13:11
(1243/2414)
Nihan gondolom teljesen megbízott a bébiszitterben, tudta, hogy jó helyen van a fia, nem felelõtlen attól, mert aznap éppen egy órával késõbb ment haza, ne vessük már tûzre, mert véletlenül elhagyta a telefonját.

Jól is teszi Gyöngy, ha inkább elválik Mehmettõl, ha egyszerûen képtelen elfogadni a fiát, tetszik vagy sem ugyanolyan gyereke a férfinak, mint a közös lányuk.

Mehmet eddig nem követett el semmilyen nagy bûnt, de ha a helyében lennék, én is más felé fordulnék.
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 08:00:45 9/10
(1242/2414)
Gyöngy a mártírt alakítja sokáig, aztán, amikor betelik a pohár, hisztrikus kitörései vannak. Sem ez, sem az nem teszi õt szimpatikussá. Nagyon rossz természete van.
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 07:55:39 9/10
(1241/2414)
Ha Nihán váratlanul döntött úgy, hogy vacsorázni megy Ilkerrel és errõl a bébiszitter nem tudott, akkor mindenképp haza kellett volna telefonáljon. Akár Ilker készülékérõl, akár az étterem recepciójáról, ha ott nincs külön telefonfülke. Bár az nehezen hiszem, hogy Nihán ne beszélte volna meg vele elõre, meddig kell a gyerekére vigyáznia. Talán valami tényleg közbejött a nõnek és azért kellett hamarabb elmennie.

Amúgy az tetszik, hogy Nihán ott rögtön mindig megmondja a véleményét Mehmetnek és nem a földet, meg a tengert bámulja truccolva, mint Gyöngy.
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 07:45:04 9/10
(1240/2414)
Az igaz, hogy egy cégvezetõnek nincs kötött munkaideje, ha kell, késõ estig dolgozk.
Habár valljuk be, itt én csak úgy látom Mehmetet, hogy üldögél a nagy irodájában és a szemközti falat bámulja. Nem mélyed papírok fölé, nem telefonálgat, nem tart értekezleteket, nem utazgat országszerte, meg külföldre, stb. Én csak azt látom, hogy a világon semmit sem csinál a rohadt nagy irodájában. Miért is kell ezt a semmit este 9-ig csinálnia?
És miért is nem tud hazatelefonálni, ha az iroda helyett máshová megy?
Várjon az a nõ otthon, meg rágja le a körmét tövig, õurasága akkor se jelenti be hová méltóztatik menni.
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 07:38:35 9/10
(1239/2414)
Mehmet elmondja Ilkernek, hogy Nihán fiának õ az apja. Ilker megdöbben, majd felmond. Seref és Dilruba sokat vitázik a ház vezetésén.
Gökhán el akar utazni, Bahar kétségbeesik. Gyöngy biztatja, beszéljen vele, amig nem késõ. A két lány oda is megy, de Bahar nem tudja kimondani, hogy maradj velem. Gökhán elmegy. Bahar maga alatt van.
Mehmet késõ este megint elmegy Nihánékhoz. Ilker pont akkor telefonál, de meghallja a férfi hangját.
Dilruba nagyon ravasz módon elõvezeti a lánya adósságát Fikrinek, aki lovagiasan felajánlja a segítségét.
Mehmet késõn ér haza. Üresen találja a hálószobájukat, Gyöngy már egészen átköltözött a gyerekszobába. M benéz oda, Gy megint alvást színlel. Reggel ezen megint vitáznak. Este megbeszéljük, így válnak el.
Bahar arra biztatja, hogy õ hallgassa meg Mehmetet, ne járjon úgy, mint õ.
Nihán felelõsségre vonja Mehmetet, hogy kirúgta Ilkert.
Dídem bemegy az irodába és bocsánatot kér bahartól. bahar megbocsát, de nem veszi vissza.
Seref a bankban megtudja, hogy nagyapa tekintélyes összeget utaltatott át Ankarába a családi számláról. Nagyon megdöbben.
Dilruba folyamatosan piszkálja Rukiyét. Majd azt javasolja Fikrinek, hogy tehermentesítsék a lányt, õ odahívja a saját házvezetõjét. Fikri rábólint.
Bahar visszaköltözik a fiával a lakásukba. Szomorúan nézi az üres lakást, majd a Gökhán által az ágyon hagyott fotóalbumot, amely rövid együtt töltöö évüket dokumentálja.
Ilker látogatóba megy Nihánhoz. Nihán elmondja, õ is fel akar mondani a cégnél. Ilker lebeszéli, várjon még. Váratlanul beállít Mehmet. Ilker elmegy. Nihán mérges, miért nem jelezte elõre, hogy jönni fog. Mehmet a gyerekkel takarózik. Az õ fiának nem lesz mostohaapja!
Gyöngy este megint sokáig várja Mehmetet. Mikor megjön, Gy megint hallgatásba burkolózik. Mehmet magyarázkodik, most is elmondja, hogy nem akarja, hogy a fiának mostohaapja legyen. Még azt is elpanaszolja, hogy összevesztek Nihánnal. Gy szerint ez az élet rendje, Nihán nem maradhat örökre egyedül. Gyöngy a szemébe vágja, téged nem a mostohaapa zavar, egyszerûen féltékeny vagy Nihánra!Mehemet csak bámul.
Cameron007 2014 júl. 02. - 07:13:19
(1238/2414)
Úgy vettem ki a részbõl, hogy a bébiszitternek valami sürgõs dolga akadt, és ezért kellett elmennie. Mehmet pedig mint cégvezetõ, gondolom nem 8-tól 4-ig dolgozik, hanem amikor kedve van, így lehet, hogy általában is bent van estig, nem egyszer láttuk, hogy csak vacsorára ér haza, ami ki tudja mikor van. Ha pedig általános ,hogy késõig bent van a cégnél, és úgy általában sem telefonál haza, hogy bocsi szivecském, de ma sem érek haza kilencnél elõbb, akkor azért sem telefonál, mert aznap épp nem a munka miatt, hanem a fia miatt ért késõbb haza.

Teljesen igaza volt abban, hogy Kis Mehmet is éppolyan gyereke mint Angyal. Gyöngy egy hisztérika, igen telefonálhatott volna, de ekkora cirkuszt csinálni ezért, nekem ez túlzás.
9/10
napraforgó 2014 júl. 02. - 05:49:24 9/10
(1237/2414)
Nem tudom, hogy az a béiszitter, aki Kismehmetre vigyázott, meddig volt rendelve. Azt se tudom, hogy Nihán és Ilker a munkából kijövet rögtön vacsorázni mentek-e, vagy a nõ elõbb hazament átöltözni, stb.
Mert ha bébiszitter csak a munkidõ végéig szokott vigyázni a gyerkre, mondjuk este 6-ig, akkor valószínû, hogy 8 órakor már menne el, lehet, neki is van más dolga, programja.

De ha Nihán úgy beszélte meg, hogy vacsorázni megy, és vigyázzon este a gyerekre, akkor mindegy, hogy 10-re, 11-re, vagy éjfélre ér haza, mert egy vacsora elhúzódhat. Gondolom az elõzõ esti céges bulinál is ez volt a helyzet. Az se este 8-kor ért véget.
Akkor viszont nem kell a nõre rátelefonálgatni, hogy miért nem jön már, csak akkor, ha a gyereknek valami baja történt.
És akkor elérkeztünk oda, hogy miért is kellett Mehmetnek odamenni? Ha a bébiszitter egész estére volt odarendelve, nem kell apuka.

És hol volt, mit csinált Mehmet olyan késõig, mert hogy nem készült hazamenni délután 5-kor, 6-kor, ahogy a hivatali órák végetértek, az biztos. Ha a bébiszitter este 10 után nem ér rá, (amúgy miért ne érne rá?) nyilván akkor telefonálgat az anyukának, és mivel õt nem tudja elérni, apukának. Mit csinált (felséged) Mehmet délután 6-tól este 10-ig? Már rég otthon kellett volna vacsizni a feleségével.

És amikor Mehmet odament a fiához és elengedte a bébiszittert, miért is nem tudta felemelni azt a k*rva telefont és felhívni Gyöngyöt: Szivecském, ma késõn érek haza, nekem kell vigyázni a fiamra, mert az anyja nincs sehol.
Ott üldögél a pasi órákig, nézi a játékokat rakosgató kisfiát és nincs egy perce telefonálni. Az a baj, hogy eszébe sem jut!!! Aztán meg csodálkozik, hogy a neje haragszik.

Fura házasság ez, ahol a férj akármerre tekereghet, akármeddig, kimaradhat éjszakára, nem kell szólni, nem kell megmagyarázni, csak nyeld le szívecském...
Azért annyira tisztelhetné a feleségét, hogy legalább tájékoztassa! Az rendben van, hogy nem kell, hogy a nõ engedélyezze a kimaradást, de legalább tudjon róla!
10/10
feketeagi 2014 júl. 01. - 21:39:34 10/10
(1236/2414)
Én ma sajnáltam Mehmetet, tényleg nem tehetett arról, hogy a kisfiúra kellett vigyáznia, mondjuk telefonálhatott volna haza. Gyöngy meg tényleg elmondhatta volna mi a baja, de szerintem nem tudta volna sírás nélkül elmondani és inkább nem mondott semmit.Gyöngyöt is sajnáltam, ez a sok Nihán ügy most kezd nála sok lenni, azért az érdekes volt még a tegnapi részben amikor a céges buli után Mehmet haza ér, köszön Gyöngynek és fúj egyet, na ott szerintem volt egy kis lelkiismeret furdalása..... Dirubának meg nem mondott semmit Gyöngy csak nem zavarhatta el, hogy hagyja õt békén. Na mindegy, majd rendezõdnek a dolgok, Gyöngy összeszedi magát és megbeszélik a dolgokat.
Nihánaba én még mindig nem látom, hogy alattomos lenne, vannak dolgai de ez még nem ingathatná meg Mehmet házasságát, ha Mehmet normálisan kezelné a dolgokat.
Én arra várok, hogy végre megbeszélje egymással Mehmet és Gyöngy ezt az egész Nihán ügyet. Gyöngynek azt kéne mondania Mehmetnek tartsd magad távol Nihántól és kisfiadat pedig hozd ide haza és itt legyetek együtt, legalább a kishúgával is ismerkedhet.... remélem eljutnak idáig.
khajni87 2014 júl. 01. - 17:55:17
(1235/2414)
A mai részben még Pinárt kedveltem a legjobban pedig nem mindig birom a karakterét...
Dilruba mint egy tömzsi gõzhenger robbant be a villába, kábé két perce Fikri felesége de már kipaterolja Serefet a szobájából, kritizálja a konyhai dolgokat, változtat amin kedve szottyan és hazudik össze-vissza mindenkinek mindenrõl....Seref kábé 30 éve van a házban, ez a banya 2 perce és miért nem szól rá nagypapa hogy kicsit fogja vissza magát....ennyire ne legyen már hülye, igaz Dilruba meg nagyon alattomosan csinálja a kis mesterkedéseit.
Mehmet is hozza a bunkó formáját, méghogy Gyöngy önzõ?????Ha valaki hát Mehmet az önzõ, szépen egy ilyen után mikor sejthette hogy Gyöngy meglesz bántva ( teljes joggal ) akkor mi a jó francér nem hoz valami apró virágot vagy valamit amibõl látja hogy ténleg fontos, nem csak Nihán...még ha nem is helyes hogy nem beszél de nem önzõ azért, az Mehmet mert nem gondolt arra hogy ja hát Nihán nem jött haza de szólok a helyzetrõl a hülye otthon rám váró feleségemnek ( annak ellenére hogy a vacsiról nem tudott ) mert ne izguljon meg akkor talán nem esik ez rosszul neki....És igen jó ötlet lett volna hazavinni a gyereket hogy Nihán izguljon kicsit rajta ha már ilyen felelõtlen hülye p..csa , egy anya hogy hagyhatja bent a mobilját ? minimum visszakellett volna magát vitetni Ilkerrel mikor rájött...