5/10
m3246 2013 okt. 20. - 09:24:04 5/10
(17/137)
Ez a film egyszerûen nem jó. Kivételesen gondoltam meglepem a párom egy csöpögõs romantikus vígjátékkal, de az Õ szájíze is keserû volt utána. (Így tegyen az ember jót :)) Vígjátéknak nem lehet nevezni mivel 2-nél többször nem mosolyogtam el a film alatt, nevetni nem sikerült rajta. Romantikus filmnek pedig pláne nem (ugyan ebben a témában nem nagyon vagyok szakértõ, de a páromnak se jött be). Ennyi elég is bizonyítéknak. Sci-fi rajongó viszont az nagyon vagyok, bár ez a film nem az hiába szól idõutazásról, arról nem is beszélve hogy fél óra után már az elõttem ülõ üres székeket akartam mérgemben kitépni a moziban az idõutazást érintõ idétlen idõparadoxonok miatt. Bár a készítõ talán úgy gondolta, hogy ezek kezelése itt egyáltalán nem fontos. Nem is nagyon sikerült meghatároznom mirõl is szól ez a film. Aztán rájöttem az eredeti címe inkább kifejezi mi is ez (About Time). Ez talán egy filozófiai film az idõ és az élet kapcsolatáról, ami kicsit se romantikus, se nem vicces pláne nem tudományos fantasztikus. Viszont szomorú és ez az amiért megér egy 5 pontot. Egy tétel kifejezetten üdítõ volt, mikor arról ecseteltek benne ha újra élnéd az adott napot mennyivel könnyebben lehetne venni az életet. Bevallom ötlenek briliáns és a filmen tök jól mûködik is és még el is gondolkodtató, nagyon kár hogy a való életben sokkal nehezebben megvalósítható... de lehet megpróbálom hátha
Na emiatt 5/10, amúgy még ennyi se lenne.
9/10
Trombi 2013 okt. 18. - 21:10:42 9/10 Előzmény _goldie_
(16/137)
Helló, én meg ezen ajánlás miatt néztem meg, mert hittem, h Notebook rajongók szeretni fogják ezt a filmet, mert tényleg!!!!!! Kösz :D Csak a magyar szinkront törölnék már el ill legalább több feliratos vetítés lenne... De jóóóóóó s Rachel MacAdams tényleg aranyos volt rövidebb hajjal s szemüveggel :D Romantikus kedvelõknek ajánlott feltétlen!
mapk 2013 okt. 14. - 18:48:02 Előzmény _goldie_
(14/137)
Desmond bácsi, na, olyan agyhalott akarok én is lenni. Õ volt a legjobb!
_goldie_ 2013 okt. 14. - 11:16:11 Előzmény malgabo
(13/137)
egyetértek a leírtakkal..a film túlmegy a vígjátékon és elgondolkodtat..
vajon úgy éljük az életünket h észre vesszük annak jó oldalát is?
és élvezzük minden pillanatát vagy csak a keserût látjuk?

a portos trailerek közül az elsõ rosszul mutatja be a filmet..a negyedik pedig túl sokat árul el elõre
a második a legjobb https://www.youtube.com/watch?v=Tgukbi8z8RM

jó film..aki szerette a Szerelem lapjait annak tetszeni fog
vígjáték és dráma..jelenetenként váltakozva
jó a sztori..végig kuncogtam..fújtam a nózim..majd felnevettem

nagyon bírtam a Bill Nighy által megformált karaktert
miatta és Rachel Adams (Szerelem lapjai) miatt néztem meg a filmet
aranyos volt a szemüveges mókuska: "mert ha rossz napod lett volna...." :)))

a pillangóhatás eredménye néha vicces..néha megdöbbentõ..
ezért csak óvatosan....! :))

Lindsay Duncan http://www.imdb.com/name/nm0242026/?ref_=tt_cl_t5
engem Mia Farrowra emlékeztet

nekem a film 9-es..kizárólag a hossza miatt nem 10..kicsit hosszú
10/10
Bigpapa 2013 okt. 14. - 11:11:13 10/10
(12/137)
Tegnap láttuk a filmet!

Szerintem zseniális film! Szerethetõ, átélhetõ, vicces, megható, könnyes, nekünk nagyon betalált a film. Bill Nighy hatalmas fazon, nagyon jó hozzá Harsányi Gábor hangja, akit megszoktunk. Picit több szerepet adtam volna neki,de ugye nem õ van a középpontban. Hihetetlen ronda angol pasikat vonultat fel a film :DDDDDDD, de pont ettõl autentikus :D
Ezt az idõutazást nem szabad boncolgatni, mert akkor van kis bukfenc benne,bár igazából az zseniális, hogy nem egy vissza a jövõbe idõutazást kapunk, ahol találkozhatsz önmagaddal, hanem önmagad testébe jutsz vissza a jövõ tapasztalatával, ami valljuk be mindannyiunk vágya lenne. Csak remélem, hogy az amcsik nem csapnak le erre a sztorira és nem csinálnak belõle valami nyálas amcsi szart Dzsásztin Timberlékkel a fõszerepben! :D

10/10

Aki szereti a szerethetõ filmeket, amikor néha könnyezve nevetsz, akkor az ki ne hagyja! :)
_goldie_ 2013 okt. 14. - 11:07:22
(11/137)
_goldie_ 2013 okt. 13. - 22:44:46 Előzmény xxocso
(10/137)
de kiderül..
az apja tanár..aki 50 évesen abbahagyta a tanítást
és fontos jelentõsége van a filmben..fõleg a film vége felé
septimus 2013 okt. 13. - 18:48:21
(9/137)
Hát, errõl az elõzetesrõl nekem az Idétlen idõkig ugrott be elsõre. Remélem, Richard Curtisnek azért még vannak saját ötletei.
9/10
Skanoja 2013 okt. 13. - 13:29:52 9/10 Előzmény xxocso
(8/137)
Emlékeim szerintem a filmbõl nem derült ki.
1/10
bácskosz 2013 okt. 12. - 22:51:33 1/10 Előzmény malgabo
(7/137)
Teljesen egyetértek. De sajnos a szavazást elrontottam, 1-et adtam 10 helyett, számtsátok bele.
Ajánlom mindenkinek, akit nem zavar, hogy egy fegyvert de még csak egy pirotechnikai trükköt sem lehet látni a filmben, sõt amellett hogy m
megnevettet még el is gondolkodtat.
10/10
EllaMiso 2013 okt. 12. - 15:41:45 10/10
(6/137)
Megelõlegezek egy hatalmas pofont annak, aki trailer alapján pontozik itt ...
xxocso 2013 okt. 10. - 11:52:29
(5/137)
Szia, meg tudnad mondani, hogy mi Tim apjanak a foglalkozasa a filmben? Koszi.
9/10
Skanoja 2013 okt. 10. - 09:03:05 9/10
(4/137)
Én nyereményjátékkal nyertem jegyet a filmre, és nem sok reményt fûztem hozzá. Ennek ellenére nagyon pozitívan csalódtam!!! Hihetetlenül jó poénok voltak benne, amellett érzelmekbõl sem volt hiány. Bill Nighy zseniális színész, de a fõszereplõ srác is nagyon jó volt! A legzseniálisabb pedig az volt a filmben (még sosem láttam ilyet) hogy elmaradt a szórakoztató filmekre oly jellemzõ erõltetett és gagyi csúcspont, amikor a lány rájön a turpisságra (jelen esetben hogy a srác idõutazó) és jól megsértõdik, hogy hazudtak neki, és persze szakítani akar. Az ilyen filmek közepe felé már rettegek ettõl a résztõl, annyira herótom van tõle, és olyan jó érzés volt, hogy itt elmaradt!:D
A film egyetlen hibája, hogy picit hosszú, el van nyújtava a végefelé. De így is szuper, csak ajánlani tudom!
malgabo 2013 szept. 16. - 21:52:26
(3/137)
Gyönyörû, megható, értelmes és érzelmes film, a trailer és még a port.hu-s leírás is félrevezetõ.
Nem vígjáték, vannak benne humoros részek természetesen, de egyáltalán nem ez a fõ szál.
Bill Nighy zseniális minden másodpercben, de a fõszereplõ is jó, noha az elõzetes képek alapján nem volt szimpi.
Nekem 10/10. Ezt is gyakran újra fogjuk nézni, mint a "Love actually"-t.
Pickwick 2013 jún. 27. - 23:12:32
(2/137)
Ma reggel láttam a tv-ben valami trailert (elég hosszú volt, 3 perces legalább) eredeti nyelven.
Elõször azt hittem nem az én világom lesz (valahogy sosem jött be ez a "varázslatos sci-fi" vonal), de aztán azt gondoltam jók a színészek, szórakoztató a történet, vicces, és még talán egy kicsi romantika is van benne (remélem nem túl csöpögõs formában).
Mindenképpen meg fogom nézni, ha majd lesz rá idõm.
somersby 2013 máj. 13. - 22:59:46
(1/137)