Téma: Híradó este

_goldie_ 2012 szept. 05. - 22:39:03
(493/2273)
sztem még meg se szavazták
_goldie_ 2012 szept. 05. - 22:38:23
(492/2273)
a cikk jõvõidõt használ
nézz utána a neten
-csengõzoli-- 2012 szept. 05. - 22:14:40
(491/2273)
Reméljük soha! :)
offtopic
somersby 2012 szept. 05. - 22:13:37 Előzmény _goldie_
(490/2273)
Ez mikor lép életbe?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 szept. 05. - 21:40:23
(489/2273)
Kedves moderátorok!

Csatlakoznék Olahmiki fórumtárshoz, legyenek kedvesek elárulni,hogy mi a túróért moderálnak ki senkit sem sértõ viccelõdéseket, csúnya szavaktól mentes, offtopicban írt párbeszédeket?!
Érthetetlen a moderálási elv.
olahmiki1959 2012 szept. 05. - 20:54:19
(488/2273)
A többi néma csend...
olahmiki1959 2012 szept. 05. - 19:01:07
(487/2273)
Tisztelt moderátorok!

Többünk nevében, tisztelettel kérem önöket, hogy néhány mondatban indokolják meg, amikor egy-egy írást kimoderálnak a portról. Egyelõre ugyanis nagyon sokszor úgy tûnik nekünk, hogy a moderálás hasraütés-szerûen történik, olyankor is elõfordul, - mint például most az én írásommal, - amikor a szöveg semmiféle sértõ, bántó elemet nem tartalmazott.
Kemény kritikát igen, de útszéli hangütést, trágár kifejezéseket - amelyek némelyek szövegeiben sûrûn elõfordulnak, - még véletlenül sem.
Erre kínosan vigyázni szoktam.
Tisztelettel várom szíves válaszukat.
olahmiki1959 2012 szept. 05. - 18:54:38
(486/2273)
Örömmel értesítelek, hogy a te hsz-edre válaszként írott, teljesen korrekt, a baloldali média nyolc éven keresztül történõ csúsztatásait, manipulációit kielemzõ írásomat kimoderálták. Nem csak néhány mondatot, hanem az egészet, úgy, ahogy van.
Ugyanakkor a tiédet bent hagyták.
Remélem, örülsz!
adamnagysweetmovie 2012 szept. 05. - 16:43:32
(485/2273)
Nem lesz szeptemberben Critical Mass.
Kár, hogy hagynak szétszóródni a vezetõik civil megmozdulásokat, mert ez egy erõs, kritikus öntudattal rendelkezõ réteg. Ezek nem azok az idõk, amikor ilyen szervezeteket jó ötlet szétszéledni hagyni, inkább erõsíteni kéne...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 05. - 16:38:00
(484/2273)
Örülök, hogy egyet tudsz érteni.
Láttam egy ízléstelen baltás-ûrhajóssapkást, és volt még pár balta is itt-ott.
De ha ez lett volna a meghatározó, nem az elõbbi hsz-emet írtam volna.

Kár, hogy Árok Kornél ilyenekre játszik, ízléstelen volt...
olahmiki1959 2012 szept. 05. - 16:25:55
(483/2273)
Mi történt, Adam,? Tetszett, amit írtál, és egyet is értek vele, szinte mindenben.
Innen el lehetne indulni, egy értelmes párbeszéd irányába.

Láttad Árok Kornélt? Én csak a tv-ben láttam, hát mit mondjak...
Az összes médiában, oldaltól függetlenül, mindenki a fejét csóválta, hogy ezt talán nem kellett volna. Komolytalanná tette az egész megmozdulást, ráadásul, nem tudom, mit akart vele elérni.

Összefogásra valóban nagy szükség lenne, kb. húsz éve. Ezeket az életünkbõl elszalasztott évtizedeket sem neked, sem nekem nem adja vissza senki.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 szept. 05. - 16:17:31
(482/2273)
A vicc az,hogy nekem tényleg vannak!
Úgyhogy Ádám tõlem is bocsánatot kért :D
olahmiki1959 2012 szept. 05. - 16:16:03
(481/2273)
Örmény felmenõk nálunk is voltak, igaz, csak néhány hónapig.
Két emelettel felettünk örmények béreltek lakást, és egyszer, amikor elromlott a lift, és szatyrokkal megpakolva caplattak felfelé a lépcsõn, akkor õk voltak az örmény felmenõk.
Euroszkeptikus...
olahmiki1959 2012 szept. 05. - 16:07:43
(480/2273)
A baltás gyilkos esetében a baloldal érintettsége egyértelmûen megállapítható.

Hiszen, nem JOBBtás gyilkosról beszélünk, ugyebár, hanem BALtás gyilkosról.

Álljunk meg egy pillanatra, és gondolkozzunk el ezen...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 05. - 11:58:16
(479/2273)
Emberek, ma a mániás depresszióm felfelé menõ szakaszába léptem, úgyhogy némileg arculatot váltok!

A tegnapi örmény nép melletti szimpátiatüntetésen jöttem rá valamire.
A felszólalók elítélték ugyan beszédeikben a kormány következményekkel nem reálisan számoló, az európai értékeket aprópénzre váltó, az ország hírnevét megtépázó döntését, mindezt Orbán, a kerál függetlenségének megõrzése érdekében, nehogy az IMF bármi racionális gazdaságpolitikai (esetleg uralomgyakorlási) fordulatra rákényszerítse, és fel kelljen adni a matolcsysta keverést, zavarosban halászást.

DE.
Ez a beszédek 0,5%-át tette ki, vagyis csak érintõlegesen említették meg, és a hõzöngõ bekiabálókat (amibe én is beletartoztam, a harcedzett egykori focidrukker orgánumával) figyelmeztették, hogy fogják vissza magukat.

A tüntetés az örmény nép melletti kiállás, együttérzésünk kinyilvánítása és annak a megmutatása, hogy a magyar kormány (hiába hangoztatja) nem egyenlõ a magyar nemzettel, sõt kifejezetten nem annak érdekében jár el számos kérdésben. Ot voltak a tömegben örmény családok is, és kicsit belegondoltam, hogy nekem hogy esne, ha (mint írtam, fontolgatom az emigrációt) egy nyugati ország lakói kiállnának értem, a kisebbségért.

Szóval jó volt így ez a rendezvény, ahogy volt, nem hiányzott belõle az, hogy a kormány elítélése, Orbán távozásának követelése eluralja. Az a nagyon szomorú, humanista értékeket megsértõ esemény politikai célokból való kizsákmányolása lett volna, és ezt utáltuk a Fidesz 2002-2010 közti magatartásában is, és én személy szerint utálom a jelenlegi ellenzék hõzöngésben kimerülõ üzeneteiben is.

Balaván György keresztény-konzervatív újságíró is felszólalt a rendezvényen, és nagyon jó érzés volt látni, hogy lehet az oldalak közötti átjárás, lehet az értékeknek olyan közös halmaza, aminek tiszteletben tartásához pártfelekezettõl függetlenül mindnyájunknak ragaszkodni kell.

Azzal együtt, hogy nem értek egyet a magát kereszténynek valló jobboldal zsarolásával (ami ezen a fórumon Csengõ és Miki részérõl engem is megtalált), hogy ha egy helyzetben az ember a minden hatalmat a kezében tartó Orbán felelõsségére mutat rá, akkor az "kihasználja a szomorú helyzetet egy kis orbánozásra" (ami nyilván abból a reflexbõl adódik, hogy Orbán valóban ezt tette 2002-2010 között) - szóval ezzel együtt elfogadom, hogy ez NEM VEZET ELÕRE, NEM VEZET SEHOVÁ!

Magyarország polgárainak 90%-a gondolja úgy, hogy nem jó irányba mennek a dolgok, a vezetõink ismét átvertek minket, és nem olyan értékek mentén vezetik az országot, amit legtöbben magunkénak vallunk. Ebben szinte egyetértés van, tehát akár össze is foghatnánk. Akár kialakulhatna egy nemzeti minimum, a demokrácia egy olyan minimális szintje, amit egyik kormány sem sérthetne meg büntetlenül.

Erre nem az ad módot, ha (2010-hez hasonlóan) az elárult, érzékenyebb, tájékozottabb jobboldali szavazók tömegesen otthon maradnak, és a választási rendszer manipulációja ellenére is egy baloldali összefogás valami csoda folytán 2/3-ot szerezne és az bölcsebben, integratívabb módon használná fel.

A 2/3-os összefogásra csak az ad sztem módot, ha ezeket a csalódott jobboldali szavazókat is meg lehet nyerni egy valódi nemzeti összefogás keretében, elvégre CSAK A PÁRTOK ÉRDEKE, HOGY GYÛLÖLKÖDJÜNK, HOGY MINDENÉRT A MÁSIK OLDALT OKOLJUK, HOGY SÉRELMEINKET HÁNYTORGASSUK, HOGY SZELEKTÍVEN EMLÉKEZZÜNK.

Szerintem csak ez teremthet egy élhetõ, kormányozható Magyarországot, csak ez lehet az alternatívája mind a jelenlegi megosztottságot teremtõ, a polgárai helyett saját vazallusai jólétre figyelõ, despotikus hatalomnak, mind pedig egy azt baloldalról leváltó, politikai csapdákban vergõdõ új kormánynak.

Szerintem csak így lehetne kilépni az Orbán állította csapdából, és ekkor mondhatnánk azt, hogy ebbõl a 4-14 évbõl (ízlés szerint) tudtunk tanulni és túl tudtunk rajta lépni. Különben marad a 20 év tekintélyuralom vagy az elhúzódó belpolitikai válság.

Bocs a hosszú szövegért, de (reményeim szerint) értelmes gondolatokat nem lehet 10 sorban meggyõzõen kifejteni.
Ami a magam részérõl tanulság (és ezt csak az tudja meg, aki eddig eljutott az olvasásban:)), hogy a továbbiakban nem akarom letépni senki fejét.
Aki menthetetlen és abban hisz, hogy a tisztogatási periódus után az Orbán-kormány az ország javára, európai értékeket betartva fog üzemelni, azzal nem tudok mit kezdeni - kívánom legyen így, de ebben nem hiszek. A Horthy-rendszer, a Kádár-rendszer sem kezdte el egy szûk csoport érdekein túl az ország javát szolgálni, elõbbi csúnya véget ért, utóbbi pedig messzemenõ torzulásokat okozott a lelkekben, az állampolgári öntudatban, abban, hogy a nagyvállalkozók ne az államot akarják fejni, a lakosok ne a szociális transzferektõl várják a csodát, akut kérdéseket (szegénységet, cigánykérdést) ne söpörjék a szõnyeg alá stb-stb-stb.
Szóval aki a XX. század tanulságaira legyintve hisz az orbáni konszolidációban, azzal nekem nincs dolgom, felesleges vitatkoznunk.

Inkább arra koncentrálok, aki értelmesnek-lehetségesnek vélnek egy lehetséges összefogást, egy minimális konszenzust, és belátják, hogy a magyar populizmus 14 évének felelõseitõl meg kell szabadulni egy megújulás érdekében. És nem akarok itt senki tisztességes jobboldali érzelmû embert csupán vádoló-sérelmi hsz-ekkel ettõl a lehetséges kiúttól eltávolítani...
1/10
danton-b 2012 szept. 05. - 10:37:08 1/10 Előzmény olahmiki1959
(478/2273)
Veled tényleg elég nagy a baj,és még abagoly mondja verébnek... nekem tök mindegy de te válsz közröhejjé hogy letegedod hogy én írtam snowwgardenak hogy Sancho Panzája,fegyverhordozója csengõnek,méghozzá sokszor,de rólad is írhattam volna ugyanezt,erre te jössz azzal hogy nem is tudtad, hanem önállóan találtad ki,muhahahah.Miközben pont Te vagy az ,aki minden betüt elolvasol itt.
Na mindegy tudod értelmes ember meg szokta védeni azt akinek igaza van és attól még nem fegyverhordozója ,mellesleg dr Proctorhoz is sokszor csatlakoztam véleményileg ,mert õ is igazat szokott írni.
Namármost a Ti brigádotok pedig érzelmi alapon hazudozik és mint papagájkommandó veszi át egymás hazugságait ,de ezt már megszoktuk ajobboldalon.Ez így van sajnos hiába finomkodsz és csomagolod selyempapírba a fost ,az akkor is az marad.
A többi terjengõs irományodat átfutottam most kivételesen gyorspolvasási módszerrel ,és van egy rossz hírem semmi nem igaz belõle.csak egyet emelek ki:"Gyárfásnál csak baloldali vendégek voltak"
Akkor bizti én csak képzelõdtem hogy évekig kontroll és ellenvetés nélkül nyomhatta a hazugságait mûsorában Stumpf és Varga.Szegény Gyárfás így próbálta bizonyítani korrektségét ,miközben egyoldalúan igyakezett ajobboldal kedvébe járni,a Fidesz valóban bejelentett bojkottja után,mert õk ahhoz vannak szokva hogy ariporterek mikrofonállványok mint az Echo és Hír tvben és mintahogy manapság a "párttatlan " köztvben is.baszta a csõrüket hogy Gyárfásnál a riporterek bizony rávilágítottak az ellentmondásaikra és hazudozásukra.
manármost Te aki a jobboldali média emlõit szívod ,és nem hallgatod a Bolgár urat és nem nézted a "Pártkeltét kurvára objektív vagy nyilván,annyira hogy csak na
Tudod mi abaj veletek jobbosokkal,hogy te még az értelmesebbek közé számítasz ,mert le tudsz írni egy mondatot ,ha annak valóságtartalma általában nulla is,dehát tudod vakok közt a félszemû is király.:)
adamnagysweetmovie 2012 szept. 05. - 09:52:39
(477/2273)
Teszemhozzá Gyurcsányék sem voltak egy elkötelezett nácivadászok, dehát ez egy abnormális állapot, egy abnormális ország. Ráadásul Orbán határozott taslikkal kampányolt....
Na ebben kellett volna "rendszerváltás", nem a hatalomkoncentrációban, és akkor lenne egy kérdés, amiben tisztelni lehetne mindkét oldalon a kormányt.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 05. - 09:46:40
(476/2273)
Jól hallom félfüllel, hogy Pintér úr rendõrsége elutasította az átlátszó.hu általtfeltárt kaliforniai neonáci kurucinfótulajdonos elleni nyomozást?
Nooormális?
-csengõzoli-- 2012 szept. 05. - 08:00:30
(475/2273)
Lassan úgy fogalmazunk, hogy az még egy svájci elit leányiskolában is elmenne!
Sokszor összeveszünk, de szerintem csúnya szavaknak nyoma sincs.
offtopic
umma 2012 szept. 05. - 02:16:50
(474/2273)
" Ott, ahol elvész annak képessége, hogy észleljük saját érzéseinket, és ahol helyére az öngyûlölet lép, megsemmisül a valódi együttérzés és az igazi átélés képessége is. A normalitás tébolya c. könyvében Gruen az emberi destruktivitást tárja fel, amely sokkalta gyakrabban ver gyökeret a vélt emberbarátiság és a rendteremtõ ész mögött, mintsem az számunkra világos lenne."
Ha ezt a könyvet elolvasod: http://moly.hu/konyvek/arno-gruen-a-normalitas-tebolya - szinte mindent megértesz, hogy mi mozgatja a politikát, és minket, egyszerû juzereket itt a porton. Picit bonyolult, de nagyon megéri.
Arról szól, hogyan alakul ki a hatalomnak való alárendeltség és az ellene való lázadás, és hogy a hatalom "mágiája" milyen hatással van az egyes emberi lelkekre. Mindenki pontosan követi azokat a törvényszerûségeket, amikrõl Gruen írt, úgyhogy kérdezés nélkül is beleláthatsz vele mások lelkébe.
Tehát, aki ezt elolvassa, annak már nem kell a másikat "kóstolgatnia", mert biztosan tudni fogja, hogy a másik emberben mi játszódik le.
A leginkább talán az tetszik benne, hogy borzasztó nagy szerepet tulajdonít a nõknek - úgyhogy már csak ezért is ajánlom neked, mert te is nagy szerepet tulajdonítasz nekünk :) És azért is ajánlom pont neked, mert idõrõl-idõre megemlítettem már ezt a könyvet, szóval másoknak ajánlottam már korábban is.
Az egyik legjobb és legfontosabb könyv, amihez valaha is szerencsém volt.