Téma: Híradó este

offtopic
drProktor 2012 nov. 02. - 18:38:08
(2073/2273)
Igéretes fiú vagy te!

És hogy tervezed, hányan jöttök ismerkedni?
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 nov. 02. - 18:35:25
(2072/2273)
Ez nekem nem fáradság, hanem inkább szakmai kihívás. Ráadásul most van motivációm is.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 nov. 02. - 18:11:32
(2071/2273)
Annak veszed, aminek akarod. A helyedben leginkább ígéretnek venném.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 18:02:03
(2070/2273)
Nézd, ha "mikikének" arról írod, hogy "mandulaizé" mit fog válaszolni, még nem tudod, de VÁROD - akkor ugyebár másoktól is az én válaszolmat várod :) Aztán, ha megkapod, meglepõdsz? :) No hát, íme a válasz, amire vártál :)
offtopic
drProktor 2012 nov. 02. - 17:58:05
(2069/2273)
És ezt te "vénasszonok nyara" helyett válaszolod?
Ti egyek vagytok?
offtopic
drProktor 2012 nov. 02. - 17:55:39
(2068/2273)
Nocsak?!

Ezt fenyegetésnek vélem.
Vagy netán gyüjtöd az IP-címeket?
Szép hobby!
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:54:04
(2067/2273)
Remek! Tudod, mindenki magából indul ki és annyit vesz észre a világból, mint amennyi benne megvan :) Ez máris egy szint, ahonnan nézelõdhetsz :)
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 nov. 02. - 17:44:44
(2066/2273)
Én meg elképzelem, hogyan fejtem meg az IP címedet. (Ez nem vicc, van benne némi gyakorlatom)Alig várom, hogy megismerkedjünk.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:37:52
(2065/2273)
Amit leírtam, az nem csupán Hellert minõsíti. Sõt, ha belegondolsz, õt minõsíti a legkevésbé. Ha meg akartad volna védeni, sokkal okosabban is tehetted volna - például disznónak nevezhetted volna Lukácsot, szidhattad volna az ötvenes évek komcsi rendszerét, meg úgy általában véve a hímsoviniszta és szexista világrendet, ami a nõket akkor is szexuális tárgyként kezeli, ha történetesen filozófia professzorok szeretnének lenni!
Ugyan miért hazudnék mást Hellerrõl, mint amit hallottam? Ha elhazudnám és letagadnám azt, amit hallottam róla (egy vele SZIMPATIZÁLÓ embertõl) - akkor valójában NEM ÕT VÉDENÉM, hanem VELE SZEMBEN azt a világrendet, ami õt ebbe a helyzetbe kényszerítette bele. Sokkal nagyobb bûne van azoknak, akik ezt megkövetelték tõle, mint neki!
Ha te ezt nem ismered fel, akkor Heller nõi kiszolgáltatottságát nem tartod tiszteletben, sõt, továbbmegyek - úgy általában a nõk kiszolgáltatottságát a "munka világában". Lásd illusztrációként: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=73129
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:36:02
(2064/2273)
Igen, nyilvánvalóan technikai hiba történt :)
olahmiki1959 2012 nov. 02. - 17:22:23
(2063/2273)
Szia! Az írásaid önállóan is érthetõek, természetesen, de az utóbbi kb. tucatnyi hozzászólásodnál nem tudni, kinek válaszolsz éppen, mert nincs ott a címzett. Ez véletlen, vagy valamilyen technikai hiba történt?
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:10:04
(2062/2273)
Igen, mind a nyolc percet meghallgattam :)
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:07:42
(2061/2273)
Aha. Tudod, azért értelmes, mert a Bibliából idéztem :)
Péld 12,13 Az õ szájának gyümölcsébõl elégedik meg a férfi jóval; és az õ cselekedetének fizetését veszi az ember önmagának.
Péld 13,2 A férfi az õ szájának gyümölcsébõl él jóval; a hitetlenek lelke pedig bosszúságtétellel.

A lentiekhez pedig egy leegyszerûsített magyarázat: a nõk azért hiányolják a romantikát, az érzelmeket, a gyöngédséget, a kifinomultságot a kapcsolatokból, mert ahelyett a férfiak kissé másra koncentrálnak. De emiatt sem kiborulni nem kell, sem lemondóan beletörõdni. Van rá megoldás, csak nem olyan rapid, mint a Technokol.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:07:04
(2060/2273)
"ezen filozófálj egy kicsit" - inkább majd a platón filozófálok (sic) :P
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:06:05
(2059/2273)
Nos, erre mit mondjak? Ha elolvastad a szövegemet, és abból ezt szûrted le, akkor megint csak ismételni tudom magam - a világból annyit vagy képes felfogni, értelmezni, amennyi benned van. Annál többet NEM. Ha beleszakadsz, akkor is csak azt látod bele a világba, ami benned van. Te ezt látod belém, amirõl írsz, és ez a te dolgod, jól van. Ez a te problémád, nem az enyém. Amit leírok, azok engem táplálnak - téged nem, de ez aztán végképp nem baj. Nekem nem lesz tõle bajom, és nyilvánvalóan neked sem.
Amiket pedig te írsz le, azok a szavak téged táplálnak. Mindkettõnk jóllakik a maga szájának gyümölcsével. :)
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:04:05
(2058/2273)
(Pontosabban azt jegyeztem még meg, hogy amit Heller csinál, az a klasszikus filozófia szabályai szerint nem filozófia, mert nem elég logikus, következetes, koherens; de ma már ez nem követelmény, mert másféle értelmezése van magának a filozófiának, mint korábban).
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:03:49
(2057/2273)
:)
Na igen, és ráadásul én is bizonyíték vagyok rá - mivel én nem ismerem Heller szövegeit, sem a világban jelenleg levõ filozófiai áramlatokkal nem vagyok tisztában, ezért csak ezt a pletykát jegyeztem meg abból, amit a fickó leírt. Ha többet látnék a filozófiából, ha többet tudnék Heller munkásságáról, akkor nyilvánvalóan nem ezzel hozakodtam volna elõ. De nem jegyeztem meg a többit, mert nem ismerem Heller írásait és nem tudom elhelyezni a jelenlegi filozófiai iskolák rendszerében.
Mindenki csak annyit vesz észre a világból, amennyit bír. Azt látja meg, amihez önmagában képes kapcsolódni, mert önnön magában is van belõle valami. Ami bennem nincs meg, amire nem "rezonálok", azt a külvilágban sem látom meg.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:03:28
(2056/2273)
Nyilván nem. De nagyon sok jót írt róla, és egyrészt nyilvánvaló volt, hogy nagyon is tisztában van a világban általában levõ filozófiai iskolákkal, másrészt Heller elismertségével, harmadrészt Heller szövegeivel. És nyilvánvaló volt belõle a jóindulat. Ezt csak mellékesen jegyezte meg. És sajnos nagyon könnyen hihetõ, abszolút életszerû részlet, hiszen számtalan példa van a munkahelyi szexuális visszaélésekre.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:02:52
(2055/2273)
Igen, igen, tudom, mire gondolsz, és azt is tudom, hogy ez pontosan így van, sajnos. A nõk sokkal többet gondolnak a szerelemre, az érzelmekre, és sokkal inkább belelátják oda is, ahol az nincs is - éppen azért, mert bennük ez van, ezért ez jön ki belõlük (az érzelem). Ha nem lenne bennük sok érzelem, nem lennének képesek belelátni a férfiba az érzelmeket, és nem látnának szerelmet még ott is, ahol az valójában nincs.
Ez is pont úgy mûködik, mint amit az elõbb írtam sovngarde-nak. A világot a magam szemén keresztül értelmezem, azt látom a világból, ami bennem van, annál többet, mást nem láthatok bele. És ha egy nõ tele van érzelemmel, szerelemmel, akkor ezt látja maga körül. Azért látja másban, mert a szerelem forrása õbenne van. És ez akkor is vigasztaló gondolat, ha kiderül, hogy a férfival kapcsolatban tévedett. Azért vigasztaló, mert ha a szerelem és érzelem forrása belõlem fakad, akkor ha nem viszonozzák az érzelmeimet, akkor sincs baj, hiszen nem maradok érzelem nélkül, hiszen a forrás én magam vagyok :) Hiszen eddig is csak azt láttam bele a másikba, ami énbelõlem fakadt.. Ha eddig örültem annak, ami BELÕLEM jött elõ, akkor tovább is örülhetek neki. Nem vesztek semmit, hiszen eddig sem a másiktól kaptam érzelmeket, hanem saját magamtól.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:02:18
(2054/2273)
Igen, tudom, hogy így van, igazad van. Egyrészt remélem, majd találok olyan fórumot, ahol többen megértenek - de addig is, azt remélem, hogy ide sem írok hiába. Azért nagyon köszönöm, amit írtál, nagyon kedves vagy.