Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 szept. 03. - 02:01:19
(353/2273)
"Ez pont olyan, mintha valakinek megerõszakolják a hozzátartozókját, és aztán a nagyfaszú izomagy bömbölni kezd, hogy bosszúból betörted az ablakát."
Na erre mondják pestiesen, ennyire ostoba nem lehetsz, megjátssza magát."
- ezeket írtad egy hsz-ben, kedves Adam, úgy gondoltam, tanulságos lesz, ha úgy, ahogy van, bemásolom ide a többiek okulására.

A helyesírási hibáidra most nem térek ki, túlságosan olcsó lenne poénkodni velük. Mindenesetre, az idegességed, a zaklatottságod egyértelmûen kiderül ebbõl a néhány mondatból is. Vajh, miért vagy ilyen ideges, picinyem? Talán csak nem azért, mert érzed, mennyire nincs igazad???

Elõször is.
Az elsõ mondatot nem én írtam, hanem te, a 388-as hsz-ben.
Utána, a 389-es hsz-ben újból leírod, de most már úgy idézve, mintha én írtam volna, és erre, a (te saját) mondatodra hivatkozva írsz nekem!
Szerintem ez már súrolja az aggodalomra okot adó pszichés magatartás határát.

De a második mondatod is megér egy észrevételt, (a többieknek is mondom, érdemes többször elolvasni, aki értelmet tud benne felfedezni, az könyvutalványt kap. Természetesen Csengõtõl, mert én smucig vagyok. Hihi!).

----"Na erre mondják pestiesen, ennyire ostoba nem lehetsz, megjátssza magát."---- Akármilyen hihetetlen, ezt te írtad le, Adam!

Szerintem ez egyfajta negatív csúcsbeállítás a neten, de a te munkásságodban mindenképp. Ekkora csacsiságot szerintem még soha nem írtál le.
A két mondatrésznek ugyanis semmi köze egymáshoz!
Már arra is gondoltam, hogy valaki ismerõsöd ült oda a géphez, és a te nevedben szórakozik, mert ilyen rosszul megfogalmazott, helyesírási hibáktól hemzsegõ, idõnként értelmetlen mondatokat, ömlesztve, te azért nem szoktál leírni.

Végül:
Semmit nem akarok "félreérteni". Ha valahol magyar, vagy akármilyen zászlót égetnek, azt a kulturált világ, - a háttérben meghúzódó okoktól függetlenül, - mélységesen el szokta ítélni. Nem kezdenek el töprengeni, hogy vajon miért történt a dolog, ugyanis a zászlóégetés minden írott és íratlan törvény szerint gyalázat, és megengedhetetlen. Semmire sem megoldás.
De teljesen feleslegesen magyarázok én neked, úgyhogy abba is hagyom, maradj meg szépen abban a beszûkült, demokratának hazudott, valójában végtelenül áldemokrata, mindent egy szemszögbõl nézõ világodban.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 22:02:42
(352/2273)
Egyébként a Heti Válasz pont eljutott, amikor közölte a 2. Sólyom-interjút...
De itt a porton, ugyan, kérem...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 21:38:27
(351/2273)
"Ez pont olyan, mintha valakinek megerõszakolják a hozzátartozókját, és aztán a nagyfaszú izomagy bömbölni kezd, hogy bosszúból betörted az ablakát."

Na erre mondják pestiesen, ennyire ostoba nem lehetsz, megjátssza magát.

Na ebbõl a tettetésbõl lett elegem, és ezért váltottam veled szemben stílust.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 21:27:02
(350/2273)
"Ezek szerint magyar zászlót égetni, a te szemedben semmiféle problémát nem jelent, ugyanakkor - mondjuk - izraeli zászlót égetni, az megengedhetetlen, és felháborító, ugye, Adam?"

Leírom, mert félre AKAROD érteni.
Nem a zászlóégetést pártolom, fõleg nem a magyart.
Hanem a te kétarcúságodon nevetek: komolyan, ha ebbõl az egész problémahalmazból az fáj neked a legjobban, hogy magyar zászlót égettek, akkor azt mondom, te semmit nem értesz, és képtelen vagy összefüggésekben gondolkodni.

Ez pont olyan, mintha valakinek megerõszakolják a hozzátartozókját, és aztán a nagyfaszú izomagy bömbölni kezd, hogy bosszúból betörted az ablakát.

Viszlát, nincs energiám rátok.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 21:17:47
(349/2273)
Nem toom, a jobboldal valaha is eljut-e arra a felismerésre, hogy a "de legalább nem a másik ámokfutó van hatalmon" az nem vigasz, nem megoldás semmire.
olahmiki1959 2012 szept. 02. - 21:15:10
(348/2273)
"Tudod Miklós, nem felejtem, milyen idióta, populista hsz-edet a romániai magyarverésben, és semmi kedvem veled társalogni."

Idióta, populista hsz-em a romániai magyarverésben???
Azért, mert merészeltem felvetni, hogy érdekes módon, a száját tépõ, magát demokratának beállító magyar és külföldi értelmiség, sajtó és politikai elit kussolva, némán, felelõsséget nem vállalva lapított, és hallgatott az ügyben?
Ez a populizmus?
Ismersz, Adam, - már amennyire ismerhetjük egymást így a neten keresztül, - nem szoktam esõsen fogalmazni, de most azt mondom, hogy nyugodtan szégyelld el magad. Hihetetlenül pontos lenyomatát és bizonyítékát adod annak a gyalázatos kettõs mércének, ami a liberális értelmiséget sajnos jellemzi hazánkban.

Amíg ezt a hsz-t írtam, visszanéztem a portra, ahol közben sikerült újabb gyöngyszemet letenned az asztalra.

"Azon az álfelháborodásodon meg csak röhögni tudok, hogy a dühödt örmények elégették a magyar zászlót.
Mégis mit vártál, csendes ülõsztrájkot????"

Na látod, kisfiam, ezzel a gyalázatos megjegyzéseddel írtad ki magad végleg a demokratikus értelmiség köreibõl.
Ahová egyébként soha nem tartoztál, még ha azt képzelted is.

Az elõbbiekkel szemben, most valóban populista leszek, jól figyelj!
Ezek szerint magyar zászlót égetni, a te szemedben semmiféle problémát nem jelent, ugyanakkor - mondjuk - izraeli zászlót égetni, az megengedhetetlen, és felháborító, ugye, Adam?

Nézd, azt kell mondjam, valamikor, hónapokkal ezelõtt, én úgy láttam, hogy bár teljesen egyértelmûen baloldali gondolkodású ember vagy, azért az észérveket meghallod, és adott esetben még vitatkozni, elmélkedni, a dolgokat más-más szempontból körül lehet járni veled.
Az utóbbi idõben azonban - sajnos - azt látom, hogy szellemileg kis mértékben, erkölcsileg azonban hihetetlen mértékben zuhansz lefelé. Lépj hátra két lépést, olvasd vissza magad, és egy ember lassú, észrevétlen leépülésének a folyamatát fogod látni.
Szomorú, mert te még az értelmesebb baloldaliak közé tartozol, akkor elképzelhetjük, hogy milyenek a többiek...
offtopic
umma 2012 szept. 02. - 21:15:05
(347/2273)
http://index.hu/kulfold/2012/09/01/3_milliardert_gyilkos_elado/ 3 milliárd dollárért én is simán átengedtem volna a gyilkost. Csináljanak vele az azeriek azt, amit akarnak. Aki nem ugyanezt tenné, hazudik. De persze nyugodtan lehet tüntetni emiatt is. "Majd megunják, hazamennek".
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 21:10:07
(346/2273)
És hidd el, a normális magyarok sajnálják a legjobban, hogy Magyarország folyamatosan olyan helyzetekbe kerül bele, aho a hírnevét, zászlóját lejáratja a saját kormánya.
Példátlan, ami itt folyik, egy nekrofília és hullarablás, amit az egyébként is válságban lévõ országgal ez az új falka 2010 óta mûvelt.
És minket az sem vígasztal, hogy legalább nem a Gyurcsány van hatalmon...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 21:03:33
(345/2273)
Felõlem minden hsz-edbe bemásolhatod az öszödi beszédet, az a baj, hogy orbán havonta produkál hasonlót, csak nem a pártja, hanem maga a felelõs érte, és nem jobbító szándékú a mondandója, hanem a hatalom görcsös megtartása vezérli.

Tudod csengõ, ez is egy jó bonmotod:
"Az,hogy megszorítanak,nem azt jelenti,hogy az összes államkasszába befolyt pénzt a szegényeknek adják."

Nemhogy nem az összes adóforintot szociális célokra adná, hanem kifejezetten a kisembereket nyomorítja meg, hogy ne tudjál még a tisztességes munkádból sem megélni. Miközben a böszme tehetõsöket, 4-5 birka gyermekkel meg jutalmazza, akik nem gyõzik hol elkölteni a hirtelen jött százezreket.
Ez valamiért szúrja az emberek szemétt, válság idején kivált...

Tudod, Zoltán, ha egy minimális szociális érzékenységed lenne, nem ekkor õstulok lennél, megértenéd:
az ilyen hozzáállás szokott egy idõ után nagyon csúnya osztályellentéteket szülni. És akkor lehet ríni, hogy csúnya kommunisták. Nem kellett volna Tiszáéknak, nem kellett volna Horthyéknak így viselkedni, és akkor talán nem lett volna 19-nek meg 48-nak tömegtámogatottsága.
Sajnos azt kell mondjam, oda valamilyen út vezetett, és erre a járhatatlan útra tért vissza a Zorbán. Hajrá, élcsapat.
offtopic
umma 2012 szept. 02. - 21:03:16
(344/2273)
"Ezért gyilkolt az azeri katona örmény katonát
Az örmény-azeri konfliktus egyik fõ oka az Azerbajdzsán délnyugati részén, az örmény határ közelében fekvõ Hegyi-Karabah. A viszály két évszázados, de a legújabb kori története 1991. szeptember 2-án kezdõdött, amikor kikiáltották a Hegyi-Karabah Köztársaságot. Ezt Baku nem ismerte el. Az Azerbajdzsán, valamint az Örményország által támogatott Karabah között ezt követõen megkezdõdött háború különbözõ becslések szerint 15-25 ezer ember életét oltotta ki, 25 ezren sebesültek meg, több százezer ember elmenekült lakhelyérõl. 1994 májusában fegyverszünet jött létre, amelynek nyomán Azerbajdzsán gyakorlatilag elvesztette az ellenõrzést Hegyi-Karabah felett. Azóta Azerbajdzsán és Örményország között folynak a tárgyalások a konfliktus békés rendezésérõl."

Ez tehát hasonló területi ellentét, mint ami Kína és Tibet között van (mármint az sokkal súlyosabb) - és vajon hány nyugati ország bojkottálja Tibet miatt Kínát?

Ez az egyik, ami felmerült bennem. A másik: http://index.hu/kulfold/2012/06/05/ot_azeri_katonat_oltek_meg_az_ormeny_hataron/ - ez is idei hír.
Sõt, ez tegnapi: http://index.hu/kulfold/2012/09/01/lovoldozes_volt_az_azeri-ormeny_hataron/ - Az azeri news.az hírügynökség szerint örmény fegyveresek mára virradóra tüzet nyitottak az azeri hadsereg állásaira.... Az örmény news.am hírügynökség szerint a tûzszünetet azeri oldalról sértették meg, sérülések nem történtek.
Nem kell az örményeket félteni, egyik se jobb a deákné vásznánál. Máris háborút emleget az örmény elnök: "Nem akarunk háborúzni, de ha rákényszerítenek bennünket, küzdeni fogunk és gyõzünk."

A harmadik: http://index.hu/kulfold/2012/05/26/azerbajdzsan_az_eurovizio_elott/ - ugyan miért is rendezhette Azerbajdzsán az idén az eurovíziós fesztivált? Mert tavaly az õ indulójukat minõsítették gyõztesnek. Tavaly az azeri versenyzõk egy Atomic Kitten szám pofátlan lenyúlásával nyertek, ami miatt ki kellett volna zárni õket, nemhogy nyertesnek kihozni. http://www.youtube.com/watch?v=x2mTwPnY4CE De az Eurovízió vezetõsége mindenképpen Azerbajdzsánnak akarta adni a lehetõséget. Miért is? Csak nem benyalásból?

A negyedik: http://index.hu/kulfold/2012/09/01/az_amerikaiakat_is_megdobbentettuk/ "Errõl az amerikai külügyminisztérium magyar idõ szerint péntek éjszaka adott ki közleményt, amiben azt is leszögezik: elítélnek minden olyan intézkedést, amely szítja a térségben a politikai feszültséget." Hahaha, ez aztán jó szöveg. Õket aggasztja a politikai feszültség, hát ez igazán vicces. Érdekes módon az nem aggasztotta õket, hogy a Hegyi-Karabah Köztársaág kikiáltása miatt 25 ezer ember meghalt, 25 ezer ember megsérült, több százezer ember elmenekült. Vagy tán az USA aggodalmai miatt abbahagyták a népirtást? Neeeem, hiszen idei hír volt az öt azeri katona örmények általi legyilkolása is, és még ki tudja, hány emberélet, akikrõl nem tudunk.
Amerikát mindez nem aggasztja egy csöppet sem, ezekben nem lát politikai feszültségkeltést, kizárólag abban, de abban retteneteset, hogy egy azeri foglyot a magyar kormány hazaengedett. Emiatt Amerikára rögtön rátört a rettegés.

Az ötödik: http://index.hu/kulfold/2012/08/31/ormenyorszag_szakit_magyarorszaggal/ - a cikkhez mellékelt képeken szépen tanulmányozhatók az armenid (tehát kaukázusi) rassz jellegzetességei.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 20:48:50
(343/2273)
Azon az álfelháborodásodon meg csak röhögni tudok, hogy a dühödt örmények elégették a magyar zászlót.
Mégis mit vártál, csendes ülõsztrájkot????

Miután a magyar kormány államkölcsönjegyzésért baltás gyilkost árusít?

Tudom, 2006-ban a magyar jobboldal önmérsékletet tanúsított abban a fontos kérdésben, hogy nem szopta be a nép Orbán 14. havi nyugdíjra vonatkozó ígéretét, és nem kért belõle.
De úgy tûnik, az örmények nem ilyen higgadtak.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 20:35:17
(342/2273)
És pont Orbánnak és kormányának kellett volna gyanút fogni, akik hasonló mellébeszélést, csúsztatgatásokat alkalmaznak. Nekik kell magyarázni, hogy egy megbízhatatlan partner homályos szavainak mennyi a súlya?
Neeeeeeeee etessenek.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 20:32:53
(341/2273)
Az ír ügyben annyit feltételeztem, hogy kiadták és ott a magyar hatóságok általi büntetését tölti. Kiderült, hogy nem ez a helyzet.
Ebben mi az a marha nagy felháborító??? Az a felháborító, hogy csengõ anno hogy reagált erre....

Tudod Miklós, nem felejtem, milyen idióta, populista hsz-edet a romániai magyarverésben, és semmi kedvem veled társalogni.

Amúgy felháborító annak az azeri igazságügyi minisztériumi levélnek a szövege. Annyi van benne, hogy kb nem szokásunk életfogytos büntetést amnesztiában részesíteni. Aki ezt nem puha mellébeszélésnek, hanem határozott, visszavonhatatlan ígéretnek veszi, az egy felelõtlen politikus.

Ebben a sorrendben kéne elvállalniuk a felelõsséget és elhúzni Magyarország a közéletébõl: Orbán, Martonyi, Navracsics.
olahmiki1959 2012 szept. 02. - 18:52:58
(340/2273)
"Átverte a magyar kormányt az azeri vezetés.
Hivatalos levélben ígérte meg két hete a bakui vezetés a Magyar igazságügyi tárcának, hogy otthon sem változtatnak az azeri gyilkos büntetésén – közölte a magyar Nemzet online kiadása."

Ezek szerint mégiscsak létezik egy hivatalos levél, tehát mindenki, - többek között én is, - árnyékra vetõdött, amikor Orbánékat hibáztatta egyedül, a kialakult helyzetért.
Magyarán megmondva, az azeri kormány szépen átvert bennünket, amikor azt ígérte, hogy a "baltás gyilkos" le fogja ülni a megérdemelt büntetését.

"Navracsics, Martonyi, takarodjanak!!!! Ez milyen jogi garancia, egy levelezgetés?????" - ezt viszont már kedves, szimpatikus, a dolgokat kissé felülrõl, higgadtan és elfogulatlanul nézõ barátunk, Adam írja. Aki egyébként a demokratikus gondolkodás megtestesítõje itt a neten. (Nem röhögni, ez most komoly!)

Namostakkor.

Ha valaki két állam miniszteriális szinten történõ, fejléces papíron, pecsétekkel, aláírásokkal hitelesített levélváltását, abban megígért garanciák lefektetését "levelezgetés"-nek nevezi, azzal lehet-e értelmes párbeszédet folytatni?
A politikai szimpátia magánügy, abba senki nem szólhat bele.
Viszont az elvakultság, a nyilvánvaló tények napi politikai haszonszerzés céljából történõ elferdítése, az már közügy.
Tudod, kedves Adam?...
Ha te csak azért keversz bele a mondanivalódba mindenféle ide nem illõ dolgot, mert azzal bele tudsz rúgni a jelenlegi kormányba, az nagyon szomorú.
Még nem felejtettük el a két kisgyereket halálra gázoló ír pasas esetében való gyalázatos megnyilvánulásodat, amit aztán ügyetlenül szabadkozva próbáltál meg helyrehozni.
Orbánék rengeteg baklövést csinálnak, de amikor igazuk van, akkor melléjük kellene állni, és támogatni õket. Ezért is elképesztõ az a hozzáállás, amit a jelenlegi ellenzék csinál, egy olyan esetben, amikor egy másik ország vezetése egyszerûen átvert minket, és egy köztörvényes bûnözõt hõsként ünnepel.
Orbánéknak az volt a hibája, hogy nem vették figyelembe a közel-keleti népek mentalitását, a két ominózus ország - Azerbajdzsán, és Örményország - évszázadok óta fennálló viszályát, és azt, hogyha valaki megöli a gyûlölt másik nép egy tagját, akkor azt elítélés helyett piedesztálra emelik.
Ez valóban meggondolatlanság, és hiba volt.
Ugyanakkor, kedves Adam, a nagy demokratikus érzékeddel, nem látom, hogy megszólalnál abban az ügyben, hogy magyar zászlót égettek a külföldi nagykövetségünk elõtt.
Ez a "jelentéktelen apróság" nem veri ki nálad a biztosítékot, ugye? És a hozzád hasonló liberális értelmiség köreiben sem, ugye?

A dolog lényege még egyszer, és utoljára:
VAN azeri állami levél. VAN!
-csengõzoli-- 2012 szept. 02. - 18:42:34
(339/2273)
"Alatta volt egy pénzügyi krach, amibõl rövidúton kimászott az ország"

Ez csupán két ponton nem stimmel.
Egyrészt jóval a világválság elõtt padlóra került gazdaságilag az ország.
Nem véletlenül mondta az öszödi beszédben,hogy
"Nincsen sok választás. Azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. Annyival vagyunk túl az ország lehetõségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni"
Csak erre sokan hajlamosak nem emlékezni és összemossák a világválsággal,ami azért érintett bennünket különösen rosszul,mert egyébként is padlón volt az ország.

"rövid úton kimászott az ország" ?
Igen?
Jé,errõl elfelejtettek szólni nekünk! :D
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 17:23:33
(338/2273)
"Gyurcsányt pedig azért hoztam fel,mert alatta ment csõdbe az ország"
Alatta volt egy pénzügyi krach, amibõl rövidúton kimászott az ország, némi adósság (az EU átlagot nem haladta meg tudtommal) árán fenntartotta a gazdasági növekedést.

Orbán alatt viszont a nemzetközi válság eltörpül a Matolcsy-Simicska páros dúlásához képest, hiperkamatokat fizetünk (EU fél %, Mo 8%), tombol a recesszió és az állam sohanemlátott szintû adózási ámokfutásba kezdett a 26 új adónemmel.
De ez ne zavarjon.

Ja, és orbánnal ellentétben gyurcsány egy ponton túl (nálam már sokkal hamarabb eljött az a pont...) nem tartotta magát leválthatatlannak. Nem harapott rá teljesen a szentkorona keresztjére pitbullként.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 16:55:16
(337/2273)
Úgy tûnik, nem volt elég egyszer beidéznem a szavaidat.

"Hogy egy, a csõdöt elkerülni kívánó ország mindenhol megszorít, az sajnos törvényszerû és az is,hogy ezzel sokak érdekeit sérti."

Azt írtad, mindenhol.
Erre mondtam 101 bicskanyitogató intézkedést, ami szememben közel áll a nyílt lopáshoz, hûbéresi lánc építéshez, újraprivatizáláshoz, a kényszerû megszorítások kormányától.

Ja és nemzetmentõ, morális válságot felszámoló kormány is, ami csak lejáratja az ország hírnevét, páriává teszi azt és az erkölcs nevében baltás gyilkosokat árusít ki félázsiai módszerekkel.

Juppi-juppi-jé, aki nem ilyen, az nem méltõ, hogy a nemzet tagja legyen. Ki nem ugrál...
-csengõzoli-- 2012 szept. 02. - 16:28:38
(336/2273)
Sokadszorra veszem észre,hogy problémáid vannak a szövegértéssel.
Ez mondjuk sok mindenre magyarázat.
Hol írtam én,hogy minden fillért megspórolnak??????
Az,hogy megszorítanak,nem azt jelenti,hogy az összes államkasszába befolyt pénzt a szegényeknek adják.
Dühítõ szociális igazságtalanságok?
Az,hogy stadionokat építenek?
Valószínûleg a szegény,elkeseredett embereket minden dühíti, úgyhogy témából sosem fogsz kifogyni.
Gyurcsányt pedig azért hoztam fel,mert alatta ment csõdbe az ország
Utána már elég nehéz szrból várat építeni.
Õ még jó állapotban kapta meg a kormányrudat, Orbánék már egy süllyedõ hajót próbálnak a felszínen tartani.
(vitathatatlanul sok-sok ballépéssel)
Najó,én is meguntam ezt a parttalan vitát.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 16:24:38
(335/2273)
Lázár János elsõ prímás szélsõjobbos uszító stílusára annyit vagy képes "beérvelni", hogy természetesen igaza van, csak nem tudja bizonyítani.
Budai Gyula lejáratókampányára, amivel 1500 embert gyalázott meg ordas politikai zsarolási célokból, pedig annyit, hogy "Magyarországon mûködik a jogállam". Mindezt 2 név kiragadásával "támasztod alá". 1500:2, vágó?

Hát örüjjé Matolcsyval....
adamnagysweetmovie 2012 szept. 02. - 16:16:04
(334/2273)
Szánalmas. Elõbb azt mondod, minden fillért megfontolnak, szükséges megszorításokat hoznak, majd a dühítõ szociális igazságtalanságokra elkezded, hogy Gyurcsányék is loptak.
Szevasz.