Téma: Híradó este

adamnagysweetmovie 2012 okt. 26. - 08:57:57
(1853/2273)
Azért vagy ilyen, mert ilyeneket olvasol....
olahmiki1959 2012 okt. 26. - 00:37:41
(1852/2273)
Hallgasd meg ezt a számot. Külön neked választottam ki, mert tudom, hogy nagyon jó a zenei ízlésed.
Ramsey Lewis-nek a Sun Goddess, - Napistennõ - címû lemezérõl való. Amikor ezt hallgatom, és a lemeznek a borítóját nézem, mindig te jutsz eszembe.
Szerintem nagyon jó zene, ez az én világom, nagyon jókat szoktam rá gitározni, és ha hátradõlsz, és hagyod, hogy hasson rád, hagyod, hogy a ritmusa elringasson, rólam is nagyon sok mindent megtudhatsz.
Szeretettel küldöm neked, kicsit talán hosszúnak tûnhet, de a szaxofon és a Fender-zongora szólók különösen jók benne.

http://www.youtube.com/watch?v=dS463tbX-HE
_goldie_ 2012 okt. 25. - 23:39:06
(1851/2273)
Miki te nem változol..már harminc éve nem :D
..és tudod ne is változz már meg :)
erre a kis idõre :D
olahmiki1959 2012 okt. 25. - 23:34:15
(1850/2273)
Szerintem, a hátralévõ néhány hónapot az emberiségnek, - ha decemberben a maja naptár szerint valóban eljön a világvége, - nagy, féktelen szeretkezésekkel kellene eltöltenie, minden-mindegy alapon.
Ha eljön a világvége, akkor azért, hogy valami hasznunk is legyen a dologból, ha meg véletlenül nem jön el, akkor sem történik nagy tragédia.
Na mondd már!
Legfeljebb gazdagabbak leszünk néhány szép élménnyel, és még a világbéke eljöveteléhez is közelebb kerülhetünk talán.
olahmiki1959 2012 okt. 25. - 23:10:41 Előzmény -csengõzoli--
(1849/2273)
Én meg azt nem értem, hogy miért Lázárt hibáztatják olyasvalamiért, amirõl nem tehet.
Hiszen nem õ vezette az autót, hanem a sofõrje.
Még ha véletlenül a sofõr is lenne a hibás, - eddig úgy tudjuk, hogy nem az, - de ha õ lenne, Lázárnak akkor sincs a balesetben semmilyen felelõssége.
Ez megint a tipikus esete annak a kétségbeesett erõfeszítésnek, hogy mindegy hogy mit, és milyen formában, mennyire csúsztatva, és aljas módon, de találjunk már valamit, amit rá lehet húzni a politikai ellenfél valamelyik tagjára.
Félreértés ne essék, Lázárt nem kedvelem különösebben, csak ha igazságtalanul bántanak valakit, az teljesen más dolog. Akkor nem érdekel, hogy éppen melyik politikai oldalhoz tartozik az illetõ, szóvá kell tenni.
Másik példa, ugyanilyen jellemzõ a mostani médiaállapotokra.
Mostanában megint többször felmerült a médiában Varga Tamás vidéki polgármester neve, akire állandóan azt mondják, hogy "a Fidesz Vargája".
Mert ez olyan jól hangzik, a Vargával szembeni ellenszenv rávetülhet a Fideszre. és az pedig jól jön a baloldali megmondóembereknek.
Na most a dologban az az érdekes, és tanulságos, és ami tökéletesen leleplezi a média aljasságát, hogy Varga Tamás 1993-ban!!! kilépett a Fideszbõl.
Érted, Zoli?!
Tizenkilenc évvel ezelõtt - majdnem húsz éve! - semmi köze a Fideszhez, szétváltak az útjaik, kilépett, és a mai napig az újságokban, Drágabolgárúrnál, és másoknál állandóan ezzel jönnek elõ.
Akkor erre mit lehet mondani? Nem végtelenül aljas, romlott, és manipulátor a baloldali média?
Biztosan a jobboldali médiában is van rengeteg vitatható megnyilvánulás, csak az a különbség, hogy a baloldali, liberális média szereplõi és magasan kvalifikált megmondóemberei saját magukat az elfogulatlanság, a tolerancia, az objektivitás Grál-lovagjaiként hirdetik, ugyanakkor ezekbõl a példákból is kiderül, hogy ebbõl egy szó sem igaz.
Teljesen elfogultak, abszolút mértékben kiszolgálják az általuk preferált politikai oldalt, és a toleranciának, - amit tõled, maguk felé elvárnak, sõt, megkövetelnek, - a nyoma sincs bennük.
Csak arra gondolj, hogy a választásokig elõttünk álló kb. másfél év alatt még mennyi aljasságnak, manipulációnak, csúsztatásnak leszünk még szem -és fültanúi.
_goldie_ 2012 okt. 25. - 23:04:17
(1848/2273)
"profitszerzési célokra használják fel a mítoszt, amely a maja kalendárium szerint december 21-re világvégét jövendöl..Gomez kritizálta a rendezvényeket, a maja folklórt profitra váltó show-mûsoroknak nevezve õket..A 2012. december 21-i állítólagos világvége kultusza azon alapszik, hogy ekkor ér véget a maja kalendárium egy csaknem négyszáz éves ciklusa. Afölött a tény fölött azonban elsiklanak a mítosz terjesztõi, hogy ezzel egyidõben egy új ciklus kezdõdik. Gomez szerint ez az új szakasz nagy személyes, családi és közösségi változásokat hoz, amelyek az emberiség és a természet harmóniájához és egyensúlyához vezetnek" http://index.hu/tudomany/2012/10/25/a_majak_utodai_szerint_nem_lesz_vilagvege/

..szegény maják nem gondolták h a naptárjuk mennyi pénzt hoz majd az ügyeskedõknek
_goldie_ 2012 okt. 25. - 22:56:45
(1847/2273)
"a médiatörvény 2012-tõl legfeljebb a hírmûsorok idõtartamának 20 százalékában teszi lehetõvé bûnügyi hírek bemutatását..Az RTL Klubon ezen hírek aránya több mint 41 százalék volt tavaly, míg a TV2-n az 52 százalékot is meghaladta. Az M1 Híradójában ugyanakkor kevesebb mint 30, a Duna közszolgálati televízióban 16 százalékos volt" http://index.hu/kultur/media/2012/10/20/verben_dagonyaznak_a_kereskedelmi_tevek/
_goldie_ 2012 okt. 25. - 22:52:32
(1846/2273)
"Az oltóanyagban ugyanis „fehér részecskéket" találtak, amelyek nem kívánt mellékhatásokkal járhatnak"
..figyeled a megfogalmazást? .."találtak"
érdekes..vhogy odakerült
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 22:14:57
(1845/2273)
Egy vásárhelyi zsidó beszélget Lázárról Torockaival a kurucon. Igazi csemege a politikakedvelõknek... http://kuruc.info/r/26/46425/
vondermonarchie 2012 okt. 25. - 21:53:43
(1844/2273)
Janics ügyében egyértelmûen a férje a hunyó. Kizsigereli a lányt, elveszi a pénzét és ha már nem fog pénz hozni a házhoz Natasa akkor szépen továbbáll a bolgár :(
-csengõzoli-- 2012 okt. 25. - 18:33:34
(1843/2273)
Én tudod mit nem értek?
PL itt ez a Lázár baleset...
Tényleg csak nekem jut eszembe,hogy nem kéne képek alapján ítéletet mondani?
Hogy az illetõ sofõrnek baromi rosszul eshetnek a kitalációk?
Hogy teljesen nevetséges otthon a fotelbõl elméleteket gyártani valamirõl,amirõl semmit sem tudunk?
(illetve amit tudunk az mind Lázár sofõrjének vétlenségét bizonyítja eddig)
A baloldali hozzászólóknak miért nem jut ilyesmi az eszébe?
Te ezt érted?
Komolyan kérem az értelmes baloldali fórum olvasókat,hogy néha szólaljanak már meg! :)
-csengõzoli-- 2012 okt. 25. - 18:26:36
(1842/2273)
Tudod vannak az átlagnál egyenlõbbek,akiknek mindent szabad :)
talec 2012 okt. 25. - 17:30:01
(1841/2273)
"közben"

Aki ezt fel tudja mutatni, elõ tud húzni a kalapból egy ilyen embert és hadra fogja az már elõny. A politikához nem is kell annyira értenie, arra ott vannak azok, akik értik, kedvelik a politikát. A tanácsadók. Majd megírják, mit kell mondani. Háttér, szellemi támaszpont és a szép kirakat együtt egy nagyon erõs vonal.
talec 2012 okt. 25. - 17:24:00
(1840/2273)
Van egy saját pontrendszerem. Mindig kérdezgettem embereket, hogy milyen az ideális politikus.

Ez alapján megalkottam a nyerõt, a legjobb, leghitelesebb: 40-60 év közötti, szakmájában hosszú éveket sikerersen eltöltött. Majd politikára váltott. A kollégái szerették, elismerték a tudását.
Nagyon fontos, sokkal jobban kedvelik az emberek azt, aki nem az iskolapadból ült a Parlamentbe egybõl, mint a maiak többsége, hanem az életben is tevékenykedett elõtte.

Családos, a gyerekek vagy tanulnak, vagy már vállalkoznak, vagy mûvészek. Manapság a gyerekek már állami irodákban ücsörögnek. A politikus hétvégente gyakran kutyamenhelyeket látogat, mert állatbarát. Környezetvédõ és maga is amatõr sportoló. A sportok barátja. Esetleg, ha nem sport, akkor tájképeket fest. Amatõr mûvész. Ez lenne.

Sajnos ez ilyen. Mint a kommunikáció. Mit gondolnak az emberek 1-1 mondatról majd? Mit gondol a közvélemény egy politikusról?

Most hozzátehetnék egy kis fricskát is: itthon azért kell az ilyen jól felépített, tisztességes ember, mert arról senki nem gondolná, hogy saját zsebre politizál. Öltönyben, szépen nyilatkozva, közbe gyarapodva.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 25. - 17:12:46
(1839/2273)
Antiszemitométer volt a gépeken és mérték vele a lakosság érzelmeit, hogyan viszonyulnak majd a betelepedéshez.
Tudvalevõ, hogy a bennszülöttekkel csínján kell bánni. Tudni kell mennyi üveggyöngyre és tükröcskére lesz majd szûkség a vezetõ réteg megnyeréséhez, azaz az ország felvásárlásához.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 17:07:49
(1838/2273)
Látod, ebben igazad van. A fórum nem rólam szól, hanem a világról, ami körülvesz bennünket. Te is látsz valamit a világban, meg én is, meg bárki más. És akinek kedve van hozzá, az ír róla. Mivel a fórum nem rólunk szól, ezért okosan tesszük, ha nem egymásról írunk, ugye? :)
talec 2012 okt. 25. - 16:57:22
(1837/2273)
Közbejött a baleset és a drónok. Eredetileg erre szerettem volna rákérdezni itt, hogy Gyurcsány Feri mikor változott meg? Itt még normálisnak tûnik Gyurcsány elvtárs, jó társaságban van.

http://www.youtube.com/watch?v=R0Mx5w8yPlg

Demokrata, rendszerváltó urak között. Elvtársak, urak itt még együtt. Pár év múlva már nagyon komoly harcok voltak jobb és bal között. A nagy ellenségeskedés az elmúlt 22 évben, sztem kicsit mesterkélt lett. Valójában 4 évig az egyik, következõ 4 évig a másik oldal indul gyarapodásnak. Közben meg eljutottunk oda, hogy az életszínvonal lezuhant itthon, pedig 2012-re, 22 év alatt többre lehetett volna jutni. Olvasom, hogy iskolák a fûtéssel küzdenek, alig jut pénz ilyen dolgokra. Vagy a megnõtt államadósság, folyamatos megszorítás. Amit Orbán nem a néptõl vár el, hanem a bankoktól, multiktól. A 3-400ft-os kenyér és fûtési szezon alatt kíváncsi lennék, melyik család tud még megszorítani?

Együtt képzelték el a rendszerváltást? Valami nagyon nem sikerült az elmúlt 22 évben. A folyamatos dõzsölés, indokolatlan jólét a politikai szereplõk és köreik részérõl sok pénzt elvitt, amit most be kell hozni. Jobb és bal. Elég egy pár évre beülni a Parlamentbe és az embernek soha többet nem lesznek anyagi gondjai, a rokonainak barátainak sem.
olahmiki1959 2012 okt. 25. - 16:24:48
(1836/2273)
Tudod mi a röhej?
Hogy mi itt viccelõdhetünk drónokkal, meg UFO-kkal, kondenzcsíkokkal, ugyanakkor arra még senki sem adott hihetõ választ, hogy a két izraeli gép, amelyik mellesleg a világ legkorszerûbb mûszaki berendezéseivel volt felszerelve, mi a francot keresett itt néhány évvel ezelõtt?
Mert amit az akkori kormányszóvivõ el be akart adni nekünk, - nevezetesen, hogy az átstartolást gyakorolták, azaz leszálltak a ferihegyi repülõtér betonjára, majd gázt adva, újból felszálltak, - azt már akkor sem hitte el senki.
Tudvalevõleg, Izrael rendelkezik a világ legkorszerûbb légierejével, repülõtereivel, nekem azt senki ne akarja beadni, hogy kb. 4000 kilométert azért repültek idáig, hogy az átstartolást gyakorolják.
És a fedélzeten lévõ kémberendezések, adatlehalászásra alkalmas mindenféle modern készülékek, véletlenül pont ezeken a gépeken voltak, ugye?...
Ez az ügy is szépen elhalt, hogy csak egyet említsek az "elmútnyócév" mai napig tisztázatlan disznóságai közül. Bejött a régi trükk, amirõl nem beszélünk, az szép lassan elfelejtõdik, persze az akkori kormány sumákolt, lapított, mellébeszélt, mondott mindenféle hülyeséget, amit már egy hároméves gyerek sem hitt el, de mindegy.
Asszisztáltak egy ilyen léptékû disznósághoz, hogy miért, az is egy tisztázatlan kérdés...
Kerepesi Farkas 2012 okt. 25. - 16:13:33
(1835/2273)
Még mindig jobb, mintha az utcán lövöldözne.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 15:22:21
(1834/2273)
Nézd, ha nem te hívtad volna fel a figyelmemet egy kisregény hosszúságú bejegyzésre a PPP blogon, akkor még el is hinném, hogy szerinted sok beszédnek sok az alja. Tudod, azt mondja a Biblia, hogy mindenki a maga szájának gyümölcsével lakik jól. Egész pontosan ezt írja: "Az õ szájának gyümölcsébõl elégedik meg a férfi jóval; és az õ cselekedetének fizetését veszi az ember önmagának." Máshol pedig: "A férfi az õ szájának gyümölcsébõl él jóval; a hitetlenek lelke pedig bosszúságtétellel." Azért írok, mert ezzel én is megelégedek. Jólesik, boldoggá tesz, hogy valamit átgondoljak. Számomra nem túl bonyolult.