Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:02:00
(2053/2273)
Nagy különbség van a szerelem és az önkéntes odaadás között, meg a megkövetelt szolgáltatás között. Pont annyi, mint a jó és rossz között.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:00:58
(2052/2273)
(egy "ne" szócska kimaradt, ez talán nehezebbé teszi a szövegértést...)
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 17:00:30
(2051/2273)
Azért, édes, mert az emberiség nagy része elviseli egymást, noha egy bolygón élnek, egy légtért használnak, egymás mellett, elõtt élik az életüket, sok mindent tudnak egymásról, mégsem KONTROLLÁLJÁK EGYMÁST. El KELL tudni viselni a másikat, ha nem akarsz vele kapcsolatba lépni, akkor NEM LÉPSZ vele kapcsolatba. Például, ha ücsörögsz egy padon a parkban, akkor nem teszel megjegyzéseket azokra az emberekre, akik a padod elõtt mennek el, hiába LÁTOD õket, hiába vannak nagyon közel hozzád. De ha neked VAN SAJÁT CÉLOD, saját dolgod, akkor azért dolgozol, az foglal le, és nem az, hogy MÁSOKAT KONTROLLÁLJ. Az emberiség akkor mûködik jól, ha mindenki kölcsönösen elviseli azt, hogy az egyén a saját dolgát végezze, a saját céljait kövesse. Abban a pillanatban, amint valaki felhatalmazza önmagát azzal a joggal, hogy kontrollt gyakoroljon mások fölött, erõszakossá fog válni, mert a kontroll erõszak; nem lehetséges erõszak nélkül kontrollálni. Annyira vagy erõszakos, amennyire kontrolláló.
Ha tehát nem akarod elolvasni, amit írok, akkor simán kikerülsz és kész, ennyi. Ha mégis elolvasod, akkor azt azért teszed, mert kapcsolatba AKARSZ velem lépni; az pedig már a TE AKARATOD; és akkor éppenséggel semmi értelme sincs annak, hogy azt írod nekem, hogy én írjak ide, hiszen te épp mást se csinálsz, mint éppen nekem írsz. Ezt érted? Vagy annak sincs értelme, hogy azt írd, hogy nekem nincs jogom ide írni, hiszen akkor neked miért van? Hm? Tehát, ha valóban nem akarnál velem kapcsolatba lépni, akkor nem lépnél kapcsolatba, ez annyira egyszerû, mint az egyszeregy. Talán te is felfogod. Írj annak, akinek akarsz.
olahmiki1959 2012 nov. 02. - 10:59:11
(2050/2273)
Én véletlenül Halottak napját írtam, mert a médiában is annyira összefolyt a két ünnep, vagy inkább megemlékezés, hogy azt hittem, november elsején van halottak napja. (Ez legyen a legnagyobb tévesztésem...)
Ezen túllépve, nem tudom, olvastad-e azt az elég hosszú írást, amiben arra kértem mindenkit, hogy legalább ezt a napot hagyjuk ki, és ne veszekedjünk, ne acsarkodjunk, hanem gondoljunk egy kicsit az eltávozottakra, a szeretteinkre, akik már nincsenek köztünk, - mondanom sem kell, hogy ebbõl semmi nem jött be, én magam is kaptam hideget-meleget, meg hogy álszenteskedõ vagyok.
Nagyon tanulságos volt a dolog, és igen nehezemre esett megállni, hogy nem válaszoljak hasonló stílusban, de végül sikerült.
Ennyit a szeretetrõl, az emberi érzékenységrõl, a magunkba szállás képességérõl, arról, hogy egyszer egy évben meg tudunk-e állni egy pillanatra, vagy sem.
Akik elégtelenre vizsgáztak ebben, azokat csak sajnálni tudom.
Neveket nem mondok, akik elolvasgatták az utóbbi néhány oldal egészen elképesztõ stílusú írásait, szópárbajait, veszekedéseit, azok tudják, kikrõl beszélek.
Nagy meglepetés egyébként azt hiszem, senkit nem ért, ugyanezek az alakok szokták szétbarmolni máskor is a fórumot, tehát csak - úgymond - a papírforma jött be.
Ezeknél valami nagyon nagy baj lehet, szeretetlenségben való létezés a mindennapokban, sikertelenség, a családi fészek melegségének a hiánya, elfojtott, és állandóan a felszínre törõ indulatok, frusztrációk, félelembõl és kisebbségi érzésekbõl fakadó agresszió, támadásban kifejezõdõ védekezési kényszer, egyfajta sündisznóállásból való nézése a világnak.
Nagyon szomorú, és elgondolkodtató is egyben.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 02. - 00:55:08
(2049/2273)
:D

minden borzasztó elviselhetõbb, ha lehet vele viccelni...
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 nov. 01. - 23:29:59
(2048/2273)
Önkéntelenül is elképzeltem a jelenetet Lukács népbiztossal és a boszorkánnyal, mert vizuális típus vagyok. Talán a Taxidermia-ban voltak hasonló jelenetek. Most aztán el van rontva az estém.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 23:14:57
(2047/2273)
(Pontosabban azt jegyeztem még meg, hogy amit Heller csinál, az a klasszikus filozófia szabályai szerint nem filozófia, mert nem elég logikus, következetes, koherens; de ma már ez nem követelmény, mert másféle értelmezése van magának a filozófiának, mint korábban).
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 23:12:20
(2046/2273)
:)
Na igen, és ráadásul én is bizonyíték vagyok rá - mivel én nem ismerem Heller szövegeit, sem a világban jelenleg levõ filozófiai áramlatokkal nem vagyok tisztában, ezért csak ezt a pletykát jegyeztem meg abból, amit a fickó leírt. Ha többet látnék a filozófiából, ha többet tudnék Heller munkásságáról, akkor nyilvánvalóan nem ezzel hozakodtam volna elõ. De nem jegyeztem meg a többit, mert nem ismerem Heller írásait és nem tudom elhelyezni a jelenlegi filozófiai iskolák rendszerében.
Mindenki csak annyit vesz észre a világból, amennyit bír. Azt látja meg, amihez önmagában képes kapcsolódni, mert önnön magában is van belõle valami. Ami bennem nincs meg, amire nem "rezonálok", azt a külvilágban sem látom meg.
1/10
danton-b 2012 nov. 01. - 23:03:25 1/10
(2045/2273)
Ezt kivételesen meg tudom erõsíteni:)
drProktor 2012 nov. 01. - 22:34:05
(2044/2273)
Hát, valóban nem Balsai-kaliberek!
Hanem egy-egy szakma nagyágyúi.
De hidd el, érdemes beleolvasni:
üdítõ friss levegõt szívni gondolkodásra használt fejek között.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 01. - 22:28:25
(2043/2273)
Álljunk meg egy szóra!
Miki azt írta (általánosítgatva), hogy az egyoldalú bizottsági jelentések egyöntetûen hasznavehetetlenül elfogultak.

Itt azt látom, nem Balsay-Szijjártó-Arogán-Révész Máriusz "reprezentatív" bizottság írta a jelentést, hanem...

Csepeli György, Gönczöl Katalin, Györgyi Kálmán, Halmai Gábor, Kacziba Antal, Ormos Mária, Pataki Ferenc,
Tóth Judit, Vörösmarti Mihály

Azért ezek nem Balsay-kaliberek, legalábbis akiket ismerek: Csepeli György, Gönczöl Katalin, Györgyi Kálmán, Halmai Gábor, Ormos Mária...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 01. - 22:17:50
(2042/2273)
Ja és kösz a linket, tényleg elolvasom.
1/10
danton-b 2012 nov. 01. - 21:03:17 1/10
(2041/2273)
Ismét tévedsz ,mert holnap lesz halottak napja:) Khm ekkora baki egy tudós elmétõl!
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 20:56:48
(2040/2273)
"A rendõrség ma nem politizál?" Dehogynem. Olvasd el például ezt a kis hírt: http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/sajat-torkat-vagta-el-a-zenesz-2117187 Teljesen egyértelmû, hogy MÁR MEGINT HAZUDNAK, már megint a gyilkosokat fedezik! És ez nem szimpla beszariság vagy hülyeség, hanem kõkemény politizálás, hiszen akárkiket is mentegetnek (SOROZATOSAN!!!) - azoknak HATALMUK VAN, olyan hatalmuk, amitõl ezek a nyomorék fakabátok félnek.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 20:45:53 Előzmény vénasszonyok -nyara
(2039/2273)
Azt az infót kaptam, hogy a csirkés eleségre sok kutya allergiás, és attól is vakarózhat.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 20:42:44
(2038/2273)
Ahogy ma voltam a temetõkben, nekem ugyan nem azok jutottak eszembe, akik ott fekszenek. Tavaly se rájuk gondoltam. Minek gondoljak rájuk? Nekik már lejárt az idejük. Persze, szerencsére, nem tragikusan hunytak el, mindenki jó öregen, az élettel betelve ment el. Arra figyeltem, amit épp csinálok, meg dúdolgattam. És azok jutottak eszembe, akik mostanában gyászolnak. Nekik jelent valamit ez az ünnep. Meg az a cikk jutott eszembe, amit tegnap belinkeltem, a temetési szokások változásairól, a szörnyûségesen drága temetésrõl (ilyen hülye részletekkel, mint "A tervezet szerint egy órásnál hosszabb menetidõnél kizárólag hûtve szabadna halottat szállítani a március–szeptember közötti idõszakban.") és hogy sokan már el se temetik a halottaikat, egyszerûen hazaviszik a hamut és kész. És ez persze nem tetszik a temetkezési vállalkozóknak, azt mondják, hogy: "ez a trend ellentmond a temetkezés õsi hagyományának is, ami éppen azért alakult ki, mert a gyász feldolgozásában komoly szerepe van a közösségi rituáléknak, melyek kiveszése tömeges lelki betegséget idézhet elõ a társadalomban. Nem véletlen, hogy a romák a temetési szertartást a mai napig komolyan veszik." - és hogy ez milyen álszent szemforgatás... napersze, pont az tenné lelkileg egészségessé a társadalmat, ha a romák szokásait követné, mondjuk a temetkezési szertartásaikat...
Az jutott eszembe, amit Jézus mondott: "Monda pedig másnak: Kövess engem. Az pedig monda: Uram, engedd meg nékem, hogy elõbb elmenjek és eltemessem az én atyámat. Monda pedig néki Jézus: Hadd temessék el a halottak az õ halottaikat: te pedig elmenvén, hirdesd az Isten országát."
Meg ezt is mondta: "Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert hasonlatosak vagytok a meszelt sírokhoz, a melyek kívülrõl szépeknek tetszenek, belõl pedig holtaknak csontjaival és minden undoksággal rakvák. Épen így ti is, kívülrõl igazaknak látszotok ugyan az emberek elõtt, de belõl rakva vagytok képmutatással és törvénytelenséggel. Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert építitek a próféták sírjait és ékesgetitek az igazak síremlékeit. És ezt mondjátok: Ha mi atyáink korában éltünk volna, nem lettünk volna az õ bûntársaik a próféták vérében. Így hát magatok ellen tesztek bizonyságot, hogy fiai vagytok azoknak, a kik megölték a prófétákat. Töltsétek be ti is a ti atyáitoknak mértékét! Kígyók, mérges kígyóknak fajzatai, miképen kerülitek ki a gyehennának büntetését? Annakokáért ímé prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök én hozzátok: és azok közül némelyeket megöltök, és megfeszítetek, másokat azok közül a ti zsinagógáitokban megostoroztok és városról-városra üldöztök. Hogy reátok szálljon minden igaz vér, a mely kiömlött a földön, az igaz Ábelnek vérétõl Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, a kit a templom és az oltár között megöltetek. Bizony mondom néktek, mindezek reá következnek erre a nemzetségre."
És: "Akkor látván Júdás, a ki õt elárulá, hogy elítélték õt, megbánta dolgát, és visszavivé a harmincz ezüst pénzt a fõpapoknak és a véneknek, Mondván: Vétkeztem, hogy elárultam az ártatlan vért. Azok pedig mondának: Mi közünk hozzá? Te lássad. Õ pedig eldobván az ezüst pénzeket a templomban, eltávozék; és elmenvén felakasztá magát. A fõpapok pedig felszedvén az ezüst pénzeket, mondának: Nem szabad ezeket a templom kincsei közé tennünk, mert vérnek ára. Tanácsot ülvén pedig, megvásárlák azon a fazekasnak mezejét idegenek számára való temetõnek. Ezért hívják ezt a mezõt vérmezejének mind e mai napig." "(Ez hát mezõt szerze hamisságának bérébõl; és alá zuhanván, elhasadt középen, és minden belsõ része kiomlott. És ez tudtokra lõn mindazoknak, kik Jeruzsálemben lakoznak; úgy hogy az a mezõ tulajdon nyelvökön Akeldamának, azaz Vérmezõnek neveztetett el.)"
A Bibliának nincs halottkultusza, temetési kultusza. Persze nem is tiltja. Egyszerûen nem szab meg, nem ír elõ szinte semmit, alig-alig foglalkozik a temetéssel, a halottakkal.
A Biblia megírásának korában, tehát az ókorban igencsak változatos halotti kultuszok voltak az Izrael körüli államokban; leginkább ugye Egyiptomban, ahol õk is több száz évig laktak, és ami késõbb is fontos szomszédságnak számított; tisztában voltak azzal, hogy az egyiptomiak számára milyen óriási jelentõséggel bírnak a halottak. Jézus nemtörõdöm, közönyös szavai fõleg ennek a fényében érdekesek - azok az írástudók és farizeusok, akik számára fontossá vált a halottkultusz, elég nyilvánvalóan Egyiptomból és a környezõ más államokból szereztek ehhez inspirációt. És ennek fényében érdekes az is, hogy még Júdás pénzét is temetõre költötték.
Amikor Dávidnak megbetegedett a kisfia, böjtölt és a földön feküdt, folyton imádkozott érte, hátha az Úr megkönyörül rajta; de amikor meghalt a gyerek, felkelt, megfürdött és evett, mert azt mondta - nem tud hozzá menni, nem tudja visszahozni; az ügy tehát le van zárva. Inkább nemzett másik gyereket.
Gyászolni normális és jó, hiszen a gyásznak valódi tartalma van. De a szertartás és liturgia és ünnep és kultusz legtöbbször bántóan üres pótcselekvés. (Na nem mintha a többi ünnepnek több értelme lenne, augusztus 20-tól karácsonyig, a Valentin-naptól május 1-ig, ami eredetileg valami boszorkányünnep volt).
offtopic
drProktor 2012 nov. 01. - 20:23:58
(2037/2273)
Igen, tényleg, a rettenetes Balsay is letette az obulusát,
nem csak a gaz Morvay!
A Gönczöl-féle:
http://www.gonczolbizottsag.gov.hu/jelentes/gonczolbizottsag_jelentes.pdf

Szerintem a demokratikus jogállamság szép példája és fegyverténye,
érdemes már csak azért is olvasni, hogy ráérezzünk,
mi a különbség az értelmes emberek okos gyülekezete
és a bigott, begõzölt turulban született FizeSS hívõk csürhéje között.

Érdemes megfigyelni az embertelen fideszes kútmérgezést, itt van a mi Mikink,
aki úgy csattant föl, mint ha egy apácának valami szentségtörõt súgdosnék a fülébe,
azonnal elkezd remegni a hangja, a térde a fölindulástól és a méltatlankodástól.
Pedig már néha azt a benyomást kltette,egy egészséges, jóra való jólelkû gyerek.
Félelmetes az iszonyatos agyrohasztás!
offtopic
drProktor 2012 nov. 01. - 19:57:39
(2036/2273)
Nagyon nem vagy formában, hallod-e!
Amit a szememre próbálsz vetni, hogy én „azzal jövök”, az egy idézet tõled:
az idézõjelek is azt mutassák, teccik értenyi?

De akkor ideidézem bõvebben, ott látható a hozzászólásodban(2340):
„Mondd már el nekem, hogy hogyan lehet "rászervezni " egy tömeget bárkire,
amikor a Fidesz szimpatizánsok tömege órákig békésen ácsorog egy helyben,
miközben a rendõrség - nem volt könnyû, ezt elismerem, - kilométerekkel messzebbrõl,
lovasrendõrökkel, erõszakkal, - és most figyelj! - A MENEKÜLÉSI ÚTVONALAK LEZÁRÁSÁVAL!!!”


A tudomány mai állása mellett ez a szöveg ellenõrizhetõen tartalmazza azt,
hogy "hogyan lehet rászervezni egy tömeget bárkire"

Az elõzõ idézet a te 2340-es hozzászólásodban található, ugyancsak abban a második is.
Megtaláltad? Brávó!
Ha nem, akkor esetleg, ha nagyon szépen megkérsz, megszámlálom neked,
hogy hányadik karaktertõl próbáld elolvasni a saját gacsos szövegedet.
Ezek után írhatnám akár azt is, hogy QED.
Már ne haragudj, de ameddig ezekkel az elemi dolgokkal nem vagy tisztában,
nem kellene a szádra venni olyan megkérdõjelezhetetlen szakmai tisztességû egyéneket,
mint GönczölKatalin!
röhög a vakbelem! hogy a szinteden „érveljek”
Nem akarok fölényeskedni veled, ezért csak arra kérlek ne bohóckodj,
szedd össze magad, ha nekem akarsz válaszolni, vagy hallgass!
olahmiki1959 2012 nov. 01. - 19:31:05
(2035/2273)
Ma nem.
Halottak napja van.
Visszatérünk rá, ne félj.
Szia.
drProktor 2012 nov. 01. - 19:25:34
(2034/2273)
Mikike!

Ne fölényeskedj, sok okod lenne a szerénységre,
még ha a szerénységed tárgya kevéske is!

Mi a problémád az én utóbbi két hozzászólásommal?
Ki vele! Ne kímélj!