Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 01:27:26
(1773/2273)
Volt lézerblokkoló a kocsin? (Gondolom, volt).
Túllépte a megengedett sebességhatárt? (Gondolom, túllépte).
Kell ezért büntetést kapnia? (Gondolom, kell).
Nem tudom, ki volt az áldozat, csak annyit írtak, hogy egy 36 éves szentesi nõ. Szerinted direktice õt akarták kinyírni?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 01:19:38
(1772/2273)
Lehetséges, hogy bizonyos szemszögbõl nézve ökörségek. Más szemszögbõl nézve iszonyúan fontosak.
A pénz, a kényszer, a szükség tényleg nagy úr. Ha úgy gondolom, hogy egyedül nem tudom fenntartani az életemet, akkor bizony nagyon sok mindent hajlandó leszek eltûrni a biztonságért cserébe. Itt most nem a kétkeresõs családmodell védelmérõl van szó, hanem arról, hogy a méltóságomat nem adhatom cserébe a biztonságért. A gyakorlatban sajnos majdnem mindenki lemond a méltóságáról, aztán azt legföljebb pökhendiséggel pótolja (mint Demcsák azokkal a bizonyos megalázó blogbejegyzésekkel, amik miatt nem lehetett kormányszóvivõ). Azt viszont, hogy valami módon ne lehessen nagyon csúnyán megalázni, csak akkor kerülhetem el, ha nem kerülök függõ, kiszolgáltatott helyzetbe valakitõl, tehát ha mindig tudom, hogy bármikor felállhatok és elmehetek, ez a szabadságomban áll. Namost ez az az állapot, ami szinte lehetetlenül nehéz elérni. Mert már eleve a munkahelyen is függõ és megalázott helyzetben van a legtöbb ember, ott is lemond a méltóságáról a biztonságért cserében, és rengeteg olyasmit eltûr, amit talán nem volna szabad. Ha pedig már gyerekek vannak, ha adósságok vannak, ha nincs hová menni az egyetlen kis lakásból stb... akkor ez mind olyan erõs csapdahelyzetet teremt, amibõl már akkor sincs kitörés, ha egyébként mindkét fél dolgozik. A túlélésért cserébe akkor is lemondanak minden méltóságról és megpróbálnak eltûrni mindent. Valójában az egy jó célkitûzés, hogy a nõ legyen szabad arra, hogy megõrizhesse a méltóságát és ne tegye vásári alku tárgyává magát, ne legyen belõle árucikk - csak ezt egészen más módon kell megközelíteni.
Mert a probléma általános kialakulásának lépései nagyjából ezek:
- Pontosan nem tudom, mit akarok az életben. Mondjuk boldog lenni. Állítólag a párkapcsolatban lehet megtalálni a boldogságot. És állítólag ez majd kialakul, ha sokat gyakorlom. Jó, rendben, akkor gyakoroljuk!
- Egyre-másra gyakorlom az elkötelezettség nélküli, laza, szabad kapcsolatokat, amikbõl még bármikor kiszállhatok. Valami nem stimmel, nem tudom pontosan, mi hiányzik. De a kapcsolatok legnagyobb része egy bizonyos idõ elteltével kezd unalmassá, lapossá válni, és nem tesz boldoggá. Mi a teendõ? Meddig keressünk tovább? Jönnek az újabb jótanácsok: a párkapcsolatokban bizony meg kell alkudni, kompromisszumokat kell kötni, el kell viselni a másikat, mert mindenkinek megvan a maga bolondériája. És a legütõsebb jótanács: a párokat leginkább a gyerek köti össze.
- Nosza, rajta. Rengeteg nõ megcsinálja azt, hogy ha azt látja, a férfi bizonytalan, a kapcsolat állóvíz és nem halad elõre, vagy már épp halálosan unalmassá vált, akkor gyorsan teherbe esik, hogy ezzel "segítsen" dönteni (persze ezt a lépést már megelõzte egy rakás más manipulatív kis trükk, amivel a férfinak "segített" dönteni, mert egyébként a világvége is elmúlik, mire ez a mafla egy lépést is tesz...) Szóval hipp-hopp, a gyerekvarázslóval bebetonozódik a kapcsolat, a gyerek majd segíti az elkötelezõdést, és majd szépen kialakul minden stb.
Csakhogy a férfi sohasem fogja meghozni azt a döntést, amit nem engedtek neki meghozni még az elején. A nõ idáig mindent eldöntött helyette, és eztán is ezt teszi.
- Amíg rá nem jön, hogy õ ezt nem bírja. Egy idõ után rádöbben, hogy minden teher õrajta van, legalábbis sokkal több teher, mint a férjén. És ilyenkor jajveszékel, sipákol, ordít, veszekszik, csapkod, verekszik, ilyenkor feministává válik és mindennek lehordja a semmirekellõ férfit. És a végén kimenekül a házasságából, és meggyõzõdik róla, hogy milyen jó, hogy a nõk munkába állhattak és karriert építhetnek, kiteljesedhetnek, hiszen õ sokkal többet ér annál, mintsem tovább mossa egy majom büdös gatyáit.
És soha nem ismeri el a saját felelõsségét, nem fogja belátni, hogy saját magát kormányozta bele ebbe az élethelyzetbe, errõl senki más nem tehet, csakis õ maga.

De van egy másik út, amire engem Sherry Argov könyvei tanítottak, mindenkinek ajánlom, neked is, szerintem nemcsak "csajok"-nak hasznos ezt tudni. A másik út az, hogy a magam számára én vagyok a legfontosabb, pont. Nem mások kiszolgálása a legfontosabb feladatom, hanem a saját életem megélése. Az életemet akkor és úgy osztom meg mással, hogy közben tudnom kell, alapvetõen soha támaszkodhatom másra, csakis magamra; ezért soha nem foszthatom ki magamat azért, hogy másnak adjam az erõmet, és cserébe tõle viszonzást kapjak - nem; alapvetõen mindig csakis magamra számíthatok, és másnak csak annyit adhatok magamból, ami engem még nem ránt ki a saját egyensúlyi helyzetembõl. Ezért természetesen arra kell törekedni, hogy egyáltalán megtaláljam a maga egyensúlyi helyzetét.
A férfiak ezt a gondolkodást sokkal inkább ismerik, õk sokkal inkább tisztában vannak azzal, hogy az életben alapvetõen arra számíthatnak, amit õk maguk érnek el - pontosan, éppen ezért haboznak annyit az elkötelezettség vállalásával. A nõ számára az önállóság megtanulása nem egyértelmû cél, mert a nõ annyira kapcsolatközpontú, hogy számára mindenre a kapcsolat a megoldás; tehát ha a férfi vonakodik a kapcsolat tekintetében, akkor "bele kell segíteni", pontosabban bele kell lökni. Ezzel persze a férfi elveszti az egyensúlyát, de nég ezek után is sokkal inkább arra fog ösztönösen törekedni, hogy megtalálja az egyensúlyt - és minden terhet, ami õt nem segíti az egyensúlynak az elérésében, a nõre fog hárítani, aki továbbra is azt hiszi, hogy a kapcsolat a minden, az a kulcs, aminek a megjavításával minden megjavul, és úgy erõlködik, hogy majd beleszakad, és tele lesz gyûlölettel és haraggal a semmirekellõ férfi iránt.

A megoldás az, hogy elõször a nõnek is meg kell találnia a saját egyensúlyát, illetve törekednie kell rá, hogy megtalálja. Neki is meg kell találnia azt, ami leköti, ami a FÉRFINÁL IS JOBBAN érdekli (ez sem egyértelmû a legtöbb nõ számára. Pont a kapcsolatorientált agy miatt a legtöbb nõ számára a legérdekesebb dolog a világon a férfi. Annál hogy lehetne bármi is fontosabb?) Tehát a nõknek sok szempontból nehezebb megtanulni magukra koncentrálni, az életüknek értelmet találni (mármint a férfin kívüli értelmet); kevésbé kapcsolatközpontúnak lenni, nem a kapcsolattól várni mindent. Tehát meg kell tanulniuk kicsit "felfedezni" magukat, a maguk képességeit, érdeklõdését stb. És ha ezzel törõdnek, akkor nem fogják a férfit idõ elõtt belekényszeríteni, belerángatni egy olyan mocsárba, ahol mindkét fél talajtalan, bizonytalan. Amíg azzal törõdnek, hogy megtanuljanak egyedül is boldogulni, addig megtanulnak várni és megengedni a férfinak, hogy a maga útját járja.
Ha ezt nem tanulják meg, akkor keresztülmennek egy több évtizedig tartó nyomorúságos, boldogtalan, viharos kapcsolaton, és rengeteg keserûség után egyedül maradva kell nekiállni ugyanezt megtanulni. Mert ezt meg kell tanulni mindenkinek és kész. Az önállóság mindenki számára kijelölt életfeladat.
És bizony ehhez, vagyis az önmagamért való felelõsségvállaláshoz, autonómiához, önállósághoz hozzátartozik az a két feltétel, amirõl írtam - mind az, hogy valamennyire képes legyek magamról gondoskodni, mind az, hogy megtudjam és megtapasztaljam, hogy miféle képességeim és érdeklõdésem van, és ezt gyakoroljam is. Lehet, hogy leginkább a porszívózás és a gatyamosás érdekel; de akkor sem árt más dolgokat is kipróbálni, mielõtt az életem kiteljesedik a porszívó és a mosóteknõ mellett.
Pl. ezek a nõk találtak valamit, amiért igazán lelkesedni tudnak: http://www.youtube.com/watch?v=r30VGEd53SQ
http://www.youtube.com/watch?v=asyggFWFffA
http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20120524-video-az-emmi-neni-vezette-libal-optikarol-ami-160-eve.html
Nem azt mondom, hogy egyetértek velük; de az õ szellemi frissességüket és életörömüket, életerejüket az táplálja ennyire hosszú idõn át, hogy van valamiféle autonómiájuk, lelkesednek, van saját céljuk és valamiféle biztonságuk, belsõ egyensúlyuk.
vondermonarchie 2012 okt. 25. - 00:42:46
(1771/2273)
Annyi itt az aktuálpolitika, hogy Lézer Jani nem egyszer megmondta neki azért kell a gyors, erõs kocsi ( spéci AUDI, ha jól emlékszünk), mert nem akar meghalni az autópályákon amikor siet a Parlamentbe. Hát, most sem halt meg.
Egyébként ilyenkor is jár neki a félmilliós kocsihasználati pénz amikor nem is a saját kocsijával ráadásul sofõrrel utazgat ?
vondermonarchie 2012 okt. 25. - 00:39:42
(1770/2273)
Nem én követem el a hibát, hanem a kormány azzal, hogy különbözõ közleményeket ad ki a balesettel kapcsolatban. El fogják sumákolni az esetet.

""A Bács-Kiskun Megyei Rendõr-fõkapitányság szerda délután azt közölte: az elsõdleges adatok szerint a Ford Fiesta a belsõ forgalmi sávban haladt, amikor eddig tisztázatlan okból többször is letért az útról, majd a szalagkorlátnak ütközött. A második ütközés után az autó besodródott a külsõ sávba, ahol a vele azonos irányban, a közlekedési szabályoknak megfelelõen haladó Volkswagen Multivan típusú kisbusz vezetõje már nem tudta elkerülni az ütközést."

Itt már szó sincs az belsõ sávban álló kocsiról, mint ahogy azt a kormányhivatal írta délelõtt...

- ha látom hogy egy kocsi elõttem többször ( ezt írják !) letér az útról, már az elsõ furcsa mozdulatnál figyelek és nem nyomom tovább a gázt
- a 67-es képen tisztán látszik, hogy nemcsak oldalról hanem hátulról is belementek a Fiestába

Titkosítani fogják az aktákat 80 évre...
olahmiki1959 2012 okt. 25. - 00:30:21
(1769/2273)
Egy közlekedési balesetbe, pláne, ahol valaki meghalt, nem kellene politikát belekeverni.
Ennyi emberség lehetne benned.
Amikor az ír gázoló, és a két szentendrei kisgyerek halála kapcsán "valaki" aktuálpolitizálni próbált itt, olyat kapott tõlünk, hogy utána nem gyõzött bocsánatot kérni a fórumozóktól.
Ezt a hibát ne kövesd el.
_goldie_ 2012 okt. 25. - 00:19:32
(1768/2273)
hoztam vmit h bírjátok reggelig a szócsatát :D
http://www.youtube.com/watch?v=JgPKJA1-bdw
vondermonarchie 2012 okt. 25. - 00:18:12
(1767/2273)
http://promenad.hu/galeria/baleset-az-m5-oson-1398

106 kép a baleset helyszínérõl.
Akin nincs narancsköd és végigtanult vagy 12 évet, az le tud vonni következtetéseket.
-csengõzoli-- 2012 okt. 25. - 00:14:55
(1766/2273)
Te jó ég,hogy ilyen emberek vannak az utakon. :D
Mindjárt megmagyarázod nekem (ha nem figyelek),hogy ha egy keresztezõdésben nekem van elsõbbségem,de valami õrült mégis áthajt és belemegyek,akkor én vagyok a hibás,hisz "A jármû vezetõjének úgy kell megválasztani a sebességét, hogy az elõtte lévõ, a vele azonos vagy keresztezõ irányban haladó akadályt kellõ idõben észlelhesse"
Most komolyan nekiállsz megmagyarázni,hogy úgy kell vezetni,hogy bármikor bármi történik azt el tudjam kerülni?
Mert akkor nemhogy 130-ra,de még 50-re se igen szabadna felgyorsulni.

"Lázárék hátulról belerongyoltak, nekilökték a korlátnak majd oldalt is belementek"

Én ilyenrõl nem olvastam.
"A helyszínen látható féknyomok és a törmelékek, valamint az autók sérülései és elhelyezkedése alapján az látszik valószínûnek, hogy a Fiesta sofõrje elveszthette az uralmát az autó fölött. Nekiütközhetett a belsõ sávban a szalagkorlátnak, majd a menetirányra merõleges irányba fordulva sodródott a külsõ sáv felé. Ekkor ütközhetett a bal oldalának a mögötte haladó kisbusz. A Fiesta ezután megint megpördülhetett, és újra nekivágódhatott a korlátnak, majd a sztráda közepén állt meg, Lázárék kisbusza pedig az árokba csúszott. (Mindez hangsúlyozottan csak kollégánk következtetése a helyszíni nyomok alapján)." INDEX
http://index.hu/belfold/2012/10/24/lazar_janos_karambolozott/


"Ezt nem tudja a fidesz elsusmákolni."
Ja,és az én agyamat öntötte el "narancsköd" ...

Na, jó éjt,asszem neked is fölöslegesen magyarázok, párt fanatikusokra nem pazarolom az idõt.

További balesetmentes közlekedést kívánok!
vondermonarchie 2012 okt. 24. - 23:57:25
(1765/2273)
Miért, Borkai nem fideszes? Botka nem mszp-s ?
A fideszes médiumokban ugyanígy kiírnak mindent.
vondermonarchie 2012 okt. 24. - 23:56:17
(1764/2273)
Segítek KRESZ-ügyileg, mert úgy látom gondod van vele :

"A sebességet úgy kell helyesen megválasztani, hogy az ahhoz tartozó féktávolság ne legyen hosszabb, mint a belátható útszakasz hossza. A jármû vezetõjének úgy kell megválasztani a sebességét, hogy az elõtte lévõ, a vele azonos vagy keresztezõ irányban haladó akadályt kellõ idõben észlelhesse és szükség esetén elõtte biztonságosan megálljon."

Végül is csak kb 800.000 km van a lábamban és az autóimban. Végigvezettem Európát az elmúlt 24 évben, balesetmentesen :)))

Köd volt, így még súlyosabb Lázárék bûne. A nõ lassan vezetett a külsõ sávban, Lázárék hátulról belerongyoltak, nekilökték a korlátnak majd oldalt is belementek a korlátról visszacsapódó kocsinak. Hatalmas sebesség különbség volt a két kocsi között ha nem tudtak lassítva belemenni a nõ kocsijába. Márpedig a Transporter eleje úgy roncsolódott hogy lehet látni semmilyen kitérõ manõvert nem hajtott végre csak telibetalált.
Ezt nem tudja a fidesz elsusmákolni.
-csengõzoli-- 2012 okt. 24. - 23:50:31
(1763/2273)
Hát ezt maximum õk tudják.
Gyanítom hallunk még róluk.(a válásukról)
De ne legyen igazam...
-csengõzoli-- 2012 okt. 24. - 23:48:55
(1762/2273)
Semmi köze a fideszhez?

Hm...
Akkor idéznék a cikk vastagbetûs kezdését:

"Kevesebb, mint másfél hónap alatt jutott el odáig Janics Natasa, hogy háromszoros olimpiai bajnokból, példaképbõl csaknem közellenség lett. Olyan személy, akit nem hajlandó fogadni Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság fideszes elnöke, Botka László, Szeged MSZP-s polgármestere pedig a közvéleménytõl való félelmében maga siet bejelenteni, hogy ígéretük ellenére az önkormányzat mégsem vásárolja vissza tõle a Bárka étterem épületét."

Érted már mire gondolok?
offtopic
grace08 2012 okt. 24. - 23:48:19
(1761/2273)
Hmm..., hát még nem, mert nincs a birtokomban terepjáró, de majd szólok, ha sikerül szert tennem egy ilyenre.:) Aztán majd begurulok vele a városba, ahol ledudálok minden nálamnál kisebb kocsit, a gyerekek meg majd tépik egymás ruháját a hátsóülésen, amit én elõzõleg kimostam az intelligens mosóporral, majd egy coccolino nevû édes mackó kiöblített, végül pedig bekanyarodunk egy gyorsétteremhez, hogy odabenn befaljunk két hamburgert, megigyunk egy vödör colát, és ahol minden használhatatlan játékfigurát megveszek nekik, hogy még véletlenül se kelljen velük játszani és foglalkozni.:) Csudijó lesz nekünk, nem?:D
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 24. - 23:45:39
(1760/2273)
Nem lehet, hogy a férje van rossz hatással Janicsra? Nem tudom, persze, csak olyasmit olvastam, hogy eddig ez a család úgy lakta végig Európát, mint a vándorcigányok. Voltak õk már mindenféle nemzetiségûek. Nem lehet, hogy õk vették rá a hazudozásra?
-csengõzoli-- 2012 okt. 24. - 23:45:04
(1759/2273)
Juj!
De nagystílûen átugrassz dolgokat :D
"a tévében mutatott felvétel alapján nem igazán volt féknyom"
Khm... :D
Ugye érzed,hogy ez kevés bíróságon állná meg a helyét,mint cáfolhatatlan érv? :D

"ha mész 130-cal és látsz látod magad elõtt hogy egy kocsi furcsán vált sávot majd többször neki megy a szalagkorlátnak bizony alaposan beletaposol a fékbe hogy meg tudj állni."

Hát ez egyáltalán nem ilyen egyszerû,ugyanis lehet egyszerûen félrerántod a kormányt,hogy kikerüld,hisz fékezéssel egyenesen belecsapódnál,mint egy torpedó. (saját tapasztalat)

"Nem hiszem hogy Lázárék csak 130 körüli tempóval mentek, tuti hogy nem tartották be a követési távolságot , így õk okozták a szerencsétlen nõ halálát."

NA a "nem hiszem" az kicsit kevés,hogy elítéljünk valakit, legalábbis szerintem.
Követési távolság nincs ebben a helyzetben,ugyanis szegény nõ a másik sávból csúszott át a belsõbe.
Követési távolság azonos sávban utazó autók közt lehet csak, gondolom érthetõ.
A hölgy halálát 90%-ban a saját hibája okozta,mikor egy autópályán nekihajtott a belsõ sávban lévõ szalagkorlátnak és keresztbe fordulva megállt.
Fogalmazzunk úgy,hogy onnantól kezdve óriási szerencse lett volna,ha élve megússza!

"Bárhol bármikor úgy kell menned hogy meg tudj állni, lassítani tudj , minden KRESZ-oktatást ezzel kezdenek."

Itt bukott ki,hogy te nem vezetsz.
Ilyen sajnos nem létezik,hogy létezne?
A kreszben sincs semmi ilyen.
Amivel keverheted az az,hogy mindig az útviszonyoknak megfelelõen kell vezetni.
Ez is csak elméletben létezik,de legalább értelme van,nyilván ez is a saját sávodra, az aktuális idõjárásra,látótávolságra stb. vonatkozik,nem arra,hogy bármikor bármilyen körülmények közt meg tudj állni!
130-nál te hogy állsz meg bármilyen kiszámíthatatlan történés miatt?
Lassan... :D

Hát röviden ennyi.
Hidd el nem Lázár miatt írtam,mert baromira antipatikus figura.
Csak hlyeségeket ne írogassunk már :)
adamnagysweetmovie 2012 okt. 24. - 23:40:24
(1758/2273)
Szokásos nenácik rendõrvédelemmel az ellenzéki tüntetésen....

http://index.hu/video/2012/10/23/ferenciek_tere/
vondermonarchie 2012 okt. 24. - 23:39:19
(1757/2273)
Ha mindent ilyen felületesen olvasol nem csodálom hogy imádod a fideszt :)))
vondermonarchie 2012 okt. 24. - 23:37:57
(1756/2273)
Semmi köze a fideszhez ennek cikknek, kicsit elönti az agyad már a narancsköd...

Egyébként kicsit megszaporodtak a távozó kajakosaink az elmúlt hetekben. Csúnya fidesz, nem kellene csak a fociba pumpálni a sok pénzt.
vondermonarchie 2012 okt. 24. - 23:35:49
(1755/2273)
Mint olvashattad , Csonka Gáborral készült az interjú aki 2004-tõl volt Janics Natasa menedzsere, tehát igazán tudhatott mindent a kajakozónõ pénzügyeirõl és magánéletérõl is .
Ennyit a manipulálásokról és kitalációkról.
-csengõzoli-- 2012 okt. 24. - 23:31:24
(1754/2273)
Te,ez kurvajó.
Szerintem ez Adam. :D