Téma: Híradó este

vénasszonyok -nyara 2012 nov. 01. - 19:21:32
(2033/2273)
A Vérmezõnél laktunk 56-ban. November elsején este feljöttünk a pincébõl és átmentünk a parkba. A sötétben egy fakeresztet gyertyák tömkelege világított meg. Mindenfelõl emberek jöttek a kereszthez, gyertyát gyújtani az elesettek emlékére. Sokan sírtak,akiknek hozzátartozójuk a forradalom alatt esett el.
Bár még kicsi voltam, soha nem felejtem el azt az estét.
_goldie_ 2012 nov. 01. - 18:58:24
(2032/2273)
"Addig örülj, s reménykedj,
Míg õ fogja a két kezed
Mert ha már õ nem lesz,
Bánatos lesz életed.

Addig szeresd míg lehet
Neki öntsd ki szívedet.
Mert míg õ él meghallgat
Szeretettel ápolgat

Szeretetét viszonozd
Mert ha nem lesz, bánhatod.
Mert ha már õ eltávozik
Fájni fog a te szíved is.

Bánatos a fájó szívem,
Ne tudd meg mily szomorú,
Mert egy anya milyen drága kincs,
Én tudhatom, mert nekem már nincs."
olahmiki1959 2012 nov. 01. - 18:03:29
(2031/2273)
Halottak napja van...

Nagyon nehéz megállni, hogy vita, odamondogatás, huzakodás, feszültség nélkül teljen el egy nap, én mégis azt javaslom, kérem, hogy a mai napot, - ha tudjuk, - hagyjuk ki ilyen szempontból.
Ne veszekedjünk, legalább ezen a napon ne.

Emlékezzünk a halottainkra.
Most nem a hõsi, történelmi halottakra gondolok, - õrájuk is, természetesen, - és nem is a közismert emberekre, zenészekre, énekesekre, színészekre, rendezõkre, sportolókra, írókra, tévésekre, politikusokra, a közélet nagy figuráira, külföldiekre és magyarokra, szeretett, és közutálatnak örvendõ alakokra, azokra, akiknek a halála, - bár soha nem ismertük õket személyesen, mégis - mélyen megérintett, megrázott bennünket, akinél megdöbbentünk, mert nem hittük, hogy õ is meghalhat egyszer, "olyan jól nézett ki", "olyan jól tartotta magát", nem igaz, hogy nincs többé, nem igaz, hogy ezentúl csak a filmjeibõl, a lemezeirõl, a tv archívumokból láthatjuk õt viszont, de azokra is gondolhatunk, akiket utáltunk, akiknél azt mondtuk, "na végre", csak hogy õ is meghalt, már éppen ideje volt, azt hittük, hogy soha nem jön el ez a várva-várt pillanat, oké, megint tisztább lett a világ.
Nagyon nagy bûnöket kell elkövetnie valakinek ahhoz, hogy a halálát kívánjuk, - sorozatgyilkos, terrorista, diktátor, - és amikor az bekövetkezik, sokszor akkor jövünk rá, hogy mégis, valamilyen értelemben, még õ is hiányozni fog.
Gyûlöltük, utáltuk, de vele együtt volt kerek a világ, megtestesített valamit, ami ellen fellázadhattunk, akire rávetíthettük a tehetetlen dühünket, akit olyan "jó volt utálni".

Ilyenek vagyunk, a halál valaminek a végét jelzi, valaki végleg és visszavonhatatlanul elmúlik, nincs többé, nem hozhatjuk vissza, nem tehetünk jóvá semmit, nem csinálhatjuk vissza, amit egyszer elmulasztottunk, azt nem pótolhatjuk be, az most már így marad, és semmit sem tehetünk ellene.

És ott vannak persze a szeretteink, a legközelebbi hozzátartozóink, akiket imádtunk, akiknek a halálával egy darab belõlünk is meghal, akinek a halálakor úgy érezhetjük, hogy egy világ omlott össze bennünk, hogy kész, nincs tovább, ha õ meghalt, nekünk sem érdemes többé élni...
Talán az egyik legborzasztóbb érzés mindegyik között a tehetetlenség érzése.
Amikor hetek, hónapok alatt, apránként vagy kénytelen végignézni az általad szeretett ember egészségének fokozatos leromlását, az egykor életerõs, vidám, szellemes, aktív ember testi, szellemi hanyatlását, amint lassan, de megállíthatatlanul megy a halál, az elmúlás felé, és nem tehetünk semmit, tehetetlenek vagyunk, ökölbe szorított kézzel, lehunyt szemmel, belül zokogva ígérünk meg mindent, fohászkodunk valami felsõbb erõhöz, hogy segítsen, ilyen pillanatokban, - amikor már késõ, amikor már nem tehetünk semmit, - fogadjuk meg, hogy jók leszünk, bármire hajlandóak vagyunk, csak nem vigye el tõlünk akit szeretünk, aki nélkül nem tudjuk elképzelni a holnapot, akinek az elvesztésével arra gondolunk, hogy mi lesz velünk, hogyan fogjuk megállni a helyünket a kemény, kegyetlen világban, hiszen õ jelentette a biztonságot, az otthon melegét, azt, hogy a hátunkat egymásnak vetve, úgy éreztük, hogy felvesszük a küzdelmet bárki ellen, együtt legyõzhetetlenek vagyunk, sebezhetetlenek, és ez az állapot soha nem ér, mert nem érhet véget.

Elgondolkodtam azon, hogy az évek alatt milyen iszonyúan sokan mentek el közülünk.
Az ismerõsök, a barátok, akikkel összejártunk, vagy csak néha felhívtuk õket telefonon, és megkérdeztük, hogy hogy van a család, mekkora már a gyerek, és kézcsókot küldtünk a kedves nejének, a kollégák, akikkel egy helyen dolgoztunk, akikrõl mindent tudtunk, hogy ki kivel csalja a feleségét, ki kit próbál kifúrni a helyérõl, akikkel egy helyre jártunk kajálni, és két falat között jól kibeszéltük a harmadikat, aki persze akkor éppen nem volt ott, vagy a szomszéd, akinek évtizedekig köszöntünk a lépcsõházban, akit megszoktunk, akivel talán soha nem beszéltünk két mondatnál többet, de aki része volt az életünknek, a háznak, ahol lakunk, és aki hirtelen nagyon hiányozni kezd, amikor a kapuban egy fekete keretes papírdarabon közlik velünk, hogy az illetõ a földszint kettõbõl meghalt.

Kinézek az ablakon...
Komor, csendes idõ van, az utcán sehol egy lélek, az utak nyálkásan csillognak, mintha a természet is érezné, hogy egy picit, néhány csepp esõvel jeleznie kell a mai nap szomorúságát, nincs vihar, nincs égszakadás, inkább csak egy egy bátortalanul elinduló, aztán el is álló szemerkélés történik néha, mint mikor az emlékek hatására el-elindul egy-egy könnycsepp a szemünkbõl, aztán abba is marad, mert erõt veszünk magunkon, hiszen "az élet nem áll meg", ahogy mondani szokták, meg a sírás amúgy sem való egy felnõtt embernek.
Pedig dehogynem.
A park, ahová az ablakunk néz, - tízemeletes panelházban lakunk, - tele van a lehullott, õszi falevelekkel, amelyek a csendes elmúlást, a nyár végét, a közeledõ tél elõhírnökségét jelzik, a máskor olyan forgalmas fõúton alig járnak autók, hosszú percek is eltelnek, mire a sötétbõl felbukkan két reflektor közeledõ fénye, aztán az autó halk sziszegéssel, ami a kerekei alatt szétporladó vízcseppeknek köszönhetõ, el is tûnik valamerre, és ismét halálos csend lesz.
Gyermekkoromból emlékszem ilyen csendes téli utcákra, amikor a vastag hótakaró fehér paplanként tompította le az utca zaját, minden csendes lett, és a fehérbe borult világ úgy nézett ki, mint egy csodálatos, nyitott mesekönyv.

Emlékezzünk a halottainkra.
Ha máskor, a nagy rohanásban nem is jut rájuk idõ, legalább ma gondoljunk rájuk.
Szeretettel, fájdalommal, nosztalgiával, felidézve jót és rosszat, azokat az emlékeket, élményeket, amiket átéltünk velük, és amiket csak velük élhettünk át.
Amíg emlékszünk rájuk, ameddig nem felejtjük el õket, addig nem halnak meg igazán. Addig itt vannak velünk.

Ha meghal, akit szeretünk, a világ nem változik semmit.
Ha meghal, akit szeretünk, a világ soha többé nem lesz már olyan, mint amikor õ még élt...
_goldie_ 2012 nov. 01. - 15:59:41
(2030/2273)
-csengõzoli-- 2012 nov. 01. - 15:33:41
(2029/2273)
Ebben a gyönyörû idõben összeverõdnek a "nagy öregek" :D
Még meszag hiányzik (persze nem nekem)
_goldie_ 2012 nov. 01. - 15:27:13
(2028/2273)
"Miért is kéne óvakodni a transzzsírsavtól? ..ezek a növényi olajok hidrogénezése folytán keletkezõ vegyületek súlyosan károsítják az egészséget..napi 5 gramm transzzsírsav elfogyasztani, hogy 23 százalékkal emelkedjen meg a szív- és érrendszeri betegségek kockázata..egyes daganatos betegségekkel, a hasi elhízással, cukorbetegséggel és az Alzheimer-kórral is összefüggésbe hozható"
"elfogadható mennyiség a termék zsír tartalmának 100 grammjából, legfeljebb 2 gramm a transzzsírsav-tartalom..megengedhetõ 2 gramm helyett a még egészségesnek minõsülõ ételekben is elõfordulhat ennek az értéknek akár a tizenötszöröse is" http://divany.hu/eletmod/2012/10/29/norbi_es_a_cba_egyes_termekei_is_egeszsegtelenek/

gyorséttermi ételek margarinok pékáruk tészták péksütemények
kekszek nápolyik müzliszelet reggelizõpehely csokoládé
szaloncukor (kókuszos 25,8g a 2g helyett)
szaloncukor mandulamarcipános 28,7g a 2g helyett)
Maroni gesztenyés termékek (28,9-38,6g a 2g helyett)
négercsók (36,3g g a 2g helyett)
sós keksz chips tejtermékek
levesporok félkész étel készétel
jégkrém majonéz salátaöntet teljes termék lista: http://www.oeti.hu/download/tfacsop.pdf
_goldie_ 2012 nov. 01. - 15:24:54
(2027/2273)
http://index.hu/video/2012/11/01/bajnai_es_a_banyaszok_orban_viktor_ellen/

"a választók 26 százaléka Orbán Viktort, 15 százaléka Bajnai Gordont, 5 százaléka Mesterházy Attilát míg 3 százaléka Gyurcsány Ferencet látná szívesen Magyarország kormányfõjeként..23 százaléka valaki mást képzelne el a miniszterelnöki pozícióban" http://index.hu/belfold/2012/10/31/az_elso_meres_alapjan_bajnaiek_bejutnanak_a_parlamentbe/

"aki 250 ezer euróért, mintegy 70 millió forintért államkötvényt vesz, az megkapja a magyar állampolgárságot" http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/30/kinaiaknak_arulna_a_fidesz_az_allampolgarsagot/
adamnagysweetmovie 2012 nov. 01. - 13:57:51
(2026/2273)
Kösz.
Nekem kimaradt a Gönczöl-jelentés, el kell olvasni. Én biztos megteszem.
Remélem elismeri a hibákat és a felelõsséget, mindkét oldalon.
Ha így lenne, megsüvegelném (én valami Balsay-jelentésrõl hallottam, ami egy békaemberes vádirat objektivitásáig jutott el, súlyos közpénzen hónapokon keresztül etetett, csak fideszesekbõl álló vizsgálóbizottsággal...)
vénasszonyok -nyara 2012 nov. 01. - 13:31:55
(2025/2273)
Lehet,hogy rebiszes és a mundér becsületét védi. nyilván frusztrálja a tény, hogy mostanában nem lehet bárkit az utcán ütlegelni.

http://www.youtube.com/watch?v=WzgCzenTKXw

Rühellem a fajtáját!
olahmiki1959 2012 nov. 01. - 12:39:19
(2024/2273)
Arról, hogy ki mennyire ismeri az anyanyelvet, inkább ne beszéljünk, csak nézzük meg az utóbbi két írásodat, és máris mindenki képben lesz.
De ami a lényeg:
Csak azért ne szóljál bele egy vitába, hogy jelezd, hogy te is itt vagy.
Olvasd el elõbb az írásokat, értelmezd õket, rakd össze a fejedben az olvasottakat, vonj le belõlük következtetést, és utána nyilváníts véleményt.
Természetesen, nem akarom megmondani,neked, hogy mit csinálj, ezt csak amúgy "baráti tanácsként" fogadd el tõlem, mert én még veled kapcsolatban sem szeretném, - bár nem kedvellek túlságosan, de a vitáink fûszeres mivoltát azért nem adnám oda semmiért, - ha teljesen csacsit csinálnál magadból. (Ez tényleg kedves kifejezés volt, nem mondhatod, hogy nem...)

Az különösebben senkit nem érdekel, hogy te miket képzelsz, meg kinek hiszel látatlanban, ugyanis én, mindent láttam, mindenre emlékszem, pontról pontra, szinte kronologikus sorrendben el tudom neked mondani az eseményeket.
Gönczöl Katalinra és az általa vezetett bizottságra pedig azért ne hivatkozzál, mert ha valóban annyira tájékozott vagy a rendszerváltást követõ évek eseményeiben, akkor te tudhatod a legjobban, hogy még soha, semmilyen, egyik politikai oldal által felállított bizottság sem végzett érdemi munkát, az azokban mûködõ, - mindkét oldalra értem! - össze bizottsági tag teljesen szubjektív, elfogult módon lát, ítélkezik, az õ általa preferált politikai oldal szája ízének megfelelõ döntést hoz.
Érdekes egyébként, - és visszagondolva a régebbi vitáinkra, jól látható a tendencia, - hogy az általam felvetett tényekre, adatokra, történésekre soha, vagy ne legyünk ennyire szigorúak, az esetek döntõ többségében nem adtok érdemi választ, ehelyett jön a nekem címzett személyeskedés, pocskondiázás, a felkészültségem és az intelligenciám kétségbe vonása.
Csak tudod, azt a tapasztalatot is leszûrhetted - volna - már, hogy engem ez egyáltalában nem ijeszt meg, sõt, kifejezetten szórakoztat.
Gondolom, eléggé korán keltél ma, ahogy látom a hsz-ed idejét.
Nos, ha engem akarsz megijeszteni, akkor sokkal korábban keljél fel.
A házak számozását pedig jobban figyeld meg, mert ahogyan az már nemegyszer elõfordult, most is "eltévesztetted a házszámot".

"a Fidesz sunyi módra rászervezte a tüntetését a balhézókra," - írta Dantonb kolléga, mire én megkérdeztem tõle, hogy elolvasta-e ezt a mondatot, miután leírta.

Te viszont azzal jössz, hogy "hogyan lehet rászervezni egy tömeget bárkire".

Nos, olvasni a te korodban elkezdeni megtanulni, valóban nem lehet könnyû feladat.
Néhány alapfogalommal rugaszkodjunk neki a dolognak.

"Békés megemlékezés" = nagyszámú embertömeg ÁLL egy emlékhelyen, téren, temetõben, közlekedési csomóponton, és szótlanul, a kezében esetleg egy csokor virággal, mozdulatlanul hallgatja az ünnepi szónokokat, zenét, éneket, vers és prózamondást.

"Randalírozó csõcselék" = a fogalom kisebb-nagyobb csoportokból álló, alkalomszerûen összeverõdött, garázda elemek, általában fiatalemberek összességét jelenti, akik úgymond, keresik a bajt, az élõfába is belekötnek, komolyabb esetben szúró, vágó, és ütõfegyverekkel, vagy dobásra alkalmas kisebb tárgyakkal vannak felfegyverkezve, és ami a lényeg: ÁLLANDÓAN MOZGÁSBAN VANNAK!

Amikor megtámadnak másokat, összeverõdnek, szétrebbennek, menekülnek a rendõrök elõl, mindig mozognak, futnak, állandóan változtatják a helyzetüket, esetleg üldözõbe veszik az elõlük menekülõ embereket.
Kérdezem én:
Hogy a bánatba lehet "rászervezni" egy állandóan mozgásban lévõ, kiszámíthatatlan tartózkodási helyû, garázda csoportra bármit???

Ismered a magyar nyelvet, Proktor?

Ahogy olvasgatlak, sokszor az az érzésem, hogy a magyar helyett inkább a "Macskanyelv"-et ismered, ami nem baj, az egy nagyon finom édesség, bár mostanában elég ritkán lehet kapni...
offtopic
drProktor 2012 nov. 01. - 10:56:26
(2023/2273)
Mikike, drága!
"hogyan lehet "rászervezni " egy tömeget bárkire,"

ez igazán ergyszerû, ismni kell az anyanyelvedet!
Magyar vagy.Nem?
offtopic
drProktor 2012 nov. 01. - 10:51:03
(2022/2273)
Nicsak!
Hát én is itt vagyok s bele is rotyintanék a színvonalas vitába.
Hiába nem tetszik ez a mi Mikinknek.
Csak téged olvastalak el eddig, s úgy vélem,
a Kossuth-tér-i forradalmárok hõstetteirõl folyik a diskurzus.
Látatlanban meg vagyok gyõzõdve, hogy hárman (Te, danton, Miki)
együtt sem jutottatok addig, hogy említsétek a Gönczöl-jelentést
(ha mégis szó volt róla, elnézést!).
Én a magam részérõl teljes mértékben ahhoz tartom magam, nem érdkel,
mit hordott össze a fajtázós Morvay meg a HírTV, meg RévészMáriusz és
tettestársai a FizeSS-bõl.
drProktor 2012 nov. 01. - 09:50:01
(2021/2273)
MIVEL NYILVÁNVALÓ BESZARISÁG OKÁN AZ EGYENES BESZÉD TOPIK TÖBB,
MINT 1 ÉVE LE LETT ZÁRVA (AZAZ NEM LEHET HOZZÁSZÓLNI)
ígyitt vagyok kénytelen jelezni, hogy a mai mûsorban
KálmánOlga a szokásától erltérõen nagyon alulmúlta önmagát:
álnaiv kérdéseivel meglehetõsen idióta módon akadályozta
KarácsonyGergely megnyilvánulását(hogy "milyen jó,
hogy a jegyzõ fölkeresi az állampolgárt,
s mindjárt a házhoz jött jegyzõnél lehet majd regisztrálni")
Olga néha hülyének teszi magát a nagy viháncolásban.
Sajnos senki se tökéletes, õ sem!
(Érdekes, Friderikusz majdnem teljesen tökéletes volt
JAJ, DE NAGYON HIÁNZIK!!!)
adamnagysweetmovie 2012 nov. 01. - 09:14:38
(2020/2273)
Bénaság beleszólni úgy, hogy nem olvastam végig.
Nyilván valahol a te és danton verziója közt van az igazság. Sokak sajnos bámészkodni mentek oda, a rendõrök figyelmeztetése ellenére, hogy merre kerülhetik el a balhét (persze a terelés iránya is szar lehetett, nem vitatom). Másrészt a tankban volt akku és üzemanyag, az valahol érthetõ, mert a Terror Show Háza elé kellett vinni. Hogy miért így állították ki (ha így állították ki, nem tudom), azt ki kéne vizsgálni és felelõsségre kéne vonni a kiállítókat.

A magyar demokrácia szégyene, hogy ezt az ügyet a mai napig csak politikai manifesztumok szintjén vizsgálták ki. Azt hiszem, Bajnai is ezt kéri számon. Mondjuk hamarabb is megtehette volna, de legalább most "felbátorodott."

Egyébként a Fizess milyen tanulságot vont le az egészbõl? A rendõrség ma nem politizál? A szélsõjobbot folyamatosan ráengedi az ellenzéki tüntetésekre és passzívan figyelik a jardok, a tüntetési számháborúban még Matolcsynál is nagyobbakat tévednek....
A rendõrség állatorvosi lova annak, hogy a meglévõ problémákra milyen rossz, tarthatatlan válaszokat talált a Fidesz.
Ez az igazán elkeserítõ és ez az, ami ma a helyzet, amivel valamit kell kezdeni. Mert 2006-ot nem lehet sajnos visszacsinálni, de a jelenünket most áruljuk el...
olahmiki1959 2012 nov. 01. - 08:50:10 Előzmény danton-b
(2019/2273)
Viszonylag hosszú idõ után, amíg egészen jól elvoltunk, viszonylag békés hangnemben, - bár én ezen most sem szeretnék változtatni, - ebben a hsz.-edben annyi butaságot írsz ömlesztve, hogy kénytelen vagyok kissé hosszabban is foglalkozni vele.
Kezdem ott, hogy már az alap-hangütésed egy teljes tévedés, mármint, hogy velem vitatkozol, és engem akarsz meggyõzni, holott Bajnainak ez a nyilatkozata pontosan arról szól, hogy elismeri, hogy 2006-ben a rendõrség milyen elképesztõ szakmai, és emberi hibákat követett el.
Tehát, ha vitatkozni akarsz valakivel alapvetõen, akkor ne velem tedd, hanem Bajnaival. (Természetesen ez csak elméleti felvetés, hiszen a realitás azt mutatja, hogy Bajnaival valószínûleg nem fogsz tudni vitatkozni, mert nem férsz hozzá.)

Az kissé meglep, hogy a mai napig azokat a baloldali ostobaságokat szajkózod, amelyek mindegyikérõl kiderült már az elmúlt évek alatt, hogy marhaságok, a baloldali média csúsztatásai, szándékos félremagyarázásai, manipulációi, abból a célból, hogy mentegetni próbálják a 2006-os eseménye gyalázatát, a rendõrség abszolút módon, megengedhetetlenül való politizálását, és az akkori, baloldali kormánynak a kiszolgálását.
De menjünk sorba.

"a Fidesz sunyi módra rászervezte a tüntetését a balhézókra,"
Te elolvastad ezt a mondatodat, miután leírtad?
Mert ez akkora ostobaság, hogy még azok is elismerõen füttyentettek egyet, akik már sokkal régebben ismernek téged, mint mondjuk én.
Mondd már el nekem, hogy hogyan lehet "rászervezni " egy tömeget bárkire, amikor a Fidesz szimpatizánsok tömege órákig békésen ácsorog egy helyben, miközben a rendõrség - nem volt könnyû, ezt elismerem, - kilométerekkel messzebbrõl, lovasrendõrökkel, erõszakkal, - és most figyelj! - A MENEKÜLÉSI ÚTVONALAK LEZÁRÁSÁVAL!!! a randalírozókat, dobálókat, balhézó csõcseléket RÁTERELTE! a békés megemlékezõkre.
Ezért egy orbitális nagy baromság, amit itt próbálsz bizonygatni, hogy:

"Aki nem akarta megveretni magát az vagy nem ment oda, amikor érzékelte a helyzetet, vagy a tizedik felszólításra távozott."

Nem tudott távozni, - felfogtad, vagy szótagolva írjam le? - nem tudott távozni, mert a rendõrség, aki szakmailag nullára vizsgázott akkor, megakadályozta ezt! Szándékosan, direkt a balhét keresve, és fõleg azért, hogy a randalírozók szétverésével együtt, a zûrzavarban, a békés emlékezõk is kaphassanak a kardlapozásból, gumilövedékekbõl, vipera és gumibot ütésekbõl.
Bezony, barátom, tudom én, hogy ezt a szart, ezt a mérhetetlen és megbocsájthatatlan aljasságot nehéz tudomásul venni, amit akkor csináltatok, csak sajnos, a tény az tény marad.
A te szerecsenmosdatásod, amellyel beállsz Bolgárúr és a többi, emberi tartásában lenullázódott baloldali médiaszemélyiség soraiba, tipikusan arra hajaz, mint amikor Amerika elvesztette a vietnámi háborút, és utána tucatszámra forgatták le azokat a filmeket, ahol évekkel késõbb a kemény amerikai gyerekek visszamennek valamilyen ürüggyel Vietnámba, mindenkit szétlõnek, és a filmesek ezzel az érzéssel próbálták meg kompenzálni az amerikai nézõk vereség miatti frusztrációit.

Magyarázd már meg nekem, ha annyira okos vagy, hogy hogy a bánatba került egy kiállítási tárgyként odavitt harckocsiba üzemanyag, meg két darab, egyenként 50 kilós akkumulátor?
Odapottyant az égbõl, ugye, hogy be lehessen indítani?...
Pontosan ti manipuláltátok meg az egész békés ünnepséget, ami csak arra volt jó, hogy végre el lehessen mondani, hogy a Fidesz randalírozik, és ennek ürügyén jól el lehessen verni válogatás nélkül azokat, akik odamentek.

"A rendõrség utólagos törvényi megaláztatása meg hát jellemzõ egy megalomán antidemokratikus vezetésû idióta rendszerre, amelyik kicsinyes bosszújához minden huligánt felhasznált és utólag a rend õreit, akik védték a demokráciát, elmarasztalja."

Tudod, a rendõrség utólagos törvényi magaláztatása azért történik, mert a te általad baromi demokratikusnak tartott baloldali kormány szép sorban megakadályozta ezeknek a törvénysértéseknek a kivizsgálását, és kormányváltásnak kellett ahhoz történnie, hogy egyáltalán el lehessen indítani az ügyeket.
A rendõrök akkor nem a demokráciát védték, hanem tevõlegesen asszisztáltak egy idegbeteg ember hatalmának a mindenáron való fenntartásához, Heller Ágnesre meg azért ne hivatkozzál, mert amióta az EU parlamentben elmondta az ominózus "nóbadi vaz torcsõr, nóbadi vaz sot" mondatát, azóta én nemhogy az õ erkölcsi színvonalát, de sajnos még a józan belátóképességét is megkérdõjelezem.
Ugyanis nem mondhatok mást, aki a nyilvánvaló és egyértelmû videofelvételek megtekintése után is még így nyilatkozik, mert szándékosan nem akarja elismerni a disznóságokat, és asszisztál az általa preferált politikai oldal dolgainak az elkenéséhez, azzal nem kell foglalkozni tovább. Annak annyi.

Visszatérve Bajnai legutóbbi nyilatkozatához, õ nem téved, de nem ám, csak kicsinyes politikai, szavazatszerzõ célból, eljátssza a népnek a nagy megvilágosodást.
Vitatkozhatsz velem nyugodtan, csak nem veszed észre, hogy nem énvelem vitatkozol, hanem rajtam keresztül Bajnaival.
Ha tetszik, ha nem.

Ja, és még egy dolog, utóiratként.
Én személyesen, az elsõ pillanattól az utolsóig, az össze tv csatornán keresztül, amelyik adta az eseményeket, végigkövettem az akkori történéseket, még úgy is, hogy amikor több, egymástól eltérõ helyszínen folytak az események és a közvetítések, akkor - 2 darab videóm lévén - mindent felvettem VHS-re, amit éppen nem láttam, és késõbb megnéztem az összes felvételt.
Egyetlen szó sem igaz abból, amit te itt megpróbálsz elhitetni velünk.
De nem ám!...
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 04:16:09
(2018/2273)
"ez a trend ellentmond a temetkezés õsi hagyományának is, ami éppen azért alakult ki, mert a gyász feldolgozásában komoly szerepe van a közösségi rituáléknak, melyek kiveszése tömeges lelki betegséget idézhet elõ a társadalomban. Nem véletlen, hogy a romák a temetési szertartást a mai napig komolyan veszik – vélekedik Puskás Béla, a Somogy Temetkezési Kft. ügyvezetõje." http://atv.hu/belfold/20121031_nem_nyugszanak_bekeben_megakadalyozna_a_kormany_a_temetkezesi_visszaeleseket
Nos igen, mindannyian tudjuk, hogy a romák a lelki egészség megtestesítõi kis hazánkban, pláne amiatt, mert õk a mai napig komolyan veszik a temetési szertartást. Ergo: Gyõzike temetkezési vállalata gatyába rázná a magyar társadalom lelki egészségvédelmét.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 04:12:29
(2017/2273)
"És bizony a módosítókat a jelek szerint részben az ellenzék ténykedése ihlette, ugyanis - mint arra Lamperth is rámutatott - Papcsák éppen akkor kívánja korlátozni az egyesületek választási indulási lehetõségeit, amikor létrejött az "Együtt 2014" mozgalom. E formációk a jövõben csak akkor indulhatnának a választáson, ha pártként regisztrálják magukat." http://propeller.hu/itthon/2531401-bajnai-miatt-szetcincalja-vadonatuj-valasztasi#v636020
Ez durva...
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 03:51:22
(2016/2273)
http://outline.blog.hu/2012/10/31/new_york_kozvetlenul_sandy_elott - NY kiürült a hurrikán miatt. Vajon hirtelen hová lett a rengeteg hajléktalan és csellengõ?
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 02:44:09
(2015/2273)
Igen, azt én is olvastam, sõt meghallgattam egy 8 perces hanganyagot is a témáról, az eredmények ellentmondásosságáról.
Én nem szeretném, hogy egy könyvtár anyagát betöltsék a fejembe, mert attól nem lennék okosabb, sõt. Szerintem sokkal fontosabb, hogy önálló gondolatokra jussak el, minthogy sok infót tároljak a fejemben. Az önálló gondolat pedig pont attól önálló, hogy nem mástól veszem át, hanem én találom ki, ezért én örülök neki és nem más.
Ugyanígy vagyok a teljesítménnyel is - ha egy chip miatt emelnék fel 150 kilót, annak nem tudnék szívbõl örülni (és az ízületeim se örülnének neki, szerintem). A nyelvtudás valóban hasznos és jól jönne, de megvagyok nélküle. Szerintem rengeteg hülyeség befogadásától megóvott az, hogy egyszerûen nem értettem. Ha nem lennének nyelvi akadályaim, már a világ összes marhaságának utánajártam volna. Ha mesterséges teljesítménynövelésre lehetõségem lenne, elõször is beprogramoznék magamba egy takarítóprogramot (súlyos elmaradásaim vannak a netezés miatt).
De ha belegondolok, régen is mindig arra igyekeztem, hogy többet mutassak magamból, mint amennyit önerõbõl valójában el tudok érni - ezért szoktam rá például az éjszakázásra, a kávéra, a koffeintablettára, abból egyszer véletlenül egy egész csomaggal benyeltem, azt hittem, kinyiffanok. A doki csak azzal kommentálta, hogy túl korán kezdem.
Csábító tud lenni a mesterséges teljesítménynövelés gondolata, de keserû a böjtje. A mellékhatások, amire nem is gondolsz, amivel nem számolsz, amit nem látsz elõre. Már Évának keserves volt.... a paradicsomban én se csináltam volna mást Ádám és Éva helyében, de most mást csinálnék - addig ámítanám a kígyót, amíg el nem vezetném a kert széléhez, ott aztán rábíznám a kerubokra: csak a fejét üssék, hogy meg ne sántuljon.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 01. - 02:14:41 Előzmény -csengõzoli--
(2014/2273)
Ezt nem hiszem el :) Képzeld el, egy "hölgy" így kommentálta a hírt:
"..na ez a magyar férfi mentalitás... az összes kibaszott magyar férfi leveszi a korrupciós pénzt...Egy-egy ilyen ügyleten a mocskos magyar férfiak (jellemtelen rohadékok) milliókat kaszálnak.....jó lenne szembe nézni a férfiaknak önmagukkal, hiszen 23 év alatt jutott ide ez az ország és nem nõk vannak politikusi és üzletemberi vezetõ székekben...vagy elenyészõ számban...jó lenne felébredni, mert rohadt korruptak....csak ezt fáj a férfiaknak beismerni....olyan gyengék!!!!"

Na mindegy, nem fontos, csak meghökkentem, hogy milyen elmebajosok rohangálnak szabadlábon.