Téma: Híradó este

agarik 2012 okt. 23. - 23:20:39 Előzmény mandulavirág
(1693/2273)
1) Szándékos "félreértésed" egyszerû apologista hazugság. Nem is kéne törõdnöm vele többet, de had magyarázom el: VÉGIG A SZÖVEGEN BELÜL BESZÉLEK. Csakis a TÖRTÉNETEN BELÜL, mint a történet részét képezõ KITALÁLT KARAKTEREK dolgoztam a dologgal.

2) Olyasmit nem linkelünk forrásként amirõl a) nem tudjuk hogy mirõl szól b) egy szórakoztató mûsor. Van a Discoverynek pl. ufós SOROZATA(!) is, mégsincs benne soha egyetlen ufó sem. Épp ellenkezõleg, mindig földi eredetûnek találják a jelenségeket (még ha olyan ismeretlen dolgokról is van szó mint a FooFighterek).

Továbbá TELJESEN LÉNYEGTELEN melyik helyet ki mennyire tartja erõszakosnak. Indiában pl. csak az kerül be a hírekbe ahol "3000 sérült" van. Ez egy egyszerû, piszlicsáré vallási felvonulási botrányka ott, mint mikor nálunk tojással dobálják a melegeket. Ja, és a valóságban a szám csak a rendõr sérültek száma ;)
Mások szerint teszem azt az USA a világ legerõszakosabb állama az állandó offenzív háborúival és fegyvermániájával.
Megint mások szerint Izrael az appartheid rezsimjével, illegális területfoglalásaival, terrorszervezeteivel.
Ez egyszerûen nem tartozik a kérdéshez. Esetleg akkor tartozhatna, HA alapvetésként elfogadnánk a feltevésedet - de a tudomány nem vallás hogy így mûködjön.

Tehát jelen pillanatban SEMMILYEN FORRÁST nem tudsz felmutatni. És nem érdekel a forrás "nyilvánossága", elvégre a legjobb források szakfolyóiratok, amiket már csak az eszement szakmai zsargon miatt se olvas átlagember. Persze ha vmi ennyire érdekelhet szoktam kivételt tenni.

3) És? Amennyiben jól tippelem a hivatkozást, az idézet szövegkörnyezete alapján jogom volt megtenni a logikai lépést.

4) Egyszerû: többistenhit. Az Ószövetségben számosszor elõfordul. Talán az egyik zsoltár tisztázza a kérdést: a Seregek Ura egyszerûen a legmagasabb rangú a sok isten között, a "fiai" meg fokozatban alatta állnak. Ennyi.

A Gen.6.4-ben egyébként az óriásokat kifejezetten elhatárolja definició szerint a hatalmasoktól, mivel kifejezetten azt írja, hogy ezek párhuzamosan léteztek az adott idõszakban,

5) Gyökér vagy. Nem kell nekem magamnak menni, erre való a közösség. Majd Józsi megépíti. És lehet hogy nem pont nekem, vagy nem is közvetlen leszármazottamnak... De miért ne építhetné meg egy embernek (akármivé is változik addigra a faj)?
És igenis tudunk MÁR MOST közlekedni ... Ha nem is a csillagok közt, de a bolygók közt már igen. Nemrég már a nyavajás Naprendszert is sikerült elhagyni.

Végül pedig: áttörtük a 80 km/h-t. Áttörtük a hangsebességet. Megkerültük a Földet. Megmásztuk az Olympost.
Eddig kibaszottul az jött be ha leszartuk mi "lehetetlen", és szembeszálltunk a végtelen, fagyos ûrrel.
Aki meg feláldozta istenének saját gyerekeit, mint pl. Jefte, a nagy bibliai zsidó vezér, azok megdöglöttek.

Cheers!
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 23:12:51
(1692/2273)
Nem érzem szégyennek a magyar identitást, mert nékem nincs semmilyen identitásom. Viszont vannak könyveim, zenéim, hangszereim, kedves filmjeim, barátaim, barátnõim, ismerõseim. Határon innen és túl. A filozófiát szeretem, a politikától irtózom. Kábé ennyi.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 23:00:22
(1691/2273)
Jó, oké, ilyesmihez nem értek.
Abból indultam ki, hogy nekem a sörfõzés se menne, nemhogy a csokigyártás stb.
A géntechnológiával már rögtön a készterméket lehet elõállítani, vagy csak az alapanyagot (pl. komlót, malátát), amit aztán hagyományosan kell a továbbiakban feldolgozni?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 22:56:36
(1690/2273)
Félre ne értsd - nem arra gondolok, hogy aki magyar, annak Wass Albert-fannak kell lennie és tüntetni, hogy minden faluba Wass Albert utcát! Hanem erre a mondatra: "A magyaroknak csak a populista, giccses szemfényvesztés a nyerõ." - a magyaroknak. Akik közé te nem tartozol. De akkor te mi vagy? Mi az, hogy a többi néma csend? Hamlet dán volt, Shakespeare angol, Arany János meg magyar. És te? Miért érzed szégyennek a magyar identitást? Miért gondolod, hogy a magyarok kizárólag bazári szemfényvesztést akarnak, hogy ez egy szarfészek, hogy itt nincs helye a gondolkodásnak és filozófiának?
Van egy nagybátyám, aki disszidált, aztán hazaköltözött, azóta rengetegszer fujjol, mintha tõzsgyökeres nyugateurópai lenne, aki úgy szemlél minket, mint a majmokat az állatkertben. (Amúgy persze segédmunkás volt itt is, meg kint is.)
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 22:48:19
(1689/2273)
Köszönöm a bizalmat!
agarik 2012 okt. 23. - 22:48:03 Előzmény mandulavirág
(1688/2273)
Mibõl, mibõl...

Legrosszabb esetben géntechnológiával elõállítom az alapanyagot :D
2 Cray, 10 génszekvenszer, és gyakorlatilag azt állítok elõ neked amit akarsz :P Méghozzá bázisra pontosan. Élettelen nyersanyagból.
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 22:44:38
(1687/2273)
magyarul beszélek. ez az anyanyelvem. "a többi... néma csend"
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 22:39:56
(1686/2273)
tehát te nem vagy magyar.
-csengõzoli-- 2012 okt. 23. - 22:39:30
(1685/2273)
Ja, így már érthetõ! :)
Ez a totyik vonza a bolondokat.
Nemhogy megunnák, egyre többen lesznek...
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 22:39:09
(1684/2273)
legalábbis azt hiszik magukról
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 22:36:39
(1683/2273)
Mert keresztények.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 22:36:24 Előzmény Kerepesi Farkas
(1682/2273)
Ehhez még valami. Egyrészt, Ausztráliában Dame Edna utca is van, na is igazán vicces. http://en.wikipedia.org/wiki/Dame_Edna_Everage
Másrészt, persze, végül is az a legkevesebb, hogy kikrõl nevezik el az utcákat. Nekem ez is csak egy újabb bizonyítéka annak, hogy bárki van hatalmon, mindet ugyanaz a szél fújta ide keletrõl. http://www.youtube.com/watch?v=7hVF_tzEzlA
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 22:34:56
(1681/2273)
Azért röhejes például, mert én jót röhögök ezen az elmeroggyant rendszeren és az Õ "nagy" példaképein. Szánalmasabbnál szánalmasabb faszingerek. Marx az egész világon elismert tudós, mégis egy wassalbertet kell odakúrni a helyére. A magyaroknak csak a populista, giccses szemfényvesztés a nyerõ. A gondolkodás és a filozófia távol esik eme sz@rfészektõl.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 okt. 23. - 22:32:55
(1680/2273)
Ez van,ha állandóan rám gondolsz :D
offtopic
-csengõzoli-- 2012 okt. 23. - 22:31:51
(1679/2273)
Pl Antal Józsefet és II. János Pál pápát konkrétan miért utálod?
olahmiki1959 2012 okt. 23. - 22:30:40
(1678/2273)
Ez szépen félrement, úgyhogy én estem pofára...
olahmiki1959 2012 okt. 23. - 22:29:28
(1677/2273)
Talán azt hitted, minden el van felejtve, ennyi volt, hát nem! Korai volt az öröm, nem úszod meg zene nélkül!
Nesze!

http://jazztrumpetlicks.com/forum/jazz-music/best-jazz-trumpet-solo-ever!/

Az a mázlid, hogy én nem adom egy bizonyos színvonal alá, mint egyesek...
Szokták azt is mondani, hogy disznók elé az igazgyöngyöt, de én persze soha nem mondanék ilyet..
olahmiki1959 2012 okt. 23. - 22:21:49
(1676/2273)
Bárkit lehet utálni, én egy szóval sem mondtam, hogy szeretned kell a felsoroltak közül bárkit.
De mérlegelni, különbséget tenni tudni kell, mert ha egy kalap alá veszel nagyon különbözõ, nagyon értékes, és meglehetõsen kétséges értékû embereket, akkor az azt jelenti, hogy nem mérlegeltél, hanem találomra, indulatból soroltál fel néhány embert.
Az meg nem szerencsés, szerintem.
Csak ennyit akartam megjegyezi, távol álljon tõlem, hogy beleszóljak, kit kedvelsz és kit nem.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 22:19:57
(1675/2273)
nem mintha utánozni kéne, vagy lehetne ezt a történetet, de azért érdemes megismerni.
az derül ki belõle, hogy nem feltétlenül szükséges párttitkár rokon a boldoguláshoz.
persze ez kuriózum, unikum, teljesen egyedülálló sztori - sajnos.
http://atv.hu/belfold/20110207_szeretne_gazdag_lenni_megszolalt_a_20_gyerekes_milliardos
http://negyvenfelettiek.hu/index.php/2011/03/lukacs-erno-a-20-gyerekes-milliardos-a-tel2010-december-24-jes-tortenet/
http://premier.mtv.hu/Hirek/2011/02/07/09/A_nagycsalad_matematikaja_avagy_egy_huszgyermekes_hazaspar_elete.aspx
talec 2012 okt. 23. - 22:05:41
(1674/2273)
Köszi a receptet. Olyanokat tudtam, akik elvittek az iparból 1-2 gépet, szerszámot, eszközt, "oszt" ezzel lettek maszekok. Mások, meg manapság vegyék meg hitelre ezeket, ha vállalkozni akarnak. Õk voltak a legkisebb pontok.

Helyes, hogy pénzt kérsz. Akinek jó ötlete, tanácsa van, az kérjen érte pénzt. Erre váltottunk, mégha nem is olyan jó ez a kapitalizmus, mint azt gondoltuk, de legyen az, hogy aki akar, aki valamiben jó, vagy jó ötlete van, az keressen is vele.

Ne legyen már az, hogy ma is számít, hogy az a jó, ha van vmi politikus rokonom. Mert akkor úgy is beraknak egy állami irodába nagy pénzért. Nekik ma is ad az állam sokat, mint a szociban, pont úgy. Vagy, ha vállalkozó vagyok, úgyis jut a megrendelés. Ha esetleg, vkinek valami nagyobb forma elvtárs volt a családjában, az manapság soha nem látott elõnyt élvez. Nemcsak azért, mert apuka, anyuka csikkzsebbõl kiköhögött akár 2-3 menõ egyetemet is, hanem, mert ma is megnyílnak az ajtók könnyebben elõttük.

Néha bánom, legalább egy párttitkár lett volna a családban, vagy funkcionárius. Biztos jobban élnénk.