Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 15:12:01
(1833/2273)
Goldie, fogalmam sincs, mikor mire gondolsz, eléggé kacskaringósan járnak a gondolataid, nem tudom, mit akarsz és mit vársz tõlem, úgyhogy csak azt tudom erre válaszolni: aha. Meg hogy légy önmagad.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 15:07:45
(1832/2273)
köszi a biztatást :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 15:07:21
(1831/2273)
Nem tudtam, ki az a Szent Kleofás, akit emlegetsz, úgyhogy megnéztem: "Anna az ígéret szerint fogant és megszülte a kislányt, akit Máriának neveztek el. A két jámbor szülõ betartotta fogadalmát, és Máriát három éves korában a templomnak ajánlották föl. Joachim ezután hamarosan meghalt. Anna másodszor is férjhez ment egy Kleofás nevû férfihoz, kitõl ismét lánya született, és azt is Máriának nevezték. Kleofás halála után Anna harmadszor is férjhez ment egy Salamon nevû férfihoz, akitõl újra leánygyermeket szült, és e harmadik lányt is Máriának nevezték el." http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Anna
Biztos bölcs volt, ha te mondod... nyilván ismered a liturgiát, én nem.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 15:02:47
(1830/2273)
"Egész ember, aki nem fél"
Mindenki fél. Kivéve Johnny Englisht, aki nem tudja, mi a félelem, nem tudja, mi a veszély, nem tud semmit.
És nézd, szerintem nem bonyolítom túl a dolgokat, inkább én is azt szeretném megmutatni, hogy az igazság tulajdonképpen egyszerû. De ennél rövidebben nem tudom leírni, mert akkor az már csak valami falvédõszöveg lenne, aminek nincs értelme.
offtopic
_goldie_ 2012 okt. 25. - 15:00:35
(1829/2273)
és milyen igaza van..
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 14:58:30
(1828/2273)
Ez teljesen igaz. Feldmár András kérdése: van-e élet a halál elõtt? Õ is arra utal, hogy sok ember nem is él, csak lézeng, sajnos.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 14:53:09
(1827/2273)
Na nézzük csak. Elõször azt mondták, hivatásos rendõr volt a sofõr, ezért kivonult az ügyészség is a balesethez, mert majd az veszi át a nyomozást. Aztán azt mondták, nem rendõr vezette az autót, hanem hivatásos sofõr, ezért nem az ügyészség nyomoz. Aztán azt is írták, hogy nem hivatásos sofõr vezette az autót. A három variáció közül melyik igaz? Hogy lehet, hogy csak ebbõl a részletbõl is (mármint hogy ki volt a sofõr) háromféle változat kering a hírekben?
A másik, Lázárról: "Lázár úgy ahogy van egy antipatikus gennyláda" - szerintem meg egy élõsködõ patkány, tipikus lakáj, aki felfelé nyal és lefelé rúg. Te is követheted a példáját, te is nyalhatsz felfelé és rúghatsz lefelé; mondhatod, hogy annak van igaza, akinek hatalma van. Szerintem viszont Lázár éppen elégszer bebizonyította már, hogy nem tisztességes. Miért ne hazudna most is? Hogy sikerült benyalnia magát a fõhatalomba ilyen gyorsan? Más régebbi talpnyalókon is átgázolt, és most õ a min. elnöki hivatal államtitkára.
_goldie_ 2012 okt. 25. - 14:39:46
(1826/2273)
látod megint igazad van xD
"oly távol vagy most tõlem" http://www.youtube.com/watch?v=KEOD3p9nj1k
pedig azt hittem kedvelsz.. :)




ez olyan édi
talec 2012 okt. 25. - 14:25:35
(1825/2273)
A balesethez: sok éve történt, Leninváros közelében. Gál Zoltán balesete, 3 halott. Vagy a miniszter Nógrádi balesete. Ahol halott van ott nem lehet sunnyogni. Ki lesz vizsgálva gondolom, max. a hivatásos sofõrt lehet kérdezgetni jobban.

Semmit nem ismerek az ügybõl, mind csak találgatás. Lehet, hogy beszélgettek, ilyesmi. Nem hiszem, hogy lassan haladtak. Az is lehet, hogy figyelt normálisan a sofõr, de nem tudott már mit tenni. 120km/h felett tizedmásodpercek döntenek. Nézem az autóversenyeket, hihetetlen reflexek mûködnek ott, de, ha hirtelen történik vki elõtt vmi, õk sem mindig tudják kikerülni. A motorversenyzõknél sokkal durvább, át is mennek a másikon gyakran sajnos.

Annyiban hibáztatom a sofõrt, hogy, ha esetleg érzékelte, látta, hogy cikáznak elõtte, már akkor lassítani kellett volna.

Lázár felelõssége? Ténylegesen nem sok. Viszont, nagyon nagy kár, hogy pár hónapja flegma volt. Az Audi és lézerblokkoló és száguldás esete. Esetleg itt is "hajthatta" a sofõrt, mint a lengyel gép esete ami lezuhant, hogy le kell tudni szállni a ködben is, mert siettek a fejesek.
Nekem sem esett jól, amikor mondta: "aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér". Ez a mondat engem is kvázi nincstelen emberként talált meg.

Szóval hajtanak a nagy emberek, sokkal jobban kell figyelni! A rutin kevés a sofõröknek. A váratlan helyzeteket kéne gyakorolni pl. szimulátorban. Az idõ és sebesség, megtett út teljesen reális bennne. 150-200 km/h környékén nehéz sikeres manõvert végrehajtani, ha pl. ütköznek és kivágódnak az ember elé....
talec 2012 okt. 25. - 14:04:15
(1824/2273)
1000 féle dologra lehet használni a drónt. Aki megteheti anyagilag. Itt már nemcsak arról van szó, hogy háborúkban használják.

A franciák ezzel akarták ellenõrizni a vasútvonalakat, hogy akar-e vki kábelt vagy bármit lopni és ezzel tömegkatasztrófát okozni. Gondolom, ha megy a TGV 400 km/h-val, nem mindegy, hogy piszkálják-e a sínt, csavarokat és kábeleket, erre szakosodott Kelet-Európából érkezõ "fémipari szakmunkások". Az, hogy itthon a kisvasutakat szétlopják, csavart, váltót az elfogadott, mert max. 25 km/h-val halad. De ott.....

Hallom, hogy a kínaiak a partmenti illegális halászatot ellenõrzik ezzel, dróntámaszpontokat is akarnak többfelé. Az is lehet, hogy a 21. században pl. a Ewing család (vagy itthon a "családi gazdálkodó" oligarchák) ezzel fogják ellenõrzni a többezer hektáron legelészõ marhacsordát is. Ray Krebbs lóhátról drónra vált.

De lehetne szárazság idején bozóttüzeket felderíteni, lokalizálni. Vagy Mo.-n a nemzeti parkokat figyelni, hogy leégett nyáron a csodás Bugac is. Bár a magyar anyagi viszonyokat ismerve erre egy vitorlázógép is elég lenne, vagy 1 garázsban összetákolt sárkányrepülõ.

A fatolvajok ellen nem jó, mert semmi nem lát be a fák közé, csak a gyalogos járõr, aki csendben arra sunnyog. Túráztam régebben többet, gyakran találkoztam más "erdõjárókkal" is, sose tudtam, ki jött jobban zavarba....
Kerepesi Farkas 2012 okt. 25. - 14:01:57
(1823/2273)
Kezdelek tisztelni. Te egy õrült vagy. És szó... illetve betûfosásod is van. Csak így tovább!
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 25. - 13:59:59
(1822/2273)
Amikor arról kérdezték a Dalai lámát, hogy mi az, ami leginkább meglepi az emberiséggel kapcsolatban, ezt válaszolta:


"Az ember. Mert feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen, aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét.
És mivel olyan izgatott a jövõjével kapcsolatban, elfelejti élvezni a jelent;
az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövõben; úgy él, mintha soha nem halna meg és aztán úgy hal meg, hogy soha nem is élt igazán."
Kerepesi Farkas 2012 okt. 25. - 13:56:34
(1821/2273)
Mitsoda bölcsességek! Szent kleofás!!!
-csengõzoli-- 2012 okt. 25. - 13:39:49
(1820/2273)
Tisztán látszik a képekbõl,hogy drónok lõttek rá Lázár kocsijára.
Munkatársunk egy sárkányrepülõn ülve el is csípte a balesetet megelõzõ pillanatot.
Apropó SÁRKÁNYrepülõ... na itt jönnek a képbe a kínaiak!
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 25. - 13:29:16
(1819/2273)
"épp tegnap halt meg miatta egy családanya."
Szerintem a Volkswagen konszern miatt halt meg. A jelek szerint a gyár legalább annyira hibás a balesetben, mint Lázár, de hibáztatható az autópálya kezelõ is, vagy a nõ kezelõorvosa és gyógyszerésze.

Lázár úgy ahogy van egy antipatikus gennyláda, de azért mégsem kellene mindent a nyakába varrni, mert olyan jól lehet utálni.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 13:08:48
(1818/2273)
"Vannak okos elmebetegek (pl. gyurcsány)"- Vannak okos elmebetegek (pl. lázár).
Már megbocsáss, aki egy matematikusról, aki több francia egyetemen volt tanár ("Franciaországban a Rennesi Egyetem Természettudományi Karán, majd a Párizsi Egyetem Reimsi Természettudományi Karán matematikát tanított. Ezt követõen a Párizsi Nemzeti Bányaipari Fõiskola Számítástechnikai Központjában volt tudományos tanácsos.") - azt állítja, hogy közveszélyes bolond, és elrendeli a kényszergyógykezeltetését, csakis azért, mert az olyasmit mond, ami neki nem tetszik - és utána arra hivatkozik, hogy azért teszi ezt, mert "SZÓLÁSSZABADSÁG VAN" (ez indok rá?) nos, az az ember önmagából indul ki és PONTOSAN Õ A KÖZVESZÉLYES BOLOND.
És látszik is a tettein, hogy közveszélyes. Õt kellene kényszergyógykezeltetni, mert közveszélyes, igenis veszélyes a viselkedése az épelméjû emberekre, az egész társadalomra. Összevissza beszél hajmeresztõ hülyeségeket, és épp tegnap halt meg miatta egy családanya.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 12:59:08
(1817/2273)
Na ja, a Bors és Blikk, mint tudjuk, a konteóelméletek királyai.
-csengõzoli-- 2012 okt. 25. - 12:57:20
(1816/2273)
Te imádod az ilyet,mi?
Itt aztán mindenfélét ki lehet találni, ebbe aztán mindent bele lehet magyarázni :D
Ezerféle teóriát fel lehet állítani a baleset körülményeirõl, az összetört autókról és bizton állíthatom már most,hogy akármi is lesz a vizsgálat vége , szerinted tuti eltusolnak majd valami nagyon fontosat! :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 25. - 12:54:49
(1815/2273)
Nézd csak, körülbelül erre gondoltam. Az iwiwen egy pillanat alatt meg lehetett találni a Lázár-karambol áldozatának adatlapját. Nagyon szomorú, mert a nõ rettentõ fáradtnak tûnik, pedig a képeken még csak 32 éves volt: http://iwiw.hu/Baunok.Peter/adatlap A saját adatlapja már eleve olyan, mint egy gyászjelentés: http://iwiw.hu/i/Kun-Timea-11391770/adatlap 100 ezoterikusból 100 azt mondaná, hogy ez a nõ "tudat alatt bekívánta a halált". Amire gondolok, ahhoz fogok közelíteni. Akár szeretném, akár irtózok tõle, de közel kerülök hozzá.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 25. - 12:34:52
(1814/2273)
Nem csak "szeretném" õket bolondnak látni,hiszen nyilvánvalóan elmebetegek. Ez természetesen nem zárja ki azt, hogy több eszük van, mint sok normális embernek. Lehet valaki normális 70-es IQ-val is. Vannak okos elmebetegek
(pl. gyurcsány) és buta,de normális elmeállapotúak is.