Téma: Híradó este

_goldie_ 2012 okt. 18. - 21:07:55 Előzmény olahmiki1959
(1473/2273)
Matolcsy hátára..mit is lehetne még? :D
-csengõzoli-- 2012 okt. 18. - 20:54:16
(1472/2273)
Hát azt nagyon egyszerû mondani,hogy mi kéne...
Munkahely,hát persze az kéne,de sajnos az a kétdiplomás tanároknak sincs,nemhogy a cigányoknak,akikkel szemben van egy elég erõs elõítélet, valljuk be, nem véletlenül.
Kéne persze kollégium is,de egyrészt mibõl,másrészt szerintem ez aztán a világon semmit nem oldana meg, nem költöznének oda, az elszegényedett cigánysorok lakóit még az iskolába járásra sem tudják rávenni.
Kötelezni meg nem lehet õket.
20 éve,hát igen,20 éve nagyon más volt ám minden.
A rendszerváltás elõtt is ugyanez volt a helyzet,mint ma,csak épp akkor a közösbõl loptak a cigányok és valljuk be senkit sem érdekelt,hogy a TSZ kukoricából mennyi hiányzik.
A mai helyzetet össze sem lehet hasonlítani a régi idõkkel.
Persze segíteni kéne a cigányokon,hogy kijussanak a putriból,de te is beláthatod,hogy nem lehet a végtelenségig segíteni-segíteni és csak segíteni.
Iskolákkal,kollégiumokkal,felzárkóztatással stb.
Erre maximum gazdag államoknak van fedezete és még õk is küzdenek az egykori gyarmatok lakóival,még õk sem tudják kezelni a helyzetet.
Sajnos pedig cigány és magyar sosem fog tudni együtt élni, írom le újra ezt a súlyos mondatot.
Bevallom tényleg rosszul hangzik.
Annyira mások vagyunk habitusban, felfogásban, kultúrában,hogy ez hamvába holt kísérlet.
_goldie_ 2012 okt. 18. - 20:50:25
(1471/2273)
nyolcezer embert telepítenek ki pénteken Bp-en egy 500 kilós bomba miatt http://www.hirado.hu/Hirek/2012/10/18/18/Nyolcezer_embert_telepitenek_ki_Budapesten_ezeket_a_reszeket.aspx
talec 2012 okt. 18. - 20:43:21
(1469/2273)
Munkahely nélkül nincs megoldás. Az, hogy városokban 10 ezrek bolyonganak szakma és elképzelés nélkül, az nem járható út. Mert ellopják a másiktól, mindig ez a vége.

Balog Zoltán tervezze meg, azért miniszter. Legyen kollégium, több megyében, ahol a lecsúszott családok gyermekei élhetnek, tanulhatnak. Otthon a putriban lopni hamarabb megtanulnak. Az otthoni közeg miatt csúszik le a mostani fiatal generáció is.

Persze, hogy a magamfajta meg kiakad amikor tõle lopnak. Sz.r dolog, mással foglalkoznék, de mindig csörög a telefon, hogy már megint mit loptak el, vagy mi történt. Kb. 1995 óta.

Abban nem hiszek, hogy a cigány és magyar nem tud együtt élni. A mostani, lecsúszott, politika által szabadjára engedett cigányok valóban nem tudnak, vagy nem akarnak együtt élni normálisan a többséggel. De alig 20 éve, nagymamám még nyitott ajtónál aludt, olyan helyen, ahol akkor is sok cigány élt. Nem leköpték az utcán, hanem köszöntek neki. Iskola és család, még tudta nevelni a gyereket. Elmentek szakmunkás suliba, koleszba a cigányok is. Tudom, ma már nincs ez sem. Nincs, alig akad ipari munkahely, minek a szakmunkás? Alig van ilyen iskola.
-csengõzoli-- 2012 okt. 18. - 20:19:34
(1468/2273)
A legnagyobb probléma,hogy magyar és cigány sosem fog tudni együtt élni.
Ehhez nem kell Mengelének lenni, de senki sem meri kimondani.
Mi a megoldás?
Nem tudom van-e....
talec 2012 okt. 18. - 20:10:59
(1467/2273)
Tegnap Miskolcon volt a Jobbik, a DK és még sokan. Most nem a lakhatásról írnék, legfeljebb csak pár szót.

Az valós probléma, nem szeretnék olyan helyen élni, ahol megjelentek a fészekrakók. Még menekülni sem lehet. Mert 3 millió ft-ért sem lehet eladni a lakást. Senki nem akar oda költözni. Vannak hatósági ellenõrzések már, ezt is hozzá kell tenni. Pár éve az Avason kapták a lakásokat, de a kültelkeken is. Azóta vannak jobban ellenõrzések, amióta kiderült, hogy felbukkantak, megérkeztek a családok valahonnan, majd lakcímkártyákhoz jutottak. És helyi lakosok lettek. Tényleg vannak hatósági ellenõrzések, bár, most Pereces a következõ állomás. Most ott bukkannak fel az új arcok, a régiek mellé. És hallom az ott élõktõl, hogy kezdõdik a lökdösõdés, provokálás, beszólás. És még Kanadából sem jött vissza senki......

Hol vannak az országos, neves újságírók? Akik az utcákat járják, és kérdeznek, figyelnek? Én nem vagyok újságíró, de mindig kérdezek, figyelek.

Sajtószabadság van itthon, Martonyi János külföldön is mondta ezt. Én viszont kérdezgettem, hogy miért csak kampányban írnak "hitelesen" az újságírók? Akkor még Bayer Zsolt is Ózd környékén tájékozódik. Nekem azt mondta itthon valaki, hogy van egy elv, amit nem árt betartani: "mondd ki az igazat, betörik a fejed". Ha nem is szó szerint, de, ha kidobnak egy újságírót a munkahelyérõl, az nem fog munkát találni könnyen, max. közmunkát fillérekért. Inkább azt írja, amit elvárnak tõle és még vacsorázni is eljárhat. A jobboldali újságírok egyik tábora most nem nagyon látja a problémákat. Amit 2 éve láttak, ma már nem látják.

A gazdaságról: Miskolcon egyre több a kiadó kis üzlet, a bérházak alatti helyiségek. Vagy egyre több kocsma zár be a városban. Megkérdeztem ennek az okát. Azt mondta egy tag, hogy a 300.000ft-os bérleti díj amit Miskolcon a MIK beszed tõle havonta nem teszi lehetõvé, hogy kocsmát üzemeltessen a jövõben. A játékgépek betiltása óta is kopott a vendégkör jelentõsen. Amúgy is, ahol a szegénység nõ, ott magától is csökken a vendégkör. Érdekesség még: felépítettek egy strandot félig, több medencével, majd leállt vagy fél éve az építkezés és a melósokat szélnek eresztették. Van egy félkész építmény, ami sokáig így is marad jelen viszonyok közepette.

De van aggodalom, hogy ki kaphat engedélyt a nemzeti dohányboltra? Szerintem elég sok jelentkezõ lesz erre, mert egy jövedelmezõ ágazat értékesítési jogait bezsebelte az állam. Õ dönti el kinek ad belõle. Vajon egy mezei, kapcsolatok nélküli kisvállalkozó oda tud érni? Szerintem, ez egy nagy ostobaság, és egyre több az adó is a bagón. Jön majd a csempész, külföldi, ukrán cigi. Biztosan nem kiváló magyar dohány lesz benne, amit pl. Szabolcsban betakarítanak és ezerenyi család él meg belõle.

Ennyi lenne. Én nagyon szeretek írni mindenrõl. Még könyvet nem írtam..... Látom más is ír ide sokat, sokmindenrõl. Én megpróbáltam kötni a témához, a híradóhoz a mondandómat.
olahmiki1959 2012 okt. 18. - 19:57:06
(1466/2273)
Jó lenne, ha minden vita, félreértés ilyen kulturált formában, egymáshoz közeledõ álláspontokkal érne véget, mint a miénk.
szonya1 2012 okt. 18. - 19:44:28
(1465/2273)
Nehéz kimutatni azt a szeretetet, ami nem létezik. Tehát csak annyit kértem, hogy pontosítsd a jelzõd, amit meg is tettél, részemrõl ezzel lezártnak tekintettem az ügyet. Egy szóval sem állítottam, hogy nincs miért kritizálni Natasát. Sajnos nagy hülyeséget csinált, amivel valóban teljesen lerontotta a tekintélyét. Kár érte.
szonya1 2012 okt. 18. - 19:36:41
(1464/2273)
Utálom, amikor kiforgatják a szavaimat! Éppen azt mondtam, hogy JN nincs ahhoz szokva, hogy megjátssza magát. Máskülönben nem problémázott volna annyit abban a helyzetben. (Kár, hogy nem szoktam nézni az ilyen mûsorokat, most már kíváncsi lennék rá, hogyan zajlott le az egész.)
fo.ma 2012 okt. 18. - 17:58:04
(1463/2273)
Ez mekkora orbitális kamu!
-csengõzoli-- 2012 okt. 18. - 17:38:12
(1462/2273)
Ez a történet nagyon sok tanulságot hordoz.
Egyfelõl,hogy meg kéne végre tanítani (igen iskolában) a gyerekeknek,hogy amit az internetre feltesznek azzal hány és hány módon élhetnek vissza.
Mennyi veszélyt rejt, ha napi szinten kiírjuk hol járunk, mit csinálunk és hogy az ismeretlen nevek mögött miféle emberek lehetnek,mennyire nem szabadna bízni bennük.
Vajon a tinik többsége felfogja,hogy mikor kiírja,hogy elutazott szüleivel síelni,akkor egyben kiírja,hogy egész pontosan meddig üres a lakás?
Vajon felfogják,hogy ha feltesznek egy félmeztelen, melltartós stb. fotót,azzal életük végéig bármikor és bárhol találkozhatnak?
Sajnos attól tartok,hogy nem,pedig a helyzet csak rosszabbodni fog, ma már egy sima telefon is hozzájut mindenféle adatunkhoz, meg kéne tanulni kezelni ezeket az eszközöket.
Szegény lány úgy gondolom kicsit sivár lelkivilágú és nagyon magányos lehetett,ha rendszeresen a youtubeon beszélte ki magából aktuális gondolatait.
Az sem vall sok észre,hogy egy vadidegennek mutogatta a melleit 14 évesen.
Sajnálom,hogy ez lett a vége, azt hiszem az egész dolgot túl érzékenyen élte meg, nem volt a közelében felnõtt,aki könnyített volna a lelkén,pedig egy intelligens szülõ egy 20perces beszélgetéssel segíthetett volna jobb irányba terelni a gondolatait, más szemszögbõl nézni a dolgot.
Az eset másik tanulsága,hogy bárki megtalálható a neten!
Ahogy az anonymus csoport rátalált a zaklatójára,úgy bármelyik komoly kormányhivatal is rátalálhat bárkire.
olahmiki1959 2012 okt. 18. - 17:35:53
(1461/2273)
És ebbõl még az is kiderül, hogy aki egyszer már megmutatta valamilyen ügyben, hogy hogyan viselkedik, milyen a gondolkodása, a többiekhez való viszonya, az érzelmei, annak elõbb-utóbb, - lehet, hogy csak évekkel késõbb, de - kiderül a valódi személyisége, az üressége, az értéktelensége, a pénzéhsége, hiába sikerült ellepleznie hosszú ideig.
Ha valaki ilyen könnyedén, mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül tudja szembeköpni azt az országot, és azokat az embereket, akik szerették, rajongtak érte, szurkoltak neki, és vele együtt örültek a sikereinek, az az én szememben egy nagy nulla.
Akármilyen borzasztó is ilyet kimondani.
olahmiki1959 2012 okt. 18. - 17:12:54
(1460/2273)
Én Matolcsy Györgyöt is el tudnám képzelni, amint a világûr peremén egyensúlyozva mindenkitõl elköszön, és a mélybe veti magát, miközben a kamera mutatná, hogy ejtõernyõ helyett a saját csomagjainak egyike van a hátára kötve...
_goldie_ 2012 okt. 18. - 16:33:32
(1459/2273)
"Most sem volt rest az internet népe, és legyártott egy csomó poént az ûrugrásról..Azt inkább nem tippeljük meg, hányan szeretnék, ha a miniszterelnök úr akár csak egy fél percet is szkafander nélkül töltene 36 kilométer magasban." http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/baumgartner_mem

..szép volt Zsolti..! :D
adamnagysweetmovie 2012 okt. 18. - 16:28:59
(1458/2273)
Az MTI szerint (!) Ukrajnában életjáradékot fizet a magyar állam a magyar állampolgárságot felvevõknek.
A magyar adófizetõk pénzén vásárolnak szavazatokat....

Gulyásnacionalizmus...
olahmiki1959 2012 okt. 18. - 16:25:20
(1457/2273)
Szia!
Talán emlékszel halbányan arra az üzenetváltásra, ami szonya1 és közöttem történt, amikor leírtam Janics Natasával kapcsolatban egy egy számomra emlékezetes esetet, ami évekkel ezelõtt történt, és a lényege az volt, hogy Natasa egy játékos kísérletben egyszerûen képtelen volt szeretettel megsimogatni valakinek az arcát.
Én akkor olyasmiket írtam, hogy szerintem ez nagyon komoly személyiségproblémákat takar, nagyon sok rejtett frusztrációt, érzelmi sivárságot, - ez talán túlzás volt, de a lényeg ugyanaz, - szeretetkimutatási képtelenséget takar.
Szonyától persze kaptam hideget-meleget, hogy mennyire félreismertem Natasát, milyen téves következtetéseket vontam le ebbõl az ártatlan mozdulatból, illetve annak hiányából.
Ez a nõ - akit egy ország befogadott, szeretett, rajongott érte és felnézett rá, - abszolút lenullázta magát, és minden nappal mélyebbre süllyed, amellett minden eddig felépített nimbuszát és megbecsültségét lerombolja.
Kiderült, hogy belehazudott mindnyájunk arcába, szó sincs semmiféle megható, jól hangzó családegyesítésrõl, arról sem, hogy két kézzel kapnának utána, egyszerûen sokkal több pénzt remélt attól, ha visszaköltözik Szerbiába.
Ennyire egyszerû a történet.
A mostani történések fényében azt hiszem, Natasa megítélésében nem én tévedtem.
_goldie_ 2012 okt. 18. - 16:08:26 Előzmény _goldie_
(1456/2273)
"A kanadai tinédzser okt 10-én lett öngyilkos, egy hónappal azután, hogy segítséget kért egy videóban, mivel egy férfi folyamatosan zaklatta õt"
"a magát Anonymousnak nevezõ nemzetközi hackercsoport is beszállt a történetbe..egy videóban meg is nevezte azt a 32 éves férfit..a születési dátumát és lakcímét is..a férfi több fiatal lányt is megzsarolt, illetve egy kiskorú lányokról készült fotóalbuma is volt..a lány barátai azt mondták, tudták, hogy van egy harmincas férfi, aki évek óta zaklatta Amandát"
http://velvet.hu/sztori/2012/10/17/az_anonymous_megtalalta_az_ongyilkos_lany_zaklatojat/

"az utolsó cetlik egyikére azt írta, hogy nincs senkije, és szüksége van valakire"
..ez az amit nem értek..a szülõk? ..a tanárok?
ennyire nem mûködik ma már a kommunikáció?
nem merte elmondani..vagy nem vették komolyan?
a lány barátai tudták..és õk? ..õk sem mondták senkinek?
adamnagysweetmovie 2012 okt. 18. - 16:06:36
(1455/2273)
Állítólag Matolcsy-Orbán ikerpár szándékosan túlzó második megszorítási csomagot alkalmazott, hogy jövõre egy picit tudjon belõle osztogatni, pl a sztrájk határán dühöngõ pedagógusoknak.

Igaz, elõtte bezsarolja rajtuk (a többi nyomorgóval együtt) is a Nemzeti Együttmûködés védelmi díját, hogy aztán morzsáit visszaszórhassa a galamboknak.

Egyétek, feleim.
BicskaMaxi 2012 okt. 18. - 15:57:34 Előzmény mandulavirág
(1454/2273)
Így járnak azok, akik zsigerbõl a logikát feltételezik és keresik. Mindenesetre szellemesebb feladványt is láttam már. :)