Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 12:32:31
(1533/2273)
Hát persze, nagyon jól tudom, sõt ennél különb dolgokat is tudok.
Szerinted kik mûködtetik?
Olvasd vissza, tegnap mit írtam (1761). Navajon miért? Mert annyira bamba lett volna a "jó pásztor"?
Egy frászt. Azért, mert szabadkõmûves, méghozzá nem is kispályás.
Egy olyan keresztény iskolát vezetett (én is dolgoztam ott), aminek a szimbólumában (persze azt nem láttam, csak nemrég fedeztem fel a neten) egy talpnyom átgázol a kereszten!
Ó, hát a szabadkõmûves sátánizmus egyik legfontosabb fellegvára épp a kereszténység. Minden egyház tele van velük.
Valamelyik ismerõsömet megkérdeztem, ti miért lettetek szabadkõmûvesek? Szerinted mit válaszolt? Semmit.
Másnak mondtam, képzeld, valami nagyon rosszat vettem észre a kereszténységben.... azt mondta, oké, majd talizunk! Egy éve várom.
A harmadik olyan baromságokat kezdett el mondogatni, miszerint minden ember meg üdvözül. Ez hajmeresztõen igeellenes.
A negyedik azzal támadt rám, hogy ennek meg annak hogy merészeltél utánanézni?
És így tovább, nem mondom.
Amit ma lehet látni a kereszténységbõl, az az ördög egyháza, és nem az Istené. Na persze, mindenkinek a maga dolga, hogy végül hová kerül. Én nem fogok könnyeket hullatni senkiért.
_goldie_ 2012 okt. 19. - 12:27:27
(1532/2273)
a beszélgetésrõl még..
h mennyire nem beszélgetnek egymással az emberek..elmennek egymás mellett az utcán
nyugdíjas öreg nénike a buszmegállóban kedvesen elmeséli az életét vadidegennek mert nincs kivel beszélgessen

ma találkoztam Meryl Streeppel..a buszon együtt utaztam sõt beszélgettem is vele :D
nagyon helyes volt..rám nézett..kedvesen rám mosolygott és azt mondta: "milyen szép sála van":)
mire én mosolyogva megkérdeztem: "olyan ismerõs..nem volt tanár korábban?"
kedvesen nemet intett és megjegyezte h mások is ismerõsnek szokták találni..
erre eszembe jutott honnan ismerem: "ön a színésznõre hasonlít..Meryl Streep-re
szerényen bólogatott: "igen más is mondta már"
szóval így történt a nagy találkozásom Meryl Streep-pel :D
_goldie_ 2012 okt. 19. - 11:41:23
(1531/2273)
kézcsókom? rég nem hallottam :)
igaz köszönni sem szokás mostanság..vhogy kiment a divatból
a "nem köszönés" mint jelenség már rég feltûnt..
megfigyelted hogyan telefonálnak az amerikai filmekben?
kicsöng a telefon..felveszi a hívott..és a hívófél köszönés helyett a hívott nevét mondja: "John? Mike vagyok.."

..rövidítésekkel írunk -én is-
és nem vesszük észre h ezzel elvész egy darab a kulturáltságból
..vajon az angol nyelvben bevált rövidítés hullámzott be hozzánk?
vagy csak a felgyorsult világ miatt van h mindent lespórolunk..megrövidítünk

majmoljuk a amcsifilmeket..felvesszük a szokásokat..
ma reggel egy rádiómûsorban új téma felvezetéseként ezt hallottam:
"folytatjuk egy érdekes témával..mint a FB.on már olvashattátok "hedlájnként" a témánk....."
na itt kapcsoltam ki..ha már egy mûsorvezetõ sem tud magyar szavakat használni akkor ott már baj van

és ha már FB..ott beszélgetnek a kamaszok "csoportbontásban" vagy csak úgy bele a világba az "üzifalra"
ezen eddig mosolyogtam..de a kanadai tinilány esete óta már ráfagy az arcomra ha a buszon metrón látom mobilon folyik "a cset a bookon"

az Iphone-ról..a kütyük világában..a szülõtõl kapott ajándékkal kommunikálnak
pedig ezek nélkül sem maradnának le semmirõl..elvégre nem üzletemberek
a személyes kapcsolatok ellaposodnak
..email sms üzifal cset..csak röviden gyorsan és már rohanás tovább
offtopic
agarik 2012 okt. 19. - 10:30:15
(1530/2273)
Félreértések elkerülése végett: Senki nem húzta le az indiaiakat, sõt. (Bár az átlagos polgár alulmûveltsége azért elkeserítõ; a reptéri beléptetésnél pl. a kezelõ nem mindig képes értelmezni az útlevelet.)

Indiában amúgy egy fõ nyelvet beszélnek (hindi) számtalan akcentussal, ezért a fõ összekötõ nyelv (amivel az ország-kontinens bármely részén meg tudod értetni magad) az angol.

Nincs olyan hogy "õsiráni", ellenben van olyan hogy "perzsa".

És végül azért nem mindegy jelen esetben ki honnan jött, mert felmerült a "zsidó faj elveszett törzsei" téveszme. (Megvannak azok a "törzsek", úgy hívják õket: palesztinok. Nem szólva a "meglévõ" törzsekrõl, akik valójában kazárok meg németek eredetileg, és semmi közük a hajdani közelkeleti kultúrához leszármazásilag.) (egyébként meg tényszerûen érdemes pontosnak lenni mindig)
talec 2012 okt. 19. - 10:01:56
(1529/2273)
Szerintem a lényeg az, kit mire tanít meg egy ország, közösség, család. És, hogy önmaga milyen célokat tûz ki magának, mennyire akarja ezt. Most az, hogy Indiából származnak-e a cigányok, teljesen mindegy. Mert India is tele van sikeresebbnél sikeresebb emberrel. Mérnök, orvos, üzletember. Van indiai f1-es csapat, pilóta, csapatvezetõ, most már csapatvezetõk, mert egy indiai szárm. hölgy is eljutott ideáig. Vagy ott vannak a félistenként kezelt krikettjátékosok, akik közül sokan a teljes szegénységbõl emelkedtek ki, akaraterõvel. (Nálunk eltûntek a cigány élsportolók, ennek az okát nem tudom.)

És ugyanakkor az indiai utcák is tele vannak hajléltalanokkal, millió számra élnek meg emberek a koldulásból. Indiában megsaccolni sem tudnám, hány nyelvet beszélnek, többszáz féle népcsoport élhet ott.

Most az, hogy ki ment Indiából Iránba, vagy fordítva az pedig szintén tökmindegy. Iránból Indiába mentek a muszlimok elõl pl. a párszik. Zoroasztránusok, õsiráni vallás. Párszik, perzsák. Azóta már a civilizáció mindenkit átformált. És mindenhol az akaratos, kitartó emberek tudnak érvényesülni.

Tehetség=fejlõdés.
agarik 2012 okt. 19. - 09:41:31
(1528/2273)
A.C. egy félõrült barom volt.

Ezen kívül a 777 a Bibliából származtatva Isten száma (7 lélek, 7 szem, 7 nap stb.).

A 999 ismét isteni szám, mert a Biblia a numerológiát használja, mégpedig igen durván (fõleg az Újszövetség amit görögök írtak), és soha nem a (modern) álomfejtést.

A 666 pedig NEM "A Sátán" száma, hanem "EGY Fenevad"-é.
agarik 2012 okt. 19. - 09:35:48
(1527/2273)
Beleegyezés nélküli nemi aktus (mindegy hogy minek nevezed) = nemi erõszak.
agarik 2012 okt. 19. - 09:35:03
(1526/2273)
Semmi kétség hogy indiából származnak. A rassz a mai napig egyértelmû.

És most lássunk olyan forrást, amit nem olyanok írtak, akik szerint a Föld ötezer éves:
"A cigányok, vagy más néven romák egy Indiából származó nép, mely a 15. században vándorolt be Európába."
"A cigányok nyelvileg és genetikailag az észak-indiai népekkel rokonok, és valószínûleg több hasonló eredetû népcsoporttól származnak."

Inspirálhatott áltudományos kreácionista írásokat az alábbi részlet:
"a Sáhnáméban, ... Eszerint az 5. században uralkodó Bahrám Gór, szászánida perzsa király tízezer indiai zenészt telepített Irán (Perzsia) területére."
"Késõbb is kerültek [hajáratok során] különbözõ indiai népcsoportok Iránba."
(wikipedia)

vagy: "member of a wandering race (by themselves called Romany), of Indian origin, which first appeared in England about the beginning of the 16th c."
(Oxford English Dictionary)

Azaz az iráni eredetet kilõhetjük, mivel az csak áttételes állomás volt, és az "elveszett törzs" felháborító téveszméjét is kilõhetjük, mert a kivándorlás sokkal késõbb történt mint az a mesebeli hülyeség.


Megjegyzésként: a "cigányokat India kitelepítette" legendát én elõször Indiában hallottam!


Btw, ha tényleges TUDOMÁNYOS információt akarsz az "elveszett törzsek"-rõl, vagy egyáltalán a nemlétezõ, csak a fajelmélet áltudományának virágzásakor kitalált "zsidó faj"-jal (a zsidók alkották meg a dolgot!) kapcsolatban, olvasd el Shlomo Sand "Hogyan alkották meg a zsidó népet?" munkáját. (Elõre szólok hogy ez tudományos munka, hiába adták ki könyvesboltban, így nem egyszerû elolvasni.)
1/10
danton-b 2012 okt. 19. - 09:15:01 1/10
(1525/2273)
Ez így igaz,az árpádsávos zászló eröltetõi mind látens nyilasok,szivük szerint rehabilitálnák Szálasit is.
BicskaMaxi 2012 okt. 19. - 08:04:34
(1524/2273)
Nagyon szép vers, köszönöm. :)

Képzeld, a 25. születésnapomon hajnalban arra ébredtem, hogy valaki motoszkál odabenn. Az elsõ fiam akkor mozdult meg elõször. Nem sok ehhez fogható szülinapi köszöntést tudok elképzelni. :)))

<- A tettes (kicsit késõbb). Remélem, sikerül feltölteni.
szonya1 2012 okt. 19. - 06:58:04
(1523/2273)
úgy tûnik, ez egy létezõ rádió :)
olahmiki1959 2012 okt. 19. - 06:55:10
(1522/2273)
Ez a belinkelés elég frappánsnak tûnik.
Létezik egy ilyen Rádió 777 Keresztény Rádió nevû adó?
Miután vallási dolgokban, a Biblia vonatkozásaiban nem vagyok szakértõ, - sajnos, - Mandulavirág viszont abszolút annak tûnik, így most zavarban vagyok, mert nem tudom, kinek higgyek...
szonya1 2012 okt. 19. - 06:40:14
(1521/2273)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 02:54:19
(1520/2273)
Sõt, mutatok neked még valamit - piros-fehér sávok a 777 számmal együtt, mint a sátán legfõbb felségjelvényei! És ez a Kabbalából ered!
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 02:46:51
(1519/2273)
Ja, hát az ÁRPÁD-SÁVOS zászlót valóban NEM VÉLETLENÜL vették elõ.
Az lett volna a VÉLETLEN, ha mondjuk fehér-kék lobogót vettek volna elõ! Vagy mondjuk sárga-zöld-pirosat etc.
Az ÁRPÁD-SÁVOS lobogó használata NEMZETI ÜNNEPEKEN valóban nem véletlen! Remek felismeréseid vannak!

És képzeld, mondok még valamit: a te mostani hozzászólásod száma 1777.
A sátánista Aleister Crowley írt egy könyvet a Kabbaláról 777 címmel!
http://en.wikipedia.org/wiki/777_and_Other_Qabalistic_Writings_of_Aleister_Crowley
MICSODA EGYBEESÉS, EZ NEM LEHET VÉLETLEN!
szonya1 2012 okt. 19. - 02:36:42
(1518/2273)
Nem valószínû, hogy én leszek az, aki megváltoztatja a gondolkodásmódod, ráadásul már olyan sokan, annyiszor lefolytattak ehhez hasonló vitát, nem sok értelmét látom, hogy gyõzködjük egymást. Úgyhogy csak annyit: te is tudod, hogy nem véletlenül vette elõ a gengszterváltás után egy bizonyos csoportosulás és a szimpatizánsaik a számos történelmi zászlónk közül éppen ezt az egyet. Innentõl kezdve sajnos nem látok nagy különbséget a pártlogók és az ominózus zászló közt :( Jó éjt!
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 02:27:11
(1517/2273)
Most visazolvastam: "Aki nem képes felfogni,hogy miért kérik tõle,hogy mindenféle transzparens, párt logó, kitûzõ stb. nélkül jöjjön el egy nemzeti ünnepre és nem is hajlandó rá, azzal igen komoly bajok vannak."
Miért ne vigyen valaki NEMZETI ünnepre NEMZETI jevényeket? Hm? Meg tudod magyarázni?
Csengõzoli, ha látom, PÁRTjelvényekrõl és logókról beszélt, amikkel Vadai stb elvtársak akarnak megjelenni. Többet nem olvasok vissza, mert nem érdekel Vadaiék nyomora.
szonya1 2012 okt. 19. - 02:18:48
(1516/2273)
Azért visszaolvastad már, hogy mire hoztam fel ezt a példát az Árpád-sávos zászlóval?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 02:14:33
(1515/2273)
Látod, ez máris jobb nézõpont. Tehát az Árpád-sávos zászló nem okoz problémát a nemzeti ünnepeken, you know.
szonya1 2012 okt. 19. - 02:10:53
(1514/2273)
Az égvilágon semmi. Én nem haragszom a piros fehér sávokra. Nem tehetnek semmirõl.