Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 02:01:33
(1513/2273)
Remek. Tehát semmi problémád sincs a piros-fehér sávokkal, ugye? :)
szonya1 2012 okt. 19. - 01:58:17
(1512/2273)
Megnyugodtam.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 01:52:44
(1511/2273)
Az üres blabla nem filozófia. A filozófia a bölcsesség szeretete.
szonya1 2012 okt. 19. - 01:51:43
(1510/2273)
Mondjuk a tréfa takarja a sávozást... Húha, ugye nem akarsz errõl sokáig filozofálni? :)) Hm?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 01:42:41
(1509/2273)
"számomra az egyik legfontosabb tanulság a felvilágosításon kívül..a beszélgetés
h nem beszélgetnek az emberek egymással..a szülõ a gyerekkel..a tanár a diákkal
a szomszéd a szomszédjával..vagy akár a kereskedõ a vevõvel
..nincs idõ..és nem is érdekli mi történik a másikkal"

Nézd, a bajt éppen az okozta, hogy ez a faszkalap BESZÉLGETETT a kiscsajjal. Rászánta az idejét, érdekelte.
Inkább ne tette volna. Foglalta volna el magát a saját életével.
Önmagában a beszélgetés semmire se jó. A fecsegés semmit sem old meg és senkinek sem segít.
Sõt, önmagában semmi se jó, ha nincs mögötte egy valós szellemi erõ, tartalom, amit a Biblia szeretetnek hív.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 01:34:21
(1508/2273)
Andy Warhol 1985-ben photoshoppol: https://www.youtube.com/watch?v=3oqUd8utr14
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 01:31:47
(1507/2273)
Számodra mit takar a tréfa fogalma? Tudod, a sávozás látszik, a tréfa meg takar...szóval mit takar?
szonya1 2012 okt. 19. - 01:23:32
(1506/2273)
Nem látszik, hogy csak tréfáltam?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 01:13:04
(1505/2273)
Nincs benne semmi álca. Miért kellene álcázni a piros-fehér sávozást? Hm?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 01:12:12
(1504/2273)
Így dereng a legenda. Pontosan senki sem tudja, honnan származnak. Van olyan nézet, ami szerint az Iráni-fennsíkról, más elmélet szerint õk az "elveszett Izrael", szerintem meg õróluk lehet tudni a legbiztosabban, hogy hamiták. Vagy olvasd el Káin átkát - ha valakiken demonstrálni kell, hogy az átok milyen következményekkel jár, hát õk azok: "Mikor a földet míveled, ne adja az többé néked az õ termõ erejét, bujdosó és vándorló légy a földön." Az átkot meg kell törni, ami nem lehetetlen, de csak egyénenként sikerülhet.
szonya1 2012 okt. 19. - 01:06:37
(1503/2273)
Ez egy álcázott Árpád-sávos zászló? Elvégre világnemzet lettünk :) És melyik nemzeti ünnepen készült a kép?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 01:03:43
(1502/2273)
Nos igen, ez hajmeresztõ ötlet, de ilyenekbõl még csak hír se lesz. Arra mindenestre jó, hogy aki ilyen helyre kerül, megtanul imádkozni :( Egyébként pont ezért: nekem nem is ez a megdöbbentõ az esetben, mert ha egy önkormányzat ennyire balfék, már fel sem tûnik. Nekem az a döbbenetes, hogy ezzel a nõvel egy gyülibe jártunk. És a gyülibõl soha senkinek nem jutott eszébe, amíg a telepen lakott, hogy ott egyáltalán nincs jó helyen, és egy percre sem lenne szabad odaengedni.
Aztán fél évig együtt laktam vele (másik városban), próbáltam neki segíteni, amiben bírtam (hogy le tudjon érettségizni). Ez idõ alatt soha senki nem kérdezte meg tõle, hogy nincs-e szüksége segítségre, pénzre, ruhára, mûszaki cikkre, szerelõre, akármire. (Leginkább a "jó pásztor" - oda se bagózott rá, észre se vette). Csak én tudtam, milyen rettentõ nehezen él (vagyis élünk, mert én adtam, amit tudtam). És arról is csak én tudtam, hogy lelkileg is a végét járja, kész idegroncs. A gyülekezetben hazudoztak a "jóléti evangéliumról", és álszent kenetteljességgel vigyorogtak egymásra.
Ha valakire dühös vagyok, azok nem a kretén politikusok.
-csengõzoli-- 2012 okt. 19. - 00:44:47
(1501/2273)
Indiában élnek õk a mai napig, konkrétan kb 1milliárdan.
Az az anyaország :)
Egyébként India is délen van hozzánk képest,de igazából lényegtelen,hogy minek nevezzük, direkte nem csak rájuk akartam kiélezni a dolgot.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:44:33
(1500/2273)
" a Biblia a megszálló sereg számára engedélyezi a nemi erõszakot, rabszolgatartást és a nõk elnyomását egyetlen sorban."
Olvasd el újra. A mózesi törvény engedélyezi, hogy FELESÉGÜL VEGYE. Nem azt, hogy megerõszakolja. Ha nem érted, olvasd el újra.
-csengõzoli-- 2012 okt. 19. - 00:42:40
(1499/2273)
Remek ötlet, bizonyára valamelyik rózsadombon lakó SZDSZ-es találta ki, miközben Takler rozét iszogatott a meleg barátaival.
Ott,akkor jó ötletnek tûnt. :D
agarik 2012 okt. 19. - 00:39:58
(1498/2273)
a cigók nem "déli népek", hanem ~keletiek. Indiából lettek még az ókorban kiebrudalva tolerálhatatlan viselkedésért ha jól dereng a legenda.
agarik 2012 okt. 19. - 00:38:22
(1497/2273)
A linknek mi köze bármihez?

Lássuk csak. A korábbi téma amihez próbálhatod kapcsolni az, hogy a Biblia a megszálló sereg számára engedélyezi a nemi erõszakot, rabszolgatartást és a nõk elnyomását egyetlen sorban.

Namost a cikk arról szól, hogy egyesek, az annektált (=a megszálló országhoz csatolt) területeken a helyi lakosságból önként folytattak szexuális viszonyt általában mindenféle elõnyökért cserébe.


Mivel a két eset azon kívül, hogy a megszállók mindkét esetben ~keresztények, és hogy szexuális aktusról történik említést (amiért a téma alapban 16+ lesz), semmi közös nincs.

Alapvetõ különbség ellenben a két eset között, hogy az elsõ esetben erõszak történik (ami miatt a történet máris 18+ kategória, azaz aki a Bibliát gyerek kezébe adja az "kárt okoz annak egészséges szellemi fejlõdésében"), míg a másodikban a felek kölcsönös beleegyezésével esik meg amit ezáltal legfeljebb "kollaboráns viselkedés" okán lehet elítélni.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:36:32
(1496/2273)
"De nézhetjük a roma kérdést végtelenül leegyszerûsítve úgy is,hogy ha te összeköltöztetsz egy lakóparkban 100 egyedül élõt és 100db ötgyerekes családot,akkor bizony a sok szingli elõször kifosztja a helyi gyógyszertár Sanax készletét,majd szépen lassan, de biztosan felkötik magukat."

Szexárdon ennél jobbat talált ki az önkormányzat: szociális lakóparkban együvé költöztették az elvált, gyerekeiket egyedül nevelõ asszonyokat meg a felfegyverzett romákat.
Persze nem tudom, hány elvált nõt raktak össze a romákkal, én egynek az elköltözésében segítettem (õ négy kislánnyal volt kénytelen ott élni).
Ezt meg úgyse bírom kihagyni :) http://www.youtube.com/watch?v=BVCIGP10tdo
-csengõzoli-- 2012 okt. 19. - 00:36:07
(1495/2273)
Így van a beszélgetés, a kommunikáció hiányzik mindenhonnan.
Mint a hlyék olyanok vagyunk sokszor.
Megõrjít,mikor a kedvenc fagyizómban így kér valaki: Két csoki lesz!
Legszívesebben szólnék,hogy: Nem bzmg! A két gombóc csokoládé már elkészült, sõt sokkal több is!
Miért nem lehet ezt úgy mondani,hogy: Kézcsókom! Kérnék két gombóc csokit!
És még valamelyik nap,mikor ezen kiakadtam rám szóltak,hogy de érzékeny vagyok...
Könyörgöm ez nem érzékenység kérdése! Nehogymár még én legyek a hlye,mert normális stílust várok el mindenkitõl!
Azok a gyerekek,akikkel nem beszélgetnek nagyon nagy bajban vannak, óriási zûrzavar van a fejükben.
Sajnos most felnõ egy olyan generáció,ahol a szülõk idegbajt kapnak a munkától, a CHF hiteltõl és hajlamosak kevés figyelmet szentelni a gyereknek.
Kíváncsi vagyok mi lesz ebbõl a generációból.
Nem az Iphone5 a lényeg,hanem pl az õszinteség szülõ és gyermek közt.
Ezt a gyerek még nem tudja, a szülõnek kéne figyelnie rá.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:30:41
(1494/2273)
nahát, valóban.