Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 21. - 22:18:16
(1593/2273)
Különben tényleg kíváncsi lennék, hogy neked mik a közelmúltból a kedvenc magyar filmjeid, esetleg van-e ötleted arra, hogy milyen irányban lehetne megújítani a magyar filmalkotást.
Nekem, azt hiszem, a normál emberekrõl szóló normál történetek nagyon bejönnek, ha elég jól csinálják meg. Persze nem a Horváth Ádám-féle rettenetekre gondolok (Szomszédok, Életképek); de például nagyon tetszett a Mélyen õrzött titkok. Szerintem baromi jól összehozták, semmi extra, de mégis minden klappolt benne. Vagy a 10 perc: Csellóból Szabó István kisfilmje, ahol a születésnapra készülõ feleség leszúrja a részegen hazaérkezõ férjet - az is elég egyszerû kis sztori volt, de nekem igazán emlékezetes, például az enteriõr is nagyon bejött (fehér bútorok, rengeteg könyv). Vagy a Hajónaplóból a "Levegõt venni" c. rész. Az is meglehetõsen hétköznapi sztori, egyszerû eszközökkel összehozható. Egyébként is tetszenek a minimálfilmek, például a Visszajátszás, a Halál és a lányka vagy a kedvenc filmemhez, a Tétova tinédzserekhez sem kellett semmi extra költségvetés. És gondolj bele, az USA-ban milyen elképesztõ sikersorozat volt a Jóbarátok vagy a Rém rendes család - ezek egyike sem igényelt túl nagy logisztikát, viszonylag egyszerû eszközökkel is összehozható. Azt hiszem, a jó filmhez inkább emberismeret, józanság és humorérzék kell, nem szükséges eltorzítani a valóságot és lidércesen lebegõ lila látomást összehozni.
agarik 2012 okt. 21. - 22:18:05
(1592/2273)
"Ennek amit írsz, semmi alapja." - mármint minek?

"Nem azt mondtam, hogy nem ismerem, hanem hogy nem olvasgatom rendszeresen. " - de, azt írtad nem ismered. És nem, nem kell rendszeresen olvasgatni. Egyszer bõven elég. (Mondjuk kötelezõ olvasmány is elméletileg...)

"Hogy mihez van jogom, azt nem te döntöd el." - Nem, nem én döntöm el. Én csak közöltem veled ami a kritériumok által rád vonatkozik. A kritériumokat nem én állítottam fel, ez az általános közmegegyezés.

"Vagy ha igen, akkor meglenne a következménye." - Ja. Ezt mondták a feministáknak is, a feketéknek is, a protestánsoknak is... Most mi vagyunk soron!
offtopic
agarik 2012 okt. 21. - 22:12:43 Előzmény _goldie_
(1591/2273)
Talán ott, amikor megcsinálták az árja zsidókat (Ádámot a hetedik nap után (l. Gen.2.). Aztán késõbb Évát). LoL
agarik 2012 okt. 21. - 21:59:54
(1590/2273)
De, van.

Ismerjük a hajókészítés módjait, ismerjük a korok technikai lehetõségeit, ismerjük az anyagok tulajdonságait, plusz a hajó méreteit. Ezekbõl egyenesen következik a nyugati típusú hajókonstrukció.
Tekintve a technológiai hozzáállás különbségét a keleti hajótípusokhoz képest összevetve a fenti adatokkal még azt is biztosítja, hogy nagy alkotás (pl. Mezopotámia függõkertjei, a Gizahi Piramisok, a Zeusz-szobor) SEM történhetett.
Nem szólva a járulékos ábrázolásokról.

És ha szivárog, jelen esetben nagyon szivárog. És tekintve, hogy egyetlen, asszem félméter*félméteres nyílás van a TETÕN egy HÁROMSZINTES, európai építésû bárkán... Hát az eredmény: elsüllyed.
Megjegyzem még HA lenne is elég nyílás, a rendelkezésre álló munkaerõ, plusz a merülési mélység lehetetlenné tenné a szükséges mennyiségû vízürítést. Építettek egy hasonló méretû hajót, azon vagy 5 elektromos szivattyú volt szükséges hogy ne süllyedjen el azonnal.


Más: a fejlett civilizációs központoknál akár napi pontossággal megadhatók a fõbb események. És ez messze nem találgatás.


Más: NINCS "eredeti" Biblia, mivel az egy könyvgyûjtemény, amit számos forrásból válogattak össze jóval az egyes könyvek megírása után, amikor már az egyes könyvek is a hivatkozott idõpontoknál sokkal késõbb íródtak, és rögtön százféle verzióban terjedtek el. Megjegyzem az a "szájról szájra" hagyomány az akkori technológiai körülmények között egyáltalán nem jelentett megbízhatatlanságot (az Odüsszeia-Iliász mondák még a 20. században is gyakorlatilag változatlanul megmaradtak ezzel a módszerrel, de van olyan nyelv is ami szertartásokban tökéletesen pontosan fennmaradt szájhagyomány útján).


Más: Nem, NINCS jogod nyilatkozni úgy, hogy az adott tárgyat (jelen esetben Biblia) nem ismered, sem semmilyen elfogadható forrást nem ismersz vele kapcsolatban (jelen kérdésben NEM számít elfogadható forrásnak pap, hittanóra, keresztény weboldalak stb.).
agarik 2012 okt. 21. - 21:43:17 Előzmény mandulavirág
(1589/2273)
Rövid leszek:
Te most mi a faszról beszélsz?

PS: Noé korának "gonoszsága" az árja emberfaj keveredése volt az istenekkel (mert abban a fejezetben a biblia még többistenhívõ!). Hogy ez hogyan és miért tekinthetõ "gonoszság"-nak, azt csaki a biblikus szóhasználattal tudjuk magyarázni.
olahmiki1959 2012 okt. 21. - 20:36:57
(1588/2273)
"Az izraeli mozilánc piaci túlsúlyán "segítene" a Jobbik a Filmtörvény módosításával."

Ajvé!
talec 2012 okt. 21. - 20:26:08
(1587/2273)
vannak akiket a gázért, kõolajért, gyémántért akarnak bekebelezni. Mivel az oroszok kedvelik a töményet félek, hogy minket a pálinka miatt majd újra be akarnak kebelezni.

IHM - "nekünk olyan ország nem is kell hol pia sincs"
talec 2012 okt. 21. - 20:15:54 Előzmény mandulavirág
(1586/2273)
Haha! You are poor.

Ezen nem lepõdöm meg, hiszen már rég tudom, hogy õk irányítják a Földet.

http://videa.hu/videok/vicces/ihm-mienk-a-fold-parodia-NETb4zy6mfwZNvZG
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 21. - 19:35:00 Előzmény _goldie_
(1585/2273)
Ennek oka a mesterséges megtermékenyítés, ami során a biztonság kedvéért egyszerre több petesejtet is beültetnek. De elõfordulhat az is, hogy elcserélik a beültetett petesejteket: http://www.elixironline.hu/csalad/Durva_hiba_Elcsereltek_a_petesejteket
Más problémák is elõfordulhatnak, ha valakit érdekel:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/mesterseges-megtermekenyites-fejlodesi-rendellenesseg.htm
http://www.tenyek-tevhitek.hu/meddosegipar.htm
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 21. - 19:21:47
(1584/2273)
Erre gondoltál? "Támogatta a bizottság Karácsony Gergely javaslatát is. A képviselõ a hazai artmozihálózat megmentése érdekében három százalékos járulékot vetne a ki a multiplexmozik jegyeire, és az NKA-nál így keletkezõ bevétellel töltené ki az MMKA megszüntetésével az artmozik finanszírozásában keletkezõ ûrt. Az LMP-s politikus számításai szerint így körülbelül újra évi 250-300 millió forinttal lehetne támogatni a mûvészmozik mûködését. Gulyás Dénes javaslatát, aki öt százalékra emelte volna a járulékot, leszavazta a testület." De õ LMP-s.

"Novák Elõd jobbikos országgyûlési képviselõ azt kifogásolta, hogy a módosítások beterjesztését nem elõzte meg szakmai egyeztetés, valamint hogy a bizottság nem tudta meghallgatni a Magyar Nemzeti Filmalap vezetõjét. A politikus rámutatott: az ellenzék számára elfogadhatatlan, hogy az NMHH lássa el a hatósági feladatokat, mivel annak mûködésébe, döntéseibe az ellenzék nem szólhat bele...Gyutaival egyetértett Pörzse Sándor, a Jobbik képviselõje, valamint L. Simon László is. Novák Elõd ehhez hozzáfûzte: módosító indítványt nyújt be, hogy a történelmi filmekre külön keretet hozzon létre a kormány." http://kultura.hu/main.php?folderID=911&articleID=318846&ctag=articlelist&iid=1

Ebbõl a cikkbõl még ez is érdekes: "Karácsony Gergely szerint nem igaz, hogy a magyar filmmûvészek nem készítettek a közelmúltról filmeket, példaként Török Ferenc Apacsok és Moszkva tér címû filmjeit említette. Ugyanakkor úgy vélte, nem a politikusok dolga megmondani, hogy milyen filmek szülessenek. "Ez az elõzõ rendszer modellje volt" – tette hozzá, majd megjegyezte, hogy a mûvészfilmek valóban elszakadtak a magyar közönség igényeitõl."

Naszóval: a múltkor azt írtam neked, hogy a mozikban mostanában már csak a Tüskevárat vetítik, amit hazafias kötelességbõl se néznék meg. Van még egy, az Aglaja - de könyörgöm.... ki a francot érdekel egy román cirkuszosnõ, aki a haján pörög? Mi ez, hajdúszabi újratöltve? Hát nekem ilyesmiért nincs kedvem moziba menni. Török Ferenc is átment "mûvészfilmesbe". http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20120220-isztambul-kritika-hova-tunt-torok-ferenc.html Ugyebár, a jó magyar film titkai: testvérszerelem, drogosok, szorgos romák... http://www.youtube.com/watch?v=WV0KNNFr68g Tudod, mit néznék meg szívesen? Az Utolért meg a Couch surfot. Ezeknek jó témája van, és érdekesnek tûnnek. De nem vetítik. Talán majd az indavideón...
adamnagysweetmovie 2012 okt. 21. - 18:33:37
(1583/2273)
Az izraeli mozilánc piaci túlsúlyán "segítene" a Jobbik a Filmtörvény módosításával.

Vajon a Vajna-kaszinó privilégiuma nem szúrja a csõrüket?
Vajon a Filmalap önkormányzatiság-felszámolása, az MMKA vagyon állami rekvirálása (a tagság akaratával szemben, egy Fideszes janicsár maga szúrta hátba az õt megválasztó MMKA-t) nem zavarta Vonáékat?
Vajon a Budapest Film tevékenysége (ami a mûvészmozikat szorítja ki ugyanúgy (dehogy úgy, piaci eszközökkel, nem puszta önkormányzati hátszéllel), mint a CC a plázamozikat) nem sértette a NAGYMAGYAR igazságérzetüket?

Kussoltak, egy szó nélkül asszisztáltak a hûbérlánc, az oligarchakörök kiépítéséhez...

Most viszont egy jóízû zsidózásra vágyva, két és fél év után van pofájuk felszólalni filmügyben... (Nem mintha védeni akarnám a Cinema Cityt, de ennél legalább száz darab, legalább százszor dühítõbb lépés történt a filmszakma szétverésében, megalázásában. Igaz, ott zsidózni erõltetett lett volna.)

Vajon a miniszterelnök ebben is átveszi a jobbik programját, mint a szociálpolitikában vagy a kultúrpolitikában?
_goldie_ 2012 okt. 21. - 10:53:53
(1582/2273)
nem értem hogyan csúszhatott ennyire félre ez az egész..
pedig kezdetben az alapokat olyan jól kitalálták:
"Teremté tehát az Isten az embert az õ képére, Isten képére teremté õt: férfiúvá és asszonynyá teremté õket. És megáldá Isten õket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." Mózes I. könyve 1. rész

de ha ennyire melegszik a föld..akkor kifogja benépesíteni?
talán õk.. http://subba.blog.hu/2007/08/29/szaporodjatok_es_sokasodjatok_es_toltset
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 20. - 20:17:30 Előzmény talec
(1581/2273)
"400ft-os kenyér is van már ami biztos, hogy remek. Annak aki megteheti, hogy megveheti

Szépen bemegyek a multiba, amirõl évekig hallottam, hogy mennyire rossz. És veszek 200ft-ért egy kenyeret."
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 20. - 20:12:43 Előzmény talec
(1580/2273)
"Ezt sosem mondják, csak az államadósság mindig az ok, hogy szegények vagyunk."
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 20. - 19:59:26
(1579/2273)
Különben is, mint az közismert, a rövid hozzászólások megkönnyítik az életet :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 20. - 19:56:28
(1578/2273)
Oké, nehogy a billentyûkhöz ragadj :))
olahmiki1959 2012 okt. 20. - 19:22:34
(1577/2273)
Olvasgatva a rendkívül élvezetes szópárbajokat a különbözõ hozzászólók között, meg az abszolút ideillõ témákat, véletlenül ránéztem a topic eredeti nevére - "Híradó este", - aztán gyorsan elszégyelltem magam, és már húzok is el innen...
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 20. - 13:49:50
(1576/2273)
Na ez érdekes: http://holgypilota.blog.hu/2012/10/19/cheryl_es_a_sztratoszferaugras
És egy vicces kép: Íme, az ember moonkába menet egy expedícióban!
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 20. - 13:44:06
(1575/2273)
nem írsz olyan hosszan, hogy ne lehessen elolvasni. :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 20. - 13:43:09
(1574/2273)
Ja és pluszban: a kazár birodalom története közismert történelmi tény. Én Arthur Koestler (magyar askenázi) könyvét olvastam el róla; Koestler eszméletlenül sok szakirodalomra hivatkozott, nagyon hosszú a könyve végén a szakirodalmi jegyzék; fõ forrása A. N. Poliak, a középkori zsidó történelem professzora a Tel Aviv-i egyetemen.