Téma: Híradó este

adamnagysweetmovie 2012 okt. 15. - 23:56:40
(1293/2273)
Nem tudom, láttad a Csak a szél topicját?

Egyébként sztem egy kis aktuálpolitizálás nem árt egy témának (fõleg értelmes stílusban, tartalommal), mert mégiscsak fontosabb, mint idiótán gügyögni, hogy pl. milyen volt a szinkron, tetszett/nem tetszett tõmondatban stb. (Tudom te nem ilyeneket írsz, és szeretem is a hsz-eidet, mégha a tartalmuk nem is fog meg mindig).

Szerintem a gond azzal van, hogy 2010 óta a politika az, amelyik mindenbe beleugat, a lakcímnyilvántartástól az élettársi kapcsolatig - és ez gyûrûzik tovább a topicokban is.

Szerintem nem ciki politizálni, sõt: a jelenlegi helyzetben CIKI NEM POLITIZÁLNI. (De ciki csak politizálni is, ebben egyetértek, én pl mellette elég sok fesztiválbemutatóról is írok).

Tél óta vagy 3 politikai topicot is bezárt a port, minden indoklás nélkül. Talán egyesek vitakultúrája nem volt elég szofisztikált, csak találgatni tudok - de hogy ezért miért kell egy egész témát becsukni?

És ahogy látod, itt sem csak politizálás megy, hanem a mikroelektronikától a kajak-kenuig minden, ami ugyanúgy megakasztja itt is a normális társalgást.... Ez meg engem zavar, de szarnak a fejemre, míg ha egy forma1-es topicba beszólsz, hogy ez mitõl közszolgálati, egybõl 100 ember küld el jamaicába izzadni, hogy ott offolj. De egy politikai topicba össze-vissza lehet valóságshowkról írogatni, az senkit nem zavar. Szerintem ez a hatalmas igénytelenség, és kb. ezért lehet bármit megtenni a magyarokkal épp aktuális zsarnokainknak.


Visszatérve a Csak a szélre (ahol szintén szóltam 100X, hogy ne offoljanak, ráadásul full rasszistán): szerintem az a ciki, ha egy nem politikai topicban 100-ból 99 hsz ordenáré, rasszista stb. Normál topicba pár értelemes politikai megjegyzés nem ciki. De ott hosszan vitatkozgatni offban, azzal én sem értek egyet.

Szerintem az lesz a vége, hogy a port lassan kiírja, nem lehet politikai tartalmú hsz-t írni, és akkor tiszta röhej, mert egy magára valamit is adó film gondolatokat ébreszt, reflektál a történelemre vagy a társadalomra. Ez a dolga, pontosabban ez volt, de ma már egyre inkább a põre szórakoztatás vagy giccses mûvészkedés, de az annyit is ér. És az olyan hollywood-like filmek topicjában nincs is politika, mert maga a film is üres, meg akik szeretik, azok is (tisztelet a kivételnek)...

Én a véleményszabadságot, de a mértéktartást támogatnám a nem politikai topicokban. De ami full nem kapcsolódik egy topichoz, azt felõlem ki is szedhetik.
Ja és a mások gyalázását, lenézését, a vitakultúra hiányát szankcionálnám inkább a port részérõl....
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 15. - 23:56:28
(1292/2273)
Egy olimpiai arany után közvetlenül igenis nagyon furcsa, és másutt ennél még sokkal inkább téma lehet egy sportoló magánélete, pl. az USA-ban, pl. Tyson vagy Armstrong, Nagy-Britaniában Beckham, Németországban B. Becker, nemtomhol A. Agassi és számtalan más sportoló van, akinek az életével, botlásaival rengeteget foglalkozott a közvélemény.
Arról nem is szólva, hogy a legtöbb ország nálunk kevesebb olimpiai aranyat szerzett Londonban; pl. Ausztriában egyenesen "turistáknak" csúfolták a kiutazó sportolókat, talán Ausztráliában - nem tudom pontosan - a támogatások megvonását fontolgatják, amiatti dühbõl, hogy a sportolók nem szereztek egy aranyat sem az olimpián. Tehát, ha általában az országok nagy becsben tartják az olimpiai aranyakat, akkor miért csodálkozol azon, hogy Janics Natasa döntése vihart kavart? Mindenhol vihart kavart volna.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 15. - 23:48:21
(1291/2273)
Talec, neked is leírom, amit itt már többeknek, többféle módon pedzegettem - amit a Biblia Éden kertjének (pontosabban D.N. kertjének nevez) - az pont itt volt. Az a Kárpát-medence. Azon a szent helyen élünk, ahol Isten Ádámot és Évát teremtette, ahol a két fa állt, és ahol a kígyó megkísértette az embert. Ezzel nem viccelek, általában nem szoktam viccelni.
http://www.youtube.com/watch?v=TOrfBx09PjQ - ebben a videóban hangzott el, hogy a 18. és 19. sz-ban itt még almából és körtébõl cirka 500-550 fajta élt itt, annyit írt le egy botanikus. A legnagyobb részük már kihalt, de még most is több mint félezer fajta gyümölcsfát nevel hobbiból egy erdész. Persze nem ez a legfõbb okom arra, hogy a D.N. kertjét ide tegyem. Sok okom van rá, de gondolj bele józan paraszti ésszel - a világon hová máshová helyeznél egy ennyire zárt és védett földrajzi környezetet, egy helyet, ami ennyire alkalmas lenne az életre. Mióta ezt gondolom, több helyet is találtam a neten, ahol szintén ilyesmiken filóznak, pl. itt: http://www.asztralutazas.hu/index.php/magyar/Karpat-medence-a-Foldi-paradicsomkert.html
Lehet, hogy komolytalannak tûnik az egész, ha "aztrálutazás" a honlap neve; de ez a téma egyáltalán nem komolytalan és kicsit sem vicces. Ennek borzasztó sok és sokkoló következménye van.
Az egyik következménye az, hogy nekünk nem kell majmolni akárki mást. Pláne, hogy nem vagyunk majmok.
A másik, hogy ha van a földön egy szellemileg kitüntetett terület, azt nagyon sokan birtokolni szeretnék. (Mármint nem jó erõk, hanem a kígyó szolgái). Mondjuk például úgy, hogy a lakosait elûzik, elveszik a kedvüket az ott lakástól, rábírják õket, hogy tömegesen elmenjenek; ha másképp nem megy, akkor mindenféle módokon lepusztítják az országot, sivárrá teszik, elszegényítik, megbetegítik stb.
Persze mondhatod azt, hogy te ebben nem hiszel és neked ehhez semmi közöd sincs; de egyet mondhatok - az egész földön nem találsz fontosabb és csodásabb helyet a Kárpát-medencénél. És ezt sokan tudják, csak nem árulják el. Az ellenkezõjét harsogják, csakhogy minél olcsóbban az övék legyen.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 15. - 23:19:57
(1290/2273)
"Istenem milyen egy sz@r ország ez.. nem csoda, hogy a rendõr nem tesz semmit, amikor kisebbségivel van dolga.. hát õt hurcolják meg, ha hozzáér a retekhez."
- írod te. A valóság pedig, ezzel szemben: http://www.police.hu/heves/aktualis/ORF-20120910_2.html?query=darnyik "Bátor helytállásáért, kollégái számára is példát mutató magatartásáért mind a megtámadott rendõr, mind a segítségére sietõ körzeti megbízottat Dr. Pintér Sándor, Magyarország Belügyminisztere soron kívüli elõléptetésben részesítette."
talec 2012 okt. 15. - 23:18:12
(1289/2273)
Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy mi pattogjunk Európával szemben. Mert többszázezer magyar keresi a kenyerét külföldön. Tényleg döbbenetes, hogy néhányan milyen hangot engednek meg maguknak, fejlett nyugati országokkal szemben. Mi akarjuk megmondani a tutit, kioktatni õket, miközben egy magyar értelmiségi örömmel megy takarítani, mosogatni pl. a szomszédba, Ausztriába. Mert itthon, az elmúlt 22 évben nem tudtunk elindulni a bérek tekintetében nyugati irányba. És senki nem szeret koldusként élni, úgy gondolom.

Szerintem már rég hangot kellett volna találni Európával. Jobban. Ha minden hátrány ellenére, benne vagyunk az Eu-ban. Talán a peremén élünk csak, sok dolog miatt. Sok kulturális és sportrendezvény van itthon szerencsére, ezt a célt is szolgálja, hogy hangot találjon az ember. Én értem, hogy a Nyugat is miért üzenget. Csökken a profit, ha adókat szabnak ki rájuk. És tudom, hogy a Nyugat ravasz, nagyon résen kell lenni. Óvatlan országok, ha nem figyelnek, a Nyugat nagyon gyorsan bekebelezi õket. Mi elkezdtünk itt harcolni, de közben elkezdett nõni, terjedni a szegénység. Megjelent a nélkülözés, a dolgozó családoknál is, valamin változtani kell, nekünk is.

Azért az egyért majmolom a Nyugatot, a rengeteg hibája ellenére is, mert megnézem, hogy él egy nyugati munkás, nyugdíjas, milyen szociális ellátás van, stb. Ezek után, fölteszem mindig magamban a kérdést, hogy nem-e kéne errefelé mozdulni? Hogy elérjük, a töredékét legalább annak, amit egy nyugati középosztály el tud érni.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 15. - 23:10:23
(1288/2273)
Szerintem Szonyának teljesen igaza van. Most képzeld el Janics Natasa helyett ezt a szitut Tabáni Istvánnal. És képzeletben Szõke Bandit helyettesítse Zimány Linda vagy Horváth Éva. A nõ megkéri Tabánit, hogy simogassa meg az arcát, de érzéssel ám! Szerinted mi lenne? Szegény Tabáni iszonyú zavarba jönne, pirulna és izzadna. És neked nem az jutna az egészrõl az eszedbe, hogy ez a Tabáni micsoda ÉRZÉKETLEN, SIVÁR, ÜRES. Egészen biztos vagyok benne, hogy nem ez jutna eszedbe a jelenetrõl, hanem az, hogy mekkora bunkó ez a kurva, hogy ilyesmivel ZAKLATJA és frusztrálja ezt az ÉRZÉKENY lelkû mûvészt. Úgy emlékszem, zaklatásról írtál a Hajdú-mûsorban is.
És miért is esik ez a két ember benned ennyire más megítélés alá? Hát mert Tabánit ALAPBÓL szimpatikusnak tartod, Janicsot pedig ALAPBÓL elutasítod. És azt is gondolom, hogy miért: mert nem babás az arca, inkább szikár, csontos, szigorú, keskeny a szája, és olyan iszonyatos vállai vannak, mint Bud Spencernek. Nem tûnik könnyen megközelíthetõnek és kicsit félelmet ébreszt a külseje. Tabáni viszont pont azért szimpatikus, mert felvállalta az esendõségét, nem rejtegeti a sutaságát, és ez szimpátiát ébreszt iránta (és persze tényleg jó a hangja).
offtopic
feketevipera 2012 okt. 15. - 22:56:58
(1287/2273)
Nem a topikhoz tartozik, mert ez politikai ügyeket is tárgyal, de ide írnám le az ötletemet (részben azért is, mert itt van némi forgalom). Arra gondoltam, hogy mivel ez elsõsorban filmes fórum, nem ártana, ha nem b*szna szét lassan minden topikot a gusztustalan aktuálpolitizálás. Talán nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy egy-egy mûsorra kattintva nem "orbánozást" (vagy bármi mást, de ez van többségben) akarok olvasni, fõleg ha annak a mûsornak semmi köze ehhez a témához. Mivel a Port fóruma szerintem jobbára a mûsorok milyenségének megtárgyalására való, felmerült bennem az az ötlet, hogy amennyiben egy-egy NEM POLITIKAI jellegû mûsor topikjában oda nem illõ aktuálpolitizálást találok, azt jelenteni fogom a szerkesztõknek. Õszintén megvallva már hányingerem van, hogy ennyi topikot terhel meg feleslegesen az állandó politizálás. Lassan eljutok oda, hogy kérni fogom az oldal szerkesztõit, hogy a nem arra szolgáló topikokat aktuálpolitikai utalásokkal rendszeresen és indokolatlanul megterhelõket valamiféle retorzióval sújtsák. Talán egyedül maradok azzal az igényemmel, hogy ha ez egy filmes fórum, akkor lehetõleg arra is szolgáljon, de legalább megpróbáltam. Aki politizálni akar ezen a fórumon, az tegye meg olyan topikokban, amelyek erre keretet nyújtanak (mint akár ez is), a többinek meg hagyjon békét. Bocs, hogy hosszú voltam, és hogy raboltam a fórumtársak idejét, de talán lesz, aki egyetért velem.
_goldie_ 2012 okt. 15. - 22:52:22
(1286/2273)
talec 2012 okt. 15. - 22:51:02
(1285/2273)
"Oké, de szerinted kimenne egy olyan faluba, ahol sok a tolvaj, a vandál, a bûnözõ ?

Az a baj, hogy sokan nem fogják fel, hogy mekkora kárt okoznak ezek az egyéni kultúrájú emberek... elsõsorban a szomszéd, a környezetükben élõ dolgos, normális emberek szenvednek miattuk.

Második fordulóban, ha olyan településrõl van szó, a turizmus, a turisták szenvednek kárt miattuk."

Egyetértek veled sokmindenben. Én csak megemlítettem valamit, mert engem a kapitalizmus arra sarkal, hogy folyamatosan agyaljak, tervezzek a nap 24 órájában. Én kapitalistának vallom magam. Egyik "izmus" sem jó, mindenhol sok a hiba. De 90 után váltottunk, csak elvileg, mert rengetegen élnek meg abból, hogy komoly pénzeket szednek le az államtól. És elõnyöket szereznek. Még az is, aki csak egy állami irodában "lebzsel". Azok nem kapitalisták. Õk még a régi eszmét követik, bár az állam spórolni tudna ezen.
Gondoltam elindulok és, ha van ötletem, konkrét tervem megpróbálok társakat bevonni. Tõkét hajtok fel, ha kell megpróbálok külföldi befektetõt is bevonni. Itt nem gyárat kell építeni, nem 10 millió euró kell, "csak" falusi turizmusról lenne szó. Szellemiség, hely van. Ezt nem lehet megalkotni, ezzel rendelkezni kell. És nem a levegõbe beszélek, mert láttam, hogy ez is ízlik a külföldieknek. Nemcsak nyugati, sok lengyel turista is jött Mo.-ra régebben. Olcsó nyaralás. Ott van a Hortobágy is, elég híres. De nem kevés pénzbõl lett híres, elég nívós lett, fogyasztható Európa számára is.

Persze, csak akkor lenne jó, ha nem akarjuk kirúgni hazánkból Európát. A Békemenet az most lényegében ki ellen van? Ma olvastam, hogy egy német rádióban keményen "lebetyározták" Orbánt. Stephan Ozsvath, WDR rádió. Szerintem ezek kemény, gyakran indokolatlan támadások. Abban egyetértek, hogy most a Fidesz szépen oszt magának is, de eddig meg mások osztottak maguknak sokat. Egy kicsit a példaképem is Orbán. Kõkemény kapitalistának tartom õt. Ez most nem bántás, de neki mindenbõl jön a pénz. Politika, állami bér, föld, szõlõ, kõbányák, ha elad egy jó játékost, akkor a fociból is jön a lé. Kemény, kapitalista üzletember. De nemcsak õ, szinte az összes magyar politikus. Jobb és baloldal ebben kezet foghat.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 15. - 22:22:14 Előzmény olahmiki1959
(1284/2273)
Szerintem az csak a furcsa (persze biztos csak nekem), hogy az olyan érdekes téma, hogy a XXI. században egy sportoló országot vált.
Elég természetesnek hangzik, kivéve egy túlhajtott nacionalista és élsportmániás közegben (?) Ott igenis témává válhat.
Bocs, elmebeteg vagyok, ne bántsatok.
_goldie_ 2012 okt. 15. - 21:38:07
(1283/2273)
"Románia korlátozná 2014-tõl a külföldi magánszemélyek termõföldvásárlását, ugyanakkor megfelelõ feltételeket akar teremteni a mezõgazdaságba beruházók számára..az unió tagállamai különbözõ korlátozásokat alkalmaznak, így egyesek meghatározzák az egy magánszemély által megvásárolható termõföld felületét, mások pedig szakmai tapasztalathoz kötik a tranzakciót" http://index.hu/gazdasag/vilag/2012/10/15/romania_korlatozna_a_kulfoldi_allampolgarok_termofoldvasarlasat/
és mi magyarok felébredünk vmikor??

"a Microsoft 1,5 milliárd dollárt áldoz az új operációs rendszer beharangozására..a Windows 95, a maga idejében gigászinak számító reklámhadjárata 200 millió dolláros volt" http://index.hu/tech/2012/10/15/minden_idok_legdragabb_reklamkapmanyaval_indul_a_windows_8/

"ha két ember pillantása ugyanazon a vonalon siklik végig, még akkor is felfedezhetõk bizonyos különbségek..erre alapozva szeretne olyan biztonsági rendszert alkotni, ami annak alapján azonosíthatná a felhasználókat, hogy miként mozog a szemük, miközben egy képernyõt bámulnak..a pillantások közti különbség elég nagy ahhoz, hogy biometrikus sajátosságként beszélhessünk róla. A biometrikus jegyek azok a személyes vonások, amik csak egy adott emberre jellemzõk – ilyen például az ujjlenyomat is." http://index.hu/tech/2012/10/15/a_szemmozgas_lehet_a_jovo_jelszava/
-csengõzoli-- 2012 okt. 15. - 21:36:16
(1282/2273)
Natasának minden nyilatkozatából kiderül,hogy egy végtelen egyszerû nõ.
Abból is a durvábbik,ha úgy tetszik nyersebb fajta.
Valószínûleg szegénynek nem kevés lelki sérülése lehet, abszolute lejön,hogy egy zavart nõszemély.
szonya1 2012 okt. 15. - 21:23:01
(1281/2273)
Ennek nem sok értelme van. Attól, hogy valamit háromszor elismételsz, még nem válik tudományosan megalapozottá.
Biztos lehetsz benne, hogy Natasa igazi bensõségességgel, tele szeretettel képes megsimogatni a gyermeke arcát, sõt, egyéb testrészeit is :))
olahmiki1959 2012 okt. 15. - 20:56:23
(1280/2273)
Úgy látszik, ez az eset nagyobb vihart kavar, mint kellene.
Nem baj, belemehetünk.
Ha valaki nem tudja megsimogatni egy másik embernek, a barátjának, vagy akár csak a kollégájának az arcát - ha csak játékból is, - érzéssel, õszintén, akkor ott nagyon nagy baj van.
Akkor az az ember máskor, a magánéletében sem képes normálisan, elfogadható módon kimutatni az érzéseit, érzelmeit. Egy emberi arcnak a megsimogatása nem szabadna, hogy probléma legyen, fel sem szabadna merülnie, hogy valaki egyáltalán képes erre vagy sem, a mozdulatnak, a benne lévõ érzelem kifejezõdésének annyira természetesnek, magától értetõdõnek kellene lennie.
Különösen elgondolkodtató és szomorú dolog, ha egy nõ, egy édesanya az, aki erre a mozdulatra képtelen.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 15. - 20:32:51
(1279/2273)
Ilyen buszbeszerzéseknél felmerül bennem a kérdés, vajon a fehérvári Széles Gábor cégei is tettek társasági adófelajánlásokat az Orbán Viktor alapította felcsúti focisuli centerpályaépítési programjának felturbózására?

Mert ha igen, még szimpatikusabbak a méregolcsó Mercedes-buszok.
szonya1 2012 okt. 15. - 20:31:52
(1278/2273)
Nem szeretnélek megbántani, de szerintem vagy nem tudod, mit jelent az érzelmi sivárság fogalma, vagy nem jól alkalmazod erre a szituációra.
"beszélgetve, mosolyogva, jó hangulatban, dumcsiztak, élcelõdtek, jól érezték magukat" Már ez is ellent mond annak, hogy érzelmileg sivár lenne.
"Szõke András játékból, színészi helyzetgyakorlatként, aprócska pszichológiai kísérletként megkérte Janics Natasát, hogy simogassa meg az õ arcát. Ne felületesen tegye, ne csak úgy, oda sem figyelve, hanem valódi érzéssel, õszintén, belülrõl jövõ módon, igazán." Natasa nem színész, nem várom el tõle, hogy meg tudjon oldani egy efféle, bensõségességet sugárzó helyzetgyakorlatot, különösen ekkora nyilvánosság elõtt. Ne gondold, hogy ez mindenkinek olyan könnyedén megy. Ilyet még a színészeknek sem mindig sikerül hitelesen eljátszani. A gátlásosságot meg nem kellene összekeverni az érzelmi sivársággal.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 15. - 20:21:01
(1277/2273)
Tarlós miért dobta tovább a meleg szart a BKK-nak, polgármesterként nem a felelõssége a város mûködtetése?

Ha a huszonöt éves Vitézy Széles "Echo" Gáborral együtt csõdbe viszi a fõvárost, akkor Újszínház István mosni fogja a kezeit és mindent a pártkongresszusra fog?

Jajj, de ismerõs reflex az átkosból....
olahmiki1959 2012 okt. 15. - 20:19:50
(1276/2273)
Rögtön elnézést is kérek tõled, csak azt akartam jelezni, hogy tõlem szokatlan módon, kezdem felkapni a vizet, mert nem akarom elhinni, hogy ennyi értetlen emberrel vagyok körülvéve.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 15. - 20:17:09
(1275/2273)
Hát ez nem hangzik szépen, csak azt nem értem, mi köze ennek ahhoz, hogy Széles Gábor közvetítõcégével készülnek csõdbe vinni a fõvárost?
Nekem ettõl nem fáj kevésbé, és sztem neked sem.

Elvileg Orbán volt a korrupció legelszántabb ellensége 2010-ig, ezért a pártjától különösen fáj nekem....
Talán ha a Fizess nem szaladt volna el háromszor is a pártfinanszírozási törvény aláírása elõl, akkor nem estek volna kísértésbe...
olahmiki1959 2012 okt. 15. - 20:15:08
(1274/2273)
Egy tábortûz körüli beszélgetésben mi van megrendezve, bazmeg?