Téma: Híradó este

_goldie_ 2012 okt. 11. - 17:04:03
(1093/2273)
ezért bírom a régi filmeket..ahol még nincs se mobil se PC
talán-talán szemétre dobás elõtt szétbontják és kinyerik az újrahasznosítható dolgokat
legalábbis ezt kellene tenni..
adamnagysweetmovie 2012 okt. 11. - 17:02:21
(1092/2273)
Ja, kritizálja Orbán, hogy 2006-ban mennyire szar volt a rendõrség-bíróság munkája, hogy aztán az egészet elfoglalja az állam...
Pedig pont az kéne, hogy a mocskos politika húzzon minél messzebb az igazságszolgáltatástól.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 11. - 17:00:25
(1091/2273)
Halálbünti helyett azt javasolnám (lehet avitt vagyok, de sztem embernek nincs joga elvenni még egy gyilkos életét sem), hogy szervezze meg az állam, hogy ezek az emberek olyan munkát végezzenek, ami legalább fedezi fogvatartásuk költségeit.
Mondjuk L. Simon László kultúrpápa mezõgazdasági ültetvényén.
talec 2012 okt. 11. - 16:57:28
(1090/2273)
Azt mondja ma Martonyi, itthon mekkora nagy sajtószabadság van. Én úgy érzem (nem vagyok újságíró, de leírtam már dolgokat), hogy még nem igazán az Eu-ban élünk ezen a vonalon, max. a peremén. Itt még nem nagyon szeretik, ha régi dolgokról kérdez az ember. Vagy, amikor értetlenkedek, hogy mennyi exelvtárs van a jobboldalon is.

Vagy mi ez a Postabank lista? Nekem azt mondták, a balosk mûve az egész. Dr. Bogár László most a jobboldalon mondja, de úgy látom, közel 4 milliót kapott õs is 10%-os kamatra. Ez 90 után volt. A hül.e balek, "nemelvtársak" kb. 6000ft-ért dolgoztak akkoriban havonta.

És az összes többi emberrõl nem beszélek. Jobb és bal. Jár nekik a pénz. Forognak körbe. Igazgató vagyok itt, vagy átülök oda. Állami munkahely itt, vár egy bizottság ott.

Összefonódás, nem szeretik aki kérdezõsködik errõl. Még 2012-ben sem. Ezért mondom, hogy nem izgat a magyar politika, nem megyek szavazni. Mert nem mondanak igazat a választóknak, hül.ének vagyunk nézve. Ezért nem adom oda a szavazatomat.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 11. - 16:43:48
(1089/2273)
Yep. De ha a rendõrséget nyomja a politika (márpedig nyomják Krahácsot) és az általa hiszterizált közvélemény, valamint az ügyészség konkrétan politikai fegyver....

... akkor bizony elég nagy eséllyel húzzák rá akár ártatlanokra is a vizes lepedõt.

3 legjobb barátom közül egyik ügyvéd, másik nyúzott nyomozó, harmadik bíró. Tudom, mirõl beszélek, mikor vizes lepedõt emlegetek...
talec 2012 okt. 11. - 16:34:55
(1088/2273)
Ez az inflációs adat úgy látom, még az élelmiszer árrobbanás elõtt van. Azzal riogatnak mindenkit, hogy emelkedni fog minden. Hús, tojás, stb.

Most inkább azt hírt olvasgatom, hogy állítólag halálra gázoltak egy rendõrt. A Hummer bedarálta a motorosrendõrt.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 11. - 16:30:14
(1087/2273)
Hogy van az, hogy az infláció már 6,6%-nál tart, a fidesz-ejtõernyõsök meg rákényszerítették a jegybankot az alapkamatcsökkentésre, ami tovább fokozza az inflációt?

Ez is része a Matolcsy-csomagoknak, úgy tûnk....
olahmiki1959 2012 okt. 11. - 15:36:51
(1086/2273)
Néha kissé erõteljesebben fogalmazol, de a lényeget tekintve, azt kell mondjam, hogy egyetértek veled.

A tolerancia, a befogadás, a "másság tisztelete" - nem tudom, ki hogy van vele, ettõl a kifejezéstõl feláll a hátamon a szõr, ugyanis ez a gyakorlatban azt jelenti, azt várják el tõlem, hogy mindig ÉN tiszteljem a másságot, mindig ÉN legyek toleráns, ugyanakkor õk sosem toleránsak velem szemben, õk sosem fogadják el az én hozzájuk képest való másságomat, tehát egy végtelenül hazug, álságos, egyirányú fogalomról van szó - mindegy, ezek a kifejezések szerintem csak egy adott pontig lehetnek érvényesek.
Ameddig nem zavarnak engem, ameddig nem zavarják a hazámat, a népemet, a kulturális szokásaimat.
Addig maximálisan hajlandó vagyok mindenkit tolerálni, segíteni, befogadni, elismerni a népeink, a kultúráink között való különbségeket, ameddig a jóra való törekvést, a beilleszkedésre való igyekezetet, a többségi társadalomhoz való alkalmazkodás szándékát látom.
Ez egy kicsit olyan, mint amikor valaki be szeretne lépni egy klubba.
Mert tetszik neki az ottani légkör, szeretné azt csinálni, amit a klub tagjai, szeretne az ottaniakkal ismerkedni, barátkozni, egyáltalán, úgy érzi, hogy minden szempontból jó lenne oda tartozni.
Ezért mindent elkövet, kezét -lábát töri a nagy igyekezetben, hogy bekerülhessen a klubba, esze ágában sincs mindenféle dolgokra hivatkozva kilógni a sorból, különbözni, deviáns magatartást tanúsítani.
Szerintem ez országos, vagy állami szinten is ugyanígy mûködik.
Általában miért jön ide, vagy más országba egy bevándorló?
Mert szeretne békésen, nyugodtan élni, szeretne anyagilag gyarapodni, szeretné a családját és saját magát félelem nélkül, biztonságban tudni, szeretné a gyerekeit magas szintû iskolába járatni, egyáltalán, szeretné, ha az adott ország befogadná, segítené, felemelné, támogatná õt.
Ez rendben is van. De akkor tegyen meg mindent, ami tõle telik, hogy érdemes legyen õt befogadni, ne vétsen a törvény ellen, ne rúgja fel az általánosan elfogadott normákat, szokásokat, ne gúnyolja ki a hagyományokat, ne ártson annak az országnak, amelytõl azt várja, hogy befogadja õt.
Szerintem ez nem olyan bonyolult.
Nagyon sokan, aki a kisebbségek jogaiért harcolnak, félreértik az egész kérdést, és nagyon sokszor az az érzésem, hogy a kisebbségi jogokat elõrébb helyezik, fontosabbnak tartják, mint a többségi társadalom jogait.
Szerintem, ha valakitõl elvárjuk, hogy alkalmazkodjon a többségi társadalomhoz, nem azt jelenti, hogy a saját identitását adja fel, a szokásait felejtse el, de azt igen, hogy mindig és mindenkor tartsa tiszteletben az adott ország szokásait, vallási hagyományait, kultúráját, és amellett, azzal párhuzamosan, gyakorolja a saját vallását, szokásait, és õrizze meg az identitását.
De soha ne akarja a saját, kisebbségi jogait, szokásait értékesebbnek tartani, a többségi társadalom fölé helyezni, azt elnyomni, mert az nem helyes.

Nagyon szemléletes példa a többségi és kisebbségi társadalmak problémáinak felszínre kerülésére, a konfliktusok egyre inkább való felerõsödésére az a kanadai, és nyugat-európai szemléletbeli változás, amely lassan felismeri, hogy az eddig hangoztatott szép elvek, gondolatok a mindennapi gyakorlatban egyre inkább érvényüket veszítik.
Kanada egyre komolyabban fontolgatja a vízumkényszer újbóli bevezetését a fõként Magyarországról érkezõ, egyre nagyobb számú roma bevándorló ellen, míg Nyugat-Európa országai és hatóságai - nem törõdve a tiltakozó hangokkal, - tömegesen toloncolják vissza Romániába és Bulgáriába az onnan érkezõ, és a befogadó országokat bûnözési, higiéniai szempontból egyre inkább ellehetetlenítõ, döntõ többségükben roma bevándorlókat.
A nyugati országok vezetése, társadalomtudósai, szociológusai nehezen fogadják el a tényt, hogy az általuk eddig hangoztatott szép elvek, a világtól elzárt dolgozószobákban megírt tanulmányokban megfogalmazott, a humánumról, a befogadásról, a kulturális sokszínûség értékeirõl hangoztatott gondolatok szappanbuborékként pattannak szét a mindennapok racionalitásában.
A probléma minden esetre adott, élõ, a megoldásnak pedig még a körvonalai sem látszanak.
_goldie_ 2012 okt. 11. - 15:14:44
(1085/2273)
naon buta kislány vagyok..vallási alapon kirobbantott háborúkról már hallottam
na de miezmáitten kérem..? ..gazdaság? vallási alapon..? pff
_goldie_ 2012 okt. 11. - 14:58:42
(1084/2273)
"az adataink valamennyi cég szerverein keresztül átfutnak, ergó egy T-Mobile-os iPhone-on használt GMaillel máris három óriáscégnek adtunk át szinte valamennyi adatunkat a levelezésünkrõl, csatolmányokról, egyéb bizalmas információinkról..testre szabott szolgáltatásokkal, hirdetésekkel, ajánlatokkal színesítjük a hétköznapjaidat, kutatási célokból megnézzük, hogy jellemzõen merre jársz és kikkel tartod a kapcsolatot, és mindeközben jól betaggeljük a képeidet a GPS pozícióddal is, hogy ha egyszer bármikor, bármire szükségünk lenne veled kapcsolatban, akkor ezek egy kattintással gyakorlatilag elérhetõk legyenek számunkra. A böngészõdben mindent eltárolunk, ahol jártál az interneten, hogy aztán azt a mobiltelefonodra tudjuk átvinni és szépen lassan felépítünk egy óriási információhalmazt belõled, amit igen, akár ki is kérhetsz tõlünk DVD-n, és elküldjük neked, mint Facebook, mert ez milyen jópofa" http://www.wikitech.hu/biz/2012/10/09/ict-cegek-mint-nemzetbiztonsagi-kockazatok/

"A jövõben a webes szolgáltatások sokkal mélyebben beleivódnak majd mindennapi életünkbe és nemcsak információval látnak majd el bennünket, hanem megtanulják szokásainkat is és önállóan ellátnak bennünket a tanultak alapján számunkra feltehetõen szükséges információkkal..a világ hatalmas mobilkommunikációs robbanás elõtt áll..A 2012 júniusát megelõzõ 12 hónapban az USA.ban 91 százalékkal nõtt a mobil készülékekre telepített alkalmazások száma..A fejlõdés árnyoldalaiként a rosszindulatú felhasználás nagyobb veszélyét és egyes államok ellenõrzési és korlátozási törekvéseit nevezte meg Scott Rubin. A problémára a ITU 2012 decemberi konferenciáján Dubaiban keresnek majd a kommunikáció szabadságát és biztonságát egyaránt garantáló megoldást"
http://www.wikitech.hu/www/2012/10/11/az-elte-n-tartott-eloadast-scott-rubin/

"a mobilok fejlõdési üteme messze meghaladja az emberek elvárásait..naponta 1.3 millió androidos okostelefont aktiválnak. Ha azt vesszük, hogy ma 6 milliárd telefon van forgalomban, ebbõl egymilliárd okostelefon, akkor ez egy sokkal nagyobb ipar, mint a PC ipar" http://www.wikitech.hu/mobil/2012/10/11/eric-schmidt-%E2%80%9Eaz-apple-most-megtanulta-hogy-a-terkepkeszites-nehez/

Ismerd meg az emberiség történelmét! – Virtuális Google kiállítás
http://www.youtube.com/watch?v=dSKATUciBEE
olahmiki1959 2012 okt. 11. - 14:13:42 Előzmény _goldie_
(1083/2273)
"ha Mo.on magyar cégek kerülnek piaci pozícióba az már protekció gyanús?"

Gazdasági kérdésekben nem vagyok annyira otthon, de úgy tudom, hogy pl. Franciaországban, - amely az EU egyik legemblematikusabb tagországa, és meghatározó gazdasági, kulturális, politikai tényezõje, - elképzelhetetlen, hogy ha ugyanazért a pozícióért egy francia és egy külföldi cég versenybe száll, akkor ne a francia nyerjen, ne azt segítsék, ne azt preferálják.
Állítólag vannak olyan francia kisvárosok, ahol az üzletek homlokzatán egyetlen "külföldi" felirat sem szerepel, mindent kizárólag franciául írnak ki, annyira védik a francia érdekeket még ilyen szempontból is, esetleg annyi engedményt tesznek, hogy mondjuk angolul is kiírják az üzlet nevét vagy profilját, de a francia felirat alatt, és sokkal kisebb betûkkel.
Azt hiszem, ebben megint csak egyedülállóak vagyunk, hogy nálunk nagyon sokszor a magyar érdekekkel ellentétes döntések születnek, sõt, vannak olyanok, - mint Zentai Péter, és a vele azonos világnézetet valló, egy bizonyos körhöz tartozó értelmiségiek, - akik valami teljesen félreértelmezett elvek szerint, azt szeretik, ha a külföldi érdek elõbbre való, mint a magyar.
Az, hogy ez miért van így, annak a kitárgyalása és körüljárása megint csak egy szép nagy feladat lenne...
_goldie_ 2012 okt. 11. - 13:16:53
(1082/2273)
feszült találkozó..mit kérhet OV.tól Angela Merkel?
Zentai Péter külpol.újs.író: "Hogy hagyja abba OV ezt a külön utakon való járást..ne szítson feszültséget..õ valószínûleg nemzeti érdekekbõl teszi ezt annak érdekében h a kis közép eu országokat vegyék emberszámba. De ezt a megfogalmazást/tartalmat Németo.ban nem veszik úgy ahogy õ értelmezi..õ úgy gondolja h ez egy teljesen igazságos közösség ahol a kisebb országoknak is megvan a lehetõségük h úgy mint a nagyok hallassák a hangjukat és érdekeiket képviseltessék"

az interjú utolsó mondatán akadtam fenn:
"a német és a nyugati érdekek azt kívánják h Mo.on ne történjen meg az h kiakarják penderíteni az EU más országainak cégeit és helyettük protekcionista módon!! magyar vagy származási alapon magyar!! cégtulajdonosoknak a helyzetét akarják javítani" http://atv.hu/videotar/20121011_angela_merkel_munkalatogatason_fogadja_orban_viktort

na most megvilágosodtam..most már tudom miért nem fogom ezt az adót többet nézni..

mindezt magyarul..egy magyar ember szájából..nem hittem a fülemnek..
emberek magyarok vagyunk! ..ha Mo.on magyar cégek kerülnek piaci pozícióba az már protekció gyanús? hát idáig jutottunk?
komolyan nem hittem a fülemnek..mit beszél ez az ember?
_goldie_ 2012 okt. 11. - 12:26:03
(1081/2273)
a bevándorlók beilleszkedésérõl..
szemem elõtt a kép..Barack Obama és Condoleeza Rice megtartva afrikai õseinek hagyományait
tradicionálisan fûszoknyában és az orrában fényes karikával mond beszédet a nagyérdemûnek :D
_goldie_ 2012 okt. 11. - 10:44:05
(1080/2273)
olvashattad mit írtam:
"a megelõzés mint olyan a lehetõ legcélravezetõbb módja egy abortusz elkerülésének"
"vagy szülje meg adja állami gondozásba..gyerekre váró párok hosszú sora örömmel várja.."
a pénztelen nyomorgásról írtam:
"ha nincs meg az életkörülménye se pénze se lakása se állása..akkor a nyomorra szüljön?"

ismerek olyanokat ahol pld egy 7 tagú család (4 generáció) nyomorog egy 2 szobás önkormányzati lakásban
és most (3 éves procedúra után) most kilakoltatják õket mert már sok-sok éve nem fizetnek lakbért
6/12/14 évesek a gyerekek (a nagy lány már elköltözött)..a részeges és drogos anya..az apa börtönben..nagyszülõ és dédszülõ
és itt már nincs kilakoltatási moratórium mert már évek óta húzzák az ügyet
a gyerekek intézetbe kerülnek..a beteges dédike (ha szerencséje van) nyugdíjas házba vagy ha nem..elfekvõbe vagy az utcára
a többiek is mehetnek az utcára..híd alá..aluljáró..a talaj menti fagyokba..mert ez ugye keresztényi dolog..
és az milyen? h a 4 gyereket a világra hozza a nagy semmire..?

és a gyerek másolja azt amit otthon lát..az a követendõ példa..
egész életére ezt szívja magába..és ezt adja tovább majd a saját utódainak..mert ezt látja természetesnek
és ez most nem csak errõl a 4 gyerekrõl szól..még nagyon sokan élnek így..a nyomornak élnek..az ital rabjaként..
a gyerekeik elõl veszi el az ital azt a kicsike pénzt is..mert a segélyekbõl isznak! nem a fizetésükbõl
hiszen az ilyen embernek munkája sincs..és a gyerekei az utcán nõnek fel..és hányan vannak ilyenek
és õk a jövõ generációja! na grat!!

a szociális érzékenysége mindegyik kormánynak fantasztikusan nagymértékû..a béka hátsója alatti szinten van
nekik lenne a felelõsségük figyelemmel kísérni h a gyerekek ne így nõjenek fel
a jövõ felnõttjei..az õ kezükben lesz a gazdasági fejlõdés? õk kétkezi munkájuk vagy agyi tudásuk fogja a mi kicsi hazánkat elõre vinni?

mert hiába a gyerekorvos és a védõnõ összefogása..hiába a gyermekvédelem a családsegítõ szolgálat vagy a gyámhatóság
sajnos ez nagyon sok családot érint..és egyre több ilyenrõl hallok a környezetemben
tudod ha ilyet látok..ezek után nem érdekel a keresztényi "szüld meg és neveld fel" kampány
_goldie_ 2012 okt. 11. - 09:44:51
(1079/2273)
a svéd menza diszkriminatív..
:DD hehe..hát ez jó..már itt tartunk..a svédek lefelé adnak a minõségbõl :D

ez tetszett a legjobban: "Az iskola negyedik osztályosai petíciót indítottak, amelyben a határozat visszavonását követelik" ..utánam srácok!!! xD
_goldie_ 2012 okt. 11. - 09:27:27
(1078/2273)
"A román fõvárosban álló 27 m magas és 9,5 m széles diadalívet 1922-ben emelték..az elsõ világháborús román katonai gyõzelmeknek állít emléket..belsõ ívén 12 település neve szerepel..Ezek között volt eredetileg Budapest is, az 1919-es Mo elleni hadjárat sikereire emlékeztetve (1919 aug 3-án foglalta el a román hadsereg Budapestet)..A diadalívrõl levakolták a Budapest szót. Az Adevarul címû román lap néhány napja kampányt indított a felirat restaurálásáért, és sikerrel járt. A lap "Hogyan tüntették el a hatóságok a magyarság kedvéért a román történelmet" címmel indított cikksorozatot a múlt héten, amelynek során annak próbált utánajárni, ki a felelõs a felirat bevakolásáért. Az egyik cikkben a katonai múzeum fotógyûjteményének nyugalmazott vezetõjét idézték, aki szerint a magyarok tehetnek arról, hogy a Budapest szó nem látható a diadalíven, mert az RMDSZ folyton hatalmon volt, és a magyaroknak nem tetszik az a felirat" http://index.hu/kulfold/2012/10/10/diadalivre_vesik_a_budapesti_roman_gyozelmet/

"Jason Kenney kanadai bevándorlási miniszter ellátogatott Miskolcra és Alsózsolcára, mivel az elmúlt három évben "Mo volt a Kanadában benyújtott menedékkérelmek elsõ számú forrása", és a kérelmezõk mintegy 40 százaléka Miskolc környékérõl érkezett...még idén életbe lép az új bevándorlási törvény..a kanadai kormány gyors védelmet nyújthasson a valódi menekültek számára, ugyanakkor megszünteti a visszaéléseket a rendszerben."
http://index.hu/belfold/2012/10/10/romakhoz_latogatott_miskolc_kornyeken_a_kanadai_bevandorlasi_miniszter/

"a Milla október 23-ai tüntetésén Bajnai Gordon volt miniszterelnök lesz a vezérszónok, itt jelenti be, hogy visszatér a politikába..Az, hogy milyen lesz Bajnai és a Milla viszonya késõbb, egyelõre képlékeny, de a visszatérés helyszínválasztása alapján megkockáztatható, hogy egy csapatban játszanak majd."
http://index.hu/belfold/2012/10/10/politikai_mozgalomma_alakul_a_milla/

"Az Apple új térképszoftvere, ami az iPhone 5-ben debütált, eddig leginkább azzal váltott ki negatív kritikákat az internet népébõl, hogy sok információ hiányzik róla, vagy helytelenül szerepel. A Google évek óta bevált szolgáltatását lecserélõ saját Apple-térképen most újabb, kínos baki bukkant fel, ezúttal a gond az, hogy túl sokat mutat a térkép, konkrétan egy szigorúan titkos tajvani katonai bázis került rá a mûholdképek alapján..Az Apple térképén most egy tajvani katonai bázis bukkant fel az ország északi részén, a kínai határhoz közel. A Hsinchu nevû bázisról annyit tudni, hogy egy csúcstechnológiás, ultra magas frekvenciájú amerikai radart üzemeltet, amivel egészen Kína északnyugati részéig ellát, és képes detektálni a rakéták kilövését." http://index.hu/tech/2012/10/10/titkos_katonai_bazis_az_apple_terkepen/

"A titokzatos szoftver 25 ezredmásodperces csomagokban küld ki üzletkötési megbízásokat, egy ilyen csomag mérete 200 és 1000 üzletkötés között mozog. A megbízásokat aztán azonnal vissza is vonja, így valójában semmi nem történik, csak az adott részvény iránt tûnik nagyobbnak az érdeklõdés a valódinál, illetve a sok adattó, amivel ezek a megbízások és visszavonások járnak, lelassul a rendszer. A tõzsdei informatikai rendszerek archívuma szerint egész múlt héten dolgozott az algoritmus, majd pénteken, New York-i idõ szerint délelõtt hirtelen megállt, és azóta sem bukkant fel újra. Szakértõk szerint a szoftver gazdája valószínûleg csak tesztelte a programot, illetve a tõzsdei rendszer reakcióját." http://index.hu/tech/2012/10/10/rejtelyes_szoftver_benitja_a_tozsdet/

grat..ez zseniális! börtönbüntetés helyett azonnal alkalmazni kellene a kitalálóját! :D
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 11. - 04:18:37
(1077/2273)
Meg ezt is - a gyerekgyilkosságpártiak is hadd nevessenek.
És olvasgassák szorgosan a marxista irodalmat, ha szerintük abban van az élet mátrixának megfejtése. Amennyi pénzed van, annyit is érsz.... ez például egy tõrõlmetszett materialista-marxista gondolatmenet.
Ebbõl a szempontból a magzat a bûnös, mert képes volt megzavarni a szabad ösztönkiélést azzal, hogy megfogant. Ja nem is, ez már egy freudista érv. A materialisták szerint a magzatnak azért kell az életével lakolnia, mert hogyhogy nem tudta, hogy az anyjának épp nincs pénze õt megszülni? De mégis honnan tudná? Ha a lét elõbbre való, mint a tudat, akkor honnan tudná? Miért van mégis õ halálra ítélve, mint egy sorozatgyilkos?
És egyébként meg - ha a lét határozza meg a tudatot, akkor A MAGZAT LÉTE IS MEGHATÁROZHATJA AZ APJA-ANYJA TUDATÁT, nem? Ha viszont a magzat léte nem befolyásolja az apa-anya tudatát, akkor máris nem igaz az, hogy a lét határozza meg a tudatot.
És egyébként meg - aki elszánja magát egy gyerek felnevelésére, az megkapja hozzá a segítséget is. Tudom, mert láttam, hogy ez így mûködik, és még csak vallásosnak sem kell lenni hozzá. Egyszerûen az élet mellett kell dönteni és kész.
És egyébként - a nehézség jó tanítómester. Nem kell mindig mindennek problémamentesnek lennie.
A gyõzelmeinket megünnepeljük - a kapott pofonokból viszont tanulunk.
Aki azt hiszi, egy abortusszal elsunyizhatja a dolgot, az nem akar tanulni, és hülye marad.
Ráadásul gyilkossá is válik, és minden gyilkosság átokkal jár.
"Az ember, a kit ember-vér terhel, a sírig fut; senki ne támogassa õt."
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 11. - 03:58:57
(1076/2273)
meg ezt is.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 11. - 03:58:24
(1075/2273)
Ezt az abortusz ellen. Minek vitatkozni arról, hogy egy ember megölés gyilkosság-e? Az.
És ha a leginkább védtelen helyzetben van, akkor is gyilkosság. Nem véletlenül fejlõdik egy gyerek egy másik ember testén BELÜL. Pont azért van ott, hogy lehetõleg senki se bánthassa!
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 11. - 03:54:22
(1074/2273)
Nekem végül is tökmindegy, hogy mennyire gondolják komolyan a sátánizmust vagy mennyire nevetnek rajta.
Inkább azon gondolkoztam, hogy tulajdonképpen ki is lehet iktatni a gondolkozásból a tudatos rosszindulatot, amit például a sátánisták, szabadkõmûvesek és egyéb gazemberek mögé képzelnek. Mert nézzük csak, pontosan mi történik. Mondjuk, vegyük azt a példát, amirõl Talec írt, a latifundiumok példáját, amin tulajdonképpen alig termelnek valamit, hiszen mindenképpen megkapják az állami támogatást, aszálykárt-fagykárt stb. Egy ember, aki ezer-tízezer holdas nagygazda, de nem virágzik a birtoka, tulajdonképpen mit akar? Hát, gazdag akar lenni. Miért akar gazdag lenni? Hogy ne kelljen csinálnia semmit. Vagy mondjuk, azért akar gazdag lenni, mert a vagyon = hatalom. Miért akarja, hogy hatalma legyen? Hogy másokat tudjon irányítani. Miért akar másokat irányítani? Hogy ne neki kelljen megcsinálni azt, amit nem akar megtenni. És mit nem akar megtenni? Mondjuk nem akarja mûvelni a földet. És mit akar csinálni? Hát irányítani akar másokat. És miért akar másokat irányítani? Hogy neki ne kelljen csinálnia semmit.
Valójában mi a célja annak, aki másokat irányít? Az irányításon, mások kontrollálásán kívül még milyen egyéb céljai vannak?
Vagy nézzünk meg mondjuk egy hivatalt. Rengeteg ügy elveszik a bürokrácia útvesztõiben. Miért? Mert a vezetõk ide-oda tologatják a papírokat, de tulajdonképpen érdemben nem csinálnak semmit, nem hoznak valódi, hasznos döntéseket. Például Budapest az elmúlt húsz évben nem fejlõdött sehová, és sorolhatnám. Vajon miért nem mozdulnak az ügyek, miért nem fejlõdnek a cégek, miért romlik le minden a tehetetlen sunyiság miatt? Mert aki vezetõvé válik, az úgy gondolja, õ eleget küszködött már azért, hogy megkaphassa ezt a pozíciót; most már elérte, és neki ez volt a célja. De valójában nem akar csinálni semmit, ezzel nem akar semmit sem kezdeni, csak élvezni azt, hogy nem csinál semmit. Legfeljebb prezentálja, mímeli a fölötte állóknak azt, hogy rettenetesen elfoglalt, és a fölötte állók ezt könnyen el is hiszik, hiszen õk is ép azzal foglalatoskodnak, hogy elhitessék másokkal, mennyire elfoglaltak. És egyébként L’Oreal, mert megérdemlem.
Az egyházak nem mennek sehová. Eljátsszák, mintha tele lennének feladatokkal, de valójában a legtöbb egyházban nincs más, mint üresjárat. Miért? Mert a vezetõk célja az, hogy vezetõk lehessenek; és ha ezt elérték, akkor ezen túl már nincs semmilyen céljuk, nem akarnak csinálni semmit.
És mindennek az oka a függõség. Ahhoz, hogy az ember éljen, élnie kell. A függõ viszont a függõségét táplálja és nem él. Az ember annyiban él, amennyire önálló, autonóm lény. És annyiban halott, amennyire függõ. Mert nézzük csak, amikor egy nõ szül, akkor is azért hozza világra a magzatát, hogy többé ne neki kelljen hordoznia. Aztán azért tanítja meg mindenfélére, hogy amire megtanítja, abban önálló legyen, és többé ne szoruljon õrá. És örül annak, ha a gyerek valamit megtanult, és azzal már nem õt terheli. Aztán az óvodától kezdve a gyerekeket fokozatosan újra beleverik a függõségbe, és azt mondják nekik, akkor normálisak, akkor jók, akkor tisztességesek, ha függõk. Ha elfelejtenek élni. Az ember pedig, minél inkább függõ, annál inkább kívánja a halált. Mert a függõt csak a halál szabadíthatja ki önnön börtönébõl, amibe önmagát zárta. A függõ nem akar élni. És nem is tud.
A Biblia lényegét iszonyú könnyû összefoglalni két szóval. Isten = önállóság; sátán = függõség. Ha valaki végigolvassa a Bibliát, és Isten neve helyére behelyettesíti az önállóságot, akkor azt látja: az önállóság ezt teszi, ezt mondja, ezt akarja. És ha a sátán helyére behelyettesíti a függõséget, akkor azt látja: a függõség ezt akarja, ezt mondja, ezt teszi. És ha még egyszer behelyettesíti, akkor meg ezt kapja: az élet ezt teszi, ezt mondja, ezt akarja – és: a halál ezt teszi, ezt mondja, ezt akarja.
Nyilvánvaló, ha Istennek az önállóságot mondom, akkor azt nem lehet elérni sem egy pillanat alatt, semmiféle varázsütésre. Nincs semmilyen gyümölcs, aminek megevésével hozzá lehetne jutni. Az önállóságot csak hosszú gyakorlással lehet megtanulni, sok buktatón és nehézségen, problémán és fájdalmon keresztül. Nem lehet kicselezni, nem lehet rejtett kiskapukon megközelíteni. Aki a tudást hajszolja, hogy legyõzze Istent, az hiába teszi. Az önállóságot nem lehet tudással legyõzni.
De szabadon el lehet indulni az irányába, mindenki szabadon megpróbálhatja, és megpróbálhatja lerázni saját függõsége láncait. Aki igazán elszánja magát, az segítséget is kap hozzá. De nincs semmiféle B-terv, ami hozzá vezethetne. Aki nem hagyja el a függõség állapotát, az soha nem jut el az önállósághoz. Aki önálló, az lemond a külvilág kontrolljáról. Minek kontrollálna másokat, amikor önmagát képes irányítani, és az bõven elég? Aki a külvilágot akarja kontrollálni, az nem képes önmagát birtokolni. És amíg nem jut hozzá önmagához, addig csak öncsalásban, illúzióban élhet, nem a valóságban. Miért is félne Isten attól, hogy elveszti a meccset? Csak az önállóságban van erõ, a függõségben gyöngeség van. Itt nincs szó két egyenlõ fél küzdelmérõl. Mert a függõ, hacsak nem mond le a függõségérõl, ha végigjárja a maga útját, akkor mindig ugyanoda jut – önmaga felszámolásához, az önmegsemmisítéshez. És nem lehet vele mást tenni, mint példát mutatni arra, hogy mennyivel jobb önállónak lenni, mint függõnek. Ha ezt elfogadja a függõ és megragadja, megmenekül. Ha függõ marad, elpusztul. És nincs semmilyen erõ, amivel egy függõt ki lehetne rángatni önnön függõségébõl. Amíg valaki függõ akar maradni, függõ is marad. Csak akkor szabadul meg, ha meg AKAR szabadulni a függõségbõl. Akkor viszont BIZTOSAN megszabadul.
Az egész világnak ez a lényege. http://indavideo.hu/video/Boldogsagos - ez az ember ismeri a legmélyebb titkokat, amiket csak ember megismerhet. Mert ez a legmélyebb titok. Teljesen fölösleges különbözõ szimbólumok után kutatni. Haszontalan vergõdés, idõpocsékolás. Inkább jól meg kell figyelni, miket mond ez a férfi. Tessék, nyugodtan lehet utána csinálni. Aki megérti, hogy mit mond, az ugyanúgy boldog lesz, mint õ. Ez az ember akar élni. Tele van életörömmel. Mindenféle tervei vannak, alkotni akar, látja, hogy értelme van az életének, a munkájának.
És milyen ez az ember? http://www.youtube.com/watch?v=99WgR24jWcw Boldogtalan. Meg akar halni. Nem látja, hogy értelme lenne az életének. És egyáltalán nem önálló, állandóan arról beszél, hogy a külvilág õt nem pátyolgatja eléggé, a külvilág nem gondoskodik róla eléggé. Mert a külvilág soha nem is tud eléggé gondoskodni. Képtelen rá. A függõ mindig elégedetlen és éhes és zavaros és reménytelen marad. Ez az ember egy tipikus függõ.
Ennyi a különbség a menny és a pokol, élet és halál, Isten és az ördög között. Isten azt mondta az ószövetségben, hogy aki szereti az életet és jó napokat akar látni, az hallgasson rá. Máshol pedig azt mondta: aki gyûlöli a bölcsességet, az szereti a halált. Aki a hatalomra törekszik, az azt akarja elérni, hogy legyen valaki, aki helyettesíti õt az életben. Isten viszont elküldött nekünk egy helyettesítõt, aki helyettesíteni tud minket a halálban. Az életben minek helyettesítõ? Az életet mi magunk éljük meg. A halál elszenvedésében helyettesít minket Krisztus. A függõség viszont az életet érzi akkora szenvedésnek, aminek megélését másra akarja bízni, míg õ maga körbeveszi magát a halállal, mint valami bástyával.
Lehet persze elmélkedni a világméretû sátánista háttérhatalmi összeesküvésen, nem kétlem, hogy létezik. De ha egyetlen szimbólumot sem ismerek fel, ha semmit nem hallok róla, ha egyáltalán eszembe sem jut, hogy keresnem kéne az összefüggéseket, mert valami nem stimmel a világgal, ha vak maradok mindenre … akkor is nyerek, ha az önállóságot keresem, és megtérek a függõségbõl. És ha mindennek gondosan utánajárok és mindent tanulmányozok és mindenrõl tudomást szerzek, de nem vagyok hajlandó elhagyni a függõségemet, akkor mindenképpen veszítek.
Elnézést, tudom, hogy túl bonyolult és kapkodó voltam. A lényeget azért szerintem meg lehetett érteni.