Téma: Híradó este

adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 09:26:42
(893/2273)
Éjszaka tárgyalja az OGY a választási regisztrációt kötelezõvé tevõ törvényt.
Gratulálok, Bátor Viktor...
1/10
offtopic
meszag 2012 okt. 02. - 06:56:05 1/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(892/2273)
Azt írtam, amit írtam.....
Tegnap hallottam csak este orbán pajtás újabb hétvégi agymenését, remek. Ahogy a bedobott, rendkívüli kormány intézkedés, a játékgépekrõl. :) orbán valamelyik ismerõse játékfüggõ? Mirõl terelnek megint? :)
A kormány most már csak egy tehetetlen tömeg, mely magával sodor mindent a süllyesztõbe. Egyetlen új vezetésre alkalmas, és orbán eltávolítására kész egyed nincs köztük. A támogató oligarcha csoport is inkább csak egyszerûen kihátrál - sose tartottam sokra demjánt, de nem gondoltam volna, hogy így egyszerûen félreáll.
A még mindig orbánt nyaló jobboldali értelmiség meg jobb lenne, ha elásná magát szégyenében. Akik pedig közülük már hátat fordítottak az unortodox ostobaságnak, sajnos kevesen vannak.

Visszatérve a civilekre: én azért nem kedvelem a szolidarítást, mert gyanúsan simulékony Kónya, és remélem nem viszi el az éppen csak felsejlõ esetleges összefogást a felelõtlen ígérgetések mezejére. Mert bárki legyen '14-ben a "nyerõ", még jó idõ eltelik, mire kicsit is jobb lesz, és lesz mit újra elosztani.

Az LMP-t szerintem hagyni kell, ha egyszer egyedül akarnak maradni, maradjanak.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 02. - 03:52:38 Előzmény _goldie_
(891/2273)
aranykapu - szójáték
alvás - http://www.youtube.com/watch?v=cu92PjtzMhk
az "éjszakai huhogás" nekem is egy erõsen rögzült rossz szokásom, egyelõre tervezek róla leszokni...:(
Vona - a nõ hízelgéssel érte el a célját, és a célja nem a holtomiglan-holtodiglan volt Vonával, hanem pozíció a pártban. Meg is kapta.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 02. - 03:38:36
(890/2273)
Köszi :)
Persze rövidebbre is lehet fogni a papolást :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 02. - 03:33:04
(889/2273)
És még valami: ha most azt gondolod, hogy egyedül is képes vagy megbirkózni a felmerülõ nehézségekkel, mert ahhoz tulajdonképpen nem is kell más, csak három dolog:
- ki kell dobni a tévét, hogy ne befolyásoljon
- zöldséget kell termeszteni, hogy önellátóvá váljunk
- meditálni kell, hogy lelkileg épek maradhassunk
Nos – akkor is besétálsz egy csapdába. Ugyan miért?
Azért, mert ezt a három célt azért tûzöd ki magad elé, hogy ELKERÜLD azokat a szörnyû tragédiákat, amiket eléd festenek. Ha bármit azért teszel, hogy ELKERÜLD vele a szörnyûséget, azt, amitõl félsz, akkor egy idõ után tudod, hol találod magad? Pontosan a szörnyûség közepén, pontosan abban a helyzetben, amitõl félsz. Miért? Mert a magatartásodat, a cselekedeteidet, a döntéseidet az a szörnyûség határozza meg, amitõl félsz – éppen ezért az életedet éppen efelé a szörnyûség felé kormányzod. Azt mondják, ha valaki elkezd kisodródni az autóval az autóútról, akkor csak egyetlen módon kerülhet oda vissza – HA AZ ÚTRA KONCENTRÁL. ÉS NEM MÁSRA! Nem az út szélén álló fákat nézi, nem a kormányt nézi, semmi mást nem néz, csak az utat, ahová vissza akar kerülni! Mert ha az út szélén álló veszélyre néz, akkor neki is fog csapódni! Csak akkor kerülhet újra vissza, ha arra a CÉLRA KONCENTRÁL, AMIT EL AKAR ÉRNI! Miért? Mert BÁRMIRE KONCENTRÁL, az agya számára AZ LESZ A CÉL, AMIT EL AKAR ÉRNI! Ha az út szélén álló fákat nézi, akkor az agya számára az lesz az elérendõ cél, és pontosan azokat fogja elérni!
Semmit nem lehet, nem szabad elkerülésbõl csinálni, mert ha így teszek, pont azt érem el, amit el akarok kerülni! Írok is rá egy példát. Legyen mondjuk az a tegnapi cikk, amit hoztam, ahol egy fiatalembernek két tanyáját gyújtották fel ismeretlenek; a srác ezeket az épületeket falusi turizmus céljából újította fel és rendezte be, a nagyija pogácsát sütött benne stb… és ettõl mindenki boldog volt. Namost, a fiú a gyújtogatásra kétféleképpen reagálhat:
- A szokásos, „természetes” reakció a kétségbeesés, és az a tudat, hogy valakik az utolsó biztonságot is kihúzták alóla, most már egyáltalán nincs sehol sem biztonságban, már nem képes elõre tervezni, mert bármit tervez, azt mások tönkreteszik és felgyújtják. Emiatt letargiába süllyed, vagy bánatában külföldre menekül, vagy megpróbál bosszút állni stb.
- De létezik egy másik, meglehetõsen nehezen megvalósítható, nagy önfegyelmet, nagy önbizalmat igénylõ válasz is. Mégpedig az, hogy a fiú azt mondja – eddig sikerült felépítenem ezt a falusi vendéglátó helyet, MEG TUDTAM TENNI. EZ AZ ÉN SIKEREM. A külvilág összerombolta - mert a külvilág CSAK ezt tudta tenni, CSAK erre volt képes, nyilván sikertelenebb nálam; de ÉN SIKERES VAGYOK! Amit eddig tettem, az az ÉN SIKEREM! ÉN SIKERES VAGYOK! Ha a külvilág rombol, az a külvilág baja, a külvilág sikertelenségének bizonyítéka! De ÉN SIKERES VAGYOK! Ha eddig ezt meg tudtam valósítani, akkor ezután is képes leszek sikereket elérni! Nem a biztonságra van szükségem, pláne nem a külvilág biztonságára, hanem csupán ÖNMAGAMRA! Mert ha eddig alkotóképes voltam, akkor ezután is alkotóképes leszek! Ha eddig sikeres voltam, akkor ezután is sikeres leszek – ha az, amit eddig építettem, összedõlt, akkor megpróbálkozom valami mással, de abban biztos vagyok, hogy valami jót fogok összehozni!
Nyilvánvaló, hogy sokkal nehezebb így gondolkozni – mégis MUSZÁJ, mert ez az egyetlen módja annak, hogy ne bolonduljon meg valaki attól, amit maga körül lát. Muszáj ÖNMAGAMRA KONCENTRÁLNI, és nem a külvilág problémáira!
Mert akár tudok a külvilág problémáiról, akár nem, azokat se így, se úgy nem tudom megoldani, és nem is feladatom! Nekem csak az a dolgom, hogy minden körülmények között megpróbáljak magamból a lehetõ legtöbb jót kihozni, és ennyi! Andrew Matthews ezt írta: „Az életben a mi feladatunk az, hogy hûek legyünk önmagunkhoz, minél több tapasztalatra tegyünk szert, és úgy bánjunk másokkal, ahogy szeretnénk, ha velünk bánnának, és legfõképpen: ÖRÜLJÜNK az életnek.”
Tehát nem az a feladatunk, hogy a BIZTONSÁGOT hajszoljuk, mert biztonság ebben a világban nem létezik – csak a biztonság illúziója létezik, és azt úgy érhetem el, ha lemondok a saját életem iránti felelõsségrõl, az életem irányításáról, a magam fölötti hatalomról, és a hatalmat valaki más kezébe helyezem. De ezt nem szabad megtenni.
Olvastam egy tök jó szöveget, érdemes megfogadni: http://www.kernertraining.hu/blog/2012/10/01/17-hofi-tortaja
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 02. - 03:32:24
(888/2273)
„Ki az a Faragó ?”
:) Senki. John Doe, X.Y. Fantázianév.

„Ha megnézel pár ilyen videót akkor elragad a sátán?”
Hát nézd, ha ebbõl a hosszú szövegbõl csak ennyit jegyeztél meg, az kár. Pedig azzal kezdted, hogy te „nem is vagy ennyire benne”, vagyis nem néztél meg annyi konteós videót, mint én. Az elég nyilvánvaló, hogy ha a megnézésétõl tényleg elragadna a sátán, akkor már elragadott volna :) Vagy ha attól félnék, hogy emiatt elragad, akkor nem néztem volna végig a PPP videókat. Azt írtam, hogy sokat tanultam belõlük, többször említettem, hogy hálás vagyok azért, amit elmondtak. És mindebbõl annyi maradt meg számodra, hogy ha megnézed, elragad a sátán? Nézd, muszáj OBJEKTÍVNEK maradni, miközben ítélsz, mert ha nem maradsz objektív, azaz tárgyilagos, akkor nagyon könnyen be lehet csapni – és ha nem vagy tárgyilagos, akkor megnyílhat akár a menny is, és leszólhat az Isten is neked, hogy elmondja a Világ Legnagyobb Titkát – semmi hasznod nem lesz belõle. Mert az igazság személytelen és érzelemmentes, sajnos; legalábbis nekünk, a mi szempontunkból személytelennek és érzelemmentesnek tûnik. Ha már az érzelmi kötõdésem befolyásol abban, hogy mit mondok igaznak és hamisnak, akkor elveszítem az igazságot. Ez egy olyan „libikóka”, amit irtó jól ki lehet használni, ebben a trükkben óriási erõ van, és minden manipulátor bátran támaszkodhat rá. Elõször is az érzelmi támogatásodat, szimpátiádat szerzi meg; tehát mindent megtesz, hogy felkeltse az érzelmeidet, érzelmileg bevonódj abba, amirõl beszél; és ha elég érzelmessé váltál, akkor elveszíted az objektív ítélõképességedet, elhomályosulnak elõtted a tények, és akkor is ragaszkodni fogsz az illetõ támogatásához, ha valaki más arra figyelmeztet, hogy ne tedd. Nem az a dologban a csavar, hogy ne lenne igaz, vagy netán fontos az, amirõl beszél; hanem hogy semmi pozitívat nem mutat fel. Önmaga teljesen a háttérben marad, semmit sem tudsz meg róla, fogalmad sincs az indítékairól, a szándékairól, nem tudod, mire megy ki ez az egész – csak azt tudod, hogy érzelmesen eléd tárja, hogy KITÕL FÉLJ, mert kik akarnak neked rosszat. Nos, az elég nyilvánvaló, hogy ha valaki figyelmeztet a veszélyre, akkor az csak egy jóindulatú személy lehet, nem igaz? Hiszen ha rosszat akarna, akkor nem mondaná el neked, hogy kik azok, akik az ártalmadra vannak, ugye?
De hát ha belegondolsz – pont így mûködik a politika is. Mindig jön valaki, aki óriási érzelmi töltéssel bemutatja, hogy kik azok, akik neked ártottak és ártanak, és ha kéred, akár millió adattal alá is támasztja az állításait. Igaza van, nem? Érdekes az, amit mond, meggyõzõ, akár az értelmedet célozza meg, akár az érzelmedet. De nézd – szinte folyton arra fókuszálnak a politikusok is, hogy a rosszak milyen rosszat csináltak. Errõl élesen, tisztán, hosszan, sokat, rengeteget beszélnek, kivesézik és újra és újra az eszedbe vésik, hogy a rossz emberek milyen rosszat okoztak neked. A te szereped a MÁRTÍRÉ, te vagy az ÁRTATLAN ÁLDOZAT, akire ez az egész úgy hullik rá, mint égbõl a záporesõ, neked semmi szereped nincs az események irányításában, mert az eseményeket tõled független, rajtad kívül álló és nálad SOKKAL HATALMASABB erõk irányítják. A te szereped mindössze csak annyi, hogy BÍZD RÁ az illetõre A DOLGOT, ADD ÁT neki AZ IRÁNYÍTÁST, TÁMOGASD, és õ majd intézkedik. És hogy ki is õ? Ó, hát arra nem sok szót veszteget – õ a JÓ EMBER, a megbízható szakértõ, aki majd kezébe veszi a sorsod irányítását és elintézi a rosszembereket. Hogy ezt mégis miképpen fogja véghezvinni, arról végképp nem ad semmiféle komolyan vehetõ, megbízható információt. Hát, majd csak lesz valahogy, a lényeg, hogy te RÁBÍZD MAGAD, ADD ÁT NEKI AZ IRÁNYÍTÁST, TÁMOGASD. Ez az egyetlen, amit meg akar szerezni tõled – és ha megszerezte, attól kezdve tudod mi történik? Tényleg segít, tényleg megoldja a problémákat? Egy frászt. Attól kezdve SZABADON ÉLÕSKÖDIK BELÕLED. Egészen pontosan ez történik. Az elmúlt száz évben mindig, újra és újra ez történt, ez a szisztéma száz év alatt semmit sem változott.
Oké – de ezek a videók nem kérik tõled azt, hogy bízd rájuk magadat. De valahogy mégis megtörtént, hogy annyira a hatása alá kerültél, érzelmileg annyira belevonódtál, hogy már nem maradtál objektív, és az én szövegemet is eltorzítottad, csak bizonyos dolgot voltál hajlandó meglátni belõle, és mindezt csakis azért tetted, hogy a védelmedbe vehesd ezeknek a videóknak a készítõit; mert már szinte személyes felelõsséget és garanciát vállaltál értük, hogy õk állnak azt igazság oldalán, és ha én beléjük kötök, akkor én csakis elborult baromságokat írhatok (ha megnézed a videót, elvisz a sátán!) Pedig nem ezt írtam, de már nem is akarsz emlékezni rá, hogy mit írtam, mert az érzelmei kötõdés miatt nem akarod megõrizni a rideg, személytelen objektivitást.
Én tudom, hogy ez embertelenül nehéz. Ajánlok egy svéd-dán minisorozatot http://play.viasat.hu/series/a_hid/a-hid-1-resz_bron - vénasszonyok nyara ajánlotta, hogy nézzem meg, mert szerinte én hasonlítok a fõszereplõ nyomozónõre (mármint „temperamentumban”). Hát, a nõ elég ijesztõ, tiltakoztam is, hogy jaj, dehogy hasonlítok rá… de végül is tényleg rendkívül tanulságos annak bemutatására, hogy az igazság kutatása milyen rettenetesen ijesztõ, rideg, magányos és személytelen tud lenni. Ha az igazság érdekel, ha mindenáron ahhoz ragaszkodom, akkor néha kénytelen vagyok belerúgni abba is, aki közel áll hozzám; mert ha feladom az objektivitást, ha érzelmileg ítélek meg egy-egy helyzetet, akkor gyakorlatilag teljesen lehetetlenné válik számomra az, hogy bármirõl is képes legyek eldönteni, hogy az igaz vagy hamis. A sorozat másik nyomozója egy rendkívül laza, tipikusan jófej nyomozó – még nem néztem végig, de amit láttam belõle, már abból is kiderül, hogy a jófejség, bár sok szempontból megkönnyíti a dán férfi életét, más szempontból viszont nehézségeket okoz a számára (és mások számára is). Ez a sorozat jó példa arra, hogy érdemes ragaszkodni az érzelmek nélküli ítélethez. Már ha egyáltalán meg akarom ítélni valamirõl, hogy az igaz vagy hamis.
Azt mondod – de hát ezeknek a videóknak a készítõi nem akarnak semmit, nem kérnek semmit, nem akarnak rávenni semmire. Na ja. Egyrészt minden mozgalom így kezdi; másrészt már eleve megtette, képes volt arra, hogy elaltassa minden gyanúdat.
Egyébként nekem sem lettek gyanúsak; csak amikor olvasgattam a megjegyzéseket, oda írták többen, hogy de hát ez is szabadkõmûves, és még õ beszél? Szóval csak amiatt döbbentem rá én is, hogy nem árt észnél lenni és távolságot tartani tõlük. Mert tényleg nem tudhatom, ez az egész végül mire megy ki; de ugye ismered a mesét Jancsi és Juliskáról az erdõben… honnan tudod, hogy ha már te is az erdõben vagy, és mások is az erdõben vannak, akkor ott kinek milyen szándékai vannak veled?
Például mi lehet az én szándékom? Vagy mi lehet a te szándékod? Tudjuk ezt egymásról? Nem. És még ha nagyon régen és jól ismernénk egymást, akkor sem tudhatnánk biztosan, hogy a másik mit akar és mit miért tesz. TALÁN Õ MAGA SEM TUDJA, hogy minek mi lesz a következménye. A Bibliában van egy érdekes megjegyzés. Ez Pál apostollal kapcsolatos, aki a nyakába vette a világot (vagyis a római birodalmat) és elkezdte terjeszteni a kereszténységet. Az egyik város lakóiról a szöveg érdekes dolgot jegyez meg: azt írja, hogy ezek NEMESEBB SZÍVÛEK VOLTAK, mint az elõzõ város lakói, mert MINDENNEK UTÁNANÉZTEK, amikrõl Pál beszélt. Vagyis nem estek hasra elõtte, nem hitték el bemondásra, hogy igazat állít (de azt sem, hogy hazudik) – hanem fogták magukat, és amennyire tõlük telt, igyekeztek utánajárni az állításainak. És emiatt a Biblia nagyon megdicséri õket. A szöveg nem azokat mondja nemes szívûeknek, akik azonnal elhitték Pálnak, hogy igazat mond! Vagyis a Biblia azokról állítja, hogy nemes szívûek, akik nem hiszik el bemondásra, hogy a Biblia igaz! (vagy hamis), hanem megpróbálnak utánajárni az állításainak, legalábbis annyira, amennyire tõlük telik!
Ezeknél a videóknál az igazságtartalom leellenõrzése persze igencsak nehéz; ugyan hogy járnék utána pl. Bill Gates üzelmeinek stb. Amit lehet tenni velük, az pusztán annyi, hogy megnézem a videóikat, de NEM KEZDEK EL HOZZÁJUK ÉRZELMILEG KÖTÕDNI. És nem bízok meg bennük jobban, mint a Barátok közt stábjában.
Egyébként is, a videók legfõbb üzenete ez – ne bízz meg a világban, mert az, amit látsz, átverés! Nahát, ha megtanítanak NEM BÍZNI, akkor ezt a bizalmatlanságot pont rajtuk is lehet gyakorolni – ha ne bízzak meg senkiben, akkor bennük MIÉRT BÍZNÉK MEG?
Már csak azért is, mert végül is – mit tudok róluk? SEMMIT! Õk csak azt mondják el, hogy a háttérhatalom miért jelent rám nézve borzasztó veszélyt. De saját maguk fel tudnak mutatni bármiféle pozitív tettet, amiért meg kéne bíznom bennük? NEM! Jézus miképpen keltette fel a bizalmat önmaga iránt? Hogy elkezdte szidni a farizeusokat? Nem, az csak késõbb következett. Õ bemutatta, hogy POZITÍVAN MIRE KÉPES: vizet borrá változtatott, kenyeret és halat szaporított, vihart csendesített, vízen járt, betegeket gyógyított, halottakat támasztott, embereket tett boldoggá és felszabadulttá; a közelében levõket betöltötte az életöröm. És erre senki sem volt képes rajta kívül – és ezt elirigyelték tõle, és kivégezték, mert attól féltek, hogy a HATALOM ALÓL KIVONJA AZ EMBEREKET. Azok végezték ki, akik féltették tõle a HATALMUKAT. Azt mondták – Jézus el akarja venni a hatalmunkat, mert õ maga is HATALOMRA TÖR! Tehát mire figyeltek? A hatalomra! Mit féltettek? A hatalmat! Mitõl féltek? Jézus hatalmától! És Jézus valóban hatalomra tört? NEM! Vajon miért nem? Mert a hatalom már az övé volt! Õ maga volt a hatalom! Miért? Mert teljesen ura volt önmagának. És a legnagyobb hatalom az önuralom. Neki nem volt szüksége a más emberek fölötti hatalom megszerzésére, mert MINDEN HATALOM az övé volt és az övé is marad, örökre. Jézus teljesen más dolgokkal foglalkozott, másról beszélt – az egyes emberekrõl, önmagukról, a lelkükrõl, a bûneikrõl, és a mennyországról. Egyáltalán nem foglalkozott sem a hatalommal, sem a politikával, sem a római megszállókkal, nem szervezett tömegmozgalmat, mert minden egyes ember figyelmét ÖNMAGA felé irányította, és azt tanította, hogy az ember azzal foglalkozzon és azzal törõdjön, hogy Õ MAGA MILYEN, és nem azzal, hogy MÁSOK MILYENEK! Mert a hatalom mindenkiben saját magában rejlik! Ha megtanul uralkodni önmaga felett, akkor hozzájuthat az önuralomhoz, ami a legerõsebb hatalom a világon! Senki ne más emberekben bízzon, ne szolgáltassa ki magát másoknak, hanem bízzon meg az Istenben és saját magában. A farizeusok és a politikai vezetõk szidása nem az elsõ számú és legfontosabb tanítása volt; azt szinte csak úgy mellékesen említette meg; de a lényeg, amire erõsen koncentrált, az mindenkinek a SAJÁT LELKE, A SAJÁT LELKIISMERETE! Ez a lényeg és nem más! Soha senkit nem állított be úgy, mint TEHETETLEN, ÁRTATLAN ÁLDOZATOT, MÁRTÍRT, A KÖRÜLMÉNYEK ÁLDOZATÁT! Hanem mindenkit felelõsnek nevezett a saját életéért, a saját lelkéért – tök mindegy, milyenek a körülményei!
Namost – végül is átgondolhatod, hogy ezek a videók milyen fajta bizalomgerjesztéshez, milyen fajta célkitûzésekhez állnak közelebb: a politikusok vagy Jézus (és esetleg más nagy tanítók) érveléséhez. Akkor vajon mit akarhatnak elérni? Azt, amit a politikusok, vagy azt, amit a lelki tanítók? RÁD összpontosítanak? Arra tanítanak, hogy TE KI VAGY? Hogy NEKED MI DOLGOD A VILÁGBAN? Beszélnek ezek a videók egy csöppet is rólad? Vagy csak kifelé, másokra, a megoldhatatlan problémákra irányítják a figyelmedet? Nemde arról beszélnek, hogy lásd meg, a világon sokkal nagyobb a baj, mintsem arról idáig álmodni mertél volna; a problémákat olyan gigantikus méretûekre nagyítják, hogy biztos legyél benne, EGYEDÜL ESÉLYED SINCS EZEK ELLEN! Most még nem mondják, hogy bízd magad rájuk, de egy idõ után lehet, hogy ezt is bejelentik…
olahmiki1959 2012 okt. 02. - 00:48:51 Előzmény _goldie_
(887/2273)
Tudod, miért írtam álnéven. Mert a kiadónak az volt a véleménye, - egyébként sajnos logikusan, - hogy Magyarországon külföldi, angolszász hangzású névvel "jobban eladható" egy magyar szerzõ, mintha a saját nevén publikálna. (Leslie L. Lawrence, Vavyan Fable, vagy a két háború között P.Howard.)
Ez egy régi hagyomány, régi beidegzõdés, az ember meg, ha szeretne megjelenni, akkor kompromisszumokat köt.
Egyébként a Braxton Smith név szerintem nem rossz.
A bérmunkáról meg annyit, hogy egyrészt szeretem magam csinálni ezeket a dolgokat, másrészt vannak rossz tapasztalataim.
Annak idején még írógéppel írtam, és nagy borítékokban küldtem el a novelláimat a kiadónak, ahol valaki begépelte a számítógépbe, és úgy küldték a nyomdába. (Ha jól tudom, nagyjából így zajlott a folyamat.)
Na most, nem is egyszer elõfordult, hogy elképesztõ melléütésekkel, sajtóhibákkal jelent meg a novella, amitõl szabályosan hülyét kaptam, hiszen amellett, hogy örültem, hogy végre-valahára kiadták az írásomat, viszont az már így marad, soha nem lehet kijavítani.

Egy jellemzõ, megmosolyogtató hibát említek, amire emlékszem. Kb ez volt a mondat:
- Ezt a hatalmas ûrhajót senki sem lesz képes megállítani!
Ezzel szemben mi jelent meg?
- Ezt a hatalmas ûrhajót senki sem lesz képes megállapítani!

Ekkor majdnem dobtam egy hátast, és azt mondtam, hogy kész, feladom, ilyen nincs!
Persze aztán továbbra is küldtem anyagot, és mindig imádkoztam, hogy több ilyen hiba ne forduljon elõ.
Könyv és film, meg videokritikákat is írtam még, de azok kisebb, egy-két számot megért újságokban, kiadványokban jelentek meg.
_goldie_ 2012 okt. 01. - 20:29:05
(886/2273)
végignéztem az új RTL2 programját
nem gyõzött meg magának..egy nézõvel kevesebb!
_goldie_ 2012 okt. 01. - 20:27:23
(885/2273)
nagyon szerettem Merle könyveit én is gyerekfejjel olvastam õket
szintén nem emlékszem már rá -rég volt
"ellent tudj állni a kísértésnek" add ki bérmunkába!
megérzés..tudtam h álnéven írtad :D
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 17:10:00
(884/2273)
Én annak idején, évtizedekkel ezelõtt, még gyerekfejjel a könyvet is olvastam. Nem nagyon emlékszem már rá, csak azt tudom, hogy nagyon tetszett, és az alapötlet is megvan, hogy delfinekre szerelt bombákkal hajókat akarnak felrobbantani.
Ezen a blogos dolgon még gondolkozom. Vannak a számítógépezésben jártas barátaim, majd valakitõl tanácsot kérek.
De egy könyvben meglévõ szöveg begépelése valóban embert próbáló feladat, többek között, hogy nem tévessz, meg hogy ellent tudj állni a kísértésnek, hogy ma már jobban is meg tudnál írni valamit, és hogy akkor ragaszkodj-e az eredeti szöveghez, vagy inkább írd meg a mai, jobb változatot.
Úgyhogy ez nem könnyû, fizikailag és szellemileg is igénybe veszi az embert.
Ha véletlenül kedveled, vagy kedvelted annyira a scifit, hogy esetleg vannak könyveid is a mûfajból, akkor a Cherubion kiadó novellásköteteit tudom neked ajánlani, amelyek kb. tíz évvel ezelõtt jelentek meg, és Braxton Smith néven írtam beléjük novellákat, kisregényeket.
_goldie_ 2012 okt. 01. - 16:41:06
(883/2273)
blogozásban sajnos nem tudok segíteni
jó ötlet h a munkáidat olvashatóvá tedd és megörökítsd az utókor számára :)

visszatérve még a delfinekre..
Robert Merle regénye alapján A delfin napja -betanítják a delfineket (a hajókra delfinekkel tették rá az aknákat)
http://www.youtube.com/watch?v=xsd7INNDNno
http://www.port.hu/a_delfin_napja_the_day_of_the_dolphin/pls/fi/films.film_page?i_film_id=37429
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 16:32:18
(882/2273)
A novelláimat sajnos nem töltöttem fel, mert ezek jó néhány éve novelláskötetekben, meg idõszaki, egy-két számot megért folyóiratokban jelentek meg nyomtatásban, és miután a nagy részük elég hosszú, az egy komoly meló, hogy egyenként begépeljem, és feltegyem õket a netre.
De lehet, hogy egyszer nekidurálom magam, mert elég hiú ember vagyok, és érdekelne a véleményetek.
Egy-két jó ötlet van köztük szerintem.
A hajnalig való fent levésnek pedig az van a hátterében, hogy tizenöt évig az éjszakában dolgoztam, és hozzászoktam a éjszakázáshoz. Úgynevezett éjszakai bagoly vagyok.
Meg azt is bevallom, hogy nem is nagyon tudom, hogyan kell önálló blogot készíteni, és arra hogyan kell feltenni dolgokat. Ebben - is - még nagyon kezdõ vagyok.
_goldie_ 2012 okt. 01. - 14:40:56
(881/2273)
"szoktam írogatni" szóval ezért vagy fenn hajnalig?
nosza lássunk abból a novellákból szívesen elolvasnám
feltöltötted vhová..blog vagy hasonló? :)
_goldie_ 2012 okt. 01. - 14:37:40
(880/2273)
és ki kapcsolja be a chipet?
vagy nincs szünet..állandóan be van élesítve?
mert akkor egyszerre esznek és pisilnek..a többirõl már nem is beszélek xD
vagyis robotizálva lesznek..robo-cop :D
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 14:00:17
(879/2273)
És ahhoz mit szóltok, - néha scifi novellákat is szoktam írogatni, ezért minden õrültség az eszembe jut, - hogy mi lenne akkor, ha ilyen chipeket mondjuk állatok agyába ültetnének be, és tennék õket értelmessé?
Beszélgetni tudnál a kutyáddal, vagy a cicáddal, - gondolatátvitellel persze, mert az õ merev arcberendezésük a beszédre alkalmatlan, - vagy ami borzasztóbb, bizonyos állatokat rögtön a hadsereg használna fel, és mondjuk olyan feladatokat hajtatnának végre velük, mint valami szuper elit katonákkal, amelyek egy ember számára életveszélyesek lennének.
Mondjuk dzsungelharcra egy gorillákból álló gerillát vetnének be. (Már megint kezdem...)
Vagy elsüllyedt hajóroncsok felkutatásánál nem kellene búvárokat alkalmazni, hanem delfineket küldenének le, akik körülnéznének, beúsznának mindenhová, és feljõve a felszínre, "jelentést tennének" a megbízóiknak, vagy még inkább, a homlokukba beépített kis kamerák segítségével rögtön közvetítenék is, hogy mi van odalent.
De olyan is lehetne, hogy egy kisméretû mérgeskígyót a távolból küldött utasításokkal odavezetnének egy fontos emberhez, aki mondjuk éjszaka egy hotelszobában aludna, - odakint vigyáznának a testõrök, persze teljesen feleslegesen, - és a szellõzõnyíláson keresztül a kígyó becsusszanna a szobába, megmarná a fontos embert, és azután ahogy jött, ugyanolyan nesztelenül, észrevétlenül eltûnne a szobából.
És még számtalan lehetõség lenne, ha ez valóban megvalósulna.
Akár összedõlt épületekbe is be lehetne küldeni szelíd kígyókat, hogy a romok alatt fekvõ, és még életben lévõ embereket felkutassák, és segítsenek õket megtalálni.

Szerintem filmforgatókönyveket kéne írnom, persze ahhoz az kellene, hogy belém is ültessenek egy ilyen chipet, lehet, hogy akkor értelmesebbé válnék...(hihi!)
_goldie_ 2012 okt. 01. - 13:12:36
(878/2273)
jah a két legfontosabb a lét- és a fajfenntartás xD
tudom h te írtad :D
"kisütik az agysejtjeit aztán szebb jövõt"
de ki az a marha aki berakat egy ilyen chipet?

mi mindenre is jó a számítógép?
cybermotorozás..légdeszkázás :D
és a poén mindig a végén van :D
http://www.youtube.com/watch?v=zSmOvYzSeaQ
_goldie_ 2012 okt. 01. - 12:44:36
(877/2273)
"megnyílik az aranykapu"? te álmodban is írsz? :D
04:26-kor eljött az alvás ideje :D

de Vonának nem csak hízelgett a nõci..ott valóságos célba érés esete állt fenn xD
bocs de olyan hosszan írsz h képtelen vagyok egyszerre elolvasni :))
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 12:37:25
(876/2273)
Az agyba ültetett chip szerintem az emberiség halála lenne, szó szerint is, meg átvitt értelemben is.

Ha jobban belegondolunk, teljesen megváltozna az életünk, ha többé nem lennének titkaink egymás elõtt, akár még jó értelemben sem, nem tudnál venni a kedvesednek egy ajándékot, mert nem lenne meglepetés, azonnal tudná, hogy mire készülsz a gyertyafényes vacsorával, de ugyanígy számtalan más élethelyzetben is egyértelmû lenne minden.
Csak éppen, ami eszembe jut.
A rendõrségi kihallgatások feleslegessé válnának, hiszen a nyomozó azonnal látná, vagy tudná, hogy az eléje vezetett gyanúsított mit akar eltitkolni elõle, és hogy õ-e a gyilkos, vagy sem.
De egy üzleti tárgyalás sem zajlódhatna többé úgy, mint eddig, hiszen az asztalnál ülõk mindegyike tudná a többiekrõl, hogy mit gondolnak, milyen trükköket akarnak bedobni, milyen anyagi eszközeik vannak, milyen tárgyalási stratégia mentén akarnak megállapodni.
A szerelmeseknél még tragikusabb lenne a helyzet, hiszen egy lánynak szép szavakkal udvarló fiúnál a gondolataiba nézve, egyértelmû lenne a lány számára, hogy a fiú valójában csak ágyba akarja õt vinni, stb. (Mondjuk ezt eddig is lehetett tudni, ehhez nem kellett semmiféle agyba ültetett chip...)
Úgyhogy ez a dolog teljes katasztrófához vezetne, egyszerûen élhetetlenné tenné az életünket, a mindennapjainkat.
Szerintem még belegondolni is borzasztó...
_goldie_ 2012 okt. 01. - 12:17:13
(875/2273)
én is jártam már így..a feldobott labdát lecsaptam -erre engem csaptak le.. :D
van ez így..emberek vagyunk -így esendõek vagyunk
nem vagyunk mindig olyan passzban h viccesen elüssük a poénokat :)

de ha igaz lesz ez az agyba beültetett chip
akkor egymásra tudunk majd hangolódni..és nem lesznek félreértések
a kérdés az h jó-e egy hangon pendülni mindenkivel
amikor vitatkozni is lehet :D
_goldie_ 2012 okt. 01. - 12:11:26
(874/2273)
az idõutazás mintájára lesz gondolatutazás is? :D
belelátnánk egymás fejébe..érdekes izgalmas és veszélyes is egyben
az elõnye egyben a veszélye is..
nem csak hackelnék az agyadat hanem újra is indíthatnák :D

megszûnnének a személyes kapcsolatok
már nem beszélgetnénk egymással..csupán gondolatokat cserélnénk
idõ és pénz spórolás..elég ha vki a barátnõjére gondol -nem kell találkoznia vagy felhívnia
a gondolatok összekapcsolódásával mindent "elrendeznek"
kész..ennyi..nem kell virágot venni moziba vinni..a többirõl nem is beszélve :D
elõnye h nincsenek fertõzõbetegségek..abortusz..miegymás
ez a jövõ? robotok lennénk? ez azért eléggé elszomorító jövõ

"Johnny Mnemonic" megtaláltam :D
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=2597382&postorder=desc&result_per_page=90&highlight=2597382#2597382