Téma: Híradó este

-csengõzoli-- 2012 okt. 02. - 16:39:43
(913/2273)
Arról hallottál-e, hogy régen az egyik lottosorsolás alkalmával egy helyi tsz-tag kihúzta a 9-est és a következõt mondta:
"Hatos! Faszt! Kilences! " :D
_goldie_ 2012 okt. 02. - 16:25:22
(912/2273)
Bándy Kata gyilkosa "nyíltan elmondja, hogy miért ölte meg Bándy Katát"
szerdán 21:00-kor az újra induló Forró nyomonban http://www.rtl2.hu/musorok/forronyomon/cikkek/520271
csupa erõszak és vér folyik itt is..
adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 16:24:30
(911/2273)
A három játékgépes kaszinó, amit egy nap alatt monopolhelyzetbe hozott Baltás Viktor kormánya, egyike Andy Vajnáé.
Gratulálok.
olahmiki1959 2012 okt. 02. - 16:09:30
(910/2273)
Most attól hangos a média, hogy a kormány meg akarja szüntetni a nyerõgépeket kis hazánkban.
Erre a hírre az M3-as mellett ácsorgó lányok közül néhányat kitört a frász, ugyanis õk úgy értették, hogy a nyelõgépeket akarják kiiktatni a forgalomból...
_goldie_ 2012 okt. 02. - 15:56:41
(909/2273)
már az agyam is lebomlik ezektõl a chippektõl :D
offtopic
_goldie_ 2012 okt. 02. - 15:51:28
(908/2273)
jó ez a Hendrix..filmben hallottam már úgy rémlik :)
Hendrix nekem eddig kimaradt..
ha már filmzene -ez is jó :) http://www.youtube.com/watch?v=73cWfFEKAfE
talec 2012 okt. 02. - 14:11:04
(907/2273)
Köszi. Ha hétfõn vették a szelvényt akkor a spekulánsok, nyerészkedõk vették, ha más napokon is vettek szelvényt, akkor lehet, hogy maffiózók voltak, tisztára akarták mosni a pénzüket. Õk is vettek szelvényeket.

Számomra az a megdöbbentõ, hogy a 80-as években milliókat, 10 milliókat is fizetett a Totó, mai áron ez 100 milliós nagyságrend. És ma, a Totón, ha valaki 13+1, telitalálatot összehoz, egy 5 milliós nyeremény jónak számít, van, hogy 100 ezreket fizet a telitalálat. Persze, örülnék, ha egy ilyen "kicsi" is összejönne.

Ezt ínyenceknek szánom, a leghíresebb magyar totószelvény 1981-bõl, akkori áron 20 milliót ért a szelvényen a telitalálat. 4 magyar meccset "megvett" az illetõ, Totókirály, Molnár Tibor, a többit komoly tõkével 3 esélyre vette, a szelvény:

Kaposvár-Olajbányász, Várpalota-Sopron, Komló-Sabaria, Budafok-Kecskemét, Szeged Dózsa-Dorog, B.gyarmat-MÁV Elõre, Miskolc-Szarvas, Gyöngyös-Debreceni USE, Foggia-Verona, Cavese-Sambenedettese, Pisa-Varese, Sampdoria-Lazio, Spal-Pistoiese, +1 Brescia-Perugia.

Nem jött össze neki, mert az egyik bunda meccsen ahol mindkét félbõl többen, és a bíró is benne volt, kihagytak a végén egy 11-est. A csávó bebukott, meg ment a börtönbe.
_goldie_ 2012 okt. 02. - 13:57:17
(906/2273)
offtopic
_goldie_ 2012 okt. 02. - 13:56:45
(905/2273)
ne tolongjunk úgy kérem..
olahmiki1959 2012 okt. 02. - 13:29:42
(904/2273)
"de segítség nélkül is el tudom dönteni mikor és kit engedek átbújni az "aranykapumon"

Lécci, lécci!
olahmiki1959 2012 okt. 02. - 13:27:32
(903/2273)
"Ez egy legenda a sok közül ami a Totót övezi."

Ez nem legenda, saját szememmel láttam. Néhány évtizede, még gyerekként, anyámék leküldtek a lottózóba, hogy néhány szelvényt töltsek ki, és dobjam be, és ott láttam hogy valaki megvette a másiktól a nyertes totószelvényt. A vezetõ szólt is nekik az üvegablak mögül, hogy "uraim, kérem, ne itt intézzék az üzleti ügyeiket", aztán ki is mentek valahová.
Ennyire emlékszem.
_goldie_ 2012 okt. 02. - 13:26:19
(902/2273)
khm..nem világos mit értesz szójátékon :)
de segítség nélkül is el tudom dönteni mikor és kit engedek átbújni az "aranykapumon"
ha érted xD
a sok szövegelésre visszatérve..nem bírom a hosszú szövegeket -estére a szemem jojózik
az idõm véges és már az agyam is..! csak bizonyos számú szótagot képes befogadni :DD
Republiknak jó zenéje van http://www.youtube.com/watch?v=pb61krYpZAo
az alvásról..nincs gyors megoldás csak fokozatosan lehet "átszokni"
Vona..no comment..illetve mindketten párban vannak vagyis
el kellene/kellett dönteniük h "mondd te kit választanál"
_goldie_ 2012 okt. 02. - 13:14:01
(901/2273)
álnéven írt/ír a legtöbb író..nekem is Lawrence és Fable ugrott be
azt mondtad nehéz kibírni h ne írd át
ezért javasoltam a bérmunkát/gép(be)írót
melléütés/félreolvasás van sajnos mindenütt
de a nyomtatást már nem lehet kijavítani
_goldie_ 2012 okt. 02. - 13:08:55
(900/2273)
csöndben vagy..hol vagy? :)
talec 2012 okt. 02. - 12:42:01
(899/2273)
1947. okt. 17-én indult el a Totó. Most lesz 65 éves. Nyugdíjba megy? Nem hinném, bár, mára csökkent a játékkedv, kevés ember Totózik manapság. Így én is bosszankodom, mert keveset fizetnek az alcsonyabb nyerõosztályok, ha el is találom. Totalizatõr játék, a befizetések alapján jelölik ki a nyereményre fordított keretet.

Pár évtizede, még megvették a szelvényeket. Ismerõs mondta, régebbi motoros a szakmában. Hétfõ reggelenként, arcok megjelentek a totózókban és bizonyos összegekért átvették, megvették valakitõl a nyertes szelvényeket. Kínáltak a 10-es, 11-es, 12-es szelvényekért helyben valamennyit. Mert nem tudta még a játékos, hogy mennyi lesz a nyereménye, ezért gyakran elfogadta a pénzt. Azt hitte, hogy így többet kap, mintha az államtól venné fel.

Ez egy legenda a sok közül ami a Totót övezi.
-csengõzoli-- 2012 okt. 02. - 12:34:33
(898/2273)
Nyomon követed mi zajlik a számunkra példaként állított országokban a hazainál sokkal kisebb megszorítások miatt?
Tömegek vonulnak az utcán Franciaországban, Spanyolországban, Görögországban?
Úgy látszik nekik elfelejtett szólni Gyurcsány,hogy a politika nem az utcára való.
http://index.hu/kulfold/2012/09/30/tizezrek_tuntettek_a_megszoritasok_ellen_parizsban/
Ja és nekik kb annyira megy ez a dolog a zsebükre,hogy lehet idén 2hét helyett csak 10 napra mennek majd a Kanári szigetekre, esetleg Kuba helyett be kell érniük Görögországgal.
A Görögöknél náci csoportok szétverték több külföldi árus bódéját stb.
Érdekes,hogy mégis mi vagyunk Európában a legnagyobb nácik...
Jön még pár meglepetés,mikor a nyugati országok elkezdik majd félteni a munkahelyeiket.
Akkor majd kiderül mennyire nagy demokraták õk :)
Ja, nemrég olvastam,hogy pl Spanyolországban 25% körül van a munkanélküliek aránya, sõt a fiatalabb 18-30-as korosztályban még ennél is sokkal magasabb, közel 50% !
Bocsánat, õket az IMF meg a befektetõk miért nem minõsítik le?
Nem hallom,hogy a Spanyol kormány leváltását kérnék ordibálva az Eu Parlamentben.
MI lehet ezekkel az igen korrekt országokkal?
A "testvéreikkel" másképp bánnak?
Vagy mégsem? :
http://index.hu/kulfold/2012/10/01/a_francia_elnok_olethette_meg_kadhafit/
talec 2012 okt. 02. - 12:08:13
(897/2273)
"Betiltották a nyerõgépeket"

Ez a mai hír? Oka? Az jól jár majd akinek lesz kaszinója, ez a cél, hogy csak az keressen ebbõl, ezzel, aki egy-egy kaszinót is tud mellé felmutatni. Nagymenõk.

Engem ez a része hidegen hagy, mert nincs játékgép üzemeltetõ ismerõsöm, olyan buta sem voltam soha, hogy beledobjam az "életemet" a gépbe. Sajnálom azokat akik ilyenek voltak, láttam olyat, havi fizetések mentek el. Van akinek a háza is. Az a legveszélyesebb forma a szerencsjátékban: a gép.

A kormány megvédi az embereket ezzel? Nem-nem, aki akar, bemegy a kaszinóba is.

Hogy értsétek, hogy mekkora biznisz ez.
1. Nincs bajom az illetõvel nem azért írom csak a realitás miatt. Az egyik magyar fociklub tulajának volt állítólag 1400-1500 játékgépe az éjszakában, és hozott annyit, hogy ilyen magas szintre elért valaki anyagilag. Pár éve egy pesti bisztróban hallottam ezt, kb. ennyire hiteles a forrás. Nem mondom meg, hogy ki az illetõ, de építenek arrafelé új stadiont.

2. Stadler Józsefet bûnözõnek tartom, de azért tiszteltem, hogy a puszta közepén felhúzott egy stadiont, magánvagyonból. Ma nincs ilyen, talán a Gyõr, Kispest. A többi sok ezer áfa- és adócsaló csak szimplán ellopta pénzt. Stadler jó példa, félnek a befektetõk szerintem, ha beszáll a sportba, megnézik a múltját. Õszinte vagyok: a magyar gazdagok 90%-a szerintem az elsõ milliókat, cégeket vagy a politikától kapta rendszerváltáskor ajándékba (privatizáció, hasonlók) vagy "szerezte" valamibõl. És ezért kerülik a sporttámogatást. Ez az én elméletem, lehet nem is szereti 1 gazdag sem a sportokat, vagy csak kevés.
talec 2012 okt. 02. - 11:49:36
(896/2273)
Én már írtam dolgokat a Olimpia alatt, hogy mekkora nagy üzlet a sportfogadás. Azt régóta hallom, hogy vannak a külföldiek (BWIN és hasonlók), de nem fizetnek itthon adót.
És ez zavarja a magyar államot.

Nekem nincs gondom az Szrt-vel sem, van olyan játékuk amit õk adnak és én is igénybe veszem. Játékgépes nem vagyok. Inkább 1-1 sorsjegy, vagy Totó, Tippmix. Viszont tegyünk hozzá valamit: a külföldi cégnél nincs olyan, hogy magyar meccsre 5-ös kötésben lehet fogadni csak. Értetlenkedõknek! 1 magyar meccsre nem lehet fogadni.

Az állami cég azt mondja, fél a bundától, ezért 97-98 óta amióta van Tippmix, azóta a magyar meccseket csak kötésben lehet játszani. (Totóban nincsenek magyar meccsek, talán Molnár Tibor és a bundabotrány óta. Ezt el tudom fogadni, bár külföldön sem ismeretlen a bunda.). Régebben még a külföldieket is kötésben lehetett játszani, aztán vagy 2 éve látta az Szrt., hogy ez nem olyan vesrenyképes manapság.

De így a játékosnak nagyon kicsi a az esélye, hogy nyerjen, ha kötésben lehet játszani. Az állam nyer többet. Amúgy is, de így mégtöbbet. Ezért sokan a külföldi cégeket választják. Ha majd nagy leszek, nyitok a William HIll-nél egy számlát. Mert nekik történelmük van legalább, mert nagyos sok új fogadóiroda van a világban, kicsit nekem furcsa is, ennyire megéri. A magyar Totónak is hagyománya van, írtam már róla, kedvelem. Azért jött létre, hogy 1948-as olimpiai felkészülést fedezze az ebbõl befolyt összeg. Azóta tart.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 10:16:42
(895/2273)
Ami a választásokat illeti: azt gondolom, ha a mérsékelt jobboldalt nem sikerül megszólítani és a Fidesz-Jobbikkal szemben egyetlen demokratikus tömörülést létrehozni (akár csak az alkotmány, a választási rendszer és a súlyavesztett kontrollintézmények helyreállítása erejéig), akkor nem lesz meg a 2/3, és akkor minden más megoldás (Fidesz-henger, Fidesz-Jobbik koalíció, kis többségû demokratikus gyõzelem) káros lehet az ország jövõje szempontjából.
Ezt nem nehéz belátni, oldaltól függetlenül - máshogy tenni-kommunikálni viszont pont ezért hiteltelen.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 10:08:44
(894/2273)
Mire a nagy sietség játékgépügyben?
Dunno. Nem tudom, talán újabb gumicsontot keresnek, hogy legyen vita, ami miatt nem lehet megállapodni az IMF-fel. Talán az onlinet akarják agyonadóztatni, hogy a monopolhelyzetbe hozott offline Szerencsejáték RT-nek további forgalmat generáljanak.
De nem tudom, mivégre az SOS piacromboló lépés. Két és fél év alatt megindokoltak bármit is hihetõen? Erõ, fölény.