Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 okt. 01. - 11:54:02
(873/2273)
"ejej Miki
a féltékenység beszél belõled? :D"

Nem, a törkölypálinka - mondanám, ha poénkodni akarnék.
De most nem akarok, amellett meg ráadásul, - és most szégyellem el magam igazán, mert erre aztán nincs mentség, - antialkoholista vagyok. A mai világban ezzel el is vágtam magam mindenki elõtt, tisztában vagyok vele.

Egyébként meg gondolkodom azon, hogy intellektuális humorból, ironikus világlátásból, finom csipkelõdésbõl, froclizásból, szarkazmusból, poénkodásból, derûbõl tartanom kéne néha egy kis továbbképzést, mert ezen a téren mintha szerényebb adottságokkal rendelkeznének a tisztelt fórumozók...
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 11:43:27
(872/2273)
Joccer, ne hülyéskedj, ez csak vicc volt! Nehogy már komolyan vedd egy percig is!
Az a baj, hogy a kínálkozó lehetõségeket nem tudom kihagyni, ha olvasok valamit, azonnal mindenrõl valami szóvicc, vagy valami marháskodás jut eszembe, amibõl poént lehet csinálni, csak néha pofára esek, mert nem mindenki érti ezeket. Úgyhogy bocsi.
_goldie_ 2012 okt. 01. - 11:39:24
(871/2273)
ejej Miki
a féltékenység beszél belõled? :D
adamnagysweetmovie 2012 okt. 01. - 11:05:16
(870/2273)
Budai "Dinynekartell" Gyuszi nem számoltatja el a földpályázatokon nyertes sógorkomáját, mert nem õ, hanem a cégei nyertek 700 hektárt a földpályázatokon.
Jogilag szerinte rendben van a dolog, ügy lezárva (?)
adamnagysweetmovie 2012 okt. 01. - 10:35:59
(869/2273)
KDNP mit szól a tûzugró miniszterelnökéhez?
Vagy ráhagyja, mint a baltásbizniszt?
adamnagysweetmovie 2012 okt. 01. - 10:34:48
(868/2273)
Orbán végképp elkoppányosodott.
Turulba költözött, csak el ne szálljon (még jobban).
adamnagysweetmovie 2012 okt. 01. - 08:43:25 Előzmény vondermonarchie
(867/2273)
J: Ez olyan, mint egy 33as jelentés....
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 01. - 04:26:53
(866/2273)
Errõl pár dolog még eszembe jutott:
1. a dicséret általában konkrét, a hízelgés viszont általánosan elkent. "Imádom a luxus testedet" - ezt Vona Gábornak írta egy nõci. Azon túl, hogy nagyon röhejes, látható belõle a hízelgés általánosságba fulladó határozatlansága.
2. a hízelgésnek is, mint sok másféle manipulációs technikának a célja a bizalom felkeltése, és azon keresztül valamiféle nyomásgyakorlás. Végsõ soron a másik ember döntései fölötti hatalom megszerzése. A hízelgés kapcsán erre egy általános példa, amit nem árt megjegyezni, fõleg nõknek - ha bárki is hízeleg nekem, az engem SEMMIRE sem kötelez õfelé. Ez az õ véleménye rólam, örülhetek neki és megköszönhetem, de cserébe semmit sem vagyok köteles tenni "ellenszolgáltatásul". Ugyanígy, ha valaki lehord, kigúnyol, fenyeget, büntet, erõszakoskodik velem stb - az õ viselkedése akkor sem kötelez engem semmire. Ez mind a másik ember viselkedése, az õ reakciója, az õ problémája és nem az enyém. Engem a másiktól érkezõ semmiféle impulzus nem kötelez semmire. Nem vagyok köteles elhagyni azt az utat, amin járok, nem kell feladnom azt a célt, amit magam elé kitûztem, nem kell megtagadnom azokat az elveket, értékeket, amiket fontosnak tartok stb - a másik ember semmiféle manipulációjának, nyomásgyakorlásának a hatására sem.
3. Most konkrétan arról, hogy mit gondolok ezeknek a "leleplezõ" videók készítõinek a szándékáról. Vajon mi lehet a céljuk? Mondjuk - abszolút jó szándékúak. Oké, de akkor honnan az ördögbõl veszik ezt a sok sötét titkot? Átlagember hozzájuthat ilyesmihez? Nem, nem juthat hozzá. És eszébe sem jut, hogy ilyesmiket keressen. Majd leírok rá egy konkrét példát, hogy mennyire nem jut eszébe ez senkinek sem magától.
Úgyhogy én nem csodálom, ha azt mondják – a leleplezõk, legalábbis igen nagy részük, saját maguk is a sötét oldal játékosai. De ha így van, akkor vajon mi a céljuk a leleplezéssel? Minek mondják el? Mire jó ez az õszinteség?
Tegyük fel a következõ helyzetet: be akarok vágódni nálad, azt szeretném, hogy a bizalmadba fogadj. A pozitív tulajdonságaimról nem tudlak meggyõzni (mert azok nem meggyõzõek); de tudom, hogy utálod a Faragót. Ezért hát odamegyek hozzád, és valami jó szaftos pletykát mesélek a Faragóról. Mivel utálod a Faragót, azonnal el is hiszed. Tegyük fel, hogy tényleg igazat is mondtam róla. Vajon mi történik ezek után? Rögvest a haverodnak érzel, hiszen az ellenségem ellensége a barátom. Vagy egy hasonló szitu, fordítva (ez csak elképzelés, ne vedd magadra, csak szemléltetés): tegyük fel, hogy be szeretnéd cserkészni goldie-t. Szeretnél minél elõbb célhoz érni, és pont tudod, hogy goldie kissé megorrolt rám. Ha engem valami orbitális módon leégetsz és megszégyenítesz, akkor máris több eséllyel remélheted, hogy "megnyílik az aranykapu". Ezt az utat követik a politikusok is, amikor úgy szerzik meg a választók bizalmát, hogy minél több negatív, rossz dolgot összeszednek az ellenfeleikrõl. A negatív kampány igen hatásos tud lenni, azzal ugyanúgy meg lehet nyerni egy másik ember bizalmát, mint pozitív kisugárzással – és, tegyük hozzá: sokkal könnyebb így célhoz érni. Az elsõ példát erre természetesen a kígyó mutatta a Paradicsom kertjében, amikor az emberpár bizalmát azzal keltette fel, hogy azt mondta: Isten tényleg azt mondta nektek, hogy a kert egy fájáról se egyetek? Ugyan már, nem komoly a fenyegetõzése, csak féltékeny az öreg, nem akarja, hogy ugyanolyanok legyetek, mint õ, ezért elzárja elõletek a tudást. Nos, ezzel a "negatív kampánnyal" a kígyó azonnal elnyerte az emberek bizalmát.
És vajon ezek az "összeesküvõ" emberek miért akarnák elnyerni a bizalmamat? Hát ezt természetesen nem tudom. De nekem úgy tûnik, mostanában nagy csapatgyûjtés folyik, óriási szervezkedés, így vagy úgy, de minél több embert igyekeznek megszólítani és beszervezni. Ébresztõ, ébresztõ, ébresztõ, emberek, fogjunk össze, együtt sikerülhet! De mégis micsoda? Mi sikerülhet együtt?
Tudod, mit olvastam a Biblia végén? Hogy az ördögöt ezer évre börtönbe vetik. És amikor letelik az ezer esztendõ, kijön a börtönbõl, és elmegy, és elhiteti az embereket, és velük együtt megostromolja a szentek táborát. De miért VELÜK EGYÜTT? Az ördögnek miért van szüksége arra, hogy elhitesse, a maga oldalára állítsa az embereket? EGYEDÜL NEM MEGY? Egyedül nem képes semmire? És nem csupán akkor fogja ezt csinálni – mindig ezt csinálta. A Gonosz nagy csapatgyûjtõ. Neki mindig óriási tömeg kell, akikre rátámaszkodik, akiket maga alá rendel, akiknek az energiájából táplálkozik, akiket kiszipolyoz. Imádja a tömegmozgalmakat, minél többen vannak, annál jobb. Hogy miért ilyen, arról késõbb. Mindenestre, hogy megnyerje a bizalmat, pozitív kampánnyal nem állhat elõ, hiszen nincsenek pozitív tulajdonságai, amik alapján megbízható lenne. Így hát negatív kampánnyal próbálkozik. Tudja, kit nem szívelsz, és azt a személyt mélységesen bemártja elõtted. Ebben szakértõ, hiszen õ a Vádló. Ennek a gesztusnak ugyanaz a célja, mint a hízelgésnek – hogy ha megnyerte a bizalmadat, akkor alárendeld magad neki, és azt csináld, amit õ akar. Eleinte persze fel sem fog tûnni, hogy ezzel valami nem stimmel – késõbb meg már nem lehet tõle megszabadulni. (Hogy ezek a mozgalmak konkrétan mire akarnak kifutni, azt nem tudom. Mindenesetre nem szabad egy földöntúli intelligenciát lebecsülni).
De vajon miért van szüksége a Gonosznak az emberek támogatására? Miért nem egyedül csinálja azt, amit csinál? Azért nem egyedül, mert õ A FÜGGÕSÉG. Isten pedig az autonómia. Bármi, ami a függõség irányába hajt, bármilyen függõség kapu a gonosz felé; és bármi, ami autonómmá tesz, Isten felé közelít. "Természetesen" ez pont fordítva van beállítva... éppen ezért nem jó az autonómiát keresni Isten helyett, mert egyelõre azt sem tudjuk, mit jelent valójában az autonómia...
Na jó, de ezekben a videókban tényleg tök jó, izgalmas és igaz dolgokról esik szó! Ugyan miért ne fogadja el, miért ne nézze ezt valaki? Szerintem semmi baj nincs ezeknek a videóknak a megnézésével, én is jó párat megnéztem (talán az összes PPP videót láttam). Persze nem árt némi távolságtartás, és egy kis kritikai érzék, tehát nem mindent kell készpénznek venni belõlük; bár ugye itt a következõ nehézség, hogy az információ általában is nagyon nehezen leellenõrizhetõ, egy ilyen összeesküvéses videó igazságtartalma pedig még nehezebben mérhetõ, mint egy "szimpla" állításé.
De ami a lényeges volna, az talán nem is annyira az ellenõrzés (amire ugyebár nem sok lehetõség van) – inkább az a hozzáállás, hogy a kapott információ engem NEM KÖTELEZ SEMMIRE. Hallottam, láttam, oké, és ennyi. Köszi, hogy elmondtad, bemutattad, a te dolgod, hogy miért tetted, de ettõl én még nem fogok csatlakozni semmiféle felhívásodhoz, és nem fogok megcsinálni semmit, amire biztatsz.
4. Leírok egy saját példát, hogy nagyjából mire gondoltam a fentiekben. Tíz évig jártam egy gyülekezetbe; a vezetõje végig ellenszenves volt, ki nem állhattam. Pökhendinek és erõszakosan nyomulónak láttam, aki eltapos másokat és vezérkedik. A vezetõ iránti ellenszenvemen kívül azt sem értettem, hogy miért ilyen rettenetesen nehéz és nyomasztó kereszténynek lenni... de hát úgy gondoltam, bennem van a hiba, jobban kell igyekeznem (minden ellenérzésem ellenére is kötelességem kedvelni a gyüli vezetõjét). Tíz év alatt jutottam el oda, hogy na, most már kezdek hasonlítani egy "normál" keresztényre, és a vezetõt pedig kezdem megkedvelni (ez volt részemrõl a "Szerette a Nagy Testvért" végszó...) - mivel mire ez bekövetkezett, egyszerûen kirepültem a gyülibõl. Semmit sem értettem abból, ami történik velem. Még jó sok idõ eltelt; és miután megnéztem az Üzenet c. filmet és elgondolkoztam azon a sok újdonságon, amirõl szó volt benne, rá kellett jönnöm, hogy a gyülim vezetõje egy szabadkõmûves fickó volt. Szóval én egy szabadkõmûvestõl tanultam a kereszténységet... hát ez elég érdekes egy érzés volt…. ráadásul arra is rá kellett jönnöm, hogy nem csupán õ masiniszta, hanem a keresztény egyház zsúfolásig tele van hasonló alakokkal. És ezt a keresztények NEM VESZIK ÉSZRE. Én erre semmiféle saját forrásból nem lettem volna képes rájönni, csupán a PPP videók segítségével. Azért írtam, hogy ezekrõl a rafinált dolgokról egy átlagember NEM TUDHAT, csak ha maga is be van avatva. És ebbõl még egyéb tanulságokat is le lehet vonni:
- tök nyugodtan ott lehettem, semmiféle veszély nem fenyegetett, és nem az ELLENÁLLÁST és lázadást kellett megtanulnom kerek tíz évig, hanem az ELFOGADÁST. Tíz év után barátságban váltunk el.
- rengeteg jó dolgot tanultam ott, hiszen ahhoz segített, hogy megismerjem Istent. Teljesen mindegy, hogy õ esetleg eltorzítva adta át a dolgokat, az rajtam múlt, hogy belém pontosan mi és hogyan épült be.
- azok a dolgok, amikre megtanított, engem NEM KÖTELEZTEK arra, hogy BÁRMIBEN egyetértsek vele és bármiben kövessem, bármiben a rendelkezésére vagy szolgálatára álljak. Az információkat, tanításokat köszönöm és kész; az õ dolga, hogy ezeket nekem el akarta mondani; és az én dolgom, hogy ezekkel mit kezdek. Nem tartozunk egymásnak semmivel (csak szeretettel).
- mondanom sem kell, hogy sajnos sokan követték a masiniszták közé, vagy legalábbis valamiféle furcsa irányba indultak el... sajnos. Rá kellett döbbennem egy egyszerû alapelvre, ami roppant hatásosan mûködik: HA VALAMIT NEM TUDSZ MEGAKADÁLYOZNI, ANNAK ÁLLJ AZ ÉLÉRE. Rengeteg jó törekvést nem lehet megakadályozni – és rengeteg jó törekvés fordul ki magából, torzul el és lesz önmaga szörnyûséges torzképe a vezetõi jóvoltából. Például a kereszténység jelen pillanatban szinte egyáltalán nem tükrözi Istent. Az egyház aligha az Isten egyháza; inkább rablók barlangja...
5. És végül: ha mondjuk te, ezen videók hatására elhatározod, hogy a sötétség, a gonoszság ellen küzdesz – már be is álltál a Sötét Nagyúr seregébe. A sötétség, a gonoszság ellen nem lehet küzdeni. Mert fogalmad sincs, mi ellen küzdesz. Õ ismer téged, de te nem ismered õt. Nem tudod kicselezni. Pozitív változást csak attól remélhetsz, ha elkezded keresni Istent, és rá hagyod, hogy megvédjen és küzdjön érted. Önerõbõl, valamiféle "sufnituninggal" ez sajnos nem sikerülhet.
És elnézést, ha túl sokat írtam róla, de végül is engem is, téged is érdekelne ezek a konteós videók. végére még egy kis gondolat: vajon milyen "ellenségrõl" rántják le a leplet ezek a videók? Mármint kit céloznak meg, kit-mit nevesítenek meg? Most konkrétan a PPP videóira gondolok. Hát elsõsorban azokat célozzák, akiknek óriási hatalma, rengeteg pénze, nagy érdekérvényesítõ képessége van; politikusokat, pénzembereket, sztárokat; akár név szerint, akár csak homályosan célozgatva rájuk, mint egy csoportra. Ezt finoman egyesítik egy kis környezetvédelemmel, egy kis antiszemitizmussal, egy kis antiklerikalizmussal, egy kis vallásossággal stb...végül mindezt nyakon öntik jó zenékkel, profi, stílusos látványvilággal - ha jól belegondolok, ezzel igyekeznek a lehetõ legtöbb embert megszólítani, hiszen mindenki talál magának a videókban csipegetnivalót, nagyon sok ember érezheti úgy, hogy pont neki szól az egész. Az biztos, hogy én is, te is célközönséggé váltunk - és szerintem nem is lesz a kárunkra.... mármint szerintem egészen biztosan sokat profitálunk a videókból. Csak ne gondold azt magadban bohón, hogy attól, hogy ezeket megnézted, olyan kiváltságos helyzetbe jutottál, olyan elrejtett titkokról hullt le számodra a lepel, amikrõl az emberek nagy része nem tud, és ez a tudásod felébük emel. Szerintem ez is reális csapda tud lenni.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 01. - 01:30:20
(865/2273)
Például ez a srác falusi turizmusból igyekezett megélni. Ha belepörgetsz a cikkhez mellékelt képekbe, ott lehet látni egy svájci turistacsoportot, nagyi süti a pogácsát... elvoltak. Ugyanebben a faluban pont most sürgõsen eladó még két másik turistákat fogadó szállás. Pár napja egy nagyon helyes kis vendéglátó tanyát láttam, tíz éve bevezetett szálláshelyként mûködik, eladó http://agyasztaltv.blog.hu/2012/09/18/elado_josag_a_hatarban Azon túl, hogy "válság van", és általában nem megy az üzlet, ez a tûzeset nekem egy másik, esetleges akadályt is eszembe juttatott (persze ez csak "agyrém"). Úgy hallottam a hírekben, hogy Pesten bizonyos rendõri körök védelmi pénzeket szedtek. Mi van, ha esetleg vidéken is elõfordul hasonló. Vagy ki tudja, miféle ellenerõk, hátráltató tényezõk vannak. Nekem mindenesetre úgy tûnik, mintha valakik minden életképes kis csírát igyekeznének elfojtani, lángba borítani, hogy az égvilágon semmi, de semmi ne mûködjön és semmi se legyen jó.
talec 2012 okt. 01. - 00:57:27
(864/2273)
1. pont: van gazda szerintem (családi gazdálkodók állatokkal) és van mezõgazdasági befektetõ. Az igazi, családi gazdálkodóból van kevés, aki reggelente trágyát lapátol. Vidéken ezért van szegénység, mert inkább befektetõbõl van sok. Nagy földek, néha kimegy arrafelé a terepjáróval, de ki sem száll az autóból. Aztám hazamegy, papírt tölt ki, pályázatot ír, támogatás, stb. Nem a szerencsétlen fogja megnyerni a pályázatokat, egyebeket, aki akkor rakja le s.aros villát. Hanem a nagymenõk.

2. pont. Falusi turizmus. Ehhez kell a közbiztonság. A 80-as években úgy nézett ki, hogy menõ lesz itthon ez. Aztán nem lett az, csak regionálisan. Vagy inkább a gyógyturizmus, Hévíz stb..
Mi is láttunk vendégül NSZK-ból érkezõ turistákat, bográcsozás, stb. Nagyon élvezték. Olyat nem eszik étteremben, mint ami egy udvaron, egy bográcsban készül.

Van tolmács ismerõsöm, mesélte, hogy Pesten az egyik menõ étteremben a turisták harcsapaprikást rendeltek, de csukával próbálták megetetni õket, a halászlében halászlékockát fedezett fel. Õ kiszúrta, de a turista azért fizet, amit adnak neki. Mi falun, meg együtt pucoltuk a halat is. De a fõzésben is részt vettek, hol a bográcsból kóstoltak fõzés közben, hol a pálinkából.

Az egészbõl nem lett semmi, leraksz falun egy ásót, kapát, egy nap múlva ellopják. Ez megy 20 éve így nem lesz falusi turizmus.
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 00:36:12
(863/2273)
"Egy 3 éves szoba-kaktusz szintjére hoznának."

Némelyik hsz-edet olvasva, az ember arra gondol, hogy ez már talán meg is történt...(hihi!)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 01. - 00:35:46 Előzmény talec
(862/2273)
Igen, ezt én is hallottam ebben a videóban: http://index.hu/video/2012/09/17/elmaradt_a_satanista_szeansz_a_parlamentnel/ - ha a földön semmmi más nem nõ, csak parlagfû, a "gazda" akkor is megkapja a területalapú támogatást (vagyis a 10 ezer holdas latifundium tulaja.)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 01. - 00:27:27 Előzmény talec
(861/2273)
Tehát, ha jól értem, az egyik téma, ami különösen érdekel, a vidékfejlesztés. Ezt jó páran találják fontosnak, és vannak is ötletek rá. Te mit gondolsz róla? Minden ötlet jó lehet.
De sajnos, sajnos, erõs az ellenszél.... ez pl. egy mai hír: http://promenad.hu/cikk/huszoneves-szekkutasi-fiatalember-ket-tanyajat-gyujtottak-fel-galeriaval-119273 - miféle ördögfajzatnak állt útjában ez a két tanya? Nem cigusoknak, az fix, ez nem az õ stílusuk. Aki csinálta, egyszerûen csak tönkre akarta vágni a fiatalembert, aki igyekezett a saját erejébõl boldogulni és teszkómentes-szabadnak lenni.
Mindenesetre kíváncsi vagyok, te mit gondolsz a vidékfejlesztésrõl.
talec 2012 okt. 01. - 00:25:05
(860/2273)
Hirado.hu - Égi Zenekar Fesztivál: Radicsra, Bartára és Bencsikre.............

http://www.hirado.hu/Hirek/2012/09/27/15/Egi_Zenekar_Fesztival_Radicsra_Bartara_es_Bencsikre_emlekeznek.aspx

Ha már a szellemek szóbakerültek ma. Ma esti híradóban hallottam errõl. Voltak jó magyar gitárosok, az tény.
talec 2012 szept. 30. - 23:58:04
(859/2273)
Hallottam valamit még, talán érdekes lehet. Az ókor, középkor óta divat, hogy "érdekes" emberkéket összegyûjtöttek a királyok. Együtt hetyegtek a királyi udvarban. Állítólag van olyan ország(ok) ma is, amelyik inkább a "boszorkányokat", látnokokat, jósokat, sámánokat gyûjti össze. Szerte a világban keresik õket, akár ezen a fórumon is, nem kevés pénzzel mászkálnak. Ezek az államok nem a technikai kutatásban hisznek, inkább a szellemiben.

Ha valaki óhatja átadom az ötletemet, vagy ezeket a mondataimat átveheti ingyen, megírhatja, csinálhat filmet belõle, én nem érek rá ilyen fa.zságokkal s.arakodni. Jelenleg szociális programomat tökéletesítem, amit ismertek majd valamelyik párttal. A vidéki szegénység felszámolását fontosabbnak tartom, mint a hókusz pókuszt.
talec 2012 szept. 30. - 23:40:32
(858/2273)
hallottam
talec 2012 szept. 30. - 23:38:01
(857/2273)
Ha én azt mondom, hogy kedd este leülök egy üveg sörrel a kezemben és megnézek egy BL-meccset, akkor jöhet chip, démon, UFO, CIA, mûhold, akkor is megnézem. Ez a szabad akarat, a lélek akarata.

Én is halottam titkos kísérletekrõl, sõt kísértetekrõl is (Angliában turizmust lehet erre építeni, itthon még Zámbo Jimmy-t nem sokan látták Csepelen éjjelente kísérteni, bár a halála furcsa nekem).

Beszéltem emberekkel már errõl, érdeklõdõk, szakértõk. Hallottam érdekességeket bõven. Volt ez az Agyhalál c. film, az is errõl szólt. Mondják, hogy az USA egyik nagy titka ez, hogy sokat, rengeteget költenek titkos dolgokra, kísérletekre. Hallottam panamai génkísérletekrõl, ott szoktak UFO-t is látni, de alaszkai HAARP-témáról olvastam.

Mi költünk valamire? A magyar állam? Figyeli a kormány az amatõr kutatókat? Dehogy, inkább a BKK-ra költ, ott is kísérleteznek, hogy Vitézy Dávid találkozik-e idegen lényekkel a metróalagútban?
_goldie_ 2012 szept. 30. - 23:10:07
(856/2273)
:DD
pedig volnának elõnyei is az állandó netkapcsolatnak..
pl. rád lehetne keresni.. :D
ez az agyi GPS elõnye :)

sõt rögtön megoszthatnánk egymással mi jár a fejünkben
így nem kellene telefonálni..sõt beszélgetni sem.. :D

"Ne a telóm legyen okos, hanem én"
ego a négyzeten :D
_goldie_ 2012 szept. 30. - 22:53:20
(855/2273)
"ha csak az evésre gondolunk, és a Google máris releváns találatokat küld a fejünkbe éttermekrõl"

és mi van ha másra gondolok? xD
mindenrõl tud majd a gugli? az már baj! :D
_goldie_ 2012 szept. 30. - 22:51:00
(854/2273)
nem :D de engem az okostelefon sem vonz..
nem kell h okos legyen..és simogatni sem szeretném akisdrágát.. xD