Téma: Híradó este

_goldie_ 2012 szept. 24. - 13:39:43
(793/2273)
hungarianvirus
eddig csak magyar virtusról hallottam
de ha jól sejtem az is lesz ott..
_goldie_ 2012 szept. 24. - 11:58:15
(791/2273)
"megfázás, és rekedtség esetén is mûködik a berendezés?"
próbáld ki

mielõtt robbantanék felhívom a rendõröket
te nem így szoktad?
ejnye..
olahmiki1959 2012 szept. 24. - 11:44:57
(790/2273)
Azt még mindig nem tudom, hogyha valaki szándékosan torzítja el a hangját, vagy megfázás, és rekedtség esetén is mûködik a berendezés?
Ugyanis például bombariadók alkalmával a bejelentõ minden esetben eltorzítja a hangját valamivel, zsebkendõt tart a szája elé, vagy befogja az orrát, stb. (goldie legalábbis így szokta csinálni, ahogy elárulta nekem...hihi!)
_goldie_ 2012 szept. 23. - 21:18:17 Előzmény olahmiki1959
(789/2273)
"ujjlenyomatnál is hatékonyabb"
pontosan erre a hátsószándékra utaltam én is

vagy a rendõrségi nyilvántartás archívumában landol
ahonnan bármikor elõvehetõ
ha azonosítani kell egy telefonos fenyegetõzõt
zsarolás/bombariadó..stb
így viszont hasznos dolog egy hangtár
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 23. - 17:34:47
(788/2273)
Na még egy kis apróság - a libsik elkezdték mondogatni, hogy a zemberek ne számítsanak a GONDOSKODÓ államra, mert ez egy hülyeség, az államnak NEM FELADATA a gondoskodás etc etc... DEHOGYNEM!!! Az államok DIREKT azért jöttek létre, hogy gondoskodjanak az állam polgárainak biztonságáról, megvédjék õket a külsõ és belsõ ellenségtõl. Pontosan azért alakultak ki, hogy afféle falósejtekként mûködjenek, amik kiszûrik a káros anyagokat és élethez segítik az egészséges sejteket.
Az egy más kérdés, hogy az ördög hatalomvágyával szennyezett világban ez a szerep pont az ellenkezõjére fordult, és aki megszerzi a hatalmat, az rátámad az alatta állókra és marcangolja, tépi, falja õket - szóval ma a világ úgy néz ki, mint egy autoimmun beteg ember szervezete. Ha jól emlékszem, pl. az AIDS ilyen betegség - a T-sejtek nem mûködnek.
Amikor Izrael királyt kért magának, akkor is azért akarták, hogy végre olyan államban éljenek, mint a körülöttük levõ népek, mert pontosan arra a védelemre és biztonságra vágytak, amit véleményük szerint egy király és a hadserege képes megadni nekik. Ne nekik kelljen folyton hadakozni az egyiptomiakkal, asszírokkal, filiszteusokkal stb, akik állandóan igyekeznek bekebelezni az országukat.
Isten azt mondta - a király elnyomó lesz, ellenük fog játszani, belõlük élõsködik. Azt mondták - nem baj. Jó, ha nem baj, akkor tessék, itt van a király, akit magatoknak kértetek.
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 23. - 16:15:47
(787/2273)
Már nem tudunk visszamenni a vadonba, mert nincs vadon. Az egyenes vonalú, célirányos fejlõdést épp a kereszténység találta ki :) Addig az emberi történelmet körkörösen képzelték el, ciklusokban, amik újra és újra ismétlõdnek. Az evolucionalista szemlélet az újszövetségbõl bújt elõ. Nem visszafelé haladunk, hanem elõre - ami jön, az más lesz, ÚJ lesz és JOBB lesz, mint ami eddig volt. Nem mászunk vissza a fára :) Legalábbis én biztosan nem :)
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:09:44
(786/2273)
Jó, hát vágyhatunk vissza a vadonba, de ez nem megoldás.
Sztem nem az állammal van baj a priori, hanem a kontroll nélküli, közérdekre legyintõ, hatalmaskodó állammal.
Ezért überjó, hogy Orbán minden kontrollszervet behódoltatott....
Ahelyett, hogy korrigálta volna, még vízfejûbbé tette a rendszert.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:04:47
(785/2273)
BKK, mint vízfej?
Azt mondom MTVA, TEK, Klebersberg Központ, járási rendszer stb-stb - ezek ugyanolyan párhuzamosságok, az operatív munka felett ideológiai kontrollt gyakorló igazgatási szervek, valójában káderüdülõk a pártkatonák számára.

Még a csõdbe vitt Malév fölé kéne létrehozni egy csúcsszervet....
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 23. - 15:50:14
(784/2273)
"A jobboldal ezzel szemben hazug maszlagokkal eteti és közben alattvalóként, primitívként, tenyészállatként vagy adóalanyként kezeli."
Tökéletesen igazad van.

És még egy kis apróbetû, a tegnapihoz. Az, hogy ha ez ennyire curva egyszerû, hogy egyszerûen csak nem kell állam, és akkor minden oké lesz, kitör a nyugalom, akkor ez eddig miért nem mûködött a történelemben?
Nos, egyrészt talán mûködött. Például a Paradicsom meghódítása c. film végén azt mondja a jezsuita, aki jelentést ír a királynak: meghódítottuk a paradicsomot, és poklot hoztunk létre a helyén. Meg a törzsi társadalmak, amikor nem volt államszervezet, talán egész nyugisan éldegéltek. Grandpierre Attila apja írt egy hosszú könyvet arról (Sovngarde mutatta), hogy a magyaroknak egészen addig a pillanatig jól ment a soruk, amíg István államot nem alapított - attól kezdve állandósult a baj és pusztulás. Õ persze mindezt a kereszténység felvételével magyarázza, és szerinte az a logikus visszaút, hogy vissza kell térni az õsi hitvilághoz és elvetni az elátkozott kereszténységet.

Namost, ez kicsit kapcsolódik is ahhoz, amire én gondolok, mint apróbetûs kiegészítés. És ahhoz is, hogy vajon Hankiss miért korszakolta a történelmet a hitvilág szerint. Azt mondta: mágikus kor, mitikus kor, nagy világvallások kora, és most nem tudni, mi jön.
Az apróbetûs kiegészítésem ugyanis ez - a hatalom spirituális forrásokból táplálkozik. Mindig, minden hatalom forrása a szellemvilágban keresendõ. A történelembõl azt látjuk, hogy az uralkodók mellett mindig ott álltak a papok, akár Egyiptomról, akár Babilonról, akár Rómáról, akár a keresztény Európáról is volt szó. A törzsekben is a törzsfõnök után a legfontosabb pozíciója a varázslónak volt. Van, amikor ez nem túl látványos, és a mai szekularizált élet szempontjából nézve nem feltûnõ. De most is pontosan ugyanígy van, és nem csupán a KDNP mellett áll az egyház, hanem minden hatalom spirituális forrásból táplálkozik. Minden hatalom spirituális forrásból táplálkozik. Senkinek nincs hatalma, akinek az nem "felülrõl" adatott. Jézus ezt mondta Pilátusnak: "Semmi hatalmad sem volna rajtam, ha felülrõl nem adatott volna néked: nagyobb bûne van azért annak, a ki a te kezedbe adott engem." A keresztény Európában a következõ idézet roppant híres lett és rengeteget idézték, rengetegszer hivatkoztak rá: http://www.biblia.hu/biblia_k/k_45_13.htm - innen is az 1-7. versek.
Aha - hát ha ez így van, akkor miért is rossz a hatalom? Miért gondolom, hogy el lesz törölve? Vagy ha Isten akarata ez a fajta hatalmi berendezkedés, akkor az Isten meg az ördög ugyanaz, nem? Hiszen ez a rendszer ördögi. Akkor meg az Istent töröljük el és végre nyugtunk lesz.
Hát ezt elég nehéz megérteni - szerintem ott kezdõdött a probléma, hogy vajon a paradicsom kertjébe hogy került a csábító kígyó? Ha Isten tudta, hogy õ veszélyt jelenthet és kibillentheti az embert a saját sorsából, akkor minek engedte oda? Nyilván nem véletlenül volt ott, Isten nem nézett félre, nem bambult vagy nem szunyókált, amikor a kígyó elcsábította az embert. Ezt az egészet Õ akarta. Hát, ha így állunk, Isten, akkor fuck you. Legalábbis én eljutottam eddig meg ennél is tovább.
Nagyon nehéz megérteni, hogy ez nem a végsõ terv, ez csak átmeneti kor http://www.youtube.com/watch?v=YWXeZ0Aw82g ez nem a mennyország, ez afféle "edzõtábor", és minden rossz azért van, hogy megedzõdjünk. Nagyon nehéz így felfogni az életet, mert ez elég elkeserítõ tud lenni akkor, amikor minden reménytelen.
És ha még így is van, akkor mi a jó hozzáállás? Hiszen akkor hajrá, hatalom, jó vagy, megszerzünk, megkaparintunk, na vajon ki lesz a következõ befutó, ki mellé álljak, kit támogassak?
Nekem Arno Gruen könyve, A normalitás tébolya magyarázta el a legtisztábban, hogy a hatalom és a szeretet világa két külön világ. És a hatalomhoz való bármilyen viszony, mármint bármilyen magatartás, amiben a hatalom játssza a központi szerepet - akár a megszerzése, akár a hozzá való konformista dörgölõzés, akár az ellene való lázadás - azt jelenti, hogy az ember a hatalom világában él, folyton a hatalomra gondol, és mindent a hatalmon keresztül szemlél, azon keresztül határozza meg a világot, az életet.
Ettõl gyökeresen különbözik a szeretet világa. Ez se meg nem szerzi a hatalmat, se nem dörgölõzik hozzá, se nem lázad ellene, egyszerûen tudomásul veszi és kész. Arno Gruen azt mondja, a nõk képesek lennének így viselkedni, ezt a fajta világképet bemutatni a férfiaknak - csak sokszor nem teszik, és maguk is a hatalom bûvöletében élnek, és annak megszerzésére, vagy az annak való behódolásra inspirálják a férfiakat, szóval a hatalomközpontú életre. Arno Gruen úgy fogalmaz - van "jó anya" és "rossz anya". Hogy mi a különbség a kettõ között, azt mondjuk jelképezze Borbás Mária és Schmitt Mária.
Tehát a legjobb a hatalomhoz úgy állni, mint Borbás Marcsi - kedvesen és bájosan mosolyogni, nem megsérteni és nem lázadni ellene, de tulajdonképpen követni a saját célomat. Schmitt Mária pedig legyen az a nõ, akinek a célja maga a hatalom. Ha hatalomközpontúan élem az életemet, akkor hozzá hasonlítok. Még akkor is, ha nagy lázadó vagyok, mint mondjuk Heller Ágnes vagy Wittner Mária; azoknál is a gondolkodás központjában a hatalom áll.
Az persze végül is mindegy, hogy az ember nõ vagy férfi, a lényeg, hogy mit tesz az élete középpontjába és milyen erõ határozza meg az életét, milyen erõ alakítja, formálja - a hatalomhoz kötõdik elsõdlegesen vagy a szeretethez.

Tehát ez csak afféle apróbetûs megjegyzés volt. Az emberi hatalom rossz, és szerintem az lesz a megoldás, hogy el lesz törölve - de most még el kell viselni. Bárkinek is a kezében van.
Ezek például ugye nagyon sötét tervek http://www.youtube.com/watch?v=hZwMyzDr7P8 és még ezeket is el kell viselni. Hiába lázadok ellene és hiába akarok legyõzni egy gonosz hatalmat, azzal csak azt bizonyítom be, hogy én magam is abban a világban élek, mint az, ugyanolyan erõforrások alapján rendezem be az életemet. Arno Gruen erre említ egy példát - egy német ember történetét, aki egy katonai parádé vagy felvonulás stb alkalmával erõsen azon gondolkozott, hogy a zsarnokok megölés nagyon is jogos. (Konkrétan - Hitlert ki kéne nyírni). A Führer épp elõtte ment el - és visszafordult! Odament az illetõ emberhez, mélyen a szemébe nézett és kezet rázott vele!! Miközben õ éppen a megölésén gondolkozott! Vajon miért? Mert egyszerûen érzékelte a benne levõ gyilkos indulatot, és REZONÁLT rá. Teljesen mindegy, hogy az illetõ épp kit akart volna megölni, ugyanaz az indulat volt benne. A lázadó és a zsarnok sajnos ugyanabból az erõforrásból táplálkozik; hiába dönt meg valaki egy hatalmat, õ maga ugyanolyan rossz lesz, ha nem rosszabb, mint az elõzõ.
Ezt nagyon nehéz megérteni, csak apróbetûkkel jegyeztem meg.
A lényeg, hogy szerintem a világ arrafelé halad, hogy az államok el fognak tûnni, és mindenkinek magának kell boldogulnia, ahogy tud. http://www.youtube.com/watch?v=_d-h9_FMwfk
talec 2012 szept. 23. - 11:47:55
(783/2273)
Az nagyon tetszik, hogy az 50-es években államosítottak az elvtársak, majd 1990 után legalizálták ezt. Érintve voltunk a kárpótlásban mi is, nagyszüleim révén. Annyi spekulációt és igazságtalanságot, mint ami akkor ért minket a kárpótláskor, csak Magyarországon látni.

Amit a Fidesz csinál manapság az sem hétköznapi, gyakorlatilag õk csinálnak egy nagy-nagy TSZ-t most. Nem vöröscsillag TSZ lesz, hanem Narancsbirtokok. Ángyánt szoktam hallgatni.

A 2. pedig a BKK ami tetszik. Ez írja a Fidesz-nek a negatív kampányt. Szegénység alatt tûzzel-vassal kell üldözni a nyomorult magyarokat. Kvótát és gumibotot az ellenõrnek! De akkor kampány alatt is. Nem kell megváltozni arra a pár hétre, nem kell emberré átváltozni kampány alatt. Akkor csak meg kell ígérni a munkahelyeket, hogy a magyar tudjon bérletet is venni. Bezzeg eközben kényelem és luxus az irodákban, felvert, aránytalan, magas irodai fizetések, éttermi számlák stb.
Rögtön, az volt az elsõ a Fidesz-nek, hogy csinált a rokonoknak egy állami céget, a BKK-t. Csak az a baj, hogy hónapról hónapra jönnek a hírek innen, sokat szerepel a hírekben és gyakran nem a közlekedés miatt. Akárcsak kampány alatt a BKV.

Bizony, r
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 11:11:23
(782/2273)
Az alkotmányt az IMF-hitel érdekében is módosítja a Fizess, kiszedi belõle az eladósodottsági korlátot.
Kérdem, ha nem lesz valakinek 2/3-a, hogy a nemzeti francba tartja be ezeket a merev szabályokat 2014 után????
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 10:53:37
(781/2273)
A választási regisztráció alkotmányellenességét (sok más ügyhöz hasonlóan) az alkotmány módosításával kezeli a Fizess, hogy kigyomlálja az általános választójogot belõle, a regisztrációhoz való általános joggal helyettesítve....
Jogállam? Ennyit érnek alkotmányos jogaink??
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 10:41:00
(780/2273)
...hiperkamatokat KIFIZETVE (kimaradt)
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 10:39:49
(779/2273)
Ha a fidesz folyamatosan megszorítva szedi be az egyre több adót (30 új adónem 2010 óta) és közben hiperkamatokat adósítja el az országot (Mo 8%, EU 0,5%), veszi fel az állampapír-kölcsönöket, és eközben a felsõ 10ezer kõgazdagon és pártkatonán kívül mindenki nyomorog ----- akkor hova tûnik el a sok pénz a költségvetésbõl????????
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 10:33:23
(778/2273)
1) A realista politikai filozófiai iskola az ember rossz tulajdonságaiból indul ki, és ezt is erõsíti meg. Nem emeli az embereket, hanem kordában igyekszik tartani, semlegesíteni. Ez sztem bár hatékony lehet, de morálisan romboló, mert az ember nemcsak rossz, gyarló stb.

2) Sajnos nemcsak a ballib kommunikál felháborítóan.... Lázár: aki szegény, annyit is ér // Matolcsy: 47 ezerbõl meg lehet élni + legnagyobb baja a magyarnak, hogy elfogadja a munkátlan életet // Orbán: Félázsiai, csak erõbõl értõ nemzet vagyunk. Remélem nem kell felfüggesztenem a demokráciát. // Varga: a nõ maradjon otthon, petézzen hatot és akkor nem veri agyon a férje // SmittMariska: A magyar munkás lusta és nagyigényû.
Így lehet kommunikálni? A rádióban azt mondták, a baloldal ostorozza-fejlõdésre szólítja fel az embereket, amit azok már nem bírnak, mert így is ki vannak zsigerelve. A jobboldal ezzel szemben hazug maszlagokkal eteti és közben alattvalóként, primitívként, tenyészállatként vagy adóalanyként kezeli.
Igaz ezt így nem állította párhuzamba a mûsor, de azért ez a kommunikáció 8 általános végzettség és némi önállóság felett legalább annyi embert sért, megaláz.
olahmiki1959 2012 szept. 23. - 05:35:35
(777/2273)
"2012 júliusától a Magyar Telekomnál már hangjukkal is azonosíthatják magukat a telefonos ügyfélszolgálatokon az elõfizetõk. Ez az innovatív azonosítási módszer a negyven jellemzõvel bíró ujjlenyomatnál is hatékonyabb - olvasható a Magyar Telekom által kiadott sajtóközleményben -, hiszen a hang közel száz ismérve alapján képes egyértelmûen azonosítani a hívó felet."

Ez alapestben talán még rendben is van, mûködik. A célját igazán nem teljesen értem, ha hátsó szándékot akarnék feltételezni, akkor még valami "Nagy testvér figyel" szindrómát sem tartanék elképzelhetetlennek.
Mármint, hogy ez is az emberek még teljesebb, még tökéletesebb, aprólékosabb nyilvántartásához lenne szükséges.
De ami szöget ütött a fejembe:
mi van, ha meg vagyok fázva, vagy éppen elkapott a szénanáthám, állandóan tüsszögök, köhögök, és orrhangon beszélek?
mi van, ha hideget ittam, és be vagyok rekedve, vagy elment a hangom, mert mondjuk egész délután torkomszakadtából a futballmeccsen üvöltöttem? (Ez csak példa volt, életemben nem jártam még futballmeccsen.)

Ezekben az esetekben is biztosan azonosítani tud a berendezés?
Mert ha nem, akkor mire jó az egész?...
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 23. - 04:11:04
(776/2273)
Én viszont ilyen jövõre számítok. Emberi hatalom, elnyomás, manipuláció nélkül, ledaráló, eltipró, megnyomorító, megalázó államgépezet nélkül, embertelen embergyárak nélkül ilyen lesz a jövõ.
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 23. - 04:07:26 Előzmény adamnagysweetmovie
(775/2273)
Oké, gondoltam, nem csak én szövegelek, meghallgatom Dessewffy-t, ha már ennyire tetszett neked. Meg is hallgattam, és tudod, mit - pontosan ugyanazt a következtetést lehet levonni belõle, amit leírtam.
1. Senki sem fog segíteni neked, csak te magad. Senkire sem számíthatsz magadon kívül. Mert a politikusok rossz emberek és arra számítanak, hogy te is rossz ember vagy. Ez a realitás, minden más csupán ködös idea.
2. És a másik: az a felsõbbrendû ballib hozzáállás, amit Hankiss is bemutatott, ami utasítgató és kioktató, hogy ezt tanuld meg, arra is képezd magad, menj külföldre, gyere haza, dolgozz többet, szorítsd meg, húzd meg, ereszd meg - na ez egyáltalán nem mûködik és iszonyatosan visszataszító. Így egyszerûen nem lehet beszélni az emberekkel.
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 23. - 01:46:58
(774/2273)
Még egy kevés azért, mert ha valaki nagyon megijedne attól a lehetõségtõl, hogy olyan világ jön, ahol mindenkinek magának kell boldogulnia - nos, ebben elsõsorban nem a fizikai vagy mentális erõ számít, hanem a jellem. Idézek Andrew Matthewstól: "De most jön a csattanó...
A tehetség és a szépség nagyon hasznos tulajdonságok, de rengeteg tehetséges és gyönyörû ember van, akiket nem biztos, hogy csodálunk is. És némelyikük bizony idõnként szörnyen idegesítõ tud lenni!
Ha megnézzük a történelemben a leginkább csodált és tisztelt embereket - mint Mahatma Gandhi, Teréz anya vagy Abraham Lincoln - nem is voltak szépek és különösebben tehetségesek sem. Azok a tulajdonságok, amiket a leginkább csodálunk és legjobban megbecsülünk: a BÁTORSÁG, a KITARTÁS, a BECSÜLETESSÉG, a NAGYLELKÛSÉG és az ALÁZAT.
Ha megfigyeled a listát, észre fogsz venni valami érdekeset.
Ezekkel a tulajdonságokkal nem SZÜLETÜNK.
KIFEJLESZTJÜK õket.
Bárki meg tudja ezt tenni, akarat kérdése.
Ha valóban akarod, neked is sikerülni fog!
Ha azt szeretnéd, hogy nagyobb legyen az önbecsülésed és jobban tiszteljenek, ahhoz nem kell lángelmének vagy szupermodellnek lenned.
Egyszerûen dolgozz azon, hogy kifejleszd a becsületesség, az eltökéltség, a nagylelkûség, az alázat és a bátorság készségét.
Ezt nevezzük jellemnek."

És még egy - ha valaki úgy gondolja, hogy ha a jövõ a Biblián múlik, akkor õ inkább nem kér belõle -
annak ajánlok egy remek kiskönyvtárat, néhány olyan könyvet, amiknek semmi közük sincs a Bibliához, de rengeteg lelki erõt lehet nyerni belõlük, ami segíthet egy olyan világban boldogulni, ahol csakis magunkra vagyunk utalva:

http://www.varazsladika.hu/main_site/index.html - nem mindegyik könyvét olvastam, de amit igen, az ZSENIÁLIS. Egy olvasója azt írta, hogy "Számomra az Ön könyve a modern élet Bibliája." - és hát ez így is van, elképesztõen jó tanácsai vannak, kihagyhatatlan.

http://www.libri.hu/konyv/ha-faj-az-nem-szerelem.html - ez szintén zseniális, és erre is nyugodtan ráhúzható, hogy a "modern élet Bibliája", bár semmi köze a kereszténységhez.

http://moly.hu/konyvek/arno-gruen-a-normalitas-tebolya - rendkívül mély magyarázatát adja annak, hogy miképpen hat a hatalom az emberi jellemre. Sok szó esik benne a férfi-nõ viszonyról. :)

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=menekules-a-meghittseg-elol&ID=316649 - a függõ és autonóm létállapot közti különbség zseniális bemutatása, roppant hasznos.

http://webshop.animare.hu/miert_a_rossz_lanyokat_szeretik_a_ferfiak+118229.html - ezt meg mindenkinek ajánlom, csak úgy :)

Ha valaki ezeket elolvassa és hasznosítja azt, amit írnak, az rendkívül felkészült lesz arra, hogy boldoguljon, bármi is következik.