Téma: Híradó este

_goldie_ 2012 szept. 30. - 22:28:17
(853/2273)
és szeretnél egy ilyen lehetõséget? :D
_goldie_ 2012 szept. 30. - 21:48:02
(852/2273)
mi ez..ápr l van? ekkora marhaságot még nem hallottam :D
ki az aki mindezt elhiszi? :D
szonya1 2012 szept. 30. - 15:59:12
(851/2273)
Már a románoknak is annyival jobban megy, hogy sokkal többet tudnak fizetni a kukoricáért?
vondermonarchie 2012 szept. 30. - 15:04:57
(850/2273)
Lendvai Pál :

1929-ben született Budapesten, zsidó családban. Budapesten Külügyi Akadémiát végzett, majd a Kossuth Népe, a Szabad Nép, késõbb az MTI munkatársa volt. A Magyar Kommunista Párt olyan propaganda anyagainak volt a szerzõje, mint Tito, a magyar nép ellensége (1951). 1957-ben Bécsbe távozott; és újságíróként folytatta pályafutását. Lendvai az elmúlt húsz év során szisztematikusan támadta a Magyarországon éppen regnáló jobboldali kormányokat. Éllovasa volt annak a mozgalomnak, amely már az Antall kormány idején propaganda hadjáratba kezdett a nyugat „felvilágosítása” céljából, miszerint Magyarországon ismét tombol az antiszemitizmus, zsidókat és cigányokat vernek-ölnek; fekete egyenruhás alakulatok masíroznak fel és alá. (Mindezt már jóval a Gárda megalakulása elõtt.)
1960-tól 1982-ig a The Financial Times tudósítója, s dolgozik német, osztrák és svájci lapoknak, valamint rádióadóknak is. 1982-tõl 1987-ig az Osztrák Rádió és Televízió kelet- és délkelet-európai osztályának vezetõje, 1987 és 1998 között az intendánsa volt.

A kommunisták üldözöttje, aki a nyugati értékrend leghitelesebb magyar hangja, bevehetetlen kritikai magaslatokról osztotta az észt (gyûlölködött), a 168 órától a Népszaváig, a HVG-tõl a Népszabadságig folyamatosan szórta átkait az általa annyira gyûlölt magyarságra. Gyalázkodásai és vádaskodásai ellenére, szinte kivétel nélkül minden kormány a vén cionista szabadkõmûves kegyeit kereste. 2001-ben még Corvinus-díjjal is kitüntették, ezzel is elismerve és meghálálva a magyarság hathatós lejáratására és rossz színben való feltüntetésére tett erõfeszítéseit.

Paul Lendvait az állambiztonsági szervek - amint ezt "B" dossziéja is mutatja - kezdetben (1962) "Cole Michael" fedõnéven beszervezési jelöltként kezelték, majd társadalmi kapcsolatnak nyilvánították, aki nem számított hálózati személynek (ügynök, titkos megbízott, titkos munkatárs), hanem operatív kapcsolatnak. Olyan információkkal szolgáló társadalmi kapcsolatként, akit, egyúttal természetesen, ellenõriztek is.



Hát igen...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 30. - 14:55:59
(849/2273)
talec 2012 szept. 30. - 14:14:23
(848/2273)
Azért olvasom ezt a topicot is szívesen, hogy necsak 1-2 tábor hangját halljam bizonyos dolgokról. Hiba volt, hogy évekig kizárólag jobbos adókat néztem. Sok dologról nem kaptam tájékoztatást, ami esetleg a jobbnak kényes. 1-2 hónapja váltottam. Már nem beszéli tele a fejem a jobbos média.

Nagyon zavar valami: 2010-ben becsülettel végighallgattam a kampányt, elõadások, újság, tv. Csak jobbról. Elhittem, hogy itt a rendszerváltás. Ahogy már mondtam, Torgyán is ígért már ilyet, meg a Fidesz is volt 4 évig.

Minden bokorban ott volt a 2010-es kampány alatt 1-1 Gyurcsány, 1-1 állami cégnél dolgozó "mutyista". Minden rosszat elõhozott a Fidesz, megtalálta az elvtársakat is. Papcsák kezdte, majd Budai "folytatta" az elszámoltatást. Piszkálták kampány alatt a 90 utáni köröket, és a 90 elõtti köröket. Jó volt látni, hogy ilyen bátor, igaz magyar emberek lakják az országot, akik ilyen bátran kiállnak a kampányban.

Igen ám, de ezzel Pandora szelencéjét nyitotta ki Orbán. Mert az olyanok, mint én, akinek a családját sérelem érte pl. az 50-es években, pl. kárpótláskor az felbátorodott. Igen, engem felheccelt a 2010-es kampány, utána leírtam 1-2 konkrét dolgot. Megneveztem 1-2 illetõt is konkrétan. Államosítás, késõbbi dolgok, vagy 90 utáni "érdekességek" a magyar politikában. 2010 utáni években rájöttem, hogy hiba volt. Mert ez a jobboldalnak is kényes, mert igazából nem bántják egymást. Késõn jöttem rá, miután sok-sok levelet elküldtem. Láttam, hogy nem tud, nem akar, vagy csak összejátszik a Fidesz olyanokkal akikrõl én konkrétan írtam pár nagyon érdekes dolgot, nem tudom, de a Fidesz nem az, mint aminek mondja magát szerintem.

2012-ben azt látom, hogy egy átverés volt a kampány, ígéretek halmaza, az olyanokat, mint én is, jól átverték. Akik folyamatosan a rossz oldalon állnak 1950 óta, akinek semmit nem hozott a rendszerváltás. És 2010-es választás sem. Ellentétben sokszázezer emberrel itthon, akiknek valami okból kifolyólag ad a politika 1990 elõtt is adott, 1990-ben is, utána is és 2012 után is.
_goldie_ 2012 szept. 30. - 14:13:59
(847/2273)
**irányból**
_goldie_ 2012 szept. 30. - 14:12:08
(846/2273)
király..az a legjobb..ha két irályból is utálnak
akkor már tudhatod h szabad vagy..
és nem irányít senki
_goldie_ 2012 szept. 30. - 14:10:33
(845/2273)
itt garantáltan nem találsz egyet sem :D
http://www.youtube.com/watch?v=yBorxvhQw2E
talec 2012 szept. 30. - 13:36:37
(844/2273)
Engem csak az érdekel, hogy évrõl-évre miért csesznek ki itthon az átlagemberrel? Miért ad keveset a magyarnak a politika? Maguknak miért teremtenek jólétet?

Nekem tartom magam egy kemény manusnak, bár gyáva sem vagyok. Én kimondom a véleményem, az elmúlt években ezért pár dolog nem is ért meglepetésként.

De itt vagyok és írhatok, ez a lényeg.

Semmi okom nics arra, hogy befejezzem az amatõr munkásságomat. Támogatót szereztem? Nem, mindenki került. haragosaim vannak? Igen, elõszõr balosokat találtam meg, aztán összefüggéseket is találtam. Onnantól már érzem, hogy a jobbos táborból is akadnak haragosok.

Nem tudjátok, hogy én milyen témákról írtam, elküldtem kizárólag jobbos helyekre 2-3 témát!
_goldie_ 2012 szept. 30. - 13:27:02
(843/2273)
úgy látom mindenkit más téma foglalkoztat xD
talec 2012 szept. 30. - 13:20:05
(842/2273)
Szerencsés helyzetben vagyok, egyrészt sokfelé dolgoztam az országban, megismertem embereket és azért vagyok szerencsés, mert olyan személyiséggel áldott meg a Jóisten, ha kérdezek valakitõl valamit, nekem el is mondja. Velem mindenki szeret beszélgetni. Talán azért, mert tényleg érdekel, hogy mit mondanak mások. És ezt szerintem megérzi a beszélgetõ partner.

Vannak jó témáim, az elmúlt 15 évben számos témát ismertem meg, utánajártam dolgoknak. Sajnos nem vagyok egy témának sem a nagy szakértõje, de rálátásom van több témára. Persze sokmindent a híradókból tudok meg, ezért kötelezõ jelleggel nézem gyerekkorom óta a híradókat.

A tájékozottság alapfeltétel annak aki szeretné az életben vinni valamire.
_goldie_ 2012 szept. 30. - 13:17:03
(841/2273)
már holnaptól drágul a liszt a kenyér a tojás a gyógyszer
beépül a csekkadó és a telefonadó

a krumpli ára a duplája lesz karácsonyig "az aszály miatt kisebb az idei termés..külföldrõl kell majd behozni" http://www.elelmiszer.hu/gazdasag/cikk/oriasi_aremelkedes_keseriti_meg_az_ev_veget
http://www.origo.hu/gazdasag/20120926-az-aszaly-varhato-hatasa-az-elelmiszerek-arara.html
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 30. - 13:09:40
(840/2273)
Amit említesz, az a hízelgés. A hízelgés manipuláció, aminek a célja az érdemtelen elõnyhöz jutás. A hízelgés nem akar jót, a hízelgés rosszat akar. A hízelgõ nem mond igazat, a hízelgõ hazudozik. A hízelgés, a manipuláció, a hazudozás gonosz és nem jó.
Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy a világban van gonosz, és az élet küzdelmes, sokszor nehéz és fáj és szenvedni is kell, hogy elérjük a céljainkat.
De nem mindegy, hogy mire koncentrálunk, mit teszünk meg végsõ célnak, mi az, amit mindennek a mélyén látunk, mint végsõ mozgatórugót.
Elmesélek valamit, és ez még mindig nem keresztény.
Szókratész azt állította, hogy Homer(osz) (ami szerintem a bibliai Gomer névvel egyenlõ, Askenáz apjának ez volt a neve) - hazudott arról, hogy milyenek az istenek. Mert Homérosz úgy állította be az isteneket, mintha azok gonoszok, kicsapongók volnának. De ez nem igaz, az istenek nem lehetnek gonoszok és kicsapongók; ez a beállítás, az efféle hazug mesemondás csak arra jó, hogy az emberek azt mondják maguknak - ha az istenek gonoszok és kicsapongók, akkor én miért ne legyek gonosz és kicsapongó? Én miért legyek jobb, mint az istenek?
Ezért Szókratész azt tanította, hogy Homérosz olvasását BE KÉNE TILTANI. Mert hazudik, és MEGRONTJA az embereket.
Ennek az lett a vége, hogy Szókratészt perbe fogták istenkáromlás miatt és kivégezték.
A mélyén ennek a történetnek az van, hogy legvégsõ soron mit gondolsz a világ lényegérõl - az gonosz vagy jó. Ha az istenek gonoszok, akkor a világ lényege a gonoszság, ez az IGAZSÁG, amihez neked is igazodnod kell. Ha pedig azt mondod - az istenek jók, akkor a világ lényege a jóság, ez az IGAZSÁG, és neked is ehhez kell igazodnod.
Szókratész a JÓról tanított, arra koncentrált. Nem lehet az embereket rávenni a jóra, ha nem mutatod meg nekik, hogy mi az. És nem tudod megmutatni, ha te sem tudod, hogy mi az. Meg kell ismerni a jót, aztán pedig másoknak is elmondani, bemutatni. Ha a rosszról beszélsz, akkor CSAK a rosszat ismered. A rosszat pedig mindenki megismeri, az nem "idegen" az "emberi természettõl". A jó viszont soha nem következik be automatikusan, pláne nem a rossz ismeretébõl. A rossz megismerésébõl nem fakadhat jó; jó csak a jó megismerésébõl következhet.
Aki tehát nem tanít a jóról, aki csak a rossz mélységeit mutatja be, az nem ismeri a jót; és ha nem ismeri, akkor nem áll a jó oldalon. Ez logikus.
Aki pedig elhazudja, letagadja a rossz mélységeit és hazug módon hízeleg, manipulál valami hátsó gonosz cél érdekében, és magát vagy a világot hízelgõen jobbnak állítja be, mint amilyen - nos, nyilván annál résen kell lenni. Ezért természetesen HASZNOS, ha megismersz pár trükköt, hogy milyen módokon csapnak be és kábítanak el, és mivel tesznek gyanútlanná, miképpen hazudnak. Például az Üzenet vagy Tóth Bálint révén megismertem pár trükköt, ezért nagyon hálás vagyok. Ezért tulajdonképpen hasznosak ezek a videók. Csak azt mondom - aki egyáltalán nem koncentrál a jóra, akinek arról egy szava sincs, az nem ismeri.
talec 2012 szept. 30. - 13:06:32
(839/2273)
"Hirado.hu - Romokban a román kukoricatermelés"

Egy napja olvastam, és aztán saját "informátotom" mondta a többit. Hogy inkább oda fogja pár magyar termelõ eladni a kukoricát, mert most ott fizetnek érte jól. De, én meg szertnék a boltban olcsó magyar húst venni, nekem kérek 300ft-os brazil csirkemájat. Szlovák cukrot, vagy tejet sem.

Remélem, nem lesz hiány itthon kukoricából, mert eladják a nagy haszon reményében külföldre! De ez csak pletyka, nem egy szaklapban olvastam, az is lehet, hogy elérhetõ áron lesz a hús a magyarnak is.
talec 2012 szept. 30. - 13:02:12
(838/2273)
Ez csak pletyka: hogy a kevés magyar kukoricát most inkább eladják Romániába, mert ott a többszörösét fizetik érte, mint itthon. Nem tudom igaz-e, de én most tényleg tartok attól, hogy az aszály miatt, kevés lesz a takarmány, és megkóstolhatjuk az 1500-2000ft-os húst is, és minden másnak is felmegy az ára.

Szerintem a kevés megmaradt húsiparos most fogja a fejét, hogy lesz-e kereslet a drága húsra? Már így a csõd szélén táncolnak többen.
talec 2012 szept. 30. - 12:58:01
(837/2273)
Jövõre minden drágább lesz sokkal, mert aszály volt. Ezt elfogadom, hogy most legalább rá lehet fogni valamire az áremelést, amúgy csak fel szokták emelni simán.

Sajnos, amit kapunk manapság pl. kenyeret, azt már nem lehetne ilyen áron eladni. Ha jó kenyeret akarunk, akkor bizony, az 350-400ft-nál kezdõdõne. Hány ember tudná megvenni?
Saját forrásból szerzett infó: a liszt amibõl a magyarnak jut az olcsó kenyér, több adalékot tartalmaz, mint gabonát. Az nem baj, mert 1 nap múlva már savanyú, 2 nap múlva penészes. De milyen hatása van az emberre hosszú távon? Az sem baj, hogy az eu-s átlagot jóval meghaladják nálunk a daganatos megbetegedések. Persze ez nemcsak az élelmiszerektõl van. Több okot is hallottam.

Mezõgazdasághoz, epdig annyit, hogy bármekkora aszály van, bizonyos körök akkor is gyarapodnak a mezõgazdaságból. Nem is kell eladni semmit, nem kell dolgozni érte: mert van jégkár, fagykár, aszálykár, területalapú támogatás.
Azért mérik most ilyen bõven a támogatásokat, mert a politika földet szerzett magának. 90 után a balosok, volt elvtársak, most az újak. Ülnek a Parlamentben, ügyvédi irodákban, közben a földbõl meg jó nagyot szakítanak.

Úgy hallottam, vannak országok pl. Olaszország, hogy a támogatásoat nem pénzben, hanem vetõmagban, gázoljaban, stb. fizetik a termelõknek. Nem az van mint nálunk, hogy számolatlanul megy a pénz. De nálunk a politikusok és barátok buták lennének vetõmagot osztogatni maguknak, amikor köteg pénz is van a kasszában.

Tudjátok, hogy megy ez? Saját forrásból tudom: a minimális munkát elég megcsinálni, elég egy földdarabot felszántani, tárcsázni, már jön a készpénzes, területalapútámogatás. A tengõdõ családi gazda persze ezzel még éhenhalna, kimegy a földre és dolgozik tovább, állatokat is tart, de alig tud megélni ebbõl mégis. A nagyhalak viszont kaszálnak. 500 hektár, 1000 hektár. Több. Aztán ha mégis termeszt valami növényt valaki, annak drukkol, hogy verje el a jég, mert könnyeb pénzt felvenni, mint eladni.

Parlamentben, vagy irodában ülök, de mellette a földemre több helyrõl felveszem a pénzt. Csak politikusnak, vagy politikus-jóbarátnak szabad lenni ma Magyarországon. Vagy ott kell lenni a körükben. Nagyon megéri. Szegény magyar politikus van?

Sajnos más területeken, ha bajba kerül valaki, egy fillér támogatást, kárenyhítést nem kap, mert nincs pénz, mert válság van.
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 30. - 01:46:08
(836/2273)
Nem, sajnos nem vettem észre a hasonlóságokat, de biztosan így van.
Ami az Alan Watt-videót illeti - elkezdtem nézni, és mivel az elsõ pár perc igazolta azt, amit elõre gondoltam róla, így egyelõre nem nézem meg (fáááradt vagyok). Azért még megpróbálom leírni, hogy mit gondolok róla 5 perc után, illetve fõleg látatlanul.
Az egyik: tudod, az az érdekes, hogy ha efféle konteós videókat nézek, akkor a hozzászólások között fel fog tûnni, hogy "na nehogy higgyetek már neki, õ is beépített, hitetõ, szabadkõmûves". Ezt olvastam már Drábikról, Szaniszlóról, a Zeitgeistrõl, Alan Wattról, Jesse Venturáról és a Piros Piruláról. Nem mintha sok konteós videót néztem volna meg - de ezek a beírások el is vették a kedvemet tõlük. Azon gondolkoztam, hogy ha ezek a "sötétség leleplezõi" maguk is a "sötét oldal" emberei, akkor tulajdonképpen mirõl lehet felismerni, hogy valaki a jó vagy a rossz oldalon áll-e? (Vagyishát mindentõl függetlenül azért nyilván fontos és jó dolgokról van szó ezekben a videókban, tehát sok mindent mindentõl függetlenül is szívesen megnéznék vagy olvasnék tõlük). De mégis - akkor most hová tegyem ezt az egészet és mit gondoljak minderrõl?
Egyelõre arra jutottam, hogy azt, hogy hová soroljak egy embert, leginkább az alapján dönthetem el, hogy a szövegében mekkora súlyt helyez a JÓ bemutatására. Mert ugyebár mindenki arról beszél, amivel tele van az elméje, amit fontosnak tart, amit meg akar mutatni másoknak is. Tegyük fel, hogy van egy naiv "jó" ember, aki semmit sem vesz észre abból, hogy körülötte micsoda gonoszságokat forral a világ; és tegyük fel, hogy jön valaki, aki azt mondja neki - hé, öregem, ébresztõ, nézd meg, mire készülnek a háttérben, vigyázz, mert ez és az van, most megmutatom neked, hogy mi is... És a naiv "jó" ember, akinek eddig soha semmi sem tûnt fel abból, amit az illetõ bemutat, rácuppan az új és rendkívül fontos háttérinfóra, mint tyúk a takonyra, hogy le ne maradjon és át ne verjék, ne legyen lúzer, hanem képben legyen és átlássa a világ mûködését. És mirõl szerez tudomást? A rosszról. A videók azt mondják - a rosszat a tudás gyõzi le. Csakhogy ez nem igaz. A rosszat a jó gyõzi le. A jót kell megismernem, a jóról kell ismereteket, tudást szereznem, csak az ellensúlyozhatja a rossz ismeretét. Az végül is mindegy, hogy ezek a konteósok direkt akarnak belerángatni valamibe, direkt hitetnek el, direkt manipulálják az elmémet (miközben azt állítják, hogy az elmém manipulálva van, mert mások manipulálják) - vagy tiszta jó szándék vezérli õket, tehát egyszerûen csak azt mondják, amit tudnak - a lényeg, hogy csak a rosszról beszélnek, arra irányítják a figyelmemet. A híradóban milyen hírek vannak? Rossz hírek. Az emberek mirõl beszélgetnek egymással? A rossz dolgokról. A komikusok min viccelõdnek? A rosszon. Az újságok, a sajtó, az irodalom, a mûvészet - mind-mind a rosszat nyomatja belém. Például, régebben a mûvészet még "eltorzította", "megszépítette" a "valóságot", túl "idillikus", túl "esztétizált" volt, de a 20. sz. nagy találmánya az lett, hogy a "valóságot" "valósághûen" kell bemutatni, ami gyakorlatilag egyet jelentett a gonosz, mocskos, ocsmány dolgokra való koncentrálással, azok bemutatásával. Mert ez a valóság! - mondták, és mi persze el is hittük. Mi más volna a valóság? Mi más lehetne a valóság? Régen az emberek mindenféle hazugságoknak és hitetéseknek bedõltek, de mi most már felvilágosult, racionális elmék vagyunk, és tudjuk, hogy a valóság okádék. Ha az emberek a rosszról beszélnek, akkor racionálisak, ésszerûek, okosak, intelligensek. És minél többet beszélnek errõl, pl. a "problémákról", annál okosabbak, annál több figyelmet érdemelnek. Melyik politikust díjazzuk? Aki aztán jól megmondja! Mit? Hát hogy mi a rossz! Õt kell megválasztani, mert õ aztán tudja! Mit? Hát hogy mi a rossz! Bárki, aki "felszabadul", mire szabadul fel? Hát a rossz elkövetésének szabadságára! Az a menõ, aki "bevállalja"... mit vállal be? Hát a rosszat! Ezt nem ragozom, mert már ebbõl is nyilvánvaló, hogy nem lehet az egész világra azt mondani, hogy "tudatosan programozza az elmémet a rosszra". Nem tudatosan programoz, hanem egyszerûen csak arról beszél, amirõl tud, amire figyel, amit õ maga is néz. És ha én errõl minél többet tudok, az mennyi védelmet fog jelenteni a rossz ellen? Szemernyit sem. És aztán jönnek ezek a konteósok, és azt mondják - figyi, a rossznak vannak olyan mélységei is, amikrõl eddig nem tudtál, amikrõl nem is álmodtál, és ha nem tudsz errõl, akkor elbambulsz és lúzerként elveszel, mert akkor oda tudnak sodorni és úgy tudnak leuralni, manipulálni, ahogy csak akarnak, tehát figyelj és tanulj! És ebbõl miféle erõt nyerek a rossz ellen? Semmilyet, mert ebbõl sem ismerem meg az "ellenmérget", a jót. Elmondom, ez hogy mûködik. (Nem mondom, hogy tudatosan csinálják, bár azért valószínû, hogy mégis). Tehát - a rossz dolgokat olyannyira közel hozzák és felnagyítják, hogy szorongj, és védelmet keress ellene. De mivel a rosszra koncentrálsz, meg sem figyeled, hogy a védelem, ami mögé bújsz a rossz elõl, elég biztonságos-e. Nem is veszed észre, hogy az pont a rossz szája, és hamm, már be is kapott, amikor mögötte kerestél védelmet.
Mindezek ellenére persze, nagyon is van értelme odafigyelni a konteósokra, pont annyira, mint a híradóra, az újságokra, a komikusokra, a mûvészetre, más emberek szövegeire stb stb stb. Mindenbõl lehet tanulni és épülni, még a rossz tudásából is. Nekem a kedvencem Tóth Bálint a 2012 bloggal, mert folyton vigyorog, és ez tetszik. Pár dolgot elolvastam tõle. A PPP-tõl az Üzenet címû film pedig igen komoly hatással volt rám, és pozitív irányban változtatta meg az életemet, úgyhogy hálás vagyok a filmért.
De alapvetõen, ami szerintem igazi védelmet jelenthet és igazán hasznos, az a jó tudása. Tehát, mondjuk egy ember akkor tartozik a „jó” oldalhoz, ha legalább annyit foglalkozik a jóval, mint a rosszal; legalább annyit beszél a pozitív értékekrõl, mint a romboló tendenciákról. Ha folyton csak a rosszra koncentrál, és innen még csak eltéríteni sem lehet, akkor hiába leplezi le a legsötétebb titkokat is, nincs köze a jóhoz.
Hozok néhány példát arra, hogy mire gondolok. Nem kifejezetten Istenre és a Bibliára. Az elsõ példám: amikor gyerek voltam, a családban egy idõs bácsi párszor mesélt a Don-kanyarban szerzett katonaélményeirõl. És arra emlékszem, hogy dõltünk a nevetéstõl. Hogy miért, azt már nem tudom, egy sztorira emlékszem csak, hogy szarvast lõttek, hogy megegyék (amúgy sofõr volt). De õ a jó dolgokat õrizte meg emlékezetében, a vidám sztorikra koncentrált. És öreg korában is tele volt tervekkel (amiket meg is valósított). Valahogy mindig feltalálta magát, pedig nem volt könnyû élete. A családban volt még valaki, aki túlélte a katonaságot – egy hegedûtanár, õ megõrült, mire hazakerült a frontról. Persze, persze, érzékenyebb lelkialkat, értem én. De akkor is – sok mûvész járta meg pl. Recsket stb és normálisan jött onnan haza. A megbolondulásnak szerintem az is oka lehetett, hogy az illetõ képtelen volt levenni a szemét a rosszról, az annyira elborzasztotta és megbûvölte, magához vonzotta az elméjét, hogy nem volt képes másra gondolni, valami jóra összpontosítani. Aztán ott van a Tizedes és a többiek film – a tiszt csak sír, hogy minden milyen borzasztó – a tizedes meg feltalálja magát, a jövõre koncentrál, a túlélésre, képes másokon is segíteni, és az egész sztori egy vicces vígjáték vele, nem egy kilátástalan tragédia. Aztán – divat lenézni a Sorstalanságot, pedig valóban kitûnõ regény, én nagyon örülök, hogy Nobel-díjas lett. Mert ez is pont ugyanarra tanít – a fõszereplõ, Citrom Bandi folyton a jövõre, a túlélésre koncentrál, nem kesereg, nem bûvöli meg a gonosz annyira, hogy cselekvésképtelen legyen, van ereje valamiféle jóra koncentrálni, és még másnak is van ereje segíteni. Aztán – ott van az Emberi sors. Az is a legnagyobb pokolról szól, mégsem kilátástalan tragédia, hanem egy felemelõ történet arról, hogy mindig választhatjuk a jót, és az segít a jövõt választani, az életet választani. De hozhatnám példának a Zongorista legmeghatóbb jelenetét a német tiszttel és így tovább, sok mindent – ezek a dolgok sosem a kilátástalan tragédiáról szólnak, hanem a JÓ választásáról, a JÓról. Hogy azt lehet választani akkor is, amikor körülöttem minden pokoli – a reményt soha nem kell feladni, mert mindig, mindig van erõ és lehetõség a jót választani. (Az 1984 szerint nincs – Orwell maga is szabadkõmûves volt. És a regénye a rosszra koncentrál, ami ellen a harc kilátástalan. Na mindegy, ez csak zárójeles megjegyzés).
Olvastam két regényt egy Hugo Hartung nevû írótól. Az egyik regénye a Trianon utáni Magyarországon játszódik, a másik regénye pedig Németországban, a ’10-es évektõl az ’50-es évek végéig. Tehát mindkettõ nagyon durva, nagyon szomorú, nagyon kilátástalan történelmi helyzetben. És mégis – mindkettõ szinte „idillikus”, „bukolikus”, szinte illetlenül hétköznapi és „gondtalan”. Mintha az írója ostoba lenne, vagy felszínes, vagy hazug, annyira nem hajlandó a körülötte tomboló gonosz erõre koncentrálni. „Természetesen” nem ért el vele különösebb sikert, eltûnt a süllyesztõben, hiszen amit írt, az nem volt „megrázó” és „drámai” és „felkavaróan tragikus” és „mélyenszántó” – hiszen mi mást is lehetne a valóság mélyérõl kiszántani, mint a gonoszságot! Ehelyett õ mindenféle szerelmi sztorikkal állt elõ, de még azokat is túl „erõtlenül” festette meg, mert szinte semmit nem szólt az éppen aktuális párkapcsolatban dúló feszültségekrõl, drámákról – mert hát ugyan mi másból is állhat egy párkapcsolat, mint drámából és feszültségbõl? Csak annyi az egész, hogy szerették egymást? Ugyan már... ezt ki hiszi el?
Gondolkoztam rajta, és most ott tartok, hogy a JÓra koncentrálni, arról írni sokkal nehezebb, mint a rosszról. Képzeld el – a Trianon utáni Magyarországot idilli paradicsomként lefesteni? És a 20. sz-i német történelembõl a „hétköznapi” szerelmi életre koncentrálni? Hát ez szinte abszurd, annyira lehetetlen; hiszen minden afelé vonz, hogy a szörnyûségekrõl írjon valaki. De Hartung erre valamiért nem volt hajlandó. Nem azért, mert ostoba volt – hanem azért, mert így lehet túlélni. A rosszat azzal lehet túlélni, azzal lehet legyõzni, ha valaki a jóra, a szépre, a bizalomra, a szeretetre, a jövõre koncentrál. Arra gondol, arról beszél, azzal foglalkozik, azt teszi. Aki a jót cselekszi, az boldog lesz az õ cselekedetében. A jó cselekvése nélkül lehetetlen boldognak lenni. Az szinte teljesen mindegy, mennyit tudok a rosszról. Ha semmit sem tudok róla, ha semmit sem ismerek róla, a jó ismerete, a jó cselekvése akkor is megtart, akkor is gyõztessé tesz. Talán emlékszel, mit mondott Pál apostol a Szeretet himnuszában: ha jövendõt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökrõl, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
talec 2012 szept. 29. - 17:23:55
(835/2273)
"hogy havonta zárnak be állami vállalatok"

És a privát cégek, ma a húsipar van porondon, tegnap más volt, holnap megint más lesz.
A politikusok vitáznak 22 éve, közben bezártak a cukorgyárak, megszûnt a légitársaságunk és sokminden más.
talec 2012 szept. 29. - 17:02:59
(834/2273)
Orbán Viktor nagyon furcsán szólt pénteken a rádióban.A tenyerén hordozta gyakorlatilag azokat, akiket az "IMF nyomására" majd el kell küldeni a kényelmes állami, irodai állásokból.

Ilyeneket mondott: Õk értékesek, emberséggel kell bánni velük, segíteni kell õket, hogy megtalálják a piacon a helyüket, stb.Én is azt mondom, hogy értékes ember egy irodai dolgozó is, csak nem értem, hogy Orbán és körei, akár Matolcsy, akár Zsiga Marcell, miért nem ilyen hangon szóltak a munkanélküliekrõl, rokkantakról? 47 ezer ft-ból bizotsan meg lehet élni, meg a rokkant emberekbe szokás még belekötni manapság. Én úgy látom, hogy lenézik manapság aki szegény. Más a hangnem egy kicsit.

Azért mert az állami irodai dolgozóktól Orbán tart azért beszél így velük. Mert értelmiségi tábor, kapcsolatokkal és ezért nem akar hozzájuk nyúlni, választási tényezõ a közszféra, vállalatok, hivatalok és kapcsolataik. És mondtam már azt is, hogy régi kapcsolatok is lehetenek.Sok állami irodistának a szülei funkcionáriusok voltak a kommunizmus évei alatt. Ami nem baj, van olyan ismerõsöm, hogy párttitkár volt az apja, de olyat is láttam, aki mutatott egy vörös pártkönyvet, amit Rákosi írt alá, az ismerõs apja a legsötétebb években volt párttag.
És az ismerõs nem lett gazdag. És beszélõviszonyban is vagyunk.

Nem fogok általánosítani, nem mindenki húzott hasznot késõbb abból, hogy az államhatalom környékén lófrált 1990 elõtt. De sokan igen. És a mai világban õk nagyon komoly elõnyben, anyagi elõnyben is vannak azokkal szemben akik nem voltak oda a szocializmusért. Csak mindenrõl szó van, de ezt sosem mondják ki. Mert van jobbos, és balos jól járt ember is. Nekem az egyik szülöm, színjeles gimnázimumi bizonyítvánnyal, raktári dolgozó volt vagy 30 évig. Nagyszüleim vagyonát csak szimplán ellopták.

Én azt mondom, nem teheti meg gazdaságilag az ország, hogy a múlt miatt jólétben tartson embereket. De látom, hogy ezt a témát még a 2/3-os Fidesz sem meri felvállalni.

Ezek az én amatõr kis meglátásaim, nem vagyok profi elemzõ, tanácsadó. Politikus sem vagyok. Az is lehet, hogy totál nincs igazam. Én csak az utca embere vagyok, a társadalom alsóbb rétegeibõl. Van véleményem sok témáról.
Megpróbálom észrevenni, hogy mi a baj? Nem az oldalak érdekelnek, inkább az, hogy havonta zárnak be állami vállalatok, most már a Vidám Park is tönkrement. Valami nem mûködik jól az országban. Úgy tûnik, hogy nagyon nem.