Téma: Híradó este

offtopic
umma 2012 szept. 16. - 04:59:05
(673/2273)
Köszi, csak az aggaszt, hogy mindenképpen behajtják a 150 ezres bírságot, és nincs "leülöm" opció. Nem mindegy, hogy mondjuk 100 ezer embert kéne becsukni, vagy 100 ezer embertõl kéne pénzbírságot behajtani. Persze talán abból is nagy balhé lenne. Mindenesetre ez biztató kezdeményezés, remélem, tényleg nagyra nõ az ellenállás és nem sikkad el.
offtopic
umma 2012 szept. 16. - 04:53:10 Előzmény olahmiki1959
(672/2273)
:))))) Úgy látom, Feri visszavonhatatlanul az ország bohóca lesz :))))
De legalább hasznosul :))))))))))))))

Ez marha jó humor, pénzért kéne árulni... komolyan.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 15. - 23:58:08
(671/2273)
Szerintetek a 8 millióból lesz még olyan "félázsiai vadbarom", aki visszaküldi?

http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=184325
adamnagysweetmovie 2012 szept. 15. - 23:54:23 Előzmény umma
(670/2273)
Na, akkor itt lehet fellépni, csatlakozni, reméljük kiforrja magát.

Polgári engedetlenség a munkaszolgálat ellen!

http://www.facebook.com/groups/445333412172840/
adamnagysweetmovie 2012 szept. 15. - 22:53:39
(669/2273)
Vagyis hogy mit barmolt itt össze a mátrixában, mióta kipaterolta az IMF-et, pont hogy szabadon barkácsolhasson a parancsuralom és klientúra kiépítésében.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 15. - 22:42:22
(668/2273)
Az EU közölte, az IMF hitel feltétele a magyar demokratikus intézmények helyzetének átvilágítása.
Hát ezért a pávatánc, ezért a baltásgyilkos-kereskedelem...
Mert ugye a megszorítás nem gond, Matolcsy nevetgélve jelenti be a 30. új adónemet is, az egykulcsból meg akkor sem engedünk, ha 4 millióan beledöglenek.
Szóval minden valószínûség szerint nem az IMF-tõl fél Mr.Cövek (bár a gazdaságpolitika racionalizálsa sem tenne lehetõvé ennyi keverést a zavarosban), hanem hogy az EU újabb politikai kifogásaitól, feltételeitõl.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 15. - 21:01:52
(667/2273)
Újabb nemzeti konzultációs levél jön?
Egyenlõre titok, mi tárgyban.
Mondjuk van egy tippem, mi érne meg egymilliárdos marketingköltséget. Utólag megkérdezik, hogy egyetért ön azzal, hogy eladtuk a baltás gyilkost és az ország becsületét?
adamnagysweetmovie 2012 szept. 15. - 19:50:22
(666/2273)
:)A vicc teccik, megveszem.
Háát, lehet jól lakott, de attól még a harci kedve nem csillapodott.

Érdekes volt, ahogy egyedül én ordítottam a tömegben, hogy bojkottot, és aztán Fletó bejelentette:)

Az érvelése meggyõzõ volt: a nemzet egységét és a demokráciát megalapozó alkotmányt és választási rendszert egyetlen párt, diktátumszerûen akkor sem módosíthatja, ha erre a torz választási rendszer miatt (egyharmaddal szerzett kétharmad) lehetõséget is biztosított.

De sztem nemcsak a regisztrációról döntõ törvény elfogadását kellene bojkottálni, (láttuk, ez az alkotmányozásban sem zavarta a szégyenérzést nem ismerõ fideszt, simán keresztülnyomta az egypárti, a mai napig senki által nevére nem vett alaptörvényt, szerzõje ismeretlen).

Hanem a demokratikus pártoknak, civilek szervezeteknek azzal is be kéne fenyegetni, hogy ha tovább rombolja az állampárt a demokrácia alapjait, a szavazáson való bojkott lehetõségét is fenntartják. Ezt természetesen a mostani eljárási törvény tervezetének ismeretében kell eldönteni, ill. a legkisebb jövõbeni választási módosítás esetén automatikusan. Szerintem a normális indok nélkül bevezetendõ regisztráció már most elég ok lenne a 2014-es bojkottra, de ennek csak az összes demokratikus párt és civil szervezet egyetértésével volna értelme. (Akár a fideszhez gyanúsan igazodó LMP ellenállása esetén is, hiszen a kollaboráló párt ezzel a kimaradással elvesztené szavazói nagyrészét).

Sztem az sem baj, ha Orbán 100%-kal nyer, egyedül Azerbajdzsán fogja elismerni... Ebben a mocskos játékban nem szabad további engedményeket adni a játékszabályokat felrúgó, rosszhiszemû, destruktív félnek.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 15. - 19:49:07
(665/2273)
A BíBíSzí tudósított róla, hogy prájmmminiszter a dinné után meglátogatta a dabljúszít is.
olahmiki1959 2012 szept. 15. - 18:03:54
(664/2273)
Mély fájdalommal értesítjük mindazokat, akik tisztelték és szerették, hogy életének 51. évében Gyurcsány Ferenc, Magyarország volt miniszterelnöke, aki a Kossuth téren az elmúlt hét folyamán éhségsztrájkot folytatott, ma délután hirtelen rosszul lett, gyomorfájdalmakra panaszkodott, majd rövid szenvedés után, fél kettõ óra tájban megebédelt.
Munkatársai, párttársai lesújtva fogadták a hírt, többen - "Az istenit neki" - kifejezéssel adtak hangot mély megdöbbenésüknek.
Gyurcsány Ferencet a Kisvakond étterem saját vendégének tekinti.
Vacsoráztatásáról késõbb történik intézkedés.
_goldie_ 2012 szept. 15. - 17:57:07
(663/2273)
"De most már pontosan tudom, hogy a nõ is felelõs. De még mennyire az."

nem tudom elfogadni azt a felfogást
h a nõ hibás azért mert megverik..
én sose hagynám h valaki verjen
nincs mentsége egy férfinak az erõszakra..

sajnos van olyan aki nem meri elhagyni a férjét
mert fél h utána megy és még jobban elveri..
és ugye ott van/vannak a gyerekek
akiket szintén félt
_goldie_ 2012 szept. 15. - 17:44:01
(662/2273)
ugyan ez a véleményem
nincs mentség sem a gyerekek sem a nõk bántalmazására

a rablást és a gyilkosságot pedig magyaráznom sem kell
_goldie_ 2012 szept. 15. - 17:35:35 Előzmény -csengõzoli--
(661/2273)
pálfordulás

"Rogán megjegyezte, a felesége is világossá tette, ha nem gondolkodik el a probléma megoldásán, akkor õ is részt fog venni olyan célú demonstrációkon, hogy a Fidesz-frakció vegye komolyan a kezdeményezést. Az, hogy százezer nõ odaáll valami mellé, világossá teszi, hogy ez egy társadalmi ügy...Tisztelettel meghajlok a hölgyek akarata elõtt" - jelentette ki a politikus."

"a parlamenti elfogadás után a kormánynak ki kell dolgoznia és a Ház elé kell terjesztenie az önálló Btk.-tényállást. Ennek a nõk és a gyermekek ellen, az együttélésben elkövetett erõszakról kell szólnia - közölte a frakcióvezetõ, aki azt is javasolta a Fidesz nõi tagozatának, keressék meg az illetékes tárcavezetõt, Balog Zoltán emberierõforrás-minisztert annak érdekében, hogy a büntetés mellett a megelõzésre is felhívják a figyelmet.

"A sajtótájékoztatón a Fidesz nõi tagozata nevében Czunyiné Bertalan Judit elmondta: arra kérték Orbán Viktort, álljon elõ a kormány egy olyan stratégiával, amely alkalmas a nõkkel és gyermekekkel szembeni erõszak megfékezésére."
http://www.origo.hu/itthon/20120914-megis-fontos-a-fidesznek-a-csaladon-beluli-eroszak.html

"A Rogán családban komoly feszültség lehetett. Rogánné példát állított fel a többi Fideszes nõk számára, hogy ha komolyan fellépnek akkor érhetnek el eredményeket. Nehéz helyzetben lehetett Rogán Antal, mert mint frakcióvezetõ milyen példát mutat a tagoknak. Nagy blama lehetett volna, ha Rogánné a népi kezdeményezés mellé állt volna. A másik tanulság az, hogy Orbán Viktorra a tömeg lehet hatással, mégpedig a nagy tömeg. Milyen helyzet lenne ha Lévai Anikó követné Rogánné példáját?"
http://valakiblogja.wordpress.com/2012/09/15/megis-tamogatja-a-fidesz-a-csaladon-beluli-eroszakrol-szolo-nepi-kezdemenyezest/
offtopic
umma 2012 szept. 15. - 14:12:55
(660/2273)
Persze hogy nem egyenlõek és nem egyformák, mert mások. Különböznek egymástól. Másképp reagálnak bizonyos dolgokra, nem ugyanúgy. Mát Exupery megírta - mije van a rózsának, csak az a négy kis tüskéje, azzal tud védekezni a tigrisek ellen. Egyszerûen ki kell találni, meg kell érteni, mindenkinek saját magának, hogy miképp lehet mûködõképes egy kapcsolat. Az nem olyan, mint egy képeskönyv, és ha te eltérsz a sablontól, akkor rossz vagy; inkább valahogy meg kell érteni, hogy valaki miért olyan, amilyen. Legalábbis, ha érdekel a másik, akkor megpróbálom megérteni. De a legnagyobb segítség mégsem az, hogy "megértem" a másikat. Hanem az, hogy megélem a saját életemet, csinálom a saját dolgomat és nem várok el a másiktól sokat.
Mondok erre egy példát. A nagymamám egy gonosz agresszív alkoholistához ment férjhez. Nem igaz, hogy nem hallotta elõtte, hogy mennyit duhajkodik a ficsúr, de mindegy; mondjuk, hogy meglepetésként érte. Pontosan nem tudom, hogy éltek, mert a nagyapámat már nem ismertem. De a furcsa az egészben, hogy a nagyapám egy gonosz, kötözködõ, agresszív iszákos ember volt, és a nagymamámat mégse bántotta. Legalábbis az anyám nem tudott beszámolni bántalmazásról.
Õ férjhez ment egy jó családból való mérnökhöz, aki tökjózan volt, sose ivott. Nem lépett félre, nem volt beképzelt, inkább nagyon is szerény és csöndes volt - az anyám nélkül. De amikor együtt voltak, állandóan állt a bál, rettenetes volt. Szerintem az a különbség, hogy az anyám megtanulta otthon az apjától, hogy állandóan másokat hibáztasson. Mindent mástól várjon el. Ezzel a sírba lehet kergetni valakit. Az anyámnak sose voltak saját céljai, amiket csakis õ maga akart volna elérni, hanem csakis olyan céljai voltak, amit a külsõ körülmények rákényszerítettek. A nagymamámnak meg voltak saját, a körülményeitõl független céljai, amikbõl önbizalmat merített. Ha csak azt csinálom, amit elvárnak tõlem, abból nem lesz önbizalmam; és ha nincs önbizalmam, a külvilág se fog értékesnek tartani. Az anyám nem sokra tartotta magát, és meg is kapta azt a választ a külvilágból, ami erre "rezonált".
A megoldás az önálló személyiség kiépítése, az önbizalom, a saját célok, és az, hogy a másiktól nem várok el sokat, vagy szinte semmit. Ez nagyon sok problémát megold. Enélkül a bántalmazott nõk folyton hasonló helyzetekbe keverednek, és ha megszabadulnak az egyik férfitól, akkor egy másiknak az áldozataivá válnak. Mert az õ hozzáállásuk nem változik semmit, és pontosan ugyanazt a reakciót fogják kiváltani egy másik partnerbõl is. Ez biztos, sajnos.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 15. - 13:47:09
(659/2273)
A férfit erõsnek alkotta meg a Teremtõ, a nõt gyengének. Ha egy nõ visszaél ezzel, akkor sem megoldás, hogy a férfi a testi erejét használja ennek kompenzálására. Lehet szóban válaszolni és ott lehet hagyni. Semmi nem mentség arra, ha valaki a nõket és gyerekeket veri.
Ha pedig a bántalmazás oka a férfi alkoholizmusa, ráadásul a nõnek nincs menekülési útja a szituációból, mert "megöllek a gyerekekkel együtt, ha elhagysz" (és ez sokszor nem üres fenyegetésnek bizonyul) akkor bizony korlátlanul enyhíthetõ a nõ büntetése, ha esetleg a jégcsákányt a férje fejében felejti egy zaklatott órán.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 szept. 15. - 13:43:06
(658/2273)
Te is beláthatod,hogy az beleszólás lett volna egy közösség életébe.
Jobb tiszteletben tartani más népek kultúráját, hagyományait.
-csengõzoli-- 2012 szept. 15. - 13:41:14
(657/2273)
Nem,nincs egyenlõség a kettõ közt.
Vitatkozásig lehetnek egyenlõen felelõsek, ütés után NEM!
Rendszeres verés esetében pláne nem!
Amit én írtam mesét, abban szerinted hol hibázott a nõ?
Nem tudod elképzelni,hogy van egy csomó olyan eset,mikor tõle függetlenül derül ki a férjérõl,hogy hajlamos piálni,majd elfajul a dolog?
Egyértelmûen mindig hátrányban van a nõ,hisz õ az,aki gyereket nevel,akinek évek óta nincs munkája, önálló keresete, hisz egyetlen gyerek mellett is minimum 1 évig otthon kell lennie, kettõnél ez a szám felugrik minimum 3ra.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 15. - 13:40:56
(656/2273)
Nagyon jó kis videó. És a vége mindenképpen happy end. Gratuláció a rendõrségnek, amiért nem próbálta erõvel megakadályozni, hogy egy nép megélje a saját kultúráját.
offtopic
umma 2012 szept. 15. - 13:28:11
(655/2273)
Persze hogy nem mentség. Mint ahogy a nõt sem menti fel semmi. Nem az a tanulság ebbõl, hogy egyik sem felelõs, hanem hogy mindkettõ felelõs! Borzasztó hosszú és bonyolult folyamat, amíg valaki eljut oda, hogy családon belüli erõszak részese legyen, így vagy úgy. Nem jó az a feminista álláspont, hogy aférfiahibás. A fordítottja sem jó persze; itt helytelen bûnbakot keresni. Mert hiszen éppen az egymás okolása, hibáztatása, a vádaskodás vezet el az erõszakig. Ebbõl nem lehet megtanulni azt, hogy a saját életemért felelõs vagyok. Pedig épp az a megoldás, a saját életért való felelõsségvállalás megtanulása.
-csengõzoli-- 2012 szept. 15. - 13:12:56
(654/2273)
Nalátod,akkor én szerencsésebb vagyok,nálunk ilyesmi sosem volt.
Én ennek ellenére azt mondom nincs mentség arra,ha valaki bánt egy nõt.
Semmi!
Még az se mentség,ha teszem fel a nõ is hibás lenne valamiben. Nem,ez sem menti fel az erõszakos férjet.
Mint ahogy az sem mentség egy erõszaknál,hogy kihívó ruhában volt a nõ.
Az sem mentség egy gyerek verésnél,hogy sokat sírt és idegesített.
Az sem mentség egy bankrablásnál,hogy különben elárverezték volna a család lakását és az sem mentség egy gyilkosságnál,hogy az elkövetõk nem mérték fel,hogy mit is tesznek.
Nem, ezek egyike sem mentség az elkövetõk számára.
Magyarázat,de nem érdekel.