Téma: Híradó este

offtopic
umma 2012 szept. 14. - 15:03:45 Előzmény _goldie_
(613/2273)
Én olyat olvastam a youtube-on, hogy a nõ átmenekült a szomszéd lakásba, a férj dühöngve verte az ajtót, a szomszéd kábé leütötte - erre õt vonták bírósági eljárás alá, és ezen olyannyira feldühödött (gondolom, más okokból is tele van a hócipõje) hogy a kivándorlást fontolgatja. Neki ebbõl elege van.
szonya1 2012 szept. 14. - 14:43:06
(612/2273)
3) Netalán egy-két magas polcon ülõ káder is érintett lehet.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 14. - 14:04:56
(611/2273)
Tudja valaki, mi volt a baja a mucsajtempó Fidesznek, hogy a családon belüli erõszak törvénybe vételét lesöpörje? Ha úgyis van rá jogszabályi lehetõség (nyilván ez önmagában kevés), akkor miért nem lehet ezt összegereblyézni, hogy a magyar lakosság több mint felét kitevõ nõk ne érezzék magukat kiszolgálatottnak, gyerekgyárnak????

Csak arra tudok gondolni, hogy:
1) Valóban ilyen amorális tahók alkotják a jelenlegi 2/3-ot
2) a 100 ezer aláírással volt a baj, és az állampolgárok ne akarjanak beleugatni a politikába, mert õk félázsiai politikai vadbarmok, szemben a roppant mértékadó jelenlegi politikai megnyilatkozókkal (disznótartó-szegénygyalázó Lázár, S/M Anti, sátorban buzuló Gabriella, baltás Miniszterelnök)...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 14. - 12:50:50
(610/2273)
Az általam hallott politikusok közül elsõként Kónya Péter jelentette ki, hogy az összefogás, egy közös rendezvény érdekében hajlandó lemondani a saját rendezvény megtartásáról, hogy a szétaprózás kormányzati taktikájával szembemenjen.

Igen, ennek a hiteles felvállalása szerintem önmagában a közérdek meghallását bizonyítja, és az összefogás minél erõsebb artikulációja nem gyengíti, hanem.ellenkezõleg, erõsíti mind a Szolidaritást, mind az egész demokratikus ellenzéket!
adamnagysweetmovie 2012 szept. 14. - 11:37:07
(609/2273)
Most olvastam, vágjátok, hogy Gazdag Gyula A határozat c. dokufilmje az agilis, rátermett felcsúti (sicc!) tsz-elnök pártkatonák általi kicsinálásának konspirációjáról szól??
Hát, hát, lassan megérik az idõ a rimékre....
_goldie_ 2012 szept. 14. - 10:01:12
(608/2273)
adatgyûjtés a katasztrófavédelmi törvény tavalyi módosítása alapján
"Beindul a "toborzás" katasztrófahelyzetekre
azt kívánják felmérni, ki mozgósítható polgári védelmi szolgálatra"
http://www.origo.hu/itthon/20120914-felmerik-a-vedelmi-szolgalatra-bevethetoket.html

aki nem küldi vissza az büntire számíthat!

"ez lehet az Orbán-kormány legnagyobb adatbázisa a lakosságról..a személyes adatokon kívül "szakképzettünkre, foglalkozásunka, munkahelyünk megnevezésére, sõt munkahelyünk címére is igényt tart a polgári védelembe való nyilvántartásba vételhez. Mert a szolgálatba gyakorlatilag a lakosság minden tagja "belép", ha nincs mentessége. A jogszabály szerint - néhány további kivétellel - csak a 18 éven aluliak, a terhes nõk, a legfeljebb 6 éves gyermekét egyedül nevelõ-, illetve három 14 éven aluli gyerekét egyedül nevelõ szülõk, a munkaképességüket 67 százalékban elvesztõk, valamint az országgyûlési képviselõk, az EP-képviselõk, a település jegyzõje, a bíró, és az ügyész nem kötelezhetõ polgári védelemre."

kedves képviselõink ezt megint megúszták..
ja kérem -tudták mit szavaznak meg- naná..


jah és eskü is lesz
"Én (...) esküszöm, hogy Magyarország természeti és civilizációs katasztrófák elleni védekezésében legjobb tudásom szerint részt veszek. Magyarország polgárai és a létfenntartáshoz szükséges anyagi javak védelme érdekében szolgálati kötelezettségeimet teljesítem. Az emberi életet és méltóságot mindenkor tiszteletben tartom. Esküszöm, hogy minden erõmmel, törekvésemmel, tudásommal Magyarország javát szolgálom." (Az esküt tevõ egyéni meggyõzõdése szerint) "Isten engem úgy segéljen!"
és ha már eskü -az ugye kötelez vmire..

ééés persze a hadköteles férfiakat -január óta-már jegyzik
"sorkötelezettséget eltörölték, Hende indoklása szerint "békeidõben is" lehetõség van arra, hogy "rendkívüli állapotban automatikusan, megelõzõ védelmi helyzetben pedig az Országgyûlés döntésével újra bevezessék" a hadkötelességet. Ennek érdekében a jogszabály január 1-jével létrehozta a Magyar Honvédség Hadkiegészítõ és Központi Nyilvántartó Parancsnokságát, a honvédség katonai igazgatási és központi adatfeldolgozó szervét."
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=584423
_goldie_ 2012 szept. 14. - 09:59:28 Előzmény -csengõzoli--
(607/2273)
nem romák voltak -csupán alul iskolázottnak tûntek
apa fehér -szõke felnyírt haj
anya fehér -barna haj

anya fáradt kialvatlan lehetett
ezt még meg is értem
de ez sem magyarázza a tettét

nem elsõ eset lehetett
és vszeg az anya is természetes
dolognak tekinti a veréssel nevelést
-csengõzoli-- 2012 szept. 13. - 23:31:04
(606/2273)
Nyilvánvaló melyik etnikumról szól a történeted.
Ebbe én se avatkoztam volna bele...
Sajnos az övék egy külön világ!
_goldie_ 2012 szept. 13. - 23:23:48
(605/2273)
"a szomszéd ne hangosítsa fel a tv-t, ha azt hallja, hogy a másik lakásban gyilkolják egymást, ne húzza be a függönyt, ha azt látja, hogy a szomszédasszony az éjszaka közepén pongyolában menekül ki a hidegbe a férje elõl"

meséltek nekem olyan esetet mikor a szomszédasszony kimenekült a lakásból
a férje meg utána -és nem mert senki beleavatkozni..

sõt olyat is meséltek h a beleavatkozó szomszédot késsel leszúrta a részeg férj
(aki bele is halt) mondván minek avatkozik bele mikor semmi köze hozzá
nagyon sok ilyen esetrõl hallani..
és sajnos nem mer tenni senki semmit..mert fél

a gyámhatóságnak szóló tanár vagy gyerekorvos vagy védõnõ
ugyanígy fél..
_goldie_ 2012 szept. 13. - 23:14:57
(604/2273)
ma délben szemtanúja voltam egy esetnek
fiatal házaspár két kisfiúval (egy-másfél éves ikrek!) utaztak a buszon
az elsõ ami feltûnt h csak 1 gyereknek volt hely a kicsire összecsukható babakocsiban
a másik fiúcska "potyautasként utazott" a tesó mögött -ülés és háttámla nélkül
szabálytalanul és életveszélyesen a babakocsi vázán egy lazán odadobott takarón csücsült
hátát mindössze egy keresztbe -utólag a vázra rácsomózott vékony hevedernek tudta támasztani

de ami igazán felháborított az ezután történt

déli 1 óra a két pici ásítozik és dörgöli a szemét
ilyenkor bizony aludnának -ez a napirendje egy ilyen csöppségnek
a szülõk leültek de nem vették ölbe a kis "potyautast"
pedig kényelmesebb és biztonságosabb lett volna
talán még el is aludhatott volna szegényke

a babakocsiban utazó tesó álmosan nyújtózkodott egy nagyot
mire a megváltozott súlyelosztás miatt az amúgy is könnyen felboruló kiskocsija hátrabillent
én majd frászt kaptam h mindkét gyerek kipottyan
az anya aki fáradtan próbált szundítani -a busz oldalához támasztott fejét felkapta
és a keze még idõben megállította az hátraboruló babakocsit
az apának fel sem tûnt az eset -bár némi morgás azért mégis csak volt közöttük

az anya -Most nézd meg mit csináltál!! felkiáltással
lekent egy pofont a kocsiban utazó egy-másfél éves kisfiának
h viselkedjen és máskor ne merészeljen mocorogni nyújtózkodni
a gyerek nem sírt -csak meglepõdve nézett (ezt vajon miért kaptam?)

az esetet többen is látták -de senki nem szólt egy szót se
magánügy? vagy több annál?

nekem pedig eszembe jutott az amit negyed ötkor már írtam
h ezt a viselkedést tekinti a gyerek követendõ példaként
hiszen ebben nõ fel -ez neki a természetes
szomorú..
olahmiki1959 2012 szept. 13. - 20:05:10
(603/2273)
Nincs ellentmondás köztünk, csak lehet, hogy nem volt egyértelmû, amit írtam.
Én azt mondtam, hogy ÖNMAGÁBAN egy törvény meghozatala nem jelent változást a családon belüli erõszak dolgában.
Ahhoz, hogy változás történjen, valóban, ahogy írod, el kellene vinni a brutális férjet, minden bejelentést komolyan kellene venni, szigorúbban büntetni az ilyen cselekményeket, és a környezet felelõssége sem kerülhetõ meg.
Csak a gyakorlat egészen más.
A Damu-ügy a klasszikus példa, hogy valaki több esetben is bûnösnek találtatik ugyanolyan jellegû cselekményekben, és gyakorlatilag semmi nem történik.
Az az elv meg, hogy néha elcsattanhat egy pofon, az meg teljes csõd. Akinek ilyen nézetei vannak, pláne a parlamentben, az nyugodtan húzzon el a közéletbõl.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 szept. 13. - 19:27:46
(602/2273)
Nem értünk egyet,igenis lenne visszatartó hatása,ha a részeg férjet elvinnék.
Ma az a helyzet,hogy meg kell várni míg tragédia történik.
Nem is olyan rég volt egy eset,mikor az agresszív férfi folyamatosan verte a feleségét,aki fel is jelentette,de az illetõt még aznap kiengedték.
Így a nõ egy idõ után fel se jelentette,hisz nem hiányzott neki az újabb ütlegelés.
A vége az lett,hogy egyik alkalommal kiugrott az ablakon a verés elõl, lebénult.
Ezeket az eseteket meg lehetne elõzni erõs törvényekkel.
Igenis mindenkin látszik,ha megverték és ehhez a férjnek sincs joga.
be lehetne bizonyítani,le lehetne ültetni az illetõket.
A hozzáálláson is változtatni kéne, vidéken ez szinte normális, belefér.
Vagy nézzük a Damu ügyet, ahol olyan emberrõl beszélünk aki megverte egy korábbi barátnõjét, megverte egy kolléganõjét, megverte ezt a Timit, majd kiderült még az újdonsült, a médiában egyébként mindenhol Damut védõ új barátnõjét is.
Ezek után a magyarok egy részének mi a reakciója?
Minek találkozott vele? Miért vett fel olyan ruhát? stb.
Mintha ezek bármelyike feljogosítaná a pasit,hogy megerõszakolja a nõt.
Borzasztó, ebben a tekintetben kb a középkorban vagyunk a felfogást illetõen.
olahmiki1959 2012 szept. 13. - 18:11:22
(601/2273)
A javaslat lesöprését én sem értem, viszont - sajnos - azt kell mondjam, az, hogy a parlamentben hoznak-e, vagy sem egy törvényt a családon belüli erõszakkal kapcsolatban, annak semmiféle hatása nincs a családok magánéletére. Az ugyanis olyan intim szféra, amibe nem lehet, és nem is szabad beavatkozni.
Ha egy brutális állat éveken keresztül rettegésben tartja a családját, naponta leissza magát, megveri az asszonyt, molesztálja a nevelt lányát, az nem fog megváltozni csak azért, mert életbe lép egy törvény a parlamentben.
Ami megoldás lehetne, - és a mai közömbös, bezárkózó világban ennek még kevesebb az esélye, - az az, hogy a család környezetének kellene felelõsebben viselkednie.
Hogy a szomszéd ne hangosítsa fel a tv-t, ha azt hallja, hogy a másik lakásban gyilkolják egymást, ne húzza be a függönyt, ha azt látja, hogy a szomszédasszony az éjszaka közepén pongyolában menekül ki a hidegbe a férje elõl, hogy a családvédelmi központ, a védõnõ, a jegyzõ, a gyámhatóság vegye komolyan, ha véletlenül egy bejelentést kapnak ilyen ügyekrõl, hogy az óvónõ, vagy az iskolai tanár tegyen bejelentést, ha azt látja, hogy a gyermeken verésnyomok láthatók, és a példákat még hosszan lehetne sorolni.
Különbözõ, általában tragédiákat követõ riportokból lehet tudni, hogy vannak családok, amelyeknek a környezete éveken keresztül pontosan tudta, hogy mi történik ott, és senki nem tett semmit.
Aztán amikor tragédia történik, és mondjuk valaki meghal, akkor mindenki sopánkodik, ahelyett, hogy õ személyesen megpróbált volna tenni valamit.
A mai világ egyik legtragikusabb jellemzõje, hogy senki semmiért nem vállal felelõsséget, mindenki behunyja a szemét, befogja a fülét, "õ nem tud semmirõl, õt ne is kérdezzék, õ nem volt ott, õ csodálkozik a legjobban, és õ van a legjobban megdöbbenve, hogy ilyesmi megtörténhetett".
Ha megfigyelitek, és a különbözõ híradókban megnézitek, amikor a legártatlanabb dolgokban megkérdeznek valakit, az illetõ nagyon sokszor azt kéri, hogy ne mutassák az arcát.
Nem meri vállalni a véleményét.
Fél attól, hogy valami baja lehet abból, ha õszintén nyilatkozik, bármirõl.
Ez a legnagyobb probléma, a belénk rögzõdött mentalitás, a semmiért felelõsséget nem vállalás, a fejünket a homokba dugás.
Én a rendszerváltáskor azt hittem, - naiv, megmosolyogtató módon, - hogy legalább ezekben a dolgokban változni fogunk. Bátrak, õszinték, magabiztosak lehetünk, kiállhatunk a véleményünk mellett, és eszünkbe se kellene hogy jusson, hogy bármi következménye lesz, vagy lehet annak, ha kimondjuk, amit gondolunk.
És ebben az értelemben - is - a történelem mintha elment volna mellettünk. A félelmek, a beidegzõdések megmaradtak, és élnek bennünk a mai napig.
És ezen semmiféle parlamenti törvény nem tud változtatni.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 szept. 13. - 17:09:30
(600/2273)
És a kérdés, hogy MIÉRT? Miért söpõrték le az asztalról ezt a javaslatot? Kinek érdeke ez??? Nem értem.
_goldie_ 2012 szept. 13. - 16:12:12 Előzmény -csengõzoli--
(599/2273)
átlagban hetente 1 nõ és havonta 1 gyerek hal meg a családon belüli erõszak miatt Mo-on

"a családon belüli erõszak ráadásul nemcsak a nõket
hanem a gyerekeket is érinti sokkal többet mint hinnénk
100 ezer nõ több mint 100 ezer gyerekérõl van szó
akiknek 40%-ából bántalmazó lesz
a lányok pedig hajlamosabbak lesznek arra
hogy maguk is áldozattá váljanak" (Tóth Gyöngyi NANE)

a gyerek másol!!
magatartást és értékrendet is másol
ha így nõ fel -ha ezt a példát látja otthon
felnõttként is ezt tekinti normális viselkedésnek

annak h elutasította a parlament a nõk és gyermekek családon belüli védelmét
most az az üzenete h évi 70-100 nõ halála nem jelent gondot ennek az országnak

h 100 ezer rettegésben élõ nõ és azok gyerekeik sem jelentenek problémát
és egyáltalán nincs félnivalója annak aki erõszakkal uralkodni akar mások fölött
offtopic
umma 2012 szept. 13. - 13:07:02
(598/2273)
Amit leírtam, arra hozok egy olyan példát, amit te úgyis rossz példának fogsz látni, pedig szerintem jó kiindulás. Gondolj bele, vajon Erõss Zsoltot mennyire idegesítik a romák, hogy nem tudja elérni miattuk a kitûzött céljait? Hogy a romák miatt nem tud hegyet mászni? Szerintem egyáltalán nem aggódik ezen és õt nem is akadályozzák. Biztosan azt fogod erre mondani, hogy ez hülyeség, ezért meg azért. Pedig nem az. Mert ha van egy célod, amit el akarsz érni, azt valószínûleg nem fogják a romák akadályozni. De ha nincs célod, vagy olyan célod van, amitõl könnyen el lehet téríteni, akkor elkezdesz nézelõdni, és észreveszed, hogy az életben mennyi akadály van, például a romák is. És akkor õk lesznek a céljaid, egyszerûen rájuk irányzod az életedet; és ha valamit becélzol célként, pont azt el is fogod érni. A romákat. Minél többet agyalsz rajtuk, annál közelebb kerülsz hozzájuk.
offtopic
umma 2012 szept. 13. - 11:50:14
(597/2273)
Oxi, akkor nevelj fel mondjuk öt gyereket, és hozz létre munkatábort, hogy munkára kényszerítsd a romákat. Esetleg vezesd be a kényszerabortuszt is. Merthogy szerinted ez a három lehetõség van. Egyszer majd meglátjuk, melyikünk ment többre velük. A lényeg, hogy mind a három megoldásban ellenségnek tekinted õket és az a célod, hogy gyõzelmet arass felettük. Így sose fogsz megszabadulni tõlük. Az életed szinte hozzájuk tapad, hiszen az õ legyõzésük jelenti számodra a célt, amit el kell érni. Adam és Ráhel élete pedig Orbánhoz tapad, mert kényszeresen állandóan vele foglalkoznak. Sose fognak tõle megszabadulni.
Nézd, ha nem tekinted õket akadálynak az életedre nézve, akkor valószínûleg nem is fognak akadályozni. De ha számodra õk akadályok, akkor mindig beléjük ütközöl. Ezzel mindenki így van - amit a fejemben akadálynak érzek, abba ütközök bele. Ha a fejemben átalakul a valóság, akkor más szemmel tekintek rá és különös módon tényleg megváltozik a világ attól, hogy másképp látom. Ez egyébként tudományos tény - a megfigyelõ befolyásolja a megfigyelés eredményét, és az anyagi részecskék másképp kezdenek viselkedni attól, hogy megfigyelik õket. Errõl nem tudok többet, de így hallottam.
-csengõzoli-- 2012 szept. 13. - 11:48:05
(596/2273)
De, akkor rájöttek.
Onnantól kezdve semmi közük a dologhoz, egy rendõrségi eljárás veszi kezdetét, nekik semmi közük hozzá,hogy mit csinálnak a gyerekkel,mint ahogy ahhoz sincs semmi közük,hogy mit csinálnak egy gyerekgyilkossal.
Begyûjtik,átadják,elmennek.
A srác ellen érkezett feljelentés alapján meg a helyi rendõrök lefolytatják,ami ilyenkor szokásos.
Beviszik, kiderítik mire volt engedélye,miért használt fegyvernek látszó tárgyat ésatöbbi.
De úgy gondolom te tájékozottabb vagy annál,mintsem,hogy ezt neked hosszan kelljen magyarázni.
szonya1 2012 szept. 13. - 11:41:14
(595/2273)
És amikor elkapták a szerencsétlen diákot és kézbe vették a mûanyagpisztolyt, akkor sem jöttek rá, hogy árnyékra ugrottak? Kellett még külön egy fegyverszakértõ? :)))
-csengõzoli-- 2012 szept. 13. - 10:14:25
(594/2273)
Mert nyilván nem sétálhatott oda megnézni,hogy: terrorista úr, hadd nézzem már meg ezt a pisztolyt.
Fogta magát,leült pár paddal arrébb és az õ felelõsége volt megmondani 100% biztonsággal,hogy valódi-e.
Nyilván úgy volt vele ez kb 50-50, nem kockáztat.
Jól tette.
Nem tudom ezen mit olyan nehéz felfogni.
Ugyan olyan emberekrõl van szó,mint mi vagyunk.
Egy rakás ember élete múlhat egy ilyen döntésen,még jó,hogy nem kockáztatnak.
Ez nem vicc...