Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 szept. 11. - 05:58:54
(553/2273)
Szójáték tõlem.

Biszku büszke?
Baszki...
_goldie_ 2012 szept. 10. - 22:38:47
(552/2273)
Miki -tudod ha a hegy nem megy Mohamedhez..

húú már sajnálom h nem írtam le félnyolckor
én elõre tudtam h ez lesz :D
nem olyan nagy vasziszdasz az a mûhold :))
offtopic
umma 2012 szept. 10. - 22:28:50 Előzmény talec
(551/2273)
Hát nem tudom, e szerint a szöveg szerint 1985-ben gyorsan sikerült megegyezniük: http://www.hungaroring.hu/?id=0&sub_id=4&lang=hu
A sértegetés szerintem az 1994-es tárgyalásokra vonatkozhat, amikor elvették Ecclestone-tól a pálya bérleti jogát.
olahmiki1959 2012 szept. 10. - 20:26:41
(550/2273)
Jól pofára estem, meg kell hagyni! (Nem elõször, és félek tõle, hogy nem is utoljára).

Ugyanis lehúztam Gyurcsány Ferencrõl a keresztvizet, hogy a meghirdetett éhségsztrájkja ellenére be fog menni az ATV mûsorába, Kálmán Olgával beszélgetni.
Kiderült, hogy mûholdas kapcsolattal oldották meg a dolgot, kapcsolták a Kossuth teret, és úgy beszélgettek egymással.
Ez az, amire nem gondoltam.
Mentségemre legyen mondva, - ha ez mentség, - hogy az említett tv egész délután azt hirdette, hogy Gy.F. a mûsor vendége lesz, a mûsorvezetõ beszélgetni fog vele, egyetlen szóval nem említették, hogy ez milyen formában fog megtörténni.

Úgyhogy ezt rendesen elhamarkodtam, elnézést kérek érte mindenkitõl, akit érint. (Gy.F.-rõl a véleményem ettõl függetlenül összességében nem változott.)
talec 2012 szept. 10. - 19:43:08
(549/2273)
Attól hangos a híradó, hogy Franciaországban keményebben adóztatják a gazdagokat. Egyetértek. Nálunk sajnos pont az ellenkezõ történt. Válság alatt is kedvezményeket osztogatunk tehetõs társadalmi rétegekenk. Talán, mert elvárták. Nem tudom. De ez nem oldal, vagy párt kérdése nálam, szerintem hiba volt a 16%-os, egykulcsos adó. Ha Gyurcsány, ha Orbán. Nagyon kevés jut a szegénynek itthon.

Volt már egy nagyon ismert politikus aki ezzel próbálkozott. Luca Di Montezemolo.

Rossz nyelvek szerint, év elején azért volt gyenge a Ferrari, mert Luca sokat politizált. Ki tudja, egyszer talán................

Én, ha olasz lennék, akkor gondolkodás nélkül rá szavaznék. A sportban bizonyított, hogy kézben tartja a dolgokat, szervez és irányít. Akár a Ferrari, akár a 90-es foci világbajnokság, ami az õ szervezésével jött létre. És akkor is rá szavaznék, ha nem a Ferrari csapat drukkere lennék.

„Tehetõs vagyok, így több adót is hajlandó vagyok fizetni”. Véleménye szerint a jelenlegi pénzügyi válságra tekintettel a módos embereknek több adót kellene fizetniük, hogy a pénzügyi romhalmazt felszámolhassa az állam Olaszországban. Az újság információja szerint Luca éves jövedelme körülbelül 5 millió euró. „Elvárom az államtól, hogy a csökkentse a tevékenységi körét és hatékonyabban mûködjön. A gazdagokra (éves jövedelem 5 és 10 millió euró között) kivetendõ adójavaslatom sajnos süket fülekre talált.”

http://www.motorsportal.hu/magazin/la-bella-vita-luca-di-montezemolo-c43051.html
olahmiki1959 2012 szept. 10. - 19:36:10
(548/2273)
Most tényleg egy igazi csemegére találtam, jól figyeljetek!

"Egyhetes éhségsztrájkba kezd Gyurcsány Ferenc és a Demokratikus Koalíció három másik tagja Budapesten a Kossuth téren. A pártelnök ezt vasárnap késõ este jelentette be a Parlament elõtti téren. A volt kormányfõ a Tv2-nek adott interjúban azt mondta: akciójukkal az ellen tiltakoznak, hogy a kormánypártok elõzetes regisztrációhoz akarják kötni a választási részvételt."

Eddig oké, ezt hallottuk több helyrõl is, a TV2-ben pedig maga Gy.F. mondta el.

"A DK elnöke az egybegyûlt újságíróknak elmondta, lélekben próbál felkészülni az éhsztrájkra, mert nem tudja, milyen érzés, ha több napig nem eszik. Az emberek nem pusztulnak bele néhány nap éhezésbe, "a dolognak ebben az értelemben nincsen tragikus végkimenetele" – tette hozzá."

Most jön a lényeg, amitõl dobtam egy hátast!

"Kitért arra is, hogy MIUTÁN SZOMBATIG NEM HAGYJÁK EL A TERET!, ezért õ és két képviselõtársa, Molnár Csaba és Kolber István, nem vesznek részt a parlament hétfõi ülésén, de a Demokratikus Koalíció más politikusai megjelennek majd a Házban."

Na kérem tisztelettel:
Miért linkeltem be ide ezeket a szövegeket a netrõl?
Mert Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úr a ma esti "Egyenes beszéd" címû mûsorban Kálmán Olga vendége lesz!

Tehát orbitális hazugság az, hogy szombatig nem hagyják el a teret.
Tehát Gy.F. felfogása szerint az éhségsztrájk azt jelenti, hogy hazug, demonstratív módon a média felé néhány óráig mutatom, hogy nem eszem semmit, aztán elmegyek, és onnantól kezdve bármi megtörténhet. Még az is, hogy egy háromfogásos vacsorát fogyasztok el, vagy ha mást nem, a kocsiban a lesötétített üveg mögött gyorsan bekapok egy rántotthúsos zsemlét. (Ha nagyon rosszindulatú akarok lenni, és miért ne legyek egy ilyen emberrel?)

Arra kíváncsi vagyok, hogy a mûsorvezetõ hölgy meg meri-e kérdezni, hogy hogy is van ez, egyáltalán eszébe fog-e jutni, hogy erre a bõdületes ellentmondásra felhívja Gy.F. és a nézõk figyelmét...
talec 2012 szept. 10. - 19:13:25 Előzmény umma
(547/2273)
Egy sztorim van errõl, ilyen órára ránézésrõl. Nem egy lapon említve term. egy embert, aki éjjelente véres baltával a kézben pózol. És egy ismert, befolyásos embert a világban.

De, egy könyvben olvastam, talán Dávid Sándor valamelyik könyvében: Szintén tárgyalás volt, nem bírósági, hanem üzleti. A 80-as években Magyarországon. Az egyik fél egy ismeretlen hazai, akkori funkcionárius, a másik fél Bernie Ecclestone. Bernie lelkesen jött ide, tárgyaltak, hogy legyen nekünk is GP. Aztán, tárgyalás közben a magyar "úr" (akkor még elvtárs) ránézett az órájára. Talán unta, talán várták. És akkor Bernie köszönte szépen, abbahagyta a tárgyalást, mert ott, abban a közegben ez sértés volt.

Minden közegben mást jelent ez a momentum. Itt nem tudom, az azeri ember esetében mit jelentett? Talán, már akkor tudta, egyszer úgy is kiszabadul.......
olahmiki1959 2012 szept. 10. - 19:10:43
(546/2273)
Õrizetbe vették Biszku Bélát, ahogy a hírekben hallani lehetett.
Ez helyes, csak szerintem egy kissé elkéstek vele.
Nagyjából úgy húsz évet.
offtopic
umma 2012 szept. 09. - 22:12:12
(545/2273)
Ha idáig ezek a rendezvények mindig békések voltak, és hirtelen megbolondult a tömeg, akkor nem lehetséges, hogy provokátorok voltak a támadók? Arra volt jó az egész, hogy örökre betiltsák a kurd fesztivált, és a békés emberek soha többé ne gyûlhessenek össze. Azt olvastam, hogy az utóbbi pár száz év forradalmai (kábé a felvilágosodás óta) sohasem maguktól törtek ki. Ha más nem is, de az "arab tavasz" valóban szörnyen gyanús. Vagy mondjuk az efféle videók: http://www.youtube.com/watch?v=ZE8rGXEP73s - szerinted ilyeneket kik készítenek? Hát provokátorok. Breivik micsoda? Egy nyomorult szarházi provokátor. Gondolj csak bele - a 2029-es videóban kik számítanak arra elõre, hogy húsz év múlva Európában csak Magyarországon és Lengyelországban lesz fehér nacionalista hatalom? Keresd az összefüggéseket. Nem te gondolsz ilyeneket, nem te kombinálsz elõre húsz évvel, nem te vagy biztos abban, hogy húsz év múlva Magyarország és Lengyelország a fehér hatalom bástyája lesz. Kik tartják ellenségeiknek az arabokat? Te vagy mások?
olahmiki1959 2012 szept. 08. - 19:32:20
(544/2273)
Olvasom, hogy Fliegauf Benedek "Csak a szél" címû filmjét fogjuk kiküldeni az Oscar díjért folyó versenybe.

Nem láttam a filmet.
Éppen ezért, nem voltam rest, rákattintottam a "Csak a szél" portra, és több oldalnyi hozzászólást elolvastam belõle. Nagyon sok, erre a fórumra is író névvel találkoztam, - kõmacska, adam, és nagyon sokan mások, - és egymással homlokegyenest ellenkezõ vélemények tömkelegét olvastam el.
A film kapcsán, ürügyén elõjöttek a legszélsõségesebb cigányellenes hangok is, egyesek leírt esetek tucatjaival igyekeztek bizonyítani a cigány népesség bûnözõi életmódját, és ezekbõl vontak le általános következtetéseket a cigányság egészére vonatkozóan.
Mások ellenkezõleg, a magyar társadalom kirekesztõ, elõítéletes, a szociális problémákra érzéketlen, azokra igazi megoldást nyújtani nem tudó mivoltát okolták a cigányság problémáiért, és az általuk elkövetett bûncselekményekért, egyúttal félig-meddig felmentést is adva azokra.

Egyik vélemény sem szerencsés, illetve, egyik sem mutat a megoldás felé.
Az egyik a társadalomban kétségtelenül meglévõ elõítéleteket erõsíti, - talán nem alaptalanul, - míg a másik szemforgató módon, a problémákat a szõnyeg alá söpörve, a valódi problémák helyett a politikai korrektségre helyezve a hangsúlyt mond véleményt, megoldást viszont nem.

A "Csak a szél" címû filmre visszatérve, egyrészt rendkívül alacsony pontszámokat kapott a szavazóktól, másrészt a porton szinte egybehangzóan az a vélemény róla, hogy egy rendkívül torzan, egyoldalúan, talán valamiféle politikai elvárásnak is megfelelõen, manipulatív módon elkészített mûrõl van szó, amelynek a mai magyar valósághoz nem sok köze van, viszont érezhetõ módon "kilóg belõle a lóláb".

Az, hogy ezt a filmet találta a nagy neveket is tartalmazó szakmai zsûri a legalkalmasabbnak arra, hogy a következõ Oscar díjért folyó versenybe beszálljon, megint csak hosszas tanulmányok tárgya lehetne.
Ha az elkészült filmek közül ez ütötte meg azt a színvonalat, - szerintük - ami alkalmas lehet a világ szeme láttára történõ megmérettetésre, az egy rendkívül nagy szegéségi bizonyítvány, egyben beismerése annak, hogy a magyar filmgyártás jelenleg a béka feneke alatt van.
Ha egyéb, a háttérben meghúzódó, számunkra ismeretlen szempontok játszottak szerepet a film kiválasztásában, az pedig azt jelenti, - számomra, - hogy a magyar kulturális életben már régóta nem a mûvészi érték és a valódi teljesítmény számít egy mû megítélésében, hanem egészen más.

Mielõtt még valaki azt hozná fel ellenérvnek, hogy "de hiszen ez a film Ezüstmedve díjat kapott a berlini filmfesztiválon", arra csak azt tudom mondani, hogy engedtessék meg nekem, hogy ne essek hasra egy ilyen filmdíjtól.
Jól tudjuk, a nyugat-európai emberek mennyire nincsenek tisztában a kelet-európai régiók valóságáról, fogalmuk sincs az itteni életrõl, a mindennapokról, éppen ezért, egy megfelelõen tálalt, egzotikus témájú, drámai köntösbe öltöztetett filmet díjakkal halmozhatnak el, anélkül, hogy tudnák, mennyi a film valóságtartalma.

Arról nem is beszélve, hogy tudjuk, mert tapasztalhattuk, hogy az utóbbi években a különbözõ komoly testületek által odaítélt díjak értéke mennyire devalválódott.
A hatvanas-hetvenes években ezek a díjak megkérdõjelezhetetlenek voltak, az Oscar-díj, a különbözõ európai filmdíjak, de akár az irodalmi Nobel-díj, vagy a magyar Kossuth-díj mögött valódi értékes teljesítmény, igazi mûvészi színvonal volt.
Manapság nagyon sok esetben különbözõ, a háttérben húzódó kapcsolatok, összefonódások, soha ki nem derülõ trendeknek megfelelõ döntések születnek egy-egy díj odaítélésekor. A dolog politikai vonatkozásairól nem is beszélek, mert az megint egy teljesen új, kimeríthetetlen témát hozna be ide.

Jó lenne, ha a televízió egyszer leadná a "Csak a szél" címû filmet, hogy legendák és feltételezések, látatlanban mondott vélemények helyett mindenki saját maga láthassa, és alkothasson róla véleményt.

Kíváncsi vagyok, vajon az Oscar -díj bizottság vajon hogyan fog dönteni...
olahmiki1959 2012 szept. 08. - 06:13:55
(543/2273)
Szerintem sürgõsen keríteni kellene valahonnan egy örményt, aki börtönben ül nálunk, mert valamikor megölt egy azerit, - féltékenységbõl, vagy üzleti vita miatt, - és látványosan, nagy médiafelhajtás közepette vissza kellene õt adnunk Örményországnak, hátha megnyugodnának a kedélyek.
offtopic
umma 2012 szept. 08. - 01:44:07
(542/2273)
Egyrészt látszik rajta a magyar börtönkoszt jótékony hatása, amin kikerekedett.
Másrészt nem tudom, hogy a nõ mellette vajon a hozzátartozója-e.
Harmadrészt ez a bibliai ige a kaukázusi és iráni népeket még együtt harcolva említi, a közös ellenség (Babilon) ellen (nem én lennék, ha nem idézném): Tûzzétek ki a zászlót az országban, fújjátok meg a trombitát a nemzetek között, avassátok fel ellene a nemzeteket, gyûjtsétek össze ellene az Ararátnak, Menninek és Askenáznak országait, válaszszatok õ ellene hadvezért, hozzátok ki a lovakat mint rettenetes sáskasereget. Avassátok fel ellene a nemzeteket, Médiának királyait, az õ hadnagyait és minden fõemberét, és az õ birodalmának egész földét. És megrendül a föld és rázkódik, mert az Úrnak gondolatai beteljesednek Babilon ellen, hogy Babilon földét pusztasággá, lakatlanná tegye. Jer 51,27-29
(Menni = Arménia, vagyis Örményország. Askenáz = Askenáz. Média = Asszíria hatalmát megdöntõ ókori indoiráni nép, késõbb összeolvadtak a perzsákkal. A mai Azerbajdzsántól délre laktak.)
offtopic
umma 2012 szept. 08. - 01:24:21
(541/2273)
Jaaaajj, hát ez marha jó :)))))

Amúgy ez a kép is kissé vicces róla: az ítélethirdetéskor az óráját bámulja...
Seven7Crown 2012 szept. 08. - 01:02:15
(540/2273)
Azért arra mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy Orbán hazugságának köszönhetõen a forint gyengülése a tõzsdén, egyes embereket óriási pénzekhez is juttathatott, annak ellenére, hogy a balkáni üzlet nem jött létre.
Ez a mostani miniszterelnöki bejelentés, pedig kísértetiesen hasonlít arra a tõzsde botrányra, amit a fidesz hatalomra kerülése után, szintén politikai vezetõk kijelentései elõztek meg, és óriási hasznot húztak belõle általunk ismeretlen személyek.
Ilyen módon, pedig a baltás kiadatását intézõ bûnsegédek, látszólag teljesen legális módon is kaphattak akár jutalmat fáradozásukért!
Így máris érthetõ lenne, hogy Orbán miért állított valótlanságokat az IMF megállapodással kapcsolatban, és Rogán a katasztrófára, pedig miért mondja, hogy a költségvetés tökéletes!
Ugyanis, ha a piacon maradunk, akkor idõvel, Orbánnak tényleg meg kell lépnie az általa felsorolt intézkedéseket, viszont akkor függetlenül csinálhat azt amit csak akar, de ha van IMF-hitel, akkor az ország valahogy még kievickélhetne a recesszióból minden általa kieszelt borzasztó lépés nélkül, viszont szigorú ellenõrzés alá vennék az országot, ami a halála.
Egyébként elképesztõ, hogy még egy hét sem telt el a bûnözõ elengedése után, de máris itt van az újabb átverés a kormány részérõl, amelyik ilyen nyíltan képes hazudni, csalni, lopni, és egy gyilkosságot legalizálni. Mert feltételezem, hogy ezt a kiadatást, 10normális emberbõl, 11 nem engedte volna.
És arra is mérget veszek, hogy maguk a fideszesek is így vélekednek, leszámítva Orbánt, Sz.Pétert, és Lázárt.
Csak ez a párt a magánvéleményt nem igazán tûri sajnos.
_goldie_ 2012 szept. 08. - 00:33:48
(539/2273)
már nem hívják sehogy
egy vonallal áthúzták és kész..
szomorú..egy nemzeti adót ilyen egyszerûen át-/kihúzni
_goldie_ 2012 szept. 08. - 00:22:06
(538/2273)
lépj be a pártjukba és rád szavazok! :D
talec 2012 szept. 08. - 00:12:10
(537/2273)
Néztem este a híradót az M1-en, vagy hogy hívják? Nem tudom. MTV? M1? M2? MTV1, MTV2? Vagy MTVA? Vagy Hírcentrum?

Nem tudom hogy hívják a közszolgálati tv-t itthon. Volt az szerencsétlen rendõr akit összevertek Turán, azt mondja a Híradó: "magasabb rangfokozatot kapott". Ez durva hiba, rendfokozatnak hívják. Egyben optimizmusra is okot ad, hogy nem ismerik pontosan az egyenruhás szakszavakat. Ezek szerint már nem ülnek a tv-ben mindenféle belügyi titkosügynökök a tv-ben, mint a régi rendszer alatt. Ma már elég az is, ha Philip felügyeli, hogy mit lehet mondani és mit nem. Na, jó remélem nem azért van ott. Amúgy nem tartom rossznak a Híradót.
_goldie_ 2012 szept. 07. - 23:56:52
(536/2273)
nem rossz :)
a bányászoknak is találjunk ki vmi melót
talec 2012 szept. 07. - 23:49:49
(535/2273)
Azt mondják sok dologgal, dolgon, nem illik humorizálni, vagy morbid. De, remélem a magyar szerszámgépgyár újra beindul: Baltaexportra gondoltam Azerbajdzsánba, ha már ilyen hõs lett vki ebbõl kifolyólag, gondoltam, mindenki venne egy baltát esetleg Safarov-matricával a nyélen. Miskolcon gyártanák a szerszámokat az egykori gyárakban.....
offtopic
_goldie_ 2012 szept. 07. - 23:41:41
(534/2273)
:DD szegény parkolóõrök..