Téma: Híradó este

offtopic
umma 2012 szept. 07. - 23:22:56
(533/2273)
Emlékeztem, hogy ez ismerõs, csak arra nem, hogy hol hallottam már. Hát itt:
"A parkolóõrökbõl képzett hadsereggel fogunk majd támadni, azt hogy milyen irányba, még nem tudjuk."
http://www.youtube.com/watch?v=EUjVmnxF1sg
Most végre megvan a cél: parkolóõrökkel fogjuk lerohanni Azerbajdzsánt.
_goldie_ 2012 szept. 07. - 23:12:30
(532/2273)
akarja a csuda visszakapni az azerit
akkor már inkább dobjuk le parkolóõröket :D
két legyet egycsapásra! :D
olahmiki1959 2012 szept. 07. - 23:08:35
(531/2273)
Ez mind oké, amit leírtál, megfejelve azzal, hogy a következõ Eurovíziós Dalfesztivált viszont Örményországban rendezik, akik viszonozván a mi gesztusainkat õfeléjük, elintézik, hogy akármilyen sz*r nótát is küldünk ki a fesztiválra, - mint legutóbb, - azért az elsõ három hely valamelyikén végezhessünk.

Safarovért cserébe pedig adnak nekünk egy láda örmény konyakot.
Az is több, mint a semmi...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 22:23:52
(530/2273)
Azért az kétségbeejtõ, ha igaz a hír, hogy csak augusztusban 60 milliárddal több volt a kamatkiadásunk, mint egy éve.
Mondjuk akkor sem volt IMF, de egy éve még nem volt ilyen a nemzetközi megítélésünk, a gazdaság nem volt recesszióban.
Kéne az a hitel, egy normálisan kidolgozott gazdasági tervvel a magyar kormány részérõl... És nem lenne jó legalább Matolcsynál komolyabb emberrel nekivágni egy gazdasági szerkezetátalakításnak? Hitelesebb lenne, és ez most kulcskérdés.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 22:07:41
(529/2273)
Az örmény vezetõ kiadott egy nyilatkozatot, amiben felszólítja népét, ne égessenek magyar zászlót, mert az nem a kormány zászlója. Az örmény nép a magyar néppel, nemzettel továbbra is szoros, értékes kapcsolatokat szeretne a jövõben ápolni.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 21:19:54
(528/2273)
Az kiderült, hogy a miniszterelnök milyen IMF-diktátumokról beszélt?
Mikor kapta, még júliusban vagy most?
És mi a tartalma: amit a magyar nemzet ír, vagy csak dramatizálás történt?

Tényleg nem tudom, annyi itt a kavarás, mellébeszéd, mint a kádár-korban...
olahmiki1959 2012 szept. 07. - 21:02:47
(527/2273)
Nekem meg szöget ütött a fejembe az a követelés, hogy Safarovot hozzák vissza Magyarországra, hogy itt töltse le a hátralévõ büntetését.

Film.

Magyar kommandósok az éj leple alatt belopóznak Azerbajdzsánba, informátoraik, helybeli kapcsolataik révén megtudják, hogy hol tartózkodik Safarov, ha otthon, akkor éjszaka belopóznak a házába, leütik, megkötözik, kicsempészik, ha viszont a családtagok közül bárki felébred, és fellármázza a többieket, akkor Safarovot a családja szeme láttára fogják le, némítják el, és pokrócokba csavarva hozzák ki a házból, feltûnés nélkül teszik egy járó motorral a ház elõtt várakozó lesötétített autóba, és hajtanak el vele.
Elõtte persze megkötözik a házban tartózkodókat, bekötik a szájukat is, nehogy fel tudják lármázni a környéket.
Ha Safarov társaságban van, ami a népszerûségét tekintve nagyon is életszerû, akkor megvárják, amíg egyedül marad, meglepik, és a fentiek szerint járnak el.
Aztán ugyanolyan feltûnés nélkül, ahogy jöttek, lopóznak ki Azerbajdzsánból, minden ellenõrzõ ponton ügyesen átjutva, és hozzák vissza Safarovot Magyarországra, hogy letöltse a büntetésébõl hátralévõ idõt.

Tudom, hogy ennek a valószínûsége kb. annyi, mintha valaki megtalálná Gyurcsány elveszett szakdolgozatát, de fantáziálni azért lehet.

Mert hogy hivatalos kérésre az azeriek nem fogják nekünk visszaadni Safarovot, azok után, hogy sikerült õt nagy nehezen kicsalniuk tõlünk, az viszont olyan biztos, mint hogy Hiller István selypíteni fog az idõk végezetéig.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 17:18:11
(526/2273)
Én azt sem értettem, miért írták azt az egyházak, hogy a magyar állam kiadatásával egyetértenek, és csak annak következményét, az azeri lépést ítélik el.

Én nem vagyok vallási vezetõ, de a kiadatással (fõleg ilyen trehányan elõkészítve) sem értek egyet.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 17:04:52
(525/2273)
Martonyi a magyarázkodás után elõvette kioktató stílusát: "az örmények súlyos és beláthatatlan lépésre szánták magukat, amikor megszakították MO-gal a diplomáciai kapcsolatokat."

Én egyszer bocsánatot kértem volna magyarázgatás helyett (nem az örmények ellen irányult, jogszerûen jártunk el), és nem mondanám, hogy az örmények súlyos és beláthatatlan lépést követtek el (ami nem is igaz), ha az én kormányom valóban súlyos és beláthatatlan lépést követtet el, az elvárható körültekintés nélkül eljárva...

Szerényebben kéne elõadni magunkat...
olahmiki1959 2012 szept. 07. - 16:59:33
(524/2273)
Milyen kifejezéseket használsz? Szó sincs tanárverésrõl.

Õk csak temperamentumosabbak az átlagnál, beszélgetés közben hevesebben gesztikulálnak, és ezt érthette félre a tanárnõ. Egyszerûen kézrátételt alkalmaztak, ezzel adtak nyomatékot a jogos felháborodásuk nyomán kifejtett észérveknek. Nem tehetnek arról, hogy a tanárnõ, a benne meglévõ elõítéletei miatt nem érti meg az egyszerû, elesett emberek mondanivalóját, ezért õk, ha úgy érzik szükségét, kénytelenek a rendelkezésükre álló szerény eszközöket igénybevenni érveik alátámasztására.

Meg egyáltalán, mi az, hogy tanárverés? Lehet, hogy már a titulussal is baj van, akkor pedig eleve megdõl az egész elmélet. Egyáltalán nem biztos, hogy ha megnéznénk annak a tanárnõnek a diplomáját, mindent rendben találnánk...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 16:58:03
(523/2273)
Nézd, szeretném azt hinni, hogy önszántukból írtak. Sõt, mivel az örmények is kerseztények, ezt el is hiszem.
Sajnos azt kell mondanom, bizonyos preferált egyházak szimbiotikus viszonyba léptek a kormánnyal...

A zsidó egyház (és szerintem talán más kisebb egyházak) is csatlakozhatott volna, én személy szerint örömmel fogadtam volna. De a fentebbi 2 tény miatt talán nem érezték annyira személy szerint érintettnek magukat.

Én a magyar kormány közönyén lepõdtem meg igazán, hogy az egyházak is megelõzték õket...
olahmiki1959 2012 szept. 07. - 16:44:39
(522/2273)
Adam, alább már írtam errõl, és a te véleményed különösen érdekel.
Szerinted a magyarországi zsidó hitközségek, szervezetek, egyházi személyiségek miért nem csatlakoztak a szolidaritásról szóló levélhez, amelyben gyakorlatilag az összes magyarországi egyház valamilyen formában kifejezte az együttérzését Örményország, az örmény egyház és az örmény nép felé?
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 15:57:03
(521/2273)
Esetleg a magyar és örmény keresztényi értékek megsértése is zavarhatta volna a Jobbikot, ha...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 15:36:05
(520/2273)
Mi volt a "nemzetvédõ" Jobbik álláspontja az azeri ügyben? Jót tett az ország hírnevének?
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 12:38:40
(519/2273)
Ilyen szofisztikált érvekkel azt is a javaslatot is megfontolhatná OV:
Maradjon a kétfordulós választás, és "cserébe" ne kelljen regisztrálni a választások elõtt. Ez OV érvrendszerét követve ugyanolyan jó megoldás, csak politikailag nem duplán a Fidesznek kedvezne...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 12:35:12
(518/2273)
OV: "A frakcióülésen azzal is egyetértett mindenki, hogy az embereket nem kell zargatni, mert van elég bajuk - mondta a miniszterelnök. Úgy fogalmazott, ezért is veszik le vállukról a felesleges adminisztrációs terhet, így a kopogtatócédulák kitöltését, és azzal is csökkentik a bürokráciát, hogy két forduló helyett egyfordulós lesz a választás."

Ha "le akarják venni a vállunkról az adminisztrációs terhet", akkor minek kell mégis bemenni a hivatalba regisztrálni?
Milyen prosztó érv az, hogy ha a határon túliaknak kell, akkor a 8 millió határon inneninek is kelljen?
És hogy két területen csökkentjük az adminisztrációt, de "cserébe" meg egy területen növeljük. Ha valaki csökkenteni akarja az adminisztrációt, az miért vezet be helyette másikat?????????
cellasto 2012 szept. 07. - 11:01:41 Előzmény -csengõzoli--
(517/2273)
ezt már én is megfigyeltem..
több topicból kimoderálták a hozzászólásomat,dantonbé pedig bent maradt...
biztos a modik szeretik õt,vagy nem tudom.
esetleg velünk van a baj :D
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 08:55:30
(516/2273)
Megszünteti a kormány a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalt.

Ez volt az a szerv, amelyik megpróbálhatta fékezni, hogy egy kormányzati beruházásnál ne minõsítsenek át lobbi/pártérdekbõl védett területeket beruházási célra, hogy elvégezzék a szükséges régészeti feltárásokat és hogy ne vágjanak ki a kormányhatározat után egy napon belül fákat a Kossuth téren (fellebbezhetsz, de minek...)

A konzervatív Ráday Mihály is kétségbeejtõ helyzetrõl beszél...
olahmiki1959 2012 szept. 07. - 06:17:13
(515/2273)
Nem nagyon értem ezeket a felhorgadt indulatokat.
Meg kellene végre értenünk, hogy vannak olyan szegény, elesett rétegek, amelyek számára az egyetlen lehetõség a kitörésre, a betörés...
_goldie_ 2012 szept. 06. - 20:58:11
(514/2273)
és akkor mi leszünk kisebbségben..