Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 szept. 05. - 01:49:34
(473/2273)
Milyen metaforádat loptam el? Ezt most tényleg nem tudom, de nem is nagyon érdekel, mert nem neked írtam, hanem Adamnak.
Az, hogy te állandóan az õ "farvizén" próbálsz megnyilvánulni, például úgy, hogyha valaki ír neki valamit, akkor gyorsan te is válaszolsz rá, mint az eminens, stréber tanuló, aki jelzi, hogy õ mennyire együtt érez a kenyéradó gazdájával, az szánalmas, és megmosolyogtató, ráadásul csak a kisebbségi érzéseidet fejezi ki. Mint amikor a csúnya lány a szép lánnyal barátkozik, és állandóan körülötte sündörög, remélve, hogy egy társaságban a szép lányt körülvevõ hódolatból és rajongásból õrá is rávetül valamennyi. (Sajnállak, de tényleg).
Az írásomat ne olvasd el, mert büntinek valóban sok lenne, már csak azért is, mert egy bizonyos mértékû intelligencia is szükséges a megértéséhez. Ekkora erõfeszítést pedig igazán nem várhatok el tõled...

A közszolgálati tv-ben az "elmútnyócévben" soha nem láthattál Gyurcsányt élesen piszkáló, felelõsséget firtató kérdéseket, mert az a média valóban "lakájmédia" volt, nem véletlen, hogy Kálmán Olga, Krizsó és mások az akkori ellenzék vezetõjével, Orbánnal való riportjaikért kaptak díjakat, ami példátlan, világrekord.
DrágaBolgárúr nyolc évig KIZÁRÓLAG az akkori ellenzékkel foglalkozott, amiért minden normális országban eltanácsolták volna a szakmából, mert az íratlan szabályt, az alapelvet rúgta fel: a sajtó mindig ellenzéki!
Hadd ne röhögjek, Dantonb barátom! (A barátomat csak a hatás kedvéért írtam, nem komoly ám!)
Akkor nem horgadt fel benned a felháborodás, ugyi?!
Az, hogy Gyárfás mûsorában csak baloldali vendégek fordultak meg évekig, a közszolgálati tv-ben!!! és a liberális értelmiség ezt szó nélkül tudomásul vette, az nem zavart, ugyi?!

Egyébként, hiába írod, hogy nem olvasod el az irományomat, elolvasod te azt, Dantonb. Hajjaj, de még mennyire, hogy elolvasod!
Õze Lajos mondja azt a többieknek "Az ötödik pecsét"-ben, hogy ha valaki már saját magának is hazudik, akkor ott már tényleg nagy baj van...

Abban viszont igazad van, hogy a mostani közszolg. tv tényleg nem bõvelkedik a tehetségekben.
1/10
danton-b 2012 szept. 05. - 00:34:52 1/10
(472/2273)
Az azért félelmetes hogy még a végtelenül lojális és sumák Bethlen és Krizsó sem volt jó ezeknek ,kifejezetten az echo Tvbõl kellett idetenni ezt a kis gnóm férfiút és párját a szürkeség és jelentéktelenség világbajnoka hölgyeményt.
1/10
danton-b 2012 szept. 05. - 00:31:40 1/10
(471/2273)
De térjünk rá amûsorra hamár atopicjában vagyunk: Undorító az a seggnyalás ,amit a köztv közpénzen mûvel:"szegény kormányt megtévesztették a baltás kapcsán".hova lettek az éles piszkálódó fellõsséget firtató kérdések ,amikkel állandóan csesztették pl Gyurcsányt? He?
Osztán: többszázan tüntettek,nehogy mán ki kelljen mondani azt hogy mondjuk 2-3 ezren,ami avalóság volt.
na erre jön csengõ pajti és nem tud mást kiizzadni csak rágalmakat Gyárfásra hogy valahogy egalizáljon egy demokratikusan mûködõ csatornát egy rákosista seggnyalóval.Legközelebb majd jutalmul megteszik õt Budai et. parizer bevásárlójának,hadd tanuljon még egy kicsit hogyan kell megrágalmazni másokat.
Fideszvilág Magyarországon,fortélyos félelem igazgat.
1/10
danton-b 2012 szept. 05. - 00:23:04 1/10
(470/2273)
nem szép dolog a plagizálás éshát terjengõs irományod elején feltünt hogy elloptad Sovngardera tett metaforámat,dehát ilyen egy szellemtelen ember,ráadásul egy táborban van Schmitt plagival jellemzõen.Isten órizzen hogy az egész irományodat végigolvassam egyébként büntinek is sok lenne.
moderator3 2012 szept. 04. - 23:50:22
(469/2273)
Tisztelt Fórumozók !

Egymás személyes megtámadása helyett összpontosítsanak a kulturált politikai diskurzusra.
Számunkra sem okoz örömet az eldurvult jelzõk és tartalmak halmaza miatt újabb és újabb topicot lezárni.
_goldie_ 2012 szept. 04. - 21:57:32
(468/2273)
próbálkozni lehet :D
_goldie_ 2012 szept. 04. - 21:54:19
(467/2273)
ah de félnek ettõl a szótól! :DD
_goldie_ 2012 szept. 04. - 21:53:21
(466/2273)
és itt mi történt?
még a tüntetésen vagytok? :D

az atlatszo.hu szerint egy Kaliforniában élõ magyar borász a kuruc.info valódi tulajdonosa
http://www.metropol.hu/mellekletek/infopalya/cikk/932511
-csengõzoli-- 2012 szept. 04. - 19:54:20
(465/2273)
Szerintem az egészben az a legrémisztõbb,hogy komolyan gondolja,hogy valakit 2012-ben bíróság elé lehet állítani, csakazért,mert egy fórumra beírta,hogy :
"Persze drágabolgárúr ezeket elfelejti megemlíteni, nyilván nagyon lefoglalja a folyamatos nácizás."
Hol él az az ember,aki komolyan gondolja,hogy ez becsületsértés, rossz hírnév keltése stb. ? :)
Rémisztõ,hogy nem veszi észre,hogy ez alapján õt kb. életfogytiglanra lehetne ítélni, másrészt ,hogy ennyire elrugaszkodott a valóságtól.
Ha életében akár egyetlen ismert ember facebook oldalát látta volna, észrevenné,hogy ez nem így mûködik.
A "celebek" olyan kommentárokat kapnak,hogy pl update Norbi a fél világgal perben állna,ha a dolgok úgy mûködnének,ahogy Ádámka elképzeli :D
Tényleg ijesztõ,hogy Ádámka valahogy nagyon elrugaszkodott a valóságtól, valami fura Ádám világban él...
olahmiki1959 2012 szept. 04. - 19:31:32
(464/2273)
Adam!
Borzasztó sok dolgot írtál, - kedves fegyverhordozóddal, Sancho "Danton-b" Panzával karöltve, - meg sem kísérlem, hogy mindenre reagáljak. Talán nem is kell, mert a szóözönben elvész a lényeg.
Mindenekelõtt, - meg fogsz lepõdni, - elnézésedet kérem, amiért ledorongoltalak a meszaggal való párbeszédünk miatt. Neked volt igazad, valóban mintha írtam volna egyszer ilyet, nem emlékeztem rá, hogy hol, most sem emlékszem, és lusta vagyok, hogy a többszáz kommentembõl kikeressem a hónapokkal ezelõtti ominózus írást.
Az meglep, és el is gondolkodtat, hogy ennyire számon tartod az írásaimat, - úgy látszik, mégsem vagyok annyira érdektelen, és jelentéktelen ember, ha fél évekkel ezelõtti dolgaimat hozod fel.

Amiért most nekifogtam az írásnak, az Csengõ miatt van.
Csengõt én nem ismerem, ahogyan senki mást sem itt a porton, csak annyira, hogy idõnként csevegünk, elolvasgatjuk egymás írásait is, néha kicsit jópofizunk egymással, és annyi.
A véleményeivel nagyrészt egyetértek, a megfogalmazásaival néha nem, bár szerintem a szólásszabadság azt is jelenti, hogy mindenki azt és úgy mondhasson, amit, és ahogyan akar.
A szólásszabadság meglétének abszolút eklatáns példája az, hogy te, és Dantonb barátunk itt a porton mindenféle korlátozás nélkül, néha a szénlehordókat és a piaci rakodókat megszégyenítõ stílusban írhattok bárkirõl bármit.

Te demokratának, a közélet történéseit objektív módon kielemzõ és kommentáló értelmiséginek mutatod magad. Rendben.
Engem többször megvádoltál azzal hogy a barokkos, negédes írói stílusom mögött szerinted valójában ordas eszmék lapulnak, amelyeket neked sikerült felfedezned. Meghogy a diktatúrákat igazából az én mentalitásommal felvértezett emberek mûködtetik.
Erre azért nem mondok semmit, mert meggyõzni téged nem lehet, minden további szó csak magyarázkodásnak tûnne.

Viszont.
Azt, hogy te Csengõt bírósággal, felelõsségre vonással fenyegeted meg, csak azért, mert leírt néhány olyan mondatot, ami neked esetleg nem tetszik, az milyen dolog?
Nem érzed, Adam, a te intellektusoddal, hogy itt a porton, mindenki szeme elõtt milyen elképesztõ bizonyítványt állítasz ki magadról, 2012-ben, a szólásszabadság és a demokrácia korában, hogy embereket fenyegetsz meg, mert nem azt a világnézetet vallják, amit te?
Bolgár úr egyébként nem nácizik. Annál õ sokkal okosabb. Ilyen hibát nem követ el.
Csak éppen a mûsorában engedi, hogy Orbánt miniducénak, törpediktátornak, Orsósnak nevezzék a betelefonálók, és olyankor tessék-lássék tiltakozik, de a hangjából érezhetõ, hogy örül, hogy más kimondja azokat a dolgokat, amiket õ nem akar.
Amellett szerepel abban a tv-ben, amelyben alul az sms csíkon rendszeresen lecigányozzák Orbánt, lefasisztázzák a jobboldalt, ha kell, ha nem, és senki sem lép fel ez ellen.

Látod Adam, a te meggondolatlanul, Csengõ iránti indulatodból leírt hsz-edbõl derült ki, hogy kiben is élnek valójában az ordas eszmék. Amíg mások megítélésénél csak prejudikálsz, feltételezéseket fogalmazol meg, mondatokból következtetsz valakinek a személyiségére, és rögtön minõsíted is az illetõt, addig te kézzelfogható bizonyítékot szolgáltatsz saját magadról, és az értelmiségi köntösbe bújtatott valódi énedrõl.
És ebbõl az is kiderült, hogy amit én - bántó szándékkal, és eltúlozva - írtam "rólatok", az az utolsó szóig igaz.
A rendszerváltás elõtt volt divat elvitetni azt, aki fel merte emelni a hangját, és benned ezek a reflexek dolgoznak és élnek a mai napig.
Ijesztõ...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:50:53
(463/2273)
Egyébként az a baj a KillerGyulával, hogy az emberek már azoknak a vádjainak sem hisznek, amik még igazak is lehetnének.
Hát ez van, ha valamit politikai-megfélemlítési-lejáratási célra használnak fel.
Visszanyal a fagyi.

Szerintem szép sorba állt be az orbán-kormány a magyar történelemben... Ezt képtelenség lehazudni, olyan történelemkönyvet hazudni sem lehet, ahonnan mindez az ordas lóláb nem lógna ki.
Nem kéne az 1895 utáni történelmet oktatni:) Tilcsák be, legyen helyette baltás erkölcstan és menetgyakorlatos tornaóra.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:41:30
(462/2273)
Csak az a baj, hogy már mindenk látja, Orbánek verbálkillerjeinek szaros a szája.
Szerintem csak Gyucsányt teszik egyre fehérebbé a szélsõséges csaholással...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:37:28
(461/2273)
Szalámitaktika: aki megvehetõ, meg kell venni (KDNP, Jobbik), aki nem, az leszalámizandó (MDF, és kis jóindulattal a zsidóliberálistolvaj SZDSZ).
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:31:42
(460/2273)
Ja és ha már Rákosi pajtás, ne feledkezzünk el a Budai Gyula-féle mocskos filózusper vádjairól, amit már a rendõrség sem tudott bevállalni.
Vastaps, erõs állam kell!
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:28:58
(459/2273)
Mármint a bíróság indoklásában mondta ki ezt a minõsítést.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:28:07
(458/2273)
Az UD után egy újabb KONCEPCIÓS PERnek minõsítette Polt Péter ügyészségének vádjait a Kopaszi-gát ügyben.
Éljen Rákosi!
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:17:39
(457/2273)
Szerintetek Orbánék kiprovokálnak egy polgárháborút?
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:15:58
(456/2273)
Gondolom egy ilyen ember meglepõdött, hogy az azeriek hazudni is tudnak...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:14:40
(455/2273)
Emlékeztek még Navracsics elferdített szavaira 1 órával a Vivien Redinges ígéret után???

Na ez közvetítette az üzletet az azeriekkel...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 04. - 16:08:31
(454/2273)
Megvan a kurucinfó tulaja, amerikás nagymagyar.
Már csak el kéne kapni....