Téma: Híradó este

_goldie_ 2012 szept. 06. - 20:52:51
(513/2273)
"Minél fejlettebb egy ország, annál magasabb a lakosság által kidobott élelmiszer aránya..egy átlagos magyar még mindig évente 40 kiló élelmet dob ki a szemétbe. A hajléktalanok a kukákból tudnak jóllakni, az éttermi moslékért cégek versenyeznek"

"a VIII. kerületet lenézik, de általában több kaját találni az ottani kukákban, mint a belvárosban. "Jó ételek vannak. Szokott lenni pörkölt, levesek, házhoz szállítják, de nem eszik meg õket. A múltkor tíz, nem lejárt szavatosságú konzervet találtam"

"A magyaros vendéglátás olyan, hogy ötször annyi fõzünk, mint amennyit kéne, mintha világháború lenne. Ilyenkor akkora felesleg keletkezik a háztartásokban, hogy óhatatlanul kidobunk ételt."
http://www.origo.hu/itthon/20120903-elelmiszerpazarlas-etelkidobas-magyarorszagon.html
_goldie_ 2012 szept. 06. - 20:50:04
(512/2273)
:D
ez se rossz:
"Az egyesület vezetõje, a magát Daflics ezredesnek nevezõ Bagó Ferenc..A lopásért elítélt, bûntetett elõéletû férfi.."
képzeld milyen a többi ha õ a vezetõ :D
talec 2012 szept. 06. - 20:03:49
(511/2273)
Szó volt már az USA-ról is itt. Én szakmailag tényleg nem tudnám megmondani, hogy ki a jobb politikus, ki tud majd többet tenni az országért. Obama vagy Romney, nem is nagyon vagyok képben, ki, mivel licitál a másik fölé?

Talán, a Polip. c filmsorozatban mondja jól az amerikás-olasz Frank Carrisi. Demokrata vagy republikánus no difference, a politikusok az oroszokkal foglakoznak, te pedig intézed a dolgaidat. Sajnos, itthon mi nagyon elrontottuk azzal, hogy állandóan oldalakat váltottunk 4 évente, az elsõ években nem is csinálnak semmit, mert be kell rendezkedni. Meg az ígéretek ellenére adókat kivetni. Aztán szépen csendben, jó sok bizottságból, jó sok pénzt felvenni. Meg az amirõl szó van megrendelések, vállalkozások, meg 25 éves vezérigazgató a BKK-nál és a többiek, ott is nagy fizuk vannak, de mellette a hatalmas BKV-nál is, a feneketlen kút. Máv, mind ilyen.

Az USA-ban talán azért szavaznék Obamára, mert 4 év alatt semmit nem lehet csinálni, de, ha valaki becsülettel odateszi magát, akkor két ciklus alatt viszont kötelezõ az eredmény. Ha nem jön az eredmény, az totál kudarc, egyes országokban van úgy, hogy 8 év után kvázi államcsõd és döbbenet a végeredmény. Mondom: önmagunkért, fõként önmagunk tehetünk a legtöbbet, a sorsunk jobbátételét hiba lenne politikusoktól várni. Így pláne nem, hogy 4 évente forognak, de ugyanabban a körben.

2002-ben lett elrontva Magyarország, már 94-ben is, de akármennyire nem kedvelem most Orbánékat, 2002-ben maradnia kellett volna.
offtopic
umma 2012 szept. 06. - 19:51:54
(510/2273)
-csengõzoli-- 2012 szept. 06. - 19:37:26
(509/2273)
Az irodisták csökkentése már megketzdõdött,akkor meg azzal volt botrány, pedig az állami szervezetek még mindig borzasztó vízfejûek.
Csakhát munkanélkülieket "gyártani" sem okos dolog.
talec 2012 szept. 06. - 19:27:42
(508/2273)
Nem értem minek itt a sok duma, kampány elõtt majd mindekinél csörög a telefon, mindenki fontos lesz, lesz ennyi munkahely, annyi nyugdíj, ilyen bér, olyan juttatás, amolyan bürokratikus könnyítés. Akkor minden lesz, mert 22 éve már ez van. Ígéretek. Ez nem Fidesz vagy Mszp kérdés, politikai kultúra itthon. Én talán nem is megyek szavazni, mert semmit nem várok már a magyar politikától, semmi jót. Értem és a hasonlókért, soha senki nem tesz semmit. Akiknek 90 óta csak a fillérek jutnak, akiknek a tábora nõ, de az életszínvonal csökken. Mások meg fordítva.

Az Imf kérte a bürokrácia csökkentést, hallom a Köh már megy. Én azt mondom, ez már nem a szocializmus, hogy munka nélkül is lehet komoly pénzt keresni állami munkahelyen, akkor is ott ültek a rokonok, elvtársak mindenütt és ma is. Egyik oldal alatt sem változott ez. Akkor elég volt pártkönyvet lobogtatni, ma pedig elég ugyanezt a könyvecskét a fiók mélyére eldugni. De a kapcsolatrendszer ugyanaz.
-csengõzoli-- 2012 szept. 06. - 19:25:41
(507/2273)
Szerintem erre várhatsz :D
offtopic
umma 2012 szept. 06. - 18:56:39 Előzmény _goldie_
(506/2273)
Jajj, csak most jutottam el addig, hogy végigolvassam a cikket:

"Bagó Ferenc másokat is arra biztat, hogy emlékezzenek meg Bándy Katáról: "tegyétek ti is tiszteleteteket ennél a háznál, ahol Bándy Kata az elhunyt él".

El tudom képzelni, ahogy az indexes újságírók az asztal alá röhögték magukat.
olahmiki1959 2012 szept. 06. - 17:40:28
(505/2273)
A következõ hírt az egyik hírportálról másoltam ki:
"Azeri kiadatás - Magyar egyházi vezetõk levelei
Szolidaritásáról biztosította az örmény keresztényeket II. Karekin örmény katolikoszhoz intézett levelében Erdõ Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke. Közös levélben fejezték ki együttérzésüket az örmény egyház fejének a magyar református és evangélikus egyház vezetõi is az azeri kiadatási ügy miatt."
Eddig tart a hír bevezetõje, utána részletesebben is kifejtik a különbözõ egyházi vezetõk megszólalásait az ügyben.

Minden elismerésem a magyarországi egyházi vezetõknek, hogy egy közös levélben szolidaritásukról biztosították az örmény keresztényeket, és rajtuk keresztül az örmény népet, ebben a kétségtelenül igen kényes ügyben.

Ugyanakkor hiányérzetem is van, ugyanis több ehhez a témához kapcsolódó cikket, írást, hírt is elolvastam, és sehol nem találom a magyarországi zsidó egyházak, hitközségek együttérzést kifejezõ levelét.
Vajon miért nem érezték fontosnak, hogy néhány mondatban csatlakozzanak a többi egyházhoz ebben a kérdésben?

Amikor a zsidó közösséget bármilyen sérelem éri, õk - teljesen természetes módon, - igénylik, és elvárják, hogy vallástól és világnézettõl, politikai hovatartozástól függetlenül, mindenki álljon melléjük, és valamilyen formában fejezze ki együttérzését, szolidaritását õvelük.
Ez általában meg is szokott történni, néha kicsit ügyetlenül, néha kis késéssel, de végül is mindig megtörténik.

Én most minden esetre várom, hogy a zsidó egyházak vezetõi is nyilvánítsák ki szolidaritásukat az örmények felé, és remélni tudom, hogy csak rendkívül sûrû elfoglaltságuk akadályozta meg õket eddig abban, hogy ezt a gesztust megtegyék.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 06. - 15:11:57
(504/2273)
A Face-en bejelentette Orbán, hogy "alternatív programot dolgoznak ki" az IMF diktátumaival szemben.

Igaz, hogy azok nem léteznek, és hogy az eredeti program kidolgozása a kormány feladata volt, ezt maga a miniszterelnök jelentette be júliusban, hogy az IMF kommünikéje után egybõl nekilátnak.

A szegényeket agyonlapító újabb megszorítások így nyílván kevésbé fájnak majd, a megmaradó pazarlások és gazdagok pénztárcájának tömése elfogadhatóbb lesz - ha egy "alternatív" programmal a kormány MEGVÉD minket.

Erre már Mari néni is azt mondja, nézd te hülyének a saját kutyádat...
Két hónapra visszafelé még mindenki vissza tud emlékezni.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 06. - 14:43:25
(503/2273)
Sájer Józsefné által áthelyezett bírósági ügyek statisztikailag azt mutatják: elfoglalt budapesti bíróságokról ugyanolyan elfoglalt vidéki bíróságokra helyezték át eddig a politikailag kényes ügyeket.
Kilóg a lóláb, Szájer Józsefné....
vondermonarchie 2012 szept. 06. - 14:40:51
(502/2273)
Nem értem mi a baj a DAFLICS bácsival, nagyon rendes ember, fegyverekre irodabútorokra gyûjt, igaz írni sem tud de sebaj õ egyike a feltörekvõ cigány értelmiségnek. Igazán ugrálhat örömében az MSZPLMPZSIDESZ banda, hisz nemsokára minden faluban,városban törvényesen fognak vonulgatni a cigány gárdisták persze fegyverekkel, nyugodtan fosztogathatnak,lincselgethetnek lesz rá törvényes alapjuk.
Ez így helyes. Meg kell érteni az õ másságukat, kulturális különbségüket, õk a jövõ fogyasztói, adófizetõi a nemzet pillérei. Minden második megszületett gyerek cigány, adjuk át nekik az országot.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 06. - 14:22:15
(501/2273)
Meglátásom szerint Orbánnak nem az IMF-történetének összes megszorító intézkedését kellett volna csokorba gyûjteni, hogy igazolja magát a frakció elõtt, miért nem akar az IMF-fel érdemi tárgyalásba bocsátkozni és negyedévente belátást engedni számukra a Vezér kártyáiba.
Hanem az IMF távozása óta eltelt 2 hónapban egy vállalható, az ország érdekét szolgáló gazdasái reformcsomagot kellett volna Matolcsyéknak összeállítania, és most ezt a frakció elé tárni.

HOL_VAN_EZ_A_DOKUMENTUM???????
Amivel a költségvetés 501-edik változata szerint jövõre 200 milliárd forint lenne megspórolható a kamatkiadásokban...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 06. - 13:20:57
(500/2273)
Teszem hozzá gyorsan, az MSZP-tagság öregjei meg mintha minden változástól irtóztak volna...
Szóval volt egy saját változáspárti miniszterelnökét ekézõ MSZP és van most egy változáspárti miniszterelnöke felett semmilyen kontrollt nem gyakorló Fidesz.
Magyar ló, nincs háta esete...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 06. - 13:04:36
(499/2273)
Egyvalami zavar.
Miért hagyta szó nélkül a Fidesz-frakció, hogy a miniszterelnök az azeri ügyrõl egy szót se ejtsen?
Egy minimális magyarázatot vagy a helyzet elsimítására vonatkozó stratégiát azért illett volna ismertetnie szerintem.
Fõleg azért kellett volna magyarázatot kérniük, mert minden jel arra mutat, hogy a külügyet kihagyták belõle és az IM kifogásait (ha volt) sem hallgatták meg. Vagyis a miniszterelnök diszkrecionális döntést alkalmazhatott Szijjártó Péter külügyi "tapasztalataira" alapozva.

Ehelyett bólogatott a teljes frakció ahhoz, hogy a miniszterelnöke légbõlkapott IMF-diktátumokkal szórakoztassa õket és az országot (az IMF tárgyalásokon egész más dolgokról szivárogtak ki hírek, pl egykulcsos adót kifogásolták a szakértõk, ill az IMF honlapján elérhetõ hivatalos kommüniké sem tartalmaz ilyen, kb 10 éve, a dk-ázsiai hitelválság óta az IMF által sem alkalmazott ortodox módszereket)...

Az ilyen MSZMP-szerû pártkongresszusi bátorság miatt mondják sokan, hogy a Fidesz nem egy párt, hanem Orbán Viktor hatalomtechnikus és Simicska Lajos expártpénztárnok gazdasági-politikai vállalkozása, aminek célja az állam elfoglalása, az "állampárt" kialakítása.
Márpedig egy kft-ben sem szokták az alkalmazottak számonkérni a fõnök baklövéseit, amíg a fizetésük nem csúszik.
offtopic
umma 2012 szept. 06. - 02:52:14 Előzmény adamnagysweetmovie
(498/2273)
A baltás gyilkos kapcsán -

1. az azeri pasi is, meg az örmény is katonatisztek voltak, itt a Zrínyi nemzetvédelmi Egyetemen tanultak. Ha neki csupán az lett volna a szándéka, amit mondott, hogy örményt öljön, akkor miért nem feltûnés nélkül csinálta? Mint katonatisztnek, nem esett volna nehezére pisztolyhoz (és hangtompítóhoz) jutni, esetleg egy rugós késsel szíven szúrni, vagy megfojtani, netán megmérgezni az áldozatot, szóval kerülni a feltûnést. És nyilván nem a kollégium közepén, a magyar szobatárs szeme láttára csinálta volna, hanem egy elhagyott helyen, mellékhelyiségben, szabadban, mittudomén.
Énszerintem ez a feltûnést keresõ, meglehetõsen furcsa eszközzel történõ kivégzés nem szimpla gyilkosság volt, hanem szimbolikus aktus is, a balta valamiféle rituális kivégzõ eszköz lehet az õ kultúrájukban.
Ezt már csak azért is gondolom, mert itt Magyarországon csak egy baltás gyilkosságról tudok, az állítólagos tényõi családirtásról - és ott a balta sosem került elõ (!), viszont tudom, hogy egy nyomozónõ valamiféle misztikus, okkult jelek után kutatott a tényõi ügyben is.
Tehát el tudom képzelni, hogy a baltával való lefejezésnek van valamiféle mágikus, misztikus vonatkozása. Ez valamiféle kaukázusi helyi liturgia, és szerintem a tényõi családot sem magyarok ölték meg. Hanem olyanok, akik számára a balta nem pusztán gyilkos fegyver, hanem valamiféle rituális jelentést is hordoz.

Persze nem biztos, hogy igazam van, akármi is járhatott a fejében - de nekem mindenképpen furcsa, hogy egy képzett katona, aki könnyedén hozzájuthat fegyverhez, miért ilyen õsi, primitív módon bánik el valakivel. És valóban óriási vihart kavart mindkét országban - noha a határon folyton öldösik egymást, a fegyveres konfliktusokban meghalt emberek ügye nem kelt ekkora feltûnést.
Szóval nekem az az gondolatom, hogy a baltával való lefejezés szimbolizmusát az örmények is értik.


2. Amúgy azért gyilkolt, mert tizenéves korában, a Hegyi-Karabahért folytatott háborúban családját a szeme láttára ölték meg az örmények, szülõvárosa pedig azóta is örmény megszállás alatt áll. http://hu.wikipedia.org/wiki/Ramil_S%C9%99f%C9%99rov Érdeks beleolvasgatni a szócikkbe, pláne annak, aki tüntetett is miatta...


3. örmény volt Pongrácz Gergely is, vagyis az egész Pongrácz-família: http://hu.wikipedia.org/wiki/Pongr%C3%A1tz-testv%C3%A9rek Nyilván azért választották meg a Corvin-köziek parancsnokának, mert a sok kemény legény között õ volt a legelszántabb. A Corvin-közben nem épp széplelkek lövöldöztek. Egyszer elkeveredtem egy 56-os összejövetelre, két öregember ott helyben össze akart verekedni valamin, Pongrácz alig tudta szétválasztani õket. Ezek nem épp tépelõdõ filozófusok, és ezek vezetõje volt Pongrácz. És kaukázusi kultúrából jött.
offtopic
umma 2012 szept. 06. - 02:11:28 Előzmény olahmiki1959
(497/2273)
ha elmentetted, küldd el privát, én kíváncsi vagyok rá
offtopic
umma 2012 szept. 06. - 02:10:04
(496/2273)
aha, nem fegyverekre gyûjt...

ADományokat is kérek elég ha 10-forintot elég ha 50-et minnéltöbb van annál erõsebbek vagyunk a fegyverekért és a további dolgokért akik ezt a harcot támogatni szeretnék mint anyagilak vagy bármivel ami hasznos célra valo a mi védelmezésünkre aztszivesen bele adom De a saját VAGYONOMAT IS FELÁLDOZOM A BÉKESSÉGÉRT ÉS A SZABADSÁGÉRT!!!!!!!!!!!!

Számla szám amire az adományokat lehet küldeni lehet párszázforint vagy párezer forint a fegyverek érdekében megértelek benneteket hogy szegények vagytok de a cél érdekében ha támogatni akartok és a közös harcunkért erre a bank számlára kérlek utaljátok át. és ne felejtsétek én nekem egy forint nem kell ebbõl! én mindig feltuntetem a beutalo osszegek novekedeset is kimutatom és akártelefon központot keresztul is érvényesitem hogy bárrki megtudja kérdezni mennyi oszeg érkezet be! én nem vagyok se rablo se gyilkos se sikkasztó! aki a mi érdekünkértés a harcunkért adományokat illetve pénzt adnak! figyelhetitek eztmindig a facebokon. hogy az összeg mire megy el. és mien eszközöket és dolgokat ruhákat veszek a roma és a nem roma katonáimnak! ez egy fegvyeres testület lesz akik védeni fogják a mi szabadságunkat az öszinteségünket és az igazságunkat. számlaszám: 10402434-867225157-54481007 köszönöm a figyelmet!
offtopic
umma 2012 szept. 06. - 02:08:32 Előzmény _goldie_
(495/2273)
te jó ég... :(

egy kezdõ bejegyzését olvastam el:

Minnél többen jelöljetek be ezen a facebokon hogy lássák azt hogy van olyan ember aki ki áll melletetek és aki harcol érteteket mind azokért akik melletünk állnak! hogy lássák azt hogy nem egyedül vagyok !!!!! Hanem jó sokan Ezt azért csinálom ! Mert én a fegyverek minden nevében!!!!!! jártas vagyok !!!!!!!! és jogosan mondhatom hogy szamuráj vagyok !

Ez 8 embernek tetszik.

Bogdán Szabina Amanda Dikez de káná:))))))_-__-_
_goldie_ 2012 szept. 05. - 22:41:23
(494/2273)
tessék mondani miért nevet a bácsi másik szeme?

nem látok rá indokot..