offtopic
filmbarbár 2010 nov. 07. - 11:46:32 Előzmény sofi 72
(41/301)
Trefort-tal kapcsolatban, nem találtam semmilyen magyarázatot, közvetlen bizonyítékot arra, hogy pontosan hol, milyen körülmények között, ill. miért mondta azon ominózus súlyos szavait. Nem leltem semmilyen utalásra sem, hogy miféle gondolat foglalkoztatták azokban az idõkben, tehát ezt a kérdést jobb így bizonytalanságban hagyni.
Azonban, érdekes módon, vezetett naplót 1959 augusztusáig.
Íme az utolsó beírása: "Augusztus 7. Nagyon magányosan élek mostanában. A könyvek nagyon hiányoznak, de ennek a nélkülözésnek is meg kell lenni, mivel arról van szó, hogy ezekben a nagyon restrikciós idõkben fenn tudjunk maradni."
Ezt követõen pályája felfele ívelt, hivatali pályafutása csúcsára 1872. szeptember 4-én jutott el, amikor vallás- és közoktatásügyi miniszterré nevezték ki. Felelõsségteljes beosztását 1888. augusztus 22-én bekövetkezett haláláig viselte. Ezzel egyidejûleg földmívelés-, ipar- és kereskedelemügyi miniszter is volt (1876. augusztus 21-tõl 1878. december 5-ig), ideiglenes megbízatással. Érdemei jutalmazásaként valóságos belsõ titkos tanácsos és a Vaskorona-rend I. osztályú lovagja lett.
Az utolsó mondat mindenképpen figyelemre méltó. Trefortról utcát, oktatási intézményt neveztek el, míg Vámbéry Árminról semmit, azt hiszem. Ezen a nyomon elindulhat az, akit jobban izgat téma.
Shanks 2010 nov. 06. - 23:34:05
(40/301)
Én nem tartom valószínûnek, hogy a finn és a magyar nyelv között rokonság állna fenn. Ha mégis így van, az csak csillagok önkényes és naiv együtt állásának köszönhetõ. :)
offtopic
sofi 72 2010 nov. 06. - 19:53:40 Előzmény filmbarbár
(39/301)
Egyszerûen nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy nem kaptam vissza a füzetet, és végigkutattam az egész házat! Kitartásomat siker koronázta, mert meglett a “kincsem”, nem kevés családi segédlettel…..:))))
Nagyjából jól emlékeztem Istvánnal kapcsolatos dolgokra, de a pontosság kedvéért, íme…

Balsorsunk okai:


"Tudjuk, hogy Géza fejedelmünk fia: Vajk Bajorországban nevelkedett, német papok által és fiatalon lett I. István királlyá koronázva. (Ma is ismerjük a különbözõ vallási szekták fanatikusságát, és ha a mai modern korban bekerül egy fiatal fiú, vagy lány valamelyikbe, ott olyan fanatikussá vállhat, hogy még akár az életét is odaadja új hitéért. Akik valamilyen módon kikerülnek az ilyen szekták karmai közül, sokszor komoly pszichológiai problémákkal küzdenek, függõségi beállítottságuk miatt. Akár évekig pszichológushoz járnak, hogy lelki egyensúlyuk, önálló gondolkozásuk helyrejöjjön).
Akkor miért képzeljük, hogy István, mint gyermek, ezer évvel ezelõtt nem ugyanilyen “agymosást” kapott a bajor papoktól, akik tudták, hogy mint Géza fia, úgyis király lesz.
Nyugat fegyverrel nem ment semmire elõdeink ellen, hiszen a magyar hadjáratok még az Atlanti-óceánig is eljutottak akadálytalanul. Ha kívülrõl nem ment, akkor belülrõl majd megy, és Vajk-Istvánon keresztül ez meg is valósult....

Vagyis a környezõ hatalmak a kereszténység térhódíttatásával foglalták el, igázták le szépen lassan hazánkat.

Ez világosan látható a következõ mellékletbõl.

( A nyíregyházi Jósa András múzeum 1969-1971. évi évkönyvébõl, I. István király rendelkezésérõl. Vitéz András rozsnyói kanonok, Gömör és Kishont vármegyék táblabírája 1816-ban a Szilassy család levéltárában õrzött értékes oklevelet fordított le. Jelzette: Vatikán 1000-ben IX. Cal.Oct.Die Festo lac.)
"I. István király tanácsbelieivel aláiratott és törvénnyé lett rendelet, amelynek értelme szerint: Domonkos esztergomi érseknek a magyar keresztény egyháznál leendõ keresztülvitel és egyúttal általa Szilveszter pápával éleendõ közlésül kiadatott: Mely szerint Szilveszter pápa tanácsolása folytán határozatott, hogy a magyarok, székelyek, kunok, valamint az egyházi magyar keresztény papság által is használt régi magyarbetûk és vésetek, a jobbról balra pogány írás megszüntetõdjék és helyébe a latin betûk használtassanak. Itt rendeltetik, hogy a papság azok használatára jutalmazás mellett betaníttassék, és a "pogány" írástól, valamint tanításától papi állásának vesztése.......a beadott vésetek, iratok tûzzel és vassal pusztíttassanak el, hogy ezek kiírtásával a "pogány" vallásra emlékezés, visszavágyódás megszüntetõdjék."

Eddig a régi latinból való fordítás, amihez a cikkíró még ezt írja: "Errõl eddig mit sem tudtunk, hogy István király fönti törvénye már foglalkozott a magyar keresztény papság által is használt régi magyar betûkkel és vésetekkel, a jobbról balra való "pogány" írás büntetése mellett tûzzel-vassal való kiírtásával. A magyarság a pápaság behozatala elõtt írástudó mûvelt népvolt, hogy eleinte a papság is a magyar írást használta."

De a térítés már Géza fejedelem korában is erõsen folyt. Mindebbõl látható, hogy saját magyar királyunk István nem is volt olyan erõskezû, hiszen a papság (római katolikus) csinált vele, amit akart. Nem is csoda, hogy magyar lelkû és hitû és nem "agymosott" rokonai is ellene fordultak, látván a kárt, amit ezzel a tetteivel okozott a magyar népnek.

Így Koppány, 997-ben-de a veszprémi csatában elbukik. Koppányt felnégyelik "keresztény, megértõ rokoni szeretettel" és testrészeit négy vár kapujában (Gyõr, Esztergom, Veszprém, Gyulafehérvár) kiszegezik, mintegy jelölve a kereszt uralmát az ország teste fölött.

Ugyanez a keresztény "megbocsájtó könyörület" irtott ki több százezer szerencsétlen nõt, mint boszorkányt az inkvizíció alatt, fõként a nyugat-európai kereszténység által.

Sajnos István királyunknak késõn jött meg az esze, miután saját gyermekei is áldozatul estek a titkos nyugati terveknek, de Vazul fiait: Andrást, Bélát, Leventét már az õ parancsára mentik ki az ország területérõl a lengyelekhez, hogy még maradjon Árpád vérébõl uralkodó.

Õ maga testi, de fõleg lelki betegségben szenved és életét magába roskadva, gyakori sírások között, lelkibetegként fejezi be.

A középkorban is tovább tart és erõsödik az István által elindítottt folyamat és javasasszonyaink, bábáink, táltosaink, népünk védõi, orvoslói, regõsei ezrével pusztulnak el "keresztényi szeretetben és megértésben" megrakott máglyákon. Budán és a Felvidéken ezrével bélyegezték meg tüzes keresztekkel a halálba küldöttek homlokát.

A Kassai Krónika említette a Németországból behozott Theuton János, Marcellus Fráter, Jakab Mester inkvizítorok kiváló munkáját: õsi írásunk, szokásaink, hagyományaink elpusztításában!!!! Theuton János Frátert a pápa személyesen ajánlotta IV. Bélának. Ez a Theuton János szervezte meg a “Militia Christi” nevû fanatikus keresztény kémszervezetet, akik a sámánokat, vajákosokat, és az egyéb "eretnekeket" jelentették fel. Ez a Domonkos rendi fõinkvizítor még II. András királyunkat is kiközösítette 1235-ben.....

Az inkvizíció ránkmaradt jegyzõkönyve egy õsi kultúra felszámolását és megsemmisítését tárja elénk. Megtudhatjuk belõle, hogy mágusoknak hívták népünk testi-lelki orvosait, papjait.
Arról is értesülünk, hogy a nyílvesszõkre, botokra vésett, rovott növényleírások, gyógynövények tárait, bottárait kobozták el és vetették máglyára. Mágusaink alkalmaztak gyógyító gõzfürdõket, sõt a késõbb Semmelweis Ignác által újra felismert gyermekágyi láz gyógyításához is értettek. Mindezt már az évezred elején!

Lásd Boksa Mágus ellen tartott inkvizíciós eljárás jegyzõkönyvét.....

Csodálatos világ tárul elénk a jegyzõkönyvek leírásából. A sámán-mágus hit alapvetõ tétele a tisztátalanság, a kosz, a gonosz eltávolítása volt, amit mosakodással, öblítéssel gondoltak távoltartani. Minderre a mûvelt Nyugat-Európa cask a XVIII. század végén kezdett rájönni, hiszen pontosan azért találták ki a parfümöt, kölnivizet, hogy a test bûzét elfedjék, mert még az uralkodó osztály is félt a mosdástól.

Még lehetne ehhez további történeteket idézni, de a lényeg azt hiszem ebben is benne van.

Az egész ma elfogadott származástanunkat idegenek varrták a nyakunkba féltékenységbõl, mert egy pogánynak nevezett ázsiai rablóbanda, bibliai õsiségû eredetmagyarázata irígységet és rosszindulatot váltott ki az indogermán eredetmagyarázatból. Nekik nem volt semmi ilyen. Hogy lehet ilyen zárt, szemellenzõs, vak áltudományossággal még boldogulni a huszadik század végén? – Lehet, mert érdekszerû.
Nem Magyar lelkületû emberek és tudósok tanítják még mindig, tudatosan! Rettegnek az igazságtól, mert világbirodalom alapító elõjogaik megsemmisülésétõl tartanak!
Ha elismert a magyar õsi származás, amely a szittya, hun, avar, magyar folytonosság, akkor az netalán a Közel-Keletre vezethet, az emberiség kultúrájának szülõföldjére és a két folyó közé, vagy talán messzebbre....
Így nekünk nincs megengedve az öntudat, az igazi származástan, történelmünk, nehogy felébredjünk, magunkra találjunk. De a nem magyar szívû-lelkû-érzésû tudósok által az újságokban, könyvekben, rádióban, televízióban állandóan folyik a harc ellenünk. Idegen szívû, álmagyarok által bûnös, primitív (barackpálinkás, gatyás) szedett-vedett nép vagyunk, megtûrve Európában.

Emlékezzünk bolognai Magyar Pál szavaira: " A magyaroknál minden mást, aki idegen, elõnyben részesítenek vezetõ helyeken".

“Röviden ennyi”...:)
filmbarbár 2010 nov. 04. - 10:26:09 Előzmény tombenko
(38/301)
Nem tudom milyen elméletekre gondolsz, nekem nincsenek ilyenek. Azt állítom, hogy érdemes és nagyon tanulságos összevetni a magyart, a finn mellett, minél több élõ és holt nyelvvel.
Azt pedig hülyeségnek tartom, hogy a finnugor rokonság olyan tudományosan bizonyított nyelvi tény, mely vitája egyesek szerint lezártnak tekintendõ. (nem Rád gondoltam)
filmbarbár 2010 nov. 04. - 10:20:45 Előzmény tombenko
(37/301)
Akkor közeledünk.
"A finnugor elmélet bebizonyítása csak szavak alapján történt kísérlet. A nyelvészeti kutatások azonban csak a második világháború után bontakoztak ki igazából. Mikor finnugor nyelvrokonságról beszélünk, akkor fõleg lexikai párhuzamokról van szó. A finnugor elmélet aluldeterminál. Nem lehet olyan lexikai párhuzamokat izolálni, amelyek csak a finnugor nyelvekre érvényesek és más eurázsiai nyelvekre nem (törökre, mongolra, stb)." (ML)

A szóbokor elmélet viszonylag új, és tényleg érdekes. Ezt Hunfalvy-ék nem ismerték, nem alkalmazhatták.
sofi 72 2010 okt. 31. - 23:42:41
(36/301)
Lebuktál!!! Tudom, ki vagy!!!:))))
Egyébként megértelek, az igazság baromira tud fájni. Ezt az érzést már én is tapasztaltam nem egyszer...:)))
De lásd be, demokrácia van ma Magyarországon. (legalábbis papíron) Úgyhogy én megengedem, hogy ne olvasd ezt az oldalt!!!:)))))
Mély levegõ....háromig számol.....benntart....aztán lassan kifúj....!!
Jó éjt!
filmbarbár 2010 okt. 31. - 23:11:36
(35/301)
Kedves Thousand Lakes!
Miután elsõ hsz-ában volt szíves reklámozni egy hivatalos MTA oldalt, és lekóklerezni mezei fórumozókat, kíváncsian várom a tudományosan megalapozott tanait. Ha már demokratikusan megvitatni azokat nem lehet?! LOL
De tömören, ha szabad kérnem, hogy követni tudjam.
Thousand Lakes 2010 okt. 31. - 22:58:17
(34/301)
A finn nyelvrokonság a nyelvészetben egy bizonyított tény. A megállapított finn nyelvrokonságot semmiféle politika vagy ideológia nem írhatja felül, és nem lehet úgymond demokratikusan megvitatni. Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul!
Igen sajnálatos, hogy ezen a fórumon áltudományos, kóklerek tévtanításait terjesztõ hozzászólásokat egyáltalán eltûrnek.

A gyengébbek kedvéért:
http://fgrtort.nytud.hu/index.php/table/nyelvrokons%C3%A1g/
sofi 72 2010 okt. 31. - 22:56:10
(33/301)
Köszönöm.
Sajnos lehetett volna sokkal érdekesebb is, ha megvan a régi könyv, de félek nem fogom megtalálni! Lehet, hogy kölcsön adtam valakinek és elfelejtõdött....!!!??? Akkor nagy kincsnek számított, kézrõl-kézre járt!!!
Dühös vagyok magamra, hogy nem voltam figyelmesebb azzal kapcsolatban, hogy visszakerüljön.
Hogy így feltetted a kérdést Istvánnal kapcsolatban, beugrott, hogy pont ebben az anyagban is szó volt errõl. Mármint, hogy miért ment ennyire szembe a saját népével????? Az biztos, hogy az egyház állt elsõsorban az egész hátterében. Valami olyasmire emlékszem, hogy elutazott, és amikor visszatért, teljesen más volt..."megtért"...olyasmit írtak róla, hogy olyannak tûnt, mintha egy "agymosáson" esett volna át. Persze nem szó szerint kell érteni. Igazán nem találtam meg a könyvben a választ arra, hogy miért is viselkedett végül így...??!!
Persze az volt az indok, hogy azért kell kereszténnyé válnunk, mert nem lett volna maradásunk itt, de szerintem inkább pont az ellenkezõje igaz, vagyis túl erõsek, túl összeszedettek voltunk, ami félelmet keltõ és zavaró tényezõ volt.
Ami nekem abban az anyagban nagyon tetszett még, a Szent Korona szerkezetével foglalkozó rész. Úgy emlékszem, a sámán "koronával" hasonlították össze, és nekem nagyon is hihetõ volt. A jogarunk amúgy is olyan, mint egy sámánbot. Akkor sokkal hihetõbbnek tûnt ez a fajta verzió, mint ez a görög és nem is tudom milyen fajta korona szerkezet belemagyarázása, amit úgy tudom még most is tanítanak.

Ha találsz valami érdekeset Trefortról, írd majd le. Kíváncsi vagyok:)
Tetszett a zene. Ismerem is és szeretem is...:))Köszi.
filmbarbár 2010 okt. 31. - 20:54:23
(32/301)
Köszönet az újabb konstruktív hsz-ért.
Engem most leginkább ez gondolkodtatott el:
I. István király ugyanis törvényt hozott, mely szerint "Szilveszter pápa tanácsolása folytán határoztatott, hogy a magyarok, székelyek, kunok, valamint az egyházi magyar keresztény papság által is használt régi magyar betûk és vésetek, a jobbról balra haladó pogány írás megszüntetõdjék és helyébe a latin betûk használtassanak."
"A beadott (rovás)iratok és vésetek pedig tûzzel és vassal pusztíttassanak el, hogy ezek kiirtásával a "pogány" vallásra emlékezés, visszavágyódás megszüntetõdjék."
Vajon mi vitte rá az elsõ magyar (tényleg?) királyt hogy ennyire szembemenjen az õsök akaratával? Jelentõs külsõ támogatás nélkül ez nyilván lehetetlen lett volna. A király döntése mindenesetre kijelölte az utunkat, ami napjaink gyászos teljesítményét is magyarázza, részben.

Ennek a Trefort Ágoston kultuszminiszternek külön utánajárok, mert egyszerûen hallatlan és elképesztõ, ha mindez igaz.
'Az igazság megáll a saját lábán, csak a hazugságnak kell ilyesfajta támogatás.' Mennyire igaz. Nézd meg, hogy kik támogatnak valamit/valakit, és mindjárt jobban megérted a háttérben húzódó valódi szándékot.

És közben szólt a Tatros!
Cserébe ezt küldöm: http://www.youtube.com/watch?v=t8Z0ByxUMY8&feature=related
Ha elõkerül a régi jegyzeted, azt is megoszthatnád velem, velünk. :)
offtopic
baribarany 2010 okt. 31. - 19:18:12 Előzmény tombenko
(31/301)
Ha a szóbokor- vagy szógyök-rendszer érdekel, olvasd Varga Csaba könyveit. Õ nem származtatja sehonnan a magyar nyelvet, mármint egyetlen másik nyelvbõl sem. Viszont érvek tízezreit képes felsorolni a maga igaza mellett. Csak gyõzd elolvasni és felülbírálni.
sofi 72 2010 okt. 31. - 17:25:15 Előzmény filmbarbár
(30/301)
Sajnos nem találtam meg azt a könyvemet, ami tulajdonképpen a Tárih-i Üngürüsz eltitkolásának az okait firtatja, (bár szerintem te is tudod, miért tették, teszik még most is ezt..) csak magát a fordított kiadást, amiben csak a mû eredetérõl van pár szó feltüntetve. Ezt beírtam neked ide. Bár a neten is elég sok minden található ezzel kapcsolatban. Remélem megtalálom azt a kis "füzetemet" amit kb. 10 éve szereztem, mert jó lenne újra elolvasni. Egyébként abban az irományban a Szent Koronáról is és a természetimádatunkról is érdekes olvasnivaló volt. Rémlik azzal kapcsolatban is valami, hogy hogyan helyezkedtek el a törzsek országon belül. Úgy emlékszem, legbelül a legértékesebb törzs, majd azokat követték az egyre értéktelenebbek. Így a külsõ részre kerültek a szláv eredetû törzsek!! Ha jól emlékszem maga a „szláv” szó jelentése = szolga....:))). Ez az írás földrajzilag még mindig igazoltnak látszik…!! Emlékszem, nem tudtam letenni, mert az volt az elsõ mû, ami a hazug történelemkönyvek után a kezembe került, és nagy lelkesedéssel olvastam!!:))

Bevezetõül talán ez a kis idézet magyarázatot ad arra, miért is titkolták el elõlünk ezt a fantasztikus történelmi emléket....

"A nemzettudat egy egységes és átfogó, nemzeti önismeretbõl táplálkozó közösségtudat. Az együvé tartozás, az egymásra utaltság tudata, amely képessé tesz és erõt ad arra, hogy egymást megvédjük és vállaljuk a közös sorsot. Egy nép, amelynek ilyen nemzettudata van, képes megoldani nemzeti sorskérdéseit. Ahhoz, hogy helyzetünkön változtatni tudjunk, történetírásunkat nemzetközpontúvá kell tennünk, és meg kell tisztítanunk mindazon káros kacattól, amelyet az elmúlt századok során az idegen érdekek rávakoltak."

Talán ha az elkövetkezõ nemzedékek annak tudatában nõhetnének fel, hogy egy hatalmas, õsi hagyományokkal és egy igencsak fejlett kultúrával rendelkezõ nép leszármazottai, megváltozna az egész ország, nemzet hozzáállása a jövõképhez!!

A Tárih-i Üngürüsz (Madzsar Tárihi).
Dr. Blaskovics József a TÜ kéziratát megfejtette és annak szövegét kiváló szakszerûséggel magyarra átültette (1975). Azzal a nem titkolt szándékkal, hogy végre mi magyarok is olvashassuk.
Az elsõ korlátozott számú kiadásban Illyés Gyulának nem kis szerepe volt (1982), ezt követte az USA-ban egy javított kiadás (1988). A Tárih-i Üngürüsz (Magyarország története), latinból törökre fordított magyar krónika, mely Magyarország történetét az õsmondáktól a mohácsi vészig tárgyalja, és becses történelmi anyagot tartalmaz. A krónikát elõször magyar rovásbetûkbõl fordították latinra, hogy ne számítson tiltott könyvnek. I. István király ugyanis törvényt hozott, mely szerint "Szilveszter pápa tanácsolása folytán határoztatott, hogy a magyarok, székelyek, kunok, valamint az egyházi magyar keresztény papság által is használt régi magyar betûk és vésetek, a jobbról balra haladó pogány írás megszüntetõdjék és helyébe a latin betûk használtassanak. Itt rendeltetik, hogy a papság azok használatára jutalmazás mellett betaníttassék és a pogány írástól, valamint tanítástól papi állásának vesztése és 20 aranypensasnak büntetése mellett eltiltassék. Továbbá, hogy az egyházakban található pogány betükveli felírások és imakönyvek megsemmisíttessenek és latinval felcseréltessenek. Valamint pedig azok, akik régi pogány iratokat beadnak, 1-tõl 10 denárig kapjanak jutalmat. A beadott iratok és vésetek pedig tûzzel és vassal pusztíttassanak el, hogy ezek kiirtásával a "pogány" vallásra emlékezés, visszavágyódás megszüntetõdjék."

A krónika szerint a honfoglaló magyarok olyan népeket találtak Pannóniában, amelyek saját nyelvüket beszélték. Erre is alapozva dolgozta ki László Gyula a kettõs honfoglalásról szóló elméletét.
A Tárih-i Üngürüsz a lehetõ legrosszabb kezekbe került Budenz József személyében, (török és a finnugor nyelvek kutatásával foglalkozott, annak ellenére, hogy magyarul alig tudott) így az õskrónika ismét feledésbe merült, Budenz zároltatta. Ennek oka, hogy 1877-ben Trefort Ágoston kultuszminiszter kiadta az ukázt: "A külsõ tekintély szempontjából elõnyösebb finnugor származás princípiumát fogadom el, mert nekünk nem ázsiai, hanem európai rokonokra van szükségünk. A kormány a jövõben csakis azokat a tudósokat fogja támogatni, akik a finnugor eredet mellett törnek lándzsát." Függetlenül ennek tudományosan megindokolható igazságától, ma is ez a szellem él és virul a tudomány fellegváraiban. Milyen tudomány az, amit kormányzati eszközökkel kell befolyásolni? Az igazság megáll a saját lábán, csak a hazugságnak kell ilyesfajta támogatás. A tudomány attól tudomány, a történelemtudomány mûvelésében különösen, hogy lehet szabadon kutatni, összevetni az eredményeket és a legvalószínûbbet elõtérbe helyezni!

Ezt én is a neten találtam, de tetszik...:)

"Akik foglalkoznak akár amatõr, akár szakmai módon is a magyar történelemmel, azokban felmerülhet a kérdés, ha van ilyen Krónikánk, akkor miért nem képzi tudományos közvita tárgyát? Mért nem foglalkoznak vele a történészek? Ha kinyittatnák a „történészeink” szemeit és természetesen a sajátunkét, akkor észrevennénk, hogy a finnugor elméleten kívül is létezik élet. A különbözõ eredet elméletek megvitatása, elemzése, egymás mellé helyezése, részekre bontása meghozhatná, a minden politikai befolyástól mentes, egészséges magyar történelem szemléletet. És ha a finnugor elmélet a maga blõdségeivel teret nyerhet a vizsgálódás terén, akkor a Badiny Jós Ferenc és a Grandpierre K. Endre-féle történelem szemlélet is minimum annyira megérett a történelmi kutatásokra - függetlenül attól, hogy egyesek elismerik e igazságnak vagy nem az általuk igazolt eredményeket -, mint a politikai támogatásra szoruló halbõrszagú, eszkimó rokont keresõ finnugorizmus".

Sajnálom, hogy nem tudok többet/újat mondani!:((
Annyit még, ha a könyvet ( Tarih-i Üngürüsz) meg szeretnéd szerezni, megadom a kiadó nevét: Nekem 1996-os kiadás van meg. Nem tudom meg lehet-e még venni valahol?? Reméljük a legjobbakat...:)

A Magyarok Története
Tárih-i Üngürüsz
Madzsar Tárihi

Magyar Ifjúság Érdekeit Védõ Szövetség ERDEM kiadója.
Felelõs szerkesztõ: Geönczeöl Gyula

Végezetül egy jó kis zene csak a hangulat fokozása miatt..:)))

http://www.youtube.com/watch?v=ASGpCRjmvbA
sofi 72 2010 okt. 31. - 13:16:22 Előzmény tombenko
(29/301)
Bárczi Géza: A magyar nyelv életrajza
Dr Oláh Béla: Édes magyar nyelvünk
Jámbor Márk: A finnugor elmélet megdöntése
Radics Géza eredetünk és õshazánk
( Fõnix 6-7) Marácz László: A finnugor elmélet tarthatatlansága nyelvészeti szempontból( 75.old. és 63. old.)
(Fõnix 10) Marácz László: A magyar nyelv eredete és kutatásának módszertani-elméleti irányelvei. (3. old)
(Turán)Szõllõsy Kálmán: Az alkorhadt családfa (7.old)

Remélem kezdetnek ennyi elég, hogy hitetlenségedet kicsit kielégítsem...??

Jó olvasást!!!!
filmbarbár 2010 okt. 31. - 10:00:44
(28/301)
Helyes, én sem.
Idézek a már belinkelt Maráczi-tól:
"A finnugor nyelvrõl egyáltalán nem léteznek írott források. Így a finnugor alapszókincset nem lehet dokumentálni, sem az ún. hangtörvényeket, sem az ún. késõbbi feltételezett nyelvközösségeket, mint az ugor, volga-finn, stb. Emiatt az egész finnugor alapnyelv merõ feltételezés."
"Honti (vezetõ finnugrista) elismerte, hogy a magyar és a kecsua között 2-10 szó egyezik. Ha ilyen kevés számú egyezés létezik, akkor magyarázatot kell adni arra, hogy ez a kérdés egyáltalán miért vetõdött fel. A japán-magyar szóegyezéseket (200 szóegyezés) véletlennek minõsítette. Ha a véletlennek olyan nagy szerepe van, mint a japán-magyar esetében, akkor miért nem vonatkoztatja ezt a magyar-finn rokonságra is?"
Egyébként ez a Honti-Maráczi polémia igen emlékeztet a Hunfalvy-Vámbéry 'szakmai' ütközetre. Természetesen ilyenkor semmi súlya nem lehetne a hatalmi szónak, mégis, úgy tûnik, hogy van.
A nyelvészek dolga és kötelessége, hogy folytassák a kutatásokat, és ne vezessenek félre másokat. Az ingyenes állami oktatás mögött hatalmas apparátus áll és ezt használják ki a Honti-félék, szerintem helytelenül.

Végül: "A tudományban nincsenek örök igazságok, dogmák. A tudományban elméletek léteznek, amelyeket új tények felbukkanásakor ezekkel a tényekkel szembesíteni kell."
Gondolom, hogy ebben egyetértünk.
tombenko 2010 okt. 31. - 09:43:26
(27/301)
Így van, számomra is megdöbbentõ. Ezért lényeges a kritikus és szkeptikus hozzáállás. Tényleg, ti gondolkoztatok már azon, hogy az elméleteitek esetleg hibásak?
tombenko 2010 okt. 31. - 09:30:13
(26/301)
A szóbokor elmélet alapján a magyar nyelv legközelebbi rokona valamelyik sémi nyelv lenne. Bár mindegyik nyelvben van hasonló, de legkifejezettebben az afroázsiai nyelvekben találhatóak meg.
tombenko 2010 okt. 31. - 09:16:02
(25/301)
Nem hiszek semmiben. Egyszerûbben szólva a minden más esetben mûködõ elméletekkel megy szembe, aki mást állít. A linkelt könyvben összesen három bekezdés szól a nyelvi rokonságról, az is a hasonlóságok alapján érvel, azaz pont a nyelvek rokonságát legjobban igazoló eljárásokat negligálja.
sofi 72 2010 okt. 31. - 07:40:31
(24/301)
A Tarihi-vel kapcsolatban is olvastam érdekes dolgokat, de ahhoz, hogy írjak, elõ kell keresnem. Ha megtalálom de. akkor írok róla pár dolgot, de ha nem , majd csak késõb, mert ma "temetõzünk"....nem leszek gép közelben du-n. :)
sofi 72 2010 okt. 31. - 07:37:57
(23/301)
Linket nem tudok, de van irodalmam, amit majd megírok, csak elõ kell kaparnom. Szóval majd megy.:)
filmbarbár 2010 okt. 31. - 01:15:20
(22/301)
De jó lehet azoknak a lurkóknak! :)
Az, hogy szándékos hazugságokat terjesztenek szerte a világban, számomra nem meglepõ. Azonban errõl értelmesen beszélgetni fölösleges. Nem is lehetne a végére érni, akkor meg minek?

De van itt egy tárgyi bizonyíték, ami biztos, hogy nem véletlenül 'felejtõdött el': "1860-ban Vámbéry Ármin a Magyar Tudományos Akadémia levelezõ tagja lett. Ugyanebben az évben az MTA-nak ajándékozta a Tarih-i Üngürüsz c. középkori magyar krónika török fordítását, amely Budenz nyomására elfelejtõdött."
Errõl tudsz még többet? Engem érdekelne, talán másokat is.